Handel bawełną: jak inwestować w bawełnę?
Inwestowanie w bawełnę może okazać się niezwykle lukratywne. Cena tego surowca potrafi znacząco się wahać, stwarzając Ci doskonałe okazje do zarobku! Dzięki nowym opcjom handlu online nie ma znaczenia czy cena rośnie, czy też spada. Bez względu na sytuację, możesz zarobić, inwestując w bawełnę. W tym artykule dowiesz się, jak to działa i od czego należy zacząć.
Długoterminowe inwestowanie w akcje branży bawełnianej
Jeśli planujesz zainwestować w bawełnę w dłuższej perspektywie, zapomnij o kupowaniu kontraktów CFD. Niemniej jednak możesz śmiało nabyć akcje spółek, związanych z bawełną. W takim razie należy rozejrzeć się za firmami, których działalność jest ściśle uzależniona od bawełny. Fizycznie nabywając udziały tego rodzaju spółek, możesz dokonać inwestycji długo terminowych w bawełnę. Jednakże weź pod uwagę również inne czynniki, takie jak jakość pracy zarządu, które są tutaj szalenie istotne.
Stoisz przed możliwością bezpośredniego zakupu akcji spółek produkujących bawełnę. Do tego rodzaju spółek zaliczamy Albany International, Unifi oraz Culp. W każdym razie należy pamiętać, że wspomniane spółki również działają w ramach innych branż. Przykładowo, Albany International dodatkowo zajmuje się produkcją komponentów dla astronautów.
Co więcej, istnieje opcja jeszcze bardziej bezpośredniej inwestycji w bawełnę poprzez zakup akcji Ralph Lauren lub Hanesbrands. To jasne jak słońce, że firmy odzieżowe zużywają całe mnóstwo bawełny. Niemniej jednak cena surowca ma ograniczony wpływ na ich osiągi z działalności.
Bieżąca moda i wielkość sprzedaży to czynniki odgrywające kluczową rolę w ustalaniu ceny akcji. Decydując się na zakup tego rodzaju akcji, należy zastosować bardziej dogłębną i zakrojoną na szerszą skalę analizę.
Chcesz kupić udziały w spółkach związanych z bawełną? Najlepiej zrobić to poprzez atrakcyjnego cenowo brokera. Na platformie eToro nie zapłacisz żadnych prowizji od swoich transakcji zakupu akcji. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby błyskawicznie utworzyć darmowe konto:
Jak handlować bawełną?
Najlepszą metodą inwestowania w bawełnę jest korzystanie z kontraktów CFD lub kontraktów na różnicę. Decydując się na CFD, możesz spekulować przy wzrostach i spadkach cen. W ten sposób nie musisz fizycznie odbierać lub dostarczać bawełny. Co więcej, możesz również wykorzystać wahania kursów bawełny i zarobić na nich przy użyciu relatywnie niewielkich sum.
Broker Plus500 oferuje obrót bawełną poprzez kontrakty CFD. Platforma Plus500 to najchętniej wybierany przez ludzi, przyjazny użytkownikowi serwis brokerski. Plus500 umożliwia spróbowanie swoich sił w handlu bawełną za darmo w ramach wersji demonstracyjnej. Co więcej, wykorzystanie dźwigni finansowej pozwoli Ci na inwestowanie w bawełnę przy użyciu stosunkowo niewielkich kwot.
Skorzystaj z poniższego przycisku i utwórz darmowe konto demo na platformie Plus500:
Inwestowanie poprzez fundusz
Zawsze możesz zainwestować w bawełnę, wykorzystując fundusz lub ETF. ETF stara się śledzić kurs bawełny tak skrupulatnie, jak to tylko możliwe. Przykład ETF-u, który śledzi cenę bawełny jest iPath Series B Bloomberg Cotton Subindex Total Return ETN.
Czy inwestowanie w bawełnę to mądre posunięcie?
Zanim zdecydujesz się wejść w handel bawełną, lepiej dobrze się zastanów, czy jest to rozsądne posunięcie. Kupowanie bawełny ma swoje wady i zalety. Bawełna stanowi surowiec, na który zawsze jest zapotrzebowanie, a rozwijające się gospodarki Chin oraz Indii dodatkowo potęgują popyt. Jednakże należy również wziąć pod uwagę czynnik zmiany klimatu, który może doprowadzić do niedoboru surowca, co z kolei przełoży się na wzrost ceny.
Ponadto, występują tutaj inne rodzaje ryzyka. Istnieją materiały alternatywne dla bawełny, które zostaną wykorzystane, jeśli jej cena zbytnio pójdzie w górę. Przykładowo, producenci odzieży przerzucą się na materiały syntetyczne takie jak poliester. Co więcej, rządy notorycznie manipulują cenami, doprowadzając do nagromadzenia zapasów bawełny w niektórych państwach. Biorąc to wszystko pod uwagę, należy przeprowadzić dogłębną analizę sytuacji rynkowej, zanim otworzysz pozycję na bawełnę.
Ile wynosi cena bawełny?
Jesteś zainteresowany aktualnym kursem bawełny? Poniższy wykres umożliwia bezpośrednie ustalenie ceny kontraktu CFD na bawełnę.
Wykorzystywanie rynku wschodzącego i zniżkowego
Istnieją dwie metody wejścia w handel bawełną. Pierwszą z możliwości jest zakup surowca; w tym wypadku zarobisz na wzrostach ceny bawełny. Drugim sposób to otwarcie pozycji krótkiej: korzystając z tej metody, zyskasz na spadkach w cenie bawełny. Dzięki tym opcjom możesz osiągnąć dobre rezultaty niezależnie od sytuacji, panującej na rynku. Niemniej jednak podejmując złą decyzję, oczywiście, będziesz w plecy.
Inwestując w bawełnę, koniecznie rozważ, w którym kierunku podąży jej kurs. Dokonasz tego poprzez analizę sytuacji rynkowej. Rzuć okiem na aktualne prognozy, zwracając szczególną uwagę na potencjalne spadki w zbiorach bawełny. W takiej sytuacji cena najprawdopodobniej pójdzie w górę w związku z wpływem na podaż i popyt. Najlepszą reakcją w tym wypadku będzie natychmiastowy zakup dużej ilości bawełny.
Strategia jest koniecznością
Handel bawełną jest ryzykownym przedsięwzięciem, ponieważ jej cena może zmienić się w każdej chwili. Tak więc warto zadbać o dobrą strategię, która pozwoli Ci w pełni wykorzystać wahania w kursie surowca. Silne zmiany ceny mogą zagrać na twoją korzyść.
Inwestując w krótkiej perspektywie czasu, możesz wykorzystać każde najmniejsze zmiany poprzez otwieranie niewielkich pozycji. Ponadto, istnieje opcja skorzystania z dźwigni finansowej, która pozwala na większy zysk z inwestycji w bawełnę przy stosunkowo niewielkim depozycie.
Autor

O
Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.