Handel kukurydzą: jak inwestować w kukurydzę?
Kukurydza jest towarem, w który z łatwością zainwestujesz poprzez tzw. brokera. W tym artykule przyjrzymy się z bliska sposobom na inwestowanie w kukurydzę. Ponadto, omówimy czynniki wpływające na cenę kukurydzy. Dzięki informacjom, przedstawionym w tym artykule, będziesz w stanie określić właściwy moment na korzystny zakup lub sprzedaż kukurydzy.
Jak inwestować w kukurydzę?
Istnieją trzy metody inwestowania w kukurydzę. Możesz podjąć się bezpośredniej spekulacji ceną kukurydzy lub zainwestować w spółki, obracające tym towarem. Poniżej omówiliśmy różne strategie inwestycyjne, związane z kukurydzą.
Inwestowanie w akcje związane z kukurydzą
Ponadto, możesz zainwestować w kukurydzę, kupując akcje spółki, która korzysta z tego towaru. Doskonałym przykładem jest firma Kellog’s. Kellog to amerykańska spółka, znana głównie z produkcji płatków śniadaniowych. Rzecz jasna, cena kukurydzy odgrywa kluczową rolę w jej wypadku.
W każdym razie warto pamiętać, że takie inwestycje są zawsze pośrednie. Cena akcji zależy od szeregu rozmaitych czynników. W związku z tym należy dokładnie przeanalizować obecną działalność spółki oraz jej widoki na przyszłość. Dzięki temu unikniesz wyrzucenia pieniędzy w błoto!
eToro jest bardzo przyzwoitym brokerem, jeśli chodzi o kupowanie akcji. Na platformie eToro nabędziesz udziały bez płacenia jakichkolwiek prowizji. Skorzystaj z poniższego przycisku i otwórz swoje konto eToro w okamgnieniu:
Aktywny handel kukurydzą
Zakup dużej ilości kukurydzy z dostawą do domu i sprzedaż jej przez Allegro raczej mijają się z celem. Na całe szczęście, prężne umysły tego świata opracowały lepszy sposób na inwestowanie w kukurydzę. Ten proceder z reguły odbywa się poprzez tzw. kontrakty na surowce.
Dzierżąc w ręku kontrakt na surowiec, możesz spekulować przy spadkach i wzrostach ceny. Dzięki temu handel kukurydzą za pośrednictwem kontraktów przez Internet staje się możliwy.
Pewnie zachodzisz w głowę, gdzie tak właściwie możesz spekulować różnicami cen kukurydzy poprzez kontrakty CFD? Najlepiej dokonać tego na platformie Plus500. Plus500 oferuje możliwość spekulacji zarówno przy wzrostach, jak i spadkach. Wielką zaletą Plus500 jest opcja wypróbowania wszelkich funkcji bez ryzyka w ramach bezpłatnego konta demonstracyjnego. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby bezpośrednio otworzyć darmowe konto demo:
Inwestowanie w ETF-y
Co więcej, istnieje możliwość zainwestowania w kukurydzę poprzez uczestnictwo w specjalnym funduszu. Teucrium Corn Fund jest dobrym przykładem funduszu obracającego kukurydzą, który skupuje transakcje terminowe dotyczące tego towaru.
Dlaczego warto zainteresować się inwestowaniem w kukurydzę?
Istnieje kilka powodów, dzięki którym inwestowanie w kukurydzę staje się kuszącą opcją. W tym artykule omówimy kilka z nich.
Rozwój globalny
Światowe gospodarki wciąż rosną w siłę. Najlepszym dowodem tego są Chiny. Biorąc pod uwagę populację, która sięga tam blisko biliona ludzi, można śmiało założyć, że popyt na kukurydzę będzie szybował w górę. Co więcej, poziom dobrobytu również rośnie w skali globalnej, w związku z czym wzrasta spożycie mięsa, a sama kukurydza jest z reguły podawana zwierzętom hodowlanym.
Ochrona przed inflacją
Kiedy nachodzą ciężkie czasy, Banki Centralne na ogół drukują więcej banknotów. Taka procedura przyczynia się do inflacji. W rezultacie twoje pieniądze tracą siłę nabywczą. Inwestując w towar pokroju kukurydzy, zabezpieczasz się przed tym ryzykiem. Koniec końców, cena surowca wzrośnie wraz z globalną inflacją.
Dywersyfikacja
Ponadto, inwestycja w towar taki jak kukurydza również zmniejsza ryzyko dla twojego portfolio. Pokładając swoje nadzieje wyłącznie w akcjach, możesz pewnego dnia obudzić się z ręką w nocniku, ponieważ twoje akcje są narażone na całkowitą utratę wartości. Dywersyfikacja zapewnia bardziej stabilny wzrost twoich aktywów.
Paliwo
Kukurydza jest wykorzystywana do produkcji biopaliw, włączając w to etanol. W Ameryce Południowej etanol stosuje się powszechnie do napędzania samochodów. Niemniej jednak zapotrzebowanie na biopaliwo wzrasta również w Unii Europejskiej. To wszystko czyni z inwestycji w kukurydzę ciekawą opcję.
Wpisuje się w trend
Handel kukurydzą jest zgodny ze światowym trendem. W miarę rozwoju rynku w krajach pokroju Chin, Indii i Brazylii, zapotrzebowanie zarówno na żywność, jak i energię będzie stale wzrastać. W rezultacie popyt na płody rolne, włączając w to kukurydzę, poszybuje w górę.
Jednocześnie kukurydza również idealnie wpasowuje się w zmiany klimatyczne, o których mówi się coraz częściej. Ludzie przestawiają się na biopaliwa, a kukurydza jest używana do ich produkcji. Co więcej, wzrastające temperatury zmniejszają ryzyko wystąpienia marnych zbiorów w przyszłości. To wszystko sprawia, że kukurydza staje się jeszcze bardziej atrakcyjna w oczach inwestorów.
Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Inwestowanie zawsze idzie w parze z ryzykiem. W przypadku kukurydzy ta reguła również się potwierdza. Z tego względu rzucimy teraz okiem na pułapki, które czyhają na potencjalnych inwestorów.
Marne zbiory, a nawet wieści prognozujące je, mogą doprowadzić do wzrostu wartości kukurydzy. Przykładowo, susze wywołują spore niedobory. Niemniej jednak kiedy pogoda sprzyja, wzrasta ryzyko załamania rynku, co, oczywiście, spowoduje spadek ceny płodu rolnego.
Uwarunkowania polityczne również odciskają swoje piętno na cenie kukurydzy. Po zagarnięciu części terytorium Ukrainy, Rosja nie mogła kontynuować eksportu kukurydzy, ponieważ kraj ten został objęty sankcjami. W efekcie takich wydarzeń może dojść do znaczących wahań w cenie kukurydzy.
Handlując kukurydzą, należy bacznie obserwować warunki makroekonomiczne. Kukurydza potrafi być niezwykle niestabilnym towarem, w którego przypadku cena może spaść lub wzrosnąć nawet o 15% w ciągu tygodnia. Będąc aktywnym traderem, masz szansę na spory zarobek przy odpowiednim wykorzystaniu takiej sytuacji.
Jakie akcje związane z kukurydzą mogę zakupić?
W tej części artykułu przedstawimy kilka spółek, dla których kukurydza jest szalenie istotnym płodem rolnym. Jeśli pragniesz zainwestować pośrednio w ten towar, warto rozważyć zakup następujących akcji.
Zakup akcji Ingredion
Ingredion to spółka przodująca w handlu słodzikami na bazie kukurydzy. Amerykanie wprost szaleją za słodkościami i niezdrową żywnością, a Ingredion wie, jak na tym skorzystać. Spółka planuje ekspansję na rynki Ameryki Południowej i Azji. Jeśli Ingredion odniesie sukces na kolejnych terytoriach, to, rzecz jasna, rentowność spółki wzrośnie jeszcze bardziej.
Zakup akcji Green Plains
Gree Plains to amerykańska spółka, trudniąca się przetwarzaniem kukurydzy na etanol, który z kolei jest wykorzystywany do produkcji octu. Ocet odnajdziesz w swoim ulubionym ketchupie Heinz.
Nic nie wskazuje na to, aby tego rodzaju produkty spożywcze wyszły z mody, tak więc inwestycja w Green Plains może okazać się strzałem w dziesiątkę.
Archer Daniels Midland
Z kolei ta spółka działa bezpośrednio w branży kukurydzianej. Co miesiąc firma przemiela 76 miliony łyżek stołowych kukurydzy, następnie produkuje między innymi duże ilości etanolu. Biorąc pod uwagę skalę produkcji, która wynosi 2 biliony galonów etanolu na rok, nie można przejść obojętnie obok Archer Daniels Midland. Inwestycja w tę spółkę oznacza otwarcie znacznej pozycji na kukurydzę.
Do czego używa się kukurydzy?
Każdy, kto myśli, że kukurydza to tylko żywność, jest w błędzie. Przykładowo, ten płód rolny stanowi surowiec do produkcji etanolu. Kierowcy w Ameryce Południowej wciąż wykorzystują ten rodzaj paliwa. Ponadto, kukurydza jest istotnym składnikiem wielu rodzajów farby, pasty do zębów, kosmetyków, a nawet materiałów wybuchowych!
Ile obecnie wynosi cena kukurydzy?
Chcesz poznać bieżącą cenę kukurydzy? Poniżej znajduje się kurs, po którym możesz handlować kukurydzą poprzez kontrakty CFD:
Dlaczego warto handlować kukurydzą?
Kukurydza to szalenie istotny płód rolny, który odgrywa kluczową rolę w produkcji żywności. Jest wykorzystywana na całym świecie, ponieważ stanowi źródło cennych składników odżywczych. Ogólnie rzecz ujmując, handel towarami jest o wiele bardziej „przyswajalny”: akcje lub waluty są zbyt skomplikowane dla wielu ludzi, podczas gdy obrót towarem, włączając w to kukurydzę, wydaje się niezwykle naturalny.
Co więcej, w przypadku surowców zależność między podażą a popytem jest bardziej przejrzysta. Jeśli chodzi o kukurydzę, cena z reguły jest wynikiem bilansu podaży w stosunku do popytu; plotki na temat prezesów spółek, lub podejrzane sprawy sądowe nie wpływają na obrót kukurydzą. Niemniej jednak należy rozważyć, co jeszcze może mieć wpływ na cenę kukurydzy.
Cena kukurydzy
Istnieje kilka czynników, które mogą wpłynąć na cenę kukurydzy. Oczywiście, na pierwszy plan wysuwają się zbiory. Kiedy to zbiory są marne, cena płodu rolnego automatycznie wzrasta, lecz jeśli żniwa ogólnie są udane, rynek zostaje zalany przez kukurydzę, a co za tym idzie, cena z pewnością nie poszybuje w górę.
Należy pamiętać, że kukurydza ma również inne zastosowania, włączając w to produkcję biopaliwa. Nowa odmiana kukurydzy (kukurydza tropikalna) zawiera więcej cukru i z łatwością można przerobić ją na paliwo. Współczesna kukurydza jest zmodyfikowana genetycznie, dzięki czemu jest bardziej odporna na zarazę i herbicydy.
Istnieje wiele użytecznych dokumentów, które z powodzeniem możesz wykorzystać przy ocenie przebiegu cen kukurydzy. Co roku, w drugiej połowie marca Departament Rolnictwa USA publikuje dokument pod nazwą Prospective Plantations, w którym umieszcza zestawienie ilości kukurydzy posadzonej przez rolników w danym sezonie. Pozostałe interesujące dokumenty, śledzące podaż i popyt, to między innymi The Grain Stocks oraz Monthly Crop Production.
Podsumowanie: handel kukurydzą
Spekulacja ceną kukurydzy może okazać się niezwykle dochodowa. Trzymając rękę pulsie i śledząc aktualności związane z tym płodem rolnym, potencjalny inwestor jest w stanie skutecznie podążać za trendem cenowym kukurydzy. Reagując w odpowiedni sposób, zyskujesz szansę na pokaźny zysk.
Autor

O
Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.