Jak kupić szwedzkie akcje? - inwestowanie w Szwecji (2024)

Jeśli rozważasz inwestowanie w Szwecji poprzez zakup szwedzkich akcji, to jesteś we właściwym miejscu! Tutaj znajdziesz informacje o różnych szwedzkich spółkach. Zobaczysz też, gdzie możesz kupić szwedzkie akcje w skrócie.

Gdzie można kupić szwedzkie akcje?

Możesz również zdecydować się na zakup szwedzkich akcji za pośrednictwem brokera internetowego. Chcesz wiedzieć, gdzie możesz inwestować na szwedzkiej giełdzie? Poniższa tabela przedstawia najlepszych brokerów, z których możesz skorzystać:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Szwedzkie akcje! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Szwedzkie akcje bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Szwedzkie akcje przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Monitorowanie kursów wymiany

Inwestując w szwedzkie akcje, warto zwrócić uwagę na tzw. ryzyko kursowe. O ile sam nie używasz korony szwedzkiej, będziesz kupował akcje w innej walucie. Jeśli Twoja waluta stanie się mniej warta w stosunku do szwedzkiej, możesz w efekcie stracić pieniądze.

Ponadto, należy pamiętać o ewentualnych dodatkowych kosztach wymiany walut podczas kontaktów z brokerami. Wielu brokerów pobiera dodatkową premię, gdy kupujesz akcje w obcej walucie.

Inwestowanie w koronę szwedzką

Można również zdecydować się na inwestycję w walutę Szwecji: koronę szwedzką. Szwecja jest znana jako strefa stosunkowo stabilna politycznie, co może sprawić, że inwestycja w koronę szwedzką będzie interesująca. Nie oznacza to jednak, że wartość korony szwedzkiej jest zawsze stabilna: na przykład w 2018 i 2019 roku waluta ta znajdowała się pod znaczną presją. Więcej o inwestowaniu w waluty można przeczytać w tym artykule.

Jakie są najlepsze szwedzkie akcje do inwestowania?

Oczywiście, chcesz zainwestować w szwedzkie akcje z dobrym zwrotem. Ważne jest, aby uważnie śledzić wyniki spółek. Może to pomóc w określeniu najlepszych szwedzkich akcji do zainwestowania.

Do analizy szwedzkich akcji często używam analizy technicznej lub fundamentalnej. Dzięki tym analizom można określić, czy dana akcja jest niedowartościowana czy przewartościowana. Oczywiście zaleca się kupowanie niedowartościowanych akcji.

W jakie szwedzkie akcje mogę zainwestować?

Zawsze należy sprawdzić, które akcje najlepiej pasują do Twojego portfela. Nie wszystkie szwedzkie akcje są odpowiednie dla każdego portfela inwestycyjnego. Poniżej krótko omawiam kilka znanych szwedzkich spółek, w które możesz zainwestować:

 • H&M: to chyba jedna z najbardziej znanych marek odzieżowych na świecie.
 • Volvo: Volvo to chyba najbardziej znana marka samochodów w Skandynawii!
 • Spotify: ta wielka marka jest szeroko znana na całym świecie ze swojego streamingu muzyki.
 • Ericsson: ta znana firma znana jest głównie z instalowania sieci komórkowych.
 • Essity: ta szwedzka firma produkuje głównie produkty higieniczne i kosmetyczne.

Jak kupić szwedzkie akcje?

Krok 1: wybierz brokera

Potrzebujesz maklera, aby kupować i sprzedawać szwedzkie akcje. Czy jesteś ciekawy, z jakimi brokerami możesz skorzystać, aby inwestować w Szwecji? Zapoznaj się z moim przeglądem ulubionych brokerów:

Krok 2: analiza i wybór

Następnie zbadaj, które szwedzkie akcje chcesz kupić. Ważne jest, aby zagłębić się w liczby: w ten sposób dowiesz się, czy dana spółka jest zdrowa finansowo. Ponadto należy sprawdzić, czy spółka działa w sektorze o obiecującej przyszłości. Na przykład spółki działające w dziedzinie zielonej energii mają ponadprzeciętne perspektywy.

Krok 3: złożenie zamówienia

Kiedy jesteś przekonany, że szwedzkie akcje są atrakcyjną inwestycją, możesz złożyć zlecenie. U prawie wszystkich brokerów masz wybór pomiędzy dwoma rodzajami zleceń:

 • Zlecenie rynkowe: za pomocą zlecenia rynkowego otwierasz inwestycję po obowiązującej cenie.
 • Zlecenie z limitem ceny: za pomocą zlecenia z limitem ceny otwierasz inwestycję po określonej cenie.

Przy zleceniu rynkowym masz pewność, że inwestycje zostaną zrealizowane, ale cena może być mniej korzystna. Przy zleceniu z limitem ceny masz pełną kontrolę nad ceną, ale inwestycja może w ogóle nie zostać zrealizowana.
Buying Swedish stocks

Porady dotyczące inwestowania w Szwecji

Badanie sytuacji gospodarczej

Ważne jest, aby dokładnie zbadać sytuację gospodarczą w danym kraju. Szwecja jest dobrze prosperującą gospodarką z wieloma zamożnymi ludźmi. Ze względu na jej państwo opiekuńcze, problemy społeczne są często ograniczone, co może uczynić inwestowanie w Szwecji jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Dywersyfikacja ryzyka

Ogólnie rzecz biorąc, warto zdywersyfikować swoje ryzyko. Nie inwestuj wszystkich swoich pieniędzy w jedną znaną szwedzką akcję; mądrzej jest rozłożyć swoje inwestycje. Możesz również wybrać inwestycję w OMX Nordic 30, aby śledzić 30 największych spółek w kraju.

Inwestuj tylko pieniądze, na których stratę możesz sobie pozwolić

Wreszcie, ważne jest, aby inwestować tylko pieniądze, na których utratę naprawdę można sobie pozwolić. W ten sposób można uniknąć podjęcia złej decyzji inwestycyjnej z paniki.

Wskazówka: Proszę spojrzeć na godziny otwarcia szwedzkiej giełdy tutaj.

Inwestowanie w szwedzkie nieruchomości

Można również inwestować w nieruchomości w Szwecji. W ciągu ostatnich dziesięciu lat nieruchomości w Szwecji stały się znacznie bardziej wartościowe. Jednak w 2023 roku można zauważyć, że ceny znacznie spadają z powodu wyższych stóp hipotecznych. Inwestując w szwedzkie nieruchomości, zwróć uwagę na następujące kwestie:

 • Licytacja: cena wywoławcza jest w Szwecji ceną wyjściową, a ludzie często licytują się między sobą.
 • Kwestia społeczna: wysłanie kwiatów do osoby kontaktowej w banku może być korzystne w Szwecji.
 • Cena: cena za metr kwadratowy wynosi zazwyczaj od 5000 do 7000 dolarów.
 • Agent nieruchomości: nie ma oddzielnych agentów kupującego; często agenci pracują dla obu stron.
 • Konserwacja: wiele domów jest wykonanych z drewna, więc pamiętaj, aby sprawdzić stan konserwacji.
 • Dodatkowe koszty: potrzebujesz "List zastawny" dla kredytu hipotecznego (+/- 2% ceny zakupu) i "tytuł prawny" do rejestracji zakupu (+/- 1,5% ceny zakupu).
 • Intensywność: utrzymanie i zarządzanie domem w Szwecji wymaga dużo dodatkowej energii; zakup akcji wymaga mniej energii.

Różne rodzaje rachunków inwestycyjnych w Szwecji

Jeśli mieszkasz w Szwecji, możesz spotkać się z różnymi rodzajami rachunków inwestycyjnych. W tej części artykułu krótko je omówię.

ISK

W przypadku konta ISK, Twoje inwestycje są zgłaszane przez bank do urzędu skarbowego. Podatek od konta jest ograniczony (od 0,375% w 2023 roku). Ponadto nie jest pobierany podatek od dywidend, naliczany jest tylko standardowy podatek.

W przypadku konta ISK nie ma możliwości wyrównania strat. Zawsze też płacisz standardowy podatek, nawet w przypadku straty.

KF

Konto KF jest podobne do konta ISK pod względem regulacji. Jednak w przypadku KF bank jest właścicielem Twoich inwestycji.

KF jest korzystny, jeśli chcesz inwestować w zagraniczne akcje dywidendowe, ponieważ bank pobiera podatek u źródła. Możliwe jest również wybranie innego beneficjenta dla tego typu rachunku.

Oprócz wad wymienionych dla ISK, istnieje kilka dodatkowych wad: nie masz prawa głosu na walnym zgromadzeniu i nie możesz łatwo przenieść akcji i środków na inny rachunek.

AF

Mając konto AF, płacisz 30% podatku od zysków z akcji lub funduszy. W przypadku konta AF, musisz samodzielnie raportować wszystkie transakcje. Jedną z zalet tego typu rachunku jest możliwość kompensacji strat. Ten rodzaj rachunku inwestycyjnego w Szwecji może być korzystny dla inwestycji o wysokim ryzyku. Wadą jest to, że płacisz również 30% podatek od dywidend.

Który rodzaj konta jest lepszy?

Konto ISK jest prawie zawsze najlepszym wyborem ze względu na niską stawkę podatkową. Płacisz wtedy standardowy procent od swoich inwestycji. Tylko wtedy, gdy oczekujesz zwrotu mniejszego niż 2% lub ryzyko jest bardzo wysokie, AF może być atrakcyjną opcją.

Jak kupić akcje Ericsson (2024) – inwestowanie w akcje Ericsson
Jak kupić akcje Skanska (2024)? – inwestowanie w Skanska
Jak kupić akcje Essity (2024)? – inwestowanie w Essity
Jak kupić akcje Electrolux (2024)? – inwestowanie w Electrolux
Jak kupić akcje Volvo (2024) – inwestowanie w Volvo
Jak kupić akcje Ikea (2024)? – inwestowanie w akcje Ikea
Jak kupić akcje Spotify (2024)? – inwestowanie w akcje Spotify

Jak kupić akcje Ericsson (2024) – inwestowanie w akcje Ericsson

Ericsson’s to znana szwedzka firma zajmująca się budową sieci komórkowych. Czy chcesz zainwestować w Ericsson’s kupując jego akcje? W tym artykule zbadamy, jak inwestować w akcje Ericsson, a także znajdziemy aktualną cenę akcji.

Jak kupić akcje Ericsson?

Jeśli wierzysz w przyszłość firmy Ericsson, możesz kupić jej akcje u wiarygodnego maklera giełdowego:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Ericsson's! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Ericsson's bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Ericsson's przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest cena akcji Ericsson?

Chcesz wiedzieć, jak kształtuje się cena akcji firmy Ericsson? Poniższy wykres pokazuje, po jakiej cenie można handlować akcjami:

Dane spółki Ericsson

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie Ericsson.

Ceny akcji spółki Ericsson z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Ericsson z ostatnich 5 dni:

Jaka jest prognoza ceny akcji firmy Ericsson w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co według analityków zrobi Ericsson w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy przewidywania analityków, wykorzystując dane z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą ruchu cen akcji Ericsson i może się nie zmaterializować.

Dlaczego inwestowanie w akcje Ericsson może być interesujące?

 • Dominująca pozycja 5G: Ericsson ugruntował silną pozycję w dostarczaniu infrastruktury i usług 5G. Firma ma dobrą reputację w zakresie innowacji, co stawia ją w korzystnej pozycji do czerpania korzyści z nowej technologii 5G.
 • Globalna obecność: Ericsson działa w ponad 180 krajach i generuje ponad 50 miliardów dolarów przychodów. Dzięki temu firma jest mniej podatna na lokalne napięcia gospodarcze i polityczne.
 • Zorientowanie na przyszłość: Ericsson pracuje z nowymi technologiami, takimi jak 5G i cloud computing, które mogą tworzyć długoterminową wartość.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje firmy Ericsson?

 • Konkurencja: Ericsson stoi w obliczu silnej konkurencji ze strony innych dostawców 5G, takich jak Huawei i Nokia. Konkurencja ta może prowadzić do niższych marż zysku i zmniejszonej rentowności.
 • Ryzyko polityczne: Dostęp do infrastruktury 5G w danym kraju jest często obciążony politycznie. Na przykład Huawei jest blokowany w coraz większej liczbie krajów, ponieważ jest chińską firmą. To samo może spotkać firmę Ericsson w niektórych krajach w przyszłości.
 • Ryzyko technologiczne: Jeśli Ericsson nie nadąży za zmianami technologicznymi, może stracić udział w rynku.
 • Kurs walutowy: Ericsson jest szwedzką spółką, co oznacza, że wartość korony szwedzkiej w stosunku do dolara amerykańskiego odgrywa ważną rolę.

Jacy są najwięksi konkurenci firmy Ericsson?

Jak inwestować w akcje Ericsson?

Zanim będziesz mógł kupić akcje Ericsson, musisz najpierw założyć konto u brokera online. Broker giełdowy to firma, która umożliwia inwestorom indywidualnym handel akcjami. Rozsądnie jest porównać ze sobą dostępnych brokerów; pozwala to określić, który z nich najbardziej Ci odpowiada.

Poświęć czas na aktywację konta. Aktywacja rachunku inwestycyjnego polega na przesłaniu kopii paszportu i potwierdzenia adresu zamieszkania. Po zatwierdzeniu konta możesz wpłacać pieniądze i kupować akcje Ericsson.

Aby to zrobić, przejdź do akcji Ericsson na platformie transakcyjnej i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. W przypadku zlecenia rynkowego kupujesz akcje natychmiast po obowiązującej cenie, a w przypadku zlecenia z limitem ceny ustalasz cenę, którą chcesz zapłacić. Nie zapomnij regularnie sprawdzać swoich inwestycji w akcje Ericsson.

Na temat spółki Ericsson

Obecnie szwedzka firma Ericsson produkuje sprzęt telekomunikacyjny. W latach 90-tych firma była znana głównie jako producent telefonów komórkowych. Z udziałem w rynku wynoszącym ponad 30%, firma była jednym z liderów na rynku telefonów komórkowych w tym czasie. Główna siedziba firmy znajduje się w Sztokholmie.

Kup akcje Ericsson

Historia spółki Ericsson

Lars Magnus Ericsson założył firmę w 1876 roku jako warsztat naprawy sprzętu telegraficznego. Zamówienie w 1878 r. na naprawę niektórych telefonów Bell zainspirowało go do zakupu i zbadania niektórych telefonów firmy Siemens. W 1879 roku na rynku pojawiły się pierwsze telefony wyprodukowane przez Ericssona.

Kiedy Hendrik Tore Cedergren otworzył niezależną sieć telefoniczną w 1883 roku, Ericsson otrzymał zlecenie dostarczenia sprzętu dla tej sieci. W 1884 roku na rynku pojawiła się pierwsza ręczna centrala telefoniczna z wieloma przełącznikami. W XX wieku firma Ericsson zdobyła dominującą pozycję na rynku ręcznych central telefonicznych.

W 1987 roku firma Ericsson wprowadziła na rynek swój pierwszy telefon komórkowy, Hot Pocketline. Ericsson stał się jednym z największych producentów telefonów komórkowych.

Firma poniosła znaczne straty pod koniec lat 90-tych. Przynoszący straty dział telefonów komórkowych stał się spółką joint venture z Sony pod nazwą Sony-Ericsson. Podstawową działalnością firmy Ericsson jest obecnie rozwój i wdrażanie sieci komórkowych.

Ericsson trafia na giełdę

W 1928 r. spółka rozpoczęła emisję akcji serii A i B. Akcje typu A miały prawo głosu równe 1000 akcjom typu A. Emitując wiele akcji B w 1928 roku, firma wygenerowała dużo pieniędzy. Obecnie akcje Ericsson są notowane na Sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i amerykańskim Nasdaq.

KPN wybiera Ericsson do odnowienia swojej sieci rdzeniowej

W październiku 2020 r. KPN podjął decyzję o odnowieniu rdzenia swojej sieci komórkowej w celu poprawy jakości sieci 5G. Odnowienie to odbywa się przy użyciu sprzętu szwedzkiej firmy Ericsson. Ze względów bezpieczeństwa KPN chce, aby rdzeń sieci został odnowiony przez zachodnią firmę.

Czy powinieneś kupić akcje Ericsson?

To, czy powinieneś kupić akcje Ericsson, zależy ostatecznie od Twojego osobistego stanowiska. Dlatego przed zainwestowaniem w akcje Ericsson należy określić swoją osobistą tolerancję na ryzyko.

Po opracowaniu planu możesz ocenić, czy spółka Ericsson pasuje do Twojego portfela. Poświęć trochę czasu na porównanie spółki Ericsson z podobnymi konkurencyjnymi spółkami. Pozwoli to określić, czy Ericsson jest najbardziej interesującą opcją.

Jednym z pozytywnych aspektów akcji Ericsson jest to, że spółka koncentruje się na technologiach przyszłości. To pozycjonuje Ericsson do dalszego wzrostu w przyszłości, co może być istotnym powodem do zakupu akcji.

Jak kupić akcje Skanska (2024)? – inwestowanie w Skanska

Skanska to duża szwedzka spółka budowlana, która realizuje projekty także poza Europą. Ta dywersyfikacja w różnych regionach może sprawić, że inwestycja w akcje Skanska będzie atrakcyjna. W tym artykule omawiamy, jak inwestować w akcje Skanska.

Jak kupić akcje Skanska?

Jeśli chcesz kupić akcje Skanska w perspektywie długoterminowej, ważne jest, aby zbadać, jak działa firma Skanska. Chcesz wiedzieć, gdzie kupić akcje Skanska? Sprawdź nasze porównanie maklerów giełdowych:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Skanska! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Skanska bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Skanska przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego warto zainwestować w akcje Skanska?

 • Znana marka: Skanska jest znaną marką, rozpoznawalną na całym świecie.
 • Zróżnicowane portfolio: Skanska posiada zróżnicowane portfolio projektów w różnych krajach, co zmniejsza ryzyko inwestycji.
 • Innowacyjność: Skanska jest znana ze swojej innowacyjności w zakresie przyjaznych dla środowiska praktyk budowlanych.
 • Ekspansja: Skanska ma duży potencjał ekspansji na nowe rynki.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę kupując akcje Skanska?

 • Zależność: Skanska generuje większość swoich zysków w Europie Północnej i dlatego jest zależna od sytuacji gospodarczej w tym regionie.
 • Konkurencja: Skanska musi konkurować z innymi dużymi firmami budowlanymi, które czasami dysponują większymi budżetami marketingowymi.
 • Sytuacja gospodarcza: Gdy gospodarka radzi sobie słabo, liczba projektów budowlanych często spada. Może to wywierać presję na cenę akcji Skanska.

Jacy są najwięksi konkurenci Skanska?

 • Bouygues
 • Bechtel
 • Vinci
 • Turner Construction
 • Jacobs Engineering Group

Jak inwestować w akcje Skanska?

 1. Najpierw otwórz konto u wiarygodnego maklera giełdowego.
 2. Wpłać pieniądze na swoje konto przelewem bankowym lub kartą kredytową.
 3. Wybierz akcję Skanska i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
 4. Kliknij kup, aby wysłać zlecenie na giełdę.

O firmie Skanska

Międzynarodowa firma budowlana i deweloperska Skanska ma siedzibę w Szwecji i jest jedną z największych firm budowlanych na świecie. Niektóre z godnych uwagi projektów budowlanych firmy obejmują renowację siedziby Organizacji Narodów Zjednoczonych, szpitala Mater Tei na Malcie oraz projektu World Trade Center Transportation Hub. Główna siedziba firmy znajduje się w Sztokholmie, w Szwecji.

Historia firmy

Firma Skansa została założona przez Rudolfa Frederika Berga. W 1887 roku założył on firmę Scanian Cement Casting Ltd w Malmö, która rozpoczęła produkcję wyrobów betonowych. Firma budowlana wniosła znaczący wkład w rozwój szwedzkiej infrastruktury, budując drogi, domy, biura i elektrownie.

Dzięki międzynarodowej ekspansji firma była w stanie wejść na rynki międzynarodowe w latach 50-tych. Firma stała się aktywna w Ameryce Południowej, Afryce i Azji. Skanska weszła na rynek amerykański w 1967 roku i jest obecnie jedną z największych firm w swoim sektorze. Firma używała nazwy Skanska na arenie międzynarodowej, a w 1984 roku stała się ona oficjalną nazwą firmy.

Przejęcia i dezinwestycje

Firma znacznie się rozrosła w latach 90-tych, również dzięki przejęciom firm. Na przykład w 2000 r. przejęto dział budowlany firmy Kvaerner. W 2011 roku przejęto amerykańską firmę Industrial Contractors z Evansville w stanie Indiana.

W 2004 roku Skanska postanowiła pozbyć się swoich azjatyckich inwestycji. Indyjska spółka zależna firmy została sprzedana Italian Thai Development Company, firmie budowlanej z siedzibą w Tajlandii.

Jak widać, Skanska jest aktywną spółką, która regularnie nabywa inne firmy lub zbywa działalność biznesową. Miej to na uwadze, gdy zaczniesz inwestować w Skanska!

Wkład w ochronę środowiska

Firma budowlana ma duży wpływ na środowisko. Jednak w 2011 r. Skanska została uznana za najbardziej ekologiczną firmę w Wielkiej Brytanii. Svenska dąży do bycia najbardziej ekologicznym wykonawcą na świecie, jak donosi Financial Times w 2014 roku. Firma utworzyła „Szkołę Zrównoważonego Rozwoju Łańcucha Dostaw” w Wielkiej Brytanii. Ta inicjatywa e-learningowa została stworzona w celu edukowania dostawców budowlanych w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Amerykańska Izba Handlowa sprzeciwiła się nowym standardom LEED dla zrównoważonych budynków. W związku z tym Skanska zdecydowała się wycofać z Izby Handlowej w lipcu 2013 roku.

Budowa zrównoważonej fabryki

W 2015 roku Skanska odnowiła fabrykę Bentley Works w Doncaster w Wielkiej Brytanii. Dzięki renowacji tej lokalizacji szwedzka firma budowlana dostarczyła najbardziej zrównoważoną fabrykę w Wielkiej Brytanii. Dzięki instalacji elektrowni na biomasę i paneli słonecznych, fabryka stała się niemal neutralna energetycznie dla swojej działalności operacyjnej.

Kompleks jest wyposażony w naturalne światło dzienne wszędzie tam, gdzie to możliwe, a oświetlenie zapewniają lampy LED. Zainstalowano również wodooszczędne toalety i baterie.

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszy dla inwestorów. Gdy firma taka jak Skanska w coraz większym stopniu koncentruje się na zrównoważonym rozwoju, może przyciągnąć świadomych społecznie inwestorów. Może to potencjalnie podnieść cenę akcji w przyszłości.

Czy powinieneś kupić akcje Skanska?

Skanska jest spółką budowlaną, a więc cykliczną. Jej wyniki biznesowe poprawiają się, gdy gospodarka radzi sobie dobrze, a popyt jest wysoki.

Zaletą jest to, że Skanska jest bardzo aktywna na arenie międzynarodowej. Dzięki temu niski popyt w jednym regionie może zostać zrównoważony wyższym popytem w innym regionie.

Przed zainwestowaniem w akcje Skanska należy ustalić, czy dobrze pasują one do obecnego portfela inwestycyjnego. Ponadto należy regularnie oceniać, czy akcje nadal pasują do portfela po otwarciu inwestycji.

Jak kupić akcje Essity (2024)? – inwestowanie w Essity

Essity to znana szwedzka firma produkująca produkty higieniczne i zdrowotne. Chcesz zainwestować w Essity kupując akcje? W tym artykule omawiamy, jak inwestować w akcje Essity!

Jak kupić akcje Essity?

Jeśli chcesz kupić akcje Essity na dłuższą metę, możesz to zrobić za pośrednictwem brokera internetowego:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Essity! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Essity bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Essity przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego warto zainwestować w akcje Essity?

 • Zróżnicowane produkty: Essity posiada zróżnicowane portfolio produktów higieny osobistej i prowadzi działalność w różnych krajach. Obniża to ryzyko inwestowania w Essity.
 • Silne marki: firma posiada wiele silnych marek, które są rozpoznawane przez jej lojalnych klientów.
 • Ekspansja: Essity ma duży potencjał ekspansji na nowe rynki, co może poprawić rentowność firmy.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę kupując akcje Essity?

 • Konkurencja: Essity stoi w obliczu silnej konkurencji ze strony innych firm działających w tej samej branży.
 • Środowisko: kwestie takie jak wylesianie i zanieczyszczenie plastikiem mogą zaszkodzić reputacji Essity.
 • Zależność: firma jest zależna od rynków północnoamerykańskiego i europejskiego, co czyni ją podatną na negatywne zmiany gospodarcze w tych regionach.
 • Zrównoważony rozwój: firma została skrytykowana przez Greenpeace za praktyki nieprzyjazne dla środowiska.

Jacy są najwięksi konkurenci Essity?

Jak inwestować w akcje Essity?

 1. Otwórz konto u maklera giełdowego, który sprzedaje akcje Essity
 2. Wybierz akcje Essity i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
 3. Kliknij kup, aby zainwestować bezpośrednio w akcje Essity.
 4. Pamiętaj, aby regularnie oceniać swoje inwestycje

O Essity

Essity to firma o znaczącej pozycji w dziedzinie produktów higienicznych i zdrowotnych. Firma opracowuje i produkuje zrównoważone produkty do higieny osobistej i chusteczki higieniczne, które są sprzedawane w około 150 krajach.

Znane marki tych produktów obejmują TENA, Libero, Libresse, Lotus, Tempo i Vinda. Jednorazowe produkty firmy obejmują bibułki, pieluszki dla niemowląt, podpaski higieniczne, wkładki higieniczne i plastry.

Główna siedziba firmy znajduje się w Sztokholmie, w Szwecji.

Historia firmy

Ta szwedzka firma została założona w czerwcu 2017 roku. Do czerwca 2017 r. Essity była częścią firmy SCA, która została założona w 1929 r. jako przedsiębiorstwo leśne. W 1975 r. SCA przejęła Mölnlycke AB, europejskiego producenta jednorazowych produktów higienicznych. W 2015 r. SCA ogłosiła, że jej działalność w zakresie leśnictwa i higieny zostanie podzielona na dwa oddziały.

W 2016 r. SCA ogłosiła, że zostanie podzielona na dwie spółki notowane na giełdzie. Rozdzielenie działalności higienicznej zaowocowało utworzeniem Essity AB w 2017 roku. Spółka ta jest notowana na giełdzie w Sztokholmie.

Krytyka Essity

Essity jest drugim co do wielkości producentem papieru toaletowego i chusteczek higienicznych na świecie. W 2017 roku Greenpeace International przeprowadził badania dotyczące niszczycielskich praktyk tej firmy. Duże obszary dziewiczych lasów w Finlandii, Szwecji i Rosji są wycinane przez firmę w celu produkcji jej produktów, co niszczy siedliska zagrożonych gatunków i roślin.

Zastępowanie naturalnych lasów dużymi plantacjami negatywnie wpływa na rdzenne społeczności. Przykładowo, ich renifery mają coraz bardziej ograniczony dostęp do pastwisk. Według Greenpeace, Essity powinno pozostawić te ważne lasy nietknięte. Ponieważ zrównoważony rozwój staje się coraz bardziej krytyczny, może to wywierać presję na cenę akcji spółki takiej jak Essity. Dlatego też zaleca się ostrożność przy inwestowaniu w akcje Essity.

Zmniejszenie zużycia wody i energii w produkcji tkanek

W 2019 r. globalna firma Essity zajmująca się higieną i zdrowiem ogłosiła inwestycję o wartości 37 mln euro w zrównoważony zakład produkcji włókien alternatywnych. Technologia ta umożliwia produkcję wysokiej jakości produktów higienicznych na bazie słomy pszennej.

Słoma pszeniczna, produkt uboczny rolnictwa, jest surowcem zrównoważonym. Zrównoważone korzyści płynące z wykorzystania słomy pszennej obejmują znaczne zmniejszenie zużycia wody i energii.

Czy warto kupić akcje Essity?

Nie ma obiektywnej odpowiedzi na pytanie, czy warto kupić akcje Essity. Konieczne jest dokładne porównanie mocnych i słabych stron akcji Essity. W ten sposób można określić, czy inwestowanie w akcje Essity jest interesujące. Nie zapominajmy, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem.

Jak kupić akcje Electrolux (2024)? – inwestowanie w Electrolux

Electrolux to dobrze znana szwedzka firma elektroniczna, do której należą popularne marki, takie jak AEG i Zanussi. Czy chcesz zainwestować w Electrolux, kupując jego akcje? W tym artykule możesz przeczytać o tym, jak inwestować w akcje Electrolux!

Jak kupić akcje Electrolux?

Czy wierzysz w przyszłość Electrolux? Elektronika firmy jest popularna, zwłaszcza jej produkty kuchenne. Akcje Electrolux można kupić u wiarygodnego brokera:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Electrolux! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Electrolux bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Electrolux przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego warto zainwestować w akcje Electrolux?

Electrolux zarządza kilkoma znanymi markami elektronicznymi. Firma jest aktywna na różnych rynkach, co zmniejsza ryzyko inwestycyjne. Electrolux jest również znany ze swoich innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju, co pozwala mu wyprzedzać konkurencję.

Kolejnym pozytywnym aspektem inwestowania w akcje Electrolux jest to, że firma stale poszukuje atrakcyjnych firm do przejęcia. W rezultacie firma znacznie się rozwinęła z małego lokalnego gracza do międzynarodowego koncernu.

Jakie ryzyko wiąże się z zakupem akcji Electrolux?

Electrolux zmaga się z silną konkurencją i jest zależny od rynku europejskiego. Co więcej, sytuacja gospodarcza silnie determinuje, czy firma może osiągnąć dobre wyniki: gdy gospodarka jest słaba, ludzie wydają mniej pieniędzy na nowy sprzęt elektroniczny.

Kim są najwięksi konkurenci Electrolux?

Jaka jest cena akcji Electrolux?

Jesteś ciekawy, jak kształtuje się cena akcji Electrolux? Na poniższym wykresie można zobaczyć, po jakiej cenie można kupić akcje Electrolux:

Informacje o firmie Electrolux

Poniżej znajdują się kluczowe dane firmy Electrolux.

Ceny akcji Electrolux w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Electrolux z ostatnich 5 dni:

Geneza Electrolux

W 1919 roku Elektro Mekaniska połączyła się z Lux, tworząc firmę Electrolux. W 1957 roku firma zmieniła nazwę na Electrolux. Obecnie Electrolux AB jest największym na świecie producentem urządzeń gospodarstwa domowego. Produkty firmy są sprzedawane pod takimi markami jak Electrolux, Zanussi i AEG.

Historia firmy Electrolux

W latach sześćdziesiątych firma borykała się z trudnościami. Według dyrektora generalnego firma pozostawała w tyle, ponieważ była zbyt mała w porównaniu do zagranicznych konkurentów. Dlatego firma musiała znacznie się rozwinąć. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych Electrolux przejął wiele firm i stał się firmą rozpoznawalną na całym świecie.

Rynki Electrolux

Większość jej przychodów, około 60%, pochodzi ze sprzedaży urządzeń kuchennych. Sprzedaż pralek stanowi około 20% przychodów.

Najważniejszymi rynkami firmy są Europa i Ameryka Północna, z których każdy odpowiada za 30% całkowitej sprzedaży. Niezbędnym rynkiem jest również Ameryka Łacińska, która odpowiada za 20% całkowitej sprzedaży.

Electrolux zakup akcji

Spółki przejęte przez Electrolux

Zanussi i AEG to dwie firmy przejęte przez Electrolux. Przynosząca straty włoska firma Zanussi została przejęta w 1984 roku, a w 1992 roku przejęto dział AGD niemieckiej firmy AEG.

We wrześniu 2014 roku Electrolux ogłosił plany przejęcia działu AGD firmy General Electric za ponad 2,5 miliarda euro. Przejęcie wzmocniłoby pozycję firmy na rynku północnoamerykańskim.

Pojawił się jednak opór ze strony organów regulacyjnych. Przejęcie doprowadziłoby do zmniejszenia konkurencji na rynku AGD. Electrolux zdecydował się anulować przejęcie w grudniu 2015 roku.

Odkurzacze wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i ponownie wykorzystanych

W 2020 roku Electrolux zrobił znaczący krok w kierunku obiegu zamkniętego urządzeń gospodarstwa domowego. Wspólnie ze Stena Recycling firma opracowała odkurzacz, który został wykonany w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu i ponownie wykorzystanych. Części pochodzą ze zużytych komputerów, suszarek do włosów i odkurzaczy.

Takie zrównoważone urządzenia mogą mieć pozytywny wpływ na kurs akcji firmy, ponieważ inwestorzy coraz częściej traktują zrównoważony rozwój priorytetowo.

Czy warto kupić akcje Electrolux?

Electrolux jest dużym międzynarodowym producentem urządzeń gospodarstwa domowego, co czyni go potencjalnie interesującą inwestycją. Przed rozważeniem inwestycji warto porównać Electrolux z jego konkurentami.

Ponadto należy uważnie śledzić wyniki finansowe Electrolux. W ten sposób możesz określić, czy Electrolux jest dla Ciebie atrakcyjną inwestycją.

Jak kupić akcje Volvo (2024) – inwestowanie w Volvo

Volvo to dobrze znana szwedzka marka samochodów. Zwłaszcza w czasach dobrej koniunktury ludzie są zainteresowani zakupem nowego samochodu. W tym artykule przyjrzymy się, jak można kupić akcje Volvo. Najnowszy kurs akcji Volvo można również sprawdzić tutaj.

Jak kupić akcje Volvo?

Jeśli masz zaufanie do gospodarki, mądrym posunięciem może być zakup akcji Volvo. Kiedy ludzie mają dużo pieniędzy do wydania, są bardziej skłonni do zakupu nowego samochodu. Ważne jest, aby uważnie obserwować wyniki konkurentów. Jeśli marka straci popularność, być może lepiej będzie zainwestować w inną markę samochodów.

Chcesz wiedzieć, gdzie inwestować w akcje Volvo? Sprawdź przegląd najlepszych maklerów giełdowych:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Volvo! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Volvo bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Volvo przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest cena akcji Volvo?

Na poniższym wykresie można śledzić cenę akcji Volvo. Możesz także otworzyć pozycję na akcjach bezpośrednio za pomocą przycisków.

Dane spółki Volvo

Poniżej znajdują się najważniejsze dane firmy Volvo.

Analiza akcji Volvo

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Volvo należy je dokładnie przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Volvo rozwijało się w minionym okresie.

Ceny akcji Volvo w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Volvo z ostatnich 5 dni:

Jak kształtował się kurs akcji Volvo w 2024?

Czy jesteś ciekawy, jak analitycy uważają, że Volvo poradzi sobie w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków korzystających z danych Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą ceny akcji Volvo i że prognoza ta może się nie sprawdzić.

Dlaczego warto kupować akcje Volvo?

 • Silna marka: Volvo jest dobrze znaną marką samochodów, która jest rozpoznawana przez niemal wszystkich.
 • Dywersyfikacja: Volvo zajmuje się produkcją samochodów osobowych, autobusów, ciężarówek i materiałów budowlanych. Dzięki temu słabe wyniki w jednym segmencie mogą być kompensowane dobrymi wynikami w innym segmencie.
 • Zrównoważony rozwój: Volvo coraz bardziej koncentruje się na produkcji pojazdów elektrycznych i hybrydowych.
 • Potencjał wzrostu: firma osiąga dobre wyniki finansowe i z pewnością może podbić nowe rynki dzięki produkcji nowych zrównoważonych pojazdów.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę inwestując w akcje Volvo?

 • Gospodarka: ludzie często zwlekają z zakupem nowego samochodu, gdy gospodarka nie radzi sobie najlepiej.
 • Konkurencja: Volvo musi konkurować z dużymi, znanymi markami samochodów.
 • Koncentracja: duża część przychodów pochodzi z określonych rynków, więc problemy w określonych regionach mogą mieć silny wpływ na wyniki.
 • Niepewność: trudności w łańcuchu dostaw lub regulacje prawne mogą mieć negatywny wpływ na wyniki Volvo.

Jacy są najwięksi konkurenci Volvo?

Jak inwestować w akcje Volvo?

 1. Najpierw otwórz konto u wiarygodnego brokera, u którego możesz inwestować w akcje Volvo
 2. Następnie aktywuj swój rachunek inwestycyjny, przesyłając kopię paszportu.
 3. Następnie możesz bezpośrednio wpłacić pieniądze na konto akcji za pomocą przelewu bankowego lub karty kredytowej.
 4. Następnie wybierz akcje Volvo i kliknij „Kup”, aby natychmiast rozpocząć inwestycję.
 5. Poświęć czas na regularny przegląd swoich inwestycji. Czy Volvo nie pasuje już do Twojej strategii? Możesz łatwo sprzedać swoje akcje.

O firmie Volvo

Volvo to znana szwedzka marka samochodów. Marka została założona 10 maja 1926 roku podczas spotkania zarządu. W momencie powstania marka była własnością producenta łożysk kulkowych SKF.

Samochody osobowe Volvo

Pierwszy samochód Volvo, Volvo Ö4, został zaprezentowany światu 14 kwietnia 1927 roku. Po wprowadzeniu na rynek pierwszego samochodu osobowego, Volvo stale się rozwijało. Duży krok na rynku samochodów osobowych został zrobiony po II wojnie światowej wraz z wprowadzeniem Volvo P444. Od 1956 roku, pod kierownictwem Gunnara Engellau, Volvo naprawdę zaczęło się rozwijać. Volvo weszło na rynek amerykański i otworzyło nowe fabryki w Göteborgu i Gandawie.

W 1974 roku holenderski producent samochodów DAF został przejęty przez Volvo. DAF 66 stał się Volvo 66. Następca opracowany przez DAF został wprowadzony jako Volvo 343. Z solidnymi Volvo 240 i Volvo 740, Volvo nie miało sportowego wizerunku w latach 80-tych. Dlatego w 1985 roku wprowadzono sportowe Volvo 480 ES. Później pojawiły się inne modele, takie jak Volvo 440 (1988) i Volvo 460 (1989).

Volvo jest stosunkowo małym graczem na rynku samochodowym. Dlatego Volvo zdecydowało się sprzedać swój dział samochodów osobowych. Dział samochodów osobowych został kupiony przez amerykańską markę Ford w 1999 roku.

Kup akcje Volvo

Volvo Car zostaje sprzedane firmie Geely

Ford postanowił ponownie rozważyć swoje przyszłe plany związane z Volvo. W 2010 roku Volvo zostało sprzedane Zhejiang Geely Holding Group Co. Ltd. Ltd. Dla tej chińskiej firmy Volvo jest drugą marką samochodową, ponieważ jest ona również właścicielem chińskiej marki samochodowej Geely.

Volvo i bezpieczeństwo

Volvo jest pionierem w dziedzinie bezpieczeństwa. Firma znana jest z wielu innowacji w dziedzinie bezpieczeństwa. Inżynier pracujący w Volvo wynalazł trzypunktowy pas bezpieczeństwa w 1959 roku, który zwiększył szansę przeżycia wypadku o 50%.

Czy warto kupować akcje Volvo?

Inwestowanie w akcje Volvo z pewnością może być interesujące: dzięki silnej reputacji firma przyciąga grupę lojalnych klientów. Co więcej, firma dużo inwestuje w badania i rozwój oraz wypuszcza nowe, zrównoważone modele samochodów.

Warto jednak mieć oko na konkurencję Volvo. Jeśli konsumenci masowo przerzucą się na inną markę, kurs akcji Volvo może znaleźć się pod presją.

Zawsze najpierw należy poświęcić czas na zbadanie własnej sytuacji finansowej. Ustal, czy akcje Volvo pasują do Twojego portfela. Jeśli tak, możesz wykonać kroki opisane w tym artykule, aby bezpośrednio kupić akcje Volvo.

Jak kupić akcje Ikea (2024)? – inwestowanie w akcje Ikea

Chcesz kupić akcje Ikea? Na tej stronie dowiesz się, czy można inwestować w akcje Ikea!

Jak kupić akcje Ikea?

Chcesz zainwestować w akcje Ikea? W takim razie otwórz konto bezpośrednio u jednego z brokerów wymienionych poniżej:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Ikea! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Ikea bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Ikea przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

W chwili pisania tego tekstu Ikea jest nadal w pełni prywatną firmą. Oznacza to, że zakup akcji Ikea nie jest jeszcze możliwy. Jeśli w przyszłości firma wejdzie na giełdę, natychmiast Cię o tym poinformujemy.

Dlaczego warto kupować akcje Ikea?

 • Silna pozycja: IKEA zbudowała silną globalną pozycję i działa w 50 krajach.
 • Przystępne ceny: Produkty IKEA są przystępne cenowo, co pomaga jej osiągać dobre wyniki nawet w trudnych ekonomicznie czasach.
 • Zrównoważony rozwój: IKEA traktuje zrównoważony rozwój priorytetowo, co zapewnia jej solidną reputację we współczesnym świecie.
 • Dywersyfikacja: Oferując różne produkty, ryzyko związane z inwestowaniem w akcje IKEA jest niższe.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę inwestując w akcje Ikea?

 • Konkurencja: IKEA zmaga się z silną konkurencją na całym świecie.
 • Zależność: IKEA jest silnie uzależniona od Europy i Ameryki Północnej w zakresie swojej sprzedaży.
 • Czynniki zewnętrzne: Warunki ekonomiczne i pogodowe mogą wpływać na rentowność firmy.
 • Łańcuch dostaw: Zakłócenia w łańcuchu dostaw mogą wywierać presję na ofertę produktową.

Jacy są najwięksi konkurenci Ikea?

 • Home Depot
 • Lowe’s Companies
 • Wayfair Inc
 • Williams-Sonoma
 • Crate & Barrel Holdings

Jak inwestować w akcje Ikea?

 1. Najpierw utwórz konto u wiarygodnego maklera giełdowego
 2. Aktywuj swój rachunek inwestycyjny, przesyłając kopię paszportu i adresu.
 3. Następnie wpłać pieniądze bezpośrednio z rachunku bankowego na rachunek inwestycyjny.
 4. Wybierz akcje Ikea i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
 5. Naciśnij przycisk kup, aby natychmiast nabyć akcje Ikea

Historia Ikea

Kiedy Ingvar Kamprad założył firmę Ikea w 1943 roku, była to głównie działalność wysyłkowa. Pierwszy sklep meblowy został otwarty w Almhut pod nazwą Mobel-IKEA w 1958 roku. Pierwsze sklepy poza Szwecją zostały otwarte w Norwegii (1963) i Danii (1969). Pierwsze sklepy poza Skandynawią zostały otwarte w Szwajcarii (1973) i Niemczech (1974).

Pod koniec lat 70. otwarto sklepy w Japonii, Australii, Kanadzie i Singapurze.

Pochodzenie nazwy Ikea

Pierwsze dwie litery nazwy to inicjały założyciela, Ingvara Kamprada. Trzecia litera pochodzi od Elmtaryd, rodzinnej farmy założyciela. Czwarta litera pochodzi od jego miejsca urodzenia, Aggunnaryd.
Ikea stock

Wyróżniające się sklepy Ikea

Starsze sklepy Ikea to zazwyczaj niebieskie budynki z żółtymi akcentami. Niebieski i żółty to także narodowe kolory Szwecji. Sklepy, często zaprojektowane w układzie jednokierunkowym, zachęcają klientów do obejrzenia całego sklepu.

Katalog Ikea

Firma znana jest z katalogu Ikea. W 2006 roku nakład tego katalogu na całym świecie wynosił 175 milionów egzemplarzy. Katalog, który był dystrybuowany w 34 krajach, był dostępny w 29 różnych językach. Ze względu na zrównoważony rozwój, katalogi papierowe nie są już produkowane.

Czy warto kupować akcje Ikea?

Zakup akcji Ikea może być interesujący ze względu na silną markę. Firma działa w 50 krajach, co pozwala na zrównoważenie problemów gospodarczych w jednym regionie dobrymi wynikami w innym. Firma posiada również zintegrowany łańcuch dostaw, co pozwala jej oszczędzać koszty.

Ważne jest jednak, aby uważnie obserwować konkurencję. Jeśli inne firmy mogą ukraść udział w rynku, cena akcji Ikea może znaleźć się pod presją. Ponadto ważne jest, aby sprawdzić, czy akcje Ikea pasują do obecnego portfela inwestycyjnego.

Jak kupić akcje Spotify (2024)? – inwestowanie w akcje Spotify

Chcesz kupić akcje Spotify ? Wykonaj kroki opisane w tym artykule, aby bezpośrednio zainwestować w akcje Spotify. W tej analizie możesz przeczytać o mocnych i słabych stronach Spotify, a także sprawdzić najnowszą cenę akcji.

Jak kupić akcje Spotify?

Jeśli chcesz zainwestować w Spotify na dłuższą metę, możesz zdecydować się na zakup akcji. W poniższym przeglądzie zobaczysz, u których brokerów możesz kupić akcje Spotify:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Spotify! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Spotify bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Spotify przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest aktualna cena akcji Spotify?

Jesteś ciekawy aktualnej ceny akcji Spotify? Na poniższym wykresie możesz natychmiast zobaczyć, jak zachowują się akcje Spotify. Co więcej, możesz rozpocząć handel akcjami Spotify bezpośrednio za pomocą przycisków kupna i sprzedaży.

Informacje o firmie Spotify

Poniżej znajdują się najważniejsze dane firmy Spotify.

Analiza akcji Spotify

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Spotify, niezbędna jest ich właściwa analiza. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Spotify rozwijało się w minionym okresie.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Spotify z ostatnich 5 dni:

Jak będzie kształtować się cena Spotify w 2024?

Jesteś ciekawy, jak według analityków Spotify poradzi sobie w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy przewidywania analityków z danymi Alpha Vantage. Pamiętaj, że ta liczba to tylko prognoza dotycząca ceny akcji Alibaba i że ta prognoza nie musi się spełnić.

Jacy są najwięksi konkurenci Spotify?

 • Apple Music: Ta platforma muzyczna od Apple ma obecnie ponad 60 milionów użytkowników.
 • Amazon Music: Amazon przyciąga również więcej użytkowników dzięki swojej platformie streamingowej.
 • YouTube Music: z ponad 50 milionami użytkowników, Google również zarabia na rynku streamingu.
 • Tidal: Ta platforma streamingowa jest w pełni własnością Jaya-Z i oferuje unikalne, ekskluzywne treści.
 • Deezer: Ta platforma streamingowa działa w 180 krajach i oferuje ponad 70 milionów utworów.

Jak inwestować w akcje Spotify?

 1. Krok 1: Najpierw otwórz konto u wiarygodnego maklera giełdowego, gdzie możesz kupować i sprzedawać akcje Spotify.
 2. Krok 2: W przypadku niektórych maklerów giełdowych możesz wypróbować opcje za darmo w wersji demo. Zanim jednak będziesz mógł zainwestować prawdziwe pieniądze, musisz aktywować swoje konto, weryfikując swoją tożsamość.
 3. Krok 3: Zdecyduj, ile pieniędzy chcesz zainwestować w akcje Spotify. Możesz wpłacić tę kwotę bezpośrednio na swoje konto giełdowe za pomocą przelewu bankowego.
 4. Krok 4: Teraz wybierz akcje Spotify na platformie transakcyjnej i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
 5. Krok 5: Możesz teraz wysłać zlecenie bezpośrednio na giełdę. Nie zapomnij regularnie oceniać swojej inwestycji w Spotify.

Dlaczego inwestowanie w akcje Spotify może być interesujące?

Muzyka cieszy się popularnością

Streaming muzyki ma przed sobą przyszłość. Wraz z rozwojem Internetu wzrosła liczba nielegalnych pobrań, co było złą wiadomością dla przemysłu muzycznego. Spotify oferuje bezpieczny i łatwy system, który pozwala również zarabiać przemysłowi muzycznemu. Spotify płaci 70 procent swoich przychodów artystom.

Sukces Spotify został wyraźnie zademonstrowany: usługa ma ponad 200 milionów użytkowników streamingu premium. Liczba ta wciąż rośnie, co czyni Spotify atrakcyjną inwestycją.

Silny wzrost

Dobrym trendem dla Spotify jest to, że coraz więcej ludzi na całym świecie ma dostęp do (mobilnego) Internetu. Zwiększa to potencjalną grupę docelową Spotify na co dzień.

Oczywiście firma musi pozostać atrakcyjna w stosunku do konkurencji. Jeśli ludzie przejdą na inną platformę, pozycja Spotify może szybko spaść. Dlatego jeśli chcesz kupić akcje Spotify, ważne jest, aby uważnie obserwować sytuację.

Dobry model biznesowy

Kolejną zaletą inwestowania w akcje Spotify jest inteligentny model biznesowy. Użytkownicy płacą stałą opłatę za członkostwo premium, co pozwala firmie zbudować stałe źródło dochodu.

Aktywność na arenie międzynarodowej

Spotify jest popularne na całym świecie. Obniża to ryzyko inwestycji w akcje Spotify, ponieważ straty w jednym regionie mogą zostać zrekompensowane zyskami w innym regionie.

Podcasty

Spotify stara się wyprzedzić konkurencję, oferując wyjątkowe doświadczenia. Muszą, ponieważ ich konkurenci są znacznie mniej zależni od strumieniowego przesyłania muzyki. Ostatnio, na przykład, przejęli The Ringer, firmę zajmującą się podcastami i mediami. Spotify coraz bardziej koncentruje się na oferowaniu wysokiej jakości podcastów, które mogą przyciągnąć jeszcze więcej użytkowników.

Inwestowanie w Spotify.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Spotify?

Spotify traci pieniądze

Pomimo ogromnego sukcesu Spotify, usługa wciąż nie jest rentowna. Przychody znacznie wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat, ale ten ogromny wzrost nie doprowadził jeszcze do rentowności: Spotify jest zatem klasycznym przykładem akcji wzrostowych.

Inwestując w akcje Spotify, ważne jest, aby rozważyć, czy wierzysz, że firma kiedykolwiek stanie się rentowna.

Wzrost konkurencji

Kolejnym potencjalnym zagrożeniem jest rosnąca konkurencja. Duzi gracze, tacy jak Google i Microsoft, próbowali (z ograniczonym sukcesem) przyciągnąć użytkowników do swoich usług muzycznych. Największym konkurentem Spotify jest Apple Music. Firmy te mają silną pozycję finansową, co czyni je niebezpiecznymi dla Spotify.

Konflikty

Spotify jest zależne od umów ze studiami muzycznymi. W przeszłości często dochodziło do konfliktów z powodu stosunkowo niskich płatności dla artystów. Jeśli artyści zdecydują się zbojkotować platformę w przyszłości, może to wywrzeć presję na popularność Spotify.

W skrócie: czym jest Spotify?

Spotify to znana szwedzka firma, która została założona w 2006 roku. Obecnie prawie każdy zna tę firmę. Na całym świecie wiele milionów ludzi korzysta z usługi do strumieniowego przesyłania muzyki.

W Spotify można wybrać jeden z dwóch typów kont. Darmowe konto ma pewne wady:

 • Reklamy
 • Nie można pomijać utworów na liście odtwarzania
 • Jakość przesyłania strumieniowego jest niższa

Spotify oferuje również opcję uaktualnienia do konta premium. Cena konta premium wynosi około 10 euro. Za te pieniądze użytkownik otrzymuje wyższą jakość dźwięku i nie jest przerywany reklamami.

Spotify oprogramowanie

Oprogramowanie Spotify

Wskazówki dotyczące inwestowania w Spotify

Przed zainwestowaniem w akcje Spotify warto wziąć pod uwagę poniższe wskazówki:

 • Kupuj akcje Spotify tylko wtedy, gdy spodziewasz się wzrostu ich ceny.
 • Możesz otworzyć krótką pozycję, gdy chcesz spekulować na spadek kursu akcji Spotify.
 • Śledź uważnie wiadomości związane z inwestowaniem w Spotify.
 • Dywersyfikuj ryzyko: nie inwestuj wszystkich swoich pieniędzy w Spotify!

IPO Spotify

IPO Spotify odbyło się 3 kwietnia 2018 r. w ramach wyjątkowej oferty bezpośredniej. W IPO subemitent obsługuje pierwszą ofertę publiczną. Chociaż cały proces IPO jest profesjonalnie prowadzony, kosztuje od dwóch do ośmiu procent prowizji.

Jest to prawdopodobnie powód, dla którego Spotify zdecydowało się na notowanie bezpośrednie. Dzięki notowaniu bezpośredniemu spółka sprzedaje akcje bezpośrednio publicznie, bez pomocy pośredników.

Czy warto inwestować w akcje Spotify?

Inwestowanie w akcje Spotify z pewnością może być opłacalne. Nawet podczas pandemii koronawirusa w 2020 r. Spotify radził sobie dobrze, ponieważ większość jego przychodów pochodzi od użytkowników posiadających konto premium.

Spotify zbudowało silną pozycję na rynku streamingu muzyki. Liczba użytkowników wciąż rośnie, a ponieważ firma jest tak duża, większość artystów nie bojkotuje usługi.

Ważne jest jednak, aby mieć oko na sytuację, ponieważ wielu artystów i wytwórni płytowych nie jest zadowolonych z płatności, które otrzymują od Spotify. Jeśli artyści nagle zaczną bojkotować aplikację, może to stanowić poważne ryzyko dla firmy. Ponadto Spotify wciąż nie przynosi zysków, podczas gdy firma taka jak Netflix osiąga zyski.

Spotify jest zatem ryzykowną inwestycją. Zastanów się, czy akcje Spotify pasują do Twojego portfela przed ich zakupem.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.