Jak kupić włoskie akcje (2024)? - inwestować we Włoszech

Włochy są oczywiście znane z pysznych pizz i makaronów. Jednocześnie kraj ten nie jest znany z dużej stabilności gospodarczej. Jednak dla inwestorów, którzy nie boją się podejmowania większego ryzyka, interesujące może być inwestowanie we włoskie akcje. W tym artykule dowiesz się, jak i gdzie kupić najlepsze włoskie akcje.

Gdzie mogę kupić włoskie akcje?

Jeśli chcesz zainwestować we włoskie akcje na długi czas, mądrze jest najpierw zbadać, czy włoska gospodarka ma obecnie dobre wyniki. Jeśli tak jest, możesz rozważyć inwestycję. W poniższej tabeli można zobaczyć, którzy brokerzy pozwalają na zakup włoskich akcji:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Włoskie akcje bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Włoskie akcje przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Inwestowanie na włoskiej giełdzie

Główną giełdą we Włoszech jest Borsa Italiana znajdująca się w Mediolanie. Można oczywiście zdecydować się na zakup pojedynczych włoskich akcji, ale ciekawym rozwiązaniem może być również zainwestowanie od razu w całą giełdę.

W ramach FTSE MIB znajdziesz 40 największych włoskich akcji. Dzięki inwestycji w ten indeks zainwestujesz w takie spółki jak między innymi Ferrari, UniCredit czy Fiat Chrysler. Spółki wchodzące w skład indeksu reprezentują 80% całkowitej wartości włoskiej giełdy. Waga poszczególnych akcji w ramach indeksu nie może przekroczyć 15%.

Najlepszym sposobem inwestowania w FTSE MIB jest zakup ETF na ten indeks. ETF to papier wartościowy, którym można handlować w taki sam sposób jak akcjami. ETF ma na celu dokładne śledzenie indeksu. Więcej o inwestowaniu w ETF można przeczytać w tym artykule.

Wskazówka: godziny otwarcia giełdy w Mediolanie znajdziesz w tym artykule!

Jak kupić włoskie akcje?

Krok 1: załóż konto u wiarygodnego brokera

Zanim będziesz mógł inwestować na włoskiej giełdzie, musisz mieć konto u brokera. Broker jest stroną, która może kupować lub sprzedawać akcje w Twoim imieniu.

Krok 2: wybór akcji

Kiedy zaczynasz inwestować na własną rękę, najpierw musisz wybrać akcje, które chcesz kupić. Można do tego wykorzystać różne analizy:

Po tym, jak jesteś pewien, że chciałbyś kupić określoną włoską akcję, możesz złożyć zamówienie.

Krok 3: zakup włoskich akcji

Do składania zleceń, u większości brokerów można używać dwóch rodzajów zleceń:

 • Zlecenie rynkowe: kupujesz akcje natychmiast po dostępnej cenie.
 • Zlecenie limitowane: kupujesz akcje po określonej cenie.

Po złożeniu zlecenia może upłynąć trochę czasu, zanim zostanie ono faktycznie zrealizowane. Nie zapominaj o regularnej ocenie swojej inwestycji.
Buying Italian stocks

Dlaczego inwestowanie we Włoszech może być ciekawe?

 • Włochy są jedną z największych gospodarek na świecie: z PKB wynoszącym 2,1 biliona dolarów są trzecią co do wielkości gospodarką w strefie euro.
 • Innowacje oraz badania i rozwój: rozwój nowych technologii ma kluczowe znaczenie dla włoskiej gospodarki.
 • Kadry: poziom wykształcenia jest we Włoszech wysoki, natomiast płace są stosunkowo niższe niż we Francji i Niemczech.
 • Polityka polityczna: rząd stara się stworzyć lepszy klimat inwestycyjny, co jest pozytywne dla inwestowania we Włoszech.
 • Hub logistyczny: ze względu na swoje położenie, Włochy są idealnym krajem łączącym Afrykę Północną, Bliski Wschód i Europę Środkową.

Jakie są najlepsze włoskie akcje?

Najlepsze włoskie akcje to te, które zapewniają najwyższy zwrot. Jednak trudno jest wskazać te akcje, a to może się również znacznie różnić w poszczególnych okresach. Czasami akcje, które osiągają słabe wyniki przez rok, mogą generować znacznie wyższy zwrot w ciągu dziesięciu lat. Dlatego też należy zbadać, które akcje idealnie pasują do Twojego portfela inwestycyjnego. I nigdy nie zapominaj; możesz stracić pieniądze z inwestowania!

Jak kupić akcje Prada SpA (2024)? – inwestowanie w akcje Prada
Jak kupić akcje Fiat (2024) – inwestowanie w Fiata
Jak kupić akcje Ferrari (2024)? – inwestowanie w Ferrari
Jak kupić akcje H&M (2024)? – inwestowanie w akcje H&M

Jak kupić akcje Prada SpA (2024)? – inwestowanie w akcje Prada

Czy jesteś zainteresowany inwestycją w znaną markę modową Prada ? W tym artykule dowiesz się, jak kupować i sprzedawać akcje Prady. W analizie porównujemy mocne i słabe strony akcji Prady, a także można sprawdzić najnowszą cenę akcji.

Jak kupować akcje Prady?

Jeśli chcesz kupić akcje Prady na dłuższą metę, nie zapomnij sprawdzić, jak radzi sobie Prada. Zapoznaj się z przeglądem brokerów, u których możesz kupić akcje Prada:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Prada bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Prada przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji Prada?

Czy jesteś ciekawy aktualnej ceny akcji Prada? Poniższy wykres pokazuje, jak zachowują się akcje Prady. Możesz także rozpocząć handel akcjami Prady bezpośrednio za pomocą przycisków kupna i sprzedaży.

Podstawowe dane spółki Prada

Poniżej można zapoznać się z kluczowymi informacjami o firmie Prada.

Analiza akcji Prada

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Prady ważne jest, aby dokładnie je przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Prada radziła sobie w minionym okresie.

Ceny akcji Prada z ostatnich 5 dni

In the table below, you can see the stock prices of Prada for the last 5 days:

Jak zachowają się akcje Prady w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co według analityków zrobi Prada w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy przewidywania analityków z danymi Alpha Vantage. Pamiętaj, że ta liczba to tylko prognoza wyników akcji Prady, która może się nie sprawdzić.

Jakie są największe zalety inwestowania w akcje Prada?

Prada zbudowała silną reputację jako marka luksusowa. Klienci kupują produkty, aby pokazać, ile mają pieniędzy. Pozwala to firmie sprzedawać produkty z wysoką marżą zysku, co przyczynia się do solidnych wyników finansowych marki.

Prada jest również aktywna na rynku chińskim, gdzie popyt na produkty luksusowe stale rośnie. Jeśli Prada zdoła utrzymać tę pozycję, cena jej akcji może nadal rosnąć.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę kupując akcje Prady?

Największym ryzykiem związanym z inwestowaniem w akcje Prady jest konkurencja. Różne luksusowe marki rywalizują ze sobą o dominującą pozycję na rynku. Z pewnością mądrze jest mieć oko na sytuację gospodarczą: gdy gospodarka radzi sobie dobrze, ludzie mogą wydawać więcej na produkty luksusowe.

Ważna jest również reputacja marki. Prada była w przeszłości zamieszana w kilka skandali, a marka została uznana za rasistowską. Gdy klienci zdecydują się zbojkotować Pradę, cena akcji może gwałtownie spaść.

Jacy są najwięksi konkurenci Prada?

Jak inwestować w akcje Prady?

 1. Najpierw otwórz konto w wiarygodnym serwisie brokerskim
 2. Wybierz akcje Prada w oprogramowaniu handlowym
 3. Określ kwotę, którą chcesz zainwestować w akcje Prada
 4. Wybierz pomiędzy zleceniem rynkowym (natychmiastowym) a zleceniem z limitem (późniejszym).
 5. Opcjonalnie możesz ustawić zlecenie Stop Loss lub Take Profit.
 6. Naciśnij przycisk „Kup”, aby natychmiast rozpocząć inwestycję w akcje Prada.

Historia Prada

Prada została założona w 1913 roku przez braci Prada, Mario i Martina. Na początku sprzedawano tylko produkty dla zwierząt i buty parowe.

Miuccia Prada odziedziczyła firmę w 1978 roku i postanowiła rozpocząć produkcję plecaków. Plecaki stały się komercyjnym sukcesem. Miuccia Prada i jej partner biznesowy Patrizio Bertelli szukali następnie hurtowni dla swoich toreb w luksusowych domach towarowych i butikach na całym świecie. W 1983 roku Prada otworzyła drugi butik w centrum Galleria Vittorio Emanuele.

Prada stocks buying

Ekspansja międzynarodowa

W 1983 roku rozpoczęła się ekspansja firmy. Prada otworzyła lokalizacje na głównych ulicach handlowych w miastach takich jak Londyn, Paryż i Nowy Jork.

W 1984 roku Prada wprowadziła na rynek buty, a w 1985 roku klasyczną torebkę Prada. W 1989 roku Prada wprowadziła na rynek gotową do noszenia kolekcję dla kobiet. Dzięki zastosowaniu luksusowych tkanin, czystych linii i podstawowych kolorów, popularność Prady wzrosła.

Dzięki swojej oryginalności Prada stała się jednym z najbardziej wpływowych domów mody. W latach 90. marka Prada stała się symbolem statusu premium.

Skarga dotycząca Prada: Black Face

W grudniu 2018 r. pojawiły się skargi, że nowe akcesoria i ekspozytory w sklepach Prada będą zawierały wizerunki czarnych twarzy. Prada została zmuszona do usunięcia akcesoriów i ekspozycji ze swoich sklepów.

Oburzenie rozprzestrzeniło się w Internecie, gdy nowojorczyk oskarżył Pradę o używanie „obrazów podobnych do Sambo” w poście na Facebooku, po którym Prada zdecydowała się na złomowanie produktów. W tweecie Prada stwierdziła, że brzydzi się wszelkimi formami rasizmu i rasistowskich obrazów, a zatem nigdy nie zamierzała nikogo urazić.

Tego typu wiadomości, które szkodzą reputacji Prady, mogą wywierać presję na cenę akcji. Inwestując w akcje Prady, ważne jest zatem, aby uważnie śledzić najnowsze wiadomości. Zapobiega to utracie dużej ilości pieniędzy, gdy akcje spadną.

Czy warto kupować akcje Prady?

Segment luksusowy radzi sobie dobrze, ale nie oznacza to, że akcje Prady zawsze osiągają dobre wyniki. Na przykład w przeszłości Prada ucierpiała z powodu utraty reputacji, co wywarło presję na cenę akcji.

Dlatego przed dokonaniem inwestycji konieczne jest dokładne zbadanie akcji Prady. Należy porównać spółkę z jej konkurentami i zagłębić się w jej wyniki finansowe. Zapobiega to utracie dużej ilości pieniędzy dzięki inwestycjom w akcje Prady.

Jak kupić akcje Fiat (2024) – inwestowanie w Fiata

Fiat to znana włoska marka samochodów, w którą można inwestować. Ale jak właściwie można kupić akcje Fiat Chrysler? I jaka jest obecna cena akcji Fiata? W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć przed zainwestowaniem w akcje Fiata.

Uwaga: Fiat jest teraz częścią Fiat Chrysler, odkąd firmy się połączyły!

Jak kupić akcje Fiata?

Czy uważasz, że producent samochodów będzie sprzedawał więcej samochodów w przyszłości? W takim razie warto zainwestować w akcje Fiat Chrysler. Porównaj najlepsze platformy do bezpośredniego handlu akcjami Fiata:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Fiat bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Fiat przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Ile wynosi aktualna cena akcji Fiata?

Jesteś ciekawy, jak radziły sobie akcje Fiata w ostatnim czasie? Wykres pokazuje dokładnie, jak akcje rozwijały się w ostatnich tygodniach. Użyj przycisków, aby bezpośrednio otworzyć pozycję.

Dane spółki Fiat Chrysler

Poniżej znajdują się kluczowe dane firmy Fiat.

Ceny akcji Fiata zostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Fiata z ostatnich 5 dni:

Dlaczego inwestowanie w akcje Fiat Chrysler może być interesujące?

 • Silna marka: FCA jest właścicielem wielu znanych marek, w tym Fiat, Chrysler, Jeep, Dodge i Alfa Romeo. Ponieważ w skład firmy wchodzi wiele marek, słabe wyniki jednej z nich mogą zostać zrównoważone dobrymi wynikami innej.
 • Globalna obecność: FCA działa w ponad 100 krajach, co pozwala jej czerpać korzyści ze wzrostu na rynkach wschodzących.
 • Badania i rozwój: Fiat inwestuje znaczne środki w badania i rozwój w celu opracowania nowych technologii motoryzacyjnych.
 • Dywidenda: FCA (Fiat) oferuje stabilną stopę dywidendy.

Jakie ryzyko wiąże się z posiadaniem akcji Fiata?

 • Sytuacja ekonomiczna: Ludzie często odkładają zakup nowego samochodu, gdy gospodarka nie radzi sobie najlepiej. Dlatego zaleca się uważne monitorowanie sytuacji gospodarczej.
 • Konkurencja: FCA & Fiat stoi w obliczu konkurencji ze strony różnych innych marek samochodów.
 • Koszty i regulacje: Rosnące koszty i bardziej rygorystyczne przepisy mogą wywierać presję na wyniki finansowe Fiata.

Kto stanowi najgroźniejszą konkurencję dla Fiata?

Jak inwestować w akcje Fiat Chrysler?

 • Krok 1: Kliknij tutaj, aby bezpośrednio porównać różnych brokerów online.
 • Krok 2: Aktywuj swój rachunek inwestycyjny i zdeponuj środki wystarczające do zakupu akcji Fiata.
 • Krok 3: Wybierz akcje Fiata na platformie inwestycyjnej.
 • Krok 4: Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować w akcje Fiata.
 • Krok 5: Naciśnij przycisk kupna, aby wysłać zlecenie bezpośrednio na giełdę.
 • Krok 6: Oceń swoją inwestycję i sprzedaj akcje w odpowiednim momencie.

Na temat firmy FIAT

Do 2014 roku FIAT był znanym włoskim producentem samochodów. Te cztery litery oznaczają „Fabbrica Italiana Automobili Torino„. Ostatnia litera odnosi się do pierwotnej lokalizacji firmy w Turynie. Siedziba główna tej firmy znajduje się w Turynie.

Początki FIAT

W 1899 roku Giovanni Agnelli postanowił otworzyć fabrykę samochodów i został jej dyrektorem. Rok później wyprodukowano pierwsze 24 samochody.

FIAT przekonał konsumentów o jakości swoich samochodów, wykorzystując je w różnych rajdach samochodowych. W 1908 roku firma przeniosła się do Ameryki, co pozwoliło na jej znaczny rozwój.

Kup akcje Fiat

Marki FIATA

W 1979 roku Fiat był fabryką samochodów, w której współpracowały marki Fiat, Lancia, Abarth, Autobianchi i Ferrari. W 1984 roku firma rozszerzyła swoją działalność o markę Alfa Romeo. W 1993 roku nastąpiła dalsza ekspansja z marką Maserati.

Święcący sukcesy nowy Fiat 500

Jednym z najbardziej udanych modeli Fiata jest bez wątpienia Fiat 500. Pierwsze egzemplarze zjechały z linii montażowej w Turynie w 2007 roku. W tym samym miejscu pięćdziesiąt lat wcześniej wyprodukowano oryginalnego Fiata 500. Nowy 500, choć większy, jest wyraźnie inspirowany swoim słynnym mniejszym poprzednikiem.

Nowy Fiat 500 w stylu retro odniósł sukces. Cała produkcja z pierwszego roku została wyprzedana w ciągu dwóch tygodni. W 2008 roku nowy Fiat 500 zdobył tytuł „Samochodu Roku”. Od tego czasu sprzedano ponad 2,1 miliona samochodów tego modelu.

Czy sądzisz, że w przyszłości Fiat przedstawi nowy, innowacyjny model? W takim razie warto kupić akcje Fiata.

Podział spółki

W 2010 roku akcjonariusze podjęli decyzję o podziale spółki. Działalność motoryzacyjna została umieszczona w ramach Fiat S.p.A, podczas gdy spółka Fiat Industrials koncentruje się na innych działaniach firmy. Istnieje również Fiat Power Trains Technologies, która zajmuje się produkcją silników do zastosowań przemysłowych. Ponadto firma ta produkuje skrzynie biegów i silniki dla Fiata, Alfy Romeo i Lancii.

Fuzja Fiata i Chryslera

W 2014 roku spółki Fiat i Chrysler połączyły się ze sobą, tworząc Fiat Chrysler Automobiles N.V. (FCA). Połączona firma składa się głównie z następujących dwóch spółek zależnych:

 • Dawna Grupa Fiat przekształciła się w FCA-Italy. Ta spółka zależna obejmuje marki Fiat, Alfa Romeo i Lancia, producenta silników VM Motori oraz dział tuningu Abarth.
 • Dawna Chrysler Group przekształciła się w FCA-USA. Ta spółka zależna obejmuje marki Chrysler, Jeep, Dodge i RAM Truck, dział tuningu Street and Racing Technology oraz dział części i usług Movar.

Czy warto kupować akcje Fiat Chrysler?

Nie mogę udzielić obiektywnej odpowiedzi na pytanie, czy powinieneś teraz kupić akcje Fiata. To, czy dana inwestycja jest dla Ciebie odpowiednia, zależy wyłącznie od Twojej sytuacji. Wskazane jest porównanie marki Fiat z konkurencją. Marki samochodów intensywnie ze sobą konkurują, a ostatecznie decydujące znaczenie mają preferencje konsumentów. Większość ludzi kupuje samochód tylko raz na jakiś czas, co czyni tę preferencję kluczową.

Dlatego też należy dokładnie zbadać plany Fiata na przyszłość. Czy marka motoryzacyjna wprowadzi w przyszłości nowe, interesujące modele samochodów? I czy pozycja finansowa jest silna? Jeśli tak, możesz rozważyć inwestycję w akcje Fiata.

Jak kupić akcje Ferrari (2024)? – inwestowanie w Ferrari

Czy rozważasz zakup akcji Ferrari ? W tym artykule możesz przeczytać, jak inwestować w akcje Ferrari. Możesz także porównać mocne i słabe strony w ramach analizy.

Jak kupić akcje Ferrari?

Ferrari jest warte dużo pieniędzy, ponieważ jest silną marką. Firma nie musi wydawać pieniędzy na reklamę: ludzie chcą mieć Ferrari, ponieważ jest „fajne”.

Ferrari osiąga tę reputację, czyniąc z niej markę ekskluzywną, co ogranicza jej rozwój. Podbijając nowe rynki i wypuszczając ekskluzywne, droższe modele, Ferrari wciąż osiąga wyższe przychody. Dlatego możesz rozważyć zakup akcji Ferrari. Ale jakie jest najlepsze miejsce do kupowania akcji Ferrari?

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Ferrari bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Ferrari przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest cena akcji Ferrari?

Na wykresie możesz zobaczyć, jak zachowują się akcje Ferrari. Możesz także użyć przycisków, aby bezpośrednio inwestować w akcje Ferrari.

Dane firmy Ferrari

Poniżej znajdziesz najważniejsze dane firmy Ferrari.

Ceny akcji Ferrari w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli możesz zobaczyć, jak zachowywała się cena akcji Ferrari w ciągu ostatnich 5 dni:

Dlaczego kupowanie akcji Ferrari może być korzystne?

 • Silna marka: samochód Ferrari jest wciąż marzeniem wielu chłopców.
 • Dywersyfikacja: Ferrari zarabia dużą część swoich pieniędzy, sprzedając odzież, akcesoria i zegarki.
 • Wysoka rentowność: dzięki wysokim marżom Ferrari udaje się co roku osiągać solidne wyniki finansowe.
 • Ograniczona podaż: ponieważ na rynku jest tylko kilka samochodów Ferrari, firma może żądać za nie wysokiej ceny.

Oto największe ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Ferrari

 • Koszty produkcji: produkcja samochodu Ferrari kosztuje dużo pieniędzy. Jeśli koszty będą nadal rosły, marża zysku może się zmniejszyć.
 • Podaż: Ferrari produkuje ekskluzywne samochody, co oznacza, że firma nie może szybko wprowadzić na rynek większej liczby samochodów. Ogranicza to potencjalną rentowność firmy.
 • Intensywna konkurencja: Ferrari konkuruje z innymi luksusowymi markami samochodów. Większość ludzi kupuje maksymalnie jeden luksusowy samochód, co oznacza, że spadająca popularność może wywierać presję na wyniki.
 • Zależność: rentowność Ferrari jest zależna od jednego konkretnego sektora.

Jacy są najwięksi konkurenci Ferrari?

 • Lamborghini
 • Porsche
 • Aston Martin
 • McLaren
 • Bugatti

Jak inwestować w akcje Ferrari?

 • Krok 1: najpierw otwórz konto u brokera, w którym możesz inwestować w akcje Ferrari.
 • Krok 2: teraz aktywuj swoje konto inwestycyjne, weryfikując w pełni swoją tożsamość.
 • Krok 3: wpłać pieniądze ze swojego konta bankowego bezpośrednio na nowe konto giełdowe.
 • Krok 4: wybierz akcje Ferrari, aby otworzyć ekran zamówienia.
 • Krok 5: teraz wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i naciśnij kup. Gratulacje, właśnie otworzyłeś swoją pierwszą inwestycję w akcje Ferrari!

O firmie Ferrari

Enzo Ferrari zaczynał jako kierowca w Alfa Romeo w 1913 roku. W 1929 roku założył firmę Ferrari, która wówczas była zespołem wyścigowym. Dopiero w 1947 roku firma stała się producentem samochodów. W tym roku Ferrari wyprodukowało swoje pierwsze legalne tramwaje. Siedziba tego włoskiego producenta samochodów znajduje się w Maranello we Włoszech.

Kup akcje ferrari

Ferrari to ekskluzywna marka samochodowa.

Aby zapewnić tę ekskluzywność, każdego roku przez wiele lat produkowano nie więcej niż 7000 Ferrari. Produkcja nieznacznie wzrosła, co zmniejsza ekskluzywność marki.

Większy wolumen produkcji daje możliwość zwiększenia przychodów i osiągnięcia wyższych zysków.

Ponadto firma sprzedaje więcej samochodów na nowych rynkach. Liczba zamożnych ludzi w Chinach wzrasta, co pozwala firmie produkować więcej samochodów i sprzedawać je w tych rozwijających się regionach.

Rynek sprzedaży Ferrari

Około jedna trzecia z około 9 000 samochodów produkowanych każdego roku trafia do Ameryki Północnej i Południowej. W Europie najważniejszymi rynkami zbytu są Niemcy i Wielka Brytania. W 2018 roku w Chińskiej Republice Ludowej sprzedano 700 samochodów.

Produkty z marką Ferrari

Ta ekskluzywna marka samochodowa generuje przychody nie tylko ze sprzedaży samochodów, ale także ze sprzedaży różnych przedmiotów sygnowanych marką Ferrari. Należą do nich odzież, torby, perfumy, zegarki i modele w zmniejszonej skali. Istnieje wiele przedmiotów z nazwą Ferrari, które można kupić w specjalnych sklepach Ferrari w miastach takich jak Londyn, Barcelona, Rzym i Dubaj.

Ferrari zarabia dużo pieniędzy, ponieważ nazwa wiele znaczy dla wielu ludzi. Ludzie myślą, że samochód jest fajny i marzą o tym, żeby kiedyś go mieć. Kupując produkty tej marki, wciąż mogą poczuć się, jakby posiadali Ferrari. Ten rodzaj merchandisingu przynosi Ferrari dużo dodatkowych dochodów: ponad 30% całkowitych przychodów pochodzi ze sprzedaży tego typu przedmiotów.

Wzrosty wartości samochodów Ferrari

Piękne modele Ferrari często stają się klasykami z wysoką ceną. Na przykład kolekcjoner samochodów tej włoskiej marki musiałby zapłacić 1,5 miliona funtów za Ferrari F50, czyli o 328% więcej niż cena zakupu w 1995 roku.

Fiat Chrysler żegna się z Ferrari

Ferrari uniezależnia się po 47 latach. W 1969 roku Fiat kupił 50% udziałów Ferrari i zwiększył swój udział do 90% w 1988 roku. W 2016 roku FiatChrysler (FCA) sprzedał swoje udziały, co było bolesnym pożegnaniem, ponieważ Ferrari było lukratywną gałęzią Firma. FCA straciła aż 37% swojej wartości giełdowej, żegnając się z Ferrari.

IPO Ferrari

Ferrari weszło na giełdę w październiku 2016 r., wprowadzając 10% swoich akcji, czyli około 17,2 mln akcji, na giełdę nowojorską. Cena emisyjna akcji wynosiła 52 USD i wzrosła do prawie 56 USD w pierwszym dniu notowań. IPO zebrało łącznie 894,4 miliona dolarów.

Czy warto kupować akcje Ferrari?

Jeśli chcesz zainwestować w luksusową markę samochodów, Ferrari może być dobrym wyborem. Ze względu na duży popyt na samochody, marża zysku na każdej sprzedaży jest wysoka. Dodatkowo Ferrari to silna marka, a firma zarabia na sprzedaży dodatkowych akcesoriów.

Warto jednak śledzić konkurencję. Jeśli ludzie wolą kupować samochody innej marki, rentowność firmy może szybko spaść. Inteligentne jest również monitorowanie kosztów produkcji, ponieważ mogą one wpływać na rentowność firmy.

Przed zakupem akcji Ferrari ważne jest, aby przeanalizować, czy akcje pasują do Twojego portfela inwestycyjnego. Jeśli uważasz, że tak, możesz rozważyć inwestycję w akcje Ferrari.

Jak kupić akcje H&M (2024)? – inwestowanie w akcje H&M

H&M to znana sieć odzieżowa z wielkimi ambicjami. Inwestowanie w akcje H&M może być bardzo opłacalne. Ale jak kupić akcje H&M?

Jak kupić akcje H&M?

Inwestycja w H&M może być interesująca: firma wciąż otwiera nowe sklepy na wielu kontynentach. Chroni to firmę przed regionalnymi niepowodzeniami. Ponadto H&M mocno inwestuje w sklep internetowy, co jest prawdopodobnie dobrym posunięciem. Coraz więcej klientów decyduje się na zamawianie ubrań z wygodnego fotela.

Chcesz wiedzieć, gdzie możesz handlować akcjami H&M? Natychmiast zapoznaj się z naszym przeglądem brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj H&M bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w H&M przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego zakup akcji H&M może być korzystny?

 • Silna marka: konsumenci rozpoznają markę H&M, co oznacza, że firma wydaje mniej na marketing.
 • Dywersyfikacja: H&M oprócz odzieży sprzedaje na przykład dekoracje do domu.
 • Globalna aktywność: H&M działa w ponad 70 krajach, co pozwala jej korzystać z wielu źródeł dochodu.
 • Zrównoważony rozwój: H&M pracuje nad poprawą zrównoważonego rozwoju swojej marki, co może przyczynić się do poprawy reputacji firmy.
 • Elastyczność: dzięki pracy z kolekcjami podrzędnymi H&M może reagować na najnowsze trendy.

Oto największe zagrożenia związane z inwestowaniem w akcje H&M

 • Zależność: H&M zależy od branży modowej. Gdy zmieniają się gusta konsumentów, rentowność może znacznie spaść.
 • Intensywna konkurencja: branża modowa jest bardzo konkurencyjna. Jeśli konsumenci przejdą do konkurencji, firma może stracić pieniądze.
 • Szybka moda: gdy ludzie zaczynają bardziej cenić zrównoważony rozwój, rzadziej kupują nowe ubrania. Może to wywrzeć dużą presję na wyniki H&M.

Jacy są najwięksi konkurenci H&M?

 • Zara
 • Uniqlo
 • Gap
 • Primark
 • Forever 21

Jak inwestować w akcje H&M?

Zanim będziesz mógł zainwestować w akcje H&M, musisz najpierw założyć konto u brokera internetowego. Brokerzy internetowi umożliwiają osobom fizycznym kupowanie i sprzedawanie akcji.

Następnie wybierz akcje H&M i wypełnij poniższe dane:

 • Kwota: określ kwotę, którą chcesz zainwestować w akcje H&M.
 • Zlecenie rynkowe: zlecenie rynkowe umożliwia natychmiastowy zakup akcji po bieżącej cenie.
 • Zlecenie z limitem: w przypadku zlecenia z limitem ustalasz cenę, po której chcesz kupić akcje.
 • Zlecenie take profit/stop loss: możesz wybrać automatyczne zamknięcie pozycji po określonej wartości.

Gdy jesteś zadowolony ze swojego zlecenia na akcje, możesz przesłać je bezpośrednio. Pełna realizacja inwestycji może potrwać od kilku sekund do kilku minut.

Założenie firmy H&M

Erling Person założył pierwszy sklep w Västerås w 1947 roku. W momencie założenia sklep nosił nazwę Hennes, co po szwedzku oznacza „dla niej”. Początkowo w sklepie sprzedawano wyłącznie odzież damską.

Założyciel wprowadził w Europie koncepcję, która odniosła już sukces w Ameryce: właściciele sklepów osiągali ogromne zyski, oferując odzież na dużą skalę po korzystnych cenach. Zastosowanie tej amerykańskiej koncepcji w Hennes okazało się sukcesem.

HM zakup akcji

Wprowadzenie odzieży męskiej

Początkowo w sklepach H&M oferowano wyłącznie kolekcje damskie. Zmieniło się to w 1968 roku wraz z przejęciem Mauritz Wittfors, sklepu i dystrybutora sprzętu myśliwskiego i wędek. Persson wykorzystał przejętą firmę do zdobycia przyczółka również w segmencie męskim. Dodał do swojej firmy odzież męską i zmienił nazwę na Hennes & Mauritz.

Firma odnosząca sukcesy

W latach 80. i 90. firma odniosła sukces w różnych krajach europejskich. Na początku tego stulecia spełniło się marzenie: pierwszy sklep H&M został otwarty w Nowym Jorku.

Coraz więcej sklepów H&M jest otwieranych na całym świecie. Sklepy są otwierane w regionach takich jak Azja, Bliski Wschód i Ameryka Łacińska.

Sekret sukcesu H&M

Kluczem do sukcesu H&M jest szeroka gama niedrogich ubrań dobrej jakości, które sprzedaje. Tajemnica sukcesu H&M tkwi w jego zdolności do elastycznego reagowania na życzenia wrażliwej na trendy grupy docelowej.

Sieć odzieżowa oferuje dwie nowe kolekcje rocznie, ale posiada również podkolekcje, które są stale aktualizowane w odpowiedzi na trendy. Pozwala to firmie szybko reagować na nowe trendy, co oczywiście pozytywnie wpływa na jej rentowność.

Pomimo obietnic, H&M nie zapewnia pracownikom odzieżowym płacy wystarczającej na utrzymanie

W 2013 roku sieć odzieżowa H&M obiecała zapewnić płacę wystarczającą na utrzymanie dla około 850 000 pracowników tekstylnych, którzy pracują dla firmy. Według firmy, cel ten zostanie osiągnięty do końca 2018 roku. W 2018 r. międzynarodowa organizacja Clean Clothes Campaign przeprowadziła badania m.in. w Bułgarii i Turcji.

Badania wykazały, że firma nie spełniła swojej obietnicy dotyczącej lepszych warunków pracy i wyższych płac. W 2018 r. wielu pracowników żyło poniżej granicy ubóstwa. Ponadto pracownicy pracowali zbyt wiele godzin. W Bułgarii i Turcji pracownicy zatrudnieni przez firmę zarabiają odpowiednio tylko 9% i 29% płacy minimalnej w Europie.

Takie wiadomości mogą wywierać presję na cenę akcji. Inwestorzy coraz bardziej doceniają firmy, które biorą pod uwagę wszystkich interesariuszy.

Czy powinieneś kupić akcje H&M?

Nie ma obiektywnej odpowiedzi na pytanie, czy powinieneś kupić akcje H&M. To, czy jest to rozsądne, zależy wyłącznie od osobistej sytuacji.

Wskazane jest jednak zbadanie popularności H&M. Kiedy konsumenci przechodzą na inną markę, rozsądne może być inwestowanie w inne akcje.

Co więcej, H&M czerpie ogromne korzyści z szybkiej mody, sprzedając tanią odzież, która jest stale aktualizowana. Jeśli konsumenci zaczną bardziej cenić zrównoważony rozwój, firma może napotkać problemy. Dlatego też należy dokładnie sprawdzić, czy akcje H&M pasują do obecnego portfela inwestycyjnego.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.