Jak kupić kanadyjskie akcje? - inwestowanie na kanadyjskim rynku akcji

Kanada jest znana głównie z akcji konopi, ale istnieje również wiele innych kanadyjskich spółek, które mogą być atrakcyjne. W tym artykule omówię, jak i gdzie kupić kanadyjskie akcje.

Gdzie można kupić i sprzedać akcje kanadyjskie?

Podczas inwestowania ważne jest, aby zwracać uwagę na koszty. Nie trać pieniędzy kupując akcje kanadyjskie od drogiego brokera.

Poniżej znajdziesz przegląd brokerów, u których możesz kupić akcje kanadyjskie:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Kanadyjskie akcje bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Kanadyjskie akcje przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Inwestowanie na kanadyjskim rynku akcji

Toronto Stock Exchange (TSX) jest największą giełdą w Kanadzie i szóstą co do wielkości giełdą na świecie. Indeks S&P/TSC 60 to indeks zawierający sześćdziesiąt największych spółek giełdowych w Kanadzie. Możesz zainwestować w kanadyjski rynek akcji kupując ETF na ten indeks. O tym jak to działa można przeczytać w tym artykule.

Wskazówka: Zapoznaj się z godzinami otwarcia kanadyjskich giełd.

Dlaczego inwestowanie w Kanadę może być ciekawe?

Niski deficyt budżetowy

Inwestowanie w Kanadzie może mieć kilka korzyści, ale jakie? Ważną pierwszą zaletą jest niski deficyt budżetowy. W 2018 roku w pierwszej połowie roku Kanadzie udało się nawet osiągnąć nadwyżkę na poziomie 0,8%. W szerszym ujęciu społeczeństwo kanadyjskie jest stabilne, co może być również dobre dla firm.

Kanada jest bogata w zasoby naturalne

Kolejną zaletą inwestowania w Kanadzie jest to, że kraj ten jest bogaty w zasoby takie jak ropa naftowa i metale szlachetne. Dzięki temu gospodarka kanadyjska jest bardziej prężna niż gospodarka krajów, które muszą importować zasoby.

Stosunkowo stabilna inflacja

Kolejną zaletą inwestowania w Kanadzie jest stabilna inflacja. Ponieważ rząd utrzymuje stabilną politykę monetarną, inflacja wynosi średnio około dwóch procent. To przynosi większą stabilność twoim inwestycjom w tym pięknym kraju. Jednak ta stabilność zmniejszyła się w 2023 roku, ale to praktycznie dotyczy wszystkich krajów na świecie.

Kanada ma dużą gospodarkę

Kanada jest jedną z dziesięciu największych gospodarek świata. Klimat biznesowy w Kanadzie jest doskonały: Kanada jest jednym z najlepszych krajów do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Ponadto położenie Kanady jest korzystne, ponieważ z Montrealu można polecieć w 90 minut zarówno do Bostonu, jak i Nowego Jorku.

Dywersyfikacja

Inwestując w Kanadzie, możesz dodać do swojego portfela dodatkową dywersyfikację. Kanada jest stabilną gospodarką poza strefą euro.

Gdzie można kupić kanadyjskie akcje?

Wiele osób decyduje się na zakup dużych kanadyjskich akcji na amerykańskiej giełdzie. W ten sposób często płaci się niższe koszty transakcyjne, a inwestycje są notowane w dolarach. Możesz również zdecydować się na inwestowanie w akcje kanadyjskie na giełdzie w Kanadzie. Pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę na opłaty transakcyjne oraz kształtowanie się kursu dolara kanadyjskiego.

Monitorowanie kursów wymiany

Kiedy kupujesz akcje kanadyjskie, ważne jest, aby mieć oko na kurs dolara kanadyjskiego. Jest to szczególnie ważne, gdy kupujesz akcje kanadyjskie w innej walucie. Twoja inwestycja może stracić na wartości, gdy Twoja waluta stanie się droższa.

Kursy walutowe pośrednio wpływają również na wyniki: na przykład mogą poprawić lub pogorszyć pozycję konkurencyjną kanadyjskiej firmy.

Na co należy zwrócić uwagę, aby odnieść sukces w inwestycjach?

Ostatecznie każdy chce odnieść sukces w inwestowaniu. Zwroty można osiągnąć zarówno poprzez wzrost ceny akcji, jak i poprzez wypłaty dywidendy.

Wybierz wiarygodnego brokera

Dobra strategia inwestycyjna odnosi sukces lub porażkę z dobrym brokerem. Wystarczająco dużo ludzi traci dużo pieniędzy, ponieważ pracują z nieuczciwym lub drogim brokerem. Dlatego ważne jest, aby wybrać brokera, który jest nadzorowany przez wiarygodną stronę. W ten sposób możesz być pewien, że nie napotkasz żadnego oszustwa.

Chcesz wiedzieć, którzy brokerzy oferują najkorzystniejsze opcje inwestycyjne? Dzięki poniższemu przyciskowi możesz bezpośrednio porównać różne opcje:

Wpłać wystarczającą ilość pieniędzy na swoje konto

U wielu brokerów można zainwestować w akcje już za 100 funtów. Jednak tylko dlatego, że możesz, nie czyni tego mądrym. Dlatego zaleca się zdeponowanie kwoty 500 dolarów lub więcej.

Dowiedz się, jak analizować akcje

Nie podążaj za tłumem: nie będziesz pierwszym, który straci dużo pieniędzy inwestując w ciemno. Jeśli korzystasz z porad inwestycyjnych od kogoś innego, ważne jest, aby sprawdzić, czy ta osoba ma wystarczającą wiedzę. Zawsze pytaj o wyniki, jakie osiągnęła z inwestowaniem w ostatnim czasie.

Często lepiej jest nauczyć się samodzielnie oceniać akcje. Istnieją różne analizy, które można do tego wykorzystać. Dwa znane przykłady to:

Przydatne koncepcje, które możesz wykorzystać

Zanim kupisz kanadyjskie akcje, warto przejść przez kilka podstawowych pojęć. Podczas badania, czy akcja jest warta zakupu, można przynajmniej zbadać te liczby.

Wskaźnik ceny do zysków

Wskaźnik P/E lub wskaźnik cena-zysk pokazuje, ile razy cena akcji jest wyższa niż roczne zyski. Należy zachować ostrożność, gdy spółka ma bardzo wysoki wskaźnik ceny do zysków.

Zwrot z kapitału własnego

Rentowność kapitału własnego lub ROE pokazuje, jak zysk netto odnosi się do kapitału wykorzystanego do uzyskania dochodu. Wysoka rentowność jest pozytywna, ponieważ firma może osiągnąć wyższy zwrot z kapitału.

Wskaźnik zadłużenia do kapitału

Wskaźnik ten pokazuje, jak duże jest zadłużenie firmy w porównaniu do jej całkowitego kapitału. Firmy, które mają duże zadłużenie, są bardziej zagrożone bankructwem, gdy sprawy przybierają zły obrót.

Ważna wskazówka

Liczby te same w sobie nie znaczą wiele, ponieważ jedna kanadyjska firma nie jest taka sama jak inna. Dlatego też należy porównać liczby z firmami z tego samego sektora. Dzięki temu można określić, czy dana akcja jest niedowartościowana czy przewartościowana.
investing in Canada

Wybierz strategię inwestycyjną, która jest dla Ciebie odpowiednia

Nie każdy inwestor ma taką samą tolerancję na ryzyko. Jeśli planujesz kupić akcje kanadyjskie, mądrze jest wybrać akcje, które odpowiadają Tobie. Nie ma jednej akcji kanadyjskiej, która jest najlepsza w kategoriach bezwzględnych.

Inwestowanie w wartość

W tej formie inwestowania poszukuje się spółek, które przez długi czas zachowywały się stabilnie. W szczególności szukasz akcji, które są notowane poniżej ich wartości wewnętrznej. Aby osiągnąć dobre wyniki, ważne jest przeprowadzenie wystarczających badań.

Inwestowanie w celu uzyskania dochodu

Jeśli szukasz stabilności i bezpieczeństwa, możesz inwestować dla dochodu. Najrozsądniej jest kupować akcje, które wypłacają stosunkowo wysoką dywidendę.

Inwestowanie we wzrost

Możesz również inwestować w spółki, które osiągają ponadprzeciętne wyniki. Tego typu firmy znajdziesz głównie wśród spółek o małej kapitalizacji i w innowacyjnych branżach. Ten rodzaj inwestycji może być bardzo opłacalny, ale jest też bardziej ryzykowny.

Wskazówka 3: Dywersyfikacja czasu ryzyka

 • Inwestuj w różne sektory na terenie Kanady.
 • Inwestuj nie tylko w akcje kanadyjskie, ale także w akcje z innych krajów.
 • Wchodźcie w sposób rozłożony w czasie, aby uniknąć inwestowania wszystkich pieniędzy na szczycie.

Złożenie zlecenia maklerskiego

Jeśli chcesz kupić kanadyjską akcję, będziesz musiał złożyć zamówienie na akcje. Ważne są tak zwane ceny bid i ask. Cena bid jest ceną, którą ktoś jest skłonny zapłacić za akcje, a cena ofertowa jest ceną, po której można kupić akcje. Pomiędzy tymi wartościami zawsze jest pewna przestrzeń, którą nazywamy spreadem.

Dzięki zleceniu rynkowemu, możesz kupić kanadyjską akcję bezpośrednio po najbardziej korzystnej cenie dostępnej w tym czasie. Możesz śmiało korzystać z tej opcji w przypadku wysokiej płynności. Jednakże, jeśli istnieje niewiele osób handlujących akcjami, lepiej jest użyć zlecenia z limitem.

Przy zleceniu z limitem, ustalasz cenę, po której kupujesz akcję kanadyjską. To gwarantuje, że nie zapłacisz więcej za akcję. Istnieje jednak ryzyko, że pozycja nigdy nie zostanie otwarta.

Inwestycje w marihuanę

Wiele osób inwestuje w Kanadzie, ponieważ ma duże zaufanie do firm zajmujących się marihuaną. To rzeczywiście może się sprawdzić, ponieważ niektóre z tych akcji osiągnęły ogromne zyski w przeszłości. Jednak należy również pamiętać, że często wiąże się z tym hype. Dlatego należy zachować ostrożność w przypadku inwestycji w marihuanę.

Jak kupić akcje Barrick Gold (2024)? – inwestowanie w Barrick Gold
Jak kupić akcje Eldorado Gold (2024)?
Jak kupić akcje BlackBerry (2024)? – Inwestowanie w BlackBerry
Jak kupić akcje Shopify (2024) – inwestowanie w Shopify

Jak kupić akcje Barrick Gold (2024)? – inwestowanie w Barrick Gold

Jeśli chcesz pośrednio zainwestować w złoto, możesz wybrać inwestycję w spółkę wydobywającą złoto, taką jak Barrick Gold . Ale jak można kupić te kanadyjskie akcje i co trzeba wiedzieć przed zainwestowaniem w akcje Barrick Gold??

Jak kupować akcje Barrick Gold?

Inwestycja w Barrick Gold może być interesująca, zwłaszcza jeśli wierzysz, że złoto zyska na wartości w przyszłości. Można również rozważyć inwestycję w Barrick Gold jako zabezpieczenie: akcje złota mają tendencję do osiągania lepszych wyników w czasach niepewności gospodarczej. Gdy wartość innych akcji spada, akcje Barrick Gold mogą rosnąć.

Jesteś ciekawy, gdzie możesz kupić akcje Barrick Gold? Zapoznaj się z naszym przeglądem:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Barrick Gold bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Barrick Gold przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jak kształtuje się cena akcji Barrick Gold?

Cena akcji Barrick Gold może ulegać znacznym wahaniom. Na poniższym wykresie można zobaczyć, jak kształtował się kurs akcji w ostatnich latach. Użyj przycisków, aby bezpośrednio otworzyć inwestycję w spółkę:

Dane spółki Barrick Gold

Poniżej znajdują się kluczowe informacje o firmie Barrick Gold.

Ceny akcji Barrick Gold z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Barrick Gold w ciągu ostatnich 5 dni:

Dlaczego inwestowanie w akcje Barrick Gold może być atrakcyjne?

 • Rentowność: Barrick Gold ma długą historię rentowności w ciągu ostatnich 10 lat.
 • Duże rezerwy złota: Barrick Gold posiada jedne z największych rezerw złota na świecie, co zapewnia mu przewagę konkurencyjną nad innymi spółkami.
 • Dywersyfikacja: Barrick Gold posiada kopalnie w różnych krajach, co zmniejsza jego zależność od konkretnego regionu.
 • Dywidenda: Barrick Gold wypłaca atrakcyjną dywidendę, co czyni go bardziej atrakcyjną inwestycją w porównaniu do fizycznego złota.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Barrick Gold?

 • Zmienność: Cena złota jest zmienna, co powoduje wahania wartości akcji Barrick Gold.
 • Ryzyko polityczne: Kopalnie Barrick Gold znajdują się w regionach niestabilnych politycznie. W przypadku wybuchu wojny Barrick Gold może nie być w stanie prowadzić działalności w swoich kopalniach.
 • Wpływ na środowisko: Działalność wydobywcza ma silny wpływ na środowisko. Jeśli Barrick Gold nie zdoła ograniczyć zanieczyszczeń, spółka może zostać ukarana znacznymi grzywnami.
 • Zagrożenia: Wydobycie to niebezpieczna działalność i mogą zdarzyć się wypadki. Wypadki mogą tymczasowo zakłócić działalność wydobywczą.

Jacy są najwięksi konkurenci Barrick Gold?

 • Newmont
 • AngloGold Ashanti
 • Rio Tinto
 • Freeport-McMoRan
 • Goldcorp
 • Yamana Gold
 • Agnico Eagle Mines
 • Kinross Gold
 • Coeur Mining
 • Gold Fields

Jak inwestować w akcje Barrick Gold?

 1. Porównaj brokerów: Poświęć chwilę, aby porównać różnych brokerów oferujących akcje Barrick Gold.
 2. Opracuj plan: Określ, w jaki sposób akcje Barrick Gold pasują do Twojego portfela i zdeponuj wystarczające środki na rachunku inwestycyjnym.
 3. Wybierz akcji: Wyszukaj akcje Barrick Gold na swoim rachunku inwestycyjnym.
 4. Kup akcje: Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować w akcje Barrick Gold i kliknij „kup”, aby przesłać zlecenie na giełdę.
 5. Ocena: Regularnie oceniaj, czy Twoja inwestycja nadal jest zgodna z Twoimi celami. Akcje Barrick Gold można sprzedać w dowolnym momencie.Is it wise to invest in Barrick Gold?

Mocną stroną inwestycji w Barrick Gold jest globalna obecność spółki. Spółka prowadzi działalność w wielu krajach, co oznacza, że problemy regionalne nie wstrzymają całkowicie jej produkcji. Dzięki temu inwestycja w Barrick Gold jest nieco bezpieczniejsza.

Szacuje się, że w kopalniach spółki znajduje się 130 milionów uncji złota, co pozwala firmie zarabiać znaczne kwoty na sprzedaży złota w nadchodzących dziesięcioleciach. Ponieważ popyt na złoto wciąż rośnie, Barrick Gold zawsze może znaleźć nabywców.

Barrick Gold coraz częściej inwestuje również w inicjatywy środowiskowe, co jest konieczne po tym, jak firma została negatywnie zauważona za nieprzestrzeganie przepisów środowiskowych w Ameryce Południowej. Inwestowanie w akcje Barrick Gold może być zatem z pewnością opłacalne. Ze względu na wystarczające inwestycje spółki w ekspansję, można osiągnąć znaczny wzrost kapitału dzięki Barrick Gold.

Kup akcje Barrick Gold

Na temat spółki Barrick Gold

Znana firma wydobywcza Barrick Gold, która produkuje zarówno złoto, jak i miedź, była największą firmą wydobywającą złoto na świecie do 2019 roku. Jest to firma prowadząca szesnaście operacji w trzynastu krajach. Kopalnie firmy znajdują się w Argentynie, Australii, Kanadzie, Chile, Peru, Stanach Zjednoczonych i Zambii.

Ponad 75% złota produkowanego przez Barrick Gold pochodzi z Ameryki Północnej i Południowej. 90% przychodów pochodzi ze złota, a 10% z miedzi. Siedziba firmy znajduje się w Toronto, stolicy kanadyjskiej prowincji Ontario.

Historia spółki

Firma Barrick Gold, założona przez Petera Munka, wywodzi się z Barrick Resources Corporation założonej przez Petera Munka. Po poniesieniu znacznych strat w branży naftowej i gazowej, postanowił skupić się na złocie. W 1986 r. zmienił nazwę swojej firmy na American Resources Corporation, aby odróżnić się od swoich południowoafrykańskich konkurentów. W lutym 1987 r. zmienił nazwę swojej firmy na Barrick Gold Corporation.

Barrick Gold przejmował różne firmy. W grudniu 2005 r. firma złożyła wrogą ofertę przejęcia kanadyjskiej kopalni złota Placer Dome o wartości 9,6 mld USD. Transakcja została sfinalizowana w grudniu 2006 r. za kwotę 10,6 mld USD. Fuzja Barrick Gold z Randgold Resources w 2018 r. była transakcją o wartości 6,5 mld USD.

Jako inwestor warto mieć oko na takie przejęcia. Należy sprawdzić, czy przejęcia mają pozytywny wpływ na wyniki spółki. Jeśli tak jest, rozsądne może być kupowanie akcji Barrick Gold.

Oferta publiczna spółki Barrick Gold

W lutym 1987 r. spółka Barrick Gold weszła na giełdę w Toronto. Od czasu przejęcia Randgold Resources, spółka jest również notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. Dzięki temu przejęciu spółka pozyskała ważne kopalnie. Firmie udaje się produkować złoto po jednej z najniższych cen w branży.

Jest to spółka z jasną wizją na przyszłość i udokumentowanymi osiągnięciami. Jest to atrakcyjna akcja, gdy cena złota rośnie, ale spadająca cena złota może stanowić wyzwanie.

Barrick Gold: kontrowersje

Działalność Barrick Gold wywołała kontrowersje w różnych miejscach.W 2011 r. prywatne siły bezpieczeństwa firmy w kopalni Porgera w Papui Nowej Gwinei zostały oskarżone o grupowe gwałty i przemoc.

W 2014 r. do rzeki w Argentynie wyciekło ponad milion litrów roztworu cyjanku.W 2016 r. akcjonariusze złożyli pozew przeciwko Barrick Gold, twierdząc, że spółka celowo wprowadziła akcjonariuszy w błąd co do zgodności z przepisami ochrony środowiska w Argentynie i Chile.Tego rodzaju wydarzenia mogą wywierać presję na kurs akcji Barrick Gold.Dlatego też inwestorzy powinni uważnie śledzić najnowsze wydarzenia przed dokonaniem inwestycji.

Czy warto, żebyś kupił akcje Barrick Gold?

To, czy mądrze jest kupić akcje Barrick Gold, ostatecznie zależy od osobistej sytuacji inwestora.Inwestowanie w spółkę zajmującą się złotem może chronić w czasach słabej koniunktury gospodarczej, ponieważ cena złota ma tendencję do wzrostu, gdy gospodarka radzi sobie słabo.

Należy jednak pamiętać, że cena akcji Barrick Gold nie zależy wyłącznie od ceny złota.Jeśli kopalnie spółki napotkają problemy, cena akcji może znaleźć się pod presją. Dlatego też należy zagłębić się w liczby i zbadać sytuację w regionach, w których działa Barrick Gold.Zapobiegnie to zakupowi akcji Barrick Gold w niewłaściwym momencie.

Jak kupić akcje Eldorado Gold (2024)?

Czy chcesz zainwestować w akcje Eldorado Gold ? W tym artykule możesz przeczytać o tym, jak kupić akcje Eldorado Gold i sprawdzić najnowszy kurs akcji.

Jak kupić akcje Eldorado Gold?

Złoto jest nadal bardzo popularne, szczególnie w niepewnych czasach. Możesz zdecydować się na samodzielny zakup złota lub zainwestować w firmę, która zajmuje się złotem.

Poniżej znajduje się przegląd brokerów, u których można kupić akcje Eldorado Gold:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Eldorado Gold bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Eldorado Gold przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest aktualna cena akcji Eldorado Gold?

Jesteś ciekaw aktualnego kursu akcji Eldorado Gold? Na poniższym wykresie można zobaczyć aktualną wartość akcji Eldorado Gold. Możesz także użyć przycisków, aby bezpośrednio otworzyć nową pozycję:

Dane firmy Eldorado Gold

Poniżej znajdują się kluczowe dane firmy Eldorado Gold.

Analiza akcji Eldorado Gold

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Eldorado Gold ważne jest, aby dokładnie je przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Eldorado Gold radziło sobie w minionym okresie.

Ceny akcji Eldorado Gold w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Eldorado Gold z ostatnich 5 dni:

Jak będzie kształtować się cena Eldorado Gold w 2024?

Czy jesteś ciekawy, jak analitycy sądzą, jak Eldorado Gold poradzi sobie w [roku] i kolejnych latach? Korzystając z danych z Alpha Vantage, połączyliśmy prognozy analityków. Należy pamiętać, że dane te są jedynie przewidywaniami dotyczącymi przyszłego kursu akcji Eldorado Gold i nie muszą się sprawdzić.

Dlaczego warto kupować akcje Eldorado Gold?

 • Dywersyfikacja: Eldorado Gold posiada kopalnie w różnych krajach, co czyni tę spółkę mniej ryzykowną.
 • Ekspansja: Eldorado Gold nieustannie poszukuje możliwości ekspansji. Przykładem tego jest przejęcie QMX Gold Corporation w przeszłości.
 • Popyt na złoto: zwłaszcza w czasach słabej koniunktury popyt na złoto jest często wysoki. To sprawia, że Eldorado Gold jest interesującym dodatkiem do portfela inwestycyjnego.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Eldorado Gold?

 • Zmienność: wahania cen złota mogą wywierać presję na kurs akcji Eldorado Gold.
 • Ryzyko związane z poszukiwaniami: nowe poszukiwania metali szlachetnych mogą zakończyć się niepowodzeniem, co spowoduje, że spółka wyda pieniądze, ale nie osiągnie żadnych zysków.
 • Środowisko: wydobycie ma negatywny wpływ na środowisko, co oznacza, że spółka może spodziewać się większej negatywnej uwagi.

Jak inwestować w Eldorado Gold?

 1. Po pierwsze, otwórz rachunek maklerski u wiarygodnego brokera.
 2. Wpłać pieniądze z konta bankowego na rachunek maklerski.
 3. Wybierz akcje Eldorado Gold.
 4. Określ kwotę, którą chcesz zainwestować w Eldorado Gold.
 5. Naciśnij „kup”, aby wysłać zlecenie bezpośrednio na giełdę.

Parę słów o Eldorado Gold

Eldorado Gold jest kanadyjskim producentem złota i metali nieszlachetnych. Firma posiada ponad 25-letnie doświadczenie w budowie i eksploatacji kopalń w Europie, Azji i obu Amerykach.

Eldorado Gold działa na całym świecie, z kopalniami w Kanadzie, Turcji, Grecji, Rumunii, Serbii i Brazylii. Firma jest zaangażowana we wszystkie aspekty wydobycia, w tym eksplorację, rozwój, produkcję i rekultywację. Założona w 1992 r. spółka ma siedzibę w Vancouver w Kanadzie.

eldorado gold

Zdecentralizowana firma

Firma składa się z kilku zdecentralizowanych jednostek biznesowych z biurami zlokalizowanymi w różnych krajach. Pracownicy i kierownictwo pracujący dla firmy pochodzą zazwyczaj z kraju, w którym znajduje się biuro.

Przejęcia przez Eldorado Gold

Eldorado Gold przejęła wiele spółek. W grudniu 2011 r. spółka ogłosiła, że przejmie European Goldfield, kanadyjską spółkę wydobywczą koncentrującą się na Europie. Spółka została przejęta w lutym 2012 r., co dało Eldorado Gold prawo własności do kopalni Sertej w Rumunii i kopalni Sartoni w Grecji.

W maju 2017 r. spółka ogłosiła przejęcie kanadyjskiej spółki Integra Gold Corp. Przejęcie zostało sfinalizowane w czerwcu 2017 r., co dało Eldorado Gold prawo własności do kopalni Lamaque w Kanadzie.

Czy sądzisz, że spółka dokona w przyszłości kolejnych interesujących przejęć? Mogłoby to łatwo wpłynąć na kurs akcji Eldorado Gold.

2015: Uchylanie się od płacenia podatków

W 2015 r. Holandia pomagała firmom unikać płacenia podatków w Grecji. Eldorado Gold korzystało z pustych holenderskich firm-skrzynek pocztowych. Są to firmy, które nikogo nie zatrudniają i są tworzone wyłącznie w celu uniknięcia podatków. Dochód z odsetek od greckiej spółki zależnej jest przenoszony za pośrednictwem holenderskiej spółki-skrzynki pocztowej na Barbados.

Takie konstrukcje mogą zaszkodzić reputacji firmy. Dlatego ważne jest, aby monitorować te wydarzenia, jeśli chcesz zainwestować w akcje Eldorado Gold.

2017: Produkcja

W 2017 r. spółka Eldorado Gold wyprodukowała ok. 393 000 uncji (ok. 15 t) złota. Na koniec 2017 r. spółka posiadała potwierdzone i prawdopodobne rezerwy złota w wysokości ok. 17,3 mln uncji. Eldorado Gold prowadzi największą kopalnię złota w Turcji i jest jednym z największych inwestorów zagranicznych w Grecji.

Czy warto inwestować w akcje Eldorado Gold?

To, czy inwestowanie w akcje Eldorado Gold jest rozsądne, zależy w dużej mierze od sytuacji gospodarczej. Gdy istnieje duża niepewność co do przyszłości gospodarczej, rozsądne może być zainwestowanie w spółkę zajmującą się złotem. Marże zysku na tym towarze rosną, co pozwala firmom takim jak Eldorado Gold generować większe zyski.

Ważne jest również, aby mieć oko na rozwój nowych kopalni. Na przykład Eldorado Gold pracuje obecnie nad projektem w kopalni Skouries w Grecji, która zawiera 140 000 uncji (5,29 t) złota. Eldorado Gold bada również kopalnię w Kanadzie, która zawiera 150 000 uncji (5,67 t) złota. Jeśli Eldorado Gold odniesie sukces w pozyskiwaniu i eksploatacji tych nowych kopalń, może to zwiększyć rentowność spółki. Może to być dobry powód do zakupu akcji Eldorado Gold.

Należy jednak wziąć pod uwagę pewne ryzyko: na przykład grecki rząd musi chcieć współpracować z Eldorado Gold. Ponadto koszty budowy kopalni są bardzo wysokie: mogą sięgać setek milionów. Wskazane jest również porównanie spółki z konkurencyjnymi kopalniami złota: inne kopalnie złota mogą wypłacać dywidendy, co może uczynić je bardziej atrakcyjną inwestycją.

Jak kupić akcje BlackBerry (2024)? – Inwestowanie w BlackBerry

Kanadyjska firma technologiczna BlackBerry stała się znana przede wszystkim dzięki produkowanym przez siebie smartfonom. Chociaż smartfony nie są już zbyt popularne, firma nadal istnieje. W tym artykule dowiesz się, jak inwestować w akcje BlackBerry i możesz sprawdzić najnowszy kurs akcji.

Jak kupić akcje BlackBerry?

Akcje BlackBerry można kupić u maklera giełdowego. Kiedy kupujesz akcje, często robisz to na dłuższą metę. Dlatego ważne jest, aby dokładnie zbadać, jak radzi sobie firma i jakie ma plany na przyszłość. Na przykład w przypadku BlackBerry można przyjrzeć się programom, nad którymi pracuje firma.

Czy chcesz kupić akcje BlackBerry? Możesz kupić akcje BlackBerry u jednego z tych wiarygodnych maklerów giełdowych:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj BlackBerry bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w BlackBerry przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest aktualna cena akcji BlackBerry?

Chcesz wiedzieć, jaka jest aktualna cena akcji BlackBerry? W takim razie trafiłeś na właściwą stronę! Poniżej znajduje się wykres z historią cen akcji BlackBerry. Za pomocą przycisków kupna i sprzedaży możesz natychmiast otworzyć pozycję na akcjach.

Dane spółki BlackBerry

Poniżej znajdują się najważniejsze dane firmy BlackBerry.

Analiza akcji BlackBerry

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji BlackBerry ważne jest, aby dokładnie je przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak BlackBerry rozwijało się w ostatnim okresie.

Ceny akcji BlackBerry w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji BlackBerry z ostatnich 5 dni:

Co stanie się z ceną akcji BlackBerry w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co analitycy sądzą o BlackBerry w [roku] i w kolejnych latach? Korzystając z danych z Alpha Vantage, połączyliśmy prognozy analityków. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą dotyczącą ceny akcji BlackBerry i że prognoza ta nie musi się spełnić.

Dlaczego warto kupować akcje BlackBerry?

 • Dobrze znana marka: nawet jeśli popularność firmy spadła, nazwa marki jest nadal dobrze znana.
 • Nowe działania: BlackBerry odeszło od telefonów komórkowych na rzecz usług programistycznych w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i Internetu rzeczy.
 • Silne patenty: BlackBerry posiada kilka patentów związanych z cyberbezpieczeństwem, telefonami komórkowymi i innymi technologiami.
 • Współpraca: firma współpracuje z dużymi firmami, takimi jak Amazon Web Services i Baidu.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę inwestując w akcje Blackberry?

 • Spadające przychody: Przychody Blackberry gwałtownie spadły. W 2017 r. firma nadal generowała miliardowe przychody.
 • Intensywna konkurencja: zarówno cyberbezpieczeństwo, jak i IoT są wysoce konkurencyjne, co wymaga od firmy ugruntowania silnej pozycji.
 • Zależność: Blackberry polega na partnerstwach, a ich zmiany mogą wpłynąć na wyniki firmy.
 • Niewielki udział w rynku: Udział Blackberry w rynku oprogramowania jest ograniczony.

Kim są najwięksi konkurenci Blackberry?

 • Cisco Systems
 • Palo Alto Networks
 • Microsoft
 • Fortinet

Jak inwestować w akcje Blackberry?

 1. Najpierw otwórz konto u renomowanego maklera giełdowego
 2. Następnie wpłać pieniądze bezpośrednio z konta bankowego na konto maklerskie.
 3. Wybierz udział Blackberry w oprogramowaniu handlowym
 4. Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować
 5. Kliknij kup, aby natychmiast zainwestować w akcje Blackberry
 6. Pamiętaj, aby regularnie oceniać swoją inwestycję

Informacje o Blackberry

W 2010 roku Mike Lazaridis założył kanadyjską firmę Research In Motion Ltd (RIM). Smartfon „BlackBerry” produkowany przez firmę był bardzo popularny. Użytkownicy czasami nazywali smartfon „CrackBerry”, ponieważ mówiono, że jest tak uzależniający jak narkotyk crack.

Jednak jego popularność spadła, a firma zaprzestała produkcji smartfonów w 2016 roku.

Kup akcje Blackberry

Historia cen Blackberry

Historia cen Blackberry była bardzo zmienna. W czasach swojej świetności jedna akcja była warta nawet 140 USD. Obecnie akcje Blackberry kosztują od 3 do 20 dolarów.

Czy uważasz, że cena będzie nadal spadać? Możesz zarobić na krótkiej pozycji, jeśli cena spadnie. Czy uważasz, że dno zostało osiągnięte? W takim razie możesz kupić akcje Blackberry.

Nowoczesne Blackberry

Obecna działalność BlackBerry

Obecnie firma koncentruje się na rozwoju oprogramowania. Całe oprogramowanie dla produktów jest opracowywane przez samą firmę BlackBerry, głównie przy użyciu języków programowania, takich jak C++ i Java. Ponadto BlackBerry opracowuje technologię dla aplikacji bezprzewodowych.

Wypłata odszkodowania przez Qualcomm na rzecz BlackBerry

W 2017 roku sąd przyznał BlackBerry odszkodowanie w wysokości 815 milionów dolarów przeciwko producentowi chipów Qualcomm. BlackBerry otrzymało to odszkodowanie, ponieważ firma przepłaciła za licencje na korzystanie z technologii Qualcomm.

BlackBerry pozwane przez Facebooka

We wrześniu 2018 r. BlackBerry zostało pozwane przez Facebooka za rzekome przejęcie patentów od Facebooka bez pozwolenia, w tym technologii rozpoznawania mowy. Inny patent rzekomo przejęty bez pozwolenia opisuje przetwarzanie danych GPS.

Wcześniej w tym samym roku BlackBerry pozwało Facebooka, twierdząc, że Facebook skopiował między innymi techniki szyfrowania wiadomości.

Czy warto kupić akcje BlackBerry?

BlackBerry było kiedyś znane głównie ze swoich smartfonów, ale wraz z pojawieniem się nowych modeli smartfonów, firma straciła swoją pozycję. Obecnie BlackBerry skupia się całkowicie na oprogramowaniu dla przedsiębiorstw i rozwiązaniach bezpieczeństwa.

Jest to interesujący rynek z rosnącym popytem. BlackBerry zbudowało również dobrą reputację, co oznacza, że firmy chętnie współpracują.

Nie wiadomo jednak, czy BlackBerry będzie w stanie nadal konkurować. Przychody firmy ostatnio znacznie spadły. Dlatego ważne jest, aby uważnie obserwować zmiany cen akcji BlackBerry, jeśli rozważasz inwestycję.

Jak kupić akcje Shopify (2024) – inwestowanie w Shopify

Chcesz kupić akcje Shopify ? Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w tym artykule, aby dowiedzieć się, jak inwestować w akcje Shopify. Ponadto znajdziesz najnowsze dane dotyczące cen akcji i obszerną analizę Shopify.

Jak kupować akcje Shopify?

Zakupy online to przyszłość, a coraz więcej osób jest zainteresowanych założeniem własnego biznesu online. Firma, która reaguje na ten trend, może być zatem bardzo interesującą inwestycją długoterminową. Czy wierzysz w przyszłość akcji Shopify? W takim razie rozsądnym rozwiązaniem może być zakup akcji Shopify za pośrednictwem wiarygodnego brokera.

Poniżej możesz od razu zobaczyć, którzy brokerzy umożliwiają inwestycje w akcje Shopify:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji Shopify?

Chcesz wiedzieć, jak kształtował się kurs akcji Shopify? Na poniższym wykresie możesz zobaczyć najnowszą cenę akcji Shopify. Możesz również zająć pozycję na tej akcji za pomocą przycisków.

Dane spółki Shopify

Poniżej znajdują się najważniejsze dane korporacyjne Shopify.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Shopify z ostatnich 5 dni:

Analiza akcji Shopify

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży Shopify ważne jest przeanalizowanie akcji. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Shopify rozwijało się w minionym okresie.

Jaka będzie cena akcji Shopify w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co według analityków Shopify zrobi w [roku] i kolejnych latach? Połączyliśmy przewidywania analityków z danymi z Alpha Vantage. Nie zapominaj, że ta liczba jest jedynie prognozą dotyczącą rozwoju ceny akcji Shopify i że ta prognoza nie musi się spełnić.

Dlaczego zakup akcji Shopify może być korzystny?

 • Wysoki wzrost: Shopify osiągnęło znaczny wzrost w ostatnich okresach. Wzrost ten prawdopodobnie będzie kontynuowany wraz ze wzrostem sprzedaży online.
 • Dominująca pozycja: Shopify jest liderem na rynku platform e-commerce.
 • Silny produkt: Shopify oferuje silny ekosystem deweloperów i partnerów, co pozwala firmie oferować dużą liczbę usług swoim klientom.
 • Dobra kultura: Shopify ma silną, przedsiębiorczą kulturę, która zachęca do innowacji i podejmowania ryzyka. Pozwala to firmie na szybszy rozwój, ponieważ pracownicy są bardziej skłonni do wdrażania nowych pomysłów.
 • Silny bilans: Shopify ma silną pozycję finansową z wystarczającą ilością gotówki w bilansie.

Oto największe ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Shopify

 • Intensywna konkurencja: coraz więcej firm próbuje odebrać Shopify udział w rynku. Jeśli im się to uda, cena akcji spółki może spaść.
 • Zależność: firma polega na zewnętrznych programistach w zakresie niektórych aplikacji i wtyczek na platformie.
 • Ekonomia: Rentowność Shopify zależy w dużej mierze od małych firm. Jeśli gospodarka będzie radzić sobie słabo, rentowność firmy może spaść.
 • Specyficzny rynek: Shopify dominuje głównie w Europie i Ameryce Północnej, ale nie zbudował silnej pozycji poza tymi regionami.

Jacy są najwięksi konkurenci Shopify?

 • WooCommerce
 • Magento
 • BigCommerce
 • Volusion
 • Wix

Jak inwestować w akcje Shopify?

 1. Zarejestruj się u maklera giełdowego: potrzebujesz konta u maklera giełdowego, aby kupować akcje Shopify. Kliknij tutaj, aby porównać brokerów.
 2. Aktywuj konto: prześlij kopię paszportu i potwierdzenie adresu, aby aktywować konto inwestycyjne.
 3. Wpłać pieniądze: zdecyduj, ile chcesz zainwestować w akcje Shopify i wpłać tę kwotę na swoje konto.
 4. Wybierz akcje Shopify: wyszukaj akcje Shopify na platformie, aby otworzyć inwestycję.
 5. Kup akcje Shopify: otwórz zlecenie rynkowe na akcje, aby kupić je natychmiast lub otwórz zlecenie z limitem ceny, aby ustawić cenę maksymalną.
 6. Ocena: nie zapomnij regularnie oceniać swoich inwestycji w akcje Shopify. Pomoże Ci to ustalić, czy akcje nadal pasują do Twojego portfela.

O firmie Shopify

Shopify to platforma e-commerce, która umożliwia użytkownikom założenie własnego sklepu internetowego. Firma oferuje różne usługi, w tym projektowanie stron internetowych, zarządzanie produktami, przetwarzanie płatności i wysyłkę zamówień.
Shopify

Historia Shopify

Założyciele Shopify chcieli otworzyć sklep internetowy w 2004 roku, ale odkryli, że nie jest to łatwe. Niezadowolony z istniejących produktów e-commerce, jeden z założycieli, programista komputerowy Lütke, postanowił sam zbudować sklep internetowy. Dwa miesiące później założyciele Shopify uruchomili swój sklep internetowy Snowdevils, który był skierowany do snowboardzistów.

W czerwcu 2006 r. założyciele Snowdevils rozpoczęli współpracę z platformą online Shopify. W 2009 roku Shopify uruchomiło App Store i platformę API. API umożliwia deweloperom tworzenie aplikacji dla sklepów internetowych Shopify. Aplikacje stworzone przez deweloperów są sprzedawane w Shopify App Store.

Aplikacja mobilna

W 2010 roku w Apple App Store pojawiła się darmowa aplikacja mobilna, która pozwala właścicielom sklepów Shopify zarządzać swoimi sklepami. W tym samym roku kanadyjska firma e-commerce rozpoczęła również konkurs. W konkursie Build-A-Business uczestnicy budowali swój biznes przy użyciu platformy e-commerce opracowanej przez Shopify.

Wprowadzenie opcji płatności

W 2013 roku firma ogłosiła pojawienie się Shopify Payments. System ten ułatwił sprzedawcom internetowym akceptowanie kart kredytowych. Inny system płatności wprowadzony w tym samym roku umożliwił otrzymywanie płatności za pomocą kart kredytowych i debetowych za pośrednictwem iPada.

Dochody Shopify

Użytkownicy usług oferowanych przez Shopify uiszczają miesięczne opłaty abonamentowe: co najmniej 29 USD miesięcznie. Ponadto firma zarabia na przetwarzaniu transakcji. Klienci Shopify muszą uiszczać opłaty za transakcje i wysyłkę.

Zakup produktu w sklepie internetowym utworzonym za pomocą Shopify również generuje przychody. Shopify otrzymuje procent od wpływów ze sprzedaży. Shopify zarabia jako pośrednik na sprzedaży innych firm: jest to atrakcyjna pozycja i może być dobrym powodem do zakupu akcji Shopify.

Analiza: Czy mądrze jest inwestować w akcje Shopify?

Po przeczytaniu tej kompleksowej analizy akcji Shopify możesz zastanawiać się, czy rozsądnie jest kupować akcje Shopify. Inwestowanie w akcje Shopify może być interesujące, ponieważ rynek e-commerce wciąż rośnie. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika oprogramowaniu Shopify zdobył największy udział w rynku platform, które można wykorzystać do tworzenia stron internetowych.

Handel elektroniczny kwitnie, a ze względu na pandemię COVID-19 konsumenci jeszcze bardziej przyzwyczaili się do zakupów online. Dlatego też dla przedsiębiorców atrakcyjne jest założenie sklepu internetowego, a Shopify pomaga firmom w świadczeniu potrzebnych do tego usług. Udało im się również prześcignąć eBay, jeśli chodzi o wielkość sprzedaży, co sprawia, że Shopify jest firmą, z którą należy się liczyć.

Inteligentny model biznesowy

Model przychodów firmy jest sprytny: oferuje bezpłatny okres próbny trwający 90 dni, który pozwala nowym użytkownikom wypróbować możliwości platformy. Po zakończeniu okresu próbnego firma zarabia dzięki comiesięcznym wpłatom właścicieli sklepów internetowych i transakcjom przeprowadzanym na platformie. Shopify przetwarza również transakcje i pomaga w wysyłce produktów: Shopify wciąż rozwija się w tym obszarze.

Silnym źródłem przychodów jest również usługa Shopify Plus. Duże firmy mogą korzystać ze specjalnych, dostosowanych do ich potrzeb usług. Duże firmy mogą prosić o nowe usługi, które są następnie dodawane do standardowych wersji. Pomaga to Shopify odkryć w praktyce, w jaki sposób firma może wzmocnić swoją pozycję.

Sytuacja gospodarcza

Ważne jest jednak, aby uważnie obserwować sytuację gospodarczą, ponieważ rentowność Shopify zależy od małych firm. Ważne jest również, aby mieć oko na konkurencję, ponieważ właściciele sklepów internetowych zawsze mogą zdecydować się na przejście do konkurencji. Ponadto Shopify jest notowane po stosunkowo wysokiej cenie, co oznacza, że firma ma wysokie oczekiwania do spełnienia.

Jeśli zdecydujesz się zainwestować w akcje Shopify, ważne jest, aby sprawdzić, czy pasują one do Twojego portfela. Shopify jest odpowiednie tylko dla inwestorów o wysokim stopniu tolerancji ryzyka.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.