Jak kupić chińskie akcje (2024)? Inwestowanie na chińskiej giełdzie

Czy chciałbyś zainwestować w Chinach? Tutaj dowiesz się, jak kupić chińskie akcje! Dodatkowo obszernie omówię największe szanse i zagrożenia płynące z inwestowania w Chinach.

Gdzie mogę kupić Chińskie akcje?

Jesteś ciekaw, gdzie można kupić chińskie akcje? W poniższym zestawieniu przedstawiamy najlepszych brokerów, którzy umożliwiają inwestowanie na chińskiej giełdzie:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jak zainwestować w Chiny?

Sposób 1: inwestowanie w spółki amerykańskie

Jeśli chcesz skorzystać ze wzrostu gospodarczego Chin, to nie musisz koniecznie inwestować w chińskie spółki. Możesz również zdecydować się na inwestycje w amerykańskie firmy, które generują dużą część swoich zysków w Chinach. Przykładami amerykańskich firm sprzedających swoje produkty w Chinach są Yum, Starbucks, Apple oraz Nike.

Sposób 2: inwestowanie w chińskie akcje

Jeśli nie boisz się podejmować ryzyka, możesz bezpośrednio zainwestować w chińskie akcje. Dokonasz tego za pośrednictwem następujących giełd:

 • Giełda amerykańska: największe chińskie firmy są notowane bezpośrednio na giełdzie amerykańskiej.
 • Giełda w Hongkongu: umożliwia inwestowanie w chińskie spółki bezpośrednio na giełdzie w Hongkongu.

Sposób 3: zainwestuj w chiński fundusz ETF

Rynek chiński jest nieprzewidywalny, więc inwestowanie w Chinach poprzez ETF może być opłacalne. ETF (exchange-traded fund) to fundusz śledzący indeks przy stosunkowo niskich kosztach. Dzięki ETF-owi stosujesz dywersyfikację, inwestując w dziesiątki, a czasem setki różnych spółek.
Oto przykłady chińskich funduszy ETF, w które można inwestować:

 • MSCI China poprzez Xtrackers MSCI China Index
 • CSI China z Xtrackers CSI 300 Swap: fundusz ETF o znacznej dywersyfikacji
 • iShares China ETF: niestety ten ETF pobiera wyższe opłaty i dlatego jest mniej atrakcyjny

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w ETF, przeczytaj ten artykuł!

Dlaczego inwestowanie w Chiny może być ciekawą opcją?

Ogromny potencjał wzrostu

Inwestowanie w Chinach może być niebywale interesujące ze względu na ogromny potencjał wzrostu. W świecie zachodnim największy impuls wzrostowy już nastąpił, a roczne tempo wzrostu spada. W krajach wschodzących, takich jak Chiny, jest jeszcze wiele miejsca na wzrost. Przykładowo od 1978 roku gospodarka Chin rosła co roku o 10 procent, jednakże ta stopa wzrostu maleje w ujęciu procentowym.

Przewiduje się, że w przyszłości Chiny powinny pozostać największą gospodarką świata, a więc Inwestowanie w Chinach ma ogromny potencjał!

<IMG>

Rosnąca klasa średnia i urbanizacja

Z całkowitą liczbą ludności przekraczającą miliard osób Chiny stanowią olbrzymi rynek. Klasa średnia stale się powiększa, co oznacza, że firmy mogą dostarczać produkty i usługi do coraz większej liczby odbiorców. Coraz więcej ludzi przenosi się do miast, a to wymaga rozbudowy infrastruktury. Taka sytuacja przyczynia się do ogromnego wzrostu gospodarczego na terenie kraju. W rezultacie, wciąż pozostaje wiele miejsca dla (nowych) spółek nastawionych na duże zyski.

Inwestowanie w chińskie akcje

Z jakim ryzykiem należy liczyć się, inwestując w Chinach?

Nadwyżka zdolności produkcyjnej

W związku z ogromnym wzrostem, przerób wielu firm ulega gwałtownemu zwiększeniu. Z tego względu w pewnym momencie może wystąpić ryzyko nadmiaru mocy produkcyjnych. Dojdzie do tego, jeśli ostateczny wzrost jest mniejszy niż oczekiwano. Przykładowo, gdy tak się dzieje, produkuje się zbyt wiele samochodów i stali, przy czym duża część takich produktów ma charakter cykliczny. To oznacza, że popyt na nie jest wysoki tylko w czasach dobrej koniunktury gospodarczej.

Stosunkowo młode firmy

Ponieważ rynek chiński wciąż raczkuje, inwestowanie wiąże się z większym ryzykiem. Konkurencja pozostaje zacięta i nie zawsze wiadomo, które firmy przetrwają. Spółki święcące sukcesy na chwilę obecną w przyszłości mogą upaść w okamgnieniu.

Pilnuj zadłużenia

Zadłużenie jest zawsze ryzykowne, gdy inwestuje się w danym regionie. W Chinach widzimy, że wzrósł zarówno dług rządowy, jak i korporacyjny, aczkolwiek w ujęciu procentowym chińskiego PKB liczby te nie wydają się aż tak niepokojące.

Co nie zmienia faktu, że w 2008 roku widzieliśmy, jak ogromne obciążenie długiem może zaburzyć gospodarkę. Kupując chińskie akcje, należy więc uważnie śledzić rozwój zadłużenia tego kraju.

Wojna Handlowa między Ameryką a Chinami

Wojna handlowa między Ameryką a Chinami cieszy się dużym zainteresowaniem mediów, ale jaki ma to wpływ na chińskie firmy? Mimo całej nagonki wpływ ten pozostaje stosunkowo ograniczony.

Wojna handlowa i zwiększone cła wpływają wyłącznie na firmy w dużym stopniu uzależnione od importu i eksportu. Mnóstwo chińskich firm przede wszystkim skupia się  na rynku krajowym. W każdym razie takie napięcia potrafią wywoływać wahania cen akcji.  Szukając okazji na chińskim rynku, warto śledzić wszelkie wahania.

Coraz więcej chińskich firm trafia na czarną listę amerykańską: Huawei nie może już sprzedawać większości swoich produktów w Ameryce. Te napięcia mogą wywierać presję na przyszłe tempo wzrostu chińskich firm o międzynarodowych ambicjach.

invest in chinese stocks

 

Miej świadomość zagrożeń związanych z oszustwami

W gospodarkach wschodzących przypadki oszustw na ogół są bardziej powszechne. Rady nadzorcze, które manipulują liczbami lub potajemnie kradną pieniądze, nikogo nie dziwią w Chinach. Przestępczość może być katastrofalna zarówno dla kursu akcji, jak i dla samej spółki. Z tych oraz innych względów to szalenie istotne, żeby sprawdzić czy firma, w którą chcesz zainwestować, działa zgodnie z zasadami etyki.

Jeśli obawiasz się oszustw przy zakupie chińskich akcji, zdywersyfikuj swoje inwestycje - problemy z jedną spółką zrównoważysz sukcesami drugiej. Dywersyfikacji dokonasz, kupując wiele akcji, lub inwestując w fundusz indeksowy.

Ostatnim przykładem oszustwa jest Luckin Coffee. Firma przez lata zawyżała swoje dane dotyczące zysków, przez co wydawało się, że odnosi znacznie większe sukcesy niż w miało to miejsce w rzeczywistości. Było to możliwe, ponieważ chińskie prawo nakłada znacznie niższe wymagania na audyty przeprowadzane przez księgowych. Wielu zachodnich inwestorów również straciło sporo pieniędzy, robiąc interesy w Chinach.

Co więcej, w chinach brakuje odpowiedniego nadzoru: według badań insider trading jest nadal dużym problemem w Chinach, nie wspominając o braku dostatecznej kontroli nad raportami chińskich spółek. W efekcie nie masz pewności, czy zyski podawane przez chińskie firmy mają pokrycie w rzeczywistości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, gorąco polecam Ci ten film dokumentalny "The China Hustle"!

Nacisk rządu i chińskie akcje

Kolejnym ryzykiem inwestycyjnym związanym z chińskim rynkiem jest znaczący wpływ rządu na spółki. Chiński rząd może potajemnie i sprawnie stać się największym udziałowcem danej spółki. Pewne firmy sprzedają swoje produkty wyłącznie chińskiemu rządowi. Dobrym przykładem jest firma Hikvision, odpowiedzialna za systemy rozpoznawania ludzi oparte na sztucznej inteligencji. Nacisk chińskiego rządu wywierany na zarządy spółek, sprawia, że jakość nadzoru staje się wątpliwa.

To, że rząd może również negatywnie wpływać na ceny akcji, stało się dobitnie oczywiste w przypadku serwisu Alibaba. Założyciel firmy, Jack Ma, nagle zapadł się pod ziemię na kilka miesięcy po wyrażeniu krytycznych opinii. Ponadto, zablokowano IPO AntPay, po czym kurs akcji Alibaby gwałtownie spadł. Chińskie firmy często mają do czynienia z interwencjami rządowymi: muszą przestrzegać surowych zasad cenzury, a w przyszłości rząd może zmusić je do podziału.

W 2023 roku Xi Jinping został ponownie wybrany na przywódcę Partii Komunistycznej, która sprawuje władzę w Chinach. Zapewnił sobie, że może pozostać u władzy tak długo, jak będzie to konieczne. Polityka Xi Jinpinga nie była pozytywna dla chińskich cen akcji, a jego nominacja bezpośrednio doprowadziła do ich kursów.

Polityka koronawirusowa to kolejny czynnik wpływający na ceny chińskich akcji. Obostrzenia pandemiczne to strzał w kolano dla gospodarki. Z tego względu firma Apple niedawno zdecydowała się na częściowe przeniesienie produkcji iPhone'ów z Chin do Indii. Jak widać, to nie są żarty - polityka rządu chin to kwestia, z którą należy się liczyć.

Wycofanie z amerykańskiej giełdy papierów wartościowych

Kolejnym ryzykiem inwestowania w Chinach jest niepewność związana z notowaniem chińskich spółek na amerykańskiej giełdzie. SEC wymaga od chińskich firm przedłożenia danych i umożliwienia przeprowadzenia audytów w celu weryfikacji dokładności raportowanych informacji. Jednakże rząd chiński blokuje te żądania, co może skutkować wycofaniem spółki z amerykańskiej giełdy.

Rynek kapitałowy USA jest kluczowy dla chińskiego rządu, który mimo to chce ograniczyć ingerencję rządu amerykańskiego. Wyjście chińskiej spółki z amerykańskiej giełdy z pewnością przełoży się na kurs jej akcji.

Bańka na rynku nieruchomości

Kolejnym problemem dla potencjalnych inwestorów jest tzw. bańka na chińskim rynku nieruchomości. Firmy zaciągnęły horendalne pożyczki i wybudowały ogromne ilości mieszkań. Powstały całe miasta widma ze względu na brak nabywców. Kiedy bańka na rynku nieruchomości pęknie, gospodarka chin z pewnością to odczuje, a co za tym idzie może nastąpić gwałtowny spadek cen akcji chińskich spółek.

Starzejące się społeczeństwo

Inwestując w Chinach, należy mieć na uwadze starzejące się społeczeństwo tego kraju. Rząd Chin odszedł od polityki jednego dziecka i obecnie zachęca ludzi do wielodzietności. W każdym razie ze względu na dużą presję pracy, wielu młodych ludzi rezygnuje z posiadania dzieci. Starzenie się społeczeństwa to nic dobrego gospodarki - przez to spada konsumpcja i liczba pracowników.

Napięcia geopolityczne

Xi Jingping zaznaczył, że zamierza ostatecznie rozwiązać kwestię Tajwanu jeszcze w tym pokoleniu. Jeśli Chiny zaatakują Tajwan, postawi to handel międzynarodowy z Chinami pod znakiem zapytania. Duży konflikt międzynarodowy to samobój dla gospodarki Chin i cen chińskich akcji.

Kontroluj kurs walutowy podczas inwestowania w Chinach

Chińskie akcje są notowane na różnych giełdach. Na przykład, można kupić chińskie akcje w USA, płacąc w dolarach amerykańskich lub w Hongkongu, płacąc w dolarach hongkońskich. Jeśli używasz innej waluty, istnieje ryzyko, że wartość inwestycji w Twojej walucie spadnie. Z tego względu warto śledzić kurs wymiany.

Co więcej, kurs chińskiego juana ma również wpływ na wyniki chińskich firm. Gdy firma sprzedaje dużo produktów za granicą, tani juan staje się atutem - niski kurs juana sprawia, że obcokrajowcy mogą taniej kupować chińskie produkty.

Pamiętaj, że niektórzy brokerzy pobierają opłaty za wymianę, gdy inwestujesz w obce waluty. Prowizje sięgają nawet 0,25% od transakcji wymiany twojej waluty na inną.

Jakie są najpopularniejsze indeksy giełdowe w Chinach?

Rozróżniamy kilka znanych indeksów, śledzących spółki w Chinach i za chwilę przyjrzymy się im z bliska.

Indeks Hang Seng

Hang Seng to indeks giełdy w Hongkongu. Spółki notowane na tym indeksie z reguły koncentrują się na rynkach zagranicznych. Jedną z zalet indeksu Hongkongu jest to, że spółki notowane w nim zazwyczaj są mniej skorumpowane. Zagranicznym firmom łatwiej jest również uzyskać dostęp do rynków poprzez Hongkong.

Jeśli jednak chcesz inwestować bezpośrednio na rynku chińskim, indeks Hang Seng może nie być najlepszym wyborem ze względu na jego międzynarodową orientację.

Wskazówka: Zapoznaj się z godzinami otwarcia giełdy w Hongkongu tutaj.

Shanghai-Composite

Największym i najbardziej znanym indeksem w Chinach jest Shanghai-Composite. Oprócz Shanghai-Composite mamy również Shenzen-Composite, gdzie znajdziemy niezliczoną ilość firm technologicznych, które nie są zbyt dobrze znane na zachodzie.

Wskazówka: Zapoznaj się z godzinami otwarcia giełdy w Hongkongu tutaj.

Inwestuj w Chinach za pomocą indeksu

FTSE China 50

Indeks FTSE China 50 śledzi 40 największych i najbardziej płynnych chińskich akcji notowanych na giełdzie w Hongkongu. Obejmuje on tak zwane H-Shares, akcje Red Chip oraz P Chips.

Hang Seng China Enterprises (HSCEI)

Indeks ten śledzi 50 najważniejszych chińskich akcji typu H notowanych na giełdzie w Hongkongu.

MSCI China

Indeks ten śledzi największe i najbardziej płynne akcje notowane na giełdzie w Hongkongu. Obejmują one akcje typu H, B, Red Chips i P Chips.

MSCI China A

Indeks ten śledzi największe i najbardziej płynne chińskie spółki typu A notowane w Renminbi. Akcje te są notowane na giełdzie w Shenzen lub Szanghaju.

MSCI Schina H

Indeks ten śledzi największe i najbardziej płynne akcje notowane na giełdzie w Hongkongu.

Inwestuj w chińskie akcje

Jakie są najpopularniejsze chińskie akcje, w które warto zainwestować?

W tej części artykułu przyglądamy się kilku znanym chińskim akcjom, których zakup warto rozważyć.

Alibaba

Serwis Alibaba znany jest również jako chiński Amazon. Założyciel, Jack Ma, ma duże ambicje i aspiracje międzynarodowe. Jednak kurs akcji spółki nie wygląda najlepiej z powodu ingerencji chińskiego rządu.

Twoim zdaniem akcje Alibaba to okazja przy obecnym kursie? A może cena akcji będzie dalej spadać ze względu na politykę chińskiego rządu?

Tencent

Tencent to inaczej Facebook Chin. Spółka walczy z Alibabą (i Baidu w mniejszym stopniu) o dominację w chińskim świecie IT. Pomimo iż WeChat jest najbardziej znaną platformą Tencent, to spółka zarabia więcej na grach online. Gry takie jak Leage of Legends czy Supercell to światowe hity, a spółka ciągnie z nich spore zyski.

Na tym rynku jest jeszcze sporo pola do popisu. Zatem inwestowanie w chińskie akcje Tencent to dość ciekawa opcja.

Międzynarodowy Port Lotniczy Pekin

Dzięki akcjom można zainwestować w największe lotnisko w Pekinie. W przyszłości liczba lotów do Chin będzie dalej rosła. Inwestycja w międzynarodowe lotnisko może okazać się strzałem w dziesiątkę.

NIO

Tesla radzi sobie wyjątkowo dobrze, ale Chiny również mają swojego producenta samochodów elektrycznych. Jeśli wierzysz w przyszłość elektrycznej motoryzacji i chiński rynek, to NIO być może będzie dla ciebie odpowiednią inwestycją.

Bank of China

Jeśli chcesz zainwestować w chiński sektor bankowy, Bank of China to jedna z atrakcyjniejszych opcji. Bank of China jest dużym i działającym globalnie bankiem.

China Telecom

Wraz z rozwojem klasy średniej w Chinach, coraz więcej Chińczyków korzysta z telefonów komórkowych. Inwestowanie w firmę telekomunikacyjną, taką jak China Telecom, może więc okazać się dobrym rozwiązaniem.

Kweichow Moutai

Kolejną ciekawą akcją, w którą można potencjalnie zainwestować jest Kweichow Moutai. Ta chińska firma zajmuje się produkcją trunków. Chińczycy lubią gorzałkę, a sprzedaż i zyski firmy znacznie wzrosły. Inwestycja w tę chińską firmę może więc okazać się trafiona.

Jakie są rodzaje chińskich akcji?

Inwestowanie na chińskiej giełdzie jest bardziej skomplikowane, ponieważ istnieje wiele rodzajów akcji. Można inwestować w akcje typu A-shares, B-shares, H-shares, Red chips, P-chips, oraz N-shares.

A-shares

To akcje chińskich spółek z siedzibą w Chinach kontynentalnych. Stanowią one przedmiot obrotu na giełdzie w Szanghaju lub Shenzen i są notowane w chińskiej walucie Yuan. Inwestorzy zagraniczni nie mają prawa do zakupu typu A - trzeba inwestować pośrednio poprzez, na przykład, fundusz ETF.

B-Shares

To również akcje chińskich spółek z siedzibą w Chinach kontynentalnych, z tym że są one notowane w dolarach amerykańskich na giełdzie w Szanghaju oraz w dolarach hongkońskich na giełdzie w Shenzen.

H-shares

Kolejne akcje chińskich spółek z siedzibą w Chinach kontynentalnych, przy czym notuje się je na giełdzie w Hongkongu w dolarach hongkońskich.

Red chips

Red chips dotyczą chińskich zakładów państwowych. Spółki te z reguły mają siedziby poza Chinami Kontynentalnymi (zazwyczaj w Hongkongu) i są również notowane w dolarach hongkońskich.

P-chips

Firmy te nie należą do skarbu państwa i mają siedzibę poza Chinami kontynentalnymi. Ich akcje są przedmiotem obrotu w dolarach hongkońskich w Hongkongu i często znajdują się w rajach podatkowych (jak na przykład Kajmany).

N-shares

N-shares to chińskie spółki zlokalizowane poza kontynentem. Akcje te są notowane np. na NYSE lub Nasdaq, a więc mają ściśle międzynarodowy charakter i mogą być przedmiotem obrotu w dolarach.

Kupowanie akcji chińskich

Trendy w Chinach

Tempo, w jakim rozwija się chińska gospodarka, powoli maleje. Nie jest to zaskakujące, gdy weźmie się pod uwagę, że chińska gospodarka jest obecnie znacznie większa niż kilkadziesiąt lat temu. Eksport jest dla Chin coraz mniej istotny, a na pierwszym planie pojawia się rynek wewnętrzny. Rośnie popyt na dobra luksusowe, a starzejące się społeczeństwo napędza sektor ubezpieczeń i opieki zdrowotnej.

Zmienność chińskich akcji plasuje się powyżej średniej. Wynika to częściowo z faktu, że na chińskiej giełdzie aktywni są głównie prywatni inwestorzy.

Realizacja chińskiej inwestycji w 3 krokach

 • Najpierw załóż konto u brokera, który umożliwia inwestowanie w Chinach
 • Wybierz chińskie akcje, które chcesz kupić i kliknij przycisk kupna
 • Wybierz pomiędzy zleceniem rynkowym a zleceniem z limitem i kupuj akcje bezpośrednio!

Podsumowanie: Inwestowanie w Chinach z głową na karku

Kiedy inwestujesz w chińskie akcje, koniecznie weź pod uwagę ryzyko. Zrób plan i sprawdź, czy inwestycja w konkretne akcje jest dobrym posunięciem. Ponadto, nie zapominaj, że chińskie spółki były zamieszane w oszustwa księgowe - dlatego koniecznie sprawdź, prawdziwość informacji, korzystając z wielu źródeł.

Kiedy zaczynasz handlować aktywnie, jeszcze ważniejsze jest zastosowanie solidnej strategii. W tym przypadku ważne jest, aby pomyśleć o strategii wyjścia. Stosując stop loss, można ograniczyć stratę z pojedynczej pozycji na chińskich akcjach.

Moim zdaniem inwestowanie w Chinach to wysokie zyski przy sporym ryzyku. Moje inwestycje w chińskie spółki nie poszły dobrze w latach 2020-2023 ze względu na posunięcia partii komunistycznej, co nie zmienia faktu, że rynek chiński oferuje ogromny potencjał i możliwości. Jeśli masz anielską cierpliwość, inwestując w Chinach, możesz poczuć się jak ryba w wodzie.

Na koniec przypominam Ci - inwestując w chińskie akcje, zawsze ponosisz ryzyko utraty całej inwestycji. To właśnie dlatego musisz mieć głowę na karku!

 

Jak kupić akcje Xiaomi (2024)? – inwestowanie w Xiaomi
Jak kupić akcje Huawei (2024)? – inwestowanie w Huawei
Jak kupić akcje HTC (2024)? – Inwestowanie w akcje HTC
Jak kupić akcje Tencent (2024)? Inwestowanie w Tencent
Jak kupić akcje Baidu (2024)? – inwestowanie w akcje Baidu
Jak kupić akcje NIO (2024)? – inwestowanie w akcje NIO
Jak kupić akcje China Mobile (2024)? – inwestowanie w China Mobile
Jak kupić akcje Alibaba (2024)? – inwestowanie w Alibaba
Jak kupić akcje Ant Group (2024)?
Jak kupić akcje WeChat (2024): inwestowanie w WeChat!

Jak kupić akcje Xiaomi (2024)? – inwestowanie w Xiaomi

Xiaomi jest głównym graczem na świecie i sprzedaje najwięcej smartfonów po Apple, Samsungu, Huawei i Oppo. Ale jak można inwestować w akcje Xiaomi i czy mądrze jest kupować akcje Xiaomi?

Jak zainwestować w Xiaomi?

Investing in XiaomiAby zainwestować w firmę telefoniczną Xiaomi, potrzebujesz konta u brokera. Broker ułatwia kupowanie i sprzedawanie akcji Xiaomi.

Kup akcje Xiaomi

Czy wierzysz w przyszłość tej znanej firmy telekomunikacyjnej? W takim razie zakup akcji Xiaomi na dłuższą metę może być interesujący. Możesz znacznie zaoszczędzić na opłatach transakcyjnych, kupując akcje od brokera, który pobiera niskie prowizje:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Xiaomi bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Xiaomi przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Czym zajmuje się firma Xiaomi?

Firma została założona w 2010 roku, co czyni ją stosunkowo nowym graczem. W 2011 roku wprowadziła na rynek M1, swój pierwszy telefon. Po tym, jak okazał się on sukcesem, Xiaomi rozszerzyło swoją działalność, opracowując kolejne smartfony. Obecnie firma współpracuje z wieloma innymi firmami i produkuje różne produkty, takie jak kamery akcji i inteligentne lampy.

Jak kształtuje się cena akcji Xiaomi?

Podstawowe dane spółki Xiaomi

Poniżej znajdują się najważniejsze dane firmy Xiaomi.

Analiza akcji Xiaomi

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Xiaomi należy je dokładnie przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Xiaomi rozwijało się w ostatnim okresie.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Xiaomi z ostatnich 5 dni:

Jakie są wyniki akcji Xiaomi w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co analitycy sądzą o Xiaomi w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Pamiętaj, że ta liczba to tylko prognoza dotycząca wyników akcji Xiaomi i że ta prognoza może się nie sprawdzić.

Jakie są mocne strony Xiaomi?

 • Szybki wzrost: Jedną z zalet inwestowania w Xiaomi jest ogromny wzrost firmy. Na przykład Xiaomi szybko zdobyło udział w rynku w Indiach.
 • Przystępne ceny: Xiaomi może produkować niedrogie, ale wysokiej jakości smartfony.
 • Dywersyfikacja: Xiaomi konkuruje na nowych rynkach, wypuszczając inteligentne urządzenia domowe i inną elektronikę użytkową.
 • Silna marka: Xiaomi zbudowało silną markę, co daje jej przewagę nad innymi chińskimi markami.
 • Innowacyjność: Xiaomi regularnie wprowadza innowacyjne i interesujące technologie, co pozwala firmie pozostać konkurencyjną.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w Xiaomi?

 • Zależność od Chin: Xiaomi jest zależne od Chin, więc warunki polityczne i gospodarcze mogą silnie wpłynąć na cenę akcji.
 • Problemy z własnością intelektualną: Xiaomi jest regularnie oskarżane o kradzież, co może źle wpływać na reputację marki.
 • Mało znana marka: Xiaomi nie jest zbyt znane poza Chinami i będzie musiało ciężko pracować, aby zbudować reputację swojej marki.
 • Konkurencja: Na rynku smartfonów panuje duża konkurencja. Xiaomi może mieć trudności z wyprzedzeniem konkurencji.

Kim są najwięksi konkurenci Xiaomi?

 • Apple: Jest to prawdopodobnie najbardziej znana marka smartfonów na świecie.
 • Samsung: Ta południowokoreańska marka dominuje na globalnym rynku smartfonów.
 • Huawei: W Chinach Huawei jest największym konkurentem Xiaomi..
 • Oppo: ta chińska firma produkuje telefony z zaawansowanymi aparatami fotograficznymi.
 • Vivo: Kolejna chińska firma, która szybko zdobywa udział w rynku smartfonów.

Na temat spółki Xiaomi

Xiaomi to chińska firma technologiczna, która opracowuje różne produkty elektroniczne. Firma została założona w 2010 roku przez przedsiębiorcę Lei Jun i jest obecnie jednym z największych producentów smartfonów.

Xiaomi jest jednak zaangażowane w różne produkty i usługi:

 • Smartfony: Xiaomi jest znane z wysokiej jakości, ale stosunkowo niedrogich smartfonów.
 • Internet rzeczy: Xiaomi oferuje coraz więcej produktów IoT, takich jak inteligentne telewizory i systemy bezpieczeństwa.
 • Laptopy i komputery: Xiaomi produkuje wysokiej jakości laptopy i komputery stacjonarne.
 • Elektronika użytkowa: Xiaomi produkuje między innymi słuchawki douszne i trackery fitness.
 • Usługi mobilne: Firma oferuje między innymi przechowywanie danych w chmurze, streaming muzyki i wideo online.
 • Handel elektroniczny: Dzięki platformie Mi.com Xiaomi bezpośrednio sprzedaje swoje produkty.
 • Sztuczna inteligencja: Firma zajmuje się również rozwojem w dziedzinie sztucznej inteligencji, dzięki czemu przetwarzanie języka może stać się bardziej naturalne.

Jak widać, Xiaomi dywersyfikuje swoje produkty i usługi. Może to uczynić firmę bardziej interesującą inwestycją, ponieważ straty w jednym dziale mogą zostać zrównoważone zyskami w innym.

Przyszłość Xiaomi

Kiedy firma została założona, większość jej przychodów pochodziła ze sprzedaży smartfonów. Wydaje się to zmieniać: ostatnio odsetek przychodów ze smartfonów maleje, podczas gdy względny udział przychodów z innych kategorii produktów wzrasta.

Jest to dobra okazja dla firmy, ponieważ rozkłada ona swoje ryzyko na wiele kategorii produktów. Jeśli Xiaomi będzie kontynuować ekspansję na inne kategorie produktów, może to być atrakcyjna okazja dla inwestorów.

Xiaomi interests

Początkowo skupiano się głównie na rynku chińskim. Widać tu również wyraźny trend. Podczas gdy znaczna część przychodów nadal pochodzi z Chin, Xiaomi udaje się również sprzedawać więcej produktów poza Chinami.

Na przykład Xiaomi stworzyło teraz silną bazę do sprzedaży swoich produktów w Indiach.

Xiaomi regions

Wygląda na to, że Xiaomi z powodzeniem rozwija swoją pozycję. Robi to koncentrując się na innych kategoriach produktów i podbijając nowe rynki. W wynikach spółki wyraźnie widać trend wzrostowy. Jeśli jako inwestor wierzysz w ten trend wzrostowy, zakup akcji Xiaomi może być atrakcyjny.

Jak przebiegła oferta publiczna?

IPO spółki było dość rozczarowujące. Pierwotnie Xiaomi miało nadzieję zebrać 10 miliardów dolarów dzięki emisji akcji na giełdzie w Hongkongu. Niestety, nie poszło to zgodnie z planem: całkowity przychód wyniósł około 6 miliardów dolarów, co wyceniało firmę na około 50 miliardów dolarów w momencie wprowadzenia.

Pieniądze z IPO zostały wykorzystane do dalszego rozwoju firmy. Duża część zebranych funduszy została przeznaczona na badania i rozwój. Kolejna duża część pieniędzy jest wykorzystywana do opracowywania produktów związanych ze stylem życia Internetu rzeczy. Ostatnia część jest wykorzystywana głównie do dalszego rozszerzania działalności Xiaomi.

Jak zainwestować w Xiaomi?

 • Krok 1: Najpierw otwórz konto w rzetelnym serwisie brokerskim, gdzie możesz inwestować na giełdzie w Hongkongu.
 • Krok 2: Aktywuj swoje konto, weryfikując swoją tożsamość, a następnie zdeponuj wystarczającą ilość środków.
 • Krok 3: Wybierz akcję Xiaomi i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. Następnie naciśnij przycisk kup, aby wysłać zlecenie na giełdę.

Kilka wskazówek inwestycyjnych dla Xiaomi

 • Dywersyfikacja ryzyka: nie inwestuj wszystkich pieniędzy w akcje Xiaomi.
 • Użyj stop loss, aby pokryć swoje straty.
 • Śledź uważnie rozwój sytuacji na rynku smartfonów.

Czy powinieneś kupić akcje Xiaomi?

W ostatniej części tej analizy omówię, czy powinieneś kupić akcje Xiaomi. Nie ma obiektywnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy ma inną pozycję wyjściową.

Xiaomi jest niewątpliwie odnoszącą sukcesy firmą, która wprowadza innowacje w wielu obszarach i wprowadza na rynek różne nowe produkty. Rynek chiński jest również interesujący, ponieważ mieszka tam wiele osób.

Z drugiej strony, chiński rząd jest nieprzewidywalny, a firma ma do czynienia z silną konkurencją. Dlatego przed dokonaniem inwestycji należy przeprowadzić własną analizę akcji Xiaomi.

Jak kupić akcje Huawei (2024)? – inwestowanie w Huawei

Huawei jest jednym z największych producentów telefonów. Jednak produkuje również wiele innych produktów technologicznych: Piszę ten artykuł na pięknym laptopie Huawei. Firma z pewnością nie jest pozbawiona skandali, ale udaje jej się dobrze utrzymać pozycję. Czy można zainwestować w tę chińską firmę, kupując akcje Huawei? Poznaj odpowiedzi w tym artykule!

Czy można kupić akcje Huawei?

W chwili pisania tego tekstu nie ma możliwości zakupu akcji Huawei. Spółka nie jest notowana na giełdzie.

Niestety nie można kupić akcji Huawei. Może to nie być wskazane, biorąc pod uwagę trudne relacje między Huawei a Ameryką. Możesz jednak zainwestować w alternatywy, takie jak Samsung i Apple.

Gdy Huawei wejdzie na giełdę w przyszłości, możesz kupić akcje za pośrednictwem jednego z poniższych brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Huawei bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Huawei przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego warto kupić akcje Huawei?

 • Innowacyjna technologia: Huawei stale inwestuje w najnowsze technologie telekomunikacyjne i ma przewagę konkurencyjną.
 • Dywersyfikacja: Huawei oferuje szeroką gamę różnych produktów, takich jak smartfony, tablety i rozwiązania dla przedsiębiorstw.
 • Potencjał wzrostu: Huawei zbudował silną pozycję w Azji i Afryce, które są rynkami wzrostu.
 • Integracja pionowa: Huawei projektuje wszystkie części swoich produktów, co pomaga utrzymać jakość.
 • Wsparcie rządowe: Chiński rząd wspiera firmę zarówno politycznie, jak i ekonomicznie.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Huawei?

 • Napięcia geopolityczne: Eskalacja napięć między Chinami a Ameryką doprowadziła do nałożenia sankcji na firmę.
 • Możliwe szpiegostwo: Ponieważ chiński rząd jest mocno zaangażowany w firmę, istnieje ryzyko, że produkty mogą zostać wykorzystane do szpiegostwa.
 • Brak dostępu do dużych rynków: Huawei ma zakaz dostępu do rynków amerykańskiego, australijskiego i brytyjskiego, co zmniejsza potencjał wzrostu.
 • Problemy z łańcuchem dostaw: Z powodu sankcji Huawei ma trudności z pozyskiwaniem półprzewodników, a także ma zakaz korzystania z usług Google.
 • Utrata reputacji: Z powodu wszystkich negatywnych wiadomości otaczających Huawei, marka doznała uszczerbku na reputacji.

Kim są najsilniejsi konkurenci Huawei?

 • Ericsson: Ta szwedzka firma jest jednym z liderów w rozwoju 5G i działa w ponad 180 krajach.
 • Nokia: Ta fińska firma jest głównym graczem w dziedzinie sieci komórkowych i 5G.
 • Samsung: Ta duża firma jest konkurentem w dziedzinie smartfonów i urządzeń 5G.
 • ZTE Corporation: Ta chińska firma konkuruje z Huawei w zakresie infrastruktury i smartfonów.
 • Cisco Systems: Ta firma jest szczególnie silna w rozwoju routerów.

O firmie Huawei

Chiński biznesmen Ren Zhengfei założył firmę Huawei w 1988 roku. Huawei rozpoczął dostarczanie sprzętu sieciowego dla systemów telefonicznych w 1988 roku.

Dziś Huawei również odgrywa dominującą rolę na globalnym rynku. Od 2012 roku firma jest największym dostawcą sieci telekomunikacyjnych na świecie. Główna siedziba tej międzynarodowej chińskiej firmy znajduje się w Shenzhen.

Kupowanie akcji Huawei

Działalność Huawei

Firma koncentrowała się między innymi na rynku biznesowym, dostarczając kompletne sieci telekomunikacyjne. Później coraz bardziej skupiała się na rynku konsumenckim. Firma sprzedaje między innymi mobilne produkty internetowe, tablety i smartfony.

Huawei rozwija technologię GSM

Pod koniec lat 90-tych Huawei rozpoczął rozwój technologii GSM. W tym czasie rozpoczęła się również ekspansja zagraniczna firmy. W krajach takich jak Szwecja i USA firma otworzyła centra badawcze.

Huawei podejrzany o szpiegostwo

Wiele rządów podejrzewa, że chiński rząd uzyskuje dostęp do poufnych informacji za pośrednictwem Huawei. Dlatego kraje takie jak Australia, Nowa Zelandia i Japonia podjęły odpowiednie kroki.

Huawei jest wykluczony z budowy sieci 5G w różnych krajach. Kraje europejskie, takie jak Niemcy, Czechy, Francja i Polska, również rozważają wykluczenie firmy z budowy ich sieci 5G.

Huawei zaprzecza podejrzeniom o szpiegostwo. Podejrzenia te są jednak bardzo szkodliwe dla reputacji i wyników biznesowych poza Chinami. Wydarzenia te mogą zatem znacząco wpłynąć na wyniki biznesowe firmy.

Zakaz korzystania z urządzeń Huawei

W nadchodzącym roku amerykańskie firmy nie mogą również korzystać ze sprzętu chińskich firm telekomunikacyjnych Huawei i ZTE. 13 maja 2020 r. prezydent Trump przedłużył stan wyjątkowy w tej kwestii o rok: według niego istnieje ryzyko kradzieży danych.

Według USA Chiny szpiegują Zachód. Chiny wykorzystują w tym celu sprzęt firm takich jak Huawei. Zakaz dla amerykańskich firm prowadzących interesy z Huawei dotyczy również amerykańskiej firmy Google. W rezultacie nowe smartfony Huawei mają tylko ograniczoną wersję Androida. Ta ograniczona wersja nie jest wyposażona w aplikacje i usługi Google.

Takie sankcje mogą ograniczyć rozwój Huawei, co czyni inwestowanie w akcje Huawei mniej atrakcyjnym.

Kto jest właścicielem Huawei?

Strona internetowa spółki podaje, że wielu pracowników spółki posiada co najmniej jeden udział. Pracownicy ci wybierają komitet przedstawicieli. Następnie komitet ten powołuje zarząd i radę nadzorczą.

Huwei wydaje się nie mieć planów zmiany tej struktury. W chwili pisania tego tekstu nie jest planowane IPO Huwei.

Czy warto kupić akcje Huawei?

W chwili pisania tego tekstu nadal nie można kupić akcji Huawei. Jeśli Huawei zdecyduje się wejść na giełdę, może to być ryzykowna inwestycja. Ze względu na napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, firma stoi w obliczu różnych sankcji. Dlatego inwestując w akcje Huawei, należy wziąć pod uwagę ryzyko.

Jak kupić akcje HTC (2024)? – Inwestowanie w akcje HTC

HTC było niegdyś głównym i popularnym producentem telefonów. Obecnie stara się nadążyć za głównymi konkurentami, takimi jak Apple i Samsung. Mają jednak nadzieję, że w przyszłości ponownie będą konkurować z dużymi markami telefonów. Czy uważasz, że mogą utrzymać swoją pozycję? W takim razie zakup akcji HTC może być atrakcyjny. W tym artykule omówimy, jak inwestować w akcje HTC.

Jak kupować akcje HTC?

Jeśli masz pewność, że HTC może odzyskać silną pozycję wśród innych producentów telefonów, może być interesujące zainwestowanie w HTC poprzez zakup akcji.

Zastanawiasz się, gdzie kupić akcje HTC? Zapoznaj się z przeglądem najlepszych brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Przy długoterminowym zakupie akcji ważny jest czas. Niektórzy inwestorzy decydują się na zakup wszystkich akcji jednocześnie. Jednak często rozsądniej jest kupować akcje HTC w wielu momentach: strategia ta nazywana jest uśrednianiem kosztu dolara.

Jakie są mocne strony akcji HTC?

 • Znana marka: HTC jest znaną marką z lojalnymi klientami.
 • Innowacyjność: HTC regularnie wprowadza na rynek innowacyjne funkcje, takie jak podwójny aparat fotograficzny.
 • Dywersyfikacja: HTC bada blockchain i IoT, co może przynieść więcej korzyści w przyszłości.
 • Silne patenty: Firma posiada silne patenty, co pozwala jej utrzymać przewagę konkurencyjną.

Jakie ryzyko wiąże się z akcjami HTC?

 • Spadający udział w rynku: Ze względu na konkurencję ze strony innych smartfonów firma HTC straciła duży udział w rynku.
 • Wyniki finansowe: Wyniki finansowe spadają. Dlatego też, jako inwestor, należy sprawdzić, jakie są perspektywy na przyszłość.
 • Smartfony: Przychody HTC zależą głównie od rynku smartfonów.
 • Ograniczony marketing: Marketing HTC jest mierny, a firma jest ledwo dostępna na głównych rynkach, takich jak Chiny.

Jacy są najwięksi konkurenci akcji HTC?

 • Samsung: Ta południowokoreańska firma dominuje na rynku smartfonów i jest silnym konkurentem dla HTC.
 • Huawei: Ta chińska firma zdobyła ostatnio duży udział w rynku.
 • Xiaomi: Ta chińska firma stała się popularna dzięki swoim przyjaznym dla budżetu smartfonom.
 • Apple: iPhone jest głównym konkurentem dla wszystkich firm działających na rynku smartfonów.

O firmie HTC

Tajwańska firma HTC została założona w 1997 roku. Litery HTC oznaczają Hightech Computer Corporation. Firma ta rozpoczęła swoją działalność w 1997 roku od projektowania i produkcji laptopów. Początkowo firma produkowała smartfony, które opierały się głównie na systemie Windows Mobile.

Jako współzałożyciel Open Handset Alliance, firma skupiła się na rozwoju systemu operacyjnego Android dla smartfonów. HTC Dream, wprowadzony na rynek przez firmę, był pierwszym smartfonem z systemem operacyjnym Android. Główna siedziba HTC znajduje się w Xindian, New Taipei City.

Kup akcje HTC

Utrata udziału w rynku i straty netto

Początkowo HTC było odnoszącym sukcesy dostawcą smartfonów. Konkurencja ze strony takich firm jak Apple Inc. i Samsung Electronics nie wróżyła dobrze udziałowi HTC w rynku.

W kwietniu 2015 r. jej udział w rynku wynosił zaledwie 7,2%. Dwaj dominujący sprzedawcy smartfonów, Apple i Samsung, mieli w tym czasie po około 18% udziału w rynku, a HTC ponosiło kolejne straty netto.

Nowe osiągnięcia w HTC

W 2015 roku firma zdecydowała się na produkcję bardziej zróżnicowanych produktów. Wraz z Valve Corporation, HTC opracowało HTC Vive, który jest zestawem słuchawkowym wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu zestawowi słuchawkowemu, który wykorzystuje technologię śledzenia w skali pomieszczenia, użytkownik może poruszać się w przestrzeni 3D. Dzięki kontrolerom ręcznym sterowanym ruchem użytkownik może wchodzić w interakcje z otoczeniem. W kwietniu 2016 r. na rynku pojawiła się pierwsza konsumencka wersja tego zestawu słuchawkowego.

HTC kontynuuje również produkcję własnych smartfonów. W przyszłości firma będzie coraz bardziej koncentrować się na Internecie rzeczy i wirtualnej rzeczywistości. Czy uważasz, że firma osiągnie sukces w tym zakresie w przyszłości? W takim razie warto kupić akcje HTC.

Przejęcie personelu i licencji przez Google

W 2017 roku Google ogłosiło przejęcie około połowy z 4000 pracowników HTC, którzy pracowali w działach projektowych i badawczych firmy. Google nabył również licencje od HTC.

Wśród przejętych pracowników były osoby zaangażowane w smartfon Pixel produkowany przez HTC dla Google. Dzięki temu zakupowi, który został sfinalizowany w styczniu 2018 r., Google wzmocniło swoją działalność w zakresie sprzętu.

HTC chce powrócić do wyższego segmentu rynku smartfonów

W 2019 roku firma HTC ogłosiła, że chciałaby przywrócić na rynek telefony wysokiej jakości. Obecnie HTC produkuje tylko telefony dla niższych i średnich segmentów.

HTC nie zrobił ostatnio nic innowacyjnego na rynku smartfonów. Co więcej, jak wspomniano wcześniej, połowa byłego zespołu smartfonów firmy pracuje teraz w Google.

Czy uważasz, że HTC uda się powrócić do wyższego segmentu smartfonów? W takim razie warto zainwestować w akcje HTC.

Czy warto kupić akcje HTC?

HTC to akcje wysokiego ryzyka: firma jest prześcigana przez konkurencję ze wszystkich stron. Dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o zakupie akcji HTC przeprowadzić dokładne badania dotyczące najnowszych wydarzeń w firmie. Istotne jest również zbadanie, czy HTC pasuje do portfela inwestycyjnego.

Jak kupić akcje Tencent (2024)? Inwestowanie w Tencent

Chcesz zainwestować w akcje Tencent ? Na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje potrzebne przed zakupem akcji Tencent. Pozwoli Ci to podjąć świadomą decyzję przed zainwestowaniem w spółkę.

Jak kupić akcje Tencent?

Czy wierzysz w przyszłość Tencent? W takim razie możesz rozważyć długoterminowy zakup akcji Tencent. Ważne jest, aby wybrać opłacalnego i niezawodnego brokera dla swoich inwestycji. Wiele osób traci znaczną część swoich zysków z powodu nadmiernych kosztów transakcyjnych.

Czy chcesz korzystać z usług wiarygodnego brokera przy zakupie i sprzedaży akcji Tencent? Zapoznaj się z poniższą tabelą, aby bezpośrednio otworzyć konto u wiarygodnego brokera:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Tencent bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Tencent przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest aktualnie cena akcji Tencent?

Jesteś ciekawy aktualnego kursu akcji Tencent? Na poniższym wykresie możesz zobaczyć, jak zachowują się akcje Tencent. Co więcej, dzięki przyciskom kupna i sprzedaży możesz bezpośrednio rozpocząć handel akcjami Tencent.

Informacje o firmie Tencent

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie Tencent.

Ceny akcji Tencent w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Tencent z ostatnich 5 dni:

Co sprawia, że inwestowanie w akcje Tencent jest interesujące?

Chiny są rosnącym rynkiem

Inwestowanie w Tencent może być atrakcyjne! Chiny to wschodząca gospodarka z rosnącym rynkiem wewnętrznym. Inwestycje w Chinach mogą być zatem opłacalne. Ponadto internet jest rozwijającym się sektorem, a Tencent zbudował silną pozycję dzięki WeChat.

Pozycja dominująca

Tencent zbudował dominującą pozycję na chińskim rynku dzięki WeChat. Aplikacja do czatowania, którą czasami porównuje się do WhatsApp, ma ponad miliard użytkowników.

Tencent może konkurować ze swoimi konkurentami

WeChat „kradnie” wielu użytkowników głównemu konkurentowi, Baidu. Wielu użytkowników WeChat uważa wyszukiwarkę Baidu za niepotrzebną, ponieważ można korzystać z wielu usług w ramach WeChat:

 • Możesz rezerwować loty za pomocą WeChat
 • W WeChat można zarezerwować taksówkę.
 • Możesz używać WeChat do wykonywania płatności

Oprogramowanie Tencent jest zatem zróżnicowane, co czyni inwestycję atrakcyjną.

WeChat jest aktywny poza Chinami

W przeciwieństwie do wielu innych chińskich firm technologicznych, Tencent jest również aktywny w Ameryce, Europie i innych częściach Azji. Sprawia to, że firma jest nieco mniej podatna na zmiany polityczne i gospodarcze na rynku chińskim.

Silne podstawy finansowe

Tencent ma solidne podstawy finansowe, co oznacza, że jest mało prawdopodobne, aby firma szybko napotkała problemy. Przychody firmy z reklam szybko rosną i jeśli trend ten się utrzyma, może ona odebrać Baidu więcej reklamodawców.
Buying Tencent stocks

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Tencent?

Presja polityczna

Inwestowanie w akcje Tencent nie jest całkowicie pozbawione ryzyka. Firmy technologiczne na całym świecie stoją w obliczu rosnącej presji politycznej. Rządy, na przykład, zadają więcej pytań dotyczących kwestii prywatności, a przepisy stają się coraz bardziej rygorystyczne. Co więcej, chiński rząd nie zawsze jest przewidywalny: może zablokować część Tencent z dnia na dzień.

Znaczna część przychodów Tencent pochodzi z gier. Chiński rząd coraz częściej nakłada ograniczenia na czas, jaki dzieci mogą spędzać na platformach do gier. Chiński rząd ściśle monitoruje również treści, które mogą być udostępniane na platformach Tencent, co utrudnia firmie przebicie się na arenie międzynarodowej.

Trudne relacje z Ameryką

Trudne relacje między Ameryką a Tencent również zwiększają ryzyko: rząd USA może zablokować różne usługi Tencent, co nie byłoby korzystne dla rentowności firmy. Podobny incydent miał miejsce w Indiach, gdzie konflikt graniczny doprowadził do zablokowania szeregu chińskich aplikacji.

Intensywna rywalizacja

Tencent stoi w obliczu dużej konkurencji, zarówno ze strony podmiotów chińskich, jak i zagranicznych. Dlatego ważne jest, aby mieć oko na konkurencję, rozważając inwestycję w akcje Tencent.

Jak ryzykowna jest inwestycja w Tencent?

Skutki tych napięć są jednak ograniczone, ponieważ większość przychodów Tencent pochodzi z Chin. Wydarzenia te ograniczają jednak przyszły wzrost i warto być tego świadomym.

Monitorowanie kursu wymiany

Inwestując w Chinach, należy zwrócić uwagę na kurs wymiany walut. Akcje Tencent są notowane na giełdzie w Hongkongu. Przed zakupem akcji należy najpierw wymienić walutę na dolary hongkońskie. Kurs wymiany dolara hongkońskiego wpływa następnie na wyniki inwestycji.

W Tencent można również inwestować za pośrednictwem amerykańskiej giełdy papierów wartościowych. Jeśli wybierzesz giełdę amerykańską, kurs wymiany dolara odgrywa ważną rolę w Twoich wynikach.

Informacje o Tencent

Chińska firma Tencent, założona w 1998 roku, oficjalnie nazywa się Tencent Holdings Ltd. i jest jedną z największych firm na świecie. Wraz z Apple, Alphabet (Google), Microsoft i Amazon, Tencent jest jedną z największych firm na świecie. Siedziba firmy znajduje się w Shenzhen, choć oficjalnie jest ona zarejestrowana na Wyspach Normandzkich.
Tencent stocks

Działalność spółki

Tencent rozpoczął działalność jako portal z grami. Dzięki kilku popularnym grom firma stała się jedną z największych firm zajmujących się grami na świecie.

Inną podstawową działalnością firmy są media społecznościowe. WeChat to najpopularniejsza aplikacja do czatowania w Chinach, a dzięki TenPay można również dokonywać płatności. W aplikacji można na przykład rezerwować loty i kupować produkty. Ułatwia to firmie zarabianie na swojej działalności.

Innym produktem tej firmy jest duży portal internetowy QQ, który jest największym i najpopularniejszym portalem internetowym w Chinach.

Dzięki tym produktom Tencent zbudował silną pozycję na chińskim rynku. Może to być dobry powód do zakupu akcji Tencent.

Znaczenie badań i rozwoju

Tencent rozumie znaczenie innowacji w świecie technologii. Ponad 50% pracowników firmy pracuje w dziale badań. Wprowadzając innowacje do swoich produktów, starają się nadążyć za konkurencją.

Przykładem sukcesu, jaki osiągnęli, jest opracowanie mobilnej wersji Call of Duty. Gra ta została uruchomiona we współpracy z Activision i w pierwszym miesiącu uzyskała ponad sto milionów pobrań.

Firma rozwinęła się dzięki przejęciom

Firma znacznie się rozrosła, częściowo dzięki różnym przejęciom. Na przykład w 1986 r. zakupiono 85% udziałów w fińskim producencie konsol do gier Supercell za 8,6 mld USD. Jest to największe przejęcie w historii Tencent.

Tencent inwestuje również w popularny chiński rynek e-sportowy. Na przykład nabyła Riot Games, która produkuje popularną grę League of Legends.

Przejęcia mogą mieć silny wpływ na cenę akcji. Dlatego zaleca się, aby przed zainwestowaniem w akcje Tencent najpierw zbadać, czy Tencent zamierza przejąć nowe firmy. Niektórzy inwestorzy obawiają się, że spalanie gotówki w przypadku tych inwestycji stanowi ryzyko.

Tencent inwestuje również w inne firmy

Tencent nie stroni również od dokonywania inwestycji tu i ówdzie. Na przykład firma ma udziały w Tesla, Snapchacie, Spotify, JD.com i Activision Blizzard. Pozwala to Tencent czerpać korzyści z działalności innych firm.

Zaletą tych inwestycji jest to, że firma stosuje dobrą dywersyfikację ryzyka. Jako inwestor korzystasz z tego, kupując akcje Tencent.

Pośrednia inwestycja w Tencent?

W akcje Tencent można inwestować, kupując je bezpośrednio. Będziesz jednak narażony na ryzyko kursowe, ponieważ cena akcji Tencent w dolarach hongkońskich może się znacznie wahać.

Możesz także pośrednio zainwestować w Tencent, kupując akcje Prosus na holenderskiej giełdzie papierów wartościowych. Firma ta ma duże udziały w Tencent.

Ograniczenia chińskiego rządu dotyczące działu gier

Firma ma trudne relacje z chińskim rządem. Gry wideo Tencent są często odtwarzane na telefonach komórkowych i stanowią 40% przychodów firmy. Chiński rząd regularnie ogranicza te gry wideo, aby zapobiec uzależnieniu.

Na przykład chiński rząd ograniczył korzystanie z gry Honours of Kings. W 2018 r. chiński rząd miał zastrzeżenia do gry Monster Hunter. Sprzedaż została wstrzymana dzień po oficjalnym wprowadzeniu gry.

Co więcej, firmy takie jak Tencent muszą same kontrolować, czy użytkownicy nie grają zbyt dużo. Młodzi ludzie nie mogą grać dłużej niż półtorej godziny dziennie. Jeśli firma nie zastosuje się do tych zasad, może stracić licencję.

Jest to ryzyko dla inwestycji w akcje Tencent: silna ingerencja rządu może wywierać presję na rentowność firmy. Miej to na uwadze, jeśli chcesz zainwestować w akcje Tencent!

Koncentracja na Europie

Ze względu na trudne relacje z chińskim rządem, Tencent bada nowe rynki, a Europa jest bardzo interesująca do tego celu. Firma zamierza zainwestować w Europie 10 miliardów euro. Nacisk zostanie położony na aplikacje w chmurze, sektor, który szybko rośnie, a także istnieje duże zapotrzebowanie na te produkty w Europie.

Firma chce pracować nad grami, które mogą być sprzedawane w Europie za pośrednictwem Niemiec. Ze względu na silne ograniczenia w Chinach, firma prawdopodobnie szuka lepszego rynku, na którym mogłaby sprzedawać swoje gry bez ograniczeń.

Dywersyfikacja na nowe regiony może mieć pozytywny wpływ na kurs akcji Tencent. Czy uważasz, że Tencent osiągnie lepsze wyniki w przyszłości? W takim razie warto zainwestować w akcje Tencent!

Czy inwestowanie w akcje Tencent to dobry pomysł?

Pomimo ryzyka, inwestycja w akcje Tencent może być interesująca. Mając ponad 1,2 miliarda użytkowników WeChat i rosnące zyski, trudno jest odwrócić się od spółki. Jednak zawsze warto dywersyfikować ryzyko: nie inwestuj wszystkich swoich pieniędzy bezpośrednio w akcje Tencent.

Należy także uważnie obserwować konkurencję. Jeśli inne firmy w Chinach zdołają dogonić Tencent, należy zachować ostrożność.

Jak kupić akcje Baidu (2024)? – inwestowanie w akcje Baidu

Baidu jest również znany jako chiński Google. Chiński rynek jest oczywiście ogromny i może być bardzo dochodowy. W tym artykule dowiesz się, jak kupić akcje Baidu i omówimy mocne i słabe strony akcji.

Jak kupić akcje Baidu?

Przy zakupie akcji Baidu ważne jest, aby wybrać wiarygodnego maklera giełdowego. Poniżej możesz zobaczyć, gdzie kupić akcje Baidu:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji Baidu?

Jesteś ciekawy aktualnej ceny akcji Baidu? Na poniższym wykresie możesz zobaczyć, jak zachowują się akcje Baidu. Co więcej, dzięki przyciskom kupna i sprzedaży możesz od razu rozpocząć handel akcjami Baidu.

Informacje o firmie Baidu

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie Baidu.

Analiza akcji Baidu

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Baidu ważne jest, aby dokładnie je przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Baidu rozwijało się w minionym okresie.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Baidu z ostatnich 5 dni:

Jakie są wyniki Baidu w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co według analityków zrobi Baidu w [roku] i kolejnych latach? Połączyliśmy przewidywania analityków z danymi z Alpha Vantage. Nie zapominaj, że ta liczba jest tylko prognozą trendu cenowego Baidu i ta prognoza nie musi się spełnić. Zawsze przeprowadzaj własne badania!

Jakie są mocne strony akcji Baidu?

 • Dominująca wyszukiwarka: z ponad 70% udziałem w rynku, Baidu jest największą wyszukiwarką w Chinach.
 • Przetwarzanie w chmurze: Baidu zajmuje się usługami przetwarzania w chmurze, które mogą być dochodowe. Na przykład Amazon generuje obecnie większość swoich zysków z przetwarzania w chmurze.
 • Rozbudowane usługi: Baidu oferuje różne usługi, co zapewnia dywersyfikację ryzyka. Należą do nich usługi finansowe, media społecznościowe (Tieba), e-commerce (Baidu Mall) i AI.
 • Interesujący rynek: klasa średnia w Chinach szybko rośnie, co stwarza duży potencjał dla rozwoju Baidu.

Jakie są słabe strony akcji Baidu?

 • Zależność od rynku chińskiego: Baidu praktycznie generuje wszystkie swoje przychody w Chinach. Chiny są niestabilnym rynkiem, co może sprawić, że będzie to mniej atrakcyjna inwestycja.
 • Silna konkurencja: Baidu stoi w obliczu silnej konkurencji ze strony gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent.
 • Zależność od reklam: Przychody Baidu są w pełni uzależnione od rynku reklamowego.
 • Status naśladowcy: Baidu jest często postrzegane jako firma-naśladowca, która kradnie pomysły od innych firm.

Jacy są najwięksi konkurenci Baidu?

 • Alibaba: Alibaba jest największym konkurentem w handlu elektronicznym i reklamie online.
 • Tencent Holdings: Dzięki usługom takim jak WeChat, QQ i Tencent Video, Tencent jest znaczącym konkurentem Baidu.
 • ByteDance: ByteDance konkuruje również o uwagę z takimi aplikacjami jak TikTok, Douyin i Toutiao.
 • Huawei Technologies: Huawei jest jednym z największych na świecie producentów telefonów komórkowych i silnym konkurentem Baidu w dziedzinie przetwarzania w chmurze.
 • Google: W Chinach Google nie jest konkurentem ze względu na blokadę, ale poza krajem wyszukiwarka jest głównym konkurentem.

Jakie są główne działania Baidu?

 • Wyszukiwarka: Baidu słynie przede wszystkim ze swojej wyszukiwarki, która generuje większość przychodów i zysków firmy.
 • Sztuczna inteligencja (AI): Firma rozwija różne usługi oparte na sztucznej inteligencji, takie jak osobisty asystent Duer, technologia rozpoznawania twarzy i technologia autonomicznej jazdy.
 • Usługi w chmurze: Firma oferuje przetwarzanie w chmurze jako usługę.
 • Usługi mobilne: Oprócz mobilnej wyszukiwarki, firma oferuje gry mobilne i rozwiązanie do płatności mobilnych.
 • Handel elektroniczny: Dzięki Baidu Mall firma konkuruje z Alibabą i JD.com. Firma oferuje również usługi turystyczne za pośrednictwem Qunar.
 • Edukacja: Baidu oferuje środowiska nauczania online we współpracy z innymi firmami.
 • Rozrywka: Firma oferuje również streaming online i gry. Baidu nadal posiada większość udziałów w iQIYI.
 • Media społecznościowe: Baidu zarządza różnymi platformami mediów społecznościowych, takimi jak Tieba i Baijiahao.

Tencent jako konkurent

Jednym z przykładów głównego konkurenta Baidu jest Tencent. Platforma Tencent, WeChat, ma 1,2 miliarda użytkowników miesięcznie. Inne przykłady powszechnie używanych platform w Chinach obejmują aplikacje ByteDance i platformę medialną Bilibili.

As Chinese residents use different types of media, it becomes increasingly interesting for companies to spend their advertising budgets on these new platforms.

In addition, the WeChat application is a major threat to Baidu in terms of functionalities: for example, the application can be used for making payments, ordering food, searching for a taxi, and reading news. This means that people do not have to use a search engine as often.

Przynoszące straty projekty w ramach Baidu

Przychody firmy dalej spadają z powodu projektów przynoszących straty. Najbardziej znanym tego przykładem jest iQiyi: platforma wideo kosztuje Baidu dużo pieniędzy. Tymczasem platforma musi również konkurować z Tencent Video i Youku Toudou Alibaby.

Baidu stara się odwrócić uwagę od wszystkich tych problemów, podkreślając nowe projekty. Firma wspomina o rozwoju usług w chmurze i możliwościach sztucznej inteligencji oraz o samojezdnych samochodach. Jednak te koncepcje również przynoszą straty i nie są dobrym powodem do kupowania akcji Baidu.

Pomimo tych problemów, inwestycja w Baidu może być interesująca. Inwestowanie w Chinach może być opłacalne ze względu na ogromny wzrost. Ważne jest jednak, aby zadać sobie pytanie, czy Baidu jest najlepszą opcją: niektórzy konkurenci tej znanej wyszukiwarki osiągają lepsze wyniki i mogą oferować większe możliwości wzrostu.

O firmie Baidu

Z udziałem w rynku na poziomie 70%, Baidu jest najpopularniejszą wyszukiwarką w Chinach. Tak duży udział w rynku jest prawdopodobnie spowodowany blokadą Google przez GWF (Great Firewall of China). Firma oferuje nie tylko wyszukiwarkę, ale także dziesiątki usług i produktów związanych z Internetem. Co więcej, firma mocno koncentruje się na sztucznej inteligencji. Siedziba firmy, założonej w 2000 roku, znajduje się w Pekinie.

Google próbowało przejąć Baidu w przeszłości. Jak dotąd Baidu skutecznie udaremniało te próby przejęcia. Nic dziwnego, że Google interesuje się chińskim rynkiem. Wyszukiwarka Baidu przetwarza dziesiątki miliardów wyszukiwań każdego miesiąca, co przynosi firmie duże zyski z reklam.

Baidu aandelen

Niektóre unikalne działania Baidu

Wśród działań tego chińskiego giganta technologicznego znajdują się sklep z aplikacjami i platforma reklamowa. Sklep z aplikacjami firmy ma ponad dwa miliardy użytkowników na całym świecie. Platforma reklamowa, podobna do Google Ads, generuje większość przychodów firmy.

Trzecią działalnością Baidu jest usługa strumieniowego przesyłania wideo iQiyi. Firma planuje tworzyć własne treści i konkurować z Netflixem.

Samojezdne samochody

Od 2017 roku Baidu pracuje nad rozwojem autonomicznych samochodów. Jest to tak zwany projekt Apollo, który koncentruje się na opracowywaniu programów autonomicznej jazdy i sztucznej inteligencji. W projekt ten zaangażowane są setki znanych firm, takich jak Microsoft, Nvidia, Daimler AG i Hyundai.

W 2018 roku Baidu wprowadziło technologię, która pozwala samochodom na samodzielne parkowanie. W międzyczasie firma prowadzi również usługę samojezdnych taksówek o nazwie Apollo Robottaxi.

Encyklopedia

Baidu ma również własną encyklopedię. Encyklopedia ta jest konkurentem chińskiej Wikipedii. W przeciwieństwie do chińskiej encyklopedii, ta encyklopedia nie jest blokowana przez chińskie władze. Nie jest to konieczne, ponieważ encyklopedia ta stosuje autocenzurę. Encyklopedia o nazwie Baidu Baike zawierała 90 000 artykułów zaledwie trzy tygodnie po jej uruchomieniu.

Producent Inteligentnych Głośników

Baidu jest obecnie (2019 r.) drugim co do wielkości producentem inteligentnych głośników. W 2019 roku wyprzedziła Google. Firma ta ma udział w rynku na poziomie 16,9%, z 4,3 mln dostarczonych głośników. 4,5 miliona inteligentnych głośników dostarczonych przez Baidu w drugim kwartale 2019 r. stanowi 17,3% udziału w rynku. Lider rynku Amazon ma udział w rynku przekraczający 25%.

Jak inwestować w akcje Baidu?

Kupno i sprzedaż akcji Baidu jest często prostym procesem. Najpierw musisz założyć konto u wiarygodnego maklera giełdowego. Zanim będziesz mógł zainwestować prawdziwe pieniądze, zazwyczaj musisz przesłać kopię paszportu i adresu.

Po aktywacji konta możesz wpłacić pieniądze. Następnie wyszukaj akcje Baidu i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. W przypadku zlecenia rynkowego kupujesz Baidu po bieżącej cenie, a w przypadku zlecenia z limitem ceny ustalasz cenę, którą jesteś skłonny zapłacić.

Czy warto inwestować w akcje Baidu?

W przeszłości odpowiedź na to pytanie była zdecydowanie twierdząca: Baidu przez lata było postrzegane jako najbardziej obiecująca chińska spółka technologiczna. Te wysokie oczekiwania nie zostały w pełni spełnione: spółka musi stawić czoła dużej konkurencji ze strony innych firm, które również sprzedają reklamy w Internecie. Kupując akcje Baidu, ważne jest, aby mieć oko na konkurencję Baidu.

Nie ma obiektywnej odpowiedzi na pytanie, czy powinieneś kupić akcje Baidu. Zadaj sobie pytanie, czy profil ryzyka Baidu pasuje do Twojej strategii inwestycyjnej.

Jak kupić akcje NIO (2024)? – inwestowanie w akcje NIO

NIO to chiński producent samochodów elektrycznych, znany również jako „zabójca Tesli”. Dowiedz się, jak kupić akcje NIO i porównaj mocne i słabe strony NIO. W tym artykule możesz przeczytać wszystko, co musisz wiedzieć przed zainwestowaniem w akcje NIO!

Jak kupić akcje NIO?

Czy masz pewność, że NIO pokona Teslę? Rynek samochodów elektrycznych jest ogromny i oczekuje się, że w przyszłości znacznie wzrośnie. Dlatego inwestowanie w firmę taką jak NIO może być bardzo interesujące. W poniższym przeglądzie możesz porównać brokerów kupujących akcje NIO z:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj NIO bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w NIO przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji NIO?

Czy jesteś ciekawy aktualnej ceny akcji NIO? Na poniższym wykresie można zobaczyć aktualną cenę akcji NIO. Możesz również użyć przycisków, aby otworzyć pozycję:

Informacje o firmie NIO

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie NIO.

Analiza akcji NIO

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji NIO ważne jest, aby dokładnie je przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak NIO radziło sobie w ostatnim czasie.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji NIO z ostatnich 5 dni:

Jak kształtuje się cena akcji NIO w 2024?

Jesteś ciekawy, co analitycy sądzą o NIO w [roku] i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków z danymi z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą ceny akcji NIO i że prognoza ta nie musi się spełnić.

Jakie są mocne strony akcji NIO?

 • Potencjał wzrostu: rynek samochodów elektrycznych ma duży potencjał. Na przykład w Europie w przyszłości wszyscy będą musieli jeździć samochodami elektrycznymi.
 • Wysokiej jakości produkty: Samochody NIO mają dobrą reputację, a także są tańsze niż Tesla.
 • Silny rynek: NIO jest aktywne w Chinach, gdzie rosnąca klasa średnia może sobie pozwolić na samochody produkowane przez NIO.
 • Innowacyjność: NIO nieustannie wprowadza innowacje. Na przykład firma pracuje nad autonomiczną jazdą i akumulatorami, które można wymieniać.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje NIO?

 • Zależność od rynku chińskiego: cała sprzedaż odbywa się w Chinach, co sprawia, że NIO jest silnie uzależnione od sytuacji gospodarczej w tym kraju.
 • Intensywna konkurencja: zarówno nowi, jak i istniejący gracze rywalizują o udział w rynku pojazdów elektrycznych.
 • Ryzyko związane z łańcuchem dostaw: NIO jest silnie uzależnione od swoich dostawców, a problemy w łańcuchu dostaw mogą wstrzymać produkcję firmy.
 • Rentowność: pomimo przyzwoitych wskaźników wzrostu, NIO nadal nie jest rentowne.

Najwięksi konkurenci NIO

 • Tesla: Tesla jest najbardziej znanym producentem pojazdów elektrycznych. Ze względu na jej silną reputację, NIO trudno jest nadrobić zaległości.
 • BYD: to chiński producent nowych technologii akumulatorowych, który koncentruje się na innowacjach.
 • Volkswagen: Ta duża marka samochodowa również planuje wypuścić samochody elektryczne w nadchodzących latach.
 • General Motors: General Motors również wypuszcza samochody elektryczne, co czyni go silnym konkurentem NIO.
 • Rivian: Ten amerykański producent pojazdów elektrycznych otrzymał również inwestycje od Amazona i Forda.

Wyniki akcji spółki NIO

Notowania akcji NIO są bardzo zmienne. W latach 2020-2021, gdy panował szał na jazdę elektryczną, cena akcji wzrosła 25-krotnie.

Po wzroście stóp procentowych i pogorszeniu sytuacji cena akcji spadła o ponad 80%. Aktywni inwestorzy mogą reagować na tak silne wahania. Jeśli chcesz zainwestować w NIO w perspektywie długoterminowej, punkt wejścia jest oczywiście bardzo ważny.

NIO wyniki akcji

Jak inwestować w akcje NIO?

Krok 1: Najpierw musisz założyć konto u wiarygodnego maklera giełdowego. Możesz porównać najlepsze opcje na tej stronie.

Krok 2: Aktywuj swoje konto, przesyłając kopię paszportu i adresu. Następnie możesz wpłacić pieniądze bezpośrednio ze swojego konta bankowego do maklera giełdowego.

Krok 3: Wybierz akcje NIO, a następnie wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. Następnie możesz wysłać zlecenie bezpośrednio na giełdę. Nie zapomnij regularnie sprawdzać swoich inwestycji: możesz sprzedać swoje akcje w dowolnym momencie.

O chińskim startupie NIO

NIO to jeden z pierwszych chińskich startupów, który koncentruje się na samochodach elektrycznych. Firma pierwotnie nazywała się Next Car, kiedy została założona w 2014 roku, ale później została zmieniona na NIO. Firma została założona przez chińskiego przedsiębiorcę Bin Li i ma siedzibę w Szanghaju.

Wraz z pojawieniem się NIO, chiński rząd chce zmniejszyć import ropy naftowej z zagranicy. Dodatkowo, NIO może przyczynić się do poprawy jakości powietrza w Chinach.

NIO

Co NIO chce osiągnąć?

 • NIO produkuje inteligentne pojazdy elektryczne, w których sztuczna inteligencja odgrywa ważną rolę. W przyszłości firma zamierza produkować samojezdne samochody.
 • NIO chce wprowadzić na rynek przystępne cenowo samochody i dystrybuować je na całym świecie.
 • Firma chce również zarabiać na sprzedaży Power Home: stacji ładowania dla domów.
 • Ponadto NIO sprzedaje również dodatkowe usługi, takie jak sprzedaż ubezpieczeń dla samochodów elektrycznych.

Czy NIO jest zabójcą Tesli?

Nazywanie NIO zabójcą Tesli jest nieco przedwczesne. Obecnie (2023 r.) Tesla jest najbardziej znanym i popularnym samochodem elektrycznym. NIO wciąż pracuje nad zdobyciem udziału w rynku. Nawet jeśli NIO uda się zdobyć większy udział w rynku, rynek jest wystarczająco duży, aby Tesla nadal istniała.

Czy uważasz, że NIO będzie w przyszłości poważnym konkurentem dla Tesli? W takim razie zakup akcji NIO może być interesujący. Należy jednak pamiętać o ryzyku: w przeszłości akcje spadły o ponad 80% w krótkim czasie.

Czy warto inwestować w akcje NIO?

Istnieje kilka argumentów za i przeciw zakupowi akcji NIO. Przed zainwestowaniem w NIO warto przeanalizować rynek samochodowy. Kiedy gospodarka radzi sobie dobrze, a ludzie kupują więcej samochodów, ma to pozytywny wpływ na wyniki firmy.

Jeszcze ważniejsze są zmiany i innowacje wprowadzane przez firmę. Dobre wieści o nowych prototypach mogą znacznie zwiększyć wartość akcji NIO. Porównaj produkty z produktami konkurencji od podobnych producentów samochodów, aby ustalić, czy NIO może nadążyć.

Przed zainwestowaniem w akcje NIO należy rozważyć, czy obecny poziom cen jest realistyczny. W 2020 r. napęd elektryczny był dość popularny: cena akcji chińskiego NIO wzrosła 25-krotnie w ciągu kilku miesięcy. Przy tego rodzaju ogromnych wzrostach często dochodzi do znacznej korekty w przyszłości.

Ważne jest również, aby dobrze przeanalizować chiński rynek. Rynek krajowy ma za sobą trudny okres, a firma otrzymuje mniej dotacji. Spółka nie jest jeszcze rentowna i w przyszłości będzie potrzebowała nowego finansowania. To sprawia, że inwestycja w akcje NIO jest ryzykowna.

Jak kupić akcje China Mobile (2024)? – inwestowanie w China Mobile

Chcesz zainwestować w największą chińską firmę telekomunikacyjną? Możesz to zrobić kupując akcje China Mobile! Przy rosnącym rynku inwestycja w akcje China Mobile może okazać się dobrym posunięciem. Na tej stronie możesz przeczytać wszystko, co musisz wiedzieć o inwestowaniu w akcje China Mobile.

Jak kupować akcje China Mobile?

China Mobile jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Hongkongu. Jako inwestor zagraniczny możesz kupować i sprzedawać akcje China Mobile. Ale którzy brokerzy oferują taką możliwość? Poniżej możesz zobaczyć, u których brokerów możesz kupić akcje China Mobile:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj China Mobile bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w China Mobile przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jakie są mocne strony inwestowania w akcje China Mobile?

 • Silna pozycja rynkowa: China Mobile jest jedną z najsilniejszych firm telekomunikacyjnych w Chinach.
 • Dywersyfikacja: China Mobile jest zaangażowana w cloud computing i centra danych, co może przyczynić się do przyszłego wzrostu.
 • Własność rządowa: China Mobile jest własnością chińskiego rządu, co zmniejsza ryzyko regulacyjne.
 • Rosnący popyt: Zapotrzebowanie na szybkie sieci szybko rośnie w Chinach.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje China Mobile

 • Konkurencja: China Mobile i China Unicom są silnymi konkurentami.
 • Ograniczenia rynku: China Mobile jest silnie uzależniona od rynku chińskiego.
 • Ograniczona obecność międzynarodowa: China Mobile przyciąga niewielu inwestorów zagranicznych, co wywiera presję na cenę akcji.
 • Niepewne regulacje: Chiński rynek nie zawsze jest stabilny, a nowe regulacje mogą ograniczać rozwój China Mobile.

Jacy są silni konkurenci China Mobile?

O China Mobile

W Chinach na rynku usług telekomunikacyjnych działają różne firmy. Największą z nich jest China Mobile.

China Mobile została założona w 1997 roku i działa głównie w Chinach. China Mobile kontroluje 70% rynku telefonii komórkowej.

Historia China Mobile

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych w Chinach istniało wiele małych prowincjonalnych firm telefonicznych, które były zbyt małe, aby działać na skalę krajową. Stworzyło to zapotrzebowanie na większą firmę telefoniczną.

Bank inwestycyjny Goldman Sachs połączył dziesięć prowincjonalnych firm telefonicznych, które w 1997 r. utworzyły spółkę China Mobile.

Przed założeniem w Hongkongu firma nadal nazywała się China Telecom (Hong Kong) Limited. Nazwa China Mobile została nadana firmie w 2000 roku, po czym od 2006 roku nosi ona oficjalną nazwę China Mobile Limited.

Ekspansja zagraniczna

Od 2002 roku China Mobile współpracuje z Vodafone. Vodafone nabył niewielki, kilkuprocentowy udział w China Mobile. Od tego czasu Vodafone sprzedał ten udział, ale nadal współpracuje z China Mobile.

China Mobile poszukiwała nowych klientów poza Chinami. W 2014 roku nabyła udziały w True Corporation. Firma ta oferuje usługi telefonii komórkowej w Tajlandii, co daje China Mobile dostęp do nowego rynku.

Jeśli China Mobile uda się zbudować dużą pozycję w innym kraju, może to pozytywnie wpłynąć na cenę akcji. Czy uważasz, że China Mobile uda się rozszerzyć swój zasięg? W takim razie warto kupić akcje China Mobile.

Silny wzrost ruchu danych i przyszłość

China Mobile rozpoczęła oferowanie usług transmisji danych w 2014 roku. W pierwszym roku liczba klientów osiągnęła dziesięć milionów, co stanowiło około 10% całkowitej bazy klientów. W kolejnych latach ruch danych znacznie wzrósł, podczas gdy wykorzystanie telefonu spadło.

Na przykład w 2013 r. średnie miesięczne użycie telefonu wynosiło 486 minut, a w 2017 r. spadło do 366 minut miesięcznie. Obecnie dane mają największy udział w przychodach China Mobile.

Wraz ze wzrostem dobrobytu w Chinach oczekuje się, że rynek krajowy będzie się rozwijał. Zapotrzebowanie na szybsze usługi i większą ilość danych będzie nadal rosło. Czy uważasz, że China Mobile może dobrze zareagować na ten trend? Jeśli tak, inwestowanie w akcje China Mobile może być odpowiednią opcją do rozważenia.

Czy powinienem kupić akcje China Mobile?

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupować akcje China Mobile. China Mobile jest głównym dostawcą usług telekomunikacyjnych na największym rynku na świecie. Co więcej, coraz większa liczba osób uzyskuje dostęp do Internetu, co może dodatkowo napędzać wzrost spółki.

Istnieją jednak wyraźne zagrożenia, takie jak nieprzewidywalny charakter chińskiego rządu i konkurencja ze strony innych firm telekomunikacyjnych. Dlatego przed zakupem akcji China Mobile należy dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw.

Jak kupić akcje Alibaba (2024)? – inwestowanie w Alibaba

Czy chcesz kupić akcje Alibaba? Alibaba jest często uważana przez wiele osób za chiński Amazon. W tym artykule można przeczytać wszystko o mocnych i słabych stronach inwestowania w akcje Alibaba oraz zapoznać się z najnowszymi informacjami o cenach akcji.

Jak kupić akcje Alibaba?

Alibaba jest nadal największą firmą e-commerce w Chinach, co sprawia, że kupowanie akcji Alibaba jest interesujące. W poniższym przeglądzie możesz bezpośrednio zobaczyć, u których maklerów giełdowych możesz inwestować w akcje Alibaba:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Alibaba bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Alibaba przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji Alibaba?

Czy jesteś ciekawy aktualnej ceny akcji Alibaba? Na poniższym wykresie możesz zobaczyć, jak zachowują się akcje Alibaba. Co więcej, możesz rozpocząć handel akcjami Alibaba bezpośrednio za pomocą przycisków kupna i sprzedaży.

Informacje o firmie Alibaba

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie Alibaba.

Analiza akcji Alibaba

Przed podjęciem decyzji o zakupie lub sprzedaży akcji Alibaba ważne jest, aby dokładnie przeanalizować akcje. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Alibaba rozwijała się w minionym okresie.

Ceny akcji Alibaba w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Alibaba z ostatnich 5 dni:

Jaka będzie cena akcji Alibaba w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co według analityków zrobi Alibaba w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy przewidywania analityków z danymi z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą trendu cen akcji Alibaba i że prognoza ta niekoniecznie musi się spełnić.

Jakie są mocne strony akcji Alibaba?

Lider rynku

Alibaba jest liderem rynku w Chinach; firma jest nadal największą firmą e-commerce w kraju. Rośnie jednak konkurencja ze strony firm takich jak JD.com i Tencent.

Szeroki zakres produktów

Alibaba oferuje szeroką i zróżnicowaną gamę produktów, co czyni firmę bardziej stabilną. Gdy dany rynek osiąga słabe wyniki, zyski z innego rynku mogą to zrównoważyć. Duży asortyment produktów zmniejsza ryzyko biznesowe Alibaby.

Oprócz handlu elektronicznego Alibaba jest również aktywna w zakresie przetwarzania w chmurze, mediów cyfrowych i rozrywki.

Rynki wschodzące

Chiny doświadczają silnego wzrostu gospodarczego. Kilka dekad temu Chiny były bardzo biedne, a ludzie umierali z głodu. Obecnie Chiny nie są już postrzegane jako kraj rozwijający się. Siła nabywcza przeciętnego Chińczyka jest wysoka i prawie każdy ma dostęp do Internetu. Dobrobyt w kraju wciąż rośnie, a wraz z nim liczba zamożnych chińskich konsumentów będzie tylko rosnąć.

Oczywiście Alibaba może bardzo skorzystać na tym trendzie. Alibaba jest chińską firmą, która doskonale zaspokaja potrzeby chińskich konsumentów. Czy uważasz, że wzrost gospodarczy w Chinach będzie kontynuowany? W takim razie zakup akcji Alibaba może być zdecydowanie atrakcyjny.

Należy jednak pamiętać, że wzrost gospodarczy w Chinach spowalnia. Może to wpłynąć na zmiany cen akcji Alibaba.

Alibaba przynosi zyski

Wiele firm technologicznych nie jest rentownych. Jednak Alibaba udaje się osiągać zyskowne wyniki: na przykład w 2022 roku zarobiła 6 miliardów dolarów zysku.

Ponadto Alibaba wyróżnia się innowacyjnością: na przykład pracuje nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji i dużych zbiorów danych, co może przyczynić się do przyszłego wzrostu.

Ekspansja międzynarodowa

Alibaba koncentruje się nie tylko na rynku chińskim. Przykładowo, firma posiada duże centrum dystrybucyjne w Belgii, co pozwala jej szybko dostarczać produkty na terenie Europy. Może to pomóc Alibabie zbudować silną pozycję za granicą, co może mieć pozytywny wpływ na jej rentowność.

Co więcej, rośnie również popyt na europejskie produkty w Chinach. Dzięki międzynarodowemu centrum dystrybucji Alibaba może wysyłać produkty z powrotem na rynek chiński. Dzięki temu Alibaba może również zarabiać na sprzedaży europejskich produktów w Chinach.

Czy uważasz, że Alibaba stanie się popularna również w Europie? W takim razie zakup akcji Alibaba z pewnością może być interesujący.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Alibaba?

Wpływ chińskiego rządu

Chiński rząd wprowadził rygorystyczne przepisy dotyczące handlu elektronicznego, które coraz bardziej utrudniają Alibabie prowadzenie działalności. Na przykład Alibaba została ukarana grzywną w wysokości 2,75 miliarda dolarów za naruszenie przepisów antymonopolowych. IPO Ant Group również zostało zablokowane, a Jack Ma nawet zniknął na jakiś czas z oczu opinii publicznej.

Niedawno rząd otrzymał wiele złotych akcji w firmach, w których Alibaba jest aktywna. Daje to chińskiemu rządowi większy wpływ na działalność firmy, co nie jest korzystne dla inwestorów.

Sytuacja geopolityczna

Chiny mają wiele konfliktów z Ameryką w związku z taryfami handlowymi. Pogorszenie stosunków międzynarodowych może mieć silny wpływ na kurs akcji Alibaby. Dlatego ważne jest, aby monitorować stabilność polityczną przed zakupem akcji Alibaba.

Ameryka grozi nawet wycofaniem Alibaby z giełdy, jeśli firma nie zezwoli na audyty przeprowadzane przez wiarygodnych księgowych. Wykluczenie utrudni zagranicznym inwestorom inwestowanie kapitału w Alibabę, co może jeszcze bardziej obniżyć cenę akcji.

Spadający wzrost gospodarczy

Po latach imponujących wyników chińska gospodarka wydaje się ochładzać. Pod presją wielu blokad związanych z COVID, gospodarka osiąga gorsze wyniki. Utrudni to Alibabie dalszy rozwój. Ponadto populacja Chin kurczy się, co zmniejsza potencjalny rynek dla Alibaby.

Przepisy lokalne

Alibaba nie zawsze przestrzega lokalnych przepisów. W Europie Alibaba nie egzekwuje prawidłowo praw klientów. Może to prowadzić do grzywien i utraty reputacji, co spowalnia rozwój firmy poza Chinami.

Ograniczona władza

Jako udziałowiec masz ograniczoną władzę w Alibaba. Struktura jest skomplikowana, co oznacza, że drobni akcjonariusze nie mają praktycznie żadnego wpływu. Alibaba nie posiada komitetu ds. rozstrzygania sporów, co oznacza, że nie jesteś chroniony jako właściciel akcji.

Problemy związane z kompatybilnością

Nie wszystkie oddziały Alibaba są rentowne. W chwili pisania tego tekstu Alibaba zarabia wszystkie swoje pieniądze na działalności e-commerce, które są następnie wykorzystywane do wspierania nierentownych działów chmury, mediów cyfrowych i innowacji.

Fakt, że dział przetwarzania w chmurze jest nierentowny, jest niezwykły. W Amazon działania związane z przetwarzaniem w chmurze są w rzeczywistości najbardziej dochodowe.

Konkurencja

Konkurencja jest również ważnym punktem, na który należy zwracać uwagę. Istnieje wiele alternatyw dla platformy takiej jak Alibaba. Najbardziej znanym przykładem jest oczywiście gigantyczny Amazon. Jednak we wszystkich krajach istnieją również lokalne platformy, z którymi Alibaba będzie musiał konkurować.

Alibaba stoi również w obliczu rosnącej konkurencji w Chinach. Na przykład JD.com i Pinduoduo rozwijają się szybciej niż Alibaba. Dopiero okaże się, czy Alibaba zdoła utrzymać swoją dominującą pozycję.

Jeśli uważasz, że Alibaba może wytrzymać konkurencję i pozostać kilka kroków do przodu, to inwestycja w akcje Alibaba z pewnością może być dobrym pomysłem.

Jacy są najwięksi konkurenci Alibaba?

 • JD.com: Jest to druga co do wielkości firma e-commerce w Chinach po Alibaba. JD.com rośnie obecnie stosunkowo szybciej niż Alibaba, dlatego też jej akcje osiągają lepsze wyniki na giełdzie. JD.com jest częścią Tencent.
 • Amazon: Amazon nie konkuruje z Alibabą w Chinach, ale robi to w pozostałej części świata. Amazon jest zatem silnym konkurentem w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie Alibaba stara się zdobyć udział w rynku.
 • Pinduoduo: To kolejna chińska firma e-commerce, w której kontakty społeczne odgrywają ważną rolę. Użytkownicy mogą wspólnie kupować większe ilości produktów po niższej cenie.

Jak inwestować w akcje Alibaba?

W Alibabę można inwestować za pośrednictwem niemal każdego brokera. Akcje chińskiej spółki Alibaba są notowane zarówno na giełdzie w Hongkongu, jak i w Nowym Jorku. Dla większości międzynarodowych inwestorów korzystniejszy będzie zakup akcji na giełdzie nowojorskiej.

Aby kupować i sprzedawać akcje Alibaba, potrzebujesz konta u wiarygodnego brokera. Jesteś ciekawy, który broker jest dla Ciebie najlepszy? Zapoznaj się z naszym porównaniem najlepszych brokerów:

Po otwarciu konta można złożyć zamówienie na akcje. Można to zrobić, przechodząc do akcji Alibaba za pomocą funkcji wyszukiwania. Tutaj możesz wybrać jeden z dwóch rodzajów zamówień:

 • Zlecenie rynkowe: natychmiastowe otwarcie inwestycji po obowiązującej cenie.
 • Zlecenie z limitem: otwarcie inwestycji po wybranej cenie.

Po złożeniu zamówienia zostanie ono wysłane na giełdę w ciągu kilku sekund. Powodzenia z inwestycją w Alibaba!

O firmie Alibaba

W 1999 roku Jack Ma założył stronę internetową Alibaba.com. Zrobił to, aby połączyć chińskie firmy z zagranicznymi nabywcami. W 2003 r. Ma rozszerzył działalność firmy, tworząc internetowy rynek Taobao. Ten rynek znajduje się w pierwszej dwudziestce najczęściej odwiedzanych stron internetowych na świecie.

Firma znana jest jako Alibaba Group. Strony internetowe Alibaba Group są popularne: 60% wszystkich dostaw paczek w Chinach odbywa się za pośrednictwem ich strony internetowej.

Alibaba jest dla hurtowników i konsumentów

Alibaba obsługuje miliony hurtowników na całym świecie. Oczywiście firma ma również wielu konsumentów jako klientów. Konsumenci mogą kupować produkty bezpośrednio za pośrednictwem platformy AliExpress po niskich cenach.
Inwestowanie w Alibaba

Sklepy Hema należące do Alibaba

Hema to nazwa supermarketów o powierzchni około dziesięciu tysięcy metrów kwadratowych otwartych przez Alibabę. Konsumenci używają aplikacji Hema do skanowania artykułów spożywczych, za które następnie płacą za pomocą Alipay.

O Jack Ma

Jack Ma jest znanym chińskim przedsiębiorcą, który sam założył Alibabę. Co ciekawe, Jack Ma pracował jako nauczyciel języka angielskiego, zanim założył Alibabę.

W 2019 roku Jack Ma ustąpił ze stanowiska w firmie, aby skupić się bardziej na Fundacji Jacka Ma, która wspiera edukację, przedsiębiorczość i środowisko.

Jakie oddziały ma Alibaba?

 • Handel elektroniczny: Handel elektroniczny odpowiada za większość przychodów Alibaba.
 • Alibaba Cloud Computing: Firma inwestuje miliardy w chmurę obliczeniową i obecnie obsługuje 25 centrów danych Alibaba Cloud. Oczekuje się, że innowacyjne technologie AI poprawią wydajność.
 • Media cyfrowe i rozrywka: Alibaba jest właścicielem usługi hostingu wideo Youku i usługi strumieniowego przesyłania muzyki Xiami w Chinach.
 • Inicjatywy innowacyjne i inne: Jack Ma wierzy, że większość zadań może zostać zautomatyzowana w przyszłości. Dlatego też firma intensywnie inwestuje w AI.

Czy warto inwestować w akcje Alibaba?

Po zapoznaniu się z zaletami i wadami inwestowania w Alibabę możesz zastanawiać się, czy samodzielne inwestowanie w akcje Alibaby jest mądrym posunięciem. Głównym ryzykiem związanym z inwestowaniem w Alibabę pozostaje niestabilny chiński rząd. Na przykład w 2020 r. chińskie organy regulacyjne wstrzymały IPO Ant Group, co jest również niekorzystne dla Alibaby: Alibaba posiada 33% udziałów w Ant Group.

Pomimo konfliktów z chińskim rządem, Alibaba nadal jest liderem rynku e-commerce. Konkurencja wydaje się jednak nadrabiać zaległości, co sprawia, że ważne jest, aby mieć oko na wyniki JD.com i innych firm.

Pomimo pozytywnych wyników w segmencie e-commerce, w firmie występują problemy. Działy Alibaba Cloud, Digital Media and Entertainment oraz Innovation Initiatives są nierentowne. Zyski działu e-commerce są wykorzystywane do utrzymania tych działów.

Inwestowanie w akcje Alibaba nie jest zatem pozbawione ryzyka. Rozsądnie jest uważnie śledzić nowe przepisy antymonopolowe w Chinach. Jeśli chiński rząd spróbuje osłabić silną pozycję Alibaby, może to wywrzeć presję na cenę akcji.

Jak kupić akcje Ant Group (2024)?

Grupa Ant nie jest znana w świecie zachodnim. Jednak inwestowanie w Ant Group poprzez zakup ich akcji może być interesujące. Właścicielem tej firmy finansowej jest Jack Ma, założyciel Alibaby. W tym artykule przeczytasz wszystko o kupowaniu i sprzedawaniu akcji Ant Group.

Jak kupić akcje Ant Group?

Jesteś ciekawy u jakich brokerów możesz inwestować w akcje Ant Group? Otwórz konto, aby móc inwestować w akcje Ant Group:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Ant Group bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Ant Group przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Do czasu IPO można pośrednio inwestować w Ant Group, kupując akcje Alibaby, ponieważ Ant Group jest częścią Alibaby. Kiedy inwestujesz w akcje Alibaby, ważne jest, aby zbadać również inne działania biznesowe firmy.

IPO Ant Group: przesunięte w czasie

IPO Ant Group stałoby się być może największym IPO w historii. Spodziewane wpływy wynosiły 34,5 mld dolarów, a zainteresowanie było znaczne. IPO nie doszło jednak do skutku, a w poniższym zestawieniu można zapoznać się z obecnym statusem IPO Ant Group:

 • 3 listopada: giełda w Szanghaju wstrzymała IPO Ant Group. Zostało to prawdopodobnie zarządzone przez prezydenta Xi Jinpinga.
 • 5 stycznia: Jack Ma tymczasowo znika z rynku. Dzień później Donald Trump również blokuje wszystkie transakcje przeprowadzane za pośrednictwem Ant Group.
 • 13 kwietnia: Ant Group planuje zostać holdingiem finansowym, aby spełnić wymagania chińskiego banku centralnego.

IPO firmy Ant Pay prawdopodobnie odbędzie się w przyszłości. Najnowsze informacje o IPO firmy znajdziesz na tej stronie.

Jakie są mocne strony akcji Ant Pay?

 • Lider rynku: Ant Group jest liderem rynku w Chinach w zakresie usług finansowych.
 • Potencjał wzrostu: Coraz większa liczba Chińczyków dokonuje płatności online, co oznacza, że Ant Pay może jeszcze znacząco wzrosnąć.
 • Wiele źródeł dochodu: Przychody Ant Pay pochodzą z płatności cyfrowych, zarządzania majątkiem i pożyczek.
 • Współpraca: Ant Pay współpracuje z największymi firmami, takimi jak Alibaba, Tencent i Visa.

Ant Pay stock purchase

Jakie są ryzyka związane z inwestowaniem w Ant Group?

Napięcia między Chinami a Stanami Zjednoczonymi

Wyraźnym ryzykiem są napięcia między Chinami a Stanami Zjednoczonymi: Trump coraz bardziej utrudnia chińskim firmom działalność w Ameryce. W przeszłości popularne aplikacje, takie jak TikTok, zostały już zbanowane.

Jeśli firma również trafi na czarną listę, nie będzie mogła korzystać z amerykańskich technologii, a przetwarzanie płatności w dolarach może stać się trudne. Obecnie płatności dokonywane za pośrednictwem Ant Pay są zablokowane w Ameryce.

Warto zauważyć, że Stany Zjednoczone nie są obecnie ważnym rynkiem dla firmy. Zyski generowane są w Chinach, a płatności online w Chinach wciąż rosną.

Silna konkurencja

Największym konkurentem Ant Group jest PayPal. PayPal Holdings działa w ponad 200 krajach i kontroluje 15 proc. udziałów w rynku międzynarodowym. Od 2019 roku firma działa również w Chinach, gdzie stanowi zagrożenie dla Alipay. Dużym konkurentem dla firmy jest również WeChat. Aplikacja Tencent ma ponad miliard użytkowników, a usługa ta może również wywierać presję na wzrost firmy w ramach chińskiego rynku.

Przed zainwestowaniem w akcje Ant Group, kluczowe jest zwrócenie uwagi na konkurencję. Tylko jeśli uważasz, że Alibaba może nadążyć za wzrostem Ant Group, zakup akcji może być wskazany.

Zależne od rynku chińskiego

Ant Pay jest silnie uzależniony od chińskiego rynku w zakresie swoich przychodów. Zmiany polityczne i gospodarcze w Chinach mogą więc wywierać presję na kurs akcji.

Rozporządzenie

Największym ryzykiem dla Ant Pay są surowe regulacje ze strony chińskiego rządu. Na przykład IPO firmy zostało wstrzymane przez chiński rząd. Ta silna kontrola może znacznie utrudnić rozwój firmy.

Na co zwrócić uwagę inwestując w IPO?

Ze względu na dużą nadsubskrypcję, nie można kupić akcji bezpośrednio w IPO. W przypadku niektórych brokerów udostępnienie wystarczającej liczby akcji może zająć wiele godzin.
Oczekuje się, że w dniu IPO Ant Group będzie miał miejsce znaczny obrót, co może czasami prowadzić do niskiej płynności. Dla inwestorów długoterminowych mądre może być odczekanie kilku godzin przed zakupem akcji.

O Ant Group

Ant Group jest spółką zależną znanej firmy e-commerce Alibaba. Początkowo firma została założona jako spółka holdingowa dla Alipay, ale od tego czasu rozszerzyła się i obecnie oferuje szeroki zakres usług finansowych, w tym mikropożyczki, ubezpieczenia, a nawet zarządzanie majątkiem.

Firma wydaje również karty kredytowe pod nazwą Ant Credit Pay i świadczy usługi w chmurze dla firm finansowych pod nazwą Ant Financial Cloud. Ant Group wyrosła więc na dużą i silną instytucję finansową, która może konkurować z takimi firmami jak Mastercard.

Cena akcji Ant Group

Jeśli jesteś ciekawy kursu akcji Ant Group, to poniższy wykres pokazuje aktualną cenę, po jakiej można kupić i sprzedać akcje po IPO.

Notowania Ant Group

Akcje Ant Group są notowane na giełdzie w Hong Kongu. Większość brokerów online umożliwia handel akcjami notowanymi na tej giełdzie.

Czy inwestowanie w Ant Group jest rozsądne?

Inwestowanie w Ant Group z pewnością może się opłacić. W Chinach firma jest ogromna, posiada 700 milionów miesięcznych aktywnych użytkowników, co czyni ją potężnym graczem. Dodatkowo, firma zarządza również dużymi kwotami pieniędzy dzięki swojej usłudze Yu’e Bao. Platforma ta została pierwotnie zaprojektowana dla mieszkańców Chin, aby oszczędzać małe kwoty pieniędzy, które następnie są inwestowane w stosunkowo bezpieczne produkty inwestycyjne. Obecnie jeden na trzech Chińczyków inwestuje w fundusz Ant Group, co może być dobrym powodem do kupowania akcji.

Firma planuje również ekspansję na nowe rynki. Ekspansja na inne kraje może być wyzwaniem. W Chinach wiele osób korzysta już z Alibaby, a usługa płatności Ant Group, Alipay, jest popularną opcją na stronie z 1,3 mld użytkowników. Za granicą opcje płatności Ant Group są mniej znane, co utrudnia zdobycie udziału w rynku.

Pieniądze pozyskane dzięki IPO z pewnością mogą pomóc. Czy uważasz, że Ant Group będzie w stanie rozszerzyć się na inne obszary? W takim razie mądrym rozwiązaniem może być zakup akcji. Zawsze zadawaj sobie pytanie, czy dana akcja pasuje do Twojego portfela inwestycyjnego.

Jak kupić akcje WeChat (2024): inwestowanie w WeChat!

WeChat jest największą aplikacją mobilną na świecie. To może sprawić, że interesujące będzie inwestowanie w WeChat poprzez zakup jego akcji. W tym artykule można bezpośrednio przeczytać, czy mądrze jest inwestować w WeChat.

Jak kupić akcje WeChat?

WeChat jest częścią firmy Tencent. Możesz zatem zainwestować w WeChat, kupując akcje Tencent od wiarygodnego maklera giełdowego. Poniższy przegląd natychmiast pokazuje, których maklerów giełdowych możesz użyć do zakupu akcji Tencent:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj WeChat bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w WeChat przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Ważne jest, aby przeanalizować również inne biznesy Tencent. W końcu posiadając akcje Tencent, inwestujesz nie tylko w WeChat.

Jakie są mocne strony akcji WeChat?

 • Popularne: WeChat jest najpopularniejszą aplikacją mobilną na świecie i ma szczególnie wielu użytkowników w Chinach.
 • Kompleksowe funkcje: WeChat oferuje więcej funkcji niż WhatsApp. Za pomocą WeChat można również dokonywać płatności i robić zakupy online.
 • Potencjał przychodów: ponieważ WeChat jest również używany do kupowania produktów, firma może łatwiej sprzedawać powierzchnię reklamową.
 • Nowe rynki: jeśli WeChatowi uda się zdobyć udział w rynku w innych krajach, firma może znacznie urosnąć.
 • Tencent: WeChat jest częścią Tencent, która jest dużą chińską firmą technologiczną znaną ze swojej innowacyjności.

Jakie są zagrożenia związane z inwestowaniem w WeChat?

 • Rząd chiński: rząd chiński coraz bardziej reguluje firmy technologiczne, co może ograniczyć wzrost.
 • Konkurencja: konkurencja ze strony innych aplikacji mediów społecznościowych jest silna, zarówno w Chinach, jak i poza nimi.
 • Reklamy: WeChat zależy od rynku reklam. Jeśli gospodarka osłabnie, przychody firmy prawdopodobnie spadną.
 • Ograniczony rynek: WeChat czerpie większość swoich zysków z operacji w Chinach, co czyni go podatnym na lokalne wydarzenia.
 • Cenzura: surowa cenzura nałożona przez rząd może ograniczyć potencjał wzrostu firmy.

Jak można zainwestować w akcje WeChat?

Krok 1: Zanim będziesz mógł zainwestować w akcje WeChat, najpierw potrzebujesz konta u wiarygodnego brokera. W tym przeglądzie możesz porównać najlepszych brokerów.

Krok 2: Następnie musisz zweryfikować swoje konto. Weryfikacja konta polega na przesłaniu kopii paszportu i dowodu adresu zamieszkania.

Krok 3: Następnie zdeponuj na swoim rachunku maklerskim wystarczającą ilość pieniędzy, aby kupić akcje WeChat.

Krok 4: Wybierz akcje WeChat w ramach oprogramowania i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. Naciśnij przycisk kupna, aby wysłać zamówienie do giełdy. Następnie może upłynąć kilka sekund do minut, aby zamówienie zostało przetworzone.

O WeChat

WeChat to najpopularniejszy serwis do przesyłania wiadomości w Chinach. WeChat należy do firmy technologicznej Tencent i oferuje kilka dodatkowych funkcji. Należą do nich rozmowy wideo i płatności mobilne.

WeChat rozszerza swoją obecność poza granice Chin. Aplikacja jest teraz dostępna w różnych językach, co ułatwia korzystanie z niej.

Jednak rozwój WeChat jest w pewnym stopniu hamowany przez ścisłą kontrolę chińskiego rządu. Wiadomości w ramach aplikacji są aktywnie monitorowane i cenzurowane, co ogranicza prywatność.

Buy Shares WeChat

Czy powinieneś kupić akcje WeChat?

Inwestowanie w akcje WeChat może być zdecydowanie na Twoją korzyść. Chiński rynek jest ogromny, a ponieważ jego funkcje są tak rozbudowane, firma może zarobić na aplikacji bardzo dużo pieniędzy. Jednak ingerencja chińskiego rządu może sprawić, że inwestycja w WeChat będzie ryzykowna. Dlatego dokładnie zbadaj, czy zakup akcji WeChat pasuje do Twojej szerszej strategii inwestycyjnej.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.