Jak kupić akcje Adidas (2024)? – inwestowanie w Adidas

Chcesz kupić akcje Adidas ?W tym artykule dowiesz się, jak bezpośrednio inwestować w akcje Adidas. W tym artykule znajdziesz również najnowszą cenę akcji Adidas.

Jak kupić akcje Adidas?

Istnieje wiele powodów, by optymistycznie patrzeć na akcje Adidasa. Ludzie stają się coraz bardziej świadomi kwestii zdrowotnych, a firma notuje imponujące wzrosty. Możesz inwestować w akcje Adidas, otwierając konto u brokera. Broker to strona, która umożliwia bezpośredni zakup jednej lub więcej akcji.

Zaleca się kupowanie akcji Adidas od taniego brokera. W tabeli możesz zobaczyć przegląd maklerów giełdowych, których możesz użyć do zakupu akcji Adidas:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Adidas bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Adidas przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

W Adidas można inwestować za pomocą zlecenia rynkowego lub zlecenia z limitem ceny. W przypadku zlecenia rynkowego otwierasz pozycję po bieżącej cenie rynkowej. W przypadku zlecenia z limitem ceny możesz ustawić maksymalną cenę, którą chcesz zapłacić.
Inwestowanie w Adidas

Ile wynosi obecna cena akcji Adidas?

Czy jesteś ciekawy aktualnej ceny akcji Adidas? Na poniższym wykresie można zobaczyć trend cenowy Adidas. Chcesz bezpośrednio otworzyć pozycję inwestycyjną? Następnie użyj przycisków, aby otworzyć inwestycję:

Dane spółki Adidas

Poniżej znajdują się kluczowe dane firmy Adidas.

Ceny akcji spółki Adidas z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli możesz zobaczyć jakie są ceny akcji Adidas z ostatnich 5 dni:

Dlaczego Adidas może być dobrą inwestycją?

Adidas stara się zwiększyć rentowność poprzez rozszerzenie swojej działalności w Ameryce Północnej. Adidas staje się również coraz bardziej aktywny w handlu elektronicznym, co znacznie zwiększyło sprzedaż online.

Adidas również szybciej dostarcza swoje produkty do klientów, co skraca czas od produkcji do dostawy. Pozwala to Adidasowi reagować na bieżące trendy i pokonywać konkurencję.

Adidas wchodzi również w atrakcyjne współprace marketingowe. Na przykład firma nawiązała współpracę z Beyonce. Kiedy celebryci są łączeni z marką, może to dotrzeć do nowego segmentu rynku. Wszystko to może być atrakcyjnym powodem do rozważenia zakupu akcji Adidas.

Uważaj na konkurencję

Mądrze jest uważnie obserwować konkurencję. W przeszłości Adidas doświadczył dużej presji ze strony Nike, lidera rynku odzieży sportowej.

Dlatego przed zakupem akcji Adidasa należy przeanalizować inne produkty odzieży sportowej. Inna marka może być lepszą inwestycją. Należy pamiętać, że efektywność, z jaką spółka jest zarządzana, jest ważnym czynnikiem wpływającym na ostateczne wyniki.

W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jacy są najwięksi konkurenci Adidasa:

 • Nike
 • Puma
 • Under Armour
 • VF Corporation
 • ASICS

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Adidas

 • Sytuacja gospodarcza: Wyniki firmy Adidas są w dużym stopniu uzależnione od sytuacji gospodarczej, w której decydującą rolę odgrywają inflacja, wydarzenia geopolityczne i stopy procentowe.
 • Zależność od dostawców: Łańcuch dostaw Adidasa jest złożony, szczególnie w zakresie produkcji i surowców.
 • Trendy w modzie: trendy w modzie determinują popyt na niektóre produkty Adidas.
 • Konkurencja: konkurenci mogą odebrać Adidas udział w rynku, co może wywierać presję na rentowność.

Jak inwestować w akcje Adidas?

 1. Otwórz konto u brokera: potrzebujesz konta u brokera online, aby móc kupować akcje Adidas.
 2. Zbadaj akcje: określ, jak radzi sobie spółka Adidas. Pozwoli Ci to określić, czy zakup akcji Adidas jest obecnie interesujący.
 3. Wpłać pieniądze na swoje konto: poświęć trochę czasu na aktywację konta inwestycyjnego i wpłać na swoje konto wystarczającą ilość pieniędzy, aby kupić akcje Adidas.
 4. Kup akcje Adidas: wybierz akcje Adidas na platformie transakcyjnej i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
 5. Oceń swoją inwestycję: regularnie porównuj wyniki swojej inwestycji z wynikami innych akcji. Pozwala to określić, czy inwestycja w akcje Adidas jest nadal atrakcyjna.

Historia Adidas

Adolf Dassler rozpoczął produkcję obuwia sportowego w 1920 roku. W 1949 roku Dassler założył firmę Adidas AG. Nazwa firmy pochodzi od jego pseudonimu Adi.

W 1954 roku Adidas dostarczył buty sportowe niemieckiej reprezentacji narodowej. Buty sportowe miały wymienne kołki, co było rewolucyjne w tamtych czasach.

Firma Adidas jest również właścicielem marek Reebok i TaylorMade. Główna siedziba firmy Adidas znajduje się w Herzogenaurach w Bawarii.

Rywalizacja między Adidas i Puma

Adolf Dassler i jego brat Rudolf Dassler mieli nieporozumienia. Rudolf opuścił firmę i założył firmę Puma.

W latach 70. pojawiła się rywalizacja między obiema markami. Adidas był wówczas sponsorem holenderskiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej. Puma miała wówczas kontrakt z Cruyffem. Puma nie pozwoliła Cruyffowi grać w strojach Adidasa. Gdyby to zrobił, kontrakt zostałby rozwiązany. Adidas nie pozwolił Cruyffowi grać w butach Pumy. Gdyby to zrobił, Adidas przestałby sponsorować reprezentację Holandii.

Kwestia ta została rozwiązana poprzez zezwolenie Cruyffowi na grę w koszulce z dwoma paskami.

Kup akcje Adidas

Przejęcia innych spółek

W 1997 roku Adidas przejął Salomon Group, firmę produkującą sprzęt do sportów zimowych i golfa pod marką Taylormade. Po fuzji nazwa firmy została zmieniona na Salomon-Adidas. Zakupiony dział sportów zimowych okazał się nierentowny i został sprzedany fińskiej firmie Amer Sports w 2005 roku. Jednak marka TaylorMade pozostała częścią Adidasa.

W 2006 roku przejęta została firma Reebok. Przejęcie to wzmocniło pozycję firmy na globalnym rynku odzieży sportowej. W tym samym roku firma odzyskała również swoją pierwotną nazwę Adidas AG. Sprzedaż produktów Reebok stanowi 10% przychodów firmy.

Linie odzieżowe Adidas

Marka Adidas posiada trzy linie odzieżowe:

 • Adidas Originals posiada logo w kształcie koniczyny, wprowadzone w 1972 roku. Jest to linia odzieży z klasycznymi elementami zaprojektowanymi do codziennego noszenia.
 • Linia Adidas Performance zawiera dobrze znane logo z trzema ukośnymi paskami, wprowadzone w 1996 roku. Linia ta obejmuje całą nowoczesną odzież sportową.
 • Adidas Neo jest przeznaczony dla młodszych sportowców.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak akcje Adidasa będą radzić sobie w przyszłości, dobrze jest obserwować reakcje ludzi na nową odzież, którą firma wprowadza na rynek.Jeśli ludzie są podekscytowani nowymi ubraniami, sprzedaż może wzrosnąć. Może to zwiększyć rentowność Adidasa, co czyni zakup akcji Adidasa bardziej interesującym.

Buty Adidas i drukarka 3D

Adidas wykorzystuje drukarkę 3D do wprowadzania nowych butów na rynek. Druk 3D umożliwia między innymi dostosowanie podeszwy buta do wagi sportowca i jego stylu biegania. Innowacja Adidasa nosi nazwę FutureCraft 3D.

Jeśli uważasz, że ta innowacja wzmocni pozycję Adidasa na rynku odzieży sportowej, możesz rozważyć zakup akcji Adidasa.

Czy warto kupować akcje Adidas?

To, czy mądrze jest kupować akcje Adidasa, zależy od osobistej sytuacji finansowej. Adidas jest znaną marką sportową, która zbudowała silną reputację na całym świecie. Konkurencja jest jednak ostra, co oznacza, że Adidas musi bronić swojej pozycji za pomocą sprytnych kampanii marketingowych.

Przed zainwestowaniem w akcje Adidas należy sprawdzić, jak spółka radzi sobie na tle konkurencji. Pozwoli Ci to określić, czy Adidas jest dla Ciebie interesującą inwestycją.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *