Inwestowanie w kryptowaluty

Kryptowaluty są obecnie na fali. Ciężko się temu dziwić, biorąc pod uwagę, że korzystając z nich, można zgarniać zyski na poziomie kilkuset, a nawet kilku tysięcy procent zainwestowanej kwoty w niebywale krótkim czasie. Tylko od czego zacząć swoją przygodę w świecie handlu kryptowalutami? Które z nich to inwestycje godne uwagi? W niniejszym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat inwestowania w kryptowaluty.

W jaki sposób inwestować w kryptowaluty?

Możesz zdecydować się na aktywną spekulację kryptowalutami. W ten sposób twoje szanse na czerpanie korzyści z wahań cen rynkowych znacznie wzrosną. Kolejną z opcji jest dokonywanie inwestycji długoterminowych.

Inwestowanie w kryptowaluty

Pokładasz swoje nadzieje w określonych kryptowalutach? Przed tobą stoi możliwość dokonania inwestycji długoterminowych. Plus500 jeden z najlepszych brokerów, który pomoże Ci tego dokonać. Platforma Plus500 pozwala na handel wszystkimi znanymi kryptowalutami. Dokonując transakcji za pośrednictwem Plus500, nie płacisz prowizji od nabywanych kryptowalut. Jeśli pragniesz przekonać się na własną rękę o możliwościach, jakie daje Plus500, skorzystaj z poniższego przycisku.

80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Aktywna spekulacja kryptowalutą

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum są szalenie niestabilne, co oznacza, że ich cena może wahać się wielokrotnie w ciągu dnia. Jako inwestor, możesz skorzystać na takiej sytuacji. Zarówno spadki, jak i wzrosty cen potrafią zagrać na twoją korzyść.

Bez wątpienia, jednym z najlepszych brokerów dla kryptowalut jest platforma Plus500, która pozwala na obrót wszystkimi znanymi kryptowalutami CFD bez konieczności płacenia ustalonej prowizji. Co więcej, zanim przejdziesz do konkretów, możesz ćwiczyć do woli, korzystając z darmowego konta demonstracyjnego. Plus500 to strzał w dziesiątkę dla wszystkich, którzy pragną aktywnie spekulować kryptowalutami CFD, takimi jak Bitcoin czy Ethereum.

 • Ćwicz bez ryzyka dzięki nieograniczonej darmowej wersji demo
 • Nie płać prowizji od dokonywanych transakcji.
 • Zarabiaj na spadkach cen rynkowych

Chcesz spróbować swoich sił w aktywnym handlu? Skorzystaj z poniższego przycisku, aby utworzyć bezpłatne konto demo na platformie Plus500:

80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Handel kryptowalutą Plus500

Aby dokonać inwestycji w kryptowaluty, wystarczy po prostu kliknąć myszką! Obrazowe kursy. 

Czym tak właściwe są kryptowaluty?

Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z kryptowalutami, szalenie istotne jest, abyś zrozumiał, czym tak właściwie są. Kryptowaluta to nic innego niż zaszyfrowane pieniądze. Dla wielu jest to cyfrowa forma płatności nieregulowana przez żadną scentralizowaną organizację.
Zatem kryptowaluty są wolne od wad tradycyjnego pieniądza, ponieważ handel nimi odbywa się wyłącznie przez Internet. Otrzymanie krypto monet lub rachunków w formie fizycznej po prostu nie wchodzi w grę.

Jedną z unikalnych cech kryptowalut jest ich niebywała funkcjonalność. Przykładowo, Bitcoin jest całkowicie zdecentralizowaną walutą. W praktyce oznacza to, że żaden bank ani inna strona trzecia nie biorą udziału w transakcjach. Przelewając pieniądze drugiej osobie, transfer dokonuje się bezpośrednie bez jakiejkolwiek ingerencji. Dzieje się tak, ponieważ żadnastrona trzecia nie jest już do niczego potrzebna przy finalizowaniu transakcji, a co za tym idzie, koszt samej operacji staje się mniejszy przy jednoczesnym zwiększeniu szybkości. Gołym okiem widać, jak wiele korzyści niosą ze sobą kryptowaluty.

Wybrane zalety kryptowalut

 • Kryptowaluty są w pełni zdecentralizowane
 • Operacje są dokonywane szybciej i wiążą się z nimi mniejsze koszty
 • Transakcje na ogół są trudne, a czasami wręcz niemożliwe do wyśledzenia
 • Kryptowaluty są coraz częściej wykorzystywane jako akceptowana metoda płatności

W jakie kryptowaluty możesz zainwestować?

 Na stronie trading.info znajdziesz informacje na temat wszystkich liczących się kryptowalut. W niniejszym artykule dowiesz się ogólnie, czym właściwie jest każda z kryptowalut. Klikając dalej, znajdziesz więcej danych odnośnie do określonej kryptowaluty. Następnie, będziesz mógł przejrzeć aktualne kursy i podjąć decyzję o inwestycji.

Dlaczego warto inwestować w kryptowaluty?

Inwestycje w kryptowaluty potrafią być niezwykle lukratywne, co wynika z niestabilności rynku. Poniżej umieściliśmy grafikę przedstawiającą historię kursu Bitcoin na przestrzeni lat.

Plus500_cryptocurrency_price_development

Jak widać, wartości szczytowe regularnie przeplatają się z głębokimi minimami. W 2018 roku zanotowano szczytowy poziom w wysokości 18,000 USD. W 2019 kurs spadł do około 4,000 USD, niemniej jednak już po kilku miesiącach wzniósł się na poziom 10,000 USD, aby następnie ponownie zmniejszyć do 4,000 USD. Wcześniej wspomniana niestabilność jest widoczna gołym okiem.

Wielu potencjalnych inwestorów z pewnością pokręci nosem, patrząc na takie historie kursu, jednakże w przypadku ludzi gotowych na podjęcie odrobiny ryzyka, handel kryptowalutą może okazać się wysoce korzystnym przedsięwzięciem. Koniec końców, kupując i sprzedając regularnie, będziesz w stanie generować stałe i pokaźne zyski.

Inwestowanie w kryptowaluty nie jest dla każdego. Musisz liczyć się ryzykiem wynikającym z niestabilności rynku. Należy przygotować się na ponoszenie strat w trakcie tego rodzaju działalności. Jeśli jesteś w stanie to zaakceptować, to być inwestycje kryptowalutowe są właśnie tym, czego szukasz!

Korzystne inwestowanie w kryptowaluty

Pragniesz osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, inwestując w kryptowaluty? Stosując się do poniższych wskazówek, z całą pewnością dopomożesz swemu szczęściu.

Szukaj informacji na własną rękę

Wielu ludzi wkroczyło w świat kryptowalut bez uprzednich przygotowań. Większość z nich poniosła dotkliwe straty, zniechęcając się do wszelkich inwestycji raz na zawsze.

Unikaj strat związanych z inwestycjami w kryptowaluty, kierując się zdrowym rozsądkiem. Inwestując w akcje po raz pierwszy, nie możesz robić tego na ślepo. Pamiętając o tym, upewnij się, czy dowiedziałeś dostatecznie dużo na temat akcji, w których zamierzasz ulokować swój kapitał. To szalenie istotne, kiedy planujesz inwestycje długo terminowe.

Podążaj za trendem

Trend może stać się twoim najlepszym przyjacielem! Wielu inwestorów ślepo podąża za przytłaczającymi trendami kryptowalut, kupując, kiedy kursy sięgają niebios. Jak wiadomo, podążanie za tłumem nie zawsze wychodzi na zdrowie. Mając to na uwadze, możesz wykorzystać trendy narastające wokół określonych kryptowalut, dokonując rozważnych inwestycji.

Jeśli pragniesz, aby twoje inwestycje były lukratywne, powinieneś poświęcić nieco czasu i wybadać, jakie działania są podejmowane przez większość graczy na rynku. Wielu ludzi inwestujących w kryptowaluty nie ma bladego pojęcia, na czym polega inwestowanie w ogólnym tego słowa znaczeniu. Sporo osób kieruje się emocjami w trakcie oceniania inwestycji, zamiast zdać się na rzetelne źródła informacji.

To oznacza, że dyktowane kursy kryptowalut są silnie uzależnione od mediów i wiadomości, a w szczególności tych niekorzystnych. W niepewnych czasach okazje do inwestycji mnożą się niczym grzyby po deszczu. Efektywni krypto inwestorzy zdają sobie sprawę z powagi psychologii tłumu, która może posłużyć jako narzędzie do generowania pokaźnych zysków.

zainwestuj w krypto

Poszerzaj zakres swoich inwestycji

Każdy inwestor zdaje sobie sprawę z tego, że poszerzając zakres inwestycji, zmniejsza ryzyko z nimi związane. Niemniej jednak ta zasada jest często pomijana w przypadku krypto handlu. Wielu ludzi poprzestaje na zakupie jednej lub dwóch kryptowalut. W każdym razie ogólnie przyjmuje się, iż równoległe inwestowanie w kilka różnych walut cyfrowych zwiększa szansę na zysk.

Inwestując w ten sposób, oddalasz od siebie ryzyko poniesienia dotkliwej straty kapitału, kiedy cena zakupionej kryptowaluty traci na wartości. Co więcej, zwiększasz swoje szanse na zakup takiej, której kurs nagle poszybuje w górę. Na ogół ten najbardziej niestabilne kryptowaluty mają potencjał do generowania tłustych zysków.

Zrozumieć zasadę deficytu

Sama cena ani wartość kryptowaluty nie stanowią podstaw do podejmowania decyzji. Kapitalizacja rynkowa waluty odgrywa o wiele ważniejszą rolę. Jest to jest łączna wartość wszystkich kryptowalut znajdujących się w obrocie. Przykładowo, Ripple to moneta cyfrowa, której kurs wynosi około 20 centów, niemniej jednak jej kapitalizacja rynkowa przekracza 8 miliardów USD, co czyni ją jedną z największych kryptowalut na świecie.

Znaczna część kryptowalut jest ograniczona. Na przykład, z góry zakłada się, że Bitcoin nigdy nie przekroczy 21 milionów USD. Tak więc, kiedy rośnie popyt i żadne nowe Bitcoiny nie są wprowadzane na rynek, trudno dziwić się cenie szybującej w górę. To szalenie istotne, aby zasięgnąć źródeł informacji i poznać podaż określonej kryptowaluty, zanim zdecydujesz się na inwestycję.

Określ granice ewentualnej straty

Zanim zdecydujesz się na inwestycję w kryptowaluty, koniecznie określ granicę straty, którą jesteś gotów ponieść. Trzymanie nerwów na wodzy to podstawa w przypadku niestabilnych kryptowalut. To jedyny skuteczny sposób na uniknięcie dołka finansowego.

W które kryptowaluty możesz zainwestować?

Na stronie trading.info znajdziesz informacje na temat wszystkich liczących się kryptowalut. W niniejszym artykule poznasz skutki wynikające z inwestowania w określone kryptowaluty. Klikając dalej, znajdziesz więcej danych odnośnie do konkretnych rodzajów. Będziesz mógł przejrzeć aktualne kursy wymian i ruszyć z kopyta!

Inwestowanie w Bitcoin

Bitcoin wciąż wiedzie prym, pozostając największą i zarazem najbardziej znaną kryptowalutą świata. Ta cyfrowa waluta pobiła wiele rekordów, a jej cena wzrosła do tysięcy funtów brytyjskich. Co więcej, Bitcoin jest coraz częściej akceptowaną metodą płatności. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, ciężko przejść obojętnie obok Bitcoin, jeśli zamierzasz dokonać inwestycji.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat Bitcoin »

Handel Ethereum

Ethereum

Kolejną liczącą się kryptowalutą jest Ethereum. Unikalny aspekt w przypadku Ethereum to możliwość realizacji transakcji w postaci tzw. prostych inteligentnych umów (z ang. smart contract). Dzięki właśnie tej możliwości kryptowaluta Ethereum zyskała swój ogromny potencjał, który czyni z niej niezwykle atrakcyjną opcję inwestycyjną.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na tematop Ethereum »

Inwestowanie w Litecoin

Litecoin

Kolejna godną uwagi kryptowalutą jest Litecoin, którą również cechuje wysoka niestabilność. Będąc inwestorem, możesz sprawić, aby te wahania zagrały na twoją korzyść, kupując lub sprzedając w odpowiednim czasie. Handel Litecoin może być ciekawą opcją do rozważenia. Rzecz jasna, opublikowaliśmy na naszej stronie artykuł poświęcony Litecoin.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat Litecoin »

Inwestowanie w Dash

Dash

Dash to jedna z kryptowalut, których natura nieco odbiega od Bitcoin. Transakcje zawierane za pośrednictwem kryptowaluty Dash są zatwierdzane bezpośrednio, co daje pewnego rodzaju przewagę. Ponadto, Dash zapewnia większą prywatność i oferuje możliwość dorzucania się do wspólnej puli, z której środki finansowe są wykorzystywane na realizację projektów specjalnych. To wszystko sprawia, że warto rozważyć zainwestowanie w Dash.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat inwestowania w Dash »

Zaczynając od Ripple

Ripple

Ripple zdecydowanie wyróżnia się na tle innych kryptowalut, ponieważ nie jest całkowicie zdecentralizowana. Istnieje centralna organizacja, regulująca wprowadzanie cyfrowych monet Ripple na rynek. Główną funkcją pełnioną przez Ripple jest minimalizacja kosztów transakcji międzynarodowych. Nie da się ukryć, że popyt na Ripple stale rośnie, dzięki czemu ta kryptowaluta jest interesująca w oczach potencjalnych inwestorów.

Przeczytaj więcej na temat Ripple »

Inwestowanie w NEO

NEO

Ta nazwa może co niektórym skojarzyć się z główną postacią kinowego hitu „Matrix”. Niemniej jednak NEO to również kryptowaluta. Podobnie jak w przypadku Ethereum, tak i tutaj główną rolę odrywają umowy z zastosowaniem mocy obliczeniowej komputerów. W każdym razie docelową grupą odbiorców NEO są w głównej mierze klienci z Azji, posiadający ogromny potencjał, który z pewnością przyczyni się do rozwoju tej waluty. Dokonanie inwestycji w NEO może zaowocować pokaźnym zyskiem.

Przeczytaj więcej na temat inwestowania w NEO »

Monero jako inwestycja

MoneroMonero to całkiem świeża waluta cyfrowa, umożliwiająca przeprowadzanie w pełni anonimowych transakcji. Taka sytuacja jest możliwa, ponieważ żadne dane dotyczące zarówno zlecającego, jak i odbiorcy nie są przesyłane w trakcie dokonywania transferów. Niezależnie od tego, czy jesteś przestępcą, czy też porządnym obywatelem, całkowita prywatność jest na wagę złota. To wszystko sprawia, że Monero stanowi bardzo ciekawą opcję inwestycyjną.

Przeczytaj więcej na temat Monero »

Bitcoin Cash jako rozłam (fork)

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash to pierwszy „fork” kryptowaluty Bitcoin. Pojęciem fork określa się sytuację, w której dochodzi do rozłamu (podziału) pierwotnej krypto monety. Na ogół dzieje się tak, kiedy ludzie mogą dojść do porozumienia odnośnie do określonej funkcjonalności danej waluty. Waluta Bitcoin Cash zdążyła już przyciągnąć sporą rzeszę zwolenników i z pewnością warto się nią zainteresować.

Przeczytaj więcej na temat Bitcoin Cash w tym artykule »

Bitcoin Gold jako rozłam (fork)

Bitcoin Gold

Bitcoin Gold to kolejny fork pierwotnej formy kryptowaluty Bitcoin. Głównym założeniem Bitcoin Gold jest ponowna decentralizacja procesu kopania waluty. Pozyskiwanie Bitcoin przy obecnej technologii wymagałoby wręcz niebotycznej mocy obliczeniowej. Bitcoin Gold sprawia, że kopanie ponownie staje się dostępne dla przeciętnych użytkowników.

Przekonaj się, czy inwestowanie w Bitcoin Gold może być opłacalne  »

Zachowaj ostrożność, inwestując w kryptowaluty

Decydując się na inwestycję w kryptowaluty, należy zachować szczególną ostrożność. Nie podążaj ślepo za trendem i nie wykupuj wszelkich rodzajów monet bez opamiętania tylko dlatego, że wszyscy tak robią. W dłuższej perspektywie wartości niektórych z tych walut mogą sięgnąć dna, a w takiej sytuacji straty okażą się niezwykle dotkliwe. Zasięgnij do odpowiedniej ilości źródeł informacji na temat poszczególnych monet i zainwestuj tylko taką sumę, którą jesteś gotów stracić.

Bitvavo vs Binance: który broker kryptowalut jest lepszy?
Czy Bitvavo można ufać? Bezpieczeństwo Bitvavo
Czym jest Bitvavo?
Handel Litecoin: Jak inwestować w Litecoin?
Inwestowanie w Bitcoin Cash
Inwestowanie w Bitcoin Gold: czy powinienem go kupić?
Inwestowanie w Dash: jak handlując Dash?
Inwestowanie w Ethereum lub Ether
Inwestowanie w Monero: w jaki sposób pomyślnie handlować XMR?
Inwestowanie w Ripple lub XPR: jak handlować Ripple?
Inwestycja w Bitcoin: od czego zacząć?
Jak inwestować w NEO?
Jak otworzyć konto w Bitvavo?
Jak ustalana jest cena Bitcoina?
Jak wypłacić pieniądze z Bitvavo?
Jak zdobyć Bitcoiny? 5 sprawdzonych sposobów!
Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w kryptowaluty?
Jakie są korzyści z inwestowania w Bitcoiny?
Jakie są minusy inwestowania w Bitcoiny?
Jakie są wady Bitvavo?
Jakie są zalety Bitvavo?
Kiedy najlepiej kupić Bitcoiny (2024)?
Kiedy najlepiej sprzedać Bitcoiny (2024)?
Opinie karty kredytowej Plutus (2024): zyskaj do 8% zwrotu gotówki!
Opłaty Bitvavo: ile kosztuje handel w Bitvavo?
Recenzja Bitvavo: czy jest to wiarygodna platforma wymiany?
Staking Bitvavo: jak to działa w Bitvavo?

Staking Bitvavo: jak to działa w Bitvavo?

Korzystając ze stakingu, możesz uzyskać jeszcze wyższy zwrot z kryptowalut w Bitvavo. Stakując, otrzymujesz swego rodzaju odsetki od swoich kryptowalut. Kwota ta jest następnie dodawana do konta co tydzień. Ale czym jest staking i jak działa w Bitvavo?

Wskazówka: Nie masz jeszcze konta w Bitvavo? Kliknij tutaj aby otworzyć konto i zapłacić zero opłat transakcyjnych za pierwsze 1000 €!

Czym jest staking?

Staking to nagroda, którą otrzymujesz za trzymanie kryptowaluty w portfelu. Nagrodę tę można porównać do oprocentowania oszczędności na koncie bankowym. Jest jednak jedna duża różnica: odsetki od kryptowalut są znacznie wyższe.

Nawiasem mówiąc, nie można stakować wszystkich kryptowalut: dotyczy to tylko kryptowalut korzystających z Proof-of-Stake. Uczestniczysz wtedy w zatwierdzaniu transakcji, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie sieci. Na szczęście w Bitvavo można łatwo sprawdzić, które monety oferują staking.

Jak działa staking w Bitvavo?

Na szczęście Bitvavo ułatwia obstawianie kryptowalut. Wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć stakowanie, to nacisnąć jeden prosty przycisk. W ustawieniach możesz wskazać, że chcesz włączyć staking.

Po włączeniu stakingu zostanie on aktywowany automatycznie. Co tydzień będziesz otrzymywać wiadomość e-mail z kwotą pieniędzy, którą otrzymasz ze stakingu.

W większości przypadków nagrody za staking otrzymywane są w tej samej kryptowalucie. Pozwala to na powiększanie portfela kryptowalut bez konieczności wydawania pieniędzy!

Ile można zarobić na stakingu w Bitvavo?

W Bitvavo możesz sprawdzić, ile możesz zarobić na stakingu w sekcji stakingu. Możesz tam zobaczyć szacowane zarobki w ujęciu rocznym, a także zobaczyć, ile już otrzymałeś. Na przykład w przypadku Bitcoina stawka w chwili pisania tego tekstu wynosi 0,80%, podczas gdy w przypadku Cardano otrzymasz 5%.

Należy pamiętać, że te wartości procentowe mogą się zmieniać. Protokół może się zmienić, a także Bitvavo może wprowadzić zmiany. Na szczęście zawsze masz dobry przegląd procentów, które możesz zarobić dzięki stakingowi.

Strike Bitvavo przegląd

Jaki jest najlepszy staking kryptowalut w Bitvavo?

Kryptowaluta z najwyższym procentem stakingu niekoniecznie jest najlepszą kryptowalutą do kupienia. Jeśli kryptowaluta wypłaca 5% stakingu, ale jej wartość spada o 50%, możesz ponieść dużą stratę. Jednocześnie moneta z 1% stakingiem i 50% zyskiem może być o wiele bardziej atrakcyjna.

Dlatego też nie należy patrzeć wyłącznie na wartości procentowe stawek. Ważniejsze jest przeprowadzenie odpowiednich badań nad kryptowalutą bazową. W tym artykule możesz przeczytać więcej o tym, jak działa inwestowanie w różne kryptowaluty.

Które kryptowaluty można obstawiać w Bitvavo?

Jakie są korzyści ze stakingu w Bitvavo?

Możesz zaangażować się w stakowanie w Bitvavo bez żadnego skomplikowanego sprzętu i uzyskać dodatkowy zwrot bez większego wysiłku. Wszystko, co musisz zrobić, to posiadać jedną lub więcej z wymienionych kryptowalut na swoim koncie.

Co więcej, będziesz wspierać blockchain swojej ulubionej kryptowaluty. Jeśli i tak planowałeś trzymać daną kryptowalutę, staking może być atrakcyjną opcją.

Jakie są wady stakingu w Bitvavo?

Nie zapominaj, że Twoje kryptowaluty są przechowywane w portfelu na platformie Bitvavo. Możesz o tym przeczytać w tym artykule, Bitvavo robi wszystko, co w jego mocy, aby jak najlepiej chronić Twoje kryptowaluty. Mimo to nie masz pełnej kontroli nad swoimi aktywami, gdy trzymasz je w Bitvavo.

Ponadto zwrot ze stakingu na Bitvavo jest czasami rozczarowujący w porównaniu z innymi giełdami kryptowalut. Jeśli chcesz osiągnąć wyższy procent stakingu, interesujące może być [H]założyc konto na Binance[/go/11/staking].

Czy stawianie na Bitvavo jest rozsądne?

Osobiście korzystam ze stakingu. Jeśli i tak zamierzasz trzymać swoje kryptowaluty, może to być miłe dodatkowe źródło zwrotu.

Biorąc pod uwagę niezawodność Bitvavo, uważam, że ryzyko jest ograniczone. Dlatego też, jeśli nie przeszkadza ci, że twoje kryptowaluty są przechowywane przez stronę trzecią, zdecydowanie możesz włączyć opcję stakingu na swoim koncie.

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy obstawiasz w Bitvavo, pozostajesz właścicielem swojej cyfrowej waluty. Ważne jest, aby pamiętać, że Bitvavo nie jest bankiem, a kryptowaluty nie są tak dobrze chronione jak zwykłe pieniądze na koncie bankowym. W razie problemów państwo nie pokrywa ewentualnych strat.

IIstnieje możliwość handlu lub wypłaty waluty cyfrowej w dowolnym momencie. Bitvavo nie nakłada więc żadnych ograniczeń podczas obstawiania.

Łatwo jest wyłączyć staking w Bitvavo. Można to zrobić, przechodząc do ustawień i wyłączając tam staking. Wyłączenie stakingu na koncie nie wiąże się z żadnymi dalszymi konsekwencjami.

Przeczytaj więcej o Bitvavo i kryptowalutach

Czym jest Bitvavo?

Nie jesteś pewien, czym jest Bitvavo? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce! Tutaj dowiesz się, czym jest Bitvavo i jak możesz samodzielnie handlować na tej giełdzie.

Czym jest Bitvavo?

Bitvavo to największa i najtańsza giełda kryptowalut z siedzibą w Holandii. Bitvavo działa w całej Unii Europejskiej i akceptuje również klientów międzynarodowych.Giełda kryptowalut to miejsce, w którym można wymieniać pieniądze fiducjarne na kryptowaluty, takie jak Bitcoin lub Ethereum. Otwarcie konta w Bitvavo jest całkowicie bezpłatne. Otwierając konto w Bitvavo za pomocą poniższego przycisku, nie poniesiesz również żadnych opłat transakcyjnych za pierwsze 1000 €:

Co można robić w Bitvavo?

Możesz użyć Bitvavo, aby szybko kupić kryptowaluty. W Bitvavo możliwe jest dodanie pieniędzy do konta za pomocą przelewu bankowego lub iDEAL. Następnie można zamienić ciężko zarobione euro na dowolną z ponad 150 oferowanych kryptowalut.Jedną z zalet Bitvavo są niskie koszty: nigdy nie przekraczają one 0,25%!

Rozwiązanie „wszystko w jednym”

Dużą zaletą Bitvavo jest to, że jest to kompleksowe rozwiązanie dla kryptowalut. W pewnym sensie możesz uznać Bitvavo za swój bank, ale wyłącznie dla kryptowalut.Możesz używać swojego konta w Bitvavo do handlu kryptowalutami. Możliwe jest również przechowywanie kryptowalut w Bitvavo i utrzymywanie tam salda.Platforma Bitvavo jest niezawodna: robią wszystko, co w ich mocy, aby giełda była jak najbezpieczniejsza. Kliknij tutaj, aby przeczytać, w jaki sposób Bitvavo zapewnia swoją niezawodność.

Kto stoi za Bitvavo?

Bitvavo zostało założone w 2017 roku przez Jelle de Boera i Tima Baardse. W międzyczasie firma znacznie się rozrosła, a jej siedziba znajduje się przy Herengracht 250. Chcesz skontaktować się z Bitvavo? Możesz wysłać wiadomość e-mail na adres [email protected].

Chcesz dowiedzieć się więcej o Bitvavo?

Na Trading.info można znaleźć kilka artykułów, które mogą pomóc w drodze z Bitvavo:

Często zadawane pytania dotyczące Bitvavo

Z mojego doświadczenia wynika, że Bitvavo jest dobrą platformą handlową. W Bitvavo możesz wpłacać pieniądze na swoje konto i kupować bitcoiny i inne kryptowaluty bez większego wysiłku. Dużymi zaletami tego dostawcy są przyjazne dla użytkownika oprogramowanie, niskie opłaty transakcyjne i wysoka niezawodność. W recenzji Bitvavo możesz bardziej szczegółowo zapoznać się z moimi spostrzeżeniami na temat Bitvavo.

Bitvavo to niezawodna i bezpieczna strona, która jest również zarejestrowana w holenderskim banku. Są one ubezpieczone przez Coinbase Costudy do kwoty 255 milionów dolarów. Oznacza to, że nawet jeśli coś pójdzie nie tak, mogą zająć się stratami.

Bitvavo to duża firma z siedzibą w centrum Amsterdamu. Firma dba o to, abyś jako użytkownik mógł zawsze szybko i bezpiecznie handlować kryptowalutami. Robią to poprzez ciągłe ulepszanie platformy, oferowanie obsługi klienta i rozszerzanie zakresu kryptowalut.

Bitvavo ma ponad milion użytkowników w Holandii! To po raz kolejny potwierdza, że Bitvavo jest największą giełdą kryptowalut w Holandii.

Tak, Bitvavo jest giełdą lub giełdą kryptowalut. Oznacza to, że możesz kupować i sprzedawać Bitcoiny i inne kryptowaluty na Bitvavo.

Bitvavo vs Binance: który broker kryptowalut jest lepszy?

W tym obszernym porównaniu sprawdzimy, która giełda kryptowalut jest lepsza: Bitvavo czy Binance. Pozwoli ci to zdecydować, z którym brokerem kryptowalut chcesz rozpocząć handel Bitcoinami i innymi kryptowalutami.

Chcesz przetestować Bitvavo i Binance?

Chcesz się przekonać, czy Bitvavo lub Binance przypadną Ci do gustu? Możesz od razu otworzyć darmowe konto na tych giełdach: W Bitvavo, za pośrednictwem powyższego linku, tymczasowo nie zapłacisz żadnych opłat transakcyjnych za pierwsze 1000 € transakcji!
PorównanieBitvavoBinance
Oferta kryptowalut100+500+
Koszty0,25%0,1%
OprogramowaniePrzyjazny dla użytkownikaZaawansowane
NiezawodnośćNieuregulowaneNadzorowane w UE
Obsługa klientaWiele językówTylko w języku angielskim
Opcje płatnościiDEAL i przelew bankowyKarta Kredytowa
StakowanieTakTak
Karta KredytowaNieTak
Sprzedaż krótkaNieTak

Kryptowaluty dostępne do handlu: Bitvavo vs Binance

W Bitvavo możesz handlować ponad 150 różnymi kryptowalutami. W Bitvavo można handlować wszystkimi znanymi kryptowalutami, w tym Bitcoinem, Ethereum i Dogecoinem. Bitvavo stale analizuje rynek i regularnie dodaje nowe, stosunkowo stabilne altcoiny do swojej platformy. Zaletą tego podejścia jest to, że na platformie nie będzie łatwo znaleźć krypto-oszustwa.Jeśli wolisz handlować egzotycznymi altcoinami, Binance jest najlepszym wyborem. Binance oferuje znacznie więcej opcji handlowych niż Bitvavo. Niektórzy aktywni traderzy lubią kupować nieznane monety w nadziei, że ich wartość gwałtownie wzrośnie.Na Binance oferta kryptowalut jest bardziej rozbudowana, ale na Bitvavo jest większa kontrola.

Koszty: który serwis jest tańszy Bitvavo czy Binance?

W Bitvavo nigdy nie zapłacisz więcej niż 0,25% opłat transakcyjnych. Jeśli handlujesz dużymi kwotami, opłata transakcyjna może nawet spaść do 0%. Dla mniejszych traderów opłata wynosi jednak 0,25%: tak jest w przypadku, gdy handlujesz mniej niż 100 000 € miesięcznie. Kliknij tutaj , aby dowiedzieć się więcej o strukturze opłat w Bitvavo.Koszty są wyraźnie niższe w Binance: maksymalne koszty, które tam płacisz, wynoszą 0,1%. W Binance koszty transakcji również maleją, gdy handlujesz dużo. Możesz również jeszcze bardziej obniżyć opłaty transakcyjne, kupując Binance Coins.Obie giełdy kryptowalut są tanie, ale Binance jest zdecydowanie najtańsza. Jeśli chcesz zacząć aktywnie handlować, Binance jest lepszym wyborem. Jeśli chcesz tylko sporadycznie kupować kryptowaluty, aby trzymać je przez dłuższy czas, Bitvavo jest również dobrą opcją.

Oprogramowanie: Binance vs Bitvavo

Ważną częścią giełdy kryptowalut jest oczywiście oprogramowanie. W Bitvavo korzystasz z przyjaznego dla użytkownika handlarza internetowego. Ze względu na prostą konstrukcję, nawet początkujący może szybko znaleźć i kupić kryptowaluty.Bitvavo traderOprogramowanie handlowe Binance jest bardziej skomplikowane: menu jest dość obszerne, co może sprawić, że oprogramowanie Binance będzie raczej przytłaczające, szczególnie dla początkujących.W zamian jest jednak wiele dodatkowych opcji.Binance-traderTo, który pakiet oprogramowania jest lepszy, zależy w dużej mierze od osobistych preferencji.Jeśli chcesz aktywnie handlować, możesz wybrać Binance. Jeśli nie jest to twoim celem, Bitvavo może być najlepszą opcją.

Niezawodność: Bitvavo vs Binance

Jeśli chodzi o niezawodność, Bitvavo zdecydowanie wygrywa: po prostu nie wiadomo zbyt wiele o Binance. Udało mi się nawet odwiedzić biuro Bitvavo, gdzie wyjaśniono wszystko, co robią, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich aktywów. Na przykład kryptowaluty są przechowywane w centrach danych bez połączenia z Internetem. W tym artykule możesz przeczytać wszystko o środkach wdrażanych przez Bitvavo.Z drugiej strony Binance jest regularnie przedstawiane w negatywnym świetle: dzieje się tak głównie dlatego, że nie zawsze przestrzega lokalnych przepisów. W rezultacie lokalne banki regularnie blokują opcje płatności i istnieje nieco większa niepewność co do przyszłego kursu firmy. Osobiście nie uważam, że środki po prostu znikną, ale bezpieczniej jest mieć jasny i lokalny punkt kontaktowy.Dla mnie wyższa niezawodność Bitvavo jest dobrym powodem, by wybrać tego dostawcę.

Obsługa klienta: Bitvavo wygrywa

Ze względu na szybki rozwój kryptowalut, wiele giełd zmaga się z obsługą klienta. Zarówno w przypadku Bitvavo, jak i Binance, nie jest możliwe skontaktowanie się z kimś przez telefon. Na szczęście Bitvavo może pomóc dość szybko za pośrednictwem poczty elektronicznej lub czatu na żywo w języku niderlandzkim.Moje doświadczenia z obsługą klienta w Binance nie były tak dobre: mogą być trudni do osiągnięcia (otrzymałem odpowiedź dopiero po kilku e-mailach) i pomagają klientom tylko w języku angielskim. Bitvavo wygrywa zatem z Binance, jeśli chodzi o obsługę klienta.

Opcje płatności: Bitvavo czy Binance?

Bitvavo to najlepszy wybór, jeśli chcesz szybko wpłacić lub wypłacić pieniądze na swoje konto. Ponieważ jest to holenderska firma z siedzibą w UE, możesz szybko wpłacić pieniądze za pomocą iDEAL lub lokalnego banku. Pieniądze można następnie szybko wpłacić z powrotem na konto bankowe. Szkoda, że karty kredytowe nie są obsługiwane: to dlatego, że holenderski bank centralny obawia się, że ludzie będą używać ich do kupowania kryptowalut za pożyczone pieniądzeBinance jest lepszym wyborem, jeśli chcesz wpłacić pieniądze na swoje konto za pomocą karty kredytowej. Ponieważ Binance nie zawsze przestrzega lokalnych przepisów, nie jest możliwe wpłacanie / wypłacanie pieniędzy z europejskiego konta bankowego. Jest to oczywiście poważna wada i dobry powód, aby preferować Bitvavo zamiast Binance.

Możliwości i unikalne cechy

Bitvavo zostało opracowane w jednym konkretnym celu: aby móc szybko kupować i sprzedawać kryptowaluty. Dlatego też giełda kryptowalut jest bardzo dobrze rozwinięta do tego konkretnego celu.Jeśli jednak szukasz giełdy z bardziej „unikalnymi” funkcjami, Binance jest lepszym wyborem. Na przykład na Binance można ubiegać się o specjalną kartę kredytową, która umożliwia dokonywanie płatności za pomocą kryptowalut. Binance oferuje również bardziej zróżnicowane produkty kryptograficzne i bardziej zaawansowanego tradera, dając ci więcej opcji.Oczywiście więcej opcji nie zawsze oznacza lepiej: jeśli potrzebujesz tylko solidnej platformy handlowej, Bitvavo jest dobrym wyborem. Jeśli jednak chcesz handlować bardziej egzotycznymi produktami, Binance może być lepszym wyborem.

Staking na Bitvavo i Binance

Możesz uzyskać dodatkowe zwroty z inwestycji poprzez stakowanie kryptowalut. Jest to możliwe zarówno w Bitvavo, jak i Binance. W Bitvavo zwrot ze stakingu nie jest zbyt wysoki w porównaniu do innych dostawców.Jeśli chcesz uczestniczyć w stakingu, możesz rozważyć otwarcie konta w Binance. U tego dostawcy można również uczestniczyć w swapach i uruchamiać pule. Ważne jest jednak, abyś zbadał, czym one są, abyś mógł właściwie ocenić ryzyko.

Bitvavo czy Binance – co jest lepsze?

Po przeczytaniu tego porównania możesz zastanawiać się, która giełda jest lepsza: Bitvavo czy Binance. Trudno jest udzielić ostatecznej odpowiedzi, ponieważ będzie to w dużej mierze zależeć od osobistych preferencji. Osobiście uważam, że Bitvavo jest lepszą giełdą ze względu na wyższą niezawodność i łatwość obsługi. Jeśli jednak chcesz handlować bardziej egzotycznymi produktami, Binance może być lepszą opcją.Nie jesteś pewien, która giełda jest lepsza? W takim razie z pewnością wskazane jest otwarcie konta na obu giełdach kryptowalut. Jest to całkowicie bezpłatne i pozwala odkryć, która giełda bardziej Ci odpowiada.Kliknij tutaj, aby otworzyć konto Bitvavo

często zadawane pytania

Jesteś przekonany o niezawodności Bitvavo? W takim razie możesz szybko przenieść swoje kryptowaluty do Bitvavo. Możesz po prostu sprzedać swoje kryptowaluty na Binance i kupić je ponownie na Bitvavo. Możliwe jest jednak również przeniesienie kryptowalut z konta na adres portfela Bitvavo.

Czy jesteś przekonany o niższych kosztach i szerszych możliwościach Binance? W takim razie możesz przejść na Binance. Możesz sprzedawać i kupować swoje kryptowaluty ponownie na Binance. Możliwe jest również przeniesienie swoich kryptowalut z Bitvavo do portfela na Binance.

Bitvavo cieszy się lepszą reputacją w Unii Europejskiej, ponieważ działa zgodnie z najnowszymi przepisami i jest zarejestrowane w holenderskim banku. Gwarantuje to, że Bitvavo ostrożnie obchodzi się z Twoimi środkami. Binance również nie ma złej historii, jeśli chodzi o niezawodność. Nawet po rozległym włamaniu w 2019 r. upewnili się, że ich użytkownicy nie stracili żadnych pieniędzy. Jedynym problemem z Binance jest niestabilność spowodowana nieprzestrzeganiem lokalnych przepisów. W rezultacie w 2021 r. nie będzie już możliwe wpłacanie i wypłacanie środków za pośrednictwem rachunków bankowych w Unii Europejskiej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o handlu kryptowalutami?

Jak otworzyć konto w Bitvavo?

Czy chcesz otworzyć konto w Bitvavo? W tym krótkim przewodniku omówimy, jak szybko otworzyć konto w Bitvavo. Dzięki temu możesz rozpocząć handel kryptowalutami w mgnieniu oka.Nie masz jeszcze konta w Bitvavo? Kliknij tutaj, aby odwiedzić stronę i nie płacić żadnych opłat transakcyjnych za pierwsze 1000 € w transakcjach!

Krok 1: Podaj swoje podstawowe dane

Przejdź do rejestracji i wprowadź adres e-mail, imię, nazwisko i hasło. Następnie wybierz swój kraj zamieszkania: tylko osoby mieszkające w Europie mogą otworzyć konto w Bitvavo.Open Bitvavo accountWażne jest również, abyś był świadomy ryzyka związanego z inwestowaniem w kryptowaluty. Zaznaczając to pole, zaznaczasz, że rozumiesz, że handel kryptowalutami jest ryzykowny.

Krok 2: Odpowiadanie na dodatkowe pytania

Zanim zaczniesz inwestować w Bitvavo, będziesz musiał odpowiedzieć na kilka pytań. Musisz wskazać cel, w jakim chcesz korzystać z konta Bitvavo i pochodzenie środków, które chcesz wpłacić na swoje konto. Holenderski bank wymaga tego, aby zapobiec praniu brudnych pieniędzy.

Krok 3: Potwierdź swoją tożsamość

Zanim będziesz mógł wpłacić środki na swoje konto, musisz najpierw potwierdzić swoją tożsamość. W tym celu Bitvavo będzie wymagać kopii dokumentu tożsamości, który zawiera następujące informacje:
 • Imię i nazwisko
 • Narodowość
 • Data urodzenia
 • Data wydania
 • Data ważności
 • Kraj wydania
 • Zdjęcie paszportowe
 • Numer dokumentu
Bitvavo verification

Krok 4: Wpłata pieniędzy

Następnym krokiem w otwieraniu konta jest wpłata pieniędzy. Ważne jest, aby konto bankowe było prowadzone pod tą samą nazwą, co konto Bitvavo. Możesz łatwo połączyć swoje konto, przelewając kwotę z konta bankowego na konto Bitvavo.deposit credit Bitvavo

Krok 5: Chroń swoje konto

Wykonałeś już wszystkie kroki niezbędne do rozpoczęcia handlu kryptowalutami. Jednak nadal rozsądnie jest przejść przez ostatni krok bezpieczeństwa. Możesz najpierw potwierdzić swój numer telefonu. Telefon może być następnie użyty do potwierdzenia prób logowania. Dla dodatkowego bezpieczeństwa zaleca się również włączenie uwierzytelniania 2-FA. W ten sposób uniemożliwisz złośliwym osobom uzyskanie dostępu do Twojego konta.2FA security Bitvavo

Chcesz dowiedzieć się więcej o Bitvavo?

Często zadawane pytania dotyczące kont Bitvavo

Każdy, kto ukończył 18 lat i mieszka w Europie, może otworzyć konto w Bitvavo. Niestety, osoby spoza Europy lub osoby niepełnoletnie nie mogą otworzyć konta w Bitvavo.

Niestety, nie jest możliwe otwarcie drugiego konta w Bitvavo.

Niestety, nie jest możliwe otwarcie konta biznesowego w Bitvavo. Może się to jednak zmienić w przyszłości. Słyszałem ze źródeł, że Bitvavo ciężko pracuje nad udostępnieniem tej opcji.

Założenie konta w Bitvavo jest całkowicie darmowe. Zostaniesz jednak obciążony opłatą transakcyjną, gdy otworzysz pozycje kryptowalutowe.
Kliknij tutaj,aby zobaczyć przegląd opłat ponoszonych podczas handlu w Bitvavo.

Jakie są wady Bitvavo?

Chociaż giełda Bitvavo ma wiele zalet, istnieje również kilka wad. W tym artykule omówimy największe wady handlu kryptowalutami na Bitvavo.

Wada 1: ograniczone możliwości

Główną zaletą Bitvavo jest łatwość obsługi platformy. Z drugiej strony liczba możliwości jest bardziej ograniczona w porównaniu na przykład z Binance. Na Bitvavo nie można handlować produktami lewarowanymi ani spekulować na spadających cenach.Zaawansowany trader oferuje więcej możliwości dla aktywnego tradera. Jednak ludzie, którzy są profesjonalnie zaangażowani w handel, lepiej wybiorą Binance. Kliknij tutaj, aby otworzyć konto na tej giełdzie kryptowalut.

Wada 2: trudno jest uzyskać przegląd swoich wyników

W Bitvavo możesz monitorować rozwój swojego portfela oraz zakupy i sprzedaż poszczególnych kryptowalut. Nie jest jednak możliwe śledzenie całkowitego zysku lub straty w jednym przejrzystym przeglądzie.Dlatego korzystając z Bitvavo, musisz śledzić swoje wyniki w inteligentny sposób. Jeśli tego nie robisz, łatwo jest stracić kontrolę.Bitvavo trades

Możesz zobaczyć swoje zakupy i sprzedaż w Bitvavo, ale nie swoje wyniki w przejrzystym przeglądzie

Wada 3: ograniczona podaż kryptowalut

W porównaniu do konkurencji, oferta kryptowalut w Bitvavo jest wciąż ograniczona. Bitvavo ciężko pracuje nad poprawą tego stanu rzeczy: niedawno dodali do platformy wiele popularnych kryptowalut, takich jak Dogecoin i Binance Coin.Dla większości ludzi wybór w Bitvavo będzie wystarczający. Jeśli jednak chcesz handlować bardziej egzotycznymi altcoinami (są ich tysiące), możesz potrzebować kont u kilku dostawców.

Wada 4: brak możliwości kontaktu telefonicznego

Ostatnią wadą Bitvavo jest to, że nie można porozmawiać z kimś bezpośrednio przez telefon. Niekoniecznie jest to poważna wada, ponieważ można łatwo skontaktować się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej lub funkcji czatu na żywo.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Bitvavo?

Chcesz dowiedzieć się więcej o giełdzie kryptowalut Bitvavo? W Recenzji Bitvavo, szczegółowo omawiam, czy warto handlować kryptowalutami na Bitvavo. Możesz również przeczytać szczegółowo, jak działa platforma handlowa Bitvavo – kliknij tutaj.

Jakie są zalety Bitvavo?

Rozważasz zakup bitcoinów i innych kryptowalut w Bitvavo? W tym artykule omówimy największe zalety platformy handlowej Bitvavo. Czy jesteś również ciekawy wad Bitvavo? W takim razie przeczytaj ten artykuł.Nie masz jeszcze konta w Bitvavo? Otwórz konto teraz za darmo i nie płać żadnych opłat transakcyjnych za pierwsze 1000 € transakcji:

Zaleta 1: niskie opłaty transakcyjne

Dużą zaletą kupowania i sprzedawania Bitcoinów i innych kryptowalut w Bitvavo są niskie opłaty transakcyjne. W Bitvavo nigdy nie zapłacisz więcej niż 0,25% opłat, a procent ten może spaść jeszcze bardziej, gdy handlujesz dużymi wolumenami.Czy jesteś ciekawy struktury opłat Bitvavo? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak działa struktura opłat w Bitvavo.

Korzyść 2: handel już od 5 euro

Kryptowaluty są dostępne dla każdego w Bitvavo. Możliwe jest kupowanie bitcoinów za kwotę 5 €. Pozwala to na okresowe kupowanie kryptowalut (np. co miesiąc) za niewielką kwotę.

Zaleta 3: niezawodna wymiana

Bitvavo robi wszystko, co w ich mocy, aby Twoje aktywa kryptograficzne były bezpieczne. Na przykład portfele Bitvavo są ubezpieczone do kwoty 255 milionów euro. Ponieważ handlujesz z holenderską firmą, która jest zarejestrowana w holenderskim banku, możesz być pewien, że firma musi spełniać surowe wymagania. W naszym artykule na temat rzetelności Bitvavo omówimy to bardziej szczegółowo.

Zaleta 4: użyteczność

Kolejną ważną zaletą Bitvavo jest łatwość obsługi platformy. Niektóre giełdy kryptowalut niepotrzebnie komplikują kupno i sprzedaż bitcoinów. W Bitvavo możesz kupić bitcoiny za pomocą zaledwie kilku kliknięć.Bitvavo platform

Zaleta 5: zarabianie pieniędzy dzięki stakingowi

Kolejną zaletą Bitvavo jest możliwość zarabiania pieniędzy poprzez staking. Dzięki stakingowi okresowo otrzymujesz odsetki od swoich kryptowalut. W Bitvavo ten staking może przynieść do 10.

Zaleta 6: profesjonalne wsparcie

Kolejną zaletą Bitvavo jest ich dostępność. Możesz skontaktować się z zespołem wsparcia Bitvavo za pośrednictwem czatu na żywo i poczty e-mail. Ich wsparcie jest dostępne w wielu językach, takich jak angielski, holenderski, francuski i niemiecki.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Bitvavo?

W tej recenzji Bitvavo możesz przeczytać wszystko, co musisz wiedzieć o handlu kryptowalutami za pomocą Bitvavo. Możesz również przeczytać instrukcję Bitvavo: tam szczegółowo omawiamy, jak działa kupowanie i sprzedawanie kryptowalut.

Jak wypłacić pieniądze z Bitvavo?

Osiągnąłeś niezły zysk i chcesz wypłacić pieniądze na swoje konto? W tym artykule pokażemy, jak przelać środki na konto bankowe.

Jak wypłacić pieniądze w Bitvavo?

Krok 1: Przejście przez proces weryfikacji

Zanim będziesz mógł wpłacać, wypłacać lub handlować cyfrową walutą, musisz najpierw zweryfikować swoje dane. Pozwala to Bitvavo śledzić, czy źródło pieniędzy jest legalne.Będziesz musiał zweryfikować te dane, zanim będziesz mógł wypłacić jakiekolwiek środki:
 • Adres e-mail Dodatkowe pytania Weryfikacja tożsamości

Krok 2: Dodaj konto

Po weryfikacji należy jeszcze połączyć konto bankowe. Pieniądze można przelać tylko na konto prowadzone na własne nazwisko.Możesz połączyć swoje konto z Bitvavo, wpłacając 1 USD (lub dowolną inną kwotę) na swoje konto Bitvavo.Możesz łatwo wpłacić pieniądze na swoje konto z konta bankowego za pomocą przelewu bankowego.Deposit money Bitvavo

Krok 3: Sprzedaż kryptowalut

Zanim będziesz mógł wypłacić pieniądze na swoje konto, musisz najpierw sprzedać swoje kryptowaluty. Aby sprzedać swoje kryptowaluty, kliknij przycisk sprzedaży. Na ekranie zamówienia możesz wpisać, ile kryptowalut chcesz sprzedać. Kwota zostanie następnie dodana do Twojego konta.Sell Bitvavo

Krok 4: Wypłata środków

Saldo na koncie można przelać na konto bankowe. Aby to zrobić, kliknij wypłać i wprowadź kwotę, którą chcesz przelać na swoje konto. Zanim pieniądze znajdą się na koncie, mija średnio od jednego do dwóch dni roboczych. Z mojego doświadczenia wynika, że często wypłata jest realizowana w ciągu kilku godzin.Możesz również pozostawić część środków na swoim koncie: pozwala to na szybkie otwieranie nowych pozycji kryptowalutowych.Withdraw money Bitvavo

Jak można wypłacić kryptowaluty z Bitvavo?

Oczywiście nie musisz konwertować swoich zysków z kryptowalut na euro: możesz również wypłacić kryptowaluty do zewnętrznego portfela. W ten sposób można przechowywać Bitcoiny na przykład w zimnym portfelu, co utrudnia hakerom dostęp do nich.

Krok 1: przejdź przez proces weryfikacji

Bitvavo jest zarejestrowane w holenderskim banku. Ta rejestracja sprawia, że Bitvavo jest wiarygodne, ale także zmusza ich do weryfikacji źródła pieniędzy, których używasz.Zanim będziesz mógł wysłać kryptowalutę na zewnętrzny adres, musisz dodać go do swojej książki adresowej. Następnie można zweryfikować zewnętrzny portfel, wysyłając zrzut ekranu.

Krok 2: Wypłata cyfrowej waluty

Po dodaniu zewnętrznego adresu możesz łatwo wysyłać swoje kryptowaluty. Aby to zrobić, zaloguj się na swoje konto Bitvavo i przejdź do kryptowaluty, którą chcesz wypłacić. Następnie kliknij przycisk wypłaty.Bitvavo record buttonNastępnie wprowadź adres, na który chcesz wysłać cyfrową walutę i wprowadź kwotę, którą chcesz wysłać. Następnie możesz potwierdzić transakcję za pośrednictwem wiadomości e-mail.Należy pamiętać, że waluty cyfrowe można wypłacać tylko za pomocą komputera: nie jest zatem możliwe wypłacanie kryptowalut w wersji mobilnej lub aplikacji!Po wypłaceniu kryptowalut zwykle potrzeba kilku godzin, aby dotarły one do portfela. Zwracaj uwagę na koszty: za wysyłanie walut cyfrowych trzeba płacić górnikom, a koszty te mogą ulegać znacznym wahaniom.

Pytania dotyczące Bitvavo

Bitvavo zawsze przetwarza wypłaty. Musisz jednak przejść przez niezbędne etapy weryfikacji, zanim będziesz mógł wypłacić pieniądze. Zażądałeś wypłaty, ale nie otrzymałeś pieniędzy na swoje konto bankowe po kilku dniach? W takim razie skontaktuj się z obsługą klienta Bitvavo.

W normalnych okolicznościach Bitvavo wypłaca środki w ciągu jednego do dwóch dni roboczych. Z mojego doświadczenia wynika, że zawsze otrzymuję środki na moje konto bankowe w ciągu kilku godzin.

Po przejściu procesu weryfikacji w Bitvavo, możesz wypłacić €25,000 w ciągu jednego dnia. Ulepszając swoje konto do konta pro, możesz usunąć limity i dokonywać nieograniczonych wypłat każdego dnia.
Aby kwalifikować się do konta pro, musisz najpierw ujawnić pochodzenie swoich aktywów. Jest to wymóg holenderskiego banku, ponieważ transakcje kryptowalutowe są klasyfikowane jako obarczone wysokim ryzykiem.

Inne interesujące artykuły na temat Bitvavo

Opłaty Bitvavo: ile kosztuje handel w Bitvavo?

Zanim zaczniesz handlować kryptowalutami z Bitvavo, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, ile to kosztuje. W tym artykule omówimy, ile zapłacisz inwestując w Bitcoin i inne kryptowaluty w Bitvavo.Wskazówka: kliknij tutaj, aby otworzyć konto w Bitvavo i nie płacić opłaty transakcyjnej za pierwsze 1000 €!

Ile kosztuje handel za pośrednictwem Bitvavo?

Wysokość opłat w Bitvavo zależy od sposobu handlu. Istnieje rozróżnienie między ludźmi, którzy biorą udział w rynku, a ludźmi, którzy tworzą rynek.

Opłata Taker Fee

Jeśli kupisz lub sprzedasz kryptowalutę bezpośrednio, zostaniesz obciążony wyższymi opłatami. Ponieważ rynek kryptowalut jest zdecentralizowany, Bitvavo musi stworzyć własny rynek. Gdy każdy chce kupić kryptowalutę bezpośrednio, może to być trudniejsze.

Opłata Maker fee

Jeśli chcesz handlować po niższych opłatach, możesz również złożyć zamówienie. Dzięki zamówieniu tworzysz rynek, ponieważ Bitvavo widzi, ile osób chce kupić i sprzedać kryptowalutę po określonej cenie. Koszty dla osób tworzących rynek są zatem znacznie niższe.

Rabat za wysoki wolumen obrotu

Bitvavo bierze również pod uwagę wolumen obrotu przy określaniu wysokości ponoszonych opłat. Jeśli handlujesz dużą ilością kryptowalut w okresie 30 dni, otrzymasz znaczną zniżkę. Jeśli handlujesz dużo, Bitvavo jest nawet skłonne dać ci pieniądze!

Jakie są koszty w Bitvavo?

W poniższej tabeli można od razu zobaczyć, jakie są opłaty w Bitvavo:
BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.
Jeśli kupisz Bitcoin o wartości 10 000 EUR w ciągu miesiąca, zapłacisz opłatę transakcyjną w wysokości 0,25%. Pamiętaj, że płacisz opłaty transakcyjne zarówno przy zakupie, jak i sprzedaży kryptowalut. Oznacza to, że gdy ponownie sprzedasz swoje kryptowaluty, zapłacisz kolejne 0,25% opłaty transakcyjnej.

Czy Bitvavo jest tanie?

Opłaty Bitvavos są niskie w porównaniu do innych dostawców kryptowalut. U wielu innych dostawców czasami płacisz więcej niż 1%, co jest oczywiście ogromną różnicą. To sprawia, że handel z Bitvavo jest atrakcyjny: nigdy nie zapłacisz więcej niż 0,25% ponad kwotę obrotu.

Ile kosztuje wpłata pieniędzy za pomocą Bitvavo?

Wpłacanie pieniędzy w Bitvavo jest bezpłatne w przypadku korzystania z iDEAL, przelewu SEPA i Bancontact. Można również skorzystać z EPS Überweisung (opłata 1,75%) i Giropay (opłata 1,75%).

Czy koszty są ważne?

Wielu początkujących inwestorów błędnie ocenia znaczenie kosztów transakcyjnych. W dłuższej perspektywie różnica 0,25% lub 0,5% może mieć ogromne znaczenie. Wynika to z zasady procentu składanego.Kiedy regularnie handlujesz kryptowalutami, zawsze tracisz niewielki procent na opłatach transakcyjnych. Jeśli Twój zwrot z transakcji kryptowalutowej wynosi 100%, a płacisz 1% opłat transakcyjnych, tracisz również 1% zwrotu z każdej transakcji. Warto zatem dokładnie porównać koszty różnych platform kryptowalutowych. W ten sposób można uniknąć marnowania dużej ilości pieniędzy i zoptymalizować swoje zyski.

Uważaj na spread

Wreszcie, ważne jest, aby uważnie obserwować spread. Spread to różnica między ceną kupna i sprzedaży kryptowaluty. Gdy podaż i popyt nie są dobrze zbilansowane, spread może (tymczasowo) gwałtownie wzrosnąć. Twoja transakcja stanie się wtedy nagle znacznie droższa.Dzieje się tak często w przypadku dużej zmienności, na przykład, gdy znacznie więcej osób chce sprzedać niż kupić. Wskazane jest, aby odczekać chwilę przed wykonaniem transakcji, jeśli spread jest wysoki. W ten sposób można uniknąć utraty znacznej ilości pieniędzy z powodu złego wyczucia czasu.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kosztów Bitvavo

Wysokość prowizji zależy całkowicie od wolumenu transakcji, ale w każdym przypadku koszt nigdy nie będzie wyższy niż 0,25%.

Możesz korzystać z oprogramowania Bitvavo całkowicie za darmo. Jednak oczywiście będziesz płacić opłatę transakcyjną, gdy będziesz wykonywać transakcje kryptowalutowe za pomocą Bitvavo. Kiedy jednak otworzysz konto za pomocą tego linku, możesz handlować swoimi pierwszymi 1000 € kryptowalut całkowicie bez opłat transakcyjnych.

Dzięki Bitvavo możesz również wypłacać swoje kryptowaluty i przechowywać je w swoim portfelu. Pamiętaj, że w tym celu będziesz musiał uiścić opłatę na rzecz górnika za weryfikację transakcji. Opłaty te mogą się znacznie różnić i nie są ustalane przez Bitvavo. Na stronie internetowej Bitvavo zawsze można znaleźć aktualny przegląd tych kosztów.

Czy Bitvavo można ufać? Bezpieczeństwo Bitvavo

W wiadomościach nieustannie czytamy doniesienia o ludziach tracących swoje aktywa kryptograficzne w wyniku oszustw lub kradzieży. Dlatego możesz się zastanawiać, czy Bitvavo można zaufać. W tym artykule omówimy bezpieczeństwo giełdy kryptowalut Bitvavo. Wyjaśnimy również, w jaki sposób można chronić swoje konto na Bitvavo.

Wskazówka: wypróbuj Bitvavo za darmo

Chcesz przetestować Bitvavo na własnej skórze? W takim razie warto otworzyć darmowe konto na tej giełdzie kryptowalut. Nasze badania wykazały, że Bitvavo jest wiarygodną giełdą kryptowalut. Co więcej, nie ponosisz żadnych opłat transakcyjnych za pierwsze 1000 €, gdy otworzysz konto za pośrednictwem tego linku:

Nasze zdanie: czy Bitvavo jest rzetelne?

Używam Bitvavo do handlu kryptowalutami od dłuższego czasu. W ciągu tych lat nie miałem żadnych nieprzyjemnych doświadczeń z Bitvavo. Nie jest to jednak wystarczające, aby z całą pewnością stwierdzić, że Bitvavo można zaufać.Dlatego też odwiedziłem siedzibę Bitvavo w Amsterdamie i rozmawiałem z jej pracownikami. Sprawdziłem również, czy firma jest całkowicie legalna.Ostatecznie doszedłem do wniosku, że Bitvavo można zaufać. W dalszej części artykułu omówię, w jaki sposób doszedłem do tego wniosku.

Czy Bitvavo może zostać zhakowane?

Dużą obawą wielu osób korzystających z giełdy są oczywiście włamania. Dzieje się tak nie bez powodu: w przeszłości całe giełdy zbankrutowały, ponieważ wszystkie ich Bitcoiny zostały skradzione. Nawet dobrze znana giełda Binance musiała poradzić sobie z poważnym włamaniem, w wyniku którego skradziono dużą liczbę Bitcoinów.Więc tak, jak każda giełda, Bitvavo może zostać zhakowane. Na szczęście robią wszystko, co w ich mocy, aby zminimalizować straty w takim przypadku.

Zimne portfele

Monety kryptograficzne, takie jak Bitcoiny i Ethereum, można przechowywać zarówno w zimnych, jak i gorących portfelach. Zimne portfele nie są połączone z Internetem, więc nie można ich łatwo zhakować. Większość kryptowalut zarządzanych przez Bitvavo jest zatem przechowywana offline i w bezpiecznych lokalizacjach, co jest o wiele bezpieczniejsze.Tylko część potrzebna do aktywnego handlu jest przechowywana w gorącym portfelu. Portfele te są połączone z Internetem, co gwarantuje szybki dostęp do środków. Bitvavo codziennie korzysta ze skomplikowanych modeli, aby obliczyć, ile kryptowalut będzie prawdopodobnie przedmiotem obrotu. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy potrzeba więcej kryptowalut, przenoszą one kryptowaluty z zimnych portfeli do gorących portfeli. Kiedy tak się dzieje, ktoś musi fizycznie przenieść i połączyć kryptowaluty w dobrze zabezpieczonym skarbcu.Ponieważ Bitvavo ma tak rygorystyczne protokoły bezpieczeństwa, możesz mieć pewność, że Twoje środki są zarządzane niezawodnie.

Dostawcy usług przechowywania

Bitvavo korzysta z wielu dostawców usług powierniczych do zarządzania kryptowalutami: są to strony, które przechowują większość cyfrowej waluty w zimnych portfelach.Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że aktywa są ubezpieczone do kwoty 250 milionów euro. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy coś pójdzie nie tak, przynajmniej nie wszystkie pieniądze przepadną. Transakcje wymagają również wielu podpisów, więc samotny wilk nie może nagle opróżnić całego skarbca Bitvavo.

Siedziba główna znajduje się w Holandii

Warto również wiedzieć, że główna siedziba Bitvavo znajduje się w Holandii. Jeśli chcesz, możesz odwiedzić biuro Bitvavo przy Herengracht 450 w Amsterdamie. Wynajmują tam kilka rezydencji, których potrzebują, aby pomieścić swój szybki rozwój.Ponieważ działają z Amsterdamu, muszą również przestrzegać AVG (ogólnego rozporządzenia o ochronie danych), które obowiązuje w UE. W związku z tym prywatne dane użytkownika nie mogą być sprzedawane ani udostępniane innym podmiotom.Bitvavo przestrzega również piątej wytycznej dotyczącej przeciwdziałania praniu pieniędzy (AMLD5), co jest pozytywnym znakiem wiarygodności Bitvavo. Bitvavo posiada również wszystkie niezbędne licencje: na przykład jest nadzorowane przez Dutch bank.

Co się stanie, jeśli Bitvavo zbankrutuje?

Bitvavo radzi sobie bardzo dobrze: kryptowaluty są bardziej popularne niż kiedykolwiek, a szanse na bankructwo firmy nie są zbyt wysokie. Dobrze jest jednak wiedzieć, że w przypadku bankructwa nie stracisz nagle wszystkich swoich kryptowalut.Wydaje się, że jest to już ustalone; jeśli Bitvavo zbankrutuje, nic nie stanie się z twoimi pieniędzmi. Bitvavo utworzyło Bitvavo Payments Foundation, aby zabezpieczyć środki użytkowników na wypadek bankructwa. Jak widać, Bitvavo ma się dobrze: obsługuje wielu klientów w całej Europie!

Poprawione bezpieczeństwo konta

Mimo że Bitvavo jest całkowicie niezawodne, nadal istnieje ryzyko indywidualnych włamań. Dlatego zaleca się zastosowanie następujących kroków w celu zabezpieczenia i ochrony konta:

Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA)

Stosując uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), znacznie utrudniasz hakerom kradzież Twoich kryptowalut. W Bitvavo można łatwo skonfigurować 2FA. Po skonfigurowaniu 2FA otrzymasz kod dostępu za pośrednictwem telefonu. 2FA authentication

Zarządzanie urządzeniami i adresami IP

Dużo podróżuję, więc często zauważam, że używają ochrony konta opartej na adresie IP i lokalizacji. Bitvavo zwiększa bezpieczeństwo, śledząc, skąd często się logujesz. Gdy logujesz się za pomocą nowego urządzenia lub z nowego adresu IP, musisz potwierdzić to e-mailem. Zapobiega to szybkiej wypłacie środków przez sprytnego hakera za granicą.

Ochrona antyphishingowa

Phishing to rodzaj oszustwa, w którym przestępca próbuje oszukać użytkownika, aby uwierzył, że wiadomość e-mail pochodzi od Bitvavo, podczas gdy tak nie jest. Jeśli klikniesz link i podasz swoje dane, dowiedzą się, jak się zalogować.W ustawieniach Bitvavo można ustawić unikalny kod, którym będą podpisywane oficjalne wiadomości e-mail od Bitvavo. Pozwala to potwierdzić, że wiadomości e-mail są wysyłane przez Bitvavo, a nie przez osoby trzecie.anti phising Bitvavo

Ochrona przed wypłatą środków

W mało prawdopodobnym przypadku, gdy osoba trzecia uzyska dostęp do Twojego konta, nie będzie mogła po prostu ukraść Twoich środków. Numer konta bankowego, na które wysyłasz pieniądze, musi być na Twoje nazwisko. Jeśli chcesz to zmienić, musisz skontaktować się bezpośrednio z Bitvavo.Jeśli pomimo wszystkich środków coś pójdzie nie tak, Bitvavo ma dedykowany zespół, który pomoże Ci w przypadku oszustwa.

Czy Bitvavo ma przestoje?

Oczywiście strona internetowa nigdy nie może być w 100% chroniona przed przestojami. Bitvavo robi jednak wszystko, co w ich mocy, aby zminimalizować przestoje.Chcą zagwarantować niezawodny i nieprzerwany dostęp, hostując swoje systemy w strefach. Jeśli jedna strefa ulegnie awarii z powodu awarii, ruch jest przekierowywany na serwer zapasowy.

Wniosek: czy Bitvavo jest niezawodne?

Tak, Bitvavo jest absolutnie niezawodne! Ze wszystkich giełd kryptowalut, które testowałem, mam najlepsze przeczucia co do Bitvavo. Wynika to z faktu, że giełda ma siedzibę w Holandii i wyraźnie robi wszystko, aby chronić swoje aktywa w jak największym stopniu.Jednak w przypadku inwestowania dużych kwot pieniędzy rozsądne może być samodzielne przechowywanie kryptowalut w zimnym portfelu. W ten sposób zachowasz pełną kontrolę nad swoimi kryptowalutami.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Bitvavo?

Jak zdobyć Bitcoiny? 5 sprawdzonych sposobów!

Czy jesteś ciekawy, jak samodzielnie zdobyć Bitcoiny? W tym artykule zbadamy różne sposoby zdobycia jednego lub więcej Bitcoinów.

Opcja 1: Kup Bitcoiny samodzielnie

Dobrze znaną metodą pozyskiwania Bitcoinów jest ich samodzielny zakup za pośrednictwem giełdy kryptowalut. Giełda kryptowalut to strona, która umożliwia kupowanie i sprzedawanie kryptowalut, takich jak Bitcoin. Bitcoiny można kupić na jednej z tych niezawodnych giełd kryptowalut:
BrokerzyInformacjeRejestracja
Kup Bitcoin Plus500Spekuluj na rosnących i malejących cenach kryptowalut z dostawcą kontraktów CFD Plus500, korzystając z konta demo. 80% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Przy zakupie Bitcoinów ważne jest, aby prawidłowo zaplanować inwestycję. Zbyt wiele osób popełnia błąd, kupując Bitcoiny na szczycie, a następnie tracąc dużo pieniędzy. Czy chcesz wiedzieć, jak kupować Bitcoiny w odpowiednim czasie? W takim razie przeczytaj ten artykuł.

Opcja 2: Samodzielne wydobywanie Bitcoinów

Możesz także zdecydować się na samodzielne wydobywanie Bitcoinów. Podczas wydobywania próbujesz znaleźć nowe Bitcoiny, weryfikując transakcje. Transakcje te znajdują się w cyfrowym pudełku z zamkiem. Osoba (lub komputer), która jako pierwsza złamie kod, otrzymuje w nagrodę Bitcoiny.Istnieje specjalne oprogramowanie, które można wykorzystać do wydobywania Bitcoinów. Nie jest to jednak łatwe zadanie: znalezienie prawidłowego klucza wymaga wielu miliardów prób. Pomimo tego wyzwania, nagrody są wydawane co 10 minut.Niestety, inwestycje potrzebne do wydobycia Bitcoinów gwałtownie wzrosły. W przeszłości nadal można było wydobywać Bitcoiny za pomocą komputera, ale obecnie potrzebny jest sprzęt, który kosztuje ponad 10 000 USD. Dodatkowo, podczas procesu wydobywania zużywa się dużo energii, co oznacza, że działalność ta ma miejsce tylko w obszarach, w których energia elektryczna jest stosunkowo tania.Możesz jednak dołączyć do puli wydobywczej: wraz z tysiącami innych użytkowników łączysz moc komputera i otrzymujesz część nagrody w zależności od mocy komputera, którą sam wnosisz.

Opcja 3: Otrzymywanie Bitcoinów jako płatności

Innym sposobem na zdobycie Bitcoinów jest otrzymanie ich jako zapłaty. Gdy wykonujesz zadania takie jak tłumaczenia online, możesz poprosić o zapłatę w Bitcoinach. W końcu Bitcoin jest walutą online i jest również dobrą metodą płatności.

Opcja 4: Polecanie innych osób

Możesz również otrzymywać Bitcoiny, polecając innym osobom brokera kryptowalutowego. Pozwala to zarabiać Bitcoiny za darmo i bez ryzyka. W Bitvavo, gdy otworzysz konto, otrzymasz 15% prowizji zarobionych przez brokera.Użyj poniższego przycisku, aby otworzyć konto w Bitvavo i zacząć zarabiać:

Opcja 5: Czy możesz otrzymać Bitcoiny za darmo?

Był czas, kiedy można było łatwo uzyskać darmowe Bitcoiny. Na przykład, jedna strona internetowa rozdawała darmowe Bitcoiny za rozwiązanie zagadek captcha. Niestety, te czasy już minęły i jeśli chcesz teraz otrzymać darmowe Bitcoiny, musisz mieć dużo szczęścia. Być może mógłbyś poszukać konkursu. Na przykład jakiś czas temu holenderska stacja radiowa rozdała darmowe Bitcoiny zwycięzcy gry radiowej.

Często zadawane pytania

Był czas, kiedy można było łatwo uzyskać darmowe Bitcoiny. Na przykład, jedna strona internetowa rozdawała darmowe Bitcoiny za rozwiązanie zagadek captcha. Niestety, te czasy już minęły i jeśli chcesz teraz otrzymać darmowe Bitcoiny, musisz mieć dużo szczęścia. Być może mógłbyś poszukać konkursu. Na przykład jakiś czas temu holenderska stacja radiowa rozdała darmowe Bitcoiny zwycięzcy gry radiowej.

Istnieje kilka sposobów na zdobycie Bitcoinów, ale najbardziej oczywistym jest kupienie ich od brokera kryptowalut. Wydobywanie Bitcoinów stało się drogie, a szansa na zdobycie ich za darmo jest niewielka.

To zależy wyłącznie od Ciebie! Istnieją różne strategie, które można zastosować do inwestycji w Bitcoiny. Niektórzy wolą trzymać je tak długo, jak to możliwe, podczas gdy inni aktywnie nimi handlują. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o różnych metodach, których możesz użyć, aby zdecydować, kiedy sprzedać swoje Bitcoiny.

Jak ustalana jest cena Bitcoina?

Jak to możliwe, że Bitcoin jest tak drogi? I kto określa, ile powinien kosztować Bitcoin? W tym artykule odpowiemy na te pytania…

Jak ustalana jest cena Bitcoina?

Ponieważ nie ma centralnego organu, nie ma również centralnej ceny Bitcoina. Bitcoinami można handlować na giełdach kryptowalut, których są setki. Każda giełda może oferować inną cenę, a jednocześnie można kupować Bitcoiny po różnych cenach.Ponieważ rynek jest przejrzysty, widać, że ceny Bitcoinów na różnych platformach szybko zbliżają się do siebie. Szybcy inwestorzy mogą kupować Bitcoiny od taniej strony i natychmiast sprzedawać je drogiej stronie: nazywa się to arbitrażem.Na tych giełdach kryptowalut można kupować Bitcoiny po atrakcyjnych opłatach:
BrokerzyInformacjeRejestracja
Kup Bitcoin Plus500Spekuluj na rosnących i malejących cenach kryptowalut z dostawcą kontraktów CFD Plus500, korzystając z konta demo. 80% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Jakie czynniki wpływają na cenę Bitcoina?

 • Globalny popyt i podaż na Bitcoina
 • Użyteczność waluty
 • Doniesienia prasowe w mediach
 • Wpływ dużych inwestorów
 • Zaufanie do tradycyjnej waluty
 • Presja lub wsparcie ze strony rządu

Bitcoin jako ważna metoda płatności

Bitcoiny nie są używane jako ważna metoda płatności w żadnym kraju. Dlatego dziwne jest, że bitcoiny, czyli BTC, nadal mają pewną wartość. Podobnie jak na innych rynkach, cena Bitcoina jest całkowicie zdeterminowana przez grę podaży i popytu. Gdy popyt jest większy niż podaż, cena Bitcoina rośnie.Pomimo faktu, że nie jest to ważna metoda płatności, Bitcoin może być nadal używany jako środek wymiany online. Każdy użytkownik ma swój portfel, za pomocą którego może wysyłać bitcoiny do innych użytkowników Internetu za pośrednictwem unikalnego adresu. Coraz więcej sklepów internetowych akceptuje płatności w bitcoinach, a bitcoiny wydają się również wchodzić do sklepów fizycznych.

Jaka jest maksymalna podaż Bitcoina?

Maksymalna podaż Bitcoina jest zawsze ustalona na 21 milionów Bitcoinów. Górnicy nieustannie wprowadzają do obiegu niewielką ilość nowych bitcoinów. Okresowo liczba dodawanych bitcoinów spada, co oznacza, że ostatnie bitcoiny znajdą się w obiegu dopiero w 2140 roku.Ponieważ podaż jest już stała, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wartość Bitcoina wzrośnie w dłuższej perspektywie. Normalne waluty tracą na wartości z powodu inflacji. Rządy drukują nowe pieniądze, co powoduje dalszy wzrost podaży. Przy takim samym popycie realna wartość pieniądza spada. Konsekwencji tego doświadczamy codziennie: za jedno euro można obecnie kupić znacznie mniej niż 20 lat temu.W przypadku Bitcoina jest to mniej prawdopodobne: nie ma centralnego organu, który mógłby emitować nowe monety po 21-milionowym Bitcoinie. Powinno to sprawić, że Bitcoin będzie bardziej wartościowy, a tym samym mniej podatny na inflację.Jednak obecnie Bitcoin nie jest realistyczną metodą płatności: ze względu na silne wahania i zmienność, można również stracić znaczną kwotę w krótkim czasie dzięki inwestycjom w Bitcoin.

Wpływ dużych partii na Bitcoina

Obecnie istnieje kilka dużych stron, które posiadają większość Bitcoinów. Znawcy kryptowalut określają te osoby mianem wielorybów. Kiedy wieloryb sprzedaje dużą liczbę Bitcoinów na raz, może to znacznie wpłynąć na cenę.Jak już wiesz, cena jest określana przez grę między podażą a popytem. Jednak strony, które posiadają największą liczbę Bitcoinów, mogą również wywierać największy wpływ na tę interakcję.

Czy Bitcoin jest użyteczny jako waluta?

W praktyce Bitcoin nie jest jeszcze zbyt użyteczny jako waluta: jego użycie jest zbyt skomplikowane, a transakcje są powolne. Wartość jest głównie określana przez dużą grupę spekulantów, którzy podnoszą cenę. Gdy zaufanie do Bitcoina tymczasowo spada, cena może znacznie spaść.Jeśli planujesz zainwestować w Bitcoin, zaleca się uważne śledzenie najnowszych wydarzeń. Nie patrz na to, jak radzi sobie Bitcoin, ale raczej na to, jak według mas radzi sobie Bitcoin.

Kiedy najlepiej sprzedać Bitcoiny (2024)?

Posiadasz jeden lub więcej Bitcoinów? W takim razie czasami warto je sprzedać! W tym artykule omawiamy, jak określić najlepszy czas na sprzedaż Bitcoinów.

Jak i gdzie można sprzedawać Bitcoiny?

Bitcoiny można kupować i sprzedawać na giełdzie kryptowalut. Wykonaj poniższe kroki, aby sprzedać swoje Bitcoiny:
 • Krok 1: zaloguj się do giełdy kryptowalut
 • Krok 2: wybierz swoje Bitcoiny i kliknij przycisk sprzedaży
 • Krok 3: wprowadź kwotę, za którą chcesz sprzedać swoje Bitcoiny.
Szukasz niezawodnej giełdy kryptowalut do sprzedaży Bitcoinów? W takim razie możesz rozważyć jedną z tych giełd kryptowalut:
BrokerzyInformacjeRejestracja
Kup Bitcoin Plus500Spekuluj na rosnących i malejących cenach kryptowalut z dostawcą kontraktów CFD Plus500, korzystając z konta demo. 80% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Kiedy najlepiej sprzedawać Bitcoiny?

Niekoniecznie istnieje jeden dobry moment na sprzedaż Bitcoina. Ogólnie rzecz biorąc, rynek często porusza się falami: po nowych szczytach następują spadki.Zazwyczaj mądrze jest postępować odwrotnie do mas: oznacza to kupowanie, gdy ludzie sprzedają i sprzedawanie, gdy ludzie kupują. Dotyczy to zwłaszcza rynku kryptowalut, na którym aktywnych jest wielu początkujących inwestorów.Rozumiem, że jest to nieco „niejasna” rada. Dlatego omówię kilka konkretnych metod, które można wykorzystać do sprzedaży Bitcoinów.Movement of Bitcoin price

Opcja 1: sprzedaż w częściach

W przypadku zakupu Bitcoinów zazwyczaj rozsądnie jest stosować uśrednianie kosztów dolara: stopniowo kupujesz Bitcoiny wielokrotnie. W ten sposób kupujesz kryptowalutę zarówno po wysokich, jak i niskich cenach.Podobną strategię można zastosować przy sprzedaży Bitcoinów. Gdy cena gwałtownie wzrośnie, możesz sprzedać część swojej pozycji, na przykład 20 lub 30 procent. Jeśli cena będzie nadal rosnąć, nadal będziesz czerpać korzyści z dalszych wzrostów cen. Jeśli cena gwałtownie spadnie, osiągniesz zysk i będziesz mógł kupić nowe Bitcoiny taniej.Oczywiście potrzebna jest do tego cena docelowa. Dlatego rozsądnie jest określić kwotę przed rozpoczęciem inwestowania w Bitcoiny, po której chcesz sprzedać (część) swoich Bitcoinów. Niektórzy ludzie myślą na przykład o określonym zwrocie (może to być 2X lub 10X inwestycji, Ty decydujesz!).

Opcja 2: wyjście w oparciu o analizę techniczną

Jeśli masz większe doświadczenie w aktywnym handlu Bitcoinami, możesz również użyć analizy technicznej do określenia wyjścia. Często istnieją pewne poziomy horyzontalne, na które reaguje cena. Kiedy Bitcoin przebije poziom horyzontalny, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będzie kontynuował ruch przez jakiś czas.Oprócz poziomów horyzontalnych, można również użyć świec i wskaźnika siły względnej. Chcesz wiedzieć, jak aktywnie handlować? W takim razie przeczytaj nasz kompleksowy przewodnik na temat aktywnego handlu Bitcoinem:

Opcja 3: reagowanie na skrajności

Według naukowców z Harvardu szansa na poważny krach wynosi 50%, gdy cena aktywów finansowych wzrosła o 100%. Szansa ta wzrasta do 80%, gdy aktywa finansowe wzrosną o ponad 150%.Mając to na uwadze, można określić dobry moment na sprzedaż. Pamiętaj, że nic nie rośnie wiecznie: nawet w trendzie wzrostowym zdarzają się tymczasowe spadki. Dlatego też, jeśli Bitcoin wzrósł zbyt mocno w ostatnim czasie, rozsądnym rozwiązaniem może być jego sprzedaż.

Opcja 4: Śledzenie wiadomości

Możesz również śledzić plotki, jeśli planujesz sprzedać Bitcoiny. Ponieważ na rynku aktywnych jest wielu początkujących spekulantów, nawet najmniejsze doniesienia prasowe mogą wywierać presję na cenę.Na przykład tweet Elona Muska wskazujący, że nie akceptuje on już Bitcoina jako płatności za Teslę, spowodował spadek ceny o ponad 10 procent. Analizując takie wydarzenia, można szukać odpowiednich momentów do sprzedaży.Elon Musk Tweet

Opcja 5: Nigdy nie sprzedawać Bitcoinów?

Niektórzy ludzie mają ogromne zaufanie do Bitcoina i nigdy nie chcą go sprzedać. Wierzą, że Bitcoin stanie się nową walutą, a potencjał do dalszych zysków jest ogromny. Ponieważ nigdy nie może być więcej Bitcoinów, spodziewają się, że jeden Bitcoin może być wart więcej niż 1 000 000 USD!Jeśli ty również masz tak duże zaufanie do Bitcoina, rozsądne może być przyjęcie tej strategii przetrzymania. Jest to strategia długoterminowa, ponieważ nie pozwala na wykorzystanie znacznych wahań, których zwykle doświadcza Bitcoin.Stosując uśrednianie kosztu dolara, zapewniasz, że korzystasz ze średniego zwrotu z Bitcoina. Jeśli nie masz pewności, czy nigdy nie powinieneś sprzedawać Bitcoina, przeczytaj nasze przeglądy:

Często zadawane pytania dotyczące sprzedaży bitcoinów

Może się to różnić w zależności od giełdy kryptowalut: ponieważ Bitcoin jest całkowicie zdecentralizowany, różni dostawcy mogą sprzedawać Bitcoiny po różnych cenach. Zawsze sprawdzaj, czy cena, za którą możesz sprzedać swoje Bitcoiny, jest dokładna.

Sama sprzedaż Bitcoinów zajmuje niewiele czasu. Pamiętaj jednak, że nie otrzymasz płatności bezpośrednio na swoje konto bankowe. Wypłata pieniędzy z konta kryptowalutowego na konto bankowe zajmuje zwykle około jednego dnia roboczego.

Zdecydowanie! U większości brokerów kryptowalutowych wystarczy wprowadzić liczbę Bitcoinów, które chcesz sprzedać. Może to być na przykład 0,01 lub 0,1 Bitcoina.

Nie, w rzeczywistości zawsze płacisz opłaty transakcyjne u brokera kryptowalut. W Bitvavo koszty te są zaskakująco niskie: nigdy nie płacisz więcej niż 0,25%.

Kiedy najlepiej kupić Bitcoiny (2024)?

Chcesz poznać najlepszy moment na zakup Bitcoinów? W tym artykule analizujemy, jak znaleźć najlepszy moment na inwestowanie w Bitcoiny. Dzięki temu możesz osiągnąć najlepsze wyniki swoich inwestycji!

Kiedy najlepiej kupić Bitcoiny?

Jeśli zaczynasz inwestować w Bitcoiny teraz, musisz zaakceptować, że nie osiągniesz tak dużego zysku, jak ci, którzy zainwestowali w 2014 roku. Nie oznacza to jednak, że niemożliwe jest osiągnięcie dobrego zwrotu z inwestycji w Bitcoiny. Maksymalna liczba Bitcoinów jest ograniczona do 21 milionów, co zwiększa prawdopodobieństwo wzrostu ceny.Jednak bardzo trudno jest prawidłowo zaplanować zakup. Kiedy rynek naprawdę osiągnie swój szczyt? I czy Bitcoin pozostanie tutaj, czy też kryptowaluta upadnie? Kupując w przyrostach, można uniknąć inwestowania wszystkich pieniędzy na raz w niekorzystnym momencie. Najlepsi inwestorzy kryptowalutowi to ci, którzy zdają sobie sprawę, że wyczucie czasu na rynku kryptowalut jest prawie niemożliwe.

Gdzie najlepiej dokonać zakupu Bitcoinów?

BrokerzyInformacjeRejestracja
Kup Bitcoin Plus500Spekuluj na rosnących i malejących cenach kryptowalut z dostawcą kontraktów CFD Plus500, korzystając z konta demo. 80% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Jak działa uśrednianie kosztów dolarowych?

Jeśli Twoim celem nie jest pokonanie rynku i wierzysz w przyszłość Bitcoina, możesz skorzystać z uśredniania kosztów dolara. Polega ona na okresowym kupowaniu Bitcoinów za ustaloną kwotę (na przykład co miesiąc).Na przykład, możesz kupić Bitcoiny o wartości 500 USD w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca. Pozwala to czasami kupować Bitcoiny po niższej cenie, a czasami po wyższej. Średnio jednak skorzystasz na długoterminowym wzroście.Dużą zaletą tej techniki jest to, że możesz całkowicie uniknąć emocji w swoich inwestycjach. Niezależnie od ceny, po prostu kupujesz Bitcoina za stałą kwotę. Może to zaoszczędzić zarówno dużo stresu, jak i czasu.

Czy możesz przewidzieć spadek?

Niektórzy inwestorzy starają się aktywnie przewidywać spadki. Kiedy pojawiają się złe wiadomości, cena Bitcoina może gwałtownie spaść. Zdarza się to regularnie: na przykład po tym, jak Chiny ogłosiły w 2021 r., że wprowadzą zakaz wydobycia, cena Bitcoina gwałtownie spadła. Nawet pozytywny lub negatywny tweet Elona Muska może spowodować wzrost lub spadek ceny o wiele procent.Przewidywanie spadków jest jednak bardzo trudne. Właśnie dlatego, że na rynku aktywnych jest tak wielu początkujących inwestorów, widać, że cena jest nieprzewidywalna. Kiedy tweet jednej osoby może mieć tak duży wpływ, trudno jest przewidzieć jego wpływ (chyba że chcesz śledzić Elona Muska 24/7).Można jednak dostosować swoją strategię do spadków. Ja na przykład kupuję więcej Bitcoinów, gdy ich cena znacząco spada. Jeśli wierzysz w Bitcoina, rozsądne może być kupowanie Bitcoinów również w dobrych czasach. Nigdy nie wiadomo, czy nastąpi kolejny spadek i jak daleko spadnie cena.Zdradzę ci jednak jeden sekret: cena nie wróci do 1 USD.

Czy istnieje idealny dzień na zakup Bitcoinów?

Z reguły wydaje się, że niedziela wieczorem jest najlepszym dniem na zakup Bitcoinów. Nie oznacza to, że niedzielny wieczór jest zawsze dobrym czasem na zakup Bitcoinów, ale oznacza to, że cena rośnie bardziej regularnie w niedzielę niż w inne dni. Jeśli użyjesz tego jako punktu wyjścia, możesz kupić Bitcoiny w niedzielę przed godziną 21:00 .Należy jednak pamiętać, że może to być zbieg okoliczności: dane historyczne nie gwarantują przyszłych wyników. W nadchodzących latach niedziela może stać się najgorszym dniem na zakup Bitcoinów.

Alternatywa: aktywny handel

Cena Bitcoinów jest niezwykle zmienna. Podczas gdy tradycyjne pary walutowe poruszają się tylko nieznacznie, cena Bitcoina dokonała ogromnych skoków. Ten nieregularny ruch cen umożliwia zarabianie ogromnych kwot na handlu Bitcoinami: możesz czerpać zyski zarówno ze spadających, jak i rosnących cen. Jednocześnie, jeśli podejmiesz złą decyzję, możesz również stracić dużą ilość pieniędzy za pomocą Bitcoinów. Ale jak zapewnić sobie maksymalne korzyści z tej zmienności ceny Bitcoinów?Można to zrobić, inwestując w Bitcoiny we właściwy sposób:
 • Kupuj Bitcoin, gdy spodziewasz się wzrostu ceny.
 • Sprzedaj Bitcoin, gdy spodziewasz się spadku ceny.
Chcesz dowiedzieć się, jak zwiększyć swoje szanse na sukces w aktywnym handlu? W takim razie przeczytaj nasz przewodnik dla manekinów:

Wejście i wyjście

Są też inwestorzy, którzy chcą wyjść z inwestycji po złych wiadomościach, a następnie ponownie wejść na rynek. Jest to jednak ryzykowne: jeśli cena nie spadnie znacząco, może wystrzelić w górę, a ty możesz stracić wiele zysków.Dlatego ważne jest, aby nie pozwolić emocjom determinować strategii handlowej: często rozsądniej jest kupić dodatkowe Bitcoiny, gdy cena spada, zamiast je sprzedawać. Inwestuj z cierpliwością i długoterminowym horyzontem.

Recenzja Bitvavo: czy jest to wiarygodna platforma wymiany?

Bitvavo to szybko rozwijająca się giełda kryptowalut działająca w Unii Europejskiej. W tym przeglądzie omówimy zarówno zalety, jak i wady tej popularnej giełdy kryptowalut. Na koniec stwierdzimy, czy Bitvavo jest wiarygodną giełdą kryptowalut.

Handel za darmo na Bitvavo

Chcesz rozpocząć handel w Bitvavo? W takim razie skorzystaj z tej specjalnej oferty: za pierwsze 10 000 € zakupionych kryptowalut nie ponosisz żadnych opłat transakcyjnych. Przez ograniczony czas otrzymasz również 10 € za darmo przy wpłacie co najmniej 10 €. Kliknij przycisk, aby od razu otworzyć konto:

Czym jest Bitvavo?

W Bitvavo można kupować i sprzedawać ponad 100 różnych kryptowalut. Ponieważ Bitvavo znajduje się w Holandii, możesz szybko wpłacić pieniądze za pomocą iDEAL lub przelewu bankowego i bezpośrednio kupić bitcoiny i inne kryptowaluty. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o Bitvavo.W tej recenzji szczegółowo przeanalizujemy mocne i słabe strony Bitvavo. W ten sposób od razu będziesz wiedział, czy ta giełda kryptowalut jest dla Ciebie odpowiednia. Zaczniemy od zalet i wad Bitvavo, a następnie zagłębimy się w szczegóły.
InformacjeInformacje o Bitvavo
RegulacjeDutch Central Bank
Odpowiedni dlaPoczątkujących i inwestorów
Depozyt pieniędzyiDEAL, PayPal i przelew bankowy
PromocjaBrak prowizji od pierwszych 10 000 € w transakcjach
PlatformyAplikacja internetowa i mobilna
Wsparcie klientaCzat i e-mail
Oferta kryptowalutowa200+ kryptowalut
Minimalny depozyt€10
LokalizacjaAmsterdam, Holandia

Jakie są zalety Bitvavo?

 • Możesz zacząć kupować kryptowaluty już od 10 euro
 • Bitvavo to niezawodna i bezpieczna giełda kryptowalut
 • Platforma handlowa Bitvavo wyróżnia się łatwością obsługi
 • Na Bitvavo płacisz niskie opłaty transakcyjne  nie więcej niż 0,25%.
 • Możesz uzyskać dodatkowe zwroty, obstawiając swoje kryptowaluty
 • Profesjonalna obsługa klienta dostępna w języku angielskim

Jakie są wady Bitvavo?

 • Nie można handlować z depozytem zabezpieczającym ani zajmować krótkich pozycji
 • Trudno jest śledzić swoje wyniki w uporządkowany sposób.
 • Nie można skontaktować się z Bitvavo telefonicznie
Wskazówka: Przeczytaj szczegółowo zalety i wady Bitvavo

Czy Bitvavo jest niezawodny i bezpieczny?

Niezawodność giełdy kryptowalut ma kluczowe znaczenie. W przeciwieństwie do pieniędzy na kontach bankowych, kryptowaluty nie są chronione: w przypadku włamania naprawdę tracisz wszystko! Dlatego też ważna część naszej recenzji Bitvavo koncentruje się na niezawodności i bezpieczeństwie tej giełdy kryptowalut.

Gwarancja konta

Bitvavo oferuje rekompensatę w wysokości do 100 000 euro na klienta w przypadku, gdy hakerzy zdołają ukraść twoje aktywa. Ochrona ta ma zastosowanie, gdy ktoś uzyska nieautoryzowany dostęp do konta i wypłaci środki bez pozwolenia (fiat / krypto).Ważne jest, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje konto, na przykład poprzez włączenie 2FA. Jeśli na przykład dobrowolnie podasz swoje hasło hakerom, nadal stracisz swoje aktywa. Jeśli padniesz ofiarą kradzieży, możesz skontaktować się z Bitvavo, które sprawdzi, czy kwalifikujesz się do odszkodowania.Ostatecznie najbezpieczniej jest przechowywać swoje aktywa kryptograficzne w zewnętrznym portfelu.

Zabezpieczenie aktywów

Największym ryzykiem dla każdej giełdy jest kradzież online: jeśli hakerzy ukradną duże ilości kryptowalut, giełda może nawet zbankrutować. Na szczęście Bitvavo wykorzystuje inteligentne protokoły, aby zmniejszyć to ryzyko.Większość aktywów kryptograficznych Bitvavo jest przechowywana w zimnych portfelach (ang. cold wallet), które nie są podłączone do Internetu. Każdego dnia obliczają, ile kryptowalut jest potrzebnych do handlu, a reszta jest bezpiecznie przechowywana offline w różnych lokalizacjach geograficznych.

Zabezpieczenie konta

Innym ryzykiem związanym z platformą taką jak Bitvavo jest to, że Twoje konto może zostać zhakowane i ktoś może ukraść kryptowaluty z Twojego konta. Bitvavo oferuje wystarczającą ochronę również w tym obszarze. Algorytmy stale monitorują, czy próby logowania są podejrzane.Zaleca się również korzystanie z zabezpieczenia 2FA na koncie: uniemożliwia to osobom trzecim dostęp do konta.

Ochrona aktywów

Chcesz uniknąć utraty pieniędzy, jeśli Bitvavo zbankrutuje. Na szczęście mają sprytne rozwiązanie tego problemu: Twoje środki są bezpiecznie przechowywane w oddzielnej fundacji o nazwie Bitvavo Payments (SBP). Jeśli Bitvavo B.V. ogłosi upadłość, nie stracisz nagle swoich pieniędzy.

Regulacje

Another good sign for Bitvavo’s reliability in this review is that the exchange adheres to all regulative laws. Bitvavo is registered with the Dutch bank. This ensures that Bitvavo adheres to strict European regulations.

Podsumowanie: czy Bitvavo jest niezawodne?

Bitvavo to świetna giełda kryptowalut: Zdecydowanie polecam Bitvavo. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co Bitvavo robi, aby zabezpieczyć Twoje konto? W takim razie przeczytaj ten artykuł o bezpieczeństwie i niezawodności w Bitvavo.

Ile kosztuje inwestycja w Bitvavo?

Kolejną ważną częścią tej recenzji jest struktura opłat platformy Bitvavo. Wysokie koszty automatycznie zmniejszają zwrot: dlatego wskazane jest wybranie taniej giełdy kryptowalut. Ale czy Bitvavo jest rzeczywiście tanią giełdą kryptowalut?

Jak wysokie są opłaty transakcyjne?

Bitvavo ma dwa rodzaje opłat transakcyjnych: opłaty twórcy i opłaty przyjmującego. Kiedy kupujesz kryptowalutę taką jak Bitcoin bezpośrednio, płacisz opłatę taker fee. Nie pomagasz Bitvavo budować nowego rynku, więc koszty są nieco wyższe. Kiedy jednak składasz zamówienie, jesteś twórcą i płacisz niższe koszty.Dobrą wiadomością jest to, że w Bitvavo nigdy nie płacisz więcej niż 0,25% opłat transakcyjnych. Procent ten spada jeszcze bardziej, gdy handlujesz z dużymi wolumenami, co oznacza, że opłaty transakcyjne mogą nawet spaść do poziomu 0%.
Wielkość (30D)Opłata za obsługęOpłata za wykonanie
€0+0,25%0,15%
€100.000+0,20%0,10%
€250.000+0,16%0,08%
€500.000+0,12%0,06%
€1.000.000+0,10%0,05%
€2.500.000+0,08%0,04%
€5.000.000+0,06%0,04%
€10.000.000+0,05%0,03%
€25.000.000+0,04%0,03%

Monitorowanie spread

Na każdej giełdzie trzeba również radzić sobie ze spreadem: spread to różnica między ceną kupna i sprzedaży na przykład Bitcoina.Gdy cena kryptowaluty gwałtownie rośnie lub spada, znalezienie wystarczającej liczby kupujących lub sprzedających może być trudne. Różnica między ceną, po której można kupić i sprzedać kryptowalutę, może wtedy znacznie wzrosnąć. W przypadku dużego spreadu rozsądne może być odczekanie chwili przed dokonaniem transakcji.

Czy na Bitvavo są jakieś ukryte opłaty?

Na szczęście w Bitvavo nie ma żadnych ukrytych kosztów. Na przykład wypłata pieniędzy na konto bankowe jest zawsze bezpłatna. Dokonując wpłaty za pomocą przelewu bankowego, Bancontact lub iDEAL, również nie ponosisz żadnych opłat transakcyjnych.Należy pamiętać, że wysyłając kryptowaluty do zewnętrznego portfela, trzeba będzie zapłacić górnikowi. Koszty te nie są związane z Bitvavo i mogą ulegać znacznym wahaniom.

Podsumowanie: czy Bitvavo jest tanią platformą?

Bitvavo jest jedną z najtańszych giełd kryptowalut i udaje im się to osiągnąć bez kompromisów w zakresie jakości lub usług. Dlatego też, jeśli szukasz taniej giełdy, Bitvavo jest dobrym wyborem! W tym artykule możesz przeczytać więcej o kosztach w Bitvavo.

Czy Bitvavo oferuje wiele kryptowalut do handlu?

Oczywiście w Bitvavo można handlować dobrze znanymi Bitcoinem i Ethereum. Ale na tym nie koniec: w Bitvavo można również handlować ponad 150 różnymi altcoinami.W momencie uruchomienia oferta Bitvavo była nieco rozczarowująca w porównaniu z innymi giełdami kryptowalut. Obecnie Bitvavo oferuje również bardziej egzotyczne kryptowaluty.Różnorodność kryptowalut Bitvavo jest nadal rozczarowująca w porównaniu z międzynarodowymi giełdami. Słyszałem jednak ze źródeł, że Bitvavo planuje dodać wiele innych giełd kryptowalut w najbliższej przyszłości, dzięki czemu platforma będzie coraz bardziej atrakcyjna dla bardziej aktywnych traderów.

Jak wygląda wpłacanie i wypłacanie pieniędzy w Bitvavo?

Handluję z Bitvavo od ponad roku, więc mam spore doświadczenie z wpłacaniem i wypłacaniem pieniędzy w Bitvavo.

Wpłacanie pieniędzy na Bitvavo

Wpłacanie pieniędzy w Bitvavo jest w większości przypadków darmowe. Gdy korzystasz z iDEAL lub przelewu bankowego, pieniądze są szybko dodawane do Twojego konta. Ważne jest jednak, aby przejść przez proces weryfikacji, zanim będzie można wpłacić pieniądze na swoje konto. Niestety, Bitvavo nie obsługuje kart kredytowych: ma to na celu zapobieganie zadłużaniu się użytkowników w celu inwestowania w kryptowaluty.koszt opłat Bitvavo

Wypłacanie pieniędzy z Bitvavo

Wypłacanie pieniędzy z Bitvavo jest również łatwe. Oficjalnie może to potrwać do 2 dni roboczych po wysłaniu wniosku, ale z mojego doświadczenia wynika, że otrzymuję pieniądze niemal natychmiast na moje konto bankowe. Jestem bardzo zadowolony z szybkości, z jaką mogę wpłacać i wypłacać pieniądze w Bitvavo.Wypłacanie BitvavoPrzeczytaj artykuły o wypłacaniu pieniędzy z Bitvavo i wpłacaniu pieniędzy z Bitvavo, aby uzyskać więcej informacji!

Recenzja Bitvavo: Jak działa platforma handlowa Bitvavo?

W tej części recenzji ocenimy platformę handlową Bitvavo. Rozróżniamy tutaj webtradera, zaawansowanego tradera i aplikację mobilną.

Trader internetowy (ang. Webtrader)

Internetowa platforma handlowa Bitvavo wyróżnia się przede wszystkim łatwością obsługi: nawet początkujący inwestor potrzebuje zaledwie kilku minut, aby kupić swoje pierwsze kryptowaluty.W ramach webtradera możesz natychmiast zobaczyć, którymi kryptowalutami możesz handlować. Gdy chcesz kupić kryptowalutę, musisz jedynie wpisać kwotę, którą chcesz zainwestować. Łatwość obsługi Bitvavo ma również wadę: oprogramowanie może być nieco zbyt ograniczone dla profesjonalnych traderów. Jednak Bitvavo oferuje również zaawansowanego tradera dla bardziej doświadczonych traderów.Web Trader Bitvavo

Zaawansowany Trader (ang. Advanced Trader)

W ramach zaawansowanego tradera Bitvavo można przeprowadzać bardziej złożone analizy na wykresach. Na przykład, możliwe jest użycie wskaźników technicznych, które mogą pomóc w przewidywaniu rozwoju ceny. Możesz także użyć zaawansowanego tradera do wykonywania bardziej złożonych zleceń: na przykład możesz automatycznie zamknąć swoją pozycję przy określonej stracie.Zaawansowany trader oferuje więcej opcji dla tradera, który chce bardziej poważnie podejść do kupna i sprzedaży kryptowalut. Mimo to, niektóre inne giełdy kryptowalut oferują jeszcze bardziej zaawansowane narzędzia dla profesjonalnych inwestorów.Bitvavo Zaawansowany Trader

Aplikacja Mobilna

Bitvavo jest również dostępne jako aplikacja mobilna. Ta aplikacja mobilna jest idealna dla traderów w podróży: możesz nawet złożyć zamówienie i kupić jeden lub więcej Bitcoinów w pociągu.Podsumowując, Bitvavo ma wystarczająco dużo dostępnych platform handlowych, aby przemówić do szerokiego grona odbiorców. Zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani inwestorzy kryptowalutowi mogą zacząć korzystać z usług tego dostawcy. Dla najbardziej profesjonalnych inwestorów dostępne są prawdopodobnie lepsze opcje.

Funkcje i możliwości Bitvavo

Dobra giełda kryptowalut oferuje więcej funkcji niż tylko kupno i sprzedaż Bitcoinów. W tej części recenzji ocenimy, jak Bitvavo radzi sobie w porównaniu z innymi giełdami kryptowalut.

Portfel Bitvavo

Dzięki Bitvavo możesz również przechowywać swoje kryptowaluty w portfelu online. Jest to atrakcyjne rozwiązanie dla początkujących, którzy uważają, że samodzielne zarządzanie portfelem jest niewygodne. Jednocześnie wiąże się to z ryzykiem: jeśli twoje konto zostanie zhakowane, osoby trzecie mogą uzyskać dostęp do twoich aktywów kryptograficznych.Portfele w Bitvavo działają dobrze: po zakupie kryptowaluty jest ona automatycznie dodawana do portfela. Chcesz dowiedzieć się więcej o korzystaniu z portfela Bitvavo? W takim razie przeczytaj ten artykuł.

Staking na Bitvavo

W Bitvavo możesz również postawić kilka kryptowalut: następnie naciskasz przycisk, a następnie otrzymujesz pewnego rodzaju odsetki od swoich kryptowalut. Osobiście jestem wielkim fanem stakingu, ponieważ pozwala on uzyskać dodatkowy zwrot bez wysiłku. Chcesz dowiedzieć się więcej o stakingu w Bitvavo? Kliknij tutaj i dowiedz się, jak sam możesz skorzystać z tej opcji!Recenzja Bitvavo

Ograniczone opcje

Aktywni inwestorzy często szukają bardziej „egzotycznych” produktów kryptowalutowych: pomyśl o opcjach kryptowalutowych, produktach dźwigni finansowej i możliwości spekulacji na spadających cenach. Niestety, opcje te nie są dostępne w Bitvavo. Bitvavo jest zatem odpowiednie tylko dla traderów, którzy chcą kupować i sprzedawać bitcoiny i inne produkty kryptograficzne za swoje pieniądze. Jeśli chcesz większej funkcjonalności, lepiej otworzyć konto na innej giełdzie kryptowalut.

Jak radzi sobie Bitvavo?

Jeśli chodzi o funkcjonalność, Bitvavo robi to, czego oczekujesz, ale niewiele więcej. Bitvavo to doskonała platforma handlowa, ale poza tym nie można z nią zrobić nic specjalnego. Na szczęście zawsze możesz otworzyć konta na wielu platformach, dzięki czemu możesz w pełni wykorzystać wszystkie możliwości, jakie oferują kryptowaluty!

Jaka jest najlepsza strategia na Bitvavo?

Dla większości inwestorów uśrednianie kosztu dolara jest prawdopodobnie najlepszą strategią. Polega ona na tym, że nigdy tak naprawdę nie wiadomo, czy cena znajduje się na rekordowo wysokim poziomie. Inwestując okresowo stałą kwotę (powiedzmy co tydzień lub co miesiąc), korzystasz ze średniego zwrotu z kryptowaluty takiej jak bitcoin.Dzięki tej strategii nie zostaniesz milionerem z dnia na dzień, ponieważ zainwestowałeś w kryptowalutę w najbardziej korzystnym momencie. Jednocześnie unikniesz utraty znacznej ilości pieniędzy, właśnie dlatego, że nie zdeponowałeś wszystkich swoich pieniędzy w kryptowalutach tuż przed krachem.Tylko jeśli masz dużo czasu i motywacji, możesz rozważyć aktywny handel kryptowalutami. Tylko nielicznym osobom udaje się osiągnąć udane wyniki, a szansa, że jesteś jednym z nielicznych, jest niewielka.Chcesz dowiedzieć się szczegółowo, jak samemu zacząć inwestować z Bitvavo? Przeczytaj nasz obszerny przewodnik po Bitvavo i poznaj wszystkie wskazówki i triki:

Jak wygląda obsługa klienta na Bitvavo?

Ważną częścią recenzji giełdy kryptowalut Bitvavo jest oczywiście obsługa klienta. Obsługa klienta Bitvavo jest dostępna w języku angielskim, holenderskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim zarówno za pośrednictwem czatu na żywo, jak i poczty elektronicznej.Zadawałem im pytania i często otrzymywałem odpowiedź w ciągu kilku minut lub godzin. Należy pamiętać, że obsługa klienta jest dostępna tylko w dni powszednie od 9 rano do 5 wieczorem.Ten poziom wsparcia jest rozsądny: byłoby plusem, gdyby w przyszłości można było skontaktować się z Bitvavo telefonicznie. Co więcej, rynek kryptowalut działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, więc miło byłoby móc skontaktować się z obsługą klienta poza godzinami pracy. Pomimo tych wad, obsługa klienta Bitvavo jest nadal na wyższym poziomie niż u konkurencji, dlatego też przyznałem jej dobrą ocenę w recenzji.

Jak działa zakładanie konta w Bitvavo?

Otwarcie konta w Bitvavo jest bardzo proste. Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić [H]website[/go/8/review] i nacisnąć przycisk rejestracji. Po wprowadzeniu adresu e-mail i hasła uzyskasz natychmiastowy dostęp do platformy handlowej.Zanim jednak będziesz mógł wpłacać i wypłacać pieniądze, musisz przejść przez proces weryfikacji: musisz udowodnić, że jesteś tym, za kogo się podajesz. Na szczęście wystarczy przejść przez ten proces tylko raz i z doświadczenia mogę powiedzieć, że robi się to szybko. Chcesz wiedzieć, jak przejść przez te kroki? W takim razie przeczytaj nasz artykuł o tym, jak otworzyć konto.

Podsumowanie recenzji Bitvavo: czy Bitvavo jest najlepszym serwisem wymiany?

Bitvavo to moja ulubiona giełda kryptowalut: kiedy chcę kupić bitcoiny lub inne kryptowaluty, wybieram Bitvavo. Platforma kryptowalutowa jest przyjazna dla użytkownika, szybka i niezawodna.Jest jednak miejsce na ulepszenia: na przykład zakres produktów jest nieco ograniczony, więc bardziej profesjonalny inwestor może lepiej skorzystać z innej giełdy. Niemniej jednak Bitvavo nie robi wiele złego.Chcesz wypróbować Bitvavo za darmo? Otwórz konto już teraz i zapłać zero kosztów transakcyjnych za pierwsze 1000 EUR w transakcjach:

Często zadawane pytania Bitvavo

Bitvavo jest odpowiednie dla każdego, kto ukończył 18 lat i chciałby inwestować w kryptowaluty. Ze względu na przyjazne dla użytkownika oprogramowanie, każdy może zacząć na tej giełdzie. Dzięki zaawansowanemu traderowi Bitvavo jest również dostępny dla bardziej profesjonalnych traderów.

Giełda kryptowalut Bitvavo jest w 100% niezawodna i bezpieczna. Rejestracja w holenderskim banku i liczne środki bezpieczeństwa podejmowane przez firmę sprawiają, że Bitvavo jest solidną giełdą do handlu kryptowalutami.

Bitvavo przechowuje środki klientów w oddzielnej fundacji, więc nawet w przypadku bankructwa nie stracisz nagle swoich pieniędzy. Poza tym portfele Bitvavo są ubezpieczone do 255 milionów dolarów, więc jesteś wspierany nawet w przypadku włamania.

Na Bitvavo możliwe jest również inwestowanie na zasadzie zarządzanej. Wspaniałą rzeczą w funduszu kryptowalutowym jest to, że nie musisz samodzielnie podejmować trudnych decyzji, a jednocześnie możesz czerpać zyski z najnowszych ruchów cen.

W Bitvavo możliwe jest korzystanie z bota handlowego. Bitvavo posiada API, za pomocą którego można autoryzować skrypty do handlu. Nie należy jednak zapominać o zbadaniu bota handlowego: nie każdy bot handlowy osiąga spójne wyniki.

Możesz zacząć od Bitvavo z minimalną inwestycją w wysokości 5 €. Jest to najmniejsza kwota, za jaką można kupić kryptowalutę.

Jak sprawdziłeś, nie ma maksymalnej kwoty, jaką możesz zainwestować w Bitvavo. Czy jesteś ukrytym multimilionerem? W takim razie jesteś równie mile widziany w Bitvavo!

Przejście do Bitvavo jest łatwe. Możesz oczywiście sprzedać swoje kryptowaluty u konkurenta i kupić je ponownie w Bitvavo. Jednak w Bitvavo możliwe jest również po prostu zdeponowanie kryptowalut w portfelu Bitvavo.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Bitvavo?

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w kryptowaluty?

Nie umknęło Twojej uwadze, że rynek kryptowalut doświadczył bezprecedensowego wzrostu w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wielu inwestorów jest zainteresowanych monetami i chce skorzystać z tego bezprecedensowego wzrostu. Tak się składa, że inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z wieloma zagrożeniami.

Czy inwestowanie w kryptowaluty jest bezpieczne?

Chociaż istnieje szereg zagrożeń związanych z handlem kryptowalutami, to rzeczywiście możliwe jest bezpieczne inwestowanie w monety. Ryzyko jest ważne tylko dla inwestora. Bez znajomości ryzyka nie jest możliwe dokonanie dobrego wyboru inwestycyjnego.

Największe ryzyko związane z inwestowaniem w kryptowaluty

OK, więc istnieje szereg zagrożeń związanych z handlem kryptowalutami. Jakie dokładnie są to zagrożenia? Ułatwiliśmy to nieco, wymieniając poniżej największe zagrożenia związane z inwestowaniem w kryptowaluty. Nie ma prawdziwej kolejności tych zagrożeń. Nawiasem mówiąc, nie pozwól, aby to powstrzymało Cię przed inwestowaniem w kryptowaluty, wszystkie rodzaje inwestycji wiążą się z ryzykiem:

Bitcoin i kryptowaluty nie są regulowane

Być może największym ryzykiem związanym z handlem kryptowalutami jest fakt, że nie są one regulowanym rodzajem aktywów. Inwestycje w bitcoiny i ogólnie kryptowaluty istnieją w większości krajów jako rodzaj nieuregulowanej formy inwestycji. Bardzo niewiele krajów ma w pełni regulowany rynek kryptowalut, taki jak Singapur czy Szwajcaria. W związku z tym istnieje ryzyko, że inwestowanie w Bitcoin i kryptowaluty zostanie później uznane za przestępstwo, jeśli kraj zdecyduje, że jest to nielegalne.Chociaż szansa na to, że stanie się to w Holandii jest niewielka, widzimy, że niektóre kraje próbują uczynić inwestycje w kryptowaluty nielegalnymi. Na przykład Chiny od dawna mają zakaz inwestycji w kryptowaluty. Jednym ze sposobów na uzyskanie pewności jest zapoznanie się z wydarzeniami regulacyjnymi w danym kraju. Zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z tymi kwestiami i bycie na bieżąco. Możesz to zrobić, czytając czasopisma finansowe lub dołączając do forów dla inwestorów kryptowalutowych w swoim kraju. W ten sposób możesz mieć pewność, że nie przegapisz żadnych najnowszych wydarzeń.

ryzyko kryptowaluty

Przy kryptowalutach występuje problem z portfelem

Innym ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty jest fakt, że można napotkać problemy z korzystaniem z portfeli do przechowywania monet. Jeśli wpiszesz nieprawidłowy numer konta w normalnych bankach, serwer bankowy rozpozna błąd i transakcja po prostu nie zostanie zrealizowana. Lub jeśli wpiszesz nieprawidłowy numer, bank wyświetli imię i nazwisko osoby należącej do konta, zanim będziesz mógł kontynuować. W ten sposób możesz mieć pewność, że Twoje pieniądze zawsze trafią do właściwej osoby.Niestety, nie jest to możliwe w blockchainie. Jedyną rzeczą, którą giełda lub portfel może ci powiedzieć, jest to, że adres portfela należy do sieci i dlatego jest ważnym portfelem. Nie mówi ci, do kogo należy ten portfel ani co dokładnie się w nim znajduje.Może to oznaczać, że możesz przypadkowo wysłać kryptowaluty do portfela, który nie ma właściciela. Jeśli tak się stanie, stracisz swoje pieniądze, a transakcji nie będzie można cofnąć. W rzeczywistości w ten sposób kryptowaluty są często tracone. Niektóre projekty wykorzystują tę metodę nawet do bandażowania monet. Jeśli deweloper chce zmniejszyć zasoby kryptowaluty, wysyła ją na adres portfela bez właściciela. To oraz fakt, że transakcji nie można cofnąć, jest główną wadą inwestowania w kryptowaluty.

Kryptowaluty nie są tanim środkiem płatniczym

Innym ryzykiem jest to, że kryptowaluty nie będą wykorzystywane jako rzeczywisty środek płatniczy. Wynika to głównie z faktu, że kryptowaluty często pobierają znaczne koszty za przetwarzanie transakcji przeprowadzanych za pośrednictwem sieci. Oczywiście dostawcy kart kredytowych i banki również naliczają koszty, ale w przypadku kryptowalut koszty te nie są znane z góry. Istnieją oczywiście tradycyjne koszty, takie jak koszty pobierane przez giełdy za ich usługi. Ale ponieważ blockchainy działają poprzez sieć różnych uczestników (zwanych również Peers), istnieją również koszty związane z korzystaniem z sieci.W blockchainie Bitcoina za każdą wysłaną transakcję należy uiścić opłatę. Dodatkowe pieniądze zachęcają górnika do odebrania transakcji i dodania jej do następnego bloku. W czasach intensywnego użytkowania te opłaty transakcyjne mogą stać się kosztowne i zmniejszyć rentowność.Nie jest to oczywiście wygodne, jeśli chcesz używać kryptowalut jako waluty cyfrowej. Nie chcesz stać godzinami w kolejce, zanim w końcu nadejdzie twoja kolej na przetworzenie transakcji. Chociaż istnieją kryptowaluty, którym udaje się przezwyciężyć problemy Bitcoina, faktem jest, że korzystanie z kryptowalut wiąże się z kosztami, które nie są znane z góry. Jest to duże ryzyko dla inwestorów spekulujących na temat przyszłości projektu.

Bitcoin może napotkać niespodziewane i ukryte blokady

Jest to ryzyko, które jest szczególnie istotne w przypadku Bitcoina, chociaż dotyczy również innych rodzajów walut cyfrowych, które wykorzystują górników do wydobywania bloków. Jest to ryzyko związane z pulami. Można myśleć o puli jako o grupie górników, którzy łączą swoją moc obliczeniową, aby wydobycie BTC było bardziej opłacalne. Pula musi być kontrolowana przez grupę górników, ponieważ oprogramowanie wydobywcze ma pewne ograniczenia.Problem polega na tym, że ci, którzy kontrolują pulę, mogą ukryć się przed resztą, gdy z powodzeniem wydobywają blok. W ten sposób zyski z wydobycia trafiają tylko do tych, którzy są tego świadomi, a reszta właśnie wydała swoją moc obliczeniową na nic. Jest to ryzyko, które na szczęście staje się coraz mniejsze, ponieważ istnieją różne kryptowaluty, które uniemożliwiają ukrycie bloków. Jest to jednak ryzyko, które nadal istnieje dla samego Bitcoina.

Kryptowaluty są podatne na manipulacje

Kolejnym ryzykiem jest to, że waluta cyfrowa może być podatna na manipulacje. Istnieją duzi inwestorzy, którzy kupili Bitcoina, gdy był on wart zaledwie kilka centów z dolara lub kilka dolarów. Kupili wtedy tysiące BTC, a teraz mają ogromną władzę nad resztą podaży. Mogą wpływać na cenę BTC, sprzedając tylko kilka swoich monet i kupując więcej, gdy cena spadnie do niższego poziomu.Inwestowanie w Bitcoina wiąże się z wysokim stopniem manipulacji rynkiem. Jeśli ci duzi inwestorzy stale obniżają ceny, to jako początkujący inwestor możesz stracić dużo pieniędzy. Niestety, niewiele można z tym zrobić, ponieważ ci ludzie mają po prostu zbyt wiele monet w stosunku do reszty.

Kryptowaluty mogą doczekać się hard forka

Innym ryzykiem jest możliwość, że dany rodzaj kryptowaluty ulegnie hard forkowi. Hard fork to zmiana w sieci, która w rzeczywistości tworzy rodzaj nowego projektu. Sieć dzieli się na dwie części po rozwidleniu, a jej moc obliczeniowa jest trwale podzielona między górników, którzy przejmują jeden podział od drugiego.Blockchainy są bardzo podatne na ataki po podziale. Jest to również moment, w którym atakujący próbują ukraść pieniądze z sieci, która stała się mniej bezpieczna. Nazywamy to również atakiem 51%. Grupa górników przejmuje kontrolę nad ponad połową sieci i wykorzystuje tę moc do podwójnego wydobywania monet i kradzieży pieniędzy. Chociaż nie zdarza się to regularnie, kryptowaluty działające na blockchainie są na to podatne.

Kryptowaluty są bardzo niestabilne

Ostatnim ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty jest fakt, że monety te można uznać za bardzo zmienne. Oznacza to, że ceny mogą znacznie rosnąć i spadać, czasami nawet znacznie w bardzo krótkim okresie. Szczególnie w krótkim okresie wahania cen mogą być dwucyfrowe, co w rzeczywistości nie zdarza się regularnie w świecie finansów.Posiadanie kryptowalut może być bardzo ryzykowne, jeśli nie wiesz, ile będą one warte za kilka godzin. Oczywiście ma to swoją zaletę, ponieważ jest całkiem możliwe, że cena znacznie wzrośnie w krótkim okresie. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w kryptowaluty, konieczne jest, abyś nie potrzebował pieniędzy w krótkim okresie i abyś mógł naprawdę za nimi tęsknić. Jeśli włożysz w to wszystkie swoje oszczędności, które odłożyłeś na studia, może to wybuchnąć ci w twarz.Możesz także zdecydować się na wejście na zasadzie rozłożenia w czasie: wtedy kupujesz kryptowaluty w różnym czasie, co oznacza, że wchodzisz na górze i na dole.

Czy inwestowanie w kryptowaluty jest rozsądne?

Jeśli wszystko poszło dobrze, powyższe informacje sprawiły, że dowiedziałeś się więcej o ryzyku związanym z handlem kryptowalutami. Oczywiście ryzyko to nie oznacza, że inwestowanie w waluty cyfrowe jest całkowicie nierozsądne. Jak już wskazaliśmy, prawdą jest, że każda inwestycja wiąże się z pewnym ryzykiem. Musisz jednak być świadomy tego ryzyka i wiedzieć, co wiąże się z inwestowaniem. Koniecznie odwiedź tę stronę, aby dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w kryptowaluty!

Jakie są minusy inwestowania w Bitcoiny?

Przed zainwestowaniem w Bitcoiny należy również zrozumieć ich wady. W tym artykule omawiamy największe ryzyko i niebezpieczeństwa związane z inwestowaniem w Bitcoiny. Pozwoli ci to podjąć świadomą decyzję i określić, czy warto kupić Bitcoiny TERAZ.
BrokerzyInformacjeRejestracja
Kup Bitcoin Plus500Spekuluj na rosnących i malejących cenach kryptowalut z dostawcą kontraktów CFD Plus500, korzystając z konta demo. 80% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Nieprzewidywalne ceny

Inwestowanie w Bitcoina nie jest dla niepewnych typów: cena może łatwo spaść o kilka procent w ciągu jednego dnia. Dlatego musisz być w stanie dobrze radzić sobie z ryzykiem i mieć nerwy ze stali. Zapobiega to utracie znacznej kwoty z inwestycji w Bitcoin.Czy chcesz nieco ograniczyć zmienność swojej inwestycji? W takim razie rozsądne może być zastosowanie uśredniania kosztu dolara. Dzięki tej technice kupujesz Bitcoiny w różnym czasie. Kupujesz je zarówno po niższych, jak i wyższych cenach, co pozwala ci korzystać ze średniego zwrotu z Bitcoina.

Niepewność polityczna

Nadal istnieje spora niepewność co do sytuacji politycznej i Bitcoinów. Niektóre kraje zakazują kryptowalut, podczas gdy inne je przyjmują. Ze względu na zdecentralizowany charakter, rząd nigdy nie może całkowicie zakazać kryptowalut, ale może stać się znacznie trudniej kupić lub używać kryptowalut. Działania polityczne mogą zatem wywierać znaczną presję na cenę Bitcoina.Dobry tego przykład można było zaobserwować w 2021 r., kiedy Chiny ogłosiły, że zamierzają zakazać wydobycia. Po tej wiadomości cena Bitcoina znacznie spadła, a nawet osiągnęła nowy najniższy poziom. Pokazuje to, że pomimo braku partii centralnej, rządy nadal mogą wywierać duży wpływ na rozwój cen Bitcoina.Giełdy kryptowalut mogą również podlegać ograniczeniom. Na przykład Binance nie oferuje już kontraktów futures na wielu rynkach europejskich w 2021 r., aby zachować zgodność z wytycznymi rządowymi. Nieprzewidywalna postawa rządów stanowi zatem ryzyko dla inwestycji w Bitcoina.

Brak zrównoważonego rozwoju

Bitcoin nie jest zrównoważony, ponieważ wydobywanie bitcoinów wymaga dużej mocy obliczeniowej. Obecnie wszyscy górnicy łącznie zużywają tyle energii elektrycznej, co cały kraj Argentyna. W Iranie czasami nawet wyłączają zasilanie miasta, aby wydobywać Bitcoiny.W świecie, w którym zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym tematem, energochłonna kryptowaluta może być trudna do przebicia. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że bardziej energooszczędna kryptowaluta ostatecznie zastąpi Bitcoina.Bitcoin energie verbruik

Wydobywanie Bitcoina zużywa dużo mocy obliczeniowej i energii elektrycznej. Źródło: ft.com

Ograniczona skalowalność

Kolejną poważną wadą Bitcoina jest jego ograniczona skalowalność. Tylko kilka transakcji może być wykonywanych w sieci na sekundę, podczas gdy Visa może z łatwością przetwarzać tysiące na sekundę. Zatwierdzenie bloku dla transakcji zajmuje dużo czasu.Dlatego Bitcoin nie jest realistycznym zamiennikiem zwykłych walut, takich jak euro czy dolar. Nikt nie chce czekać 15 minut w supermarkecie na przetworzenie transakcji. Szybsza i bardziej skalowalna kryptowaluta mogłaby zatem ostatecznie zastąpić Bitcoina.

Opłaty transakcyjne

Opłaty transakcyjne za wykonanie transakcji Bitcoin również rosną. Inne kryptowaluty umożliwiają wykonywanie transakcji bez ponoszenia opłat transakcyjnych, co jest oczywiście znacznie bardziej atrakcyjne.

Zbyt dużo scentralizowanej władzy

Bitcoin został zbudowany jako system zdecentralizowany. W praktyce jednak Bitcoin nie jest tak zdecentralizowany, jak się wydaje. Większość działań wydobywczych odbywa się w Chinach. Jeśli rząd zdecyduje się zamknąć zakłady wydobywcze, sieć Bitcoin może nagle zostać zatrzymana.Co więcej, największe ilości Bitcoinów są w posiadaniu niektórych stron. Może to pozwolić im na manipulowanie ceną, co nie przyczynia się do zdecentralizowanej natury Bitcoina. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę te czynniki przy rozważaniu inwestycji w Bitcoin.

Hacki i inne kwestie bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo kryptowalut takich jak Bitcoin jest również trudnym problemem i dużym ryzykiem. Badania wykazały, że 99 procent giełd zostanie ostatecznie zhakowanych. Korzystając z tradycyjnego konta bankowego, możesz mieć pewność, że Twoje pieniądze po prostu nie znikną. Ponieważ nie ma nadzoru nad Bitcoinem, jeśli zostaniesz okradziony, nie możesz otrzymać rekompensaty.Dlatego zaleca się dobre zabezpieczenie konta wymiany Bitcoin. Możesz zabezpieczyć swoje konto, wybierając silne hasło i włączając ochronę 2FA. Możesz również przechowywać część swoich Bitcoinów w zimnym portfelu: nie są one połączone z Internetem, co utrudnia kradzież monet.Chcesz wiedzieć, jak bezpiecznie inwestować w Bitcoiny? W naszym specjalnym artykule szczegółowo opisujemy, jak zapobiec kradzieży Bitcoinów:

Brak wpływu w czasach kryzysu

Brak wpływu ze strony rządu jest postrzegany jako zaleta Bitcoina przez wielu podejrzliwych ludzi. Jednak może to być również wadą; w czasach kryzysu rząd może nieco rozwiązać sytuację, na przykład drukując pieniądze. Nie jest to możliwe w przypadku Bitcoina, co oznacza, że rządy raczej nie będą używać tej kryptowaluty jako ogólnej waluty.Przyjęcie Bitcoina jako ważnej metody płatności może znacznie podnieść jego cenę.

Nie ma zamiennika dla złota

Wielu doomsday peppers mocno wierzy, że Bitcoiny są idealną inwestycją, aby zabezpieczyć się przed upadkiem świata. Uważają oni, że Bitcoin jest nowym cyfrowym złotem. Jednak w praktyce nie jest to do końca prawdą: Bitcoiny nie są fizyczne i nie można uzyskać do nich dostępu, gdy internet nie działa. Kiedy świat się skończy lub wybuchnie wojna, istnieje duże prawdopodobieństwo, że tego typu infrastruktura przestanie istnieć. Złoto pozostaje jedyną prawdziwą bezpieczną przystanią.Jak widać, istnieje wystarczająco dużo negatywnych punktów związanych z inwestowaniem w Bitcoiny. Dlatego ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że Bitcoin jest daleki od doskonałości. Dlatego nigdy nie inwestuj wszystkich swoich pieniędzy w Bitcoiny!

Utrata dostępu

Kolejnym ryzykiem związanym z inwestowaniem w Bitcoiny jest możliwość utraty dostępu do portfela. W Internecie jest wystarczająco dużo historii o ludziach, którzy stracili Bitcoiny warte miliony dolarów, ponieważ zgubili swoje hasło.Jako inwestor Bitcoin jesteś w 100% odpowiedzialny za bezpieczeństwo własnych kryptowalut. W przypadku zwykłego konta bankowego nadal istnieją sposoby na odzyskanie hasła, aby ponownie uzyskać dostęp do swoich środków.

Nieodwracalne transakcje

Kolejną wadą Bitcoina jest to, że nie można łatwo cofnąć transakcji. Gdy popełnisz błąd, jesteś całkowicie zdany na łaskę odbiorcy Bitcoinów. Odbiorca może cofnąć transakcję tylko poprzez odesłanie pieniędzy, co sprawia, że Bitcoin jest szczególnie podatny na oszustwa.

Pieniądze znikają z realnej gospodarki

Innym długoterminowym ryzykiem jest to, że zbyt wiele pieniędzy zniknie z realnej gospodarki z powodu Bitcoina i innych kryptowalut. Dzięki Bitcoinom łatwiej jest ukryć dużą fortunę, co ułatwia uniknięcie opodatkowania.Podatki są jednak niezbędne do opłacenia opieki zdrowotnej i infrastruktury w danym kraju. Kiedy coraz więcej osób zamienia swoje pieniądze na walutę cyfrową, rząd musi podjąć kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa systemu.

Czy można zmniejszyć ryzyko związane z inwestowaniem w Bitcoiny?

Jak przeczytałeś w tym artykule, istnieje wiele wad i zagrożeń związanych z inwestowaniem w Bitcoin. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się zainwestować w Bitcoin, wskazane jest maksymalne ograniczenie ryzyka poprzez podjęcie następujących kroków:
 • Zabezpiecz swoje konto Bitcoin silnym hasłem i 2FA.
 • Przechowuj duże ilości Bitcoinów w zimnym portfelu.
 • Dywersyfikuj swoje inwestycje: Bitcoin jest bardzo zmienny
 • Inwestuj w Bitcoin tylko te pieniądze, na których utratę możesz sobie pozwolić.
Dobre przygotowanie to połowa sukcesu: dlatego przed otwarciem inwestycji należy dokładnie porównać zalety i wady Bitcoinów! W artykule o zaletach Bitcoinów dowiesz się, dlaczego inwestowanie oszczędności w Bitcoiny może być atrakcyjne.

Opinie karty kredytowej Plutus (2024): zyskaj do 8% zwrotu gotówki!

Kryptowalutowa karta kredytowa Plutus oferuje kilka atrakcyjnych korzyści, takich jak 8% cashback i różne profity. Czy jesteś ciekawy możliwości tej karty kredytowej? W tej recenzji kryptowalutowej karty kredytowej Plutus omówię je!Chcesz wypróbować Plutus za darmo? Otwórz konto za pomocą poniższego przycisku, a oboje otrzymamy kryptowalutę PLU o wartości 10 € za darmo!
Rodzaj karty:Visa
Opłaty:Za darmo, €4,99 lub €14,99
Deponowanie pieniędzy:Przelew bankowy lub kryptowaluta
Obsługiwane krypto:ETH & PLU
Cashback:3% - 8%
Fizyczna karta:Tak
Karta online:Tak
Dostępność:Tylko w UE

Jakie są największe zalety platformy Plutus?

 • Bezpłatne korzyści: otrzymujesz jeden profit + 3% cashback od 250 € od razu.
 • Najwyższy zwrot gotówki: otrzymaj do 8% zwrotu gotówki.
 • Przydatne korzyści: dzięki karcie kredytowej Plutus możesz korzystać z wielu usług za darmo.
 • Obsługa klienta: Obsługa klienta Plutus jest szybka i niezawodna.

Jakie są największe wady Plutus?

 • Koszty: wypłacanie pieniędzy i płacenie w innych walutach jest drogie.
 • Trudność obsługi: korzystanie z karty kredytowej jest kłopotliwe.
 • Niewielki: PLU jest wciąż małe, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 25 milionów euro.
 • Oczekiwanie: złożenie wniosku o kartę kredytową zajmuje dużo czasu.

Jak złożyć wniosek o kartę kredytową Plutus?

Klikając na ten link, możesz bezpośrednio złożyć wniosek o kartę kredytową Plutus. Po rejestracji otrzymasz darmowe PLU o wartości 10 € do wykorzystania.Podobnie jak w przypadku innych wniosków o kartę kredytową, będziesz musiał podać pewne dane osobowe. Obejmuje to przesłanie paszportu i selfie w celu weryfikacji tożsamości. Będziesz musiał również podać swoje dane adresowe, aby wskazać, gdzie karta kredytowa powinna zostać dostarczona.Główną wadą Plutus jest wydłużony czas przetwarzania. Zamówiłem kartę kredytową Plutus we wrześniu 2022 r., ale jej otrzymanie zajęło prawie 4 tygodnie ze względu na napięty harmonogram firmy.Apply for the Plutus crypto credit card.

Jak używać karty kredytowej Plutus?

Karta kredytowa Plutus jest mniej przyjazna dla użytkownika niż kryptowalutowa karta kredytowa, jak na przykład Crypto.com.Możesz wpłacić pieniądze na swoją kartę kredytową Plutus, przelewając pieniądze ze swojego konta bankowego na konto bankowe Plutus. Początkowo pojawienie się pieniędzy na koncie może chwilę potrwać, ale przyspiesza po pierwszym razie.Następnie możesz ręcznie dodać pieniądze do swojej karty kredytowej, której możesz użyć do dokonywania płatności. Pieniądze znajdujące się na karcie kredytowej są tracone na stałe i nie mogą zostać zwrócone.Plutus-crypto-creditcard

Obstawianie PLU za pomocą Plutus

PLU to kryptowaluta używana przez Plutus i pozwala odblokować różne profity. Otrzymujesz również nagrody w postaci kryptowaluty PLU.W Plutus zawsze korzystasz z zewnętrznego portfela. Może to być zaletą: pozwala to mieć pełną kontrolę nad kryptowalutami. Jednak dla początkujących może to być nieco trudniejsze.Osobiście używam portfela Trust do moich transakcji w Plutus. Można go łatwo skonfigurować, pobierając aplikację. Ważne jest, aby przechowywać klucz prywatny, aby nie stracić dostępu do swoich kryptowalut.Po połączeniu portfela kryptowalutowego z Plutusem można łatwo kupować PLU (lub Ethereum) w aplikacji. W przypadku bezpłatnej subskrypcji użytkownik płaci 1% opłat transakcyjnych, co sprawia, że tymczasowe przejście na subskrypcję przy pierwszej transakcji jest atrakcyjne.Zaleca się, aby jednorazowo nie kupować więcej niż 500 EUR w PLU. Początkowo próbowałem kupić bezpośrednio 2500 euro, ale zajęło to dużo czasu i ostatecznie musiałem anulować zamówienie.

Porównanie trzech subskrypcji

Plutus oferuje trzy różne subskrypcje, które można porównać w poniższej tabeli: [table “173” not found /]
Płacisz miesięcznie, więc w każdej chwili możesz przejść na inny abonament. Na przykład, jeśli kupujesz samochód lub kuchnię, możesz przełączyć się na subskrypcję premium na miesiąc i skorzystać ze znacznego zwrotu gotówki na kwotę do 22 500 €!

Staking i Cashback

Możesz odblokować jeszcze więcej korzyści w Plutus, stawiając PLU. Nie ma twardych wymagań: tak długo, jak posiadasz PLU, wymagania mają zastosowanie i możesz wykorzystać korzyści w następnym miesiącu.Poniższa tabela przedstawia cztery poziomy stakingu: [/table id=5][/table]Korzyści, z których można skorzystać, można łączyć. Na przykład, jeśli masz plan codzienny i postawisz 500 PLU, możesz skorzystać z 5% cashbacku do 2000 € i 7 korzyści.

Korzyści Plutus

Stawiając PLU lub wykupując subskrypcję, możesz również korzystać z profitów. Korzyści na kolejny miesiąc należy wybrać przed końcem poprzedniego miesiąca. Dzięki dodatkowi otrzymujesz pełny zwrot gotówki za wydatki. W Plutus można wybierać spośród następujących korzyści:[table “174” not found /]

Subskrypcje

 • Netflix: bezpłatna subskrypcja
 • Spotify: bezpłatna subskrypcja
 • Apple One: bezpłatna subskrypcja
 • Disney+: bezpłatna subskrypcja
 • Amazon Prime: bezpłatna subskrypcja
 • Deliveroo: bezpłatna subskrypcja

Pozostałe korzyści (comiesięczne benefity)

 • Apple: €10 w PLU
 • Asos: €10 w PLU
 • eBay: €10 w PLU
 • Uber Eats: €10 w PLU
 • Thuisbezorgd: €10 w PLU
 • Starbucks: €10 w PLU
 • Uber: €10 w PLU
 • Curve: €10 w PLU
 • Shell: €10 w PLU
 • Airbnb: €10 w PLU
 • Aldi: €10 w PLU
 • Sainsbury’s: €10 w PLU
 • Lidl: €10 w PLU
 • Tesco: €10 w PLU
Karta kredytowa Plutus nie jest rozpoznawana przez wszystkich dostawców. Na przykład miałem problemy z używaniem mojej karty kredytowej Plutus w Apple. Można to rozwiązać, ubiegając się o (bezpłatną) kartę kredytową w Curve. W Curve można dodać kolejną kartę kredytową i używać jej jako karty maestro. Możliwe jest również wykupienie płatnej subskrypcji w Curve za darmo z PLU.
Plutus perks

Koszty związane z kartą kredytową Plutus

W przypadku bezpłatnej subskrypcji użytkownik płaci 1% za wszystkie zakupione PLU, ale można uniknąć tych kosztów, wykupując płatną subskrypcję. Za wycofanie PLU płaci się 5 € za wszystkie subskrypcje.Transakcje w walucie użytkownika są bezpłatne, ale jeśli użytkownik korzysta z innej waluty, płaci wysokie opłaty transakcyjne: 0,57 € + 1,5%. Należy unikać korzystania z karty kredytowej Plutus za granicą, ponieważ koszty transakcji tak naprawdę nie rekompensują zwrotu gotówki.Powinieneś także unikać używania karty kredytowej Plutus do wypłacania pieniędzy, ponieważ płacisz za to 1,35 € + 1%. Za granicą koszty są jeszcze wyższe i wynoszą 1,70 € + 1,5%, a przy wypłatach pieniędzy nie otrzymujesz zwrotu gotówki.Ponadto staraj się zapobiegać błędom. Gdy transakcja nie powiedzie się, płacisz 0,15 €, a gdy wypłata pieniędzy nie powiedzie się, płacisz 0,50 €.Osobiście nie uważam Plutusa za bardzo atrakcyjną kartę kredytową. Jednak cashback sprawia, że korzystanie z Plutus do płatności w swoim kraju i darmowych korzyści jest atrakcyjne.

Obsługa klienta

Korzystałem z obsługi klienta kilka razy i ogólnie jestem zadowolony. Zaleca się korzystanie z czatu na żywo, ponieważ e-maile są czasami nieodebrane. Problemy zawsze były rozwiązywane, co daje Plutusowi wiarygodne wrażenie.

Podsumowanie Karty kredytowej Plutus

Plutus jest interesującą kryptowalutową kartą kredytową ze względu na wysoki cashback. Nawet jeśli wolisz nie wydawać żadnych pieniędzy na kryptowalutową kartę kredytową, możesz już skorzystać z 3% zwrotu gotówki od 250 € miesięcznie i otrzymać darmowy profit o wartości 10 €. Oznacza to, że co miesiąc otrzymujesz 17,50 € korzyści bez żadnych opłat.Jeśli robisz dużo zakupów online lub podróżujesz, obstawianie i profity również mogą być atrakcyjne. Zapewnia to solidną zniżkę na wszystkie wydatki. Szkoda jednak, że karta kredytowa nie jest jeszcze zbyt przyjazna dla użytkownika. Jeśli zakup PLU i doładowanie karty kredytowej stanie się łatwiejsze, Plutus może stać się znacznie bardziej popularny!

Jakie są korzyści z inwestowania w Bitcoiny?

Zanim zainwestujesz w Bitcoin, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, dlaczego może on być atrakcyjny. W tym artykule omawiamy korzyści płynące z inwestowania w Bitcoin.
BrokerzyInformacjeRejestracja
Kup Bitcoin Plus500Spekuluj na rosnących i malejących cenach kryptowalut z dostawcą kontraktów CFD Plus500, korzystając z konta demo. 80% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Bitcoin zajmuje dominującą pozycję

Bitcoin może nie być najlepszą kryptowalutą, ale był pierwszą, która odniosła sukces. Na rynku kryptowalut aktywnych jest wielu spekulantów, którzy nie rozumieją technologii kryjącej się za kryptowalutami. To automatycznie prowadzi wiele osób do inwestowania swoich pieniędzy w Bitcoina, gdy chcą inwestować w kryptowaluty.Co więcej, ze względu na swoją dominującą pozycję, giełdy wykorzystują tę kryptowalutę do wymiany na inne kryptowaluty, co dodatkowo przyczynia się do silnej pozycji Bitcoina.Minie dużo czasu, zanim inna kryptowaluta będzie w stanie prześcignąć dominującą pozycję Bitcoina. Dlatego też Bitcoin prawdopodobnie pozostanie najbardziej udaną kryptowalutą w dającej się przewidzieć przyszłości. Może to być dobry powód do inwestowania w Bitcoina.Bitcoin dominance.

Przewaga Bitcoin według bitcoindominance.com

Wysoki potencjał zwrotu

Bądźmy szczerzy, głównym powodem, dla którego wiele osób spekuluje w Bitcoinie, są niezwykle wysokie potencjalne zyski. Gdybyś zainwestował 100 USD w Bitcoina w 2010 roku, w 2021 roku posiadałbyś ponad 600 milionów USD!W przypadku Bitcoina podobny zwrot nie jest już możliwy. Jeśli jednak zainwestowałbyś 100 USD w 2020 r., w połowie 2021 r. miałbyś Bitcoina o wartości ponad 1000 USD. W porównaniu ze średnim zwrotem z akcji (między 6 a 8 procent) jest to ogromna kwota!Jeśli chcesz zainwestować w Bitcoin, musisz być skłonny do podjęcia większego ryzyka: szansa na utratę znacznej kwoty przy inwestycji w Bitcoin jest również wysoka. Osoby, które kupiły Bitcoina na szczycie w 2017 r., straciły prawie 70% swojej inwestycji w ciągu kilku miesięcy!

Pełna decentralizacja

Kolejną zaletą Bitcoina jako koncepcji jest to, że jest on w pełni zdecentralizowany. Kiedy używasz zwykłych pieniędzy, zawsze istnieje bank centralny, który nadzoruje twoje transakcje, taki jak twój bank. W przypadku Bitcoina taki podmiot nie istnieje.W rezultacie transakcje są przeprowadzane całkowicie niezależnie od rządów i banków centralnych. Tego typu strony nie mogą łatwo wpływać na funkcjonalność pieniądza. Dlatego Bitcoin jest w rzeczywistości pierwszym rodzajem „demokratycznego pieniądza„.

Blockchain to rewolucyjne rozwiązanie

Bitcoin jako waluta cyfrowa jest interesujący, ale technologia leżąca u jego podstaw jest rewolucyjna. Jedną z głównych zalet Bitcoina jako środka płatniczego jest blockchain. Wielu ekspertów uważa, że blockchain jest wciąż w powijakach, ponieważ obecny stan blockchain jest odpowiednikiem Internetu w latach 90-tych.Jeśli to prawda, a blockchain jest coraz bardziej popularny, cena Bitcoina może wzrosnąć jeszcze bardziej. To dobra wiadomość dla inwestorów Bitcoina! Chcesz wiedzieć, jak działa blockchain? W takim razie przeczytaj nasz artykuł „Jak działa blockchain?”

Możliwe są szybsze transakcje

Bitcoin i inne kryptowaluty umożliwiają szybsze wysyłanie pieniędzy do innych krajów. Kiedy przelewasz pieniądze ze swojego konta bankowego na konto zagraniczne, zwykle dotarcie pieniędzy zajmuje dużo czasu.Nie jest tak w przypadku Bitcoinów: wysłanie pieniędzy do lokalnego miasta kosztuje tyle samo, co wysłanie pieniędzy do Bangladeszu. Może to sprawić, że Bitcoin będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla osób, które wysyłają dużo pieniędzy za granicę. Jeśli Bitcoin zostanie przyjęty w tym celu, może stać się jeszcze bardziej atrakcyjną inwestycją.

Ochrona prywatności

Anonimowy charakter Bitcoina jest również zaletą. Gdy przelewasz pieniądze za pomocą konta bankowego, transakcja jest zawsze monitorowana. W przeszłości zdarzało się, że bank dzwonił do mnie z pytaniami o transakcje, które uważał za podejrzane.Ponieważ w przypadku Bitcoina nie ma strony centralnej, jest to mało prawdopodobne. Bitcoin nie jest jednak całkowicie anonimowy: jeśli ktoś zna twój adres Bitcoin, może śledzić twoje transakcje. W tym artykule zdradzamy, które kryptowaluty są całkowicie anonimowe.

Zero opłat bankowych

Banki mogą czasami pobierać wysokie opłaty za wysyłanie pieniędzy. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku wysyłania pieniędzy do bardziej egzotycznych regionów. Na szczęście dzięki Bitcoinowi to już przeszłość: ponieważ nie ma strony centralnej, nie płacisz stałych opłat bankowych za korzystanie z Bitcoina.Dlatego też kryptowaluta ta jest również szeroko stosowana przez pracowników migrujących, którzy chcą wysyłać pieniądze do domu. Wraz ze wzrostem funkcjonalności Bitcoina, może to być tylko korzystne dla jego ceny.

Ochrona przed inflacją

Główną wadą tradycyjnych pieniędzy jest inflacja. Inflacja to proces, w którym każdego roku można kupić mniej produktów za tę samą kwotę pieniędzy. Dzieje się tak, ponieważ banki centralne drukują pieniądze, co zwiększa podaż twardej waluty.Ryzyko to nie istnieje w przypadku Bitcoina: dostępna jest stała, ograniczona liczba Bitcoinów. Ponieważ podaż jest ograniczona, cena może wzrosnąć tylko przy równym popycie, co jest dobrą wiadomością dla inwestorów Bitcoin.inflation and bitcoin

Inflacja to gardłowy problem w wielu rejonach, ale czy Bitcoin stanowi odpowiedź?

Dlaczego warto inwestować w Bitcoina?

Jak można przeczytać w tym artykule, istnieje wiele powodów, dla których inwestowanie w Bitcoin może być interesujące. Oprócz wysokich zwrotów, które można osiągnąć, technologia jest również obiecująca. Dzięki Bitcoinom możesz samodzielnie przejąć kontrolę nad swoimi transakcjami i nie ma strony trzeciej, która mogłaby na nie wpłynąć.Z pewnością zaleca się dokładne rozważenie zalet i wad przed zainwestowaniem w Bitcoin. W artykule na temat wad Bitcoin dowiesz się wszystkiego o słabych stronach tej kryptowaluty.Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w Bitcoin, nasz przewodnik dla początkujących może być dobrym miejscem do rozpoczęcia:

Inwestycja w Bitcoin: od czego zacząć?

Kryptowaluta Bitcoin słynie z dużych wahań kursu. Tego rodzaju wahania czynią z niej niezwykle atrakcyjne aktywo obrotowe. Pewnie zachodzisz w głowę, gdzie i jak zainwestować w Bitcoin? Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem i odkryj miejsca, w których tego dokonasz. Rozpocznij swoją przygodę w świecie kryptowalut!

Gdzie dokonywać inwestycji Bitcoin?

Istnieją dwie metody inwestowania w Bitcoin. Pierwsza polega na braniu udziału w aktywnej spekulacji, a druga na gromadzeniu Bitcoin w dłuższej perspektywie.

Inwestowanie w Bitcoin poprzez zakup krypotwaluty

Kolejną z możliwości jest fizyczny zakup Bitcoin. Aby tego dokonać, należy utworzyć tzw. portfel (z ang. wallet). Ten krok może się okazać sporym problemem dla osób, które są na bakier z technologią. Na całe szczęście, Bitcoin można również nabyć za pośrednictwem brokerów. Plus500 to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych platform brokerskich, stworzonych z myślą o kryptowalutach. Kliknij poniższy przycisk, aby otworzyć darmowe konto na platformie Plus500:

Jak aktywnie spekulować kryptowalutą Bitcoin

Zanim przejdziemy do szczegółów, zagłębiając się w temat Bitcoin, przyjrzymy się miejscom, umożliwiającym dokonywanie inwestycji. Obecnie, z czystym sumieniem możemy polecić jednego godnego zaufania brokera, który zapewnia płynny i swobodny obrót kryptowalutą Bitcoin. Broker Plus500 umożliwia kupno i sprzedaż Bitcoin w ramach kontraktu różnicy kursowej (CFD), pozwalając na optymalne wykorzystanie silnych wahań w kursie poprzez dokonanie transakcji we właściwym czasie.Z całą pewnością jedną z największych zalet platformy Plus500 jest możliwość zakupu/wyprzedaż określonej liczby Bitcoin na krótszy okres. Jak wiadomo, kryptowaluta Bitcoin nie należy do najstabilniejszych, niemniej jednak inwestowanie w odpowiednim czasie, przy użyciu określonych metod pozwala na wykorzystanie tej niestabilności. Po prostu otwierasz krótką pozycję, kiedy wartość kursu spada. Ta metoda jest znana jako spekulacja przy spadku ceny Bitcoin.Możesz spróbować swoich sił w spekulacji Bitcoin całkowicie za darmo, korzystając z nieograniczonej wersji demo. Kliknij przycisk poniżej, aby niezwłocznie utworzyć konto demonstracyjne na platformie Plus500 i przetestować ją bez żadnego ryzyka.Kup bitcoiny Plus500

Kupowanie lub sprzedawanie Bitcoin u brokera, niemniej jednak radzimy zacząć od wersji demo. To szalenie istotne, aby dokładnie przemyśleć, czy jesteś w stanie podjąć ryzyko straty.

Krótki poradnik na temat inwestowania w Bitcoin

 Ten krótki poradnik na temat inwestowania w Bitcoin zawiera wszelkie informacje, niezbędne do rozpoczęcia przygody ze spekulacją.

Jak spekulować kryptowalutą Bitcoin?

Inwestowanie w Bitcoin za pośrednictwem brokera online nie jest wielką filozofią. Kupując lub sprzedając Bitcoin z brokerem, masz do wyboru kilka opcji realizowania transakcji. Składając zamówienie, możesz skorzystać z następujących wariantów:
 • Zakup: kliknij ten przycisk, jeśli spodziewasz się wzrostu ceny
 • Sprzedaj: kliknij ten przycisk, jeśli spodziewasz się spadku ceny
 • Zlecenie: podaj kwotę, przy której chcesz automatycznie otworzyć pozycję
 • Automatyczne zamykanie pozycji (Stop loss): podaj kwotę, przy której automatycznie zamkniesz pozycję w celu ograniczenia strat
 • Realizacja zysku: wprowadź kwotę, przy której automatycznie wypłacisz zysk
Zaleca się korzystanie funkcji stop loss za każdym razem. W ten sposób zmniejszasz ryzyko niespodziewanych strat z inwestycji, na przykład w sytuacji, kiedy odjedziesz od komputera.

Przykładowe ceny. Zobacz tutaj, jak złożyć zlecenie na spekulację CFD Bitcoin.

Kiedy kupować Bitcoin?

Najkorzystniejszą opcją jest dokonanie zakupu w chwili, w której przewidujesz wzrost ceny. Na ogół cena Bitcoin wzrasta, kiedy pierwsze strony serwisów informacyjnych zaczynają pisać pozytywne wiadomości na temat kryptowalut. Uwaga mediów dodatkowo podsyca cenę Bitcoin, tworząc doskonałe warunki na inwestycję.Odszukaj poniżej przykład wiadomości, który wskazuje na wzrost ceny Bitcoin. Zapoznając się z tą aktualnością, możesz rozważyć, czy jest to odpowiedni moment na zakup. Co więcej, obecnie Bitcoin może być obracany w ramach transakcji terminowych, dzięki czemu większe instytucje finansowe również korzystają na walucie cyfrowej. Po odkryciu pozytywnych wiadomości zdecydowanie warto dokonać zakupu.Reuters pozytywne wiadomości Bitcoin

Przychylne wiadomości często zwiastują wzrost ceny Bitcoin. Źródło: Reuters.com.

Kiedy sprzedawać Bitcoin?

Jeśli pragniesz zmaksymalizować zysk ze swoich inwestycji Bitcoin, odpowiednie wyczucie czasu na zakup i sprzedaż to za mało. Wielu brokerów online oferuje możliwość otwarcia krótkich pozycji.Odnajdź poniżej przykład wiadomości, która może wskazywać na spadek ceny Bitcoin. Należy pamiętać, aby zawsze dokładnie zapoznać się z treścią. Przykładowo, Chiny planują zapobiec wydawaniu nowych monet cyfrowych – ten fakt jest niezwykle negatywnym sygnałem. Chińska Republika Ludowa to ogromne, znaczące państwo, więc jeśli kryptowaluty stają się zakazane w tej części świata, będzie to skutkować znacznym spadkiem kursu Bitcoin. W takiej sytuacji najkorzystniejszym rozwiązaniem mogą okazać się pozycje krótkie.Chiny zakazują Bitcoin

Negatywne wiadomości na ogół zapowiadają spadek ceny Bitcoin. Źródło: theverge.com.

Czym dokładnie jest Bitcoin?

Zanim zdecydujesz się na inwestycję, koniecznie musisz zrozumieć, czym właściwie jest Bitcoin. Na ogół Bitcoin jest postrzegany jako nowa moneta cyfrowa. Tego rodzaju cyfrowe monety są powszechnie określane jako kryptowaluty. Niemniej jednak charakterystyka Bitcoin ma się nijak do walut tradycyjnych. Bitcoin nie jest regulowany ani manipulowany przez banki centralne lub rząd.Kryptowaluta Bitcoin została stworzona przez genialnego hakera, znanego pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Bitcoin wykopuje się za pomocą komputerów, które obliczają i odkrywają niezwykle skomplikowane sekwencje liczb. Nasuwają się pytania – Jakim cudem cyfrowa moneta może przedstawiać wartość? W jaki sposób można dokonać jej zakupu? Skupimy się na tych zagadnieniach w dalszej części niniejszego artykułu:

Film dla osób niewtajemniczonych wyjaśniający istotę Bitcoin

W jaki sposób Bitcoin zyskuje swoją wartość?

Kryptowaluta Bitcoin nie jest uznana za oficjalny środek płatniczy w żadnym z krajów. Tak więc ciężko pojąć, że Bitcoin, zwany również BTC, może przedstawiać określoną wartość. Moc nabywcza bierze swoje źródło w płatnościach dokonywanych online. Każdy użytkownik posiada swój własny portfel cyfrowy, a Bitcoiny mogą być przesyłane między nimi na podstawie unikalnych adresów Bitcoin.Wykorzystywanie Bitcoinów doprowadziło do powstania środka aktywnej wymiany określonych wartości. W konsekwencji ceny powiązane z inwestycjami Bitcoin są kreowane w sposób analogiczny do inwestycji w udziały. Coraz więcej sklepów online akceptuje płatności Bitcoin, a czasami również sklepy tradycyjne decydują się na takie rozwiązania. Na przykład, niedawno holenderski bar De Waag, mieszczący się w Delft, zaczął przyjmować płatności wyrażane w Bitcoin.

Jak dokonać zakupu Bitcoin?

Odkąd Bitcoiny są stosowane jako środek płatniczy, nie ma już wątpliwości co do ich wartości, ale gdzie tak właściwie można je kupić? Bez dwóch zdań, Bitcoiny mogą przedstawiać ogromną wartość. Niemniej jednak zdobywa się je w drodze tzw. kopania, więc ich wydobywanie wiąże się z dużymi nakładami czasu i energii.Aby wygenerować Bitcoin, komputer musi najpierw go wykopać. Kopanie to złożony proces, gdzie moc obliczeniowa komputera jest wykorzystywana do odnalezienia unikalnego kodu, który następnie posłuży do pozyskania Bitcoin. Mimo iż zasoby Bitcoinów są ograniczone, to zapotrzebowanie na nie stale rośnie, ponieważ coraz więcej ludzi wykorzystuje je jako środek płatniczy. Zrównoważona podaż w połączeniu z rosnącym popytem skutkuje zwiększeniem ceny Bitcoin.wydobywanie bitcoinów

3 strategie inwestycyjne Bitcoin

Przedstawione 3 strategie można z powodzeniem wykorzystać przy inwestycjach Bitcoin. Rzućmy na nie okiem:

Strategia: Kupowanie i trzymanie przez dłuższy okres (Buy and hold)

To bardzo dobra strategia dla osób, które czują się pewnie, dokonując inwestycji w Bitcoin. Cala filozofia polega na fizycznym kupowaniu Bitcoinów w celu przetrzymania ich w dłuższej perspektywie czasu. Niektórzy ludzie wierzą, że pewnego dnia cena za jeden Bitcoin przekroczy 100.000 USD. Decydując się na tę strategię, mądrze jest poczekać, aż bieżąca cena odpowiednio zmaleje. Dzięki temu błyskawicznie otrzymasz większy zwrot, kiedy cena zacznie znów wzrastać.

Pozycja długa

Niektórzy inwestorzy decydują się na inwestowanie w Bitcoin, kiedy cena wzrasta. Takie działanie jest znane również jako pozycja długa Bitcoin. To szalenie istotne, aby wstępnie rozważyć, po jakiej cenie zamierzasz odsprzedać swoje Bitcoiny. Zysk w ramach tej strategii będzie czerpany w przypadku przyszłych spadków ceny Bitcoin.

Pozycja krótka

Ostatnio byliśmy świadkami krachu Bitcoin. Możesz skorzystać na takiej sytuacji, składając zlecenie przy spadku ceny. Osiągasz pozytywne wyniki, kiedy cena Bitcoin stale spada. Niniejsza metoda również wymaga wstępnej analizy w celu określenia ceny, przy której nastąpi zamknięcie pozycji. Pozycję należy zamknąć, jeśli masz wrażenie, że cena Bitcoin zaraz osiągnie najniższy pułap.

Dlaczego cena Bitcoin stale wzrasta?

 • Bitcoin był na fali, kiedy media przykuwały uwagę inwestorów.
 • To nowy środek płatniczy, wykorzystywany przez wiele usługodawców i sklepy internetowe.
 • Cyfrowa moneta jest całkowicie anonimowa, tak więc może z powodzeniem być wykorzystywana jako środek płatniczy przez przestępców.
 • Bitcoiny są coraz częściej postrzegane jako stabilne pasywa podobnie jak złoto.
 • Transakcje dokonywane poprzez Bitcoin pozwalają na uniknięcie kosztów pobocznych.

Aktualna cena Bitcoin: kurs wymiany

Find below the actual CFD price of the bitcoin. It is also possible to immediately buy or sell CFD bitcoins by means of the below buttons.Odnajdź poniżej aktualny kurs wymiany CFD dla Bitcoin. Co więcej, istnieje możliwość natychmiastowego kupna lub sprzedaży Bitcoin CFD za pomocą poniższych przycisków.

Krach Bitcoin z roku 2017

Pomimo szumu medialnego dotyczącego Bitcoin w 2017, nastąpił poważny krach cenowy. Czy cyfrowa moneta straciła całą swoją wartość? To niezwykle krótkowzroczna teza. Wolumeny handlowe są wciąż wyższe niż w lecie 2017 roku. Ponadto, stojąca za wszystkim technika nadal skrywa ogromny potencjał. Niemniej jednak problem ceny polega na tym, że nie oddaje ona w pełni wartości zasadniczej: wartość w głównej mierze jest określana przez spekulantów.W każdym razie inteligentni inwestorzy nie postrzegają tego jako problem. Nawet obecnie cena Bitcoin jest dość nieprzewidywalna. Taka niestabilność może być szansą na zysk, jeśli złożysz odpowiednie zlecenia, trzymając rękę na pulsie i chwytając, co się da na falach wzlotów i spadków. Aktywna spekulacja Bitcoin wciąż odgrywa kluczową rolę w 2018 roku.Wieści na rok 2020: kurs Bitcoin wzniósł się na wyżyny na początku 2020, osiągając cenę 10.000 USD, aczkolwiek Pandemia Covid-19 doprowadziła do kolejnego załamania cenowego. Niemniej jednak pozostając aktywnym inwestorem z pewnością znajdziesz sposób na zysk z inwestycji w Bitcoin.

Pozostałe kryptowaluty

Bitcoin jest najbardziej znaną kryptowalutą, aczkolwiek z biegiem lat powstały setki alternatyw, którymi również można obracać. Wszystkie te kryptomonety posiadają swoje unikalne cechy, które czynią je atrakcyjnymi pod określonymi względami. Istnieje szansa, że Bitcoin w końcu zostanie prześcignięty przez inną kryptowalutę z większym potencjałem.W każdym razie Bitcoin pozostaje wciąż dominującą kryptowalutą. Istnieją ścisłe powiązania między kursem Bitcoin a ceną alternatywnych kryptowalut, takich jak Ethereum i NEO. Niektóre platformy wymagają od użytkowników posiadania Bitcoin, aby dokonywać zakupu innych kryptowalut. W niniejszym artykule pt. „inwestowanie w kryptowaluty” dowiesz się więcej o najpopularniejszych kryptowalutach, znajdujących się obecnie w obrocie.kryptowalutami

Ryzyko związane z obrotem Bitcoin

Biorąc pod uwagę, że Bitcoin nie znajduje się pod kontrolą banku centralnego, niezwykle ciężko jest określić zasady regulujące ten rodzaj waluty. Ponadto, źródło pochodzenia Bitcoin jest nieokreślone, co pozostawia spore pole do popisu dla nieuczciwych brokerów, praktykujących pranie brudnych pieniędzy. Tak więc inwestowanie w Bitcoin wiąże się ze sporym ryzykiem!Decydując się na inwestycję w Bitcoiny, należy pamiętać, że nie posiadają one żadnej wartości zasadniczej. Przykładowo, kupując udział, stajesz się współwłaścicielem spółki. Z drugiej strony, Bitcoin nie znajduje się pod niczyją kontrolą i nie ma pokrycia w fizycznym kapitale, co tylko zwiększa niepewność w stosunku do jego przyszłej wartości.Co więcej, musisz zadbać o odpowiednie środki bezpieczeństwa. Aktywnie spekulując Bitcoinami na platformie Plus500, nie narażasz się na oszustwo, ponieważ korzystasz z instrumentów pochodnych. Kiedy fizycznie nabywasz Bitcoiny, twój portfel elektroniczny jest narażony na włamanie i kradzież. Nie raz słyszy się o inwestorach, którzy stracili Bitcoiny warte tysiące, a nawet i dziesiątki tysięcy dolarów w związku z atakami hakerów.Koniec końców należy mieć na uwadze złożony charakter kryptowalut. Dzięki przyjaznemu użytkownikowi oprogramowaniu brokerów z łatwością kupisz lub sprzedasz kryptowaluty, takie jak Bitcoin w okamgnieniu. Niemniej jednak pamiętaj, że zasadnicza technika obrotu Bitcoin jest niebywale skomplikowana. Radzimy dokładnie poznać naturę kryptowalut i rozważyć wszystkie za i przeciw, zanim zdecydujesz się na otwarcie pozycji.Podsumowując, trzeba podkreślić, że Bitcoiny to bardzo atrakcyjna i zarazem niezwykle spekulacyjna forma inwestycji. Obrót takim rodzajem finansowych aktywów jest w stanie zapewnić ogromną satysfakcję, niemniej jednak radzimy zachować zdrowy rozsądek, jeśli zdecydujesz się na inwestycję.

Inwestowanie w Bitcoin Gold: czy powinienem go kupić?

Bitcoin Gold jest najnowszym oddziałem Bitcoin. Wcześniej widzieliśmy oddziały Bitcoin oraz Bitcoin Cash. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo, czym dokładnie jest Bitcoin Gold. Od razu będziesz także wiedział, w jaki sposób można skorzystać z inwestycji w nowy Bitcoin Gold.

W skrócie, czym jest Bitcoin Gold?

Bitcoin Gold jest nowym rozłamem Bitcoin (z ang. fork). Fork jest tak zwanym rozłamem pierwotnego Bitcoin i powstaje, gdy nie ma zgody co do technicznego aspektu waluty. Bitcoin Gold jest uważany za ulepszoną wersją Bitcoin.Głównym celem Bitcoin Gold jest ponowna decentralizacja waluty. Jej założyciele uważają, że do wydobycia Bitcoinów potrzebna jest zbyt duża moc obliczeniowa. W rezultacie nie jest już możliwe dla normalnego człowieka, aby uzyskać Bitcoiny przy użyciu komputerów służących za kopalnie. System Bitcoin Gold powinien sprawić, że ten system będzie bardziej demokratycznym.

Jak możesz inwestować w Bitcoin Gold

Tak samo jak w przypadku każdej innej kryptowaluty, Bitcoin Gold bardzo szybko się zmienia. Jeśli potrafisz sobie z tym poradzić, to Bitcoin Gold może zaoferować Ci interesujące i bardzo zyskowne możliwości. Możesz handlować tą walutą za pomocą brokerów internetowych. Masz tam dwie następujące możliwości:
 • Zakup: zarabiasz pieniądze, gdy cena kryptowaluty rośnie.
 • Handel: zarabiasz pieniądze, gdy cena kryptowaluty spada.
Jak możesz zauważyć, jeśli przykładowo inwestujesz w Bitcoin Gold, masz dwie opcje. Pozwala to na czerpanie korzyści zarówno z wzrostu wartości akcji, jak i ze spadku. Jest to bardzo atrakcyjne, ponieważ cena czasami spada lub wzrasta o dziesiątki punktów procentowych w przeciągu jednego dnia. Możesz z tego bardzo skorzystać, podejmując właściwą decyzję.Kliknij tutaj, aby zobaczyć przegląd brokerów >>Bitcoin_Gold_logo

Jak rozsądnie inwestować w kryptowaluty?

Jest to bardzo ważne, aby zdać sobie sprawę z tego, że waluty kryptograficzne takie jak Bitcoin Gold są walutami zwiększonego ryzyka. Akcje na ogół poruszają się tylko w ograniczonym zakresie. To znacznie różni się od Bitcoin Gold. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby inwestować tylko te pieniądze, bez których sobie później poradzisz. Nie powinieneś martwić się, że stracisz pieniądze. Oprócz tych potencjalnych strat, istnieją oczywiście również duże możliwości potencjalnego zysku.Kiedy mamy już do czynienia z kryptowalutą taką jak Bitcoin Gold, to bardzo ważne, żeby położyć duży nacisk na jej zbadanie. Taka waluta silnie reaguje na pewne zdarzenia. Jeśli np. pojawią się wiadomości, że zabezpieczenie nie działają prawidłowo, to ceny gwałtownie spadną. Możesz zareagować na taką sytuację, otwierając krótką pozycję w odpowiednim czasie. Kiedy myślisz, że zbliża się drastyczny spadek, to wtedy możesz ponownie kupić walutę. W ten sposób możesz czerpać korzyści zarówno ze spadku, jak i jego wzrostu.

Więcej informacji technicznych

Założycielem Bitcoin Gold jest Jack Liao, który wprowadził na rynek poważny rozłam Bitcoin’a. Głównym celem Bitcoin Gold jest stać się lepszą walutą od Bitcoin. Autor zdecydował się na specjalny algorytm z odpornością na ASIC. ASIC został specjalnie skonstruowany do jednego zadania, jest więc często używany przy wydobywaniu Bitcoinów. Aczkolwiek w przypadku Bitcoin Gold nie może być on stosowany.

Kupowanie Bitcoin Gold

Bitcoin_GoldJeśli darzysz Bitcoin Gold dużym zaufaniem, to oczywiście możesz go kupić. Kupowanie Bitcoin Gold jest bardziej ryzykowne od handlowania. W tej chwili przyszłość Bitcoin Gold jest ciągle niepewna. Zarówno wartość Bitcoin Cash jak i Bitcoin Gold spadły znacząco po ich wprowadzeniu na rynek. W związku z tym wątpliwe jest, czy te waluty będą ostatecznie odgrywały znaczącą rolę na rynku kryptowalutowym.Oprócz aspektów technicznych, będzie to zależało głównie od aspektów marketingowych. Waluta musi przecież być wprowadzona na rynek tak samo jak w przypadku akcji IPO. Ważną role pełni tutaj też wsparcie danej kryptowaluty. Tylko wtedy, gdy dana waluta zostanie ostatecznie przyjęta jako płatność, będzie ona odgrywać znaczącą rolę.

Jak od razu zacząć handel Bitcoin Gold

Chcesz od razu zacząć handlować Bitcoin Gold oraz innymi kryptowalutami? W takim razie najpierw poćwicz na koncie demo! Na Plus500 możesz założyć konto demonstracyjne – Kliknij tutaj, aby otworzyć darmowe konto w Plus500 i odkryj możliwości inwestowania w kontrakty CFD na Bitcoin Gold.80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

Inwestowanie w Bitcoin Cash

Dzięki inwestycji w Bitcoin każdego dnia coraz więcej ludzi zarabia spore sumy pieniędzy. Handel Bitcoinami się opłaca, ponieważ występują ogromne wzrosty cen oraz bardzo często zmienia się ich wartość. Aczkolwiek ostatnio istnieje również możliwość inwestowania w walutę o nazwie Bitcoin Cash. Poprzez handel w różnych kryptowalutach, kupując zarówno Bitcoiny, jak i Bitcoin Cash, możesz zarobić jeszcze więcej pieniędzy. Wszystko fajnie, ale jak naprawdę to wszystko działa i czym jest Bitcoin Cash?

Jak możesz zainwestować w Bitcoin Cash?

Istnieją dwa różne sposoby, które możesz wykorzystać do inwestowania w Bitcoin Cash. Pierwsza z nich jest metodą bardziej aktywną: możesz spekulować ceną kryptowaluty i zarabiać na jej spadku lub wzroście. Druga metoda jest bardziej skoncentrowana na perspektywie długoterminowej: kupujesz Bitcoin Cash z nadzieją, że w przyszłości będzie ona warta więcej.

Inwestycja w Bitcoin Cash poprzez zakup kryptowaluty

Niektórzy pozostali inwestorzy decydują się na zakup kryptowaluty Bitcoin Cash. W rzeczywistości można to porównać do zakupu akcji. W takiej sytuacji kupujesz Bitcoin Cash, mając nadzieje, że wartość tej waluty wzrośnie.Bitcoin Cash możesz kupić na różnych platformach internetowych. Jestem wielkim fanem Plus500. Na tej platformą możesz kupić Bitcoin Cash w przeciągu zaledwie kilku minut. Plus500 również oferuje na sprzedaż wszystkie inne znane kryptowaluty. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby od razu utworzyć darmowe konto:

Aktywny handel Bitcoin Cash

Dostępnych jest obecnie kilka firm, które oferują aktywny handel kryptowalutą Bitcoin Cash. Dużą zaletą aktywnego handlu jest to, że możesz reagować w przypadku małych zmian. Ceny Bitcoin Cash bardzo szybko się zmieniają. Pewnego dnia cena może po prostu wzrosnąć lub spaść o kilka procent.Za pomocą internetowego brokera możesz dokonywać aktywnych inwestycji. Jednym z najlepszych dostępnych brokerów jest plus500. Dzięki temu brokerowi możesz inwestować w CFD Bitcoin Cash z dźwignią handlową 1:2. Pozwala to na handlowanie tą nową kryptowalutą w mniejszym zakresie. Co więcej, w plus500 możesz skorzystać z konta demo i sprawdzić wszystkie możliwości całkowicie za darmo.Użyj poniższego przycisku, aby bezpośrednio otworzyć darmowe konto demo w serwisie Plus500:

Ceny przykładowe. Bitcoin Cash CFD na Plus500: usługa CFD, 80% inwestorów traci pieniądze.

Co chciałbyś wiedzieć o Bitcoin Cash?

Czym jest Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash może być postrzegany jako rozszczepienie oryginalnej waluty Bitcoin. Kiedy dwie grupy użytkowników nie potrafią się porozumieć co do przyszłości Bitcoin, to może powstać tzw. rozłam (ang. fork), przez co wirtualna waluta ulega rozdzieleniu. To samo stało się z Bitcoin Cash. Właściciele oryginalnej waluty Bitcoin otrzymają więc równą ilość Bitcoin Cash na swoim koncie.Bitcoin Cash w wielu kwestiach jest bardzo podobny do waluty Bitcoin. Bitcoin Cash też jest zdecentralizowaną walutą, która nie jest łatwa do śledzenia. Żadna ze stron nie może kontrolować dokładnego wykorzystania tej waluty. To sprawia, że Bitcoin Cash jest atrakcyjny dla różnych grup ludzi.

Czemu Bitcoin Cash został stworzony?

Jak wcześniej wspomniano, Bitcoin Cash powstał z powodu konfliktu między dwiema grupami. W takich przypadkach najczęściej powstaje tak zwany rozłam (ang. fork), w którym waluta zostaje podzielona na dwa różne warianty. Konflikt wokół Bitcoin’a głównie dotyczył rozmiaru sieci transakcyjnej.Bitcoin jest walutą stosunkowo powolną, przy czym realizacja transakcji w tzw. blokach trwa średnio około dziesięciu minut. Niestety jest to oczywiście bardzo nieefektywne, szczególnie biorąc pod uwagę to, że Bitcoin staje się coraz bardziej powszechny przy dokonywaniu różnorodnych płatności. Bitcoin Cash próbuje rozwiązać ten problem poprzez zarezerwowanie większej ilości przestrzeni wirtualnej dla każdej transakcji. Dzięki temu transakcje z Bitcoin Cash mogą być wykonywane znacznie szybciej.Bitcoin_Cash

Strategia inwestycji Bitcoin Cash

W przypadku inwestycji w Bitcoin Cash istnieją dwie konkretne strategie. W przypadku pierwszej strategii, skupiasz się na każdym ruchu. Przykładowo możesz składać zlecenia zarówno na ceny spadające, jak i rosnące, korzystając z CFD na platformie Plus500.Druga strategia polega na dokonaniu zakupu Bitcoin Cash w odpowiednim jak najbardziej atrakcyjnym momencie. Jeśli masz duże zaufanie w przyszłość kryptowalut, a w szczególności w Bitcoin Cash, to możesz go kupić, gdy cena drastycznie spadła. W ten sposób będziesz mógł skorzystać z przyszłych wzrostów cen.

Kiedy powinieneś kupić & sprzedać Bitcoin?

Sprawa wygląda identycznie jak podczas kupowania Bitcoinów. Podczas dokonywania zakupu Bitcoins Cash wyczucie czasu jest niezmiernie ważne. W związku z tym trzeba trzymać rękę na pulsie, czytać wiadomości i patrzeć na wzory na wykresie. Wspaniałą sprawą inwestowania w Bitcoin Cash za pośrednictwem internetowego brokera tj. Plus500, jest to, że zawsze można składać zamówienia na różne ruchy cen.Dzięki współczesnym brokerom masz możliwość otworzenia pozycji krótkiej. W takiej sytuacji zarabiasz pieniądze, jeśli cena spadła. Dzięki temu można zarabiać pieniądze na dużych spadkach wahań. O tym, że Bitcoin Cash jest bardzo niestabilny, można było się przekonać w momencie jego uruchomienia. Gdybyś na samym początku otworzył pozycję krótką, a następnie kupił Bitcoin Cash, zarobiłbyś bardzo duże pieniądze.Bitcoin_Cash_graphJak można zaobserwować na powyższym wykresie, istnieje wiele możliwości skorzystania z tej nowej kryptowaluty. Cena bardzo się zmienia, a dzięki wykorzystaniu dźwigni możesz jeszcze bardziej zwiększyć potencjał swoich inwestycji. Oczywiście ważne, aby pamiętać, że Bitcoin Cash jest niestabilny, co wiąże się z tym, że jest ryzykowny, dlatego najrozsądniej będzie, jeśli najpierw poćwiczysz na koncie demo.

Kurs wymiany Bitcoin Cash

Poniżej możesz zapoznać się z aktualnym kursem Bitcoin Cash. Możesz również inwestować bezpośrednio w Bitcoin Cash poprzez naciśnięcie przycisku kupna lub sprzedaży.

Przyszłość Bitcoin Cash

Niestety przyszłość Bitcoin Cash jest ciągle niepewna; to, czy ta nowa wirtualna waluta ostatecznie będzie miała prawo istnieć na rynku, będzie w znacznym stopniu zależało od liczby firm, które ją przyjmą. Na razie Bitcoin jest nadal największy i to się w najbliższym czasie nie zmieni. Jednak już na wstępie Bitcoin Cash zapewnił sobie dobrą pozycję, dzięki czemu jest już jedną z większych dostępnych kryptowalut. I to właśnie dlatego powinieneś przyjrzeć się uważnie, czy górnicy (ang. miners) i sprzedawcy cyfrowych walut decydują się na przyjęcie nowej waluty; może to wskazywać na to, że Bitcoin Cash staje się coraz bardziej powszechny, a to w konsekwencji może spowodować wzrost jego ceny.

Inwestowanie w Monero: w jaki sposób pomyślnie handlować XMR?

Wiele raz dostawaliśmy informacje, że z powodu dużej liczby kryptowalut, stracili jasny obraz rynku. Oczywiście jest to w 100% zrozumiałe! Taka jest prawda. Obecnie dostępnych jest coraz więcej kryptowalut, w które można inwestować. Jedną z walut, która może być interesującą, jest Monero. Zaletą Monero jest to, że transakcje są w 100% prywatne i nie mogą być śledzone w łańcuchu blokowym (ang. Blockchain). W tym artykule możesz przeczytać, w jaki sposób można zarabiać pieniądze, inwestując w Monero.

Jak mogę inwestować w Monero?

Są dwa sposoby, aby zainwestować w Monero. Możesz wybrać aktywne spekulowanie ceną Monero, lub dokonać zakupu w celu dłuższego przetrzymania.

Inwestycja w Monero poprzez zakup kryptowalut

Drugim sposobem na inwestowanie w Monero jest zakup kryptowaluty. To świetna strategia, jeśli jesteś pewien, że wartość waluty wzrośnie w przyszłości. Decydując się na zakup Monero, musisz zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Wielu inwestorów straciło monety Monero, ponieważ nie zabezpieczyli odpowiednio swoich portfeli.Plus500 to strzał w dziesiątkę, jeśli planujesz inwestycję długoterminową w Monero. Dzięki tej platformie nie musisz martwić się o bezpieczeństwo swojego portfela. Możesz łatwo dokonać zakupu Monero i innych kryptowalut za pomocą karty kredytowej lub PayPal. Użyj poniższego przycisku, aby bezpośrednio założyć konto:

Aktywny handel Monero

Inwestycje_MoneroNajlepiej obracać Monero u brokera specjalizującego się w kryptowalutach.

Co chciałbyś wiedzieć na temat inwestowania w Monero?

W jaki sposób działa inwestycja w Monero?

Inwestycje zawsze wiążą się z pewną formą ryzyka. Inwestycje w Monero są nawet bardziej ryzykowne niż inwestycje w akcje. Dzieje się tak dlatego, że kursy kryptowalut bardzo szybko się zmieniają, a także dlatego, że jest to stosunkowo nowy instrument finansowy. To w znacznym stopniu utrudnia oszacowanie, co stanie się z Monero i porównywalnymi walutami kryptograficznymi. Czy są one przyszłością? A może czymś bardzo niepewnym?Ze względu na tę niepewność, nie wolno inwestować całych swoich oszczędności w walutę taką jak Monero. Pamiętaj, aby dokładnie zbadać korzyści płynące z takiej kryptowaluty jak Monero. Zwracaj uwagę na wiadomości, aby nie skończyć z niemiłą niespodzianką. Wiadomości mają silny wpływ na cenę kryptowalut.Co najważniejsze istotne jest, aby sporządzić plan. Zastanów się, co chcesz kupić i jak długo będziesz trzymał inwestycję. W ten sposób wyeliminujesz emocje, które mogą kierować Tobą przy podejmowaniu decyzji!

Czym jest Monero?

Dzięki Monero możesz być dla siebie swoim własnym bankiem. Możliwe jest dokonywanie płatności bez wysyłania informacji o nadawcy lub odbiorcy transakcji. Sprawia to, że waluta jest wręcz niemożliwa do namierzenia. W przypadku kryptowalut jest to normalne, że możesz przeglądać transakcje, ponieważ informacje te są dostępne publicznie. W Monero, te informacje są całkowicie ukryte.Aby to było możliwe, została zastosowana specjalna technologia, znana jako Podpis Pierścieniowy (ang. Ring Signatures). Technologia ta polega na tasowaniu publicznych kluczy szyfrujących, dzięki czemu nie ma możliwości prześledzenia pochodzenia transakcji. Może być ona oczywiście używana do anonimowych płatności. Możliwe jest jednak również wykorzystanie tej technologii do zabezpieczenia kanałów komunikacji między określonymi urządzeniami.Co więcej, Monero ma tę dużą zaletę, że nie będzie miała problemów ze skalowalnością. Tak zwane bloki mogą być dynamicznie dostosowywane, co korzystnie wpływa na stabilność kryptowaluty. Górnicy również mają swój udział w Monero: otrzymują oni standardową minimalną nagrodę. Ta stała nagroda zapewnia, że kryptowaluta ma stałą inflację.

Strategie odnośnie inwestycji w Monero

Mądrzy inwestorzy kierują się bardzo dobrą strategię. Wiele osób zdaje się zapominać, że potrzebny jest również dobry plan związany z kryptowalutami. Przed otwarciem inwestycji konieczne jest przygotowanie konkretnego planu. Ile kryptomonet Monero chcesz kupić? Jaka będzie Twoja cena docelowa? I z jaką stratą możesz się liczyć, żeby nie ponieść dużych konsekwencji?Kiedy już zaczniesz działać zgodnie ze swoim planem, musisz ciągle się go trzymać, niezależnie od tego, co się będzie działo. Wiele osób zaczyna panikować, gdy kryptowaluta nagle traci na wartości. Taka sytuacja jest niebezpieczna. To właśnie w tych chwilach trzeba zachować zimną krew.Dobry inwestor często robi coś odwrotnego niż wszyscy dookoła. Dla takiej osoby, czasy paniki i kraksy są bardziej sprzyjające, żeby dokonać zakupu. A kiedy cena spada w rekordowym tempie? Wtedy być może najlepiej jest zgarnąć grubą kasę na kryptowalucie Monero.monero

Czy powinieneś kupić Monero lub XMR?

Niektórzy ludzie zastanawiają się, czy rzeczywiście warto kupić XMR lub Monero. Jeśli się nad tym zastanawiasz, powinieneś oczywiście spojrzeć w perspektywie długoterminowej. Fakt, że Monero jest rzeczywiście całkowicie anonimowe, znacznie przyczynia się do jego długoterminowej perspektywy. Nie tylko uczciwi ludzie będą korzystać z Monero. Również przestępcy będą chętnie używać Monero do swoich anonimowych płatności.Kupno Monero jest możliwe poprzez tzw. portfel. Musisz na własną rękę zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Jeśli chcesz wykorzystać duża zmienność waluty, to bardziej atrakcyjne jest inwestowanie przy pomocy brokera internetowego.

Jak inwestować w NEO?

Inwestowanie w NEO jest wciąż możliwe! Wartość tej wirtualnej waluty wyraźnie wzrosła: na początku 2017 cena wahała się w granicach 17 centów, a obecnie kształtuje się na poziomie kilkudziesięciu funtów. Gołym okiem widać potencjał tej waluty. Zatem, w jaki sposób podczepić się pod ten pociąg do nieba i skorzystać na wahaniach kursu NEO?

Inwestowanie w NEO

Inwestycje w NEO dokonywane są za pośrednictwem tak zwanych brokerów. Mimo upływu lat kryptowaluty wciąż pozostają nowością rynkową, przez co niewielu brokerów traktuje je poważnie. Na całe szczęście, znaleźliśmy dla Ciebie odpowiednią platformę, umożliwiającą inwestowanie w NEO. W ramach tego serwisu możesz skorzystać z następujących udogodnień:Kryptowaluta NEO
 • Bezpłatna wersja demonstracyjna umożliwiająca przeprowadzanie nieograniczonych symulacji bez ryzyka
 • Możliwość zarabiania na spadku kursu NEO (bardzo użyteczne)
 • Brak konieczności opłacania ustalonych prowizji od inwestycji w NEO
Kliknij tutaj i zainwestuj w NEO na platformie Plus500>>

Czym tak właściwie jest NEO?

Zanim weźmiesz się do dzieła i zaczniesz inwestować na poważnie, warto zrozumieć, czym dokładnie jest NEO. Podobnie jak Bitcoin, NEO jest kryptowalutą. Z kolei kryptowaluty to rodzaj walut cyfrowych, za których pośrednictwem dokonuje się płatności online. W rzeczy samej NEO różni się od Bitcoin pod wieloma względami. Ta kryptowaluta w swojej naturze jest bardziej zbliżona do Ethereum.W przypadku NEO stosuje się tzw. kontrakty centralne. W ramach Blockchain NEO takie kontakty dodatkowo określane są jako NEOContracts. Ta technologia pozwala na zastosowanie mocy obliczeniowej komputera w celu automatyzacji różnorodnych procesów oraz transakcji. W tym względzie NEO łudząco przypomina Ethereum.Niemniej jednak główna różnica dotyczy grupy docelowej. Podczas gdy Ethereum umocniła swoją pozycję na Zachodzie, nie można tego samego powiedzieć o NEO, która skoncentrowała się na rynku azjatyckim. Jak do tego doszło?

Czy NEO jest kryptowalutą Chin?

Można tłumaczyć to wsparciem udzielanym przez Chińską Republikę Ludową. Niezaprzeczalnie, ta kryptowaluta została opracowana w Chinach i wygląda na to, że ma ona wiele wspólnego z chińskim rządem, skoro nie jest postrzegana przez władze jako zagrożenie. W przeciwieństwie do Bitcoin chiński rząd nie potępił NEO. To ciche przyzwolenie zdecydowanie zagrało na korzyść NEO, która błyskawicznie podbiła rynek państwa środka.Należy pamiętać, że twórcy tej waluty, o wiele lepiej orientują się w sprzedaży na rynku azjatyckim. Wystarczy popatrzeć na spółki odnoszące sukcesy na Zachodzie, a które nie potrafią wybić się w Azji. Różnice kulturowe często są barierą nie do przełamania. Dzięki temu, że kryptowaluta NEO została opracowana przez chińczyków, ma ona ogromną szansę zawładnąć rynkiem azjatyckim, podobnie jak serwis Alibaba, czy spółka Huawei.Kryptowaluta NEO

Inne zalety NEO

Zalety NEO na tym się nie kończą. Przykładowo, w porównaniu do Ethereum, NEO jest znacznie bardziej przyjazna dla programistów pragnących sporządzić kontrakt, ponieważ nie muszą oni uczyć się nowego języka programowania. W przypadku Ethereum jest to niestety koniecznie. NEO jest niezwykle elastyczną kryptowalutą, która pozwala na korzystanie z wielu popularnych języków programowania, co czyni z niej uniwersalne narzędzie. W przypadku kryptowalut cechujących się praktycznym zastosowaniem wzrost ceny jest o wiele bardziej prawdopodobny.W każdym razie nie jest to jedyna przewaga względem Ethereum. NEO jest o wiele bardziej skalowalna i szybsza. Suma summarum, ta kryptowaluta ma ogromny potencjał.

Bieżący kurs NEO

80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy

Warto zdecydować się na zakup NEO?

Czy obecnie warto nabywać duże ilości NEO? Przyszłość NEO jest ciężka do przewidzenia. W tej chwili jedynie dwóch programistów pracuje nad rozwojem tej kryptowaluty. Nie ma pewności, czy wszystkie „problemy początkowe” zostaną należycie rozwiązane.Jedno można powiedzieć z całą pewnością, warto handlować kryptowalutą NEO. Najlepiej dokonać tego poprzez brokera online. W ten sposób możesz zarabiać zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen, a co za tym idzie, nie uzależnisz swojego sukcesu od powodzenia NEO w przyszłości.Kliknij tutaj i porównaj brokerów kryptowalut online>>

Inwestowanie w Ripple lub XPR: jak handlować Ripple?

Kryptowaluty biją obecnie rekordy popularności! Większość ludzi doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czym jest Bitcoin, jednocześnie nie mając zielonego pojęcia o innych alternatywach, takich jak Ripple. To wielka szkoda! Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że dywersyfikacja zwiększa szansę na zysk. W niniejszym artykule omówimy sposoby inwestowania w Ripple oraz możliwości, jakie daje ta niezwykła kryptowaluta.

Czym właściwie jest Ripple?

Podobnie jak Bitcoin czy Ethereum, Ripple jest również kryptowalutą. Niemniej jednak w tym wypadku występują znaczące różnice. Na przykład, Ripple nie jest całkowicie zdecentralizowana: istnieje instytucja, określająca cenę oraz podaż tej kryptowaluty. Obecnie co miesiąc emituje się jeden miliard Ripple lub XPR. Na rachunku Escrow wciąż znajduje 55 miliardów XPR w rezerwie. Jeśli świeżo wydane Ripple nie sprzedadzą się, wracają do rezerwy.Co czyni Ripple unikalną kryptowalutą, pomijając fakt, że jest ona scentralizowana? No cóż, w tym wypadku chodzi o ambitne cele. Kryptowaluta XPR ma za zadanie zbudowanie połączeń pomiędzy fizycznymi a cyfrowymi walutami. Ten cel wydaje się całkiem możliwy, biorąc pod uwagę, że Ripple pozwala na błyskawiczną realizację transferów międzynarodowych po ekstremalnie niskich kosztach rzędu ułamkowych części centa!

Inwestowanie w Ripple

Jeden z najlepszych sposobów na inwestowanie w Ripple to otwieranie pozycji krótkich. Takie działanie staje się możliwe za pośrednictwem tzw. brokera. Dzięki temu możesz błyskawicznie kupować lub sprzedawać XPR, wykorzystując w ten sposób krótkie wahania rynkowe. Ripple należy do niestabilnych walut, dzięki czemu pojawią się mnóstwo okazji do zarobku.Nie zwlekaj, utwórz bezpłatne konto już dziś. Kliknij tutaj i otwórz darmowe konto >>Inwestowanie Ripple

Jak bardzo znane jest Ripple?

Z całą pewnością Ripple jest mniej znaną walutą w porównaniu do Bitcoin. Niemniej jednak nie wolno lekceważyć potencjału tej kryptowaluty, ponieważ w obiegu znajduje się znacznie większa ilość XPR. Wiadomo, cena jednostkowa Ripple jest niższa, aczkolwiek łączna kapitalizacja rynkowa góruje nad Bitcoin. Ten fakt czyni z Ripple jedną z największych kryptowalut dostępnych na rynku.Co więcej, kolejnym aspektem składającym się na sukces Ripple jest wsparcie udzielane przez wiele liczących się banków. Możliwość międzynarodowego transferowania pieniędzy praktycznie za darmo jest przynęta dla dużych instytucji bankowych. Zainteresowanie grubych ryb z pewnością korzystnie wpłynie na rozwój Ripple w przyszłości.

Dlaczego warto kupować Ripple?

Jeśli już posiadasz Bitcoin, zakup XPR może wydawać się nie do końca sensowny. Wciąż zastanawiasz się, czy warto w to wejść? Odpowiedź jest prosta! Ripple i Bitcoin potrafią żyć w symbiozie, doskonale uzupełniają się nawzajem! Ripple posiada szereg zalet dających przewagę nad Bitcoin. Oczywiście, istnieje możliwość przeprowadzania bezpośrednich transakcji równorzędnych, pozwalająca na połączenie rachunku bankowego z siecią Ripple.Co więcej, transakcje w ramach sieci Ripple waliduje się niemalże natychmiastowo, dzięki czemu banki są w stanie zaksięgować transakcje w okamgnieniu. To wszystko czyni z Ripple kryptowalutę nad wyraz przyjazną użytkownikowi.Ponadto, emisja waluty kontrolowana centralnie niesie za sobą szereg korzyści. To pozwala na szybką reakcję w razie wystąpienia komplikacji. W przypadku sieci Bitcoin potrzeba zgody 95% upoważnionych do podejmowania decyzji, aby działanie mogło zostać podjęte, przez co możliwości rozwoju algorytmu są znacznie ograniczone. Kryptowaluta Ripple nie napotyka tego rodzaju przeszkód, ponieważ kontrolę nad nią sprawuje scentralizowana instytucja.Wszystkie te unikalne cechy Ripple czynią z niej niebywale atrakcyjną kryptowalutę, a ze względu na jej niestabilność kursową powstaje mnóstwo okazji do zarobku dla potencjalnych inwestorów.

Kurs Ripple

Instrumenty, które nie są obecnie dostępne na platformie

Inwestowanie w Dash: jak handlując Dash?

Podobnie jak Bitcoin, Dash to tak zwana kryptowaluta. Nie da się ukryć, że daleko jej do sławy, którą okrył się Bitcoin, niemniej jednak popularność nie zawsze jest wyznacznikiem w przypadku kryptowalut. Po prawdzie Dash posiada kilka unikalnych cech, które czynią ją wyjątkową w porównaniu do Bitcoin. Co więcej, Dash charakteryzuje się wysoką niestabilnością, co stwarza inwestorom całe mnóstwo okazji do zarobku. W niniejszym artykule wyjaśnimy, jak inwestować w Dash, rozważając skupowanie kryptowaluty i kontrastując to z aktywną spekulacją.

Inwestowanie w Dash

Istnieją dwie drogi prowadzące do inwestowania w Dash. Jedną z nich jest aktywa spekulacja w krótkich okresach. Kolejna opcja to fizyczne skupowanie Dash. Poniżej przedstawiliśmy obie metody.

Skupowanie Dash w ramach inwestycji długoterminowej

Kryptowaluty sprawdzają się w przypadku inwestycji długoterminowych. Niemniej jednak biorąc pod uwagę, spadki cen z 2017 roku, radzimy zachować szczególną ostrożność. To jak stąpanie po cienkim lodzie, tak więc odradzamy skupowanie Dash bez opamiętania. Co więcej, należy wyczuć odpowiednią chwilę na zakup.Coraz więcej ludzi sięga po kryptowaluty, myśląc o wiarygodnych inwestycjach długoterminowych. Niektórzy postrzegają waluty, takie jak Bitcoin i Dash jako złoto naszych czasów. Nic w tym dziwnego, w końcu cyfrowe kryptowaluty nie są kontrolowane przez banki centralne, a przy okazji posiadają funkcjonalność, której oczekuje przeciętny użytkownik. To wszystko czyni z kryptowalut atrakcyjną rezerwę na gorsze czasy.Zakup Dash w perspektywie długoterminowej jest względnie prostym przedsięwzięciem. W Internecie roi się od brokerów oferujących taką możliwość. Jedną z lepszych dostępnych opcji jest platforma Plus500, gdzie dokonasz zakupu Dash po kliknięciu myszką. Nie potrzebujesz elektronicznego portfela, płatności możesz dokonywać bezpośrednio w swojej walucie.Kliknij przycisk poniżej, aby bezzwłocznie utworzyć konto Plus500:

Handel Dash

Kryptowaluta Dash nie należy do najstabilniejszych aktywów pod słońcem. W porównaniu do walut tradycyjnych, takich jak dolar, czy euro, kurs Dash zmienia się niczym pogoda w marcu. Handlując CFD Dash, masz możliwość składania zleceń na różnorodne działania krótkoterminowe. Takie rzeczy jak najbardziej wchodzą w grę na brokerskich platformach online.Przed tobą możliwość wypróbowania tego rodzaju inwestycji bez ponoszenia ryzyka w ramach konta demonstracyjnego. Kliknij poniższy przycisk i utwórz bezpłatne konto demo:Dash inwestowanie

Czym różni się Dash od Bitcoin?

Czasami ciężko jest dostrzec inne kryptowaluty poprzez pryzmat Bitcoin. Dlatego zdecydowaliśmy się na omówienie największych zalet Dash względem Bitcoin. Pierwszą szalenie istotną przewagą Dash są potwierdzenia transakcji realizowane przez system InstaSend, dzięki czemu zaksięgowanie trwa zaledwie kilka sekund. W przypadku Bitcoin egzekucja transferu często ciągnie się godzinami.Warto również wspomnieć o kwestii prywatności, która w przypadku Dash stoi na zdecydowanie wyższym poziomie. PrivateSend gwarantuje całkowitą prywatność twojej historii. Jeśli chcesz, aby twoje transakcje były bezpieczne i niezauważalne, rozważ korzystanie z Dash.Co więcej, Dash korzysta z serwerów masternode. Dzięki temu nagradzani są wyłącznie krypto kopacze, którzy rzeczywiście odnajdą kryptowalutę, oraz pozostałe instytucje, które zapewniają przechowywanie i walidację waluty.Na koniec warto wspomnieć o jednej kwestii. Mianowicie w przypadku transakcji zawieranych poprzez Dash 10% sumy trafia do wspólnej puli, czyli „Dash Treasury” (Skarbiec Dash). Pieniądze ze skarbca są wykorzystywane do realizacji projektów Dash, a co za tym idzie, rozwój tej kryptowaluty nie jest uzależniony od ochotników uprawiających wolontariat. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety, Dash wydaje się bardziej kuszącą inwestycją niż sam Bitcoin.

Przyszłość Dash

Chcąc określić chęć zakupu lub sprzedaży Dash, należy bacznie obserwować ogólną tendencję rynkową. W 2017 roku nastąpił gwałtowny wzrost cen kryptomonet, po którym doszło do ogólnego załamania rynku. Pomimo krachu wygląda na to, że obecnie Dash daje sobie rade.Podstawowe pytanie brzmi – czy ta dobra passa nie skończy się w 2020 roku? W każdym razie odpowiednio planując swoje inwestycje, możesz osiągnąć zadowalające rezultaty. Koniec końców, kursy kryptowalut są nadzwyczaj niestabilne, tak więc kupując Dash w odpowiednim momencie, masz szansę na zgarnięcie całkiem tłustej sumki. Dowiedz się więcej na temat inwestowania w kryptowaluty, czytając ten artykuł.

Handel Litecoin: Jak inwestować w Litecoin?

Kryptowaluty są na fali! U boku Bitcoin istnieje wiele innych alternatyw, wśród których Litecoin coraz bardziej zyskuje na popularności. Według wielu ekspertów Litecoin może stać się następcą Bitcoin. Zapewne zadajesz sobie pytanie – w jaki sposób można zarobić (ale niestety również stracić pieniądze) na handlu Litecoin przez Internet? Zapoznając się z niniejszym artykułem, dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat inwestowania w Litecoin.

Jak inwestować w Litecoin?

W tym w przypadku na pierwszy plan wychodzą dwie metody. Pewni inwestorzy decydują się na aktywną spekulację Litecoin. Ten sposób pozwala na wykorzystywanie wszelkiego rodzaju sytuacji zachodzących na rynku. Inni zaś dokonują długoterminowych inwestycji w Litecoin. Omówimy i zdradzimy, jak wykorzystywać obie metody inwestycyjne.

Inwestowanie długoterminowe w Litecoin

Inwestowanie długoterminowe jest jak najbardziej możliwe w przypadku Litecoin. Cała sztuka polega na zakupie i przetrzymaniu do momentu wzrostu ceny. Wielu ludzi pokłada swoje nadzieje w kryptomonetach do tego stopnia, że wyprzedają cały majątek, aby ulokować w nich kapitał. Inni zaś widzą przyszłość kryptowalut w ciemnych barwach, odnosząc się do regularnie występujących krachów.Pragniesz dokonać fizycznego zakupu Litecoin? W takim razie Plus500 jest strzałem w dziesiątkę. Serwis Plus500 umożliwia błyskawiczny zakup Litecoin za pomocą karty kredytowej. Kliknij poniższy przycisk i utwórz bezpłatne konto na platformie Plus500:

Czym tak właściwie jest Litecoin?

Kryptowaluta Litecoin zasłynęła jako jedna z pierwszych monet alternatywnych (z ang. altcoin). Określenie „altcoin” przypisuje się wszystkim kryptowalutom poza Bitcoin. Ideą, która przyświecała twórcy Litecoin – Charliemu Lee, było stworzenie szybszej i tańszej monety. Tak jak w przypadku Bitcoin, płatności dokonywane za pomocą Litecoin odbywają się bez ingerencji stron trzecich.

Kupić, czy sprzedać Litecoin – oto jest pytanie

Ze względu na wysoką niestabilność stajesz przed szansą na spory zysk, ale też i na spore ryzyko utraty wszystkich swoich pieniędzy! Pamiętaj, że to działa w obie strony, równie dobrze możesz popłynąć i utracić wszystko, zanim się obejrzysz! Tak czy inaczej, koniecznie zachowaj szczególną ostrożność. Jedna z metod prewencyjnych polega na bacznym obserwowaniu wiadomości. Pamiętaj jednak, że jesteś również narażony na utratę swoich pieniędzy.Niestabilność Litecoin odstrasza profesjonalnych graczy giełdowych, tym samym zostawiając pole do popisu dla traderów – innymi słowy zwykłych ludzi, takich jak ty, którzy chcą zarobić parę dodatkowych groszy.Traderzy na ogół nie są ekspertami, a ich działania często odzwierciedlają bieżące aktualności. W związku z tym złe wieści potrafią mocno odcisnąć swoje piętno na Litecoin, powodując dramatyczny spadek ceny. Patrząc na trendy Litecoin, nie sposób nie zauważyć, że po ekstremalnych tendencjach zniżkowych zazwyczaj następują gwałtowne trendy zwyżkowe.Inwestowanie Litecoin

Zysk (ale także i strata) w przypadku niestabilnych poziomów cenowych

Jako trader, możesz skorzystać na ignorancji i braku doświadczenia przeciętnych graczy, podejmując działania odwrotne w stosunku do całej reszty. Słysząc negatywne wieści, nie trać zainteresowanie Litecoin, zamiast tego otwórz pozycję krótką i zarabiaj (a także niestety strać pieniądze) w trakcie tendencji zniżkowej!Jak tylko cena zaczyna spadać, kupujesz Litecoin, tym samym maksymalizując zysk (ale niestety też zwiększając ryzyko utraty pieniędzy). Nie zapomnij zabezpieczeniu funkcją automatycznego zamykania pozycji w celu ograniczenia strat (stop loss), dzięki temu nie pójdziesz z torbami, popełniając błąd.Litecoin podobnie jak Bitcoin to bardzo atrakcyjny instrument finansowy. Mimo iż ciągle pozostaje w cieniu Bitcoin, to wszystko wskazuje na to, że w przyszłości role się odwrócą! Nie spuszczaj Litecoin z oka i zarabiaj (lub trać pieniądze) na wahaniach kursów, sprzedając i kupując w odpowiedniej chwili.

Kurs Litecoin

Poniżej przedstawiliśmy aktualną cenę CFD Litecoin. Możesz otworzyć pozycję bezpośrednio po skorzystaniu za przycisków.

Należy pamiętać, że 80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

 

Inwestowanie w Ethereum lub Ether

Kryptowaluty biją rekordy popularności! Oprócz Bitcoin istnieje całe mnóstwo kryptowalut stwarzających okazję do zarobku. Doskonałym przykładem jest tutaj powszechnie uznana kryptowaluta zwana Ethereum lub Ether. W niniejszym artykule omawiamy sposoby inwestowania w Ethereum oraz cechy odróżniające ją od innych kryptowalut, takich jak Bitcoin.

Gdzie i jak można inwestować w Ethereum?

Decydując się na inwestycję w Ethereum, masz do wyboru dwie opcje. Pierwszą z nich jest aktywna spekulacja ceną Ethereum, nazywana przez nas spekulacją inwestycyjną. Druga z metod polega na zakupie i przetrzymaniu w dłuższej perspektywie czasu. W niniejszej sekcji omówimy każdą z opcji.

Handel Ethereum: inwestycje krótkoterminowe

Jeśli pragniesz optymalnie wykorzystać wszelkie wahania kursu, możesz spróbować swoich sił, spekulując ceną Ether. Inwestorzy stale czerpią korzyści z obniżek kursów, stosując tzw. pozycje krótkie, dostępne w ramach serwisów brokerskich online.Umożliwiająca obrót za pomocą kontraktów CFD platforma Plus500 zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Twórcy przewidzieli bezpłatne konto demonstracyjne o nieograniczonej funkcjonalności. Korzystając z oprogramowania serwisu, zakupisz lub sprzedasz CFD za jednym kliknięciem myszki, błyskawicznie reagując na wahanie kursów. Kliknij tutaj i spróbuj swoich sił, handlując kontraktami CFD Ethereum na platformie Plus500:Handluj Ethereum Plus500

Kupuj pod kątem inwestycji długoterminowych

Podobnie jak Bitcoin, kryptowaluta Ethereum podbiła serca inwestorów z całego świata. Jeśli zakupiłbyś Ether w momencie debiutu rynkowego, obecnie byłbyś milionerem popijającym drinki z parasolką na Karaibach. Wartość tej kryptowaluty wzrosła o 100%! A na tym nie koniec, Ether wciąż ma ogromny potencjał w dłuższej perspektywie. W dalszej części artykułu wyjaśnimy, na czym polega wyjątkowość Ethereum, która napędza cały ten szum.Niemniej jednak należy pamiętać, że wyczucie odpowiedniej chwili na zakup Ether odgrywa szalenie istotną rolę. Jak to bywa w tej branży, inwestowanie na oślep nie wychodzi nikomu na zdrowie. Kurs jest wysoce niestabilny, w związku z czym należy przeprowadzić dogłębną analizę ceny i sporządzić odpowiedni plan działania, jak w przypadku inwestycji tradycyjnych. Idąc tą drogą, staniesz przed szansą na pokaźny zysk!Gdzie można dokonać fizycznego zakupu Ethereum? Jednym z takich miejsc, które możemy polecić z czystym sumieniem, jest platforma Plus500. Proces utworzenia konta to pestka, a zaraz po nim możesz zabrać się do dzieła i zacząć handel kryptowalutami. Kliknij poniższy przycisk i otwórz rachunek na platformie Plus500.

Czym tak właściwie jest Ethereum? To coś więcej niż cyfrowa moneta…

Jeśli uważasz, że Ethereum to tylko kolejna moneta cyfrowa, zastanów się dwa razy! To coś więcej. Ta kryptowaluta może być wykorzystywana jako system z funkcją programowania określonych parametrów i to właśnie sprawia, że Ethereum zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych kryptowalut.Zarówno Ethereum, jak i Bitcoin wykorzystują technologię Blockchain. Ethereum ma możliwość realizowania aplikacji za pośrednictwem chmury. Tego rodzaju aplikacje są chronione przed manipulacją, a co za tym idzie, utworzenie kontraktu odbywa się w inteligentny i bezpieczny sposób.Obecnie ta technologia wciąż raczkuje, ale kto wie, być może pewnego dnia grupy zawodowe, takie jak prawnicy, będą tworzyć swoje kontrakty wyłącznie przy pomocy Ethereum. Ta kryptowaluta ma świetne rokowanie na przyszłość i może stanowić poważną konkurencję dla Bitcoin, przyciągając inwestorów poszukujących okazji do zarobku. Myślisz, że nastał już odpowiedni na inwestowanie w Ethereum?inwestowanie w ethereum

Jakie korzyści niesie za sobą inwestowanie w Ethereum?

Przypominamy, dywersyfikacja to jeden z kluczy do sukcesu, tak więc nie warto lokować całego kapitału w jednej kryptowalucie, przykładowo skupiając się wyłącznie na Bitcoin. Waluta Ethereum jest znana na całym świecie, a inwestorzy, słysząc pozytywne wiadomości, doceniają jej potencjał i coraz częściej decydują się na inwestycję części swoich środków w Ether. Handel Ethereum w wielu przypadkach okazuje niezwykle korzystną inwestycją.Kolejną ogromną zaletą Ethereum jest niebywała elastyczność. Przykładowo, istnieje możliwość wykorzystywania innych kryptowalut w ramach Blockchain Ethereum. Niemniej jednak ta zaleta, jak każdy medal, ma dwie strony, ponieważ korzystanie z niej dotkliwie spowalnia działanie sieci.W porównaniu do Bitcoin dodatkowa funkcjonalność stawia Ethereum w bardzo korzystnym świetle. Wielu ekspertów twierdzi, że dzięki tej kryptowalucie w przyszłości nie będziemy potrzebować prawników ani notariuszy. Zapewne minie jeszcze wiele lat, zanim do tego dojdzie, niemniej jednak nie można przejść obojętnie obok tak ogromnego potencjału, jaki niesie za sobą kryptowaluta Ethereum.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w Ethereum?

Podobnie jak inne kryptowaluty, Ethereum jest wysoce niestabilna. Obracając nią, możesz stracić nawet 10% w ciągu jednego dnia. Inwestorzy zainteresowani handlem Ethereum powinni mieć nerwy ze stali oraz szczegółowo opracowany plan działania. Jeśli łatwo popadasz w panikę, lepiej dobrze się zastanów, zanim wejdziesz do gry.Kolejne ryzyko związane z obrotem Ethereum to zacięta konkurencja. Ta kryptowaluta swoją niebywałą popularność zawdzięcza określonym funkcjom, o których nikt wcześniej nie śnił. Niemniej jednak obecnie istnieje wiele lepszych alternatyw, więc to tylko kwestia czasu, kiedy inne monety zdeprymują Ethereum. W każdym razie decydując się na handel Ethereum, warto trzymać rękę na pulsie, bacznie obserwując ruchy konkurencji.ethereum inwestować

Co wyróżnia kryptowaluty Ether?

Jeśli usiłujesz porównywać Ethereum do Bitcoin, to szkoda twojego czasu. Wiadomo, nie da się ukryć, jedno i drugie to kryptowaluta, jednakże są one, jakby z zupełnie innej beczki. Jedną z największych zalet Ethereum jest łatwość manipulacji przy wszelkiego rodzaju projektach. Na ogół zarówno Bitcoin, jak i Litecoin są postrzegane jako waluta, a z kolei Ether może posłużyć do realizacji różnych przedsięwzięć.Czy zdajesz sobie sprawę, że za pomocą Ether można emitować akcje, a nawet ustanawiać systemy polityczne? Co więcej, ta kryptowaluta jest bardzo przydatna przy sporządzaniu kontraktów. Co prawda natura Ethereum nie podlega zmianom, a co za tym idzie, zawarty na jej podstawie kontrakt nie może być wyedytowany. Nawet programiści nie mają takiej możliwości, co przy okazji stanowi skuteczne zabezpieczenie przed złośliwymi atakami ze strony hakerów. Ten potencjał prawdopodobnie napędzi cenę Ethereum w przyszłości.

Strategia inwestowania w Ethereum

Zawsze możesz zdecydować się na spontaniczny zakup Ethereum. Jednakże w tym przypadku tej kryptowaluty nie jest to najlepszy pomysł. Ogólnie przyjmuje się trzy metody inwestowania:
 • Długoterminowy zakup Ethereum
 • Handel przy wzroście ceny
 • Handel przy spadku ceny
Decydując się na inwestycję długoterminową, należy dokonać dogłębnej analizy rynku w szerszej perspektywie. Na ogół kurs Ether podąża za cenami innych kryptowalut.Ponadto, należy trzymać rękę na pulsie, śledząc bieżące wiadomości na temat Ether. Czy przypadkiem jakaś inna moneta nie zyskuje przewagi nad Ethereum? Jeśli tak jest, to być może warto wstrzymać się z zakupem. Rozważając nabycie Ethereum, trzeba wyczuć odpowiedni moment na wkroczenie do gry. Ogólnie rzecz ujmując, właściwa chwila następuje w trakcie recesji.Strategia alternatywna skupia się wokół handlu. Przykładowo, korzystając z dobrodziejstw analizy technicznej, możesz wyczuć odpowiedni moment na wkroczenie do akcji. Co więcej, w tym wypadku również istnieje możliwość dokonywania transakcji na podstawie bieżących aktualności. Niezależnie od tego, którą strategię obierzesz, należy zawsze ostrożnie przeanalizować ryzyko i odpowiednio nim zarządzać. Dobrym przykładem jest automatyczne przyjęcie straty przy określonej cenie.

Kurs wymiany Ethereum

Oczywiście, to szalenie istotne, aby śledzić kurs Ether na bieżąco. Poniżej przedstawiliśmy wartość Ethereum. Istnieje możliwość obracania CFD Ethereum bezpośrednio po naciśnięciu przycisków kup i sprzedaj.

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.