Jak kupić irlandzkie akcje? - zainwestować w irlandzkie akcje (2024)

Inwestowanie w Irlandii z pewnością może być dobrym pomysłem. Przykładami znanych irlandzkich firm są Tesco, Ryanair czy Anglo Irish Bank. Zdecydowanie można kupić irlandzkie akcje za pośrednictwem brokerów internetowych. Ale jak i gdzie można inwestować na irlandzkiej giełdzie?

Gdzie można kupić irlandzkie akcje?

Możesz kupić irlandzkie akcje za pośrednictwem brokera internetowego. Zwróć uwagę na opłaty transakcyjne: obecnie u niektórych brokerów możliwe jest inwestowanie w irlandzkie akcje bez płacenia prowizji.

W poniższej tabeli możesz zobaczyć moich ulubionych brokerów do kupowania i sprzedawania akcji:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Akcje irlandzkie! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Akcje irlandzkie bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Akcje irlandzkie przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Obrót na Irlandzkiej Giełdzie Papierów Wartościowych

Irlandzka giełda papierów wartościowych jest notowana jako Euronext Dublin i jest najbardziej znana z obligacji: na giełdzie notowanych jest ponad 35 000 obligacji! Jednak na irlandzkiej giełdzie można również zainwestować w kilka znanych irlandzkich akcji.

Najpopularniejsze irlandzkie akcje są notowane w indeksie ISEQ20. Indeks ISEQ20 obejmuje 20 akcji o największej kapitalizacji rynkowej. Jeśli chcesz zainwestować w największe irlandzkie spółki wszystkie naraz, możesz kupić ETF na ten indeks. Fundusz ETF pasywnie śledzi indeks irlandzkiej giełdy. Chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w ETF-y? Przeczytaj ten artykuł!
investing in Ireland

Inwestowanie w Irlandii może być ciekawym pomysłem!

Jak inwestować w akcje irlandzkie?

Możesz inwestować w akcje na Irlandzkiej Giełdzie Papierów Wartościowych za pomocą brokera online. Mając konto brokera, można kupować i sprzedawać akcje.

Ważnym pierwszym krokiem jest wybór odpowiednich akcji. Można na przykład rozważyć:

 • Stosunek ceny do zysków
 • Pozycja konkurencyjna firmy
 • Ogólne wyniki sektora, w którym działa firma

Po znalezieniu akcji, którą chcesz kupić, możesz złożyć zamówienie. Robi się to klikając na przycisk "kup" w obrębie platformy. Następnie należy wprowadzić następujące informacje:

 • Ilość: ile akcji chcesz kupić?
 • Typ zlecenia: przy zleceniu rynkowym kupujesz akcje po aktualnej cenie, przy zleceniu z limitem kupujesz akcje po ustalonej cenie.

Po złożeniu zlecenia zostanie ono wysłane na irlandzką giełdę.

Na co zwrócić uwagę inwestując w Irlandii?

Zdecydowanie wskazane jest zwrócić uwagę na sytuację gospodarczą w Irlandii. Irlandia jest często w dużym stopniu uzależniona od sytuacji gospodarczej w Wielkiej Brytanii, dlatego zaleca się również śledzenie sytuacji w tym kraju.

Ponadto należy zwrócić uwagę na podatki, które płaci się jako inwestor w Irlandii. Irlandzkie akcje są zazwyczaj obciążone opłatą skarbową. Wynosi ona 1% wartości akcji. Cena akcji musi wtedy znacznie wzrosnąć, aby osiągnąć dobry zwrot.

Dlaczego ludzie kupują irlandzkie akcje?

 • Inflacja: kupując akcje, można zabezpieczyć się przed skutkami inflacji.
 • Dochód: akcje czasami wypłacają dywidendy, co pozwala na budowanie dochodu.
 • Emerytura: inwestując w irlandzkie akcje, można zbudować emeryturę.

Monitorowanie kursu walutowego

Inwestując w Irlandii należy również wziąć pod uwagę kurs walutowy. Irlandzkie akcje są notowane w euro. Jeśli inwestujesz w innej walucie, kurs wymiany może wpłynąć na Twoje wyniki.

Kurs wymiany może również poprawić lub pogorszyć pozycję konkurencyjną spółki. Na przykład, firma, która eksportuje wiele produktów może skorzystać z taniego euro. Może wtedy taniej eksportować produkty do krajów, które używają innej waluty.

Wskazówka: kliknij tutaj aby zobaczyć godziny otwarcia irlandzkiej giełdy.

Jak kupić akcje Ryanair (2024) – inwestowanie w Ryanair
Jak kupić akcje Stripe (2024) – inwestowanie w Stripe

Jak kupić akcje Ryanair (2024) – inwestowanie w Ryanair

Coraz więcej osób wybiera się na wakacje samolotem. Nie tylko dlatego, że latanie jest teraz normą, ale także dlatego, że latanie staje się coraz bardziej przystępne cenowo. Jeśli zarezerwujesz bilety lotnicze w Ryanair , być może będziesz musiał zapłacić tylko 10 USD lub mniej za bilet.

Dzięki temu, że Ryanair sprzedaje tanie bilety lotnicze, spółka odnotowała ostatnio ogromny wzrost. Jako inwestor możesz to wykorzystać, inwestując w akcje Ryanair. Na tej stronie możesz bezpośrednio przeczytać, jak kupować akcje Ryanair.

Jak kupić akcje Ryanair?

Możesz zdecydować się na zakup akcji Ryanair. Ważne jest, aby dobrze zrównoważyć swój portfel akcji. Dlatego upewnij się, że nie kupujesz tylko akcji linii lotniczych. Dzięki temu ryzyko związane z inwestycjami pozostanie ograniczone.

Szukasz wiarygodnego brokera, u którego możesz kupić akcje Ryanair za pomocą jednego kliknięcia? Zapoznaj się z przeglądem wiarygodnych maklerów giełdowych:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Ryanair! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Ryanair bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Ryanair przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaki jest obecny kurs akcji Ryanair?

Jesteś ciekawy, jak akcje Ryanair radzą sobie na giełdzie? Na poniższym wykresie możesz zobaczyć, po jakiej cenie możesz kupić i sprzedać akcje Ryanair. Użyj przycisków, aby natychmiast otworzyć pozycję inwestycyjną:

Dane spółki Ryanair

Poniżej znajdują się kluczowe dane firmy Ryanair.

Analiza akcji Ryanair

Przed podjęciem decyzji o zakupie lub sprzedaży akcji Ryanair należy najpierw dobrze przeanalizować akcje. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Ryanair rozwijał się w minionym okresie.

Ceny akcji Ryanair z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Ryanair z ostatnich 5 dni:

Jak będzie kształtować się cena akcji Ryanair w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co analitycy przewidują dla Ryanair na 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy przewidywania analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą ruchów cen akcji Ryanair i że prognoza ta nie musi się spełnić.


Inwestowanie w Ryanair

Dlaczego warto kupić akcje Ryanair?

 • Niskie koszty: Ryanair jest znany z niskich kosztów, co pozwala mu oferować loty po niższych cenach niż konkurencja.
 • Udział w rynku: Ryanair jest największą linią lotniczą w Europie.
 • Silna pozycja finansowa: Ryanair może nadal zwiększać swoje przychody i zyski.
 • Koncentracja na dodatkowych źródłach przychodów: Ryanair zarabia dużą część swoich przychodów na sprzedaży dodatkowego bagażu, miejsc i żywności.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Ryanair

 • Rynek europejski: Rentowność Ryanair jest silnie uzależniona od rynku europejskiego. Gdy Europa radzi sobie słabo, wyniki mogą znaleźć się pod presją.
 • Nowe przepisy: nowe przepisy dotyczące emisji gazów cieplarnianych i podatków mogą wywierać presję na rentowność Ryanair.
 • Reputacja: Reputacja Ryanair jest często pod presją. Według doniesień warunki pracy jej pracowników są słabe.
 • Konkurencja: Ryanair zmaga się z dużą konkurencją ze strony innych linii lotniczych, co ogranicza jego siłę cenową.
 • Typ samolotu: Ryanair korzysta wyłącznie z samolotów Boeing 737. Trudności techniczne z tym samolotem mogą zatem prowadzić do poważnych problemów dla Ryanair.

Kto stanowi najgroźniejszą konkurencję dla Ryanair?

Jak inwestować w akcje linii Ryanair?

Możesz zainwestować w Ryanair za pośrednictwem brokera online. Broker to firma, która umożliwia handel akcjami na giełdzie. Przegląd najlepszych brokerów można znaleźć tutaj.

Następnie możesz wyszukać i wybrać akcje w oprogramowaniu handlowym brokera. Możesz wybrać pomiędzy dwoma rodzajami zleceń: zleceniem rynkowym i zleceniem z limitem ceny. W przypadku zlecenia rynkowego otwierasz inwestycję natychmiast po bieżącej cenie, a w przypadku zlecenia z limitem kupujesz inwestycję po cenie, którą sam wprowadzasz. Ta druga opcja jest szczególnie odpowiednia dla aktywnych traderów.

Nie zapomnij przeprowadzić dokładnej analizy, aby określić, czy rozsądnie jest teraz kupić akcje Ryanair. Możesz skorzystać z następujących technik:

 • Analiza techniczna: zbadanie, czy istnieją określone poziomy, na których cena często napotyka opór.
 • Analiza fundamentalna: czy są jakieś wiadomości, które mogą sprawić, że zakup akcji Ryanair będzie atrakcyjny?

It’s also important to stay up to date with the latest developments, even after opening an investment in Ryanair stock.

Ryanair: ogólne informacje o firmie

Ryanair, znany również jako Ryanair Ltd, to linia lotnicza założona w 1985 roku przez Christy Ryan, Tony Ryan i Lian Lonergan. W pierwszych latach po założeniu Ryanair był stosunkowo nieznany. Zmieniło się to jednak, gdy firma zaczęła pozycjonować się jako tanie linie lotnicze. Dzięki możliwości oferowania niezwykle tanich biletów, Ryanair stał się ostatnio bardzo popularny.

Ryanair posiada obecnie flotę 412 samolotów, co wystarcza do przewiezienia 100 milionów pasażerów rocznie.

Czy warto inwestować w akcje Ryanair?

Jeśli rozważasz zainwestowanie w Ryanair poprzez zakup akcji, ważne jest, aby dokładnie zbadać sytuację firmy. Na akcje Ryanair mogą wpływać okoliczności zewnętrzne, co było widoczne podczas pandemii COVID-19 w 2020 r., kiedy prawie nikt nie latał z powodu lockdownów. Było to oczywiście straszne dla Ryanaira i spowodowało gwałtowny spadek cen akcji.

Jeśli chcesz zainwestować w Ryanair na dłuższą metę, ważne jest, aby sprawdzić, jak bezpieczne jest istnienie firmy. Skupienie się na tanich lotach może być dobrym pomysłem: konsumenci lubią wyjeżdżać na wakacje i wolą oszczędzać na podróżach lotniczych. Segment biznesowy wydaje się kurczyć, a ten segment jest mniej wrażliwy na ceny. Może to dać Ryanairowi lepszą pozycję rynkową niż liniom lotniczym takim jak KLM.

Inwestując w akcje Ryanair, zawsze zaleca się zbadanie sytuacji finansowej spółki. Sprawdź, czy firma nie jest obciążona dużym zadłużeniem i przeanalizuj jej przyszłą wizję. Ponadto nie zapomnij porównać Ryanair z konkurencją, aby ustalić, czy jest to naprawdę najlepsza opcja inwestycyjna.

Jak kupić akcje Stripe (2024) – inwestowanie w Stripe

Stripe to irlandzka firma płatnicza, która znacznie się rozwinęła i zdobywa udział w rynku w coraz większej liczbie krajów. W tym artykule omawiamy, jak inwestować w Stripe, kupując akcje Stripe.

Jak kupować akcje Stripe?

Jeśli masz zaufanie do przyszłych planów Stripe, zakup akcji Stripe w perspektywie długoterminowej może być atrakcyjny. Należy jednak najpierw przeprowadzić wystarczające badania i ustalić, czy jest to najlepszy czas na inwestowanie w Stripe.

Szukasz wiarygodnego brokera do zakupu akcji Stripe? Zapoznaj się z przeglądem maklerów giełdowych:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Stripe! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Stripe bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Stripe przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Po tym, jak Stripe wejdzie na giełdę, możesz kupić akcje bezpośrednio od jednego z popularnych maklerów giełdowych.

Stripe IPO

Stripe wejdzie na giełdę NASDAQ. Nie jest jasne, kiedy Stripe wejdzie na giełdę. Po IPO, jako inwestor, możesz natychmiast zacząć kupować i sprzedawać akcje. Na tej stronie przeczytasz obszerną analizę akcji Stripe.

Szacuje się, że wartość Stripe podczas IPO wyniesie od 74 do 95 miliardów dolarów. Wątpliwe jest jednak, czy wartość ta utrzyma się w obecnych warunkach rynkowych.

Dlaczego warto kupować akcje Stripe?

 • Rozwijający się rynek: Popyt na usługi płatności online wciąż szybko rośnie.
 • Baza klientów: Stripe posiada rosnącą bazę klientów. Wiele małych i średnich firm wybiera Stripe do przetwarzania transakcji. Ponad milion stron internetowych w Ameryce korzysta obecnie z usług Stripe.
 • Przyjazność dla użytkownika: Stripe jest łatwy w użyciu i może być zintegrowany z popularnymi platformami e-commerce.
 • Innowacyjność: Stripe regularnie wypuszcza nowe funkcje, które mogą uczynić platformę interesującą inwestycją.
 • White label: Strony mogą również oferować usługi płatnicze Stripe pod swoją marką, co może przyczynić się do wzrostu.
 • Lider rynku: Stripe jest znacznie większy niż najbliższy konkurent, Adyen.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Stripe?

 • Konkurencja: Stripe zmaga się z dużą konkurencją ze strony takich firm jak PayPal i Square. Ponadto na rynek wkraczają coraz bardziej tradycyjne podmioty.
 • Zależność: Stripe jest w dużym stopniu uzależniony od kilku dużych klientów, przy czym duża część przychodów pochodzi od Spotify.
 • Ograniczona ekspansja: Stripe jest używany głównie w Ameryce i Europie, ale nie przebił się jeszcze na innych rynkach.
 • Ograniczony potencjał zarobkowy: Duże firmy mają silną pozycję przetargową i mogą prosić Stripe o znaczące rabaty.
 • Wysoka wycena: Wysoka wycena przy IPO może odstraszyć inwestorów.

Jacy są najwięksi konkurenci Stripe?

 • PayPal: Ten globalny dostawca płatności umożliwia użytkownikom dokonywanie płatności online.
 • Square: Użytkownicy mogą również dokonywać płatności online za pomocą Square.
 • Adyen: Ta holenderska firma osiąga dobre wyniki w branży e-commerce.
 • Braintree: Ta amerykańska firma oferuje różne opcje płatności.
 • Worldpay: Ten globalny dostawca płatności przetwarza płatności dla firm.

O Stripe

Stripe to firma koncentrująca się na przetwarzaniu transakcji płatniczych dla firm z sektorów B2B i B2C. Firma została założona w 2010 roku i w ciągu dziesięciu lat zgromadziła fortunę. Według amerykańskiej agencji informacyjnej Bloomberg, Stripe ma wejść na giełdę za 23 miliardy euro.

Klienci Stripe

Stripe oferuje przede wszystkim usługi płatnicze i specjalistyczną wiedzę. W rezultacie Stripe może się rozwijać tylko wtedy, gdy coraz więcej firm i przedsiębiorstw korzysta z usługi płatności. Obecnie do grona klientów Stripe należy kilka dużych firm, w tym dostawca usług wakacyjnych Booking.com, internetowy dom aukcyjny Catawiki i firma energetyczna Vandebron.

Stripe jest również ważnym graczem w Stanach Zjednoczonych. Firmy takie jak Facebook i Amazon używają Stripe do przetwarzania płatności. Tylko dzięki tym kontaktom stosunkowo młodzi przedsiębiorcy, którzy założyli Stripe, stali się najmłodszymi samodzielnie zarabiającymi miliarderami.

Ta międzynarodowa ekspansja i partnerstwa z dużymi firmami pokazują, że Stripe to firma z dużym potencjałem. Inwestowanie w akcje Stripe z pewnością może się opłacić. Nie zapomnij wziąć pod uwagę przyszłego potencjału przed zainwestowaniem w akcje Stripe.

Przyszła wartość Stripe

Branża usług płatniczych niekoniecznie jest ekscytująca lub wymagająca dla wielu osób. Na pierwszy rzut oka często jawi się jako zakurzona branża, która działa głównie w tle. Jednak ostatnio branża usług finansowych dla biznesu pokazała, że jest interesującym sektorem do inwestowania.

Firmy takie jak iDeal, PayPal i Adyen pokazały już, że inwestowanie w tym sektorze jest bardzo atrakcyjne, a Stripe ma podobne perspektywy.

Ponadto Stripe nadal bada, w jaki sposób może rozszerzyć swoje usługi, zwłaszcza w Europie kontynentalnej.

Jak inwestować w akcje Stripe?

Jako inwestor indywidualny możesz zainwestować w Stripe, kupując akcje Stripe na giełdzie, na której notowana jest spółka. Obecnie Stripe nie jest jeszcze przedmiotem publicznego obrotu, ale krążą plotki, że firma wkrótce wejdzie na giełdę.

 1. Najpierw otwórz konto u wiarygodnego maklera giełdowego.
 2. Aktywuj swoje konto, przesyłając kopię paszportu i dowód adresu.
 3. Następnie możesz wpłacić pieniądze z konta bankowego bezpośrednio na swoje konto giełdowe.
 4. Wybierz akcje Stripe i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
 5. Następnie naciśnij „kup”, aby wysłać zlecenie na giełdę.

Czy warto inwestować w Stripe?

Ludzie coraz częściej płacą online, a trend ten tylko przyspieszył wraz z pandemią COVID-19. Opcje płatności oferowane przez Stripe zapewniają niezbędne korzyści, takie jak skalowalność, bezpieczeństwo i niskie koszty. To, co sprawia, że Stripe jest popularnym wyborem dla firm, to dobra obsługa klienta i łatwość, z jaką można wszystko skonfigurować.

Ponadto Stripe oferuje wiele opcji płatności, takich jak AliPay, Apple Pay, a nawet Bitcoin. W rezultacie firma przetwarza transakcje od klientów z 120 krajów i od dużych firm, takich jak Amazon, Google i Microsoft.

Ważne jest jednak, aby uważnie obserwować konkurencję: firmy mogą łatwo zmienić dostawcę, gdy otrzymają bardziej atrakcyjną ofertę.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.