Jak kupić hiszpańskie akcje? - zainwestować w Hiszpanii (2023)

Hiszpańskie słońce jest wspaniałe, ale dobra inwestycja w Hiszpanii z dobrym zwrotem może być jeszcze lepsza. Ale jaki jest najlepszy sposób na inwestowanie w Hiszpanii? W tym artykule dowiesz się, jak kupić hiszpańskie akcje!

Gdzie można kupić hiszpańskie akcje?

Ciekawi Cię, którzy brokerzy pozwalają na inwestowanie w Hiszpanii? W poniższym przeglądzie możesz zobaczyć, którzy brokerzy pozwalają na kupno i sprzedaż hiszpańskich akcji:

BrokerInformacjeRecenzja
eToro Kupuj Akcje hiszpańskie bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Akcje hiszpańskie! 86% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.

Przy wyborze brokera zwróć uwagę na koszty transakcyjne związane z handlem hiszpańskimi akcjami. Opłaty transakcyjne mogą wywierać znaczną presję na Twoje długoterminowe zyski.

Nie zapomnij zrobić dokładnych badań na temat firmy podczas inwestowania w hiszpańskie akcje.

Inwestowanie na hiszpańskim rynku akcji

Hiszpania posiada kilka giełd, ale zdecydowanie największą jest giełda w Madrycie. Jeśli chcesz inwestować w duże i znane firmy, to właśnie tam powinieneś składać swoje zlecenia.

Dobrą metodą inwestowania w hiszpańską gospodarkę jest zakup ETF na indeks giełdowy Ibex 35. Indeks ten jest również znany jako hiszpański indeks benchmarkowy i obejmuje 35 największych spółek według kapitalizacji rynkowej. Kupując ETF na hiszpańskim rynku akcji, możesz zainwestować w szeroki wybór spółek za pomocą jednej inwestycji.

Przy inwestowaniu w Hiszpanii ważne jest dokładne zbadanie sytuacji gospodarczej kraju. Hiszpania ma znaczne obciążenie długiem i nie zawsze osiągała dobre wyniki gospodarcze. Kiedy gospodarka nie funkcjonuje dobrze, firmy w kraju mogą na tym ucierpieć.
Investing in Spain.

Wskazówka: Kliknij tutaj, aby zobaczyć godziny otwarcia hiszpańskiej giełdy.

Jak kupić hiszpańskie akcje?

 1. Załóż konto u brokera: najpierw załóż konto u brokera, u którego możesz inwestować w hiszpańskie akcje. Kliknij tutaj, aby zobaczyć, którzy brokerzy pozwalają na inwestowanie w Hiszpanii.
 2. Wybierz akcję: zbadaj różne firmy, a następnie wybierz akcję, w którą chcesz zainwestować.
 3. Złóż zlecenie: możesz następnie złożyć zlecenie na daną akcję. Można to zrobić po aktualnej cenie (zlecenie rynkowe) lub po ustalonej cenie (zlecenie z limitem ceny).
 4. Ocena: nie zapominaj o regularnej ocenie swoich inwestycji! Czy dana inwestycja nadal jest dla Ciebie odpowiednia?

Inwestowanie w Hiszpańskie Nieruchomości

Wielu inwestorów decyduje się na zakup drugiego domu w Hiszpanii. To może być atrakcyjne: zwrot z wynajmu (wakacyjnego) może być wysoki. Ponadto ceny domów w hiszpańskich miastach są nadal stosunkowo niskie w porównaniu z niektórymi innymi miastami europejskimi.

Jednak inwestowanie w nieruchomości wiąże się z dużą ilością pracy. Trzeba utrzymać nieruchomość, a ponieważ wiąże się to z dużymi sumami pieniędzy, można stracić znaczną kwotę. Dlatego ważne jest, aby dokładnie rozważyć inwestowanie w hiszpańskie nieruchomości!

W które hiszpańskie akcje mogę zainwestować?

Wiele osób pyta mnie, jaka jest najlepsza hiszpańska akcja do inwestowania. Nie ma na to dobrej odpowiedzi: to, która akcja jest najlepsza dla Ciebie, zależy całkowicie od Twojej osobistej sytuacji i tolerancji ryzyka. Chciałbym jednak wymienić poniżej kilka znanych hiszpańskich spółek, w które można zainwestować:

 • Banco Santander : to chyba najbardziej znany bank w Hiszpanii!
 • Telefonica: to jedna z największych firm telekomunikacyjnych na świecie, z siedzibą w Madrycie.
 • Repsol: to hiszpańska firma z branży energetycznej i chemicznej, która jest jedną z 1000 największych firm na świecie.
 • Caixabank: inny znany hiszpański bank, w który można by zainwestować.
 • Naturgy: Naturgy jest dużym hiszpańskim dostawcą energii elektrycznej i gazu.

Na jakich hiszpańskich giełdach można inwestować?

 • Bolsa de Madrid
 • Bolsa de Barcelona
 • Bolsa de Bilbao
 • Bolsa de Valencia

Kilka ostatnich wskazówek dotyczących inwestowania w Hiszpanii

 • Zacznij wcześnie: dzięki sile procentu składanego, możesz zbudować duży portfel szybciej, zaczynając inwestować w młodym wieku. Dowiedz się więcej na ten temat tutaj.
 • Dywersyfikacja: nie inwestuj wszystkich swoich pieniędzy w jedną akcję lub sektor. Rozkładając swoje inwestycje, zwiększasz szanse na pozytywny zwrot.
 • Innowacyjność: inwestując w innowacyjne spółki nastawione na wzrost, możesz zwiększyć zyski ze swoich inwestycji.
 • Koszty: minimalizując w jak największym stopniu swoje koszty, możesz osiągnąć lepszy długoterminowy zwrot.