Zarabiaj na giełdzie

Dostępne są trzy sposoby, dzięki którym ludzie zarabiają dużo pieniędzy i bogacą się: zakładając firmę, inwestując w nieruchomości i handlując akcjami na giełdzie. W tym artykule przyjrzymy się, jak można zarabiać na giełdzie, kupując niedowartościowane akcje i sprzedając akcje przewartościowane.

Jak mogę zarabiać pieniądze na giełdzie?

Możesz zarabiać pieniądze w krótkim okresie czasu, dzięki aktywnemu handlowi akcjami, a następnie możesz spekulować na wzrostach i spadkach cen. Jeśli możesz uzbroić się w więcej cierpliwości, to masz możliwość również kupienia akcji na giełdzie na długi okres. Przyjrzyjmy się, jak obie te metody działają w praktyce.

Aktywny handel na giełdzie

Najpierw omówimy metodę, którą można wykorzystać do wygenerowania dobrego dochodu w krótkim okresie czasu. Możesz to zrobić poprzez aktywny handel akcjami za pomocą internetowego brokera. Kiedy aktywnie handlujesz akcjami, to kupujesz lub sprzedajesz je i zatrzymujesz je na kilka godzin, lub dni.

Aktywny handel pozwala na zarobienie dużej kwoty pieniędzy w krótkim czasie dzięki wykorzystaniu zmian cen. Kiedy otwierasz pozycję długą (kupujesz), to zarabiasz kiedy cena rośnie, a kiedy otwierasz pozycję krótką (sprzedajesz), zarabiasz, kiedy tylko cena spada. Reagując na zmiany na rynku, możesz skorzystać z wahań cen i zarabiać dobre pieniądze.

Chcesz spróbować aktywnego obrotu akcjami, nie podejmując żadnego ryzyka? Jeśli tak, to załóż bezpłatne konto demo u brokera i dowiedz się, czy możesz osiągnąć zysk z zakupu i sprzedaży akcji. I pamiętaj: inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem!

 

Inwestowanie długoterminowe

Możliwe jest również kupienie akcji na długi okres czasu. Kiedy fizycznie kupujesz akcje, możesz skorzystać tylko z rosnącej ceny. W rzeczywistości kupowanie i posiadanie akcji jest zatem czymś, co ludzie robią, aby osiągnąć konkretny zysk w okresie kilku lat.

Zaletą tego sposobu inwestowania jest to, że otrzymujesz również dywidendę od swoich akcji, która jest formą podziału zysku. Zarząd spółki w którą inwestujesz pieniądze, określa wysokość przysługującej Ci dywidendy. Wysokość otrzymywanej dywidendy zależy często od sytuacji ekonomicznej i wyników spółki.

Kiedy zaczynasz inwestować na giełdzie w perspektywie długoterminowej, to koszty transakcji będą wręcz krytyczne i mogą znacznie zmniejszyć Twój zwrot z inwestycji. To właśnie dlatego wskazane jest, żebyś porównał różnych brokerów. W artykule „Zakup akcji” możesz znaleźć najlepszych brokerów, u których będziesz mógł zainwestować swoje pieniądze:

 

Jak działa rynek giełdowy?

Zanim rozpoczniesz handel, musisz koniecznie zrozumieć, jak dokładnie działa rynek akcji. W przeszłości giełda była miejscem, gdzie ludzie krzyczeli na siebie, aby złożyć jak najlepszą ofertę. Na szczęście dzisiaj sytuacja wygląda trochę inaczej i wszystkie giełdy są dostępne na internecie. Nie musisz już krzyczeć na cały głos, żeby uzyskać jak najlepszą cenę. Za pośrednictwem Internetu, ceny akcji są szybko aktualizowane, dzięki czemu zawsze można kupić akcje po właściwej cenie.

Cena akcji tworzona jest na podstawie obliczeń komputerowych. Inteligentne komputery śledzą, ile osób w danym momencie chce kupić i sprzedać konkretną akcję. Kiedy popyt na akcje wzrasta, to cena automatycznie wzrasta. Gdy liczba nabywców spada, to cena ponownie nieco spada. Kiedy rozpoczniesz handlowanie na giełdzie, to musisz wziąć pod uwagę interakcję między podażą a popytem.

Dostęp do rynku akcji uzyskuje się poprzez założenie konta u brokera. Broker jest stroną internetową, na której możesz kupować i sprzedawać niektóre akcje we własnym zakresie.

giełda papierów wartościowych

Jaka jest najlepsza strategia inwestowania na rynku akcji?

Jeśli naprawdę chcesz zarabiać duże pieniądze na giełdzie, to najlepiej jeśli połączysz obie metody. W krótkiej i średniej perspektywie czasowej możesz zarabiać pieniądze, szybko handlując na giełdzie. Z dochodów generowanych przez szybki handel na giełdzie, możesz opłacić rachunki, pojechać na wakacje, albo kupić sobie ładne ubrania.

Kiedy inwestujesz na dłużej pieniądze w wartościowe, silne akcje, to generujesz drugi pasywny strumień dochodów. Utrzymując akcje, możesz stworzyć stały strumień dywidend.

Trzeba zainwestować, żeby zarobić pieniądze

W ostatnich latach rynek akcji stale rośnie i wynika to głównie z niskich stóp procentowych. Z tego powodu nie jest to atrakcyjne dla osób oszczędzających, które lubią trzymać pieniędzy na swoim koncie bankowym. Coraz więcej osób potrafi odnaleźć się na giełdzie. Wszystko to sprawia, że jest tutaj bardzo dużo miejsca do rozwoju.

Inwestowanie pieniędzy na giełdzie jest zatem mądrym posunięciem. Kiedy trzymasz pieniądze na swoim koncie oszczędnościowym, to Twoje aktywa powoli maleją. Istotne jest, żeby inwestować w mądry i rozsądny sposób. Upewnij się, że masz odłożony bufor pieniędzy na nieprzewidziane wydatki. W ten sposób zwiększysz swoje szanse na zarobienie pieniędzy na giełdzie.

6 wskazówek, dzięki którym osiągniesz lepsze wyniki na rynku giełdowym

Czy chcesz osiągać lepsze wyniki, handlując na giełdzie? Dzięki tym 6 wskazówkom będziesz wiedział co zrobić, aby zarobić więcej pieniędzy na swojej działalności inwestycyjnej.

Wskazówka 1: Załóż konto u brokera

W jaki sposób zamierzasz nauczyć się inwestowania jeśli nie założysz konta u brokera? Odpowiedź jest bardzo prosta… Nigdy się nie nauczysz! Dlatego właśnie wskazane jest założenie konta u dobrego brokera. W ten sposób będziesz miał bezpośredni dostęp do giełdy i  możesz odkryć, co jest tak naprawdę dla Ciebie najlepsze. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby bezpośrednio porównać najlepszych brokerów:

 

Wskazówka 2: czytaj książki

Dostępnych jest całkiem sporo dobrych książek na temat inwestowaniu na giełdzie. Możesz się wiele nauczyć od innych inwestorów i zdecydowanie warto zagłębić się w strategie innych inteligentnych traderów i inwestorów. Najlepsze książki to „Czarodzieje Rynku” (ang. Market Wizards) i „Inteligentny Inwestor” (ang. The Intelligent Investor).

Wskazówka 3: czytaj artykuły

Co więcej, w Internecie możesz znaleźć mnóstwo ciekawych artykułów na temat handlu giełdowego. Na przykład na trading.info, możesz znaleźć kilka informacyjnych artykułów, które mogą pomóc Ci w osiągnięciu dużo lepszych wyników na rynku akcji. Nasz samouczek inwestycyjny może być dobrym punktem wyjścia, abyś uzyskał lepsze wyniki:

 

Wskazówka 4: Śledź poczynania innych udanych inwestorów

Osobiście również śledzę poczynania kilku udanych inwestorów. Przeanalizuj ich zachowanie i sam dowiedz się, co kryje się za ich sukcesem. Analizując, w co inwestują wielkie ryby, możesz szybko osiągnąć dużo lepsze wyniki. Jestem wielkim fanem Warrena Buffetta. Chcesz wiedzieć, jakie są jego sekrety? Przeczytaj ten artykuł o tym bohaterze inwestycyjnym:

 

Wskazówka 5: handluj na rynku

Czasami rozmawiam z ludźmi, którzy mówią, że chcą zostać dobrym inwestorem. Następnie pytam ich, ile czasu poświęcają na monitorowanie cen akcji. Kiedy odpowiadają, że „zero godzin”, zaczynam się śmiać. Jak zamierzasz rozwijać się na rynku, skoro nawet dokładnie go nie analizujesz? Nawet taka prosta strona internetowa jak CNBC, może cię informować o najnowszych wydarzeniach giełdowych.

Wskazówka 6: Kup swoją pierwszą akcję

Istnieje mnóstwo „inwestorów”, którzy utknęli w fazie marzeń. Filozofują oni na temat tego, jak piękne i mądre byłoby zarabianie pieniędzy na giełdzie. Dziesięć lat później rynek akcji gwałtownie wzrósł, a oni nadal nie podjęli żadnych działań. Kupno pierwszej akcji może więc być dobrym mobilizującym krokiem.

Zarabianie pieniędzy na giełdzie wymaga wnikliwości

Niestety, ale wiele osób traci swoje pieniądze na inwestowaniu. Potrzebujesz mieć wystarczający wgląd, aby osiągnąć dobre wyniki na giełdzie. Twoja strategia zależy również od tego, czy chcesz, żeby była krótko lub długoterminowa.

Krótkoterminowa

Należy mieć na uwadze, że zarabianie pieniędzy na giełdzie wymaga posiadania dużej wiedzy. Przykładowo zarabianie pieniędzy w krótkim terminie działa inaczej niż zarabianie pieniędzy w długim terminie czasu. W krótkim okresie wszystko, czego potrzebujesz to zmienność (ruch na giełdzie), ponieważ możesz zarabiać pieniądze zarówno na rynkach wschodzących, jak i spadających.

Chcesz się dowiedzieć, jak zarabiać na giełdzie, reagując na krótkoterminowe trendy? W przewodniku Day Trader  możesz przeczytać wszystko, co powinieneś wiedzieć, żeby stać się odnoszącym sukcesy Day Trader’em. Kiedy chcesz zarabiać pieniądze na giełdzie, to ważne jest, żebyś przeprowadził dobre analizy. W artykule na temat analizy technicznej dowiesz się, jak to wszystko dokładnie działa.

Osoby, które aktywnie handlują, często przeprowadzają analizy techniczne. Dzięki nim starają się rozpoznać wzory na wykresie. Możesz wtedy podejmować mądre decyzje i prawidłowo na nie reagować. Chcesz wiedzieć, jak to działa? Przeczytaj nasz artykuł na temat analizy technicznej:

 

Długoterminowa

Kiedy zaczynasz handlować na giełdzie z perspektywą długoterminową, to będziesz musiał podjąć całkiem inne decyzje. W takim przypadku kupujesz akcje na długi okres czasu, więc musi to być właściwa decyzja. Zweryfikuj opłacalność, zbadaj sektor i dokonaj prognoz na przyszłość, aby określić, czy akcje są warte swojej ceny.

Im dłuższy horyzont inwestycyjny, tym ważniejsze są fundamentalne liczby stojące za daną spółką. W naszym przewodniku analizy fundamentalnej dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć.

Panuj nad swoimi emocjami

Kiedy chcesz zarabiać pieniądze na inwestowaniu, to musisz kontrolować i panować nad swoimi emocjami. Różnica między profesjonalistą a początkującym inwestorem giełdowym nie polega na umiejętnościach. Największą różnicą jest zazwyczaj kontrola nad emocjami. Jeśli chcesz odnosić sukcesy w inwestowaniu, to musisz jak najbardziej panować nad swoimi emocjami. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jaką role odgrywają emocje podczas inwestowania? Przeczytaj nasz artykuł na temat emocji i inwestowania: