Jak kupić akcje południowokoreańskie (2023)? - inwestowanie w Korei

Korea Południowa jest krajem, który w dużej mierze opiera się na handlu międzynarodowym i eksporcie. Kiedy handel międzynarodowy ma się dobrze, spółki południowokoreańskie osiągają lepsze wyniki. W tym wyjaśnię, jak i gdzie dokonać zakupu akcji południowokoreańskich.

Gdzie mogę zakupić akcje spółek Korei Południowej?

Bezpośrednia inwestycja w Korei Południowej jest możliwa poprzez zakup akcji lub inwestycję w ETF, który śledzi rynek. Poniżej znajduje się przegląd brokerów, u których można kupić i sprzedać koreańskie akcje:

BrokerInformacjeRecenzja
eToro Kupuj Koreańskie akcje bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Koreańskie akcje! 86% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.

Wiele dużych południowokoreańskich spółek notuje się również na  giełdzie amerykańskiej. Dotyczy to między innymi koreańskiego giganta - spółki Samsung. Na ogół zagranicznym inwestorom łatwiej i taniej jest inwestować w akcje koreańskie poprzez giełdę USA.

Jakie koreańskie ETF-y mam do wyboru?

Jeśli poszukujesz większej różnorodności inwestycyjnej, warto rozważyć ETF. Fundusz ETF to produkt inwestycyjny, który śledzi koszyk akcji. Atrakcyjnymi opcjami są ETF-y na następujący indeks:

  • FTSE Korea 30/18: Indeks ten śledzi południowokoreańskie spółki giganty. W ramach indeksu największa spółka posiada maksymalną wagę 30%, a pozostałe spółki po 18%.
  • MSCI Korea: Ten indeks śledzi zarówno duże, jak i średnie spółki koreańskie.
  • MSCI Korea 20/35: Ten indeks śledzi akcje dużych i średnich spółek. Maksymalna waga największej spółki wynosi 35%, a pozostałych po 20%.

Wskazówka: kliknij tutaj i sprawdź godziny otwarcia giełd w Korei Południowej.

investing South Korea

Dlaczego inwestowanie w Korei Południowej ma potencjał?

  • Stabilna gospodarka: Gospodarka Korei Południowej cieszy się dobrą opinią i jest znana ze swojej stabilności.
  • Wzrost: W gospodarce Korei Południowej wciąż pozostaje sporo miejsca na wzrost.

Jakie są zagrożenia związane z inwestowaniem w Korei?

  • Ryzyko geopolityczne: Korea Północna jest tuż obok, a tam wszyscy dobrze wiedzą, co się wyrabia.
  • Uzależnienie od eksportu: Gdy światowa gospodarka będzie przeżywać kryzys, z pewnością odbije się to na osiągach spółek Korei Południowej.

Pilnuj kursu wymiany wona południowokoreańskiego

Bacznie obserwuj kurs swojej waluty w stosunku do wonów południowokoreańskich (KRW). Jeśli twoja waluta słabnie, rośnie ryzyko poniesienia straty. Takiego rodzaju ryzyko możesz zminimalizować np. za pomocą opcji.

Inwestowanie w południowokoreańską walutę

Kolejnym rozwiązaniem jest aktywna spekulacja kursem wonów południowokoreańskich poprzez brokera CFD. Broker CFD umożliwia spekulację przy wahaniach kursu papierów wartościowych za pomocą instrumentów pochodnych. Tutaj przeczytasz więcej o handlu walutami.

Inwestowanie pod wpływem emocji

Inwestorzy azjatyccy mają kompletnie inny styl niż ich zachodni odpowiednicy. Koreańczycy skupiają się na przepływach pieniężnych zamiast na fundamentalnej pozycji spółki. Widać to było na przykład przy IPO spółki Big Hits Entertainment, która zarządza południowokoreańskimi boysbandami. Przy zysku wynoszącym zaledwie 80 milionów, firma weszła na giełdę z wartością czterech miliardów.

W skrócie: Twoja pierwsza inwestycja w Korei Południowej

Krok 1: Załóż konto u brokera

Przed rozpoczęciem inwestowania, najpierw musisz otworzyć konto u brokera internetowego. Upewnij się, że wybierasz wiarygodną stronę o stosunkowo niskich kosztach transakcyjnych.

Krok 2: Wybierz koreańskie akcje

Przeanalizuj rozmaite koreańskie spółki. Znalezienie informacji może być trudniejsze, ponieważ wiele zachodnich banków nie przywiązuje zbytniej wagi do rynku Azji.

Krok 3: Złóż zamówienie

Po odnalezieniu atrakcyjnej akcji, możesz złożyć zamówienie. Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i opcjonalnie użyj zlecenia z limitem. Po złożeniu zamówienia kupisz swoją pierwszą akcję koreańską.