Inwestowanie w kryptowaluty

Kryptowaluty są obecnie na fali. Ciężko się temu dziwić, biorąc pod uwagę, że korzystając z nich, można zgarniać zyski na poziomie kilkuset, a nawet kilku tysięcy procent zainwestowanej kwoty w niebywale krótkim czasie. Tylko od czego zacząć swoją przygodę w świecie handlu kryptowalutami? Które z nich to inwestycje godne uwagi? W niniejszym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat inwestowania w kryptowaluty.

W jaki sposób inwestować w kryptowaluty?

Możesz zdecydować się na aktywną spekulację kryptowalutami. W ten sposób twoje szanse na czerpanie korzyści z wahań cen rynkowych znacznie wzrosną. Kolejną z opcji jest dokonywanie inwestycji długoterminowych.

Inwestowanie w kryptowaluty

Pokładasz swoje nadzieje w określonych kryptowalutach? Przed tobą stoi możliwość dokonania inwestycji długoterminowych. Plus500 jeden z najlepszych brokerów, który pomoże Ci tego dokonać. Platforma Plus500 pozwala na handel wszystkimi znanymi kryptowalutami. Dokonując transakcji za pośrednictwem Plus500, nie płacisz prowizji od nabywanych kryptowalut. Jeśli pragniesz przekonać się na własną rękę o możliwościach, jakie daje Plus500, skorzystaj z poniższego przycisku.

82% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Aktywna spekulacja kryptowalutą

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum są szalenie niestabilne, co oznacza, że ich cena może wahać się wielokrotnie w ciągu dnia. Jako inwestor, możesz skorzystać na takiej sytuacji. Zarówno spadki, jak i wzrosty cen potrafią zagrać na twoją korzyść.

Bez wątpienia, jednym z najlepszych brokerów dla kryptowalut jest platforma Plus500, która pozwala na obrót wszystkimi znanymi kryptowalutami CFD bez konieczności płacenia ustalonej prowizji. Co więcej, zanim przejdziesz do konkretów, możesz ćwiczyć do woli, korzystając z darmowego konta demonstracyjnego. Plus500 to strzał w dziesiątkę dla wszystkich, którzy pragną aktywnie spekulować kryptowalutami CFD, takimi jak Bitcoin czy Ethereum.

 • Ćwicz bez ryzyka dzięki nieograniczonej darmowej wersji demo
 • Nie płać prowizji od dokonywanych transakcji.
 • Zarabiaj na spadkach cen rynkowych

Chcesz spróbować swoich sił w aktywnym handlu? Skorzystaj z poniższego przycisku, aby utworzyć bezpłatne konto demo na platformie Plus500:

82% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Handel kryptowalutą Plus500

Aby dokonać inwestycji w kryptowaluty, wystarczy po prostu kliknąć myszką! Obrazowe kursy. 

Czym tak właściwe są kryptowaluty?

Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z kryptowalutami, szalenie istotne jest, abyś zrozumiał, czym tak właściwie są. Kryptowaluta to nic innego niż zaszyfrowane pieniądze. Dla wielu jest to cyfrowa forma płatności nieregulowana przez żadną scentralizowaną organizację.
Zatem kryptowaluty są wolne od wad tradycyjnego pieniądza, ponieważ handel nimi odbywa się wyłącznie przez Internet. Otrzymanie krypto monet lub rachunków w formie fizycznej po prostu nie wchodzi w grę.

Jedną z unikalnych cech kryptowalut jest ich niebywała funkcjonalność. Przykładowo, Bitcoin jest całkowicie zdecentralizowaną walutą. W praktyce oznacza to, że żaden bank ani inna strona trzecia nie biorą udziału w transakcjach. Przelewając pieniądze drugiej osobie, transfer dokonuje się bezpośrednie bez jakiejkolwiek ingerencji. Dzieje się tak, ponieważ żadnastrona trzecia nie jest już do niczego potrzebna przy finalizowaniu transakcji, a co za tym idzie, koszt samej operacji staje się mniejszy przy jednoczesnym zwiększeniu szybkości. Gołym okiem widać, jak wiele korzyści niosą ze sobą kryptowaluty.

Wybrane zalety kryptowalut

 • Kryptowaluty są w pełni zdecentralizowane
 • Operacje są dokonywane szybciej i wiążą się z nimi mniejsze koszty
 • Transakcje na ogół są trudne, a czasami wręcz niemożliwe do wyśledzenia
 • Kryptowaluty są coraz częściej wykorzystywane jako akceptowana metoda płatności

W jakie kryptowaluty możesz zainwestować?

 Na stronie trading.info znajdziesz informacje na temat wszystkich liczących się kryptowalut. W niniejszym artykule dowiesz się ogólnie, czym właściwie jest każda z kryptowalut. Klikając dalej, znajdziesz więcej danych odnośnie do określonej kryptowaluty. Następnie, będziesz mógł przejrzeć aktualne kursy i podjąć decyzję o inwestycji.

Dlaczego warto inwestować w kryptowaluty?

Inwestycje w kryptowaluty potrafią być niezwykle lukratywne, co wynika z niestabilności rynku. Poniżej umieściliśmy grafikę przedstawiającą historię kursu Bitcoin na przestrzeni lat.

Plus500_cryptocurrency_price_development

Jak widać, wartości szczytowe regularnie przeplatają się z głębokimi minimami. W 2018 roku zanotowano szczytowy poziom w wysokości 18,000 USD. W 2019 kurs spadł do około 4,000 USD, niemniej jednak już po kilku miesiącach wzniósł się na poziom 10,000 USD, aby następnie ponownie zmniejszyć do 4,000 USD. Wcześniej wspomniana niestabilność jest widoczna gołym okiem.

Wielu potencjalnych inwestorów z pewnością pokręci nosem, patrząc na takie historie kursu, jednakże w przypadku ludzi gotowych na podjęcie odrobiny ryzyka, handel kryptowalutą może okazać się wysoce korzystnym przedsięwzięciem. Koniec końców, kupując i sprzedając regularnie, będziesz w stanie generować stałe i pokaźne zyski.

Inwestowanie w kryptowaluty nie jest dla każdego. Musisz liczyć się ryzykiem wynikającym z niestabilności rynku. Należy przygotować się na ponoszenie strat w trakcie tego rodzaju działalności. Jeśli jesteś w stanie to zaakceptować, to być inwestycje kryptowalutowe są właśnie tym, czego szukasz!

Korzystne inwestowanie w kryptowaluty

Pragniesz osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, inwestując w kryptowaluty? Stosując się do poniższych wskazówek, z całą pewnością dopomożesz swemu szczęściu.

Szukaj informacji na własną rękę

Wielu ludzi wkroczyło w świat kryptowalut bez uprzednich przygotowań. Większość z nich poniosła dotkliwe straty, zniechęcając się do wszelkich inwestycji raz na zawsze.

Unikaj strat związanych z inwestycjami w kryptowaluty, kierując się zdrowym rozsądkiem. Inwestując w akcje po raz pierwszy, nie możesz robić tego na ślepo. Pamiętając o tym, upewnij się, czy dowiedziałeś dostatecznie dużo na temat akcji, w których zamierzasz ulokować swój kapitał. To szalenie istotne, kiedy planujesz inwestycje długo terminowe.

Podążaj za trendem

Trend może stać się twoim najlepszym przyjacielem! Wielu inwestorów ślepo podąża za przytłaczającymi trendami kryptowalut, kupując, kiedy kursy sięgają niebios. Jak wiadomo, podążanie za tłumem nie zawsze wychodzi na zdrowie. Mając to na uwadze, możesz wykorzystać trendy narastające wokół określonych kryptowalut, dokonując rozważnych inwestycji.

Jeśli pragniesz, aby twoje inwestycje były lukratywne, powinieneś poświęcić nieco czasu i wybadać, jakie działania są podejmowane przez większość graczy na rynku. Wielu ludzi inwestujących w kryptowaluty nie ma bladego pojęcia, na czym polega inwestowanie w ogólnym tego słowa znaczeniu. Sporo osób kieruje się emocjami w trakcie oceniania inwestycji, zamiast zdać się na rzetelne źródła informacji.

To oznacza, że dyktowane kursy kryptowalut są silnie uzależnione od mediów i wiadomości, a w szczególności tych niekorzystnych. W niepewnych czasach okazje do inwestycji mnożą się niczym grzyby po deszczu. Efektywni krypto inwestorzy zdają sobie sprawę z powagi psychologii tłumu, która może posłużyć jako narzędzie do generowania pokaźnych zysków.

zainwestuj w krypto

Poszerzaj zakres swoich inwestycji

Każdy inwestor zdaje sobie sprawę z tego, że poszerzając zakres inwestycji, zmniejsza ryzyko z nimi związane. Niemniej jednak ta zasada jest często pomijana w przypadku krypto handlu. Wielu ludzi poprzestaje na zakupie jednej lub dwóch kryptowalut. W każdym razie ogólnie przyjmuje się, iż równoległe inwestowanie w kilka różnych walut cyfrowych zwiększa szansę na zysk.

Inwestując w ten sposób, oddalasz od siebie ryzyko poniesienia dotkliwej straty kapitału, kiedy cena zakupionej kryptowaluty traci na wartości. Co więcej, zwiększasz swoje szanse na zakup takiej, której kurs nagle poszybuje w górę. Na ogół ten najbardziej niestabilne kryptowaluty mają potencjał do generowania tłustych zysków.

Zrozumieć zasadę deficytu

Sama cena ani wartość kryptowaluty nie stanowią podstaw do podejmowania decyzji. Kapitalizacja rynkowa waluty odgrywa o wiele ważniejszą rolę. Jest to jest łączna wartość wszystkich kryptowalut znajdujących się w obrocie. Przykładowo, Ripple to moneta cyfrowa, której kurs wynosi około 20 centów, niemniej jednak jej kapitalizacja rynkowa przekracza 8 miliardów USD, co czyni ją jedną z największych kryptowalut na świecie.

Znaczna część kryptowalut jest ograniczona. Na przykład, z góry zakłada się, że Bitcoin nigdy nie przekroczy 21 milionów USD. Tak więc, kiedy rośnie popyt i żadne nowe Bitcoiny nie są wprowadzane na rynek, trudno dziwić się cenie szybującej w górę. To szalenie istotne, aby zasięgnąć źródeł informacji i poznać podaż określonej kryptowaluty, zanim zdecydujesz się na inwestycję.

Określ granice ewentualnej straty

Zanim zdecydujesz się na inwestycję w kryptowaluty, koniecznie określ granicę straty, którą jesteś gotów ponieść. Trzymanie nerwów na wodzy to podstawa w przypadku niestabilnych kryptowalut. To jedyny skuteczny sposób na uniknięcie dołka finansowego.

W które kryptowaluty możesz zainwestować?

Na stronie trading.info znajdziesz informacje na temat wszystkich liczących się kryptowalut. W niniejszym artykule poznasz skutki wynikające z inwestowania w określone kryptowaluty. Klikając dalej, znajdziesz więcej danych odnośnie do konkretnych rodzajów. Będziesz mógł przejrzeć aktualne kursy wymian i ruszyć z kopyta!

Inwestowanie w Bitcoin

Bitcoin wciąż wiedzie prym, pozostając największą i zarazem najbardziej znaną kryptowalutą świata. Ta cyfrowa waluta pobiła wiele rekordów, a jej cena wzrosła do tysięcy funtów brytyjskich. Co więcej, Bitcoin jest coraz częściej akceptowaną metodą płatności. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, ciężko przejść obojętnie obok Bitcoin, jeśli zamierzasz dokonać inwestycji.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat Bitcoin »

Handel Ethereum

Ethereum

Kolejną liczącą się kryptowalutą jest Ethereum. Unikalny aspekt w przypadku Ethereum to możliwość realizacji transakcji w postaci tzw. prostych inteligentnych umów (z ang. smart contract). Dzięki właśnie tej możliwości kryptowaluta Ethereum zyskała swój ogromny potencjał, który czyni z niej niezwykle atrakcyjną opcję inwestycyjną.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na tematop Ethereum »

Inwestowanie w Litecoin

Litecoin

Kolejna godną uwagi kryptowalutą jest Litecoin, którą również cechuje wysoka niestabilność. Będąc inwestorem, możesz sprawić, aby te wahania zagrały na twoją korzyść, kupując lub sprzedając w odpowiednim czasie. Handel Litecoin może być ciekawą opcją do rozważenia. Rzecz jasna, opublikowaliśmy na naszej stronie artykuł poświęcony Litecoin.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat Litecoin »

Inwestowanie w Dash

Dash

Dash to jedna z kryptowalut, których natura nieco odbiega od Bitcoin. Transakcje zawierane za pośrednictwem kryptowaluty Dash są zatwierdzane bezpośrednio, co daje pewnego rodzaju przewagę. Ponadto, Dash zapewnia większą prywatność i oferuje możliwość dorzucania się do wspólnej puli, z której środki finansowe są wykorzystywane na realizację projektów specjalnych. To wszystko sprawia, że warto rozważyć zainwestowanie w Dash.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat inwestowania w Dash »

Zaczynając od Ripple

Ripple

Ripple zdecydowanie wyróżnia się na tle innych kryptowalut, ponieważ nie jest całkowicie zdecentralizowana. Istnieje centralna organizacja, regulująca wprowadzanie cyfrowych monet Ripple na rynek. Główną funkcją pełnioną przez Ripple jest minimalizacja kosztów transakcji międzynarodowych. Nie da się ukryć, że popyt na Ripple stale rośnie, dzięki czemu ta kryptowaluta jest interesująca w oczach potencjalnych inwestorów.

Przeczytaj więcej na temat Ripple »

Inwestowanie w NEO

NEO

Ta nazwa może co niektórym skojarzyć się z główną postacią kinowego hitu „Matrix”. Niemniej jednak NEO to również kryptowaluta. Podobnie jak w przypadku Ethereum, tak i tutaj główną rolę odrywają umowy z zastosowaniem mocy obliczeniowej komputerów. W każdym razie docelową grupą odbiorców NEO są w głównej mierze klienci z Azji, posiadający ogromny potencjał, który z pewnością przyczyni się do rozwoju tej waluty. Dokonanie inwestycji w NEO może zaowocować pokaźnym zyskiem.

Przeczytaj więcej na temat inwestowania w NEO »

Monero jako inwestycja

Monero Monero to całkiem świeża waluta cyfrowa, umożliwiająca przeprowadzanie w pełni anonimowych transakcji. Taka sytuacja jest możliwa, ponieważ żadne dane dotyczące zarówno zlecającego, jak i odbiorcy nie są przesyłane w trakcie dokonywania transferów. Niezależnie od tego, czy jesteś przestępcą, czy też porządnym obywatelem, całkowita prywatność jest na wagę złota. To wszystko sprawia, że Monero stanowi bardzo ciekawą opcję inwestycyjną.

Przeczytaj więcej na temat Monero »

Bitcoin Cash jako rozłam (fork)

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash to pierwszy „fork” kryptowaluty Bitcoin. Pojęciem fork określa się sytuację, w której dochodzi do rozłamu (podziału) pierwotnej krypto monety. Na ogół dzieje się tak, kiedy ludzie mogą dojść do porozumienia odnośnie do określonej funkcjonalności danej waluty. Waluta Bitcoin Cash zdążyła już przyciągnąć sporą rzeszę zwolenników i z pewnością warto się nią zainteresować.

Przeczytaj więcej na temat Bitcoin Cash w tym artykule »

Bitcoin Gold jako rozłam (fork)

Bitcoin Gold

Bitcoin Gold to kolejny fork pierwotnej formy kryptowaluty Bitcoin. Głównym założeniem Bitcoin Gold jest ponowna decentralizacja procesu kopania waluty. Pozyskiwanie Bitcoin przy obecnej technologii wymagałoby wręcz niebotycznej mocy obliczeniowej. Bitcoin Gold sprawia, że kopanie ponownie staje się dostępne dla przeciętnych użytkowników.

Przekonaj się, czy inwestowanie w Bitcoin Gold może być opłacalne  »

Zachowaj ostrożność, inwestując w kryptowaluty

Decydując się na inwestycję w kryptowaluty, należy zachować szczególną ostrożność. Nie podążaj ślepo za trendem i nie wykupuj wszelkich rodzajów monet bez opamiętania tylko dlatego, że wszyscy tak robią. W dłuższej perspektywie wartości niektórych z tych walut mogą sięgnąć dna, a w takiej sytuacji straty okażą się niezwykle dotkliwe. Zasięgnij do odpowiedniej ilości źródeł informacji na temat poszczególnych monet i zainwestuj tylko taką sumę, którą jesteś gotów stracić.

Handel Litecoin: Jak inwestować w Litecoin?
Inwestowanie w Bitcoin Cash
Inwestowanie w Bitcoin Gold: czy powinienem go kupić?
Inwestowanie w Dash: jak handlując Dash?
Inwestowanie w Ethereum lub Ether
Inwestowanie w Monero: w jaki sposób pomyślnie handlować XMR?
Inwestowanie w Ripple lub XPR: jak handlować Ripple?
Inwestycja w Bitcoin: od czego zacząć?
Jak inwestować w NEO?

Inwestycja w Bitcoin: od czego zacząć?

Kryptowaluta Bitcoin słynie z dużych wahań kursu. Tego rodzaju wahania czynią z niej niezwykle atrakcyjne aktywo obrotowe. Pewnie zachodzisz w głowę, gdzie i jak zainwestować w Bitcoin? Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem i odkryj miejsca, w których tego dokonasz. Rozpocznij swoją przygodę w świecie kryptowalut!

Gdzie dokonywać inwestycji Bitcoin?

Istnieją dwie metody inwestowania w Bitcoin. Pierwsza polega na braniu udziału w aktywnej spekulacji, a druga na gromadzeniu Bitcoin w dłuższej perspektywie.

Inwestowanie w Bitcoin poprzez zakup krypotwaluty

Kolejną z możliwości jest fizyczny zakup Bitcoin. Aby tego dokonać, należy utworzyć tzw. portfel (z ang. wallet). Ten krok może się okazać sporym problemem dla osób, które są na bakier z technologią. Na całe szczęście, Bitcoin można również nabyć za pośrednictwem brokerów. eToro to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych platform brokerskich, stworzonych z myślą o kryptowalutach. Kliknij poniższy przycisk, aby otworzyć darmowe konto na platformie eToro:

Jak aktywnie spekulować kryptowalutą Bitcoin

Zanim przejdziemy do szczegółów, zagłębiając się w temat Bitcoin, przyjrzymy się miejscom, umożliwiającym dokonywanie inwestycji. Obecnie, z czystym sumieniem możemy polecić jednego godnego zaufania brokera, który zapewnia płynny i swobodny obrót kryptowalutą Bitcoin. Broker Plus500 umożliwia kupno i sprzedaż Bitcoin w ramach kontraktu różnicy kursowej (CFD), pozwalając na optymalne wykorzystanie silnych wahań w kursie poprzez dokonanie transakcji we właściwym czasie.

Z całą pewnością jedną z największych zalet platformy Plus500 jest możliwość zakupu/wyprzedaż określonej liczby Bitcoin na krótszy okres. Jak wiadomo, kryptowaluta Bitcoin nie należy do najstabilniejszych, niemniej jednak inwestowanie w odpowiednim czasie, przy użyciu określonych metod pozwala na wykorzystanie tej niestabilności. Po prostu otwierasz krótką pozycję, kiedy wartość kursu spada. Ta metoda jest znana jako spekulacja przy spadku ceny Bitcoin.

Możesz spróbować swoich sił w spekulacji Bitcoin całkowicie za darmo, korzystając z nieograniczonej wersji demo. Kliknij przycisk poniżej, aby niezwłocznie utworzyć konto demonstracyjne na platformie Plus500 i przetestować ją bez żadnego ryzyka.

Kup bitcoiny Plus500

Kupowanie lub sprzedawanie Bitcoin u brokera, niemniej jednak radzimy zacząć od wersji demo. To szalenie istotne, aby dokładnie przemyśleć, czy jesteś w stanie podjąć ryzyko straty.

Krótki poradnik na temat inwestowania w Bitcoin

 Ten krótki poradnik na temat inwestowania w Bitcoin zawiera wszelkie informacje, niezbędne do rozpoczęcia przygody ze spekulacją.

Jak spekulować kryptowalutą Bitcoin?

Inwestowanie w Bitcoin za pośrednictwem brokera online nie jest wielką filozofią. Kupując lub sprzedając Bitcoin z brokerem, masz do wyboru kilka opcji realizowania transakcji. Składając zamówienie, możesz skorzystać z następujących wariantów:

 • Zakup: kliknij ten przycisk, jeśli spodziewasz się wzrostu ceny
 • Sprzedaj: kliknij ten przycisk, jeśli spodziewasz się spadku ceny
 • Zlecenie: podaj kwotę, przy której chcesz automatycznie otworzyć pozycję
 • Automatyczne zamykanie pozycji (Stop loss): podaj kwotę, przy której automatycznie zamkniesz pozycję w celu ograniczenia strat
 • Realizacja zysku: wprowadź kwotę, przy której automatycznie wypłacisz zysk

Zaleca się korzystanie funkcji stop loss za każdym razem. W ten sposób zmniejszasz ryzyko niespodziewanych strat z inwestycji, na przykład w sytuacji, kiedy odjedziesz od komputera.

Przykładowe ceny. Zobacz tutaj, jak złożyć zlecenie na spekulację CFD Bitcoin.

Kiedy kupować Bitcoin?

Najkorzystniejszą opcją jest dokonanie zakupu w chwili, w której przewidujesz wzrost ceny. Na ogół cena Bitcoin wzrasta, kiedy pierwsze strony serwisów informacyjnych zaczynają pisać pozytywne wiadomości na temat kryptowalut. Uwaga mediów dodatkowo podsyca cenę Bitcoin, tworząc doskonałe warunki na inwestycję.

Odszukaj poniżej przykład wiadomości, który wskazuje na wzrost ceny Bitcoin. Zapoznając się z tą aktualnością, możesz rozważyć, czy jest to odpowiedni moment na zakup. Co więcej, obecnie Bitcoin może być obracany w ramach transakcji terminowych, dzięki czemu większe instytucje finansowe również korzystają na walucie cyfrowej. Po odkryciu pozytywnych wiadomości zdecydowanie warto dokonać zakupu.

Reuters pozytywne wiadomości Bitcoin


Przychylne wiadomości często zwiastują wzrost ceny Bitcoin. Źródło:
Reuters.com.

Kiedy sprzedawać Bitcoin?

Jeśli pragniesz zmaksymalizować zysk ze swoich inwestycji Bitcoin, odpowiednie wyczucie czasu na zakup i sprzedaż to za mało. Wielu brokerów online oferuje możliwość otwarcia krótkich pozycji.

Odnajdź poniżej przykład wiadomości, która może wskazywać na spadek ceny Bitcoin. Należy pamiętać, aby zawsze dokładnie zapoznać się z treścią. Przykładowo, Chiny planują zapobiec wydawaniu nowych monet cyfrowych – ten fakt jest niezwykle negatywnym sygnałem. Chińska Republika Ludowa to ogromne, znaczące państwo, więc jeśli kryptowaluty stają się zakazane w tej części świata, będzie to skutkować znacznym spadkiem kursu Bitcoin. W takiej sytuacji najkorzystniejszym rozwiązaniem mogą okazać się pozycje krótkie.

Chiny zakazują Bitcoin

Negatywne wiadomości na ogół zapowiadają spadek ceny Bitcoin. Źródło: theverge.com.

Czym dokładnie jest Bitcoin?

Zanim zdecydujesz się na inwestycję, koniecznie musisz zrozumieć, czym właściwie jest Bitcoin. Na ogół Bitcoin jest postrzegany jako nowa moneta cyfrowa. Tego rodzaju cyfrowe monety są powszechnie określane jako kryptowaluty. Niemniej jednak charakterystyka Bitcoin ma się nijak do walut tradycyjnych. Bitcoin nie jest regulowany ani manipulowany przez banki centralne lub rząd.

Kryptowaluta Bitcoin została stworzona przez genialnego hakera, znanego pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Bitcoin wykopuje się za pomocą komputerów, które obliczają i odkrywają niezwykle skomplikowane sekwencje liczb. Nasuwają się pytania – Jakim cudem cyfrowa moneta może przedstawiać wartość? W jaki sposób można dokonać jej zakupu? Skupimy się na tych zagadnieniach w dalszej części niniejszego artykułu:

Film dla osób niewtajemniczonych wyjaśniający istotę Bitcoin

W jaki sposób Bitcoin zyskuje swoją wartość?

Kryptowaluta Bitcoin nie jest uznana za oficjalny środek płatniczy w żadnym z krajów. Tak więc ciężko pojąć, że Bitcoin, zwany również BTC, może przedstawiać określoną wartość. Moc nabywcza bierze swoje źródło w płatnościach dokonywanych online. Każdy użytkownik posiada swój własny portfel cyfrowy, a Bitcoiny mogą być przesyłane między nimi na podstawie unikalnych adresów Bitcoin.

Wykorzystywanie Bitcoinów doprowadziło do powstania środka aktywnej wymiany określonych wartości. W konsekwencji ceny powiązane z inwestycjami Bitcoin są kreowane w sposób analogiczny do inwestycji w udziały. Coraz więcej sklepów online akceptuje płatności Bitcoin, a czasami również sklepy tradycyjne decydują się na takie rozwiązania. Na przykład, niedawno holenderski bar De Waag, mieszczący się w Delft, zaczął przyjmować płatności wyrażane w Bitcoin.

Jak dokonać zakupu Bitcoin?

Odkąd Bitcoiny są stosowane jako środek płatniczy, nie ma już wątpliwości co do ich wartości, ale gdzie tak właściwie można je kupić? Bez dwóch zdań, Bitcoiny mogą przedstawiać ogromną wartość. Niemniej jednak zdobywa się je w drodze tzw. kopania, więc ich wydobywanie wiąże się z dużymi nakładami czasu i energii.

Aby wygenerować Bitcoin, komputer musi najpierw go wykopać. Kopanie to złożony proces, gdzie moc obliczeniowa komputera jest wykorzystywana do odnalezienia unikalnego kodu, który następnie posłuży do pozyskania Bitcoin. Mimo iż zasoby Bitcoinów są ograniczone, to zapotrzebowanie na nie stale rośnie, ponieważ coraz więcej ludzi wykorzystuje je jako środek płatniczy. Zrównoważona podaż w połączeniu z rosnącym popytem skutkuje zwiększeniem ceny Bitcoin.

wydobywanie bitcoinów

3 strategie inwestycyjne Bitcoin

Przedstawione 3 strategie można z powodzeniem wykorzystać przy inwestycjach Bitcoin. Rzućmy na nie okiem:

Strategia: Kupowanie i trzymanie przez dłuższy okres (Buy and hold)

To bardzo dobra strategia dla osób, które czują się pewnie, dokonując inwestycji w Bitcoin. Cala filozofia polega na fizycznym kupowaniu Bitcoinów w celu przetrzymania ich w dłuższej perspektywie czasu. Niektórzy ludzie wierzą, że pewnego dnia cena za jeden Bitcoin przekroczy 100.000 USD. Decydując się na tę strategię, mądrze jest poczekać, aż bieżąca cena odpowiednio zmaleje. Dzięki temu błyskawicznie otrzymasz większy zwrot, kiedy cena zacznie znów wzrastać.

Pozycja długa

Niektórzy inwestorzy decydują się na inwestowanie w Bitcoin, kiedy cena wzrasta. Takie działanie jest znane również jako pozycja długa Bitcoin. To szalenie istotne, aby wstępnie rozważyć, po jakiej cenie zamierzasz odsprzedać swoje Bitcoiny. Zysk w ramach tej strategii będzie czerpany w przypadku przyszłych spadków ceny Bitcoin.

Pozycja krótka

Ostatnio byliśmy świadkami krachu Bitcoin. Możesz skorzystać na takiej sytuacji, składając zlecenie przy spadku ceny. Osiągasz pozytywne wyniki, kiedy cena Bitcoin stale spada. Niniejsza metoda również wymaga wstępnej analizy w celu określenia ceny, przy której nastąpi zamknięcie pozycji. Pozycję należy zamknąć, jeśli masz wrażenie, że cena Bitcoin zaraz osiągnie najniższy pułap.

Dlaczego cena Bitcoin stale wzrasta?

 • Bitcoin był na fali, kiedy media przykuwały uwagę inwestorów.
 • To nowy środek płatniczy, wykorzystywany przez wiele usługodawców i sklepy internetowe.
 • Cyfrowa moneta jest całkowicie anonimowa, tak więc może z powodzeniem być wykorzystywana jako środek płatniczy przez przestępców.
 • Bitcoiny są coraz częściej postrzegane jako stabilne pasywa podobnie jak złoto.
 • Transakcje dokonywane poprzez Bitcoin pozwalają na uniknięcie kosztów pobocznych.

Aktualna cena Bitcoin: kurs wymiany

Find below the actual CFD price of the bitcoin. It is also possible to immediately buy or sell CFD bitcoins by means of the below buttons.

Odnajdź poniżej aktualny kurs wymiany CFD dla Bitcoin. Co więcej, istnieje możliwość natychmiastowego kupna lub sprzedaży Bitcoin CFD za pomocą poniższych przycisków.

Krach Bitcoin z roku 2017

Pomimo szumu medialnego dotyczącego Bitcoin w 2017, nastąpił poważny krach cenowy. Czy cyfrowa moneta straciła całą swoją wartość? To niezwykle krótkowzroczna teza. Wolumeny handlowe są wciąż wyższe niż w lecie 2017 roku. Ponadto, stojąca za wszystkim technika nadal skrywa ogromny potencjał. Niemniej jednak problem ceny polega na tym, że nie oddaje ona w pełni wartości zasadniczej: wartość w głównej mierze jest określana przez spekulantów.

W każdym razie inteligentni inwestorzy nie postrzegają tego jako problem. Nawet obecnie cena Bitcoin jest dość nieprzewidywalna. Taka niestabilność może być szansą na zysk, jeśli złożysz odpowiednie zlecenia, trzymając rękę na pulsie i chwytając, co się da na falach wzlotów i spadków. Aktywna spekulacja Bitcoin wciąż odgrywa kluczową rolę w 2018 roku.

Wieści na rok 2020: kurs Bitcoin wzniósł się na wyżyny na początku 2020, osiągając cenę 10.000 USD, aczkolwiek Pandemia Covid-19 doprowadziła do kolejnego załamania cenowego. Niemniej jednak pozostając aktywnym inwestorem z pewnością znajdziesz sposób na zysk z inwestycji w Bitcoin.

Pozostałe kryptowaluty

Bitcoin jest najbardziej znaną kryptowalutą, aczkolwiek z biegiem lat powstały setki alternatyw, którymi również można obracać. Wszystkie te kryptomonety posiadają swoje unikalne cechy, które czynią je atrakcyjnymi pod określonymi względami. Istnieje szansa, że Bitcoin w końcu zostanie prześcignięty przez inną kryptowalutę z większym potencjałem.

W każdym razie Bitcoin pozostaje wciąż dominującą kryptowalutą. Istnieją ścisłe powiązania między kursem Bitcoin a ceną alternatywnych kryptowalut, takich jak Ethereum i NEO. Niektóre platformy wymagają od użytkowników posiadania Bitcoin, aby dokonywać zakupu innych kryptowalut. W niniejszym artykule pt. „inwestowanie w kryptowaluty” dowiesz się więcej o najpopularniejszych kryptowalutach, znajdujących się obecnie w obrocie.

kryptowalutami

Ryzyko związane z obrotem Bitcoin

Biorąc pod uwagę, że Bitcoin nie znajduje się pod kontrolą banku centralnego, niezwykle ciężko jest określić zasady regulujące ten rodzaj waluty. Ponadto, źródło pochodzenia Bitcoin jest nieokreślone, co pozostawia spore pole do popisu dla nieuczciwych brokerów, praktykujących pranie brudnych pieniędzy. Tak więc inwestowanie w Bitcoin wiąże się ze sporym ryzykiem!

Decydując się na inwestycję w Bitcoiny, należy pamiętać, że nie posiadają one żadnej wartości zasadniczej. Przykładowo, kupując udział, stajesz się współwłaścicielem spółki. Z drugiej strony, Bitcoin nie znajduje się pod niczyją kontrolą i nie ma pokrycia w fizycznym kapitale, co tylko zwiększa niepewność w stosunku do jego przyszłej wartości.

Co więcej, musisz zadbać o odpowiednie środki bezpieczeństwa. Aktywnie spekulując Bitcoinami na platformie Plus500, nie narażasz się na oszustwo, ponieważ korzystasz z instrumentów pochodnych. Kiedy fizycznie nabywasz Bitcoiny, twój portfel elektroniczny jest narażony na włamanie i kradzież. Nie raz słyszy się o inwestorach, którzy stracili Bitcoiny warte tysiące, a nawet i dziesiątki tysięcy dolarów w związku z atakami hakerów.

Koniec końców należy mieć na uwadze złożony charakter kryptowalut. Dzięki przyjaznemu użytkownikowi oprogramowaniu brokerów z łatwością kupisz lub sprzedasz kryptowaluty, takie jak Bitcoin w okamgnieniu. Niemniej jednak pamiętaj, że zasadnicza technika obrotu Bitcoin jest niebywale skomplikowana. Radzimy dokładnie poznać naturę kryptowalut i rozważyć wszystkie za i przeciw, zanim zdecydujesz się na otwarcie pozycji.

Podsumowując, trzeba podkreślić, że Bitcoiny to bardzo atrakcyjna i zarazem niezwykle spekulacyjna forma inwestycji. Obrót takim rodzajem finansowych aktywów jest w stanie zapewnić ogromną satysfakcję, niemniej jednak radzimy zachować zdrowy rozsądek, jeśli zdecydujesz się na inwestycję.

Inwestowanie w Bitcoin Gold: czy powinienem go kupić?

Bitcoin Gold jest najnowszym oddziałem Bitcoin. Wcześniej widzieliśmy oddziały Bitcoin oraz Bitcoin Cash. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo, czym dokładnie jest Bitcoin Gold. Od razu będziesz także wiedział, w jaki sposób można skorzystać z inwestycji w nowy Bitcoin Gold.

W skrócie, czym jest Bitcoin Gold?

Bitcoin Gold jest nowym rozłamem Bitcoin (z ang. fork). Fork jest tak zwanym rozłamem pierwotnego Bitcoin i powstaje, gdy nie ma zgody co do technicznego aspektu waluty. Bitcoin Gold jest uważany za ulepszoną wersją Bitcoin.

Głównym celem Bitcoin Gold jest ponowna decentralizacja waluty. Jej założyciele uważają, że do wydobycia Bitcoinów potrzebna jest zbyt duża moc obliczeniowa. W rezultacie nie jest już możliwe dla normalnego człowieka, aby uzyskać Bitcoiny przy użyciu komputerów służących za kopalnie. System Bitcoin Gold powinien sprawić, że ten system będzie bardziej demokratycznym.

Jak możesz inwestować w Bitcoin Gold

Tak samo jak w przypadku każdej innej kryptowaluty, Bitcoin Gold bardzo szybko się zmienia. Jeśli potrafisz sobie z tym poradzić, to Bitcoin Gold może zaoferować Ci interesujące i bardzo zyskowne możliwości. Możesz handlować tą walutą za pomocą brokerów internetowych. Masz tam dwie następujące możliwości:

 • Zakup: zarabiasz pieniądze, gdy cena kryptowaluty rośnie.
 • Handel: zarabiasz pieniądze, gdy cena kryptowaluty spada.

Jak możesz zauważyć, jeśli przykładowo inwestujesz w Bitcoin Gold, masz dwie opcje. Pozwala to na czerpanie korzyści zarówno z wzrostu wartości akcji, jak i ze spadku. Jest to bardzo atrakcyjne, ponieważ cena czasami spada lub wzrasta o dziesiątki punktów procentowych w przeciągu jednego dnia. Możesz z tego bardzo skorzystać, podejmując właściwą decyzję.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć przegląd brokerów >>

Bitcoin_Gold_logo

Jak rozsądnie inwestować w kryptowaluty?

Jest to bardzo ważne, aby zdać sobie sprawę z tego, że waluty kryptograficzne takie jak Bitcoin Gold są walutami zwiększonego ryzyka. Akcje na ogół poruszają się tylko w ograniczonym zakresie. To znacznie różni się od Bitcoin Gold. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby inwestować tylko te pieniądze, bez których sobie później poradzisz. Nie powinieneś martwić się, że stracisz pieniądze. Oprócz tych potencjalnych strat, istnieją oczywiście również duże możliwości potencjalnego zysku.

Kiedy mamy już do czynienia z kryptowalutą taką jak Bitcoin Gold, to bardzo ważne, żeby położyć duży nacisk na jej zbadanie. Taka waluta silnie reaguje na pewne zdarzenia. Jeśli np. pojawią się wiadomości, że zabezpieczenie nie działają prawidłowo, to ceny gwałtownie spadną. Możesz zareagować na taką sytuację, otwierając krótką pozycję w odpowiednim czasie. Kiedy myślisz, że zbliża się drastyczny spadek, to wtedy możesz ponownie kupić walutę. W ten sposób możesz czerpać korzyści zarówno ze spadku, jak i jego wzrostu.

Więcej informacji technicznych

Założycielem Bitcoin Gold jest Jack Liao, który wprowadził na rynek poważny rozłam Bitcoin’a. Głównym celem Bitcoin Gold jest stać się lepszą walutą od Bitcoin. Autor zdecydował się na specjalny algorytm z odpornością na ASIC. ASIC został specjalnie skonstruowany do jednego zadania, jest więc często używany przy wydobywaniu Bitcoinów. Aczkolwiek w przypadku Bitcoin Gold nie może być on stosowany.

Kupowanie Bitcoin Gold

Bitcoin_Gold

Jeśli darzysz Bitcoin Gold dużym zaufaniem, to oczywiście możesz go kupić. Kupowanie Bitcoin Gold jest bardziej ryzykowne od handlowania. W tej chwili przyszłość Bitcoin Gold jest ciągle niepewna. Zarówno wartość Bitcoin Cash jak i Bitcoin Gold spadły znacząco po ich wprowadzeniu na rynek. W związku z tym wątpliwe jest, czy te waluty będą ostatecznie odgrywały znaczącą rolę na rynku kryptowalutowym.

Oprócz aspektów technicznych, będzie to zależało głównie od aspektów marketingowych. Waluta musi przecież być wprowadzona na rynek tak samo jak w przypadku akcji IPO. Ważną role pełni tutaj też wsparcie danej kryptowaluty. Tylko wtedy, gdy dana waluta zostanie ostatecznie przyjęta jako płatność, będzie ona odgrywać znaczącą rolę.

Jak od razu zacząć handel Bitcoin Gold

Chcesz od razu zacząć handlować Bitcoin Gold oraz innymi kryptowalutami? W takim razie najrozsądniej będzie, jeśli najpierw poćwiczysz na koncie demo! Najbardziej kompleksowym brokerem, u którego można inwestować w kontrakty CFD na kryptowaluty jest Plus500. Kliknij tutaj, aby otworzyć darmowe konto w Plus500 i odkryj możliwości inwestowania w kontrakty CFD na Bitcoin Gold.

Inwestowanie w Bitcoin Cash

Dzięki inwestycji w Bitcoin każdego dnia coraz więcej ludzi zarabia spore sumy pieniędzy. Handel Bitcoinami się opłaca, ponieważ występują ogromne wzrosty cen oraz bardzo często zmienia się ich wartość. Aczkolwiek ostatnio istnieje również możliwość inwestowania w walutę o nazwie Bitcoin Cash. Poprzez handel w różnych kryptowalutach, kupując zarówno Bitcoiny, jak i Bitcoin Cash, możesz zarobić jeszcze więcej pieniędzy. Wszystko fajnie, ale jak naprawdę to wszystko działa i czym jest Bitcoin Cash?

Jak możesz zainwestować w Bitcoin Cash?

Istnieją dwa różne sposoby, które możesz wykorzystać do inwestowania w Bitcoin Cash. Pierwsza z nich jest metodą bardziej aktywną: możesz spekulować ceną kryptowaluty i zarabiać na jej spadku lub wzroście. Druga metoda jest bardziej skoncentrowana na perspektywie długoterminowej: kupujesz Bitcoin Cash z nadzieją, że w przyszłości będzie ona warta więcej.

Inwestycja w Bitcoin Cash poprzez zakup kryptowaluty

Niektórzy pozostali inwestorzy decydują się na zakup kryptowaluty Bitcoin Cash. W rzeczywistości można to porównać do zakupu akcji. W takiej sytuacji kupujesz Bitcoin Cash, mając nadzieje, że wartość tej waluty wzrośnie.

Bitcoin Cash możesz kupić na różnych platformach internetowych. Jestem wielkim fanem eToro. Na tej platformą możesz kupić Bitcoin Cash w przeciągu zaledwie kilku minut. eToro również oferuje na sprzedaż wszystkie inne znane kryptowaluty. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby od razu utworzyć darmowe konto:

Aktywny handel Bitcoin Cash

Dostępnych jest obecnie kilka firm, które oferują aktywny handel kryptowalutą Bitcoin Cash. Dużą zaletą aktywnego handlu jest to, że możesz reagować w przypadku małych zmian. Ceny Bitcoin Cash bardzo szybko się zmieniają. Pewnego dnia cena może po prostu wzrosnąć lub spaść o kilka procent.

Za pomocą internetowego brokera możesz dokonywać aktywnych inwestycji. Jednym z najlepszych dostępnych brokerów jest plus500. Dzięki temu brokerowi możesz inwestować w CFD Bitcoin Cash z dźwignią handlową 1:2. Pozwala to na handlowanie tą nową kryptowalutą w mniejszym zakresie. Co więcej, w plus500 możesz skorzystać z konta demo i sprawdzić wszystkie możliwości całkowicie za darmo.

Użyj poniższego przycisku, aby bezpośrednio otworzyć darmowe konto demo w serwisie Plus500:


Ceny przykładowe. Bitcoin Cash CFD na Plus500: usługa CFD, 82% inwestorów traci pieniądze.

Co chciałbyś wiedzieć o Bitcoin Cash?

Czym jest Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash może być postrzegany jako rozszczepienie oryginalnej waluty Bitcoin. Kiedy dwie grupy użytkowników nie potrafią się porozumieć co do przyszłości Bitcoin, to może powstać tzw. rozłam (ang. fork), przez co wirtualna waluta ulega rozdzieleniu. To samo stało się z Bitcoin Cash. Właściciele oryginalnej waluty Bitcoin otrzymają więc równą ilość Bitcoin Cash na swoim koncie.

Bitcoin Cash w wielu kwestiach jest bardzo podobny do waluty Bitcoin. Bitcoin Cash też jest zdecentralizowaną walutą, która nie jest łatwa do śledzenia. Żadna ze stron nie może kontrolować dokładnego wykorzystania tej waluty. To sprawia, że Bitcoin Cash jest atrakcyjny dla różnych grup ludzi.

Czemu Bitcoin Cash został stworzony?

Jak wcześniej wspomniano, Bitcoin Cash powstał z powodu konfliktu między dwiema grupami. W takich przypadkach najczęściej powstaje tak zwany rozłam (ang. fork), w którym waluta zostaje podzielona na dwa różne warianty. Konflikt wokół Bitcoin’a głównie dotyczył rozmiaru sieci transakcyjnej.

Bitcoin jest walutą stosunkowo powolną, przy czym realizacja transakcji w tzw. blokach trwa średnio około dziesięciu minut. Niestety jest to oczywiście bardzo nieefektywne, szczególnie biorąc pod uwagę to, że Bitcoin staje się coraz bardziej powszechny przy dokonywaniu różnorodnych płatności. Bitcoin Cash próbuje rozwiązać ten problem poprzez zarezerwowanie większej ilości przestrzeni wirtualnej dla każdej transakcji. Dzięki temu transakcje z Bitcoin Cash mogą być wykonywane znacznie szybciej.

Bitcoin_Cash

Strategia inwestycji Bitcoin Cash

W przypadku inwestycji w Bitcoin Cash istnieją dwie konkretne strategie. W przypadku pierwszej strategii, skupiasz się na każdym ruchu. Przykładowo możesz składać zlecenia zarówno na ceny spadające, jak i rosnące, korzystając z CFD na platformie Plus500.

Druga strategia polega na dokonaniu zakupu Bitcoin Cash w odpowiednim jak najbardziej atrakcyjnym momencie. Jeśli masz duże zaufanie w przyszłość kryptowalut, a w szczególności w Bitcoin Cash, to możesz go kupić, gdy cena drastycznie spadła. W ten sposób będziesz mógł skorzystać z przyszłych wzrostów cen.

Kiedy powinieneś kupić & sprzedać Bitcoin?

Sprawa wygląda identycznie jak podczas kupowania Bitcoinów. Podczas dokonywania zakupu Bitcoins Cash wyczucie czasu jest niezmiernie ważne. W związku z tym trzeba trzymać rękę na pulsie, czytać wiadomości i patrzeć na wzory na wykresie. Wspaniałą sprawą inwestowania w Bitcoin Cash za pośrednictwem internetowego brokera tj. Plus500, jest to, że zawsze można składać zamówienia na różne ruchy cen.

Dzięki współczesnym brokerom masz możliwość otworzenia pozycji krótkiej. W takiej sytuacji zarabiasz pieniądze, jeśli cena spadła. Dzięki temu można zarabiać pieniądze na dużych spadkach wahań. O tym, że Bitcoin Cash jest bardzo niestabilny, można było się przekonać w momencie jego uruchomienia. Gdybyś na samym początku otworzył pozycję krótką, a następnie kupił Bitcoin Cash, zarobiłbyś bardzo duże pieniądze.

Bitcoin_Cash_graph

Jak można zaobserwować na powyższym wykresie, istnieje wiele możliwości skorzystania z tej nowej kryptowaluty. Cena bardzo się zmienia, a dzięki wykorzystaniu dźwigni możesz jeszcze bardziej zwiększyć potencjał swoich inwestycji. Oczywiście ważne, aby pamiętać, że Bitcoin Cash jest niestabilny, co wiąże się z tym, że jest ryzykowny, dlatego najrozsądniej będzie, jeśli najpierw poćwiczysz na koncie demo.

Kurs wymiany Bitcoin Cash

Poniżej możesz zapoznać się z aktualnym kursem Bitcoin Cash. Możesz również inwestować bezpośrednio w Bitcoin Cash poprzez naciśnięcie przycisku kupna lub sprzedaży.

Przyszłość Bitcoin Cash

Niestety przyszłość Bitcoin Cash jest ciągle niepewna; to, czy ta nowa wirtualna waluta ostatecznie będzie miała prawo istnieć na rynku, będzie w znacznym stopniu zależało od liczby firm, które ją przyjmą. Na razie Bitcoin jest nadal największy i to się w najbliższym czasie nie zmieni. Jednak już na wstępie Bitcoin Cash zapewnił sobie dobrą pozycję, dzięki czemu jest już jedną z większych dostępnych kryptowalut. I to właśnie dlatego powinieneś przyjrzeć się uważnie, czy górnicy (ang. miners) i sprzedawcy cyfrowych walut decydują się na przyjęcie nowej waluty; może to wskazywać na to, że Bitcoin Cash staje się coraz bardziej powszechny, a to w konsekwencji może spowodować wzrost jego ceny.

Inwestowanie w Monero: w jaki sposób pomyślnie handlować XMR?

Wiele raz dostawaliśmy informacje, że z powodu dużej liczby kryptowalut, stracili jasny obraz rynku. Oczywiście jest to w 100% zrozumiałe! Taka jest prawda. Obecnie dostępnych jest coraz więcej kryptowalut, w które można inwestować. Jedną z walut, która może być interesującą, jest Monero. Zaletą Monero jest to, że transakcje są w 100% prywatne i nie mogą być śledzone w łańcuchu blokowym (ang. Blockchain). W tym artykule możesz przeczytać, w jaki sposób można zarabiać pieniądze, inwestując w Monero.

Jak mogę inwestować w Monero?

Są dwa sposoby, aby zainwestować w Monero. Możesz wybrać aktywne spekulowanie ceną Monero, lub dokonać zakupu w celu dłuższego przetrzymania.

Inwestycja w Monero poprzez zakup kryptowalut

Drugim sposobem na inwestowanie w Monero jest zakup kryptowaluty. To świetna strategia, jeśli jesteś pewien, że wartość waluty wzrośnie w przyszłości. Decydując się na zakup Monero, musisz zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Wielu inwestorów straciło monety Monero, ponieważ nie zabezpieczyli odpowiednio swoich portfeli.

eToro to strzał w dziesiątkę, jeśli planujesz inwestycję długoterminową w Monero. Dzięki tej platformie nie musisz martwić się o bezpieczeństwo swojego portfela. Możesz łatwo dokonać zakupu Monero i innych kryptowalut za pomocą karty kredytowej lub PayPal. Użyj poniższego przycisku, aby bezpośrednio założyć konto:

Aktywny handel Monero

Inwestycje_MoneroNajlepiej obracać Monero u brokera specjalizującego się w kryptowalutach. Godnym polecenia brokerem, specjalizującym się w handlu kryptowalutami CFD jest Plus500. Dzięki platformie Plus500, możliwe jest skorzystanie z następujących funkcji:

 • Konto demonstracyjne
 • Spekulacja przy spadku cen
 • Handel wszystkimi popularnymi kryptowalutami
 • Nie płacisz żadnych prowizji od transakcji!

Kliknij tutaj, aby założyć konto na Plus500>>

Co chciałbyś wiedzieć na temat inwestowania w Monero?

W jaki sposób działa inwestycja w Monero?

Inwestycje zawsze wiążą się z pewną formą ryzyka. Inwestycje w Monero są nawet bardziej ryzykowne niż inwestycje w akcje. Dzieje się tak dlatego, że kursy kryptowalut bardzo szybko się zmieniają, a także dlatego, że jest to stosunkowo nowy instrument finansowy. To w znacznym stopniu utrudnia oszacowanie, co stanie się z Monero i porównywalnymi walutami kryptograficznymi. Czy są one przyszłością? A może czymś bardzo niepewnym?

Ze względu na tę niepewność, nie wolno inwestować całych swoich oszczędności w walutę taką jak Monero. Pamiętaj, aby dokładnie zbadać korzyści płynące z takiej kryptowaluty jak Monero. Zwracaj uwagę na wiadomości, aby nie skończyć z niemiłą niespodzianką. Wiadomości mają silny wpływ na cenę kryptowalut.

Co najważniejsze istotne jest, aby sporządzić plan. Zastanów się, co chcesz kupić i jak długo będziesz trzymał inwestycję. W ten sposób wyeliminujesz emocje, które mogą kierować Tobą przy podejmowaniu decyzji!

Czym jest Monero?

Dzięki Monero możesz być dla siebie swoim własnym bankiem. Możliwe jest dokonywanie płatności bez wysyłania informacji o nadawcy lub odbiorcy transakcji. Sprawia to, że waluta jest wręcz niemożliwa do namierzenia. W przypadku kryptowalut jest to normalne, że możesz przeglądać transakcje, ponieważ informacje te są dostępne publicznie. W Monero, te informacje są całkowicie ukryte.

Aby to było możliwe, została zastosowana specjalna technologia, znana jako Podpis Pierścieniowy (ang. Ring Signatures). Technologia ta polega na tasowaniu publicznych kluczy szyfrujących, dzięki czemu nie ma możliwości prześledzenia pochodzenia transakcji. Może być ona oczywiście używana do anonimowych płatności. Możliwe jest jednak również wykorzystanie tej technologii do zabezpieczenia kanałów komunikacji między określonymi urządzeniami.

Co więcej, Monero ma tę dużą zaletę, że nie będzie miała problemów ze skalowalnością. Tak zwane bloki mogą być dynamicznie dostosowywane, co korzystnie wpływa na stabilność kryptowaluty. Górnicy również mają swój udział w Monero: otrzymują oni standardową minimalną nagrodę. Ta stała nagroda zapewnia, że kryptowaluta ma stałą inflację.

Strategie odnośnie inwestycji w Monero

Mądrzy inwestorzy kierują się bardzo dobrą strategię. Wiele osób zdaje się zapominać, że potrzebny jest również dobry plan związany z kryptowalutami. Przed otwarciem inwestycji konieczne jest przygotowanie konkretnego planu. Ile kryptomonet Monero chcesz kupić? Jaka będzie Twoja cena docelowa? I z jaką stratą możesz się liczyć, żeby nie ponieść dużych konsekwencji?

Kiedy już zaczniesz działać zgodnie ze swoim planem, musisz ciągle się go trzymać, niezależnie od tego, co się będzie działo. Wiele osób zaczyna panikować, gdy kryptowaluta nagle traci na wartości. Taka sytuacja jest niebezpieczna. To właśnie w tych chwilach trzeba zachować zimną krew.

Dobry inwestor często robi coś odwrotnego niż wszyscy dookoła. Dla takiej osoby, czasy paniki i kraksy są bardziej sprzyjające, żeby dokonać zakupu. A kiedy cena spada w rekordowym tempie? Wtedy być może najlepiej jest zgarnąć grubą kasę na kryptowalucie Monero.

monero

Czy powinieneś kupić Monero lub XMR?

Niektórzy ludzie zastanawiają się, czy rzeczywiście warto kupić XMR lub Monero. Jeśli się nad tym zastanawiasz, powinieneś oczywiście spojrzeć w perspektywie długoterminowej. Fakt, że Monero jest rzeczywiście całkowicie anonimowe, znacznie przyczynia się do jego długoterminowej perspektywy. Nie tylko uczciwi ludzie będą korzystać z Monero. Również przestępcy będą chętnie używać Monero do swoich anonimowych płatności.

Kupno Monero jest możliwe poprzez tzw. portfel. Musisz na własną rękę zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Jeśli chcesz wykorzystać duża zmienność waluty, to bardziej atrakcyjne jest inwestowanie przy pomocy brokera internetowego.

Kurs wymiany Monero

Spójrz na kurs wymiany CFD Monero. Za pomocą przycisków będziesz mógł bezpośrednio otworzyć pozycję.

Jak inwestować w NEO?

Inwestowanie w NEO jest wciąż możliwe! Wartość tej wirtualnej waluty wyraźnie wzrosła: na początku 2017 cena wahała się w granicach 17 centów, a obecnie kształtuje się na poziomie kilkudziesięciu funtów. Gołym okiem widać potencjał tej waluty. Zatem, w jaki sposób podczepić się pod ten pociąg do nieba i skorzystać na wahaniach kursu NEO?

Inwestowanie w NEO

Inwestycje w NEO dokonywane są za pośrednictwem tak zwanych brokerów. Mimo upływu lat kryptowaluty wciąż pozostają nowością rynkową, przez co niewielu brokerów traktuje je poważnie. Na całe szczęście, znaleźliśmy dla Ciebie odpowiednią platformę, umożliwiającą inwestowanie w NEO. W ramach tego serwisu możesz skorzystać z następujących udogodnień:

Kryptowaluta NEO

 • Bezpłatna wersja demonstracyjna umożliwiająca przeprowadzanie nieograniczonych symulacji bez ryzyka
 • Możliwość zarabiania na spadku kursu NEO (bardzo użyteczne)
 • Brak konieczności opłacania ustalonych prowizji od inwestycji w NEO

Kliknij tutaj i zainwestuj w NEO na platformie Plus500>>

Czym tak właściwie jest NEO?

Zanim weźmiesz się do dzieła i zaczniesz inwestować na poważnie, warto zrozumieć, czym dokładnie jest NEO. Podobnie jak Bitcoin, NEO jest kryptowalutą. Z kolei kryptowaluty to rodzaj walut cyfrowych, za których pośrednictwem dokonuje się płatności online. W rzeczy samej NEO różni się od Bitcoin pod wieloma względami. Ta kryptowaluta w swojej naturze jest bardziej zbliżona do Ethereum.

W przypadku NEO stosuje się tzw. kontrakty centralne. W ramach Blockchain NEO takie kontakty dodatkowo określane są jako NEOContracts. Ta technologia pozwala na zastosowanie mocy obliczeniowej komputera w celu automatyzacji różnorodnych procesów oraz transakcji. W tym względzie NEO łudząco przypomina Ethereum.

Niemniej jednak główna różnica dotyczy grupy docelowej. Podczas gdy Ethereum umocniła swoją pozycję na Zachodzie, nie można tego samego powiedzieć o NEO, która skoncentrowała się na rynku azjatyckim. Jak do tego doszło?

Czy NEO jest kryptowalutą Chin?

Można tłumaczyć to wsparciem udzielanym przez Chińską Republikę Ludową. Niezaprzeczalnie, ta kryptowaluta została opracowana w Chinach i wygląda na to, że ma ona wiele wspólnego z chińskim rządem, skoro nie jest postrzegana przez władze jako zagrożenie. W przeciwieństwie do Bitcoin chiński rząd nie potępił NEO. To ciche przyzwolenie zdecydowanie zagrało na korzyść NEO, która błyskawicznie podbiła rynek państwa środka.

Należy pamiętać, że twórcy tej waluty, o wiele lepiej orientują się w sprzedaży na rynku azjatyckim. Wystarczy popatrzeć na spółki odnoszące sukcesy na Zachodzie, a które nie potrafią wybić się w Azji. Różnice kulturowe często są barierą nie do przełamania. Dzięki temu, że kryptowaluta NEO została opracowana przez chińczyków, ma ona ogromną szansę zawładnąć rynkiem azjatyckim, podobnie jak serwis Alibaba, czy spółka Huawei.

Kryptowaluta NEO

Inne zalety NEO

Zalety NEO na tym się nie kończą. Przykładowo, w porównaniu do Ethereum, NEO jest znacznie bardziej przyjazna dla programistów pragnących sporządzić kontrakt, ponieważ nie muszą oni uczyć się nowego języka programowania. W przypadku Ethereum jest to niestety koniecznie. NEO jest niezwykle elastyczną kryptowalutą, która pozwala na korzystanie z wielu popularnych języków programowania, co czyni z niej uniwersalne narzędzie. W przypadku kryptowalut cechujących się praktycznym zastosowaniem wzrost ceny jest o wiele bardziej prawdopodobny.

W każdym razie nie jest to jedyna przewaga względem Ethereum. NEO jest o wiele bardziej skalowalna i szybsza. Suma summarum, ta kryptowaluta ma ogromny potencjał.

Bieżący kurs NEO

Warto zdecydować się na zakup NEO?

Czy obecnie warto nabywać duże ilości NEO? Przyszłość NEO jest ciężka do przewidzenia. W tej chwili jedynie dwóch programistów pracuje nad rozwojem tej kryptowaluty. Nie ma pewności, czy wszystkie „problemy początkowe” zostaną należycie rozwiązane.

Jedno można powiedzieć z całą pewnością, warto handlować kryptowalutą NEO. Najlepiej dokonać tego poprzez brokera online. W ten sposób możesz zarabiać zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen, a co za tym idzie, nie uzależnisz swojego sukcesu od powodzenia NEO w przyszłości.

Kliknij tutaj i porównaj brokerów kryptowalut online>>

Inwestowanie w Ripple lub XPR: jak handlować Ripple?

Kryptowaluty biją obecnie rekordy popularności! Większość ludzi doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czym jest Bitcoin, jednocześnie nie mając zielonego pojęcia o innych alternatywach, takich jak Ripple. To wielka szkoda! Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że dywersyfikacja zwiększa szansę na zysk. W niniejszym artykule omówimy sposoby inwestowania w Ripple oraz możliwości, jakie daje ta niezwykła kryptowaluta.

Czym właściwie jest Ripple?

Podobnie jak Bitcoin czy Ethereum, Ripple jest również kryptowalutą. Niemniej jednak w tym wypadku występują znaczące różnice. Na przykład, Ripple nie jest całkowicie zdecentralizowana: istnieje instytucja, określająca cenę oraz podaż tej kryptowaluty. Obecnie co miesiąc emituje się jeden miliard Ripple lub XPR. Na rachunku Escrow wciąż znajduje 55 miliardów XPR w rezerwie. Jeśli świeżo wydane Ripple nie sprzedadzą się, wracają do rezerwy.

Co czyni Ripple unikalną kryptowalutą, pomijając fakt, że jest ona scentralizowana? No cóż, w tym wypadku chodzi o ambitne cele. Kryptowaluta XPR ma za zadanie zbudowanie połączeń pomiędzy fizycznymi a cyfrowymi walutami. Ten cel wydaje się całkiem możliwy, biorąc pod uwagę, że Ripple pozwala na błyskawiczną realizację transferów międzynarodowych po ekstremalnie niskich kosztach rzędu ułamkowych części centa!

Inwestowanie w Ripple

Jeden z najlepszych sposobów na inwestowanie w Ripple to otwieranie pozycji krótkich. Takie działanie staje się możliwe za pośrednictwem tzw. brokera. Dzięki temu możesz błyskawicznie kupować lub sprzedawać XPR, wykorzystując w ten sposób krótkie wahania rynkowe. Ripple należy do niestabilnych walut, dzięki czemu pojawią się mnóstwo okazji do zarobku.

Platforma Plus500 to jeden z niewielu brokerów, którym można zaufać w kwestii handlu CFD XPR. Broker pozwala na obracanie XPR bez pobierania prowizji poprzez nabywanie lub sprzedawanie Ripple w odpowiednim momencie. Kolejną zaletą tego serwisu jest możliwość skorzystania z nieograniczonej wersji demonstracyjnej. Nie zwlekaj, utwórz bezpłatne konto już dziś. Kliknij tutaj i otwórz darmowe konto >>

Inwestowanie Ripple

Jak bardzo znane jest Ripple?

Z całą pewnością Ripple jest mniej znaną walutą w porównaniu do Bitcoin. Niemniej jednak nie wolno lekceważyć potencjału tej kryptowaluty, ponieważ w obiegu znajduje się znacznie większa ilość XPR. Wiadomo, cena jednostkowa Ripple jest niższa, aczkolwiek łączna kapitalizacja rynkowa góruje nad Bitcoin. Ten fakt czyni z Ripple jedną z największych kryptowalut dostępnych na rynku.

Co więcej, kolejnym aspektem składającym się na sukces Ripple jest wsparcie udzielane przez wiele liczących się banków. Możliwość międzynarodowego transferowania pieniędzy praktycznie za darmo jest przynęta dla dużych instytucji bankowych. Zainteresowanie grubych ryb z pewnością korzystnie wpłynie na rozwój Ripple w przyszłości.

Dlaczego warto kupować Ripple?

Jeśli już posiadasz Bitcoin, zakup XPR może wydawać się nie do końca sensowny. Wciąż zastanawiasz się, czy warto w to wejść? Odpowiedź jest prosta! Ripple i Bitcoin potrafią żyć w symbiozie, doskonale uzupełniają się nawzajem! Ripple posiada szereg zalet dających przewagę nad Bitcoin. Oczywiście, istnieje możliwość przeprowadzania bezpośrednich transakcji równorzędnych, pozwalająca na połączenie rachunku bankowego z siecią Ripple.

Co więcej, transakcje w ramach sieci Ripple waliduje się niemalże natychmiastowo, dzięki czemu banki są w stanie zaksięgować transakcje w okamgnieniu. To wszystko czyni z Ripple kryptowalutę nad wyraz przyjazną użytkownikowi.

Ponadto, emisja waluty kontrolowana centralnie niesie za sobą szereg korzyści. To pozwala na szybką reakcję w razie wystąpienia komplikacji. W przypadku sieci Bitcoin potrzeba zgody 95% upoważnionych do podejmowania decyzji, aby działanie mogło zostać podjęte, przez co możliwości rozwoju algorytmu są znacznie ograniczone. Kryptowaluta Ripple nie napotyka tego rodzaju przeszkód, ponieważ kontrolę nad nią sprawuje scentralizowana instytucja.

Wszystkie te unikalne cechy Ripple czynią z niej niebywale atrakcyjną kryptowalutę, a ze względu na jej niestabilność kursową powstaje mnóstwo okazji do zarobku dla potencjalnych inwestorów.

Kurs Ripple

Poniżej zamieściliśmy bieżącą cenę Ripple. Co więcej, możesz dokonać zakupu lub sprzedaży Ripple bezpośrednio po kliknięciu jednego z przycisków na wykresie.

Inwestowanie w Dash: jak handlując Dash?

Podobnie jak Bitcoin, Dash to tak zwana kryptowaluta. Nie da się ukryć, że daleko jej do sławy, którą okrył się Bitcoin, niemniej jednak popularność nie zawsze jest wyznacznikiem w przypadku kryptowalut. Po prawdzie Dash posiada kilka unikalnych cech, które czynią ją wyjątkową w porównaniu do Bitcoin. Co więcej, Dash charakteryzuje się wysoką niestabilnością, co stwarza inwestorom całe mnóstwo okazji do zarobku. W niniejszym artykule wyjaśnimy, jak inwestować w Dash, rozważając skupowanie kryptowaluty i kontrastując to z aktywną spekulacją.

Inwestowanie w Dash

Istnieją dwie drogi prowadzące do inwestowania w Dash. Jedną z nich jest aktywa spekulacja w krótkich okresach. Kolejna opcja to fizyczne skupowanie Dash. Poniżej przedstawiliśmy obie metody.

Skupowanie Dash w ramach inwestycji długoterminowej

Kryptowaluty sprawdzają się w przypadku inwestycji długoterminowych. Niemniej jednak biorąc pod uwagę, spadki cen z 2017 roku, radzimy zachować szczególną ostrożność. To jak stąpanie po cienkim lodzie, tak więc odradzamy skupowanie Dash bez opamiętania. Co więcej, należy wyczuć odpowiednią chwilę na zakup.

Coraz więcej ludzi sięga po kryptowaluty, myśląc o wiarygodnych inwestycjach długoterminowych. Niektórzy postrzegają waluty, takie jak Bitcoin i Dash jako złoto naszych czasów. Nic w tym dziwnego, w końcu cyfrowe kryptowaluty nie są kontrolowane przez banki centralne, a przy okazji posiadają funkcjonalność, której oczekuje przeciętny użytkownik. To wszystko czyni z kryptowalut atrakcyjną rezerwę na gorsze czasy.

Zakup Dash w perspektywie długoterminowej jest względnie prostym przedsięwzięciem. W Internecie roi się od brokerów oferujących taką możliwość. Jedną z lepszych dostępnych opcji jest platforma eToro, gdzie dokonasz zakupu Dash po kliknięciu myszką. Nie potrzebujesz elektronicznego portfela, płatności możesz dokonywać bezpośrednio w swojej walucie.

Kliknij przycisk poniżej, aby bezzwłocznie utworzyć konto eToro:

Handel Dash

Kryptowaluta Dash nie należy do najstabilniejszych aktywów pod słońcem. W porównaniu do walut tradycyjnych, takich jak dolar, czy euro, kurs Dash zmienia się niczym pogoda w marcu. Handlując CFD Dash, masz możliwość składania zleceń na różnorodne działania krótkoterminowe. Takie rzeczy jak najbardziej wchodzą w grę na brokerskich platformach online.

Jeśli chodzi o inwestycje w Dash, jednym z najlepszych brokerów online jest platforma Plus500, na której możesz składać zlecenia w przypadku wzrastających, jak i spadających cen. Ten broker pozwala również na otwieranie pozycji krótkich dla Dash.

Przed tobą możliwość wypróbowania tego rodzaju inwestycji bez ponoszenia ryzyka w ramach konta demonstracyjnego. Kliknij poniższy przycisk i utwórz bezpłatne konto demo:

Dash inwestowanie

Czym różni się Dash od Bitcoin?

Czasami ciężko jest dostrzec inne kryptowaluty poprzez pryzmat Bitcoin. Dlatego zdecydowaliśmy się na omówienie największych zalet Dash względem Bitcoin. Pierwszą szalenie istotną przewagą Dash są potwierdzenia transakcji realizowane przez system InstaSend, dzięki czemu zaksięgowanie trwa zaledwie kilka sekund. W przypadku Bitcoin egzekucja transferu często ciągnie się godzinami.

Warto również wspomnieć o kwestii prywatności, która w przypadku Dash stoi na zdecydowanie wyższym poziomie. PrivateSend gwarantuje całkowitą prywatność twojej historii. Jeśli chcesz, aby twoje transakcje były bezpieczne i niezauważalne, rozważ korzystanie z Dash.

Co więcej, Dash korzysta z serwerów masternode. Dzięki temu nagradzani są wyłącznie krypto kopacze, którzy rzeczywiście odnajdą kryptowalutę, oraz pozostałe instytucje, które zapewniają przechowywanie i walidację waluty.

Na koniec warto wspomnieć o jednej kwestii. Mianowicie w przypadku transakcji zawieranych poprzez Dash 10% sumy trafia do wspólnej puli, czyli „Dash Treasury” (Skarbiec Dash). Pieniądze ze skarbca są wykorzystywane do realizacji projektów Dash, a co za tym idzie, rozwój tej kryptowaluty nie jest uzależniony od ochotników uprawiających wolontariat. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety, Dash wydaje się bardziej kuszącą inwestycją niż sam Bitcoin.

Przyszłość Dash

Chcąc określić chęć zakupu lub sprzedaży Dash, należy bacznie obserwować ogólną tendencję rynkową. W 2017 roku nastąpił gwałtowny wzrost cen kryptomonet, po którym doszło do ogólnego załamania rynku. Pomimo krachu wygląda na to, że obecnie Dash daje sobie rade.

Podstawowe pytanie brzmi – czy ta dobra passa nie skończy się w 2020 roku? W każdym razie odpowiednio planując swoje inwestycje, możesz osiągnąć zadowalające rezultaty. Koniec końców, kursy kryptowalut są nadzwyczaj niestabilne, tak więc kupując Dash w odpowiednim momencie, masz szansę na zgarnięcie całkiem tłustej sumki. Dowiedz się więcej na temat inwestowania w kryptowaluty, czytając ten artykuł.

Handel Litecoin: Jak inwestować w Litecoin?

Kryptowaluty są na fali! U boku Bitcoin istnieje wiele innych alternatyw, wśród których Litecoin coraz bardziej zyskuje na popularności. Według wielu ekspertów Litecoin może stać się następcą Bitcoin. Zapewne zadajesz sobie pytanie – w jaki sposób można zarobić na handlu Litecoin przez Internet? Zapoznając się z niniejszym artykułem, dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat inwestowania w Litecoin.

Jak inwestować w Litecoin?

W tym w przypadku na pierwszy plan wychodzą dwie metody. Pewni inwestorzy decydują się na aktywną spekulację Litecoin. Ten sposób pozwala na wykorzystywanie wszelkiego rodzaju sytuacji zachodzących na rynku. Inni zaś dokonują długoterminowych inwestycji w Litecoin. Omówimy i zdradzimy, jak wykorzystywać obie metody inwestycyjne.

Inwestowanie długoterminowe w Litecoin

Inwestowanie długoterminowe jest jak najbardziej możliwe w przypadku Litecoin. Cała sztuka polega na zakupie i przetrzymaniu do momentu wzrostu ceny. Wielu ludzi pokłada swoje nadzieje w kryptomonetach do tego stopnia, że wyprzedają cały majątek, aby ulokować w nich kapitał. Inni zaś widzą przyszłość kryptowalut w ciemnych barwach, odnosząc się do regularnie występujących krachów.

Pragniesz dokonać fizycznego zakupu Litecoin? W takim razie eToro jest strzałem w dziesiątkę. Serwis eToro umożliwia błyskawiczny zakup Litecoin za pomocą karty kredytowej. Kliknij poniższy przycisk i utwórz bezpłatne konto na platformie eToro:

Czym tak właściwie jest Litecoin?

Kryptowaluta Litecoin zasłynęła jako jedna z pierwszych monet alternatywnych (z ang. altcoin). Określenie „altcoin” przypisuje się wszystkim kryptowalutom poza Bitcoin. Ideą, która przyświecała twórcy Litecoin – Charliemu Lee, było stworzenie szybszej i tańszej monety. Tak jak w przypadku Bitcoin, płatności dokonywane za pomocą Litecoin odbywają się bez ingerencji stron trzecich.

Kupić, czy sprzedać Litecoin – oto jest pytanie

Ze względu na wysoką niestabilność stajesz przed szansą na spory zysk w okamgnieniu… niemniej jednak działa to obie strony, równie dobrze możesz popłynąć, zanim się obejrzysz! Tak czy inaczej, koniecznie zachowaj szczególną ostrożność. Jedna z metod prewencyjnych polega na bacznym obserwowaniu wiadomości.

Niestabilność Litecoin odstrasza profesjonalnych graczy giełdowych, tym samym zostawiając pole do popisu dla traderów – innymi słowy zwykłych ludzi, takich jak ty, którzy chcą zarobić parę dodatkowych groszy.

Traderzy na ogół nie są ekspertami, a ich działania często odzwierciedlają bieżące aktualności. W związku z tym złe wieści potrafią mocno odcisnąć swoje piętno na Litecoin, powodując dramatyczny spadek ceny. Patrząc na trendy Litecoin, nie sposób nie zauważyć, że po ekstremalnych tendencjach zniżkowych zazwyczaj następują gwałtowne trendy zwyżkowe.

Inwestowanie Litecoin

Zysk w przypadku niestabilnych poziomów cenowych

Jako trader, możesz skorzystać na ignorancji i braku doświadczenia przeciętnych graczy, podejmując działania odwrotne w stosunku do całej reszty. Słysząc negatywne wieści, nie trać zainteresowanie Litecoin, zamiast tego otwórz pozycję krótką i zarabiaj w trakcie tendencji zniżkowej!

Jak tylko cena zaczyna spadać, kupujesz Litecoin, tym samym maksymalizując zysk. Nie zapomnij zabezpieczeniu funkcją automatycznego zamykania pozycji w celu ograniczenia strat (stop loss), dzięki temu nie pójdziesz z torbami, popełniając błąd.

Litecoin podobnie jak Bitcoin to bardzo atrakcyjny instrument finansowy. Mimo iż ciągle pozostaje w cieniu Bitcoin, to wszystko wskazuje na to, że w przyszłości role się odwrócą! Nie spuszczaj Litecoin z oka i zarabiaj na wahaniach kursów, sprzedając i kupując w odpowiedniej chwili.

Kurs Litecoin

Poniżej przedstawiliśmy aktualną cenę CFD Litecoin. Możesz otworzyć pozycję bezpośrednio po skorzystaniu za przycisków.

Inwestowanie w Ethereum lub Ether

Kryptowaluty biją rekordy popularności! Oprócz Bitcoin istnieje całe mnóstwo kryptowalut stwarzających okazję do zarobku. Doskonałym przykładem jest tutaj powszechnie uznana kryptowaluta zwana Ethereum lub Ether. W niniejszym artykule omawiamy sposoby inwestowania w Ethereum oraz cechy odróżniające ją od innych kryptowalut, takich jak Bitcoin.

Gdzie i jak można inwestować w Ethereum?

Decydując się na inwestycję w Ethereum, masz do wyboru dwie opcje. Pierwszą z nich jest aktywna spekulacja ceną Ethereum, nazywana przez nas spekulacją inwestycyjną. Druga z metod polega na zakupie i przetrzymaniu w dłuższej perspektywie czasu. W niniejszej sekcji omówimy każdą z opcji.

Handel Ethereum: inwestycje krótkoterminowe

Jeśli pragniesz optymalnie wykorzystać wszelkie wahania kursu, możesz spróbować swoich sił, spekulując ceną Ether. Inwestorzy stale czerpią korzyści z obniżek kursów, stosując tzw. pozycje krótkie, dostępne w ramach serwisów brokerskich online.

Umożliwiająca obrót za pomocą kontraktów CFD platforma Plus500 zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Twórcy przewidzieli bezpłatne konto demonstracyjne o nieograniczonej funkcjonalności. Korzystając z oprogramowania serwisu, zakupisz lub sprzedasz CFD za jednym kliknięciem myszki, błyskawicznie reagując na wahanie kursów. Kliknij tutaj i spróbuj swoich sił, handlując kontraktami CFD Ethereum na platformie Plus500:

Handluj Ethereum Plus500

Kupuj pod kątem inwestycji długoterminowych

Podobnie jak Bitcoin, kryptowaluta Ethereum podbiła serca inwestorów z całego świata. Jeśli zakupiłbyś Ether w momencie debiutu rynkowego, obecnie byłbyś milionerem popijającym drinki z parasolką na Karaibach. Wartość tej kryptowaluty wzrosła o 100%! A na tym nie koniec, Ether wciąż ma ogromny potencjał w dłuższej perspektywie. W dalszej części artykułu wyjaśnimy, na czym polega wyjątkowość Ethereum, która napędza cały ten szum.

Niemniej jednak należy pamiętać, że wyczucie odpowiedniej chwili na zakup Ether odgrywa szalenie istotną rolę. Jak to bywa w tej branży, inwestowanie na oślep nie wychodzi nikomu na zdrowie. Kurs jest wysoce niestabilny, w związku z czym należy przeprowadzić dogłębną analizę ceny i sporządzić odpowiedni plan działania, jak w przypadku inwestycji tradycyjnych. Idąc tą drogą, staniesz przed szansą na pokaźny zysk!

Gdzie można dokonać fizycznego zakupu Ethereum? Jednym z takich miejsc, które możemy polecić z czystym sumieniem, jest platforma eToro. Proces utworzenia konta to pestka, a zaraz po nim możesz zabrać się do dzieła i zacząć handel kryptowalutami. Kliknij poniższy przycisk i otwórz rachunek na platformie eToro.

kup Ethereum eToro
Czym tak właściwie jest Ethereum? To coś więcej niż cyfrowa moneta…

Jeśli uważasz, że Ethereum to tylko kolejna moneta cyfrowa, zastanów się dwa razy! To coś więcej. Ta kryptowaluta może być wykorzystywana jako system z funkcją programowania określonych parametrów i to właśnie sprawia, że Ethereum zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych kryptowalut.

Zarówno Ethereum, jak i Bitcoin wykorzystują technologię Blockchain. Ethereum ma możliwość realizowania aplikacji za pośrednictwem chmury. Tego rodzaju aplikacje są chronione przed manipulacją, a co za tym idzie, utworzenie kontraktu odbywa się w inteligentny i bezpieczny sposób.

Obecnie ta technologia wciąż raczkuje, ale kto wie, być może pewnego dnia grupy zawodowe, takie jak prawnicy, będą tworzyć swoje kontrakty wyłącznie przy pomocy Ethereum. Ta kryptowaluta ma świetne rokowanie na przyszłość i może stanowić poważną konkurencję dla Bitcoin, przyciągając inwestorów poszukujących okazji do zarobku. Myślisz, że nastał już odpowiedni na inwestowanie w Ethereum?

inwestowanie w ethereum

Jakie korzyści niesie za sobą inwestowanie w Ethereum?

Przypominamy, dywersyfikacja to jeden z kluczy do sukcesu, tak więc nie warto lokować całego kapitału w jednej kryptowalucie, przykładowo skupiając się wyłącznie na Bitcoin. Waluta Ethereum jest znana na całym świecie, a inwestorzy, słysząc pozytywne wiadomości, doceniają jej potencjał i coraz częściej decydują się na inwestycję części swoich środków w Ether. Handel Ethereum w wielu przypadkach okazuje niezwykle korzystną inwestycją.

Kolejną ogromną zaletą Ethereum jest niebywała elastyczność. Przykładowo, istnieje możliwość wykorzystywania innych kryptowalut w ramach Blockchain Ethereum. Niemniej jednak ta zaleta, jak każdy medal, ma dwie strony, ponieważ korzystanie z niej dotkliwie spowalnia działanie sieci.

W porównaniu do Bitcoin dodatkowa funkcjonalność stawia Ethereum w bardzo korzystnym świetle. Wielu ekspertów twierdzi, że dzięki tej kryptowalucie w przyszłości nie będziemy potrzebować prawników ani notariuszy. Zapewne minie jeszcze wiele lat, zanim do tego dojdzie, niemniej jednak nie można przejść obojętnie obok tak ogromnego potencjału, jaki niesie za sobą kryptowaluta Ethereum.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w Ethereum?

Podobnie jak inne kryptowaluty, Ethereum jest wysoce niestabilna. Obracając nią, możesz stracić nawet 10% w ciągu jednego dnia. Inwestorzy zainteresowani handlem Ethereum powinni mieć nerwy ze stali oraz szczegółowo opracowany plan działania. Jeśli łatwo popadasz w panikę, lepiej dobrze się zastanów, zanim wejdziesz do gry.

Kolejne ryzyko związane z obrotem Ethereum to zacięta konkurencja. Ta kryptowaluta swoją niebywałą popularność zawdzięcza określonym funkcjom, o których nikt wcześniej nie śnił. Niemniej jednak obecnie istnieje wiele lepszych alternatyw, więc to tylko kwestia czasu, kiedy inne monety zdeprymują Ethereum. W każdym razie decydując się na handel Ethereum, warto trzymać rękę na pulsie, bacznie obserwując ruchy konkurencji.

ethereum inwestować

Co wyróżnia kryptowaluty Ether?

Jeśli usiłujesz porównywać Ethereum do Bitcoin, to szkoda twojego czasu. Wiadomo, nie da się ukryć, jedno i drugie to kryptowaluta, jednakże są one, jakby z zupełnie innej beczki. Jedną z największych zalet Ethereum jest łatwość manipulacji przy wszelkiego rodzaju projektach. Na ogół zarówno Bitcoin, jak i Litecoin są postrzegane jako waluta, a z kolei Ether może posłużyć do realizacji różnych przedsięwzięć.

Czy zdajesz sobie sprawę, że za pomocą Ether można emitować akcje, a nawet ustanawiać systemy polityczne? Co więcej, ta kryptowaluta jest bardzo przydatna przy sporządzaniu kontraktów. Co prawda natura Ethereum nie podlega zmianom, a co za tym idzie, zawarty na jej podstawie kontrakt nie może być wyedytowany. Nawet programiści nie mają takiej możliwości, co przy okazji stanowi skuteczne zabezpieczenie przed złośliwymi atakami ze strony hakerów. Ten potencjał prawdopodobnie napędzi cenę Ethereum w przyszłości.

Strategia inwestowania w Ethereum

Zawsze możesz zdecydować się na spontaniczny zakup Ethereum. Jednakże w tym przypadku tej kryptowaluty nie jest to najlepszy pomysł. Ogólnie przyjmuje się trzy metody inwestowania:

 • Długoterminowy zakup Ethereum
 • Handel przy wzroście ceny
 • Handel przy spadku ceny

Decydując się na inwestycję długoterminową, należy dokonać dogłębnej analizy rynku w szerszej perspektywie. Na ogół kurs Ether podąża za cenami innych kryptowalut.

Ponadto, należy trzymać rękę na pulsie, śledząc bieżące wiadomości na temat Ether. Czy przypadkiem jakaś inna moneta nie zyskuje przewagi nad Ethereum? Jeśli tak jest, to być może warto wstrzymać się z zakupem. Rozważając nabycie Ethereum, trzeba wyczuć odpowiedni moment na wkroczenie do gry. Ogólnie rzecz ujmując, właściwa chwila następuje w trakcie recesji.

Strategia alternatywna skupia się wokół handlu. Przykładowo, korzystając z dobrodziejstw analizy technicznej, możesz wyczuć odpowiedni moment na wkroczenie do akcji. Co więcej, w tym wypadku również istnieje możliwość dokonywania transakcji na podstawie bieżących aktualności. Niezależnie od tego, którą strategię obierzesz, należy zawsze ostrożnie przeanalizować ryzyko i odpowiednio nim zarządzać. Dobrym przykładem jest automatyczne przyjęcie straty przy określonej cenie.

Kurs wymiany Ethereum

Oczywiście, to szalenie istotne, aby śledzić kurs Ether na bieżąco. Poniżej przedstawiliśmy wartość Ethereum. Istnieje możliwość obracania CFD Ethereum bezpośrednio po naciśnięciu przycisków kup i sprzedaj.

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.