Inwestowanie w kryptowaluty

Kryptowaluty są obecnie na fali. Ciężko się temu dziwić, biorąc pod uwagę, że korzystając z nich, można zgarniać zyski na poziomie kilkuset, a nawet kilku tysięcy procent zainwestowanej kwoty w niebywale krótkim czasie. Tylko od czego zacząć swoją przygodę w świecie handlu kryptowalutami? Które z nich to inwestycje godne uwagi? W niniejszym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat inwestowania w kryptowaluty.

W jaki sposób inwestować w kryptowaluty?

Możesz zdecydować się na aktywną spekulację kryptowalutami. W ten sposób twoje szanse na czerpanie korzyści z wahań cen rynkowych znacznie wzrosną. Kolejną z opcji jest dokonywanie inwestycji długoterminowych.

Inwestowanie w kryptowaluty

Pokładasz swoje nadzieje w określonych kryptowalutach? Przed tobą stoi możliwość dokonania inwestycji długoterminowych. eToro jeden z najlepszych brokerów, który pomoże Ci tego dokonać. Platforma eToro pozwala na handel wszystkimi znanymi kryptowalutami. Dokonując transakcji za pośrednictwem eToro, nie płacisz prowizji od nabywanych kryptowalut. Jeśli pragniesz przekonać się na własną rękę o możliwościach, jakie daje eToro, skorzystaj z poniższego przycisku.

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

inwestuj w kryptowaluty eToro

Inwestowanie w kryptowaluty za pośrednictwem eToro

Aktywna spekulacja kryptowalutą

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum są szalenie niestabilne, co oznacza, że ich cena może wahać się wielokrotnie w ciągu dnia. Jako inwestor, możesz skorzystać na takiej sytuacji. Zarówno spadki, jak i wzrosty cen potrafią zagrać na twoją korzyść.

Bez wątpienia, jednym z najlepszych brokerów dla kryptowalut jest platforma Plus500, która pozwala na obrót wszystkimi znanymi kryptowalutami CFD bez konieczności płacenia ustalonej prowizji. Co więcej, zanim przejdziesz do konkretów, możesz ćwiczyć do woli, korzystając z darmowego konta demonstracyjnego. Plus500 to strzał w dziesiątkę dla wszystkich, którzy pragną aktywnie spekulować kryptowalutami CFD, takimi jak Bitcoin czy Ethereum.

  • Ćwicz bez ryzyka dzięki nieograniczonej darmowej wersji demo
  • Nie płać prowizji od dokonywanych transakcji.
  • Zarabiaj na spadkach cen rynkowych

Chcesz spróbować swoich sił w aktywnym handlu? Skorzystaj z poniższego przycisku, aby utworzyć bezpłatne konto demo na platformie Plus500:

86% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Handel kryptowalutą Plus500

Aby dokonać inwestycji w kryptowaluty, wystarczy po prostu kliknąć myszką! Obrazowe kursy. 

Czym tak właściwe są kryptowaluty?

Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z kryptowalutami, szalenie istotne jest, abyś zrozumiał, czym tak właściwie są. Kryptowaluta to nic innego niż zaszyfrowane pieniądze. Dla wielu jest to cyfrowa forma płatności nieregulowana przez żadną scentralizowaną organizację.
Zatem kryptowaluty są wolne od wad tradycyjnego pieniądza, ponieważ handel nimi odbywa się wyłącznie przez Internet. Otrzymanie krypto monet lub rachunków w formie fizycznej po prostu nie wchodzi w grę.

Jedną z unikalnych cech kryptowalut jest ich niebywała funkcjonalność. Przykładowo, Bitcoin jest całkowicie zdecentralizowaną walutą. W praktyce oznacza to, że żaden bank ani inna strona trzecia nie biorą udziału w transakcjach. Przelewając pieniądze drugiej osobie, transfer dokonuje się bezpośrednie bez jakiejkolwiek ingerencji. Dzieje się tak, ponieważ żadnastrona trzecia nie jest już do niczego potrzebna przy finalizowaniu transakcji, a co za tym idzie, koszt samej operacji staje się mniejszy przy jednoczesnym zwiększeniu szybkości. Gołym okiem widać, jak wiele korzyści niosą ze sobą kryptowaluty.

Wybrane zalety kryptowalut

  • Kryptowaluty są w pełni zdecentralizowane
  • Operacje są dokonywane szybciej i wiążą się z nimi mniejsze koszty
  • Transakcje na ogół są trudne, a czasami wręcz niemożliwe do wyśledzenia
  • Kryptowaluty są coraz częściej wykorzystywane jako akceptowana metoda płatności

W jakie kryptowaluty możesz zainwestować?

 Na stronie trading.info znajdziesz informacje na temat wszystkich liczących się kryptowalut. W niniejszym artykule dowiesz się ogólnie, czym właściwie jest każda z kryptowalut. Klikając dalej, znajdziesz więcej danych odnośnie do określonej kryptowaluty. Następnie, będziesz mógł przejrzeć aktualne kursy i podjąć decyzję o inwestycji.

Dlaczego warto inwestować w kryptowaluty?

Inwestycje w kryptowaluty potrafią być niezwykle lukratywne, co wynika z niestabilności rynku. Poniżej umieściliśmy grafikę przedstawiającą historię kursu Bitcoin na przestrzeni lat.

Plus500_cryptocurrency_price_development

Jak widać, wartości szczytowe regularnie przeplatają się z głębokimi minimami. W 2018 roku zanotowano szczytowy poziom w wysokości 18,000 USD. W 2019 kurs spadł do około 4,000 USD, niemniej jednak już po kilku miesiącach wzniósł się na poziom 10,000 USD, aby następnie ponownie zmniejszyć do 4,000 USD. Wcześniej wspomniana niestabilność jest widoczna gołym okiem.

Wielu potencjalnych inwestorów z pewnością pokręci nosem, patrząc na takie historie kursu, jednakże w przypadku ludzi gotowych na podjęcie odrobiny ryzyka, handel kryptowalutą może okazać się wysoce korzystnym przedsięwzięciem. Koniec końców, kupując i sprzedając regularnie, będziesz w stanie generować stałe i pokaźne zyski.

Inwestowanie w kryptowaluty nie jest dla każdego. Musisz liczyć się ryzykiem wynikającym z niestabilności rynku. Należy przygotować się na ponoszenie strat w trakcie tego rodzaju działalności. Jeśli jesteś w stanie to zaakceptować, to być inwestycje kryptowalutowe są właśnie tym, czego szukasz!

Korzystne inwestowanie w kryptowaluty

Pragniesz osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, inwestując w kryptowaluty? Stosując się do poniższych wskazówek, z całą pewnością dopomożesz swemu szczęściu.

Szukaj informacji na własną rękę

Wielu ludzi wkroczyło w świat kryptowalut bez uprzednich przygotowań. Większość z nich poniosła dotkliwe straty, zniechęcając się do wszelkich inwestycji raz na zawsze.

Unikaj strat związanych z inwestycjami w kryptowaluty, kierując się zdrowym rozsądkiem. Inwestując w akcje po raz pierwszy, nie możesz robić tego na ślepo. Pamiętając o tym, upewnij się, czy dowiedziałeś dostatecznie dużo na temat akcji, w których zamierzasz ulokować swój kapitał. To szalenie istotne, kiedy planujesz inwestycje długo terminowe.

Podążaj za trendem

Trend może stać się twoim najlepszym przyjacielem! Wielu inwestorów ślepo podąża za przytłaczającymi trendami kryptowalut, kupując, kiedy kursy sięgają niebios. Jak wiadomo, podążanie za tłumem nie zawsze wychodzi na zdrowie. Mając to na uwadze, możesz wykorzystać trendy narastające wokół określonych kryptowalut, dokonując rozważnych inwestycji.

Jeśli pragniesz, aby twoje inwestycje były lukratywne, powinieneś poświęcić nieco czasu i wybadać, jakie działania są podejmowane przez większość graczy na rynku. Wielu ludzi inwestujących w kryptowaluty nie ma bladego pojęcia, na czym polega inwestowanie w ogólnym tego słowa znaczeniu. Sporo osób kieruje się emocjami w trakcie oceniania inwestycji, zamiast zdać się na rzetelne źródła informacji.

To oznacza, że dyktowane kursy kryptowalut są silnie uzależnione od mediów i wiadomości, a w szczególności tych niekorzystnych. W niepewnych czasach okazje do inwestycji mnożą się niczym grzyby po deszczu. Efektywni krypto inwestorzy zdają sobie sprawę z powagi psychologii tłumu, która może posłużyć jako narzędzie do generowania pokaźnych zysków.

zainwestuj w krypto

Poszerzaj zakres swoich inwestycji

Każdy inwestor zdaje sobie sprawę z tego, że poszerzając zakres inwestycji, zmniejsza ryzyko z nimi związane. Niemniej jednak ta zasada jest często pomijana w przypadku krypto handlu. Wielu ludzi poprzestaje na zakupie jednej lub dwóch kryptowalut. W każdym razie ogólnie przyjmuje się, iż równoległe inwestowanie w kilka różnych walut cyfrowych zwiększa szansę na zysk.

Inwestując w ten sposób, oddalasz od siebie ryzyko poniesienia dotkliwej straty kapitału, kiedy cena zakupionej kryptowaluty traci na wartości. Co więcej, zwiększasz swoje szanse na zakup takiej, której kurs nagle poszybuje w górę. Na ogół ten najbardziej niestabilne kryptowaluty mają potencjał do generowania tłustych zysków.

Zrozumieć zasadę deficytu

Sama cena ani wartość kryptowaluty nie stanowią podstaw do podejmowania decyzji. Kapitalizacja rynkowa waluty odgrywa o wiele ważniejszą rolę. Jest to jest łączna wartość wszystkich kryptowalut znajdujących się w obrocie. Przykładowo, Ripple to moneta cyfrowa, której kurs wynosi około 20 centów, niemniej jednak jej kapitalizacja rynkowa przekracza 8 miliardów USD, co czyni ją jedną z największych kryptowalut na świecie.

Znaczna część kryptowalut jest ograniczona. Na przykład, z góry zakłada się, że Bitcoin nigdy nie przekroczy 21 milionów USD. Tak więc, kiedy rośnie popyt i żadne nowe Bitcoiny nie są wprowadzane na rynek, trudno dziwić się cenie szybującej w górę. To szalenie istotne, aby zasięgnąć źródeł informacji i poznać podaż określonej kryptowaluty, zanim zdecydujesz się na inwestycję.

Określ granice ewentualnej straty

Zanim zdecydujesz się na inwestycję w kryptowaluty, koniecznie określ granicę straty, którą jesteś gotów ponieść. Trzymanie nerwów na wodzy to podstawa w przypadku niestabilnych kryptowalut. To jedyny skuteczny sposób na uniknięcie dołka finansowego.

W które kryptowaluty możesz zainwestować?

Na stronie trading.info znajdziesz informacje na temat wszystkich liczących się kryptowalut. W niniejszym artykule poznasz skutki wynikające z inwestowania w określone kryptowaluty. Klikając dalej, znajdziesz więcej danych odnośnie do konkretnych rodzajów. Będziesz mógł przejrzeć aktualne kursy wymian i ruszyć z kopyta!

Inwestowanie w Bitcoin

Bitcoin wciąż wiedzie prym, pozostając największą i zarazem najbardziej znaną kryptowalutą świata. Ta cyfrowa waluta pobiła wiele rekordów, a jej cena wzrosła do tysięcy funtów brytyjskich. Co więcej, Bitcoin jest coraz częściej akceptowaną metodą płatności. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, ciężko przejść obojętnie obok Bitcoin, jeśli zamierzasz dokonać inwestycji.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat Bitcoin »

Handel Ethereum

Ethereum

Kolejną liczącą się kryptowalutą jest Ethereum. Unikalny aspekt w przypadku Ethereum to możliwość realizacji transakcji w postaci tzw. prostych inteligentnych umów (z ang. smart contract). Dzięki właśnie tej możliwości kryptowaluta Ethereum zyskała swój ogromny potencjał, który czyni z niej niezwykle atrakcyjną opcję inwestycyjną.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na tematop Ethereum »

Inwestowanie w Litecoin

Litecoin

Kolejna godną uwagi kryptowalutą jest Litecoin, którą również cechuje wysoka niestabilność. Będąc inwestorem, możesz sprawić, aby te wahania zagrały na twoją korzyść, kupując lub sprzedając w odpowiednim czasie. Handel Litecoin może być ciekawą opcją do rozważenia. Rzecz jasna, opublikowaliśmy na naszej stronie artykuł poświęcony Litecoin.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat Litecoin »

Inwestowanie w Dash

Dash

Dash to jedna z kryptowalut, których natura nieco odbiega od Bitcoin. Transakcje zawierane za pośrednictwem kryptowaluty Dash są zatwierdzane bezpośrednio, co daje pewnego rodzaju przewagę. Ponadto, Dash zapewnia większą prywatność i oferuje możliwość dorzucania się do wspólnej puli, z której środki finansowe są wykorzystywane na realizację projektów specjalnych. To wszystko sprawia, że warto rozważyć zainwestowanie w Dash.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat inwestowania w Dash »

Zaczynając od Ripple

Ripple

Ripple zdecydowanie wyróżnia się na tle innych kryptowalut, ponieważ nie jest całkowicie zdecentralizowana. Istnieje centralna organizacja, regulująca wprowadzanie cyfrowych monet Ripple na rynek. Główną funkcją pełnioną przez Ripple jest minimalizacja kosztów transakcji międzynarodowych. Nie da się ukryć, że popyt na Ripple stale rośnie, dzięki czemu ta kryptowaluta jest interesująca w oczach potencjalnych inwestorów.

Przeczytaj więcej na temat Ripple »

Inwestowanie w NEO

NEO

Ta nazwa może co niektórym skojarzyć się z główną postacią kinowego hitu „Matrix”. Niemniej jednak NEO to również kryptowaluta. Podobnie jak w przypadku Ethereum, tak i tutaj główną rolę odrywają umowy z zastosowaniem mocy obliczeniowej komputerów. W każdym razie docelową grupą odbiorców NEO są w głównej mierze klienci z Azji, posiadający ogromny potencjał, który z pewnością przyczyni się do rozwoju tej waluty. Dokonanie inwestycji w NEO może zaowocować pokaźnym zyskiem.

Przeczytaj więcej na temat inwestowania w NEO »

Monero jako inwestycja

Monero Monero to całkiem świeża waluta cyfrowa, umożliwiająca przeprowadzanie w pełni anonimowych transakcji. Taka sytuacja jest możliwa, ponieważ żadne dane dotyczące zarówno zlecającego, jak i odbiorcy nie są przesyłane w trakcie dokonywania transferów. Niezależnie od tego, czy jesteś przestępcą, czy też porządnym obywatelem, całkowita prywatność jest na wagę złota. To wszystko sprawia, że Monero stanowi bardzo ciekawą opcję inwestycyjną.

Przeczytaj więcej na temat Monero »

Bitcoin Cash jako rozłam (fork)

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash to pierwszy „fork” kryptowaluty Bitcoin. Pojęciem fork określa się sytuację, w której dochodzi do rozłamu (podziału) pierwotnej krypto monety. Na ogół dzieje się tak, kiedy ludzie mogą dojść do porozumienia odnośnie do określonej funkcjonalności danej waluty. Waluta Bitcoin Cash zdążyła już przyciągnąć sporą rzeszę zwolenników i z pewnością warto się nią zainteresować.

Przeczytaj więcej na temat Bitcoin Cash w tym artykule »

Bitcoin Gold jako rozłam (fork)

Bitcoin Gold

Bitcoin Gold to kolejny fork pierwotnej formy kryptowaluty Bitcoin. Głównym założeniem Bitcoin Gold jest ponowna decentralizacja procesu kopania waluty. Pozyskiwanie Bitcoin przy obecnej technologii wymagałoby wręcz niebotycznej mocy obliczeniowej. Bitcoin Gold sprawia, że kopanie ponownie staje się dostępne dla przeciętnych użytkowników.

Przekonaj się, czy inwestowanie w Bitcoin Gold może być opłacalne  »

Zachowaj ostrożność, inwestując w kryptowaluty

Decydując się na inwestycję w kryptowaluty, należy zachować szczególną ostrożność. Nie podążaj ślepo za trendem i nie wykupuj wszelkich rodzajów monet bez opamiętania tylko dlatego, że wszyscy tak robią. W dłuższej perspektywie wartości niektórych z tych walut mogą sięgnąć dna, a w takiej sytuacji straty okażą się niezwykle dotkliwe. Zasięgnij do odpowiedniej ilości źródeł informacji na temat poszczególnych monet i zainwestuj tylko taką sumę, którą jesteś gotów stracić.

Handel Litecoin: Jak inwestować w Litecoin?
Inwestowanie w Bitcoin Cash
Inwestowanie w Bitcoin Gold: czy powinienem go kupić?
Inwestowanie w Dash: jak handlując Dash?
Inwestowanie w Ethereum lub Ether
Inwestowanie w Monero: w jaki sposób pomyślnie handlować XMR?
Inwestowanie w Ripple lub XPR: jak handlować Ripple?
Inwestycja w Bitcoin: od czego zacząć?
Jak inwestować w NEO?