Jak kupić niemieckie akcje (2023)? - Kompletny Podręcznik

Chcesz zainwestować w niemieckie akcje? Na tej stronie dowiesz się, jak i gdzie kupić niemieckie akcje! Powiem też, dlaczego inwestowanie w niemieckie spółki jest obecnie tak popularne.

Gdzie można kupić niemieckie akcje? Jacy brokerzy są najlepsi?

Zamierzasz zainwestować w niemieckie akcje? W poniższym przeglądzie sprawdzisz, którzy brokerzy pozwalają na zakup niemieckich akcji:

BrokerInformacjeRecenzja
eToro Kupuj Niemieckie akcje bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Niemieckie akcje! 86% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.

Inwestowanie na niemieckim rynku akcji z indeksem DAX-30

Innym sposobem na inwestowanie w Niemczech jest zakup funduszu lub ETF, który śledzi indeks ekonomiczny danego kraju.

W Niemczech najpopularniejszy indeks giełdowy to DAX-30. Jest on indeksem Frankfurtu i zawiera trzydzieści największych niemieckich firm notowanych na giełdzie. Indeks zapewnia solidny przegląd wyników gospodarczych w Niemczech.

Przykładowe fundusze ETF, za pomocą których można inwestować w indeks DAX to:

 • iShares Core DAX UCITS
 • Etflab DAX
 • Xtrackers DAX UCIT

Chcesz samodzielnie zainwestować w indeks DAX-30? W takim razie przeczytaj ten wyczerpujący poradnik o inwestowaniu w ETF-y:

Jak inwestować w niemieckie akcje online?

Krok 1: Załóż konto u brokera

Jeśli zamierzasz inwestować w niemieckie akcje, wpierw otwórz konto u wiarygodnego brokera internetowego. Jesteś ciekawy, którzy brokerzy umożliwiają inwestowanie w niemieckie akcje? Zapoznaj się z naszym przeglądem najlepszych serwisów brokerskich:

Krok 2: Wybierz akcje

Następnie należy zdecydować, które niemieckie akcje zakupisz. Ważne jest, aby przeprowadzić dokładną analizę w celu określenia, które akcje pasują do Twojego profilu ryzyka. Przykładowo, masz do dyspozycji analizę fundamentalną, dzięki której sprawdzisz sytuację finansową spółki.

Krok 3: Złóż zlecenie

Gdy zdecydujesz się już na konkretne akcje, złóż zlecenie. Musisz podać następujące informacje:

 • Ilość: Wpisz, ile akcji chcesz kupić.
 • Zlecenie rynkowe: Przy zleceniu rynkowym kupujesz akcje po aktualnej cenie.
 • Limit order (zlecenie z limitem): Przy zleceniu z limitem kupujesz akcje po ustalonej cenie.

Po wysłaniu zlecenia na niemiecką giełdę, jego realizacja może potrwać kilka minut. Nie zapominaj o regularnej ocenie swoich inwestycji!
Kup akcje Niemieckie

Dlaczego inwestowanie na niemieckim rynku akcji jest potencjalnie atrakcyjne?

 • Duży rynek: Z ponad osiemdziesięcioma milionami mieszkańców rynek niemiecki stanowi łakomy kąsek.
 • Centralne położenie: Ze względu na centralne położenie kraju, firmy mogą łatwo sprzedawać towary i usługi.
 • Wykwalifikowana siła robocza: Niemcy mają wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą, która sprzyja osiąganiu imponujących wyników finansowych.
 • Niezawodność: Niemcy mają wiarygodny wizerunek przyciągający inwestorów.
 • Infrastruktura: Infrastruktura w Niemczech jest na wysokim poziomie.
 • Otwarta gospodarka: Inwestorzy ze wszystkich krajów są mile widziani w Niemczech.

Jakie jest ryzyko związane z inwestowaniem w niemieckie akcje?

 • Ryzyko rynkowe: Wartość Twoich akcji może ulegać wahaniom ze względu na warunki rynkowe.
 • Ryzyko kursu walutowego: Kurs euro może wpływać na Twoje inwestycje.
 • Ryzyko specyficzne: Wyniki niemieckiej spółki, w którą inwestujesz, mogą wpłynąć na Twoje ogólne osiągi.
 • Ryzyko branżowe: Branża, w którą inwestujesz, może przynieść gorsze wyniki.
 • Ryzyko płynności: Gdy inwestujesz w małe ilości niemieckich akcji, znalezienie kupca może być trudne.

Jak osiągnąć lepsze zwroty z inwestycji w Niemczech?

Pragniesz osiągnąć lepsze zwroty z inwestycji w niemieckie akcje? Te wskazówki mogą Ci bardzo pomóc!

Dywersyfikacja

Ważne jest, aby jak najbardziej zdywersyfikować swoje ryzyko. Dokonasz tego, inwestując w różne regiony i sektory.

Oprócz akcji niemieckich masz do wyboru również akcje chińskie i amerykańskie. A ryzyko sektorowe obniżysz, inwestując w różne sektory.

Inwestuj pieniędzmi, za którymi nie będziesz płakać

Wielu początkujących inwestorów popełnia błąd, inwestując w niemieckie akcje pieniędzmi, na których utratę nie mogą sobie pozwolić. Zmusza ich to do zamykania pozycji inwestycyjnych, gdy ceny znacznie spadają. Jako inwestor, powinieneś mieć długoterminową perspektywę. Lepiej upewnij się, czy pieniądze, które inwestujesz, nie będą potrzebne w najbliższej przyszłości.

Dbaj o korzystny stosunek ryzyka do zysku

Otwieraj tylko takie pozycje, które mają korzystny stosunek między Twoim potencjalnym zyskiem a stratą. W tym celu warto dobrze przyjrzeć się wykresowi cenowemu.

Aby określić, czy jest miejsce na wzrost, można również spojrzeć na stosunek ceny do zarobków. Jednakże nie zawsze jest to wyznacznik: Warren Buffett powiedział kiedyś, że lepiej kupić wybitne akcje po rozsądnej cenie niż rozsądne akcje po wybitnej cenie.

Śledź wiadomości

Inwestując za granicą, należy uważnie śledzić tamtejsze wiadomości. Gdy spada zaufanie niemieckich konsumentów, niemieckie spółki z reguły osiągają gorsze wyniki. Kurs euro również odgrywa istotną rolę, a zwłaszcza dla firm, które działają na arenie międzynarodowej.

W które niemieckie akcje możesz zainwestować?

Najlepsza akcja to taka, z którą osiągasz najlepsze wyniki. Faktem jest, że nie ma obiektywnie najlepszych akcji, ponieważ nie każda akcja jest odpowiednia dla każdego. Na przykład, niektóre akcje są bardziej ryzykowne niż inne i tym samym przyciągają inny typ inwestora.

W poniższym przeglądzie przedstawiamy najpopularniejsze niemieckie akcje:

Jak widać, na liście jest wielu niemieckich producentów samochodów. Popularne wśród inwestorów są również firmy usługowe, takie jak Allianz czy Deutsche Bank.

Oczywiście istnieje jeszcze wiele innych niemieckich akcji, w które inwestują holenderscy inwestorzy. W każdym razie wymienione akcje są najpopularniejsze wśród międzynarodowych inwestorów. kupowanie niemieckich akcji

Inwestowanie w niemieckie nieruchomości

Inwestowanie w niemieckie nieruchomości rownież potrafi być sposobem na zarobek. Podatki od nieruchomości są stosunkowo niskie (płaci się tylko stały, niski procent od zysku netto). Ponadto, w Niemczech ceny najmu mówią same za siebie - to atrakcyjny kraj dla właścicieli.

Co ciekawe, w porównaniu z innymi krajami europejskimi czynsze w Niemczech są nadal stosunkowo niskie: oznacza to, że jest jeszcze dużo miejsca na dalszy wzrost. W przypadku posiadania nieruchomości przez ponad dziesięć lat nie płaci się również podatków od wzrostu wartości przy sprzedaży.

Przy inwestowaniu w niemieckie nieruchomości koniecznie trzeba przeprowadzić dodatkowe badania: trudniej jest zrozumieć obcy rynek. Na całe szczęście w Niemczech można znaleźć wystarczająco dużo ekspertów, którzy rozwieją twoje wątpliwości.

Jakie niemieckie akcje warto kupić?

 • Określ swoje cele inwestycyjne: Nie każda niemiecka akcja pasuje do każdego typu inwestora. Na przykład, weź pod uwagę swoją tolerancję na ryzyko.
 • Zbadaj branżę i firmę: Zbadaj najnowsze trendy, konkurencję, możliwości i ryzyko przed otwarciem inwestycji. Nie zapomnij poprosić o dane finansowe firmy. Ważne jest, aby inwestować tylko w firmy zdrowe finansowo.
 • Rzuć okiem na kluczowe wskaźniki finansowe: takie jak wskaźnik ceny do zysków (P/E), wskaźnik ceny do sprzedaży (P/S), wskaźnik ceny do księgi (P/B) i rentowność dywidendy.
 • Rozważ sytuację gospodarczą: Inflacja, stopy procentowe i wydarzenia geopolityczne również wpływają na ceny akcji niemieckich spółek. Dlatego też może warto badać rynek akcji jako całość.
 • Dywersyfikacja: Inwestując w małe i duże niemieckie spółki z różnych branż, zmniejszasz ryzyko swojej inwestycji.