Brokerów Kategoria

Jak dokonać krótkiej sprzedaży z DEGIRO? – przewodnik przyjazny dla użytkownika

DEGIRO umożliwia krótką sprzedaż, co oznacza spekulację na spadającej cenie akcji. W tym krótkim przewodniku omówimy, jak dokonać krótkiej sprzedaży z DEGIRO. Aby skorzystać z tego samouczka, musisz mieć konto w DEGIRO. Jeśli nie masz jeszcze konta, użyj poniższego przycisku, aby je otworzyć: W skrócie: czym jest krótka sprzedaż? Podczas krótkiej sprzedaży spekulujesz na spadającej … [Lees meer]

Wywiad z menedżerem Plus500 Davidem Zruią

Przeczytaj wywiad z Davidem Zruią, który pracuje na platformie Plus500. Czy chcesz spróbować inwestowania z Plus500 bez żadnego ryzyka, korzystając z wersji demo? Użyj poniższego przycisku, aby otworzyć konto: Kim jest David? Pytanie: Witaj David, dziękuję za udział w tym wywiadzie. Zanim zaczniemy wywiad, czy możesz nam powiedzieć coś o sobie? Co lubisz robić w … [Lees meer]

Czy eToro to oszustwo czy legalne?

eToro to platforma brokerska, która umożliwia wypróbowanie swoich funkcji za darmo, w związku z czym wielu ludzi podchodzi do niej nieufnie. W tym artykule odpowiemy na pytanie: czy korzystanie z eToro jest bezpieczne? Po zapoznaniu się z tym artykułem będziesz w stanie samodzielnie ocenić, czy firma działa legalnie. Nasze dochodzenie: Czy eToro to przektęt? Przyjrzeliśmy … [Lees meer]

Czy Plus500 to oszustwo?

Wiele osób zastanawia się, czy Plus500 to nie jest przypadkiem oszustwo. W tym artykule dokładnie sprawdzimy, czy Plus500 to rzeczywiście jest przekręt. Czy oprogramowanie dostępne na Plus500 jest w 100% wiarygodne? Wskazówka: sprawdź Plus500 za darmo Wahasz się, czy Plus500 jest dobrą platformą? Może rozsądnie by było najpierw zapoznać się dobrze z tym brokerem poprzez … [Lees meer]

Czy Plus500 jest wiarygodny?

Wiele osób zastanawia się, czy Plus500 jest wiarygodnym brokerem. Handlowałem na Plus500 już przez ponad rok i przez ten czas nie miałem absolutnie żadnych problemów. W tym artykule omówimy wiarygodność tego brokera, dzięki czemu sam będziesz mógł zdecydować, czy chcesz stanowczo rozpocząć handel na tej platformie. Plus500 sprawdzenie wiarygodności Plus500 jest notowany na londyńskiej giełdzie … [Lees meer]

Wypłata Plus500 & wypłacanie pieniędzy

W Plus500 możesz łatwo złożyć wniosek o wypłacenie pieniądze. W tym artykule pokażemy Ci, jak możesz szybko wypłacić swoje pieniądze. Jakie są zasady wypłat? Zanim będziesz mógł wypłacić swoje pieniądze, to ważne jest, aby Twoje konto zostało zatwierdzone. Musisz przedstawić ważną kopię swojej dokumentu potwierdzającego tożsamość, aby Plus500 mogło zatwierdzić Twoje konto. Jest to wymagane, … [Lees meer]

DEGIRO opinia: moje doświadczenie z tym brokerem

W tej opinii możesz przeczytać wszystko, co musisz wiedzieć na temat brokera DEGIRO. W tym krótkim podręczniku DEGIRO przedstawimy, jak możesz otworzyć swoją pierwszą transakcję z brokerem DEGIRO oraz omówimy opłaty, jakie DEGIRO pobiera od swoich klientów. Dzięki połączeniu tych informacji możesz szybko zdecydować, czy DEGIRO jest odpowiednim wyborem dla Ciebie. Czy chcesz porównać DEGIRO … [Lees meer]

eToro tutorial: jak mogę inwestować z zyskiem na eToro?

Ciekawi Cię jak możesz z powodzeniem inwestować na eToro? W tym tutorialu w ciągu 30 minut dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć, aby inwestować z zyskiem na eToro. Przeanalizujemy, jak działa oprogramowanie i omówimy, jak możesz podejmować mądre decyzje inwestycyjne. W tym tutorialu Klikając jeden z poniższych linków, przekierujesz się bezpośrednio do konkretnej części tego … [Lees meer]

Ranking brokerów: kto wiedzie prym wśród brokerów?

Rozglądasz się za brokerem, skrojonym na miarę twoich potrzeb? Z całą pewnością, po zapoznaniu się z naszym rankingiem, odnajdziesz odpowiedniego brokera w okamgnieniu. Przeczytaj obszerną recenzję i otwórz bezpłatne konto demo. Zobacz nasz ranking brokerów i dowiedz się, który z nich będzie twoim strzałem w dziesiątkę. Najlepsi brokerzy przy zakupie akcji Interesują Cię długoterminowe inwestycje? … [Lees meer]

Tutorial Plus500: naucz się, jak handlować

Nie zapomnij, że możesz stracić pieniądze na handlu W niniejszym artykule dowiesz się, jak dokonywać transakcji, korzystając z platformy Plus500. Omówimy zasadę działania oprogramowania Plus500 krok po kroku i pokażemy, jak dokonać wykonać pierwszą transakcję. Treść zawiera całe mnóstwo cennych informacji, które pomogą Ci w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. W niniejszym tutorialu omówimy: jak działa platforma … [Lees meer]

Jak dokonać krótkiej sprzedaży z DEGIRO? – przewodnik przyjazny dla użytkownika

DEGIRO umożliwia krótką sprzedaż, co oznacza spekulację na spadającej cenie akcji. W tym krótkim przewodniku omówimy, jak dokonać krótkiej sprzedaży z DEGIRO.

Aby skorzystać z tego samouczka, musisz mieć konto w DEGIRO. Jeśli nie masz jeszcze konta, użyj poniższego przycisku, aby je otworzyć:

W skrócie: czym jest krótka sprzedaż?

Podczas krótkiej sprzedaży spekulujesz na spadającej cenie akcji. Na przykład, można dokonać krótkiej sprzedaży akcji. Jeśli cena akcji spadnie, osiągniesz zysk. Jeśli jednak cena wzrośnie, stracisz pieniądze.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa krótka sprzedaż? W takim razie przeczytaj obszerny przewodnik po krótkiej sprzedaży:

Jak dokonać krótkiej sprzedaży z DEGIRO?

Zanim będziesz mógł otworzyć krótką pozycję w DEGIRO, musisz najpierw włączyć tę opcję. Aby to zrobić, przejdź do ustawień na swoim koncie.
Short selling DEGIRO step 1

Następnie przewiń w dół i włącz zabezpieczenia debetowe.
Short selling DEGIRO step 2

Zanim będziesz mógł aktywować debetowe papiery wartościowe (krótką sprzedaż), musisz przystąpić do krótkiego testu wiedzy. DEGIRO sprawdza, czy posiadasz wystarczającą wiedzę do otwierania krótkich pozycji. Jeśli zdasz test, możesz włączyć tę opcję.
Short selling DEGIRO step 3

Otwierając krótką pozycję, sprzedajesz papier wartościowy, którego jeszcze nie posiadasz. Nie jest możliwe zajęcie krótkiej pozycji na papierze wartościowym, który już posiadasz; musiałbyś najpierw sprzedać papiery wartościowe, które już posiadasz.

Otwarcie krótkiej pozycji działa tak samo, jak otwarcie normalnej pozycji na akcjach. Po prostu wprowadź liczbę akcji, które chcesz skrócić, a następnie kliknij złóż zamówienie, aby złożyć zlecenie.

Zaleca się użycie zlecenia z limitem, ponieważ pozwala ono na ustalenie ceny, którą jesteś skłonny zapłacić. W przypadku zlecenia rynkowego możesz otrzymać mniej korzystną cenę, zwłaszcza w czasach dużej zmienności

.

Short position DEGIRO step 4

Na co uważać w przypadku krótkich pozycji?

Krótkie pozycje to ryzykowne inwestycje. Potencjalna strata jest nieograniczona: cena akcji nie może spadać w nieskończoność, ale może rosnąć w nieskończoność.

Wraz ze wzrostem cen akcji straty mogą wzrosnąć. Gdy ryzyko wzrośnie, DEGIRO może poprosić o wpłacenie większej ilości pieniędzy, co jest również znane jako wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego. Jeśli nie wpłacisz więcej pieniędzy, Twoje pozycje mogą zostać automatycznie zamknięte ze stratą.

W rzadkich przypadkach kontrahent może zażądać zwrotu akcji. DEGIRO może wtedy zamknąć pozycję natychmiast lub w określonym terminie, co może spowodować straty dla użytkownika.

Ile kosztuje krótka sprzedaż w DEGIRO?

Krótkie pozycje są bardziej ryzykowne, nawet dla brokera. Dlatego DEGIRO pobiera dodatkowe opłaty za otwarcie krótkiej pozycji.

Wysokość tych opłat zależy od kategorii ryzyka akcji. Obecnie opłaty te wynoszą:

 • Kategoria A: 1%
 • Kategoria B: 1,5%
 • Kategoria C: 2%
 • Kategoria D: niemożliwe

Ponadto ponosisz również koszty finansowania, znane jako odsetki debetowe. Odsetki debetowe na kontach w euro, dolarach i funtach wynoszą 3%, a na wszystkich innych walutach 4%.

Wywiad z menedżerem Plus500 Davidem Zruią

Przeczytaj wywiad z Davidem Zruią, który pracuje na platformie Plus500. Czy chcesz spróbować inwestowania z Plus500 bez żadnego ryzyka, korzystając z wersji demo? Użyj poniższego przycisku, aby otworzyć konto:

Kim jest David?

David Zruia Plus500

Pytanie: Witaj David, dziękuję za udział w tym wywiadzie. Zanim zaczniemy wywiad, czy możesz nam powiedzieć coś o sobie? Co lubisz robić w wolnym czasie?

Odpowiedź: Dziękuję za udzielenie wywiadu. OK, zaczynajmy! Kiedy nie pracuję, lubię podróżować, grać w piłkę nożną i spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Dla mnie ważne jest, aby regularnie się relaksować, ponieważ moje życie jest czasami dość gorączkowe.

Pytanie: Czy sam zajmowałeś się tradingiem?

Odpowiedź: Tak, oczywiście! Jest to jeden z powodów, dla których dołączyłem do Plus500.

Na temat Plus500

Pytanie: Miło, a czym zajmujesz się zawodowo? Czy możesz powiedzieć mi coś więcej o Plus500?

O: Jestem szefem programu partnerskiego Plus500, który jest częścią działu marketingu. Plus500 jest jedną z wiodących platform w Europie. Regulowana przez brytyjski Urząd ds. Rynków Finansowych, Plus500 jest jednym z najbardziej zaufanych brokerów.

Docelowi odbiorcy Plus500

Pytanie: Kto jest docelowym odbiorcą Plus500?

Odpowiedź: Każdy inwestor detaliczny pragnący handlować online, od początkujących do traderów potrzebujących bardziej zaawansowanych narzędzi, staramy się zaspokoić potrzeby obu grup. Plus500 koncentruje się wyłącznie na inwestorach detalicznych i nie akceptuje inwestorów instytucjonalnych.

Konkurencja dla Plus500

P: Czym Plus500 wyróżnia się na tle konkurencji?

Odpowiedź: Oferujemy różnorodne platformy, za pośrednictwem których można handlować, od oprogramowania na komputery stacjonarne po oprogramowanie dla przeglądarek internetowych; posiadamy również oprogramowanie dla iPhone’a, iPada i dla telefonów z systemem Android. Wszystkie te technologie są własnością Plus500 i zostały opracowane przez dział badawczo-rozwojowy. Opracowaliśmy wiele pakietów oprogramowania, aby zapewnić przejrzyste środowisko handlowe z wieloma zaawansowanymi funkcjami dla tych, którzy ich potrzebują.

Ponieważ koncentrujemy się wyłącznie na sektorze prywatnym, mamy znacznie jaśniejszy obraz życzeń przeciętnej osoby prywatnej. Pozwala nam to dostosować nasze oprogramowanie całkowicie do potrzeb prywatnych inwestorów.

Oprócz naszych wygodnych możliwości handlowych, oferujemy również szeroką gamę instrumentów do handlu dla naszych klientów. Obsługujemy kontrakty CFD na Forex (pary walutowe) oraz szeroką gamę akcji, funduszy indeksowych, surowce oraz fundusze ETF.

Dzięki ścisłemu przestrzeganiu wytycznych Brytyjskiego Urzędu Nadzoru Rynków Finansowych pieniądze naszych klientów są zawsze bezpieczne. Jest to dla nas bardzo ważne.

P: Kim są główni konkurenci Plus500 na rynku Forex?

Odpowiedź: Prawdopodobnie IG Markets i Saxo Bank, jednak uważamy, że nasze oprogramowanie i technologia są lepsze, ponieważ są bardziej wydajne i lepiej rezonują z prywatnymi inwestorami.

Punkty poprawy i przyszłość Plus500

P: Co uważasz za największą wadę handlu z Plus500?

Odpowiedź: Plus500 został uruchomiony w lutym 2009 roku i niektórzy mogą uznać to za krótki okres operacyjny. Jesteśmy jednak regulowani przez FSA, co czyni nas co najmniej tak bezpiecznymi, jak każdy inny broker CFD.

P: Dlaczego Plus500 nie ma wsparcia telefonicznego?

Odpowiedź: Z reguły preferujemy wsparcie przez e-mail: z naszego doświadczenia wynika, że jest ono bardziej niezawodne. Nierzadko zdarza się, że przedstawiciel nie jest w stanie udzielić precyzyjnych odpowiedzi na wszystkie pytania podczas rozmowy telefonicznej. Za pośrednictwem poczty elektronicznej ten sam przedstawiciel może najpierw skonsultować się ze swoimi współpracownikami, a następnie wysłać wiadomość e-mail, którą firma w pełni popiera. Pozostawia to mniej miejsca na błędy lub mylące odpowiedzi.

Wkrótce uruchomimy również czat na żywo. Wewnętrzna ankieta wykazała, że wiele osób woli to rozwiązanie od kontaktu przez e-mail, a często nawet od kontaktu telefonicznego.

P: Jaka jest Twoja wizja przyszłości Plus500?

Odpowiedź: Celem Plus500 jest stanie się wiodącym na świecie brokerem CFD. Będziemy nadal zwiększać zakres instrumentów handlowych, które oferujemy każdego tygodnia i stale rozwijamy nowe funkcje dla naszych klientów.

Strategia

P: Jaką radę masz dla osób, które dopiero zaczynają handlować?

Odpowiedź: Polecam ludziom zacząć od małych kwot i zwiększać inwestycje dopiero po zdobyciu większej pewności siebie i doświadczenia. Nasz tryb demonstracyjny jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia, ponieważ funkcje i wyniki są takie same z obecnością prawdziwych kwotowań na żywo. Nasze konto demo jest nieograniczone, co sprawia, że jest to idealny sposób, aby dowiedzieć się, co Plus500 ma do zaoferowania. . Wypróbuj za darmo konto demo. (Usługa CFD, 80% inwestorów detalicznych traci pieniądze na kontraktach CFD)

P: Jaki błąd jest najczęściej popełniany przez traderów? O czym należy zawsze pamiętać?

Odpowiedź: Ponieważ kontrakty CFD są lewarowane, są one z natury obarczone wysokim ryzykiem. Rozsądnie jest poeksperymentować z trybami demo i zacząć od mniejszych inwestycji przed zaangażowaniem się w większe kwoty.

P: Jak bardzo zmienił się rynek Forex w ciągu ostatnich dwóch lat?

Odpowiedź: Rynek Forex i ogólnie rynek handlu online jest znacznie bardziej konkurencyjny niż kiedyś. Ponadto, rynek jest o wiele bardziej regulowany, co jest dobrą wiadomością dla Plus500 i jego traderów.

Przewały

P: Co sądzisz o oszustwach na rynku Forex?

Odpowiedź: Oszustwa na rynku Forex są oczywiście okropne, ponieważ szkodzą klientom i degradują wizerunek handlu na rynku Forex jako całości. Dlatego zachęcam ludzi, aby zawsze sprawdzali wiarygodność brokera CFD – jeśli broker nie jest regulowany przez szanowanego regulatora, rozsądnie jest trzymać się z daleka.

Wywiad przeprowadzony w 2011 roku z Davidem z Plus500

Czy eToro to oszustwo czy legalne?

eToro to platforma brokerska, która umożliwia wypróbowanie swoich funkcji za darmo, w związku z czym wielu ludzi podchodzi do niej nieufnie. W tym artykule odpowiemy na pytanie: czy korzystanie z eToro jest bezpieczne? Po zapoznaniu się z tym artykułem będziesz w stanie samodzielnie ocenić, czy firma działa legalnie.

Nasze dochodzenie: Czy eToro to przektęt?

Przyjrzeliśmy się z bliska platformie eToro i doszliśmy do wniosku, że eToro z całą pewnością nie jest żadnym przekrętem. Wokół samej platformy narosło mnóstwo kontrowersji, aczkolwiek z reguły podsycają je sfrustrowani inwestorzy, którzy rzucili się na głęboką wodę bez odpowiedniej wiedzy. Inwestowanie pociąga za sobą ryzyko, można stracić kupę szmalu. W każdym razie, jeśli podejmiesz właściwą decyzję, osiągniesz wspaniałe rezultaty, współpracując z eToro.

Niezależnie od przypadku nowicjuszom odradzamy inwestowanie bajońskich sum bezpośrednio przez eToro. Wpierw warto sprawdzić swoje siły, korzystając z wersji demonstracyjnej. Dzięki temu poznasz zasadę działania oprogramowania, a wpłaty prawdziwego depozytu dokonasz, jak nabierzesz wprawy. Pragniesz wypróbować bezpłatne demo eToro? Skorzystaj z poniższego przycisku, aby utworzyć darmowe konto demo:

80% inwestorów detalicznych ponosi straty, handlując poprzez kontrakty CFD na platformie tego brokera. Zastanów się, czy jesteś w stanie podjąć tak duże ryzyko utraty pieniędzy.

Czy eToro jest nadzorowane?

Godni zaufania brokerzy są zawsze nadzorowani przez oficjalną instytucję. Organy gospodarcze upewniają się, czy spółki finansowe działają zgodnie z prawem. Platforma eToro jest nadzorowana przez FCA, CySEC oraz ASIC. Dokonaliśmy weryfikacji wpisów i okazało się, że eToro rzeczywiście figuruje w rejestrach wspomnianych organów, a co za tym idzie, firma ta spełnia rygorystyczne normy. Możesz inwestować poprzez eToro bez najmniejszych obaw.

eToro jest bezpieczne

Twoje dane są bezpiecznie przechowywane na platformie eToro z wykorzystaniem szyfrowania SSL. Z kolei za bezpieczeństwo deponowanych przez Ciebie pieniędzy odpowiadają banki. Wpłacanie depozytów na platformę eToro jest całkowicie bezpieczne. Co więcej, eToro aktywnie monitoruje działania swoich użytkowników i natychmiastowo interweniuje w razie podejrzenia o pranie pieniędzy lub innego rodzaju przestępstwa.

wypłata etoro

Wnikliwy test

We tested the platform ourselves extensively. eToro seems 100% legitimate. We have deposited money with eToro, opened a few positions, and had the money paid out again. All this went smoothly. In the social trading section, we also saw enough, other satisfied traders. eToro is certainly not a scam. Do you want to know what we discovered when we tried eToro’s platform? In our extensive eToro review you can read everything you need to know:

Osobiście poddaliśmy platformę dogłębnej analizie. Wszystko wskazuje na to, że eToro jest w 100% legalne. Wpłaciliśmy depozyt, otworzyliśmy kilka pozycji, a także dokonaliśmy wypłaty środków. Wszystko poszło jak po maśle. W sekcji tradingu społecznościowego natrafiliśmy na innych zadowolonych traderów. eToro to nie żaden przewał ani nic z tych rzeczy. Chcesz poznać nasze wrażenia z interakcji z platformą eToro? W naszej obszernej recenzji eToro dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat tej platformy:

Dlaczego ludzie twierdzą, że eToro to oszustwo?

Według nas eToro jest bezpieczne i godne zaufania. Niemniej jednak pewni ludzie twierdzą, że to ściema. Jak to w ogóle możliwe? Niektórzy po prostu nie biorą uwagę ryzyka utraty pieniędzy, a przecież inwestowanie ściśle wiąże się z ryzykiem. Platforma wyraźnie informuje o tym ryzyku na każdym kroku. Co więcej, eToro oferuje rozmaite opcje, dzięki którym możesz zarządzać swoim ryzykiem, nie wspominając o możliwości wycofania środków z konta w dowolnej chwili.

Pomimo starań włodarzy platformy, pewna część ludzi nadal ignoruje ostrzeżenia, zachowując się niczym w kasynie. Zamiast najpierw zasięgnąć wiedzy, tzw. Janusze biznesu z wejścia deponują pieniądze i otwierają pozycje bez opamiętania. Taka strategia na dłuższą metę doprowadzi do bankructwa. A najlepsze jest to, że tego typu ludzie z reguły zrzucają całą winę na brokera.

Chcesz wziąć odpowiedzialność za swoje osiągi inwestycyjne? W takim razie weź się do nauki i poznaj skuteczne sposoby na inwestowanie z eToro:

Ostrzeżenie o ryzyku eToro

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym providerem. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy Trading nie jest równoznaczny z doradztwem inwestycyjnym. Wartość inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do dokładności lub kompletności treści niniejszej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie dotyczą konkretnego podmiotu.

 

Czy Plus500 to oszustwo?

Wiele osób zastanawia się, czy Plus500 to nie jest przypadkiem oszustwo. W tym artykule dokładnie sprawdzimy, czy Plus500 to rzeczywiście jest przekręt. Czy oprogramowanie dostępne na Plus500 jest w 100% wiarygodne?

Wskazówka: sprawdź Plus500 za darmo

Wahasz się, czy Plus500 jest dobrą platformą? Może rozsądnie by było najpierw zapoznać się dobrze z tym brokerem poprzez założenie darmowego konta demonstracyjnego. Poniższy przycisk umożliwi Ci założenie całkowicie darmowego konta demo na Plus500:

Czy Plus500 to oszustwo?

Osobiście sprawdziliśmy Plus500 i możemy śmiało powiedzieć, że nie jest to oszustwo. Plus500 jest brokerem kontraktów CFD, u którego założone jest ponad 25 milionów użytkowników od momentu powstania. Należy mieć na uwadze, że broker Plus500 jest wiarygodny podczas deponowania pieniędzy. Podczas naszych badań zwróciliśmy uwagę na parę poniższych rzeczy:

 • Plus500 jest już na rynku od około 2008 roku i może się poszczycić doskonałymi osiągnięciami.
 • Ponad 300 milionów pozycji otwartych od momentu powstania.
 • Spółka jest notowana na giełdzie i co roku osiąga spore zyski (London).
 • Firma funkcjonuje w ponad 30 różnych krajach.

W Internecie znaleźliśmy wiele pozytywnych oraz jak to często bywa negatywnych opinii. Niektórzy nazywają Plus500 mianem oszustów, chociaż są to kompletnie bezpodstawne roszczenia. Często ma to miejsce dlatego, że ludzie stracili swoje pieniądze na swoich transakcjach i w konsekwencji czują się oszukiwani, obwiniając tym samym brokera.

Dlatego też należy pamiętać, że handel z platformą Plus500 to nie jest zabawa. Zawarcie transakcji z platformą Plus500 może spowodować utratę całego Twojego depozytu. Ważne jest, by handlować wyłącznie pieniędzmi, na których utratę możesz sobie pozwolić.

Plus500_oszustwo_czy_legalny

Czy Plus500 jest prawdziwy?

Plus500 jest spółką działającą zgodnie z prawem od 2008 roku. Aby jeszcze dokładniej sprawdzić tę firmę, osobiście odwiedziłem ich biuro firmowe. Dzielą oni przepiękny biurowiec z firmą Microsoft. Wszyscy pracownicy jedzą lody za darmo, a w budynku znaleźć można nawet siłownię. Miałem możliwość porozmawiania z wieloma pracownikami i wszyscy potwierdzili, że naprawdę lubią pracować dla tej firmy.

Cechy charakterystyczne dla rzetelnego brokera

Kiedy inwestujesz pieniądze za pomocą brokera internetowego, to logiczne jest, aby martwić się o to, czy dana platforma jest niezawodna. Ktoś mógłby po prostu założyć fałszywą stronę internetową w celu oszukania wielu ludzi, dlatego też wybierając brokera, warto zwrócić uwagę na pewne cechy, które potwierdzają niezawodność danej strony.

Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (#250/14). Jest to niezależny organ, który bardzo dokładnie monitoruje zachowanie instytucji finansowych w Europie. Fakt, że są zarejestrowani w FCA potwierdza, że nie są firmą, która planuje kogokolwiek oszukać.

Dodatkową cechą świadczącą o niezawodności Plus500 jest fakt, że spółka jest notowana na giełdzie. Ze względu na to, że akcje spółki Plus500 są dostępne na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, to spółka musi być transparentna co do swoich praktyk. Jako spółka notowana na giełdzie, musi także spełniać szereg dodatkowych wymogów prawnych.

Roszczenia, że pieniądze nie zostały wypłacone przez Plus500

Podczas szukania informacji na Internecie w celu znalezienia oszustw systemu Plus500 można natknąć się na osoby, które uważają, że ich pieniądze nie zostały wypłacone. Firma Plus500 informuje jednak, że osoby te dopuściły się nadużycia warunków pracy brokera. Przykładowo założyły one wiele kont lub utworzyły konto na fałszywe dane. W razie ujawnienia takich faktów spółka Plus500 zamyka konta tych osób.

Można znaleźć na Internecie również zarzuty, które miałyby wskazywać, że handel kontraktami CFD nie odbywałby się w sposób uczciwy. Wynika to głównie z niewiedzy ludzi na temat tego sposobu inwestowania. Osoby te nie zdają sobie sprawy z tego, że handel kontraktami CFD to nie to samo, co inwestowanie w akcje. Na naszej stronie internetowej można przeczytać więcej informacji na temat inwestowania w kontrakty CFD na Plus500.

Czy Twoje pieniądze są chroniony na Plus500?

Po wpłaceniu pieniędzy na konto Plus500, są one traktowane z należytą ostrożnością. Pieniądze klientów będą przechowywane na oddzielnym rachunku i firma nie będzie z nich inwestować. Wpłacając pieniądze na konto Plus500 możesz mieć pewność, że nie wydarzą się z nimi żadne dziwne rzeczy.

Czy chcesz wiedzieć, jak działa wypłata środków w Plus500? Jeśli tak, to przeczytaj ten artykuł!

Dlaczego szczerze polecamy Plus500

Po tym, jak już zapoznasz się z ryzykiem i sposobem inwestowania w kontrakty CFD, to zdasz sobie sprawę, że Plus500 jest doskonałym brokerem. Osobiście możemy w pełni polecić każdej osobie platformę Plus500.

Używając platformy Plus500, użytkownik ma dostęp do następujących korzyści:

 • Łatwe w użyciu oprogramowanie z możliwością założenia darmowego konta demo
 • Możesz w bardzo łatwy sposób handlować setkami różnych akcji & walut.

Plus500 to nie jest oszustwo: według naszych testów ten broker jest w 100% wiarygodny. Plus500 jest rzetelnym brokerem, który oferuje handel kontraktami CFD przy niskich opłatach. Czy chcesz wypróbować Plus500 nie ponosząc żadnego ryzyka? Kliknij poniższy przycisk, aby założyć darmowe konto na Plus500:

Czy Plus500 jest wiarygodny?

Wiele osób zastanawia się, czy Plus500 jest wiarygodnym brokerem. Handlowałem na Plus500 już przez ponad rok i przez ten czas nie miałem absolutnie żadnych problemów. W tym artykule omówimy wiarygodność tego brokera, dzięki czemu sam będziesz mógł zdecydować, czy chcesz stanowczo rozpocząć handel na tej platformie.

Plus500 sprawdzenie wiarygodności

 • Plus500 jest notowany na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych.
 • Wypróbuj handel na Plus500 całkowicie bez ryzyka dzięki na koncie demonstracyjnym.
 • Plus500UK posiada licencję z FCA (#509909)
 • Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (#250/14).

Po przeprowadzeniu naszych badań możemy śmiało powiedzieć, że Plus500 jest w 100% wiarygodny. Czy chcesz wypróbować możliwości tej platformy całkowicie za darmo, korzystając z konta demo? Skorzystaj z poniższego przycisku, aby natychmiast założyć konto demonstracyjne:

Plus500_wiarygoność_oprogramowania

Wiele osób wypowiada się negatywnie na temat Plus500, ponieważ nie rozumieją działania programu

Czym jest Plus500?

Plus500 jest internetowym brokerem, u którego można handlować akcjami CFD, CFD na towarami oraz CFD na Forex. Na Plus500 możesz handlować za pomocą innowacyjnej platformy WebTrader. Korzystając ze zleceń, użytkownik może w dużym stopniu zautomatyzować swoje działania handlowe.

Dużym plusem jest to, że na Plus500 możesz handlować już od 100$. Co więcej, możesz spróbować handlować bez żadnego ryzyka, korzystając z konta demonstracyjnych, na którym będziesz miał do wykorzystania 40,000$. Korzystając z konta demo, możesz sprawdzić, czy firma Plus500 jest wiarygodnym i rzetelnym brokerem.

Czy wiarygodność Plus500 jest zagwarantowana?

Plus500 jest profesjonalnym brokerem. Użytkownik może sam sprawdzić, czy dany broker jest wiarygodny, sprawdzając czy jest on nadzorowany przez jakikolwiek urząd. W przypadku firmy Plus500UK, to jest ona regulowana przez Urząd Nadzoru Finansowego (ang. Financial Conduct Authority). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (#250/14). Wszystkie pieniądze klienta są przechowywane na oddzielnym, indywidualnym rachunkiem bankowym klienta. Jest to zgodne z zasadami dotyczącymi funduszy klienta Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC). Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Negatywne doświadczenia?

Jeśli przyjrzysz się opiniom brokerów, to zazwyczaj znajdziesz kilka osób, które opisują swoje negatywne doświadczenia. Niektóre z tych „doświadczeń” są zamieszczane przez konkurencje. Kiedy broker chce być lepszy od konkurencji, to czasami zdarza się, że będzie działał nieetycznie, aby być na czele. Również spora ilość negatywnych doświadczeń znalezionych w Internecie pochodzi od nieszczęśliwych początkujących traderów.

Wiele osób nie rozumie ryzyka związanego z handlem i bez zastanowienia od razu próbują w pełni swoich sił. Kiedy tracą swoje pieniądze, są sfrustrowani i zazwyczaj wyładowują swoje negatywne emocje wystawiając złą opinię Plus500. Jeśli szukasz obiektywnych opinii, sprawdź profesjonalne strony internetowe.

Na czym Plus500 zarabia pieniądze?

Wiele osób uważa, że podejrzane jest oferowanie przez Plus500 klientom konta demonstracyjnego. Tak naprawdę nie ma w tym nic dziwnego: kiedy masz możliwość za darmo wypróbowania brokera, to jest większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz ich stałym klientem.

Plus500 nie zawsze pobiera prowizje. Dzieje się tak, ponieważ zarabiają pieniądze na marży (ang. spread). Na każdej transakcji jest różnica pomiędzy ceną kupna i sprzedaży kontraktu CFD. Pobierając mały spread mogą zarobić parę centów na każdym handlu kontraktem CFD.

Podczas handlu z Plus500 obowiązują również inne opłaty, o których więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://www.plus500.com/en-CY/Help/FeesCharges’

Gdzie mieści się Plus500?

Siedziba Plus500 znajduje się w Hajfie, pięknym nadmorskim mieście w Izraelu. Firma bardzo się rozrosła i posiada biura w Londynie i Sydney.

Ciekawy jest również fakt, że samemu można inwestować w akcje Plus500. W ostatnich latach akcje te osiągnęły bardzo dobre wyniki do 2020 roku.

Zaczynając handlować na Plus500, rozpoczynasz działalność handlową w solidnej i wiarygodnej firmie.

Czy na Plus500 moje pieniądze są chroniony?

Wszystkie pieniądze klienta są przechowywane na oddzielnym, indywidualnym rachunkiem bankowym klienta. Jest to zgodne z zasadami dotyczącymi funduszy klienta Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC). Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Plus500 posiada udziały w Funduszu Odszkodowań Inwestorskich dla klientów Firm Inwestycyjnych, regulowanym prawem Republiki Cypryjskiej. Plus500 oferuje zasoby, globalny zasięg i obsługę międzynarodowej organizacji, posiadającej ponad milion klientów na całym świecie, którzy przeprowadzają miliony transakcji miesięcznie. Ponadto Plus500 nie jest obciążona długami, wykazując znaczną nadwyżkę płynności i utrzymując istotne ustawowe rezerwy kapitałowe w stosunku do odpowiednich wymogów regulacyjnych.
Czytaj więcej: https://cdn-main.plus500.com/Regulatory/CySec/default/default/CFD/1625405033/InvestorCompensationFund.pdf?_ga=2.243648901.1608733009.1643364769-2015186893.1638787969

Plus500_bezpieczeństwo_pieniędzy

Plus500 jest wiarygodny

Plus500 jest wiarygodnym brokerem i dba o to Urząd Nadzoru nad Bezpieczeństwem Finansów. Już od jakiegoś czasu handluje na platformie Plus500 i zawsze wypłacają pieniądze w przeciągu kilku dni. Ponieważ spółka zawsze przechowuje pieniądze swoich klientów na oddzielnym rachunku bankowym, to możesz mieć pewność, że tylko ty do nich masz dostęp. Oprócz tego możesz wypróbować platformę Plus500 całkowicie za darmo, bez ponoszenia żadnego ryzyka. Wystarczy założyć bezpłatne konto demonstracyjne.

Bardzo ważne jest, abyś sprawdził, który brokerem jest dla Ciebie najbardziej wygodny. Zapoznaj się z naszym przeglądem najlepszych brokerów i załóż konto demonstracyjne u kilku z nich. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić ich funkcje całkowicie bez ponoszenia jakiegokolwiek ryzyka!

Wypłata Plus500 & wypłacanie pieniędzy

W Plus500 możesz łatwo złożyć wniosek o wypłacenie pieniądze. W tym artykule pokażemy Ci, jak możesz szybko wypłacić swoje pieniądze.

Jakie są zasady wypłat?

Zanim będziesz mógł wypłacić swoje pieniądze, to ważne jest, aby Twoje konto zostało zatwierdzone. Musisz przedstawić ważną kopię swojej dokumentu potwierdzającego tożsamość, aby Plus500 mogło zatwierdzić Twoje konto. Jest to wymagane, ponieważ spółka Plus500 stosuje się do europejskich wytycznych i podlega kontroli Financial Conduct Authority, organu nadzoru finansowego, który monitoruje brokerów w celu rzetelnego postępowania z aktywami klientów.

Jak możesz wypłacić pieniądze z Plus500?

Świetne, Twoje konto zostało zatwierdzone i teraz możesz wreszcie wypłacać swoje pieniądze! Przejdź do funduszy w oprogramowaniu Plus500.

Plus500_funduszeNastępnie wciśnij przycisk Zapisz.

<Wypłać_pieniędze_Plus500>

Tutaj możesz przesłać pieniądze na swoje konto bankowe. Musisz wpisać kwotę, którą chcesz przetransferować.

<Wypłata_pieniędzy_Plus500>

Ile czasu trzeba czekać, aby Twoje pieniądze zostały wypłacone?

Zwykle zajmuje to od jednego do trzech dni roboczych, aby pieniądze zostały zaksięgowane na Twoim koncie. Jeśli wypłata środków trwa więcej czasu, to możesz skontaktować się z działem obsługi klienta Plus500. Mogą oni Ci pomóc z Twoją wypłatą pieniędzy.

Czy rzeczywiście Plus500 wypłaca pieniądze?

Plus500 zawsze wypłaca pieniądze. Spółka jest notowana na giełdzie w Financial Conduct Authority i w związku z tym jest zobowiązana do poufnego traktowania środków klientów. Zyski osiągane przez klienta i jego własny depozyt mogą być zawsze wypłacane bez żadnych warunków. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat niezawodności Plus500? W tym artykule możesz przeczytać wszystko, co musisz wiedzieć o niezawodności Plus500.

W jaki sposób realizowana jest Twoja transakcja?

Po złożeniu wniosku o wypłatę kwota zostanie odjęta od Twojego salda na koncie. Dopóki wniosek nie zostanie rozpatrzony, to możesz go jeszcze anulować. Można to zrobić bez problemu samemu. Plus500 może również anulować wniosek o wypłatę, gdy użytkownik ma otwarte pozycje i nie ma już wystarczającej ilości środków na koncie.

Po tym jak żądanie wypłaty zostanie zatwierdzone, nie będziesz mógł go anulować. Kwota wkrótce pojawi się na Twoim koncie bankowym.

Należy mieć na uwadze, że można wypłacić tylko nieużywane saldo. Jeżeli na koncie są już otwarte pozycje, to nie można doliczyć wymaganego marginesu dla tych pozycji, dopóki nie zostaną one zamknięte.

Czy chcesz założyć konto na Plus500? Kliknij tutaj i otrzymaj $40,000 pieniędzy na koncie demo!

80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

DEGIRO opinia: moje doświadczenie z tym brokerem

W tej opinii możesz przeczytać wszystko, co musisz wiedzieć na temat brokera DEGIRO. W tym krótkim podręczniku DEGIRO przedstawimy, jak możesz otworzyć swoją pierwszą transakcję z brokerem DEGIRO oraz omówimy opłaty, jakie DEGIRO pobiera od swoich klientów. Dzięki połączeniu tych informacji możesz szybko zdecydować, czy DEGIRO jest odpowiednim wyborem dla Ciebie. Czy chcesz porównać DEGIRO z innymi brokerami? Sprawdź naszą stronę z porównaniem brokerów!

DEGIRO podsumowanie opinii

Dokładnie przetestowaliśmy możliwości DEGIRO specjalnie do napisania tej opinii. Naszym zdaniem DEGIRO jest doskonałym brokerem w zakresie kupna i sprzedaży akcji. DEGIRO jest szczególnie atrakcyjne ze względu na pobieranie stosunkowo niskich opłat. Oprogramowanie DEGIRO jest łatwe w obsłudze, ale nie oferuje wielu możliwości analizy. DEGIRO będzie doskonałym wyborem dla wielu inwestorów.

Chcesz założyć konto na DEGIRO? Skorzystaj z tego przycisku, aby założyć konto bezpośrednio u tego brokera:

 

DEGIRO broker opinia

Jakie są największe zalety DEGIRO?

 • DEGIRO jest jednym z najtańszych dostępnych brokerów.
 • Założenie konta na DEGIRO jest w 100% darmowe.
 • Oprogramowanie jest przyjazne dla użytkownika i łatwe w obsłudze.
 • Wpłacanie i wypłacanie pieniędzy odbywa się prosto i płynnie.

Jakie są największe wady DEGIRO?

 • DEGIRO nie jest najlepszym rozwiązaniem dla aktywnych handlowców.
 • Wybór analiz jest dość ograniczony.

DEGIRO obszerna opinia

Rozpoczniemy ten artykuł od obszernej opinii DEGIRO. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnej funkcjonalności tego brokera, to możesz szybko przejść do sekcji, naciskając jeden z poniższych linków:

Jak działa założenie konta na DEGIRO?

Założenie konta na DEGIRO jest łatwe. Aby rozpocząć proces zakładania konta, wystarczy podać nazwę użytkownika i hasło.

DEGIRO założenie konta

Po założeniu konta będziesz musiał podać kilka dodatkowych informacji. Wszyscy brokerzy są zobowiązani do sprawdzenia, czy właściciel konta rzeczywiście istnieje, dzięki czemu brokerzy zapobiegają wykorzystywaniu kont przez przestępców lub terrorystów do prania pieniędzy. W DEGIRO można wybierać spośród różnych typów kont. Te rodzaje kont omówimy tutaj pokrótce:

Konto zwykłe

Na koncie zwykłym można obracać wszystkimi znanymi papierami wartościowymi. Posiadając stały rachunek, DEGIRO może pożyczać Twoje akcje osobom trzecim. Inne podmioty regularnie pożyczają akcje w celu zajęcia krótkiej pozycji. Zajmując krótką pozycję na akcjach, można zarobić na spadającej cenie. DEGIRO otrzymuje opłatę za pożyczenie akcji. Pamiętaj, że nie jest to całkowicie pozbawione ryzyka: druga strona może zbankrutować i teoretycznie można wtedy stracić swoje akcje, ale na szczęście w praktyce zdarza się to bardzo rzadko.

Konto powiernicze

Osobiście uważam, że ryzyko jest ograniczone i dlatego założyłem na DEGIRO zwykłe konto, ale jeśli chcesz całkowicie zminimalizować ryzyko, to możesz zdecydować się na założenie konta powierniczego. DEGIRO nie może pożyczać udziałów w ramach rachunku powierniczego osobom trzecim. Wadą rachunku powierniczego są koszty pobierane za otrzymywanie dywidend.

Konto inwestora aktywnego

W DEGIRO można również otworzyć konto przeznaczone do aktywnego handlu. Z tym kontem możesz handlować bardziej ryzykownymi instrumentami pochodnymi. Otrzymujesz również większą swobodę: możesz na przykład handlować z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego, wówczas możliwe jest posiadanie ujemnego salda, ale pamiętaj, że od tego salda musisz jednak zapłacić odsetki.

W wielu przypadkach nie jest wskazane korzystanie z depozytu zabezpieczającego. Inwestuj tylko z pieniędzmi, na których utratę naprawdę możesz sobie pozwolić. Ponadto, gdy jesteś winien pieniądze, musisz zapłacić odsetki, a zwrot z inwestycji musi być znacznie wyższy, aby osiągnąć dobry wynik. W każdym bądź razie DEGIRO jest mniej odpowiednie do aktywnego handlu. Jeśli wolisz spekulować, to lepiej jest otworzyć rachunek w Plus500 lub eToro.

Jaka jest jakość oprogramowania?

W DEGIRO dokonujesz wszystkich swoich inwestycji, korzystając z ich internetowej platformy handlowej. Są tutaj dostępne podstawowe funkcje i otwarcie lub zamknięcie zlecenia jest dość proste, aczkolwiek jeśli chodzi o oprogramowanie nie należy jednak oczekiwać cudów.

Opcje analizy są dość ograniczone. Kiedy odwiedzasz profil firmy, widzisz kilka podstawowych informacji o tej akcji. Możesz przeczytać krótki opis zawierający ogólne informacje o spółce i określić zysk na akcję. Jeśli chcesz dokonać szerszej analizy, musisz skorzystać z innych zewnętrznych stron internetowych. Brak dodatkowych informacji jest więc wadą w tej opinii.

Analiza techniczna

W DEGIRO można przeprowadzić analizę techniczną, a dostępne opcje są w zupełności wystarczające: można wybrać spośród kilkudziesięciu wskaźników, które można cofnąć nawet o dziesięć lat. Poza tymi wskaźnikami, DEGIRO nie oferuje żadnych innych form doradztwa ani edukacji.

Dywidenda oraz informacje

Dywidendy są automatycznie dodawane do Twojego konta. Moim zdaniem, dostarczanie informacji w ramach oprogramowania internetowego mogłoby być jeszcze lepsze. Czasami nie jest jasne, kiedy przykładowo dywidendy są dodawane do konta. Oprogramowanie DEGIRO mogłoby być pod tym względem bardziej przyjazne dla użytkownika.

Platforma mobila

Możesz również inwestować za pomocą mobilnej platformy transakcyjnej DEGIRO. Aplikacja mobilna posiada mniej więcej takie same funkcje, jak ich wersja internetowa web trader. Za pomocą platformy mobilnej można składać zlecenia i umieszczać akcje na swojej liście ulubionych. Platforma mobilna umożliwia śledzenie swoich inwestycji na bierząco i w razie potrzeby możesz dokonać pewnych zmian. Platforma mobilna, podobnie jak Web Trader, nie jest zbyt rozbudowana, ale oferuje funkcjonalności, których możesz oczekiwać. Platforma mobilna oceniana jest w naszej recenzji jako wystarczająca.

Jak wysokie są opłaty transakcyjne na DEGIRO?

Aktualny koszty DEGIRO są wyraźnie widoczny na stronie internetowej brokera w dziale z opłatami. DEGIRO nie pobiera żadnych opłat powierniczych: Ty płacisz tylko za realizowane inwestycje. Ta sama opłata obowiązuje dla każdej transakcji (akcyjnej). Zazwyczaj jest opłata stała i zmienna. Część stała nie zmienia się bez względu na ilość zakupionych papierów wartościowych, ale część zmienna oczywiście może ulec zmianie.

Przykładowo, jeśli kupisz akcje UK w DEGIRO to zapłacisz £1.75 + 0.014%. Jeśli otworzysz pozycję za £1,000, zapłacisz £1,89 w kosztach transakcji. Jeśli otworzysz pozycję o łącznej wartości £10,000, to zwiększysz ją do £3,15.

Czy chcesz wiedzieć, jak wysokie są koszty różnych produktów inwestycyjnych w DEGIRO? W tej części artykułu możesz dowiedzieć się, jakie opłaty ponosisz za każdy produkt inwestycyjny:

Jakie są koszty związane z akcjami?

Niskie koszty to zdecydowanie pozytywny punkt tej opinii. Za udziały UK płaci się 1,75£ + 0,014%, co jest znacznie niższe niż u większości konkurentów. Maksymalny koszt, jaki płacisz to £5. Akcje niemieckie, kanadyjskie i amerykańskie mogą być również przedmiotem handlu w DEGIRO. Koszty na bardziej egzotycznych giełdach, takich jak te w Hongkongu, Japonii i Singapurze są znacznie wyższe.

Jakie są koszty ETF oraz funduszy indeksowych?

Dużą zaletą DEGIRO jest to, że można inwestować w wiele funduszy indeksowych bez ponoszenia opłat transakcyjnych. Aby to zrobić, musisz zainwestować w podstawowy wybór ETF np. w fundusze FundShare. Dzięki funduszowi indeksowemu można po niskich kosztach monitorować rynek lub sektor. Może to być atrakcyjny sposób na budowanie własnego kapitału.

W nowo notowanych funduszach inwestycyjnych ponosisz wyższe koszty transakcyjne. Płacisz 7,5 € + 0,1%, a w niektórych przypadkach nawet 75€ + 0,1%, więc bądź ostrożny i zwróć szczególną uwagę na rodzaj funduszu, który kupujesz! Przeczytaj warunki na stronie degiro.

Jakie są koszty obligacji?

W DEGIRO płacisz również niskie koszty za obligacje, należy jednak zauważyć, że możliwości wyboru są nieco ograniczone. W tej chwili można kupić tylko obligacje holenderskie, belgijskie, portugalskie, francuskie i niemieckie. Obligacje holenderskie, belgijskie, portugalskie i francuskie mogą być przedmiotem handlu po 2€ + 0,06%. Obligacje niemieckie są droższe i wynoszą 5€ + 0,05%, a niektóre bardziej egzotyczne obligacje są sprzedawane po jeszcze wyższych stawkach, więc uważaj na to, kiedy chcesz kupić egzotyczne obligacje!

Jakie są koszty opcji na akcje?

Koszt jednego kontraktu na akcje Eurex (Niemcy) wynosi 0,75€. Jeden kontrakt obejmuje 100 akcji, koszt za jedną akcję wynosi wtedy 0,0075€, co jest bardzo rozsądną kwotą. Niemieckie, belgijskie, francuskie i portugalskie opcje są również tanie w handlu na DEGIRO.

W przypadku opcji amerykańskich płaci się w DEGIRO tylko 0,50$ za jeden kontrakt, mogą być jednak naliczane dodatkowe ceny akcji. Na przykład, za korzystanie z rynku płaci się 5€, nawet jeśli kupisz tylko jedną akcję, to musisz co miesiąc płacić tę kwotę. Handel opcjami na rynku amerykańskim może więc stać się kosztowny dla małych inwestorów.

Jaka jest cena wykonania opcji?

Za wykonanie opcji płacisz 1€ za kontrakt w DEGIRO, więc w większości przypadków atrakcyjniejszym rozwiązaniem jest po prostu sprzedaż opcji.

Ile kosztuje inwestowanie w kontrakty futures?

Na kontraktach terminowych notowanych w Amsterdamie, Brukseli, Lizbonie i Paryżu płaci się 2,5€ za kontrakt. Możliwe jest również inwestowanie w amerykańskie kontrakty terminowe. Opłata transakcyjna za amerykański kontrakt terminowy wynosi 0,50$ za każdy kontrakt, jednak za miesiąc kalendarzowy będziesz musiał zapłacić kolejne 5$, aby skorzystać z rynku amerykańskiego.

Jakie są koszty w przypadku walut?

Za przeliczanie walut płaci się zazwyczaj 0,1%, tak więc, kiedy kupujesz akcje w dolarach, natychmiast tracisz 0,1%. Możliwe jest ręczne przeliczanie walut, wtedy zapłacisz 10€ + 0,02%, co może być tańsze przy dużych transakcjach. Jeśli możesz kupić akcje w swojej walucie, to jest to wtedy zawsze wskazane.

Jakie są koszty odsetek?

Kiedy pożyczasz pieniądze, płacisz od nich odsetki. Akcje brytyjskie są o 1,25% wyższe niż LIBOR. Jest to tańsze niż kredyt konsumencki, ale może spowodować znaczny spadek twojego zwrotu, dlatego należy uważać, aby inwestować z pożyczonymi pieniędzmi w DEGIRO.

Ile płacisz za notowania?

Notowania amsterdamskie, niemieckie i amerykańskie (tylko CME) w DEGIRO są całkowicie bezpłatne. Za notowania na żywo na innych giełdach trzeba często liczyć się z opłatą, która waha się od kilku euro do 10,50€. Chcesz handlować na giełdzie zagranicznej? Jeśli tak, to należy najpierw dowiedzieć się, ile trzeba zapłacić za notowania.

Jakie są koszty otwierania pozycji krótkich?

W DEGIRO można również zająć krótką pozycję na akcjach, a następnie spekuluje się na spadku kursu akcji. Stawki za to różnią się w zależności od ryzyka akcji. W przypadku akcji o niskim ryzyku płacisz 1%, a o wysokim ryzyku 2%.

Ile musisz zapłacić w przypadku deficytu?

Kiedy handlujesz na depozycie zabezpieczającym, to możesz mieć do czynienia z deficytem. Koszty utrzymywania się deficytu wynoszą 50€ + 0,5%. Jeśli przekroczysz marżę o 125%, płacisz 100€ + 1%, dlatego bardzo ważne jest, abyś upewnił się, że nie przekroczysz depozytu zabezpieczającego na swoim koncie.

Czy są jakieś inne koszty wyjątkowe?

Przeniesienie portfela do DEGIRO kosztuje 10€ za pozycję. Przy składaniu zleceń przez telefon, kosztuje to dodatkowo 8,5£, a przetwarzanie dywidend jest bezpłatne. Jeśli zdecydujesz się na dywidendy giełdowe, płacisz 7,50€ w opłatach. Za subskrypcję emisji płacisz 2 € + 0,02%. Przekazanie pieniędzy jest natomiast bezpłatne.

Podsumowanie: opłaty na DEGIRO

Jeśli chodzi o opłaty, to jest to tutaj zdecydowanie pozytywny punkt naszego testu DEGIRO. Spośród wszystkich profesjonalnych angielskich brokerów, DEGIRO oferuje inwestowanie po najniższych stawkach, dlatego też DEGIRO jest odpowiednie do stworzenia portfela.

Jakie są opcje handlowe w DEGIRO?

Jednym z najważniejszych elementów w ocenie brokera są oczywiście opcje handlowe. W DEGIRO masz wiele opcji inwestycyjnych. Możesz wybierać spośród 60 giełd, co pozwala na inwestowanie w bardziej egzotycznych krajach tj. Turcja czy Nowa Zelandia.

W DEGIRO można inwestować pomiędzy różnymi produktami inwestycyjnymi: od akcji do funduszy i od produktów lewarowanych do obligacji. Bardzo prawdopodobne, że w DEGIRO znajdziesz papiery wartościowe, w które będziesz chciał zainwestować.

Jak możesz złożyć zlecenie w DEGIRO?

Dokonałem już wielu transakcji za pomocą oprogramowania DEGIRO. Moim zdaniem, oprogramowanie może być nieco bardziej łatwe w obsłudze, ale na ogół robi to, co do niego należy.

Po zdeponowaniu pieniędzy można poszukać aktywa, w które chce się zainwestować. Przeprowadziłem korzystne transakcje z udziałem DEGIRO w akcjach Plus500 i ABN AMRO. Wyniki tych transakcji z DEGIRO możesz zobaczyć poniżej:

Kiedy chcesz otworzyć pozycję, musisz najpierw znaleźć odpowiednie papiery wartościowe. Dzięki funkcji wyszukiwania możesz łatwo znaleźć papiery wartościowe, którym chcesz handlować. Wyszukiwanie można przeprowadzić poprzez wpisanie nazwy, numeru ISIN lub numeru identyfikacyjnego papierów wartościowych lub poprzez użycie symbolu. Po znalezieniu papieru wartościowego można nacisnąć przycisk kupna, aby otworzyć inwestycję.

Wiele akcji znajduje się w obrocie na wielu giełdach. Pamiętaj, że zawsze wskazane jest wybranie giełdy, na której są notowane akcje w Twojej walucie. Gdy Twoje konto jest np. notowane w euro, taniej jest handlować akcjami notowanymi w euro, a kiedy kupujesz akcje w innej walucie, będziesz musiał zapłacić dodatkowe opłaty transakcyjne, aby wymienić swoje euro na dolary. Co więcej, będziesz musiał poradzić sobie z ryzykiem kursowym.

Zanim kupisz akcje, musisz podać kilka dodatkowych szczegółów. Na ekranie zlecenia możesz wskazać, ile akcji chcesz kupić. Możesz również wybrać rodzaj zlecenia. W przypadku zlecenia z limitem ceny, kupujesz akcje tylko po określonej cenie. W przypadku zlecenia rynkowego kupuje się akcje niezależnie od aktualnej ceny. Następnie można wskazać, czy zlecenie ma być realizowane w sposób ciągły, czy tylko w ciągu danego dnia. Możesz również złożyć zlecenie na określoną kwotę, jeśli uważasz, że kupno akcji po niższej cenie jest atrakcyjne.

Jeśli chcesz zabezpieczyć środki, możesz wybrać opcję automatycznego zamykania pozycji w celu ograniczenia strat (z ang. stop loss). Stop loss jest wartością, na której automatycznie zamykasz pozycję. Po zakupie akcji, musisz stworzyć osobne zlecenie, aby automatycznie zamknąć ją przy ustalonej z góry stracie.

Po otwarciu pozycji, możesz ją znaleźć pod swoimi otwartymi pozycjami:

Chcesz sprzedać swoją inwestycję? Wtedy wystarczy nacisnąć przycisk sprzedaży. Za pomocą zlecenia rynkowego, sprzedasz papiery wartościowe po aktualnej cenie.

Jak to możliwe, że DEGIRO jest tak tanie?

DEGIRO jest tanim brokerem, który oferuje inwestowanie przy niskich stawkach. Ale jak to możliwe, że DEGIRO jest tak tanie?

Wynika to z różnych decyzji, które firma podjęła. Głównym powodem tanich usług jest fakt, że mają niezwykle efektywną strukturę informatyczną i budują całe swoje oprogramowanie we własnym zakresie.

DEGIRO regularnie pożycza również papiery wartościowe; jest to konieczne, aby umożliwić klientom otwieranie krótkich pozycji. Pożyczanie papierów wartościowych wiąże się z niewielkim ryzykiem. Możliwe jest jednak wyłączenie tej funkcji. W przypadku otwarcia rachunku powierniczego zamiast zwykłego rachunku DEGIRO nie będzie pożyczać papierów wartościowych innej osobie. Dużą wadą tego typu rachunku jest fakt, że płacisz dodatkowe koszty, gdy otrzymujesz dywidendę.

Co więcej, DEGIRO pracuje nad uzyskaniem korzyści skali. Obecnie DEGIRO jest aktywne w około osiemnastu krajach. Dzieląc biura na większą liczbę klientów, można znacznie obniżyć koszty operacyjne na transakcję, a to może pomóc w utrzymaniu niskich cen, jednak, DEGIRO nie ma jeszcze znaczącego udziału w rynku w każdym kraju.

Jak mogę wpłacić pieniądze na DEGIRO?

W DEGIRO w dowolnym momencie możesz wpłacić pieniądze na swoje konto. Możesz to zrobić za pomocą przycisku księgowanie pieniędzy wpłata i wypłata. Następnie możesz wpłacić pieniądze na swoje konto, przelewając je z banku na swoje konto inwestycyjne. Kiedy wybierzesz iDEAL, pieniądze są wpłacane bezpośrednio na Twoje konto, nie będziesz musiał czekać, żeby zacząć inwestować.

Najważniejsze, że możesz wypłacić pieniądze w dowolnym momencie, przelewając je na swoje konto bankowe. Pamiętaj, że możesz wypłacić tylko saldo swojego konta. Jeśli chcesz wypłacić kwotę swojego portfela, musisz najpierw sprzedać papiery wartościowe. Pieniądze są płynnie księgowane i zawsze trafiają na Twoje konto w ciągu kilku dni, z tego powodu, wpłata i wypłata pieniędzy jest mocną zaletą w tej opinii.

Obsługa klienta

Z DEGIRO można się skontaktować zarówno telefonicznie, jak i za pomocą poczty elektronicznej. W czasie wolnym zawsze można szybko się z nimi skontnaktować. Kiedy rynki są bardzo niestabilne, DEGIRO ma czasem problemy z monitorowaniem. Na przykład, w czasie kryzysu z powodu korona wirusa, można się z nimi skontaktować tylko w języku angielskim i lepiej wysłać do nich wiadomość e-mail. Niestety z tego powodu znacznie wydłużył się czas ich reakcji.

Obsługa klienta jest dobrej jakości, gdy normalnie funkcjonuje. Uważam jednak, że muszą one być w stanie poradzić sobie ze szczególnymi warunkami na rynku, z tego powodu w naszej opinii otrzymują oni tylko wystarczającą liczbę punktów za obsługę klienta.

Jak bardzo bezpieczne jest DEGIRO?

DEGIRO przechowuje aktywa klientów na oddzielnych rachunkach. Gdy DEGIRO niespodziewanie zbankrutuje, Twoje pieniądze powinny być tam bezpieczne. Pieniądze, które wpłacasz, zostaną również ulokowane w oddzielnym funduszu. DEGIRO nie może niepotrzebnie tknąć tych pieniędzy. Istnieje nawet system rekompensat dla inwestorów. Gdyby DEGIRO złamało te zasady, otrzymałbyś zwrot pieniędzy w wysokości do 20,000€.

Dobrym znakiem jest również fakt, że DEGIRO istnieje od ponad 10 lat i obsługuje ponad 500.000 klientów i z tego powodu wpłata pieniędzy w DEGIRO jest bezpieczna. Sam od dawna jestem klientem DEGIRO i nigdy nie spotkałem się z żadnymi podejrzanymi transakcjami, więc mogę potwierdzić, że inwestowanie w DEGIRO jest zatem w 100% bezpieczne.

Edukacja i wskazówki

W DEGIRO można znaleźć kilka informacji o inwestowaniu w ramach akademii inwestora. Filmy na ich stronie internetowej są przejrzyste i mogą być dla Ciebie bardzo przydatne, aczkolwiek nie ma jednak żadnych zaawansowanych informacji, które mogłyby pomóc Ci w podjęciu decyzji inwestycyjnych. W dziedzinie edukacji i poradnictwa DEGIRO nie uzyskało w tym przeglądzie wyjątkowo wysokich wyników.

Dla kogo nadaje się DESIRO?

DEGIRO jest odpowiednie dla prywatnego inwestora, który posiada pewne aktywa. DEGIRO jest pośrednikiem w nabywaniu produktów inwestycyjnych na długi okres. W DEGIRO można na przykład kupić popularne akcje lub handlować nimi w Dow Jones.

Oprócz tych standardowych produktów można również handlować obligacjami, opcjami i funduszami indeksowymi. Asortyment produktów jest bardzo szeroki, a koszty transakcji są niskie, to pozwala na rozpoczęcie inwestycji z niewielkimi pieniędzmi.

Największe zalety DEGIRO

 • DEGIRO jest jednym z najtańszych brokerów dostępnych na rynku.
 • Możliwe jest inwestowanie na całym świecie na różnych giełdach.
 • Nie ma żadnych ukrytych kosztów: otwarcie konta jest w 100% darmowe.
 • Możliwe jest wykorzystanie depozytu zabezpieczającego do zainwestowania większej ilości pieniędzy niż wpłaca się na konto.

Podsumowanie opinii: czy inwestować na DEGIRO?

DEGIRO jest stosunkowo nową firmą, która silnie się rozwija. Dzięki tanim usługom i podstawowemu, a zarazem prostemu oprogramowaniu, osoby prywatne mogą korzystnie inwestować w akcje przy skromnym budżecie. Jeśli szukasz brokera z kilkoma zaletami, gdzie można uzyskać dobry stosunek jakości do ceny, to DEGIRO jest solidnym wyborem.

Chcesz założyć konto w DEGIRO? Kliknij na poniższy przycisk i bezpośrednio załóż darmowe konto:

eToro tutorial: jak mogę inwestować z zyskiem na eToro?

Ciekawi Cię jak możesz z powodzeniem inwestować na eToro? W tym tutorialu w ciągu 30 minut dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć, aby inwestować z zyskiem na eToro. Przeanalizujemy, jak działa oprogramowanie i omówimy, jak możesz podejmować mądre decyzje inwestycyjne.

W tym tutorialu

Klikając jeden z poniższych linków, przekierujesz się bezpośrednio do konkretnej części tego tutorialu:

Jak mogę założyć konto na eToro?

W tym tutorialu będziemy korzystać z oprogramowania dostępnego na eToro. eToro jest jednym z największych brokerów w Holandii. Ten broker stał się taki popularny ponieważ można tu kupować akcje całkowicie bez prowizji. Pozwala to na osiągnięcie dobrych wyników inwestycyjnych przy inwestowaniu tylko niewielkiej kwoty. Dodatkowo, możesz przetestować możliwości eToro za darmo i bez ryzyka za pomocą konta demonstracyjnego. Jakie są więc największe zalety eToro?

 • Możesz ćwiczyć za darmo dzięki darmowemu
 • Możesz kupić akcje bez prowizji.
 • Możesz założyć konto demo w zaledwie 3 minuty.

Chcesz zacząć swoją przygodę z inwestowaniem od darmowego konta demonstracyjnego na eToro? Kliknij poniższy przycisk, aby bezpośrednio założyć konto:

Aby założyć swoje darmowe konto demonstracyjne, wystarczy podać tylko kilka podstawowych informacji tj. imię i nazwisko, adres e-mail, hasło i numer telefonu. Możliwe jest nawet założenie konta za pośrednictwem Facebook lub Google.

eToro założenie konta

Chcesz wiedzieć więcej na temat eToro? W naszej obszernej recenzji możesz przeczytać wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Część 1: oprogramowanie eToro

W tej części tutorialu wyjaśnimy, jak można otwierać transakcje za pomocą oprogramowania eToro. Omówimy sposób, w jaki możesz kupić swoją pierwszą akcję już zaledwie w ciągu kilku minut. Chcesz wiedzieć coś konkretnego o oprogramowaniu eToro? Korzystając z poniższych linków możesz przejść bezpośrednio do sekcji w tym artykule

Jak mogę kupić akcje na eToro?

Po tym jak założysz konto demonstracyjne, będziesz mógł korzystać z oprogramowania eToro za pomocą swojej przeglądarki internetowej. Kiedy chcesz kupić konkretną akcję, naciskasz na „Rynki Handlowe”. W tej zakładce będziesz mógł szybko znaleźć akcje, w które chcesz zainwestować. Kliknij na branżę, aby filtrować akcje z danej branży lub kliknij na giełdę, aby znaleźć akcje, które są notowane na danej giełdzie handlowej.

< filrowanie_akcji>

Szukasz konkretnej akcji? Jeśli tak, to w takiej sytuacji możesz również skorzystać z funkcji wyszukiwania. W tym poradniku zamierzamy kupić akcje firmy Microsoft. Gdy skorzystasz z funkcji wyszukiwania, natychmiast zobaczysz ekran, który jest potrzebny do otwarcia pozycji. Naciśnij przycisk „Handel”, aby otworzyć daną pozycję.

eToro przykład zakupu akcji

Po naciśnięciu przycisku otworzy się ekran z akcjami. Upewnij się, że wciśniesz przycisk kupna oraz że dźwignia jest ustawiona na 1X. Używając dźwigni 1x, kupujesz akcje za własne pieniądze. Nie zapomnij ustawić kwoty, za którą chcesz kupić akcje. Na eToro nie jest możliwe inwestowanie w częściowe akcje. Po naciśnięciu przycisku Open Trade, inwestycja otwiera się bezpośrednio na Twoim koncie.

ekran zamówień akcji eToro

Wskazówka: Zarządzaj swoimi wygranymi oraz stratami

W ramach oprogramowania eToro możliwe jest również automatyczne zarządzanie wygranymi i stratami. W niektórych przypadkach mądrym rozwiązaniem może być ustawienie wartości, w której automatycznie pobierzesz swoją stratę lub zysk.

zarobek strata eToro

Ważne jest, aby pamiętać, że te wartości nigdy nie są gwarantowane. Kiedy rynek jest bardzo niestabilny, to Twoje automatyczne zamykanie pozycji w celu ograniczenia strat (ang. stop loss) lub take profit może zostać zrealizowany przy mniej korzystnej wartości.

Masz również możliwość skorzystania z kroczącego stop loss (ang. trailing stop loss). Jest to specjalny rodzaj stop loss, który porusza się wraz ze wzrostem ceny, dzięki czemu zapobiega to zamknięciu pozycji zbyt wcześnie i utracie potencjalnych wygranych. W tym samym czasie chronisz inwestycję przed potencjalną przyszłą stratą. Możesz łatwo wybrać tę opcję w oprogramowaniu eToro. do góry Straty i zyski nie są gwarantowane, a handel z dźwignią wiąże się z wysokim ryzykiem.

kroczący_stop_loss_eToro

Czy kupowanie akcji jest rzeczywiście darmowe?

Zakup akcji w eToro jest w 100% bez żadnych prowizji. To sprawia, że eToro jest o wiele bardziej atrakcyjne niż konkurencja. Oferując tę usługę eToro ma nadzieję, że będziecie Państwo również handlować akcjami za pomocą kontraktów CFD. Dzięki kontraktom CFD możesz aktywnie handlować akcjami z dźwignią finansową. Pobierając odsetki od finansowania, osiągają one wysoki zysk z tego typu transakcji. W następnej części przewodnika po eToro możesz przeczytać jak możesz aktywnie handlować za pomocą CFD.

Aktywny handel za pomocą kontraktów CFD

Na eToro możesz również zdecydować się na podjęcie nieco większego ryzyka. Możesz to zrobić za pomocą kontraktów CFD. Są to finansowe instrumenty pochodne, które pozwalają na stosowanie dźwigni finansowej. W tej części tutorialu omówimy jak to dokladnie działa.

Stosowanie dźwigni finansowej na eToro

When you place an order, you can choose to use a leverage. When you apply leverage, you only need to deposit a small part of the total trade. The rest of the money is then financed by the broker. You can use a leverage by moving the multiplier from X1 to x10, for example.

Kiedy składasz zamówienie, możesz skorzystać z dźwigni finansowej. Jeśli to zrobisz, to musisz zdeponować tylko niewielką część całej transakcji. Pozostała część środków jest następnie finansowana przez brokera. Możesz użyć dźwigni finansowej, na przykład przesuwając mnożnik z X1 do x10.

handel_z_dźwignią_eToro

Zastosowanie dźwigni finansowej gwarantuje, że zarówno wygrane, jak i straty będą się bardzo szybko przesuwać. Kiedy kupujesz akcje bez dźwigni finansowej, wahania cen mają mniej istotny wpływ na Twoje wyniki:

 • Wzrost o 10% prowadzi do zysku na poziomie 10%.
 • Spadek o 10% prowadzi do straty w wysokości 10%.

Gdy zastosujesz dźwignię X10, wyniki w obu kierunkach rosną wykładniczo i wtedy osiągniesz następujące wyniki:

 • Wzrost o 10% prowadzi do zysku na poziomie 100%.
 • Spadek o 10% prowadzi do utraty 100%

Inwestycje z wykorzystaniem dźwigni pozwalają na osiągnięcie wysokiego zwrotu w krótkim czasie. Jednocześnie, handel z wykorzystaniem dźwigni finansowej jest również dużo bardziej ryzykowny. Co więcej, należy pamiętać, że ten sposób handlu z pewnością nie jest darmowy.

Koszty handlowania z wykorzystaniem dźwigni finansowej

Kiedy handlujesz z wykorzystaniem dźwigni finansowej, to pożyczasz część pieniędzy, których potrzebujesz. Jeśli pozostawisz transakcję otwartą na więcej niż jeden dzień, będziesz musiał ponieść koszty finansowania. Dzienne koszty finansowania są niskie i zawsze są wyświetlane pod przyciskiem „Open Trade”. Poniżej możesz zobaczyć koszty na pozycji EUR/USD o wartości 3,000.00$ w momencie pisania tego artykułu:

koszty_dźwigni

Ważne jest, żebyś jednak uwzględnił te koszty. Jeśli chcesz dokonać długoterminowej inwestycji, mądrzej jest kupić akcje bez mnożnika, wtedy nie płacisz żadnych dodatkowych opłat i możesz utrzymać pozycję tak długo, jak tylko chcesz.

Jak możesz zarabiać na spadających cenach akcji?

Na eToro możliwe jest również osiągnięcie zysku przy spadku cen akcji. Jeśli chcesz skorzystać z obniżającej się ceny, powinieneś wcisnąć przycisk sprzedaży na ekranie zlecenia:

sprzedaż_krótka_eToro

Kiedy otwierasz pozycję sprzedaży (tzw. pozycję krótką), to zarabiasz pieniądze, kiedy cena spada. Pamiętaj, że spekulować na spadającej cenie można tylko za pomocą kontraktów CFD. Jeśli chcesz inwestować bez kosztów finansowania, to nie możesz otworzyć krótkiej pozycji na akcjach.

Jak złożyć zlecenie na eToro?

Możliwe jest również złożenie zlecenia na eToro. Dzięki zleceniu, otwierasz inwestycję dopiero po osiągnięciu określonej ceny. Można to zrobić poprzez zmianę ustawienia Handel na Zlecenie (ang. Trade to Order) w ramach platformy transakcyjnej eToro. Następnie możesz ustawić cenę, po której chcesz kupić akcje.

złóż_zlecenie_eToro

Jak mogę wpłacić pieniądze na eToro?

Na eToro możesz wpłacić pieniądze w dowolnym momencie. Można handlować mając zaledwie 200$. Aby to zrobić, należy przejść z wirtualnego konta demonstracyjnego na konto operujące prawdziwymi pieniędzmi. Po przejściu na takie konto możesz nacisnąć przycisk „Wpłać pieniądze„:

wpłacanie_pieniędzy_eToro

Zanim będziesz mógł wpłacić pieniądze, musisz najpierw zweryfikować swoją tożsamość. Unia Europejska wprowadziła obowiązek zwalczania prania brudnych pieniędzy. Możesz szybko wpłacić pieniądze na eToro za pomocą karty kredytowej.

Zarządzanie swoimi inwestycjami

Na dole ekranu zawsze widoczne jest aktualne saldo konta.

zarządzanie_pieniędzmi_eToro

 • Dostępny kredyt to kwota, którą można jeszcze wykorzystać do otwarcia inwestycji.
 • Całkowita kwota kredytu to kwota, którą wykorzystujesz na bieżące transakcje.
 • Zysk wskazuje na wynik otwartych transakcji.
 • Kapitał własny pokazuje całkowitą wartość Twojego konta.

Możesz z łatwością zarządzać wszystkimi otwartymi pozycjami, przeglądając wszystkie inwestycje i jej wyniki. Możesz również dostosować moment, w którym bierzesz swój zysk lub stratę.

otwarta_pozycja_eToro

Musisz mieć wystarczającą ilość pieniędzy na swoim koncie, żeby inwestować z dźwignią finansową. Kiedy nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na sfinansowanie otwartych pozycji, tracisz pełną kwotę na swoim koncie.

Mądre inwestowanie na eToro

Wielu początkujących inwestorów próbujących swoich sił na eToro natychmiast traci wszystkie swoje pieniądze. Często dzieje się tak dlatego, że działają zbyt lekkomyślnie. Wskazane jest, aby najpierw poćwiczyć na koncie demonstracyjnym. Kiedy zrozumiesz jak działa oprogramowanie, to będziesz mógł zdecydować się na swoją pierwszą wpłatę pieniędzy. Najpierw wpłać niewielką kwotę, aby zobaczyć jak to jest stracić i wygrać prawdziwe pieniądze.

Jak już zdobędziesz wystarczającą ilość doświadczenia, to interesujące może być dla Ciebie zastosowanie dźwigni finansowej na Twoich transakcjach, aczkolwiek pamiętaj, aby używać dźwigni finansowej z umiarem, szczególnie w przypadku niestabilnych produktów inwestycyjnych. Wtedy możesz szybko stracić wszystkie pieniądze na swoim koncie.

Kolejna ważna wskazówka – otwieraj tylko takie inwestycje, które oferują korzystny stosunek ryzyka do zwrotu. Jeśli potencjalny zysk z inwestycji wynosi 10%, a potencjalna strata tylko 5%, to jest to inwestycja z dobrym wskaźnikiem ryzyka i rentowności. W mniej niż połowie przypadków, aby uzyskać dobry wynik, trzeba go właściwie zrealizować.

Przy spekulacjach na kontraktach CFD ważne jest, aby zawsze stosować automatyczne zamykanie pozycji krótkiej (ang. stop loss) z powodu dźwigni, w przeciwnym razie możesz stracić całą kwotę na swoim koncie. Zawsze wskazane jest, aby oceniać swoje transakcje, w ten sposób możesz uczyć się na błędach i doskonalić swoją strategię inwestycyjną.

Czy szukasz bardziej pasywnego sposobu inwestowania? Wtedy platforma handlu społecznościowego eToro może być dobrym rozwiązaniem! W następnej części tego przewodnika omówimy, jak można zarabiać na autopilocie za pomocą tej funkcji.

Część 2: handel społecznościowy (ang. social trading)

W eToro masz również możliwość handlu społecznego. Jest to ciekawa opcja, która pozwala na wykorzystanie wiedzy i umiejętności innych inwestorów. W tej części tutorialu przyjrzymy się temu, jak najlepiej wykorzystać tę możliwość.

Rozmowy na temat akcji

W ramach oprogramowania eToro możesz odwiedzić Kanał Informacyjny (ang. News Feed). Newsfeed jest platformą mediów społecznościowych eToro, na której handlowcy dzielą się swoimi opiniami i doświadczeniami. Jeśli masz wątpliwości co do inwestycji, możesz tam dyskutować z innymi inwestorami. Jest to bardzo przydatny dodatek, przy którym powinno być załączone zastrzeżenie.

Na eToro można znaleźć wielu inwestorów amatorów, którzy nie zawsze biorą pod uwagę różne czynniki, które mogą mieć wpływ na cenę akcji, dlatego ważne jest, aby podejmować decyzje inwestycyjne na podstawie wielu czynników.

eToro_dyskusje_handlowe

Kopiowanie innych inwestorów

Ciekawą opcją dla początkujących inwestorów, jest możliwość kopiowania inwestycji dokonywanych przez innych inwestorów. Na eToro, każdy może dzielić się swoimi transakcjami z innymi inwestorami. Inwestorzy, którym wiedzie się bardzo dobrze i otrzymują wielu zwolenników otrzymują prowizję za swoją pracę, dlatego też inwestorzy na platformie eToro będą zmotywowani do dostarczania dobrych wyników.

eToro_copytrader

Możesz znaleźć szczegóły dotyczące każdego inwestora, który Cię interesuje, przez co samemu możesz ocenić, czy będzie to dobra decyzja, żeby kopiować jego inwestycje.

W każdym przypadku niezmiernie ważne jest, aby przyjrzeć się następującym statystykom:

 • Statystyki: tutaj można zobaczyć, jakie są wyniki handlowe.
 • Portfel: tutaj można zobaczyć, w jakie papiery wartościowe inwestor zainwestował.
 • Wykres: wykres pokazuje wynik inwestora na przełomie czasu.
 • Feed: tutaj możesz przeczytać posty wykonane przez inwestora.

Ważne jest, aby nie kopiować po prostu losowych inwestorów. Szczególnie jest ważne, aby wybierać inwestorów posiadających dłuższą historią. Wybierając takich inwestorów, zmniejszasz szansę na utratę dużej ilości pieniędzy, gdy inwestor jest nieuczciwy. Ważne jest, aby dokładnie monitorować inwestycje inwestorów, których śledzisz.

Jak mogę znaleźć dobrego tradera, którego inwestycje warto śledzić?

Również wybór dobrych handlowców może być sztuką trudną do opanowania. W tej części poradnika eToro pokrótce omówimy, czego należy szukać przy wyborze dobrego inwestora, którego warto śledzić.

Nie podążaj ślepo za najbardziej popularnym inwestorem. Czasami inwestor stał się popularny przez czysty przypadek. Popularny inwestor nie zawsze musi być tym, który ma najlepsze wyniki, dlatego też, zawsze sprawdzaj jak bardzo jest on opłacalny.

Sprawdź również, jak spójne są jego wyniki. Kiedy inwestor ma ogromną stratę jednego miesiąca i ogromny zysk w drugim miesiącu, to takie wyniki nie są wystarczająco stabilne.

Ważne jest również, aby sprawdzić, czy inwestor czasami ponosi stratę. Utrzymywanie inwestycji otwartych przez zbyt długi okres czasu może się dobrze sprawdzać przez dłuższy okres czasu. W końcu jednak, jedna pozycja może pochłonąć wszystkie pieniądze na koncie, dlatego ważne jest, aby wybrać inwestora, który nie boi się ponosić strat.

Sprawdź również, czy handlowiec, którego uważasz że warto śledzić, podejmuje wysiłek. Przykładowo, czy odpowiada na pytania na swoim feedzie? Jeśli nie, to osobiście nigdy nie śledziłbym takiego inwestora. Jeśli nie odpowiada na proste pytania, to prawdopodobnie nie jest wiarygodną osobą, za którą należy podążać.

Na końcu musisz zadać sobie pytanie, czy inwestor, którego chcesz śledzić, pasuje do Twojego profilu. W co chcesz inwestować? Jak duże ryzyko jesteś skłonny podjąć? Jeśli uważasz, że ten inwestor jest dla Ciebie odpowiedni, możesz zacząć go śledzić. Wskazane jest, aby na początku zrobić to z niewielką sumą pieniędzy. Jeśli wyniki pozostaną pozytywne, można powoli zwiększać kwoty, które się inwestuje.

riskcore_eToroJakie jest maksymalne ryzyko, które możesz podjąć na eToro?

Część 3: Obrót giełdowy

Czy chcesz inwestować pieniądze na eToro? Jeśli tak, to musisz zrozumieć, jak działa handel akcjami. W tej części tutorialu dowiesz się, jak samemu przewidzieć cenę akcji.

Co wpływa na cenę akcji?

Zanim zaczniesz inwestować w akcje na eToro to ważne jest, abyś pamiętał, że cena akcji jest tworzona przez ludzi takich jak ty i ja. Rynek akcji zawsze się równoważy. Cena wywoławcza na giełdzie jest ceną, po której liczba nabywców i sprzedawców jest równa.

Kiedy liczba kupujących rośnie, cena wzrasta, a kiedy liczba osób, które chcą kupić akcje spada, cena również spada. Kiedy zaczynasz inwestować w akcje, ważne jest więc, aby zastanowić się, co zrobiłby przeciętny inwestor. W tej części tutorialu przyjrzymy się, jak można przewidzieć rozwój ceny akcji.

Rynek ogólny

Pierwszym czynnikiem odgrywającym główną rolę w określaniu ceny akcji jest ogólna kondycja rynku. Kiedy gospodarka danego kraju nie radzi sobie dobrze, to widać, że akcje spółek w tej strefie ekonomicznej spadają. Jeśli gospodarka radzi sobie dobrze, a inwestorzy są euforyczni, ceny mogą gwałtownie wzrosnąć.

Ekstremalnymi przykładami są: kryzys z powodu korona wirusa w 2020 roku i kryzys kredytowy w 2008 roku. Są to wielkie wydarzenia, które mają ogromny wpływ na gospodarkę. Wielu inwestorów to amatorzy i szybko wpadają w panik i w tego typu sytuacjach widać, że ludzie masowo porzucają swoje akcje, a wtedy ceny akcji mogą nagle drastycznie spaść.

koronakryzys_spadek_cen

Na przykład, na powyższym wykresie widać, jak mocno załamał się Dow Jones po tym, jak stało się jasne, że kryzys z powodu korona wirusa będzie miał ogromny wpływ na gospodarkę. Po takim załamaniu często widać płynne wyjście z kryzysu. Jako inteligentny inwestor, można czerpać z tych sytuacji podwójne korzyści. W przypadku gwałtownego spadku akcji można sprzedać je na krótko, a jednocześnie kupić po niższej cenie.

Zbadaj daną akcję

Oczywiście, nie wszystkie akcje jeden po drugim podążają za rynkiem, dlatego ważne jest również, aby zbadać firmę stojącą za daną akcją. Przykładowo podczas kryzysu spowodowanego korona wirusem można było zauważyć, że niektóre firmy miały znacznie trudniejszy czas od innych.

Na przykład, firmy, które żyją z turystyki, źle sobie radzą. Samoloty są uziemione i nie wiadomo, kiedy będzie można latać gdziekolwiek. Na tym wykresie można zobaczyć kurs akcji Air France KLM w pierwszych tygodniach kryzysu z powodu korona wirusa:

akcje_eToro_przykład

Jednocześnie można zauważyć, że niektóre firmy czerpią duże korzyści z tego kryzysu. Na przykład akcje Netflix radzą sobie bardzo dobrze. Ponieważ coraz więcej osób utknęło w domu, ludzie szukają alternatywnych form rozrywki. Na poniższym wykresie widać, że kryzys okazał się dla Netflix doskonały:

Netflix_eToro_instruktaż

W związku z tym, jako inwestor, zawsze należy zachować spokój. Unikaj podejmowania emocjonalnych decyzji i kupuj lub sprzedawaj akcje w oparciu o właściwą analizę. Ogólnie rzecz biorąc, mądrze jest w jak największym stopniu handlować na podstawie trend. W następnej części tego tutorialu nauczymy Cię, jak radzić sobie z różnymi warunkami panującymi na rynku.

Część 4: warunki rynkowe

Przed otwarciem inwestycji należy zawsze sprawdzić warunki rynkowe. Możesz zbadać warunki rynkowe w różnych okresach czasu. Kiedy jesteś aktywnym inwestorem, patrzysz na krótsze okresy niż w przypadku inwestora długoterminowego.

Jakie mogą panować trendy?

Kiedy zaczynasz inwestować, możesz mieć do czynienia z trzema rodzajami trendów. Pierwszym rodzajem trendu jest trend wzrostowy (ang. uptrend). Podczas trendu wzrostowego można zauważyć, że cena głównie porusza się w górę.

Trend_wzrostowy_przykład

Oczywiście, sprawy nie zawsze idą dobrze. Czasami widać, że udział głównie spada. Mówimy wtedy o trendzie spadkowym (ang. downtrend).

Trend_spadkowy_przykład

W niektórych przypadkach pojawia się niezdecydowanie i nazywamy to konsolidacją. Cena akcji zmienia się wówczas głównie pomiędzy dwoma poziomami.

konsolidacja

Inwestuj w odpowiednim czasie

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni czas do inwestowania. Nawet w trendzie wzrostowym, cena akcji nie będzie zawsze po prostu rosnąć. Po impulsie w górę zawsze następuje spadek w dół i właśnie w tej sytuacji może być atrakcyjny czas, żeby dokonać zakupu.

korekta_impuls

Oczywiście, musisz uważać, aby trend nie uległ odwróceniu. Nic nie rośnie wiecznie, a dobre czasy regularnie przeplatają się ze złymi. Stosując stop loss, zapobiegasz utknięciu ze złą inwestycją na zawsze.

Szukaj potwierdzenia

Możesz osiągnąć lepsze wyniki inwestycyjne jeśli zawsze będziesz szukał potwierdzenia. Istnieją dwa silne czynniki, które mogą pomóc Ci znaleźć odpowiedni czas na otworzenie pozycji.

Poziomy horyzontalne

Poziom horyzontalny to poziom cen, przy którym cena akcji regularnie się odbija. Kiedy poziom horyzontalny jest częściej osiągany bez załamania, to jego siła wzrasta. Kiedy zaczynasz handel, może być mądrze szukać tych poziomów. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

poziom_horyzontalny_eToro

Wykresy świecowe

Wykresy świecowe (ang. candlesticks) mogą również pomóc w podejmowaniu decyzji handlowych. Candlesticks dostarczają wielu informacji na temat walki pomiędzy kupującymi i sprzedającymi. Kiedy nauczysz się odczytywać wykresy świecowe, to osiągniesz lepsze wyniki inwestycyjne. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? W naszym przewodniku po wykresach świecowych przeczytasz wszystko, co powinieneś wiedzieć.!

wykresy świecowe wyjaśnienie

Analiza techniczna

Nie chcemy zagłębiać się w zbyt wiele technicznych szczegółów handlowych w tym krótkim podręczniku eToro. Czy poważnie podchodzisz do handlu na rynkach? W takim razie może być interesujące nauczyć się tych zaawansowanych technik i zastosować je do swoich inwestycji na eToro. Użyj przycisku poniżej, aby odwiedzić nasz kurs z analizy technicznej:

Podążaj za trendem

Najważniejszą lekcją, jaką chcę przekazać w tej części tutorialu jest to, że niezmiernie ważne jest zwrócenie uwagi na trend. Nie bez powodu istnieje powiedzenie, że trend jest twoim najlepszym przyjacielem. Inwestorzy, którzy są świadomi trendów i wiedzą jak na nie reagować osiągają lepsze wyniki.

Bardziej techniczne metody inwestowania są przeznaczone dla aktywnych traderów. Jeśli głównie planujesz kupować akcje na dłuższy okres, to jedyne co musisz zrobić, to zbadać spółki stojące za tymi akcjami. Dokładny czas w dłuższej perspektywie czasowej jest mniej ważny.

W ostatniej części tutorialu eToro chcę przekazać kilka dodatkowych mądrości inwestycyjnych, które pomogą Ci osiągnąć lepsze wyniki.

Część 5: wskazówki dotyczące inwestycji

Prosty zakup akcji nie jest czymś trudnym. Często jest to kwestia naciśnięcia przycisku i zanim się zorientujesz, jesteś już dumnym właścicielem akcji Shell lub Microsoft. Ta akcja jest taka sama dla wszystkich, jednak nie wszyscy inwestorzy osiągają ten sam rezultat, gdy zaczynają używać eToro. Stosując się do tych wskazówek, zwiększasz swoje szanse na wygraną.

Narysuj plan działania

Ważne jest, aby inwestować zgodnie z planem. Kupno i sprzedaż akcji bezkrytycznie rzadko jest dobrą strategią. Jeśli taki jest Twój plan działania, to lepiej będzie jak pójdziesz do kasyna. Kiedy grasz w kasynie, dostajesz przynajmniej darmowego drinka lub przekąskę.

Każdy plan jest sporządzany w określonym celu. Zarobienie pieniędzy nie jest wystarczająco dobrym celem. Wyobraź sobie, jakich rezultatów spodziewasz się dzięki inwestycjom w eToro. Zdecyduj, ile pieniędzy chcesz zainwestować i jaki zysk chcesz osiągnąć. Dzięki tym danym możesz zdecydować, gdzie Twoja inwestycja najlepiej by Ci służyła.

W każdym razie dobry plan musi zawierać jasne i klarowne zasady. Weź pod uwagę warunki, na jakich otwierasz inwestycję. Dla każdej otwartej pozycji ważne jest również ustalenie jasnych zasad jej ponownej sprzedaży. Po jakiej cenie bierzesz swoją wygraną? Kiedy staje się to zbyt ryzykowne i czy lepiej byłoby zamknąć pozycję? Ustanawiając te zasady inwestycyjne z wyprzedzeniem, unikasz konieczności robienia tego później pod presją.

Ważne jest również, abyś odpowiednio ocenił swój plan. Podobnie jak księgowy, co miesiąc sprawdzaj swoje inwestycje. Śledź, ile wygrasz, a ile przegrasz i zobacz, jakie błędy popełniłeś. Tylko robiąc to krytycznie i regularnie, staniesz się lepszym inwestorem.

Panuj and swoimi emocjami

Kolejną ważną wskazówką, której chciałbym ci udzielić w tym tutorialu eToro, to abyś kontrolował swoje emocje tak bardzo, jak to możliwe. Wielu inwestorów traci fortunę, ponieważ zdecydowanie za bardzo pozwalają się kierować swoimi emocjom.

Czasami mówią, że strach jest złym doradcą. Kiedy zaczynasz inwestować, jest to absolutnie prawdziwe. Inwestorzy, którzy nie pokonają strachu, pozostawiają zbyt długo otwarte pozycje przynoszące straty, a zbyt wcześnie obcinają zyskowne pozycje.

Oczywiście, nie jest realistyczne inwestowanie całkowicie bez żadnych emocji. Emocje są ludzkie i kiedy traci się pieniądze, to boli. Kiedy chcesz osiągnąć zysk, musisz nauczyć się kontrolować swoje emocje. Czy chcesz wiedzieć więcej o wpływie emocji na swoje inwestycje? W tym artykule możesz przeczytać wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat!

strach_inwestowanie

Zaakceptuj również straty

Kolejnym częstym błędem wśród inwestorów jest to, że nie mają oni odwagi ponosić strat. Kiedy dążysz do osiągnięcia 100% zysku, kończysz z maksymalną stratą. Pozostawienie otwartych pozycji przynoszących straty może działać dobrze w krótkiej perspektywie czasowej. W końcu, szanse na to, że pozycja przynosząca straty ponownie stanie się rentowna w ciągu kilku miesięcy są bardzo duże.

Jeśli jednak pozycja nieoczekiwanie zmieni się na gorszą, możesz stracić wszystko z powodu tej własnie strategii, dlatego też zawsze zastanów się nad poziomem, na którym odważysz się podjąć stratę. Początkujący inwestorzy unikają strat tak bardzo, jak to możliwe, podczas gdy profesjonalni inwestorzy przyjmują wyliczone straty. Do jakiej kategorii inwestorów chcesz należeć?

Im więcej praktyki, tym lepiej

Po przeczytaniu tego obszernego przewodnika eToro, będziesz wiedział wszystko, czego potrzebujesz wiedzieć, aby rozpocząć skuteczne inwestowanie. Teraz wiesz, jak kupić akcje na WebTrader i wiesz, na co zwrócić uwagę, aby osiągnąć sukces, ale mimo to, muszę być z Tobą szczery. Po przeczytaniu tego poradnika na pewno nie jesteś jeszcze ekspertem. Masz jeszcze wiele do nauczenia się i zawsze będziesz miał.

Dlatego radziłbym ci dalej ćwiczyć, nawet jeśli handlujesz z tysiącami lub dziesiątkami tysięcy w danym czasie, wciąż możesz się uczyć. Silni inwestorzy są zawsze ciekawi.

Czy nie założyłeś jeszcze darmowego konta demonstracyjnego do praktykowania? Użyj poniższego przycisku, aby bezpośrednio otworzyć darmowe i nieograniczone konto demo na eToro:

Ostrzeżenie o ryzyku eToro

eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym providerem. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy Trading nie jest równoznaczny z doradztwem inwestycyjnym. Wartość inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do dokładności lub kompletności treści niniejszej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie dotyczą konkretnego podmiotu.

Ranking brokerów: kto wiedzie prym wśród brokerów?

Rozglądasz się za brokerem, skrojonym na miarę twoich potrzeb? Z całą pewnością, po zapoznaniu się z naszym rankingiem, odnajdziesz odpowiedniego brokera w okamgnieniu. Przeczytaj obszerną recenzję i otwórz bezpłatne konto demo. Zobacz nasz ranking brokerów i dowiedz się, który z nich będzie twoim strzałem w dziesiątkę.

Najlepsi brokerzy przy zakupie akcji

Interesują Cię długoterminowe inwestycje? Pragniesz nabywać akcje lub udziały w funduszach inwestycyjnych? Poniżej znajdziesz brokerów, którzy najlepiej sprawdzają się przy inwestycjach długoterminowych:

eToro logoeToro: interesuje Cię inwestowanie bez ponoszenia kosztów transakcji? Na platformie eToro to absolutny standard! eToro pozwala inwestować bez żadnych ukrytych kosztów w niemalże każdym przypadku!

DEGIRO logo

To jeden z najtańszych brokerów, działających w Europie. Tutaj możesz handlować po niespotykanie niskich stawkach. Broker Degiro regularnie zdobywa nagrody.

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem: możesz stracić pieniądze.

Którzy brokerzy sprawdzają się w przypadku aktywnego handlu udziałami?

Przedstawiamy platformy brokerskie, które naszym skromnym zdaniem najlepiej sprawdzają się w przypadku aktywnie handlujących. Ich oferty pozwalają na handel akcjami CFD, towarami oraz walutami na rynku Forex, co jest szalenie istotne przy krótkoterminowych spekulacjach. Przekonaj się na własnej skórze, jakie możliwości oferuje dana platforma, zakładając bezpłatne konto demonstracyjne.

Plus500 logo
Plus500: Plus500 opiera się na intuicyjnym i przyjaznym użytkownikowi oprogramowaniu. Wszystkie możliwości platformy wypróbujesz całkowicie za darmo w ramach konta demo z wirtualnym kapitałem w wysokości 40 000 USD.

ZuluTrade logo

Zulutrade: Być może wolisz dokonywać transakcji w systemie automatycznym? Zulutrade pozwala na śledzenie efektywnych traderów i kopiowanie ich działań. Korzystając z Zulutrade, możesz handlować bez większego wysiłku.

Ranking brokerów dla spekulacji aktywnej

W niniejszej sekcji znajdziesz więcej informacji na temat różnych brokerów, oferujących aktywny handel na rynkach za pomocą kontraktów CFD.

Platforma Plus500: ciekawy broker do handlowania

Plus500 jest popularnym brokerem online – i są ku temu powody! Platforma Plus500 opiera się na intuicyjnym oprogramowaniu, z którego można korzystać zarówno w trybie online, jak i offline. Plus500 pozwala otwierać pozycje na rosnące i spadające kursy wymiany walut. Jeśli chcesz poćwiczyć bez narażania się na koszty, skorzystaj z ich bezpłatnego, nieograniczonego konta demonstracyjnego. Mądrze będzie wykorzystać tę możliwość, zanim zaczniesz używać prawdziwych pieniędzy.

Dlaczego Plus500? Przyjazne i wygodne w obsłudze oprogramowanie  szeroki wybór papierów wartościowych. Dzięki Plus500 otrzymasz darmowe konto demo z wirtualnym kapitałem 40 000 USD.

Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu demonstracyjnemu platformy Plus500 wypróbujesz przeróżne funkcje handlowe. Załóż konto już teraz >>> Pamiętaj, że 80% detalicznych kont CFD traci swoje pieniądze.

Plus500 oprogramowanie derywaty

Oprogramowanie brokera Plus500.
Przykładowa wartość cen

 

Markets.com: handluj jak profesjonalista

Coś, co zdecydowanie wyróżnia Markets.com to dostęp do wszelkiej maści złożonych narzędzi analitycznych, które korzystnie wpłyną na twoje osiągi. Kolejną z zalet Markets.com jest szeroki wybór zbywalnych akcji CFD.

Markets.com oferuje szeroką gamę pakietów oprogramowania, a także dostęp do darmowego konta demonstracyjnego. Załóż bezpłatne konto demo >>>

Dlaczego Markets.com?       Zaawansowane narzędzia analityczne    Profesjonalne wsparcie    Darmowe konto demonstracyjne    Bogata oferta opcji handlowych.

rynki makler webtrader

ZuluTrade: handluj automatycznie

Usługi ZuluTrade nie kolidują z innymi platformami brokerskimi, takimi jak Plus500, czy eToro. Podobnie jak w przypadku eToro, tak i tutaj, trader może śledzić poczynania innych inwestorów i automatycznie otwierać skopiowane pozycje. Pamiętaj, warto porównać operacje przeprowadzane przez różnych inwestorów, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki!

ZuluTrade dostarcza całe mnóstwo różnorodnych informacji, na których podstawie porównasz poczynania obserwowanych inwestorów. Przekonaj się sam, jak działa zautomatyzowany handel, zakładając konto demonstracyjne. Takie konto demo stwarza środowisko wolne od ryzyka, w którym bezstresowo sprawdzisz, na co Cię stać.  Załóż całkowicie bezpieczne konto (demo) już teraz >>

Dlaczego ZuluTrade?  Handel zautomatyzowany    Ranking traderów    darmowe konto demonstracyjne     interfejs przyjazny użytkownikowi

Ranking brokerów: jak wybrać brokera skrojonego na miarę własnych potrzeb

Wybór odpowiedniego brokera powinien uwzględniać twoje osobiste potrzeby. Niemniej jednak istnieją pewne kwestie, które zawsze warto wziąć pod uwagę, szukając swojej biznesowej „drugiej połówki”. Z reguły brokerzy znacznie różnią się od siebie w kwestiach, takich jak łatwość obsługi interfejsu, prowizje, czy funkcjonalność. Mając na względzie swoje własne dobro, zanim zapadnie klamka, warto rozważyć w sercu aspekty, które widziałbyś u swojego potencjalnego brokera.

Kiedy już wszystko stanie się jasne i wyłonisz hierarchię swoich wartości, radzimy sporządzić tabelkę porównawczą. Uporządkuj swoje spostrzeżenia według stopnia ważności, przyjrzyj się różnym funkcjom oferowanym przez brokerów i znajdź platformę, która jest dla Ciebie najodpowiedniejsza.

Po czym poznać dobrego brokera?

 • Opłaty: Czy usługi danego brokera są przystępne cenowo? Upewnij się, czy otrzymasz zwrot z inwestycji!
 • Możliwości: czy broker zapewnia dostateczne metody analizy, odpowiednie dla twojego stylu inwestowania?
 • Zakres oferty: czy oferta brokera obejmuje wystarczająco szeroki zakres papierów wartościowych w porównaniu do konkurencji?
 • Intuicyjna obsługa: czy oprogramowanie jest łatwe w użyciu?
 • Wsparcie: czy możesz skontaktować się z brokerem w celu otrzymania pomocy?

Koniec końców, najlepiej jest wypróbować co najmniej kilku brokerów. Utwórz bezpłatne konta demonstracyjne na różnych platformach i sprawdź, gdzie czujesz się jak ryba w wodzie!

Porównuj brokerów na podstawie oferowanych funkcji

Jeśli szukasz maklera giełdowego, wybitnego w określonej dziedzinie, to sprawdź niniejszą specjalną listę kontrolną. Stworzyliśmy listę najlepszych brokerów dla każdego z poszczególnych obszarów.

Gdzie inwestować z niskimi opłatami?

Jeśli chcesz inwestować z głową, warto odnaleźć brokera, który nie pobiera drakońskich opłat. W przypadku aktywnego handlu rozsądnym wyborem będzie Plus500 lub eToro. Niemniej jednak przy bezpośrednim zakupie akcji szala przechyla się na korzyść eToro.

“Chcę korzystać z oprogramowania przyjaznego użytkownikowi”

Jeśli przykładasz wagę do oprogramowania intuicyjnego i przyjaznego dla użytkownika, to potencjalny broker powinien spełniać związane z tym wymogi. W przypadku handlu aktywnego platforma Plus500 będzie strzałem w dziesiątkę, a z kolei przy bezpośrednim zakupie akcji radzimy skorzystać z eToro.

“Wymagam obsługi klienta na wysokim poziomie”

Jeśli liczy się dla Ciebie bezpośredni kontakt na żywo z obsługą klienta, nie pożałujesz, decydując się na platformę DEGIRO. Z drugiej strony, gdy live czat zaspokaja twoje potrzeby, to zarówno Plus500, jak i eToro sprostają twoim oczekiwaniom.

“Chcę, żeby oprogramowanie było profesjonalne”

Jeśli jesteś typem analityka, będziesz potrzebować dostępu do kompleksowego oprogramowania. Handlując aktywnie, warto wziąć pod uwagę platformę Plus500, której oprogramowanie jest w stanie zaspokoić potrzeby większości potencjalnych traderów. Niemniej jednak w przypadku inwestycji długoterminowych software eToro wysuwa się na pierwszy plan.

Tutorial Plus500: naucz się, jak handlować

Nie zapomnij, że możesz stracić pieniądze na handlu

W niniejszym artykule dowiesz się, jak dokonywać transakcji, korzystając z platformy Plus500. Omówimy zasadę działania oprogramowania Plus500 krok po kroku i pokażemy, jak dokonać wykonać pierwszą transakcję. Treść zawiera całe mnóstwo cennych informacji, które pomogą Ci w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

W niniejszym tutorialu omówimy: jak działa platforma Plus500?

Jak utworzyć konto na platformie Plus500?

Niniejszy tutorial wykorzystuje oprogramowanie Plus500 jako przykład. Plus500 to jedna z najlepszych platform brokerskich, która sprawdza się wyjątkowo dobrze w przypadku aktywnie spekulujących inwestorów. Rejestrując nowe konto Plus500, otrzymasz dostęp do bezpłatnego demo z wirtualnym kapitałem 40.000 USD! Wersja demonstracyjna umożliwia przetestowanie wszystkich funkcji serwisu bez ponoszenia ryzyka. Demo jest nieograniczone czasowo. Oto największe zalety platformy Plus500:

 • Nieograniczone i bezpłatne ćwiczenia w ramach demo
 • Możliwość handlu wszystkimi znanymi akcjami CFD
 • Założenie konta trwa zaledwie 3 minuty

Chcesz utworzyć konto na platformie Plus500? Kliknij poniższy przycisk i zarejestruj bezpłatne konto próbne:

Wciśnięcie przycisku umożliwi Ci natychmiastowe utworzenie bezpłatnego konta demo. 80% inwestorów detalicznych ponosi straty, handlując za pomocą Kontraktów CFD za pośrednictwem tego brokera.

Klikając powyższy przycisk, utworzysz bezpłatne konto demo w okamgnieniu. Zostaniesz poproszony o dwie rzeczy: podanie aktualnego adresu e-mail oraz utworzenie hasła. Istnieje również możliwość zalogowania się poprzez konta Facebook lub Google.

Otwarte konto Plus500

Część 1: Oprogramowanie Plus500

W niniejszym artykule wyjaśnimy, jak korzystać z oprogramowania Plus500 online, co więcej, dowiesz się, jak błyskawicznie otwierać i zamykać pozycje. Ponadto, omówimy kilka innych ważnych aspektów związanych z inwestowaniem na platformie Plus500:

Plus500: objaśnienie oprogramowania

Oprogramowanie Plus500 jest niezwykle przyjazne użytkownikowi. W górnej części interfejsu z łatwością odnajdziesz udział CFD, którym chcesz obracać. Ponadto, na pasku górnym wyświetlane są informacje na temat salda twojego konta, dzięki którym możesz śledzić ilość pozostałych środków.

Obszar środkowy jasno przedstawia ogólny zarys kursów poszczególnych akcji. Przeglądając ten ekran, sprawdzisz ceny zakupu i sprzedaży interesujących Cię akcji. Złożenie zlecenia odbywa się za jednym kliknięciem. Akcje można również przeglądać według określonych kategorii. Poniższy przykład przedstawia wszystkie waluty w kategorii Forex.

Plus500 Forex CFDs

Przykładowa wartość cen

W dolnej części interfejsu znajduje się wykres wybranych kontraktów CFD. Grafika przedstawia wahania kursu w różnych okresach czasowych. Możesz przeprowadzić swoje własne analizy na wykresie, korzystając ze wskaźników technicznych.

Podręcznik wykresu Plus500

Otwieranie pozycji

Jeśli chcesz handlować w ramach Plus500, jedną z opcji jest otwarcie pozycji na udział lub towar. Otwierając pozycję, zawsze masz dwie możliwości do wyboru.

Kup akcje Plus500

Illustrative prices

Po kliknięciu przycisku „kup” lub „sprzedaj” pojawi się okienko zlecenia. Okienko to pozwala na określenie ilości akcji CFD, którymi zamierzasz obracać. Klikając przycisk „kup”, automatycznie otworzysz pozycję. Ponadto, możesz skorzystać ze zlecenia. Wybierając opcję kup, kiedy stawka wyniesie, wskazujesz cenę, przy której pragniesz automatycznie otworzyć pozycję.

Zasada ogólna: za każdym razem staraj się korzystać z automatycznego zamykania pozycji w celu ograniczenia strat. To nic innego niż ustalony poziom cenowy, przy którym automatycznie poniesiesz swoją stratę. Wybierając opcję zamknij przy stracie, będziesz mógł wykorzystać tę niezwykle praktyczną funkcję. Co więcej, automatyczne zamykanie pozycji jest również możliwe w przypadku osiągnięcia określonego zwrotu z inwestycji.

Zamów ekran samouczka Plus500

Illustrative prices

Zanim podejmiesz inwestycję za pośrednictwem Plus500, koniecznie zapoznaj się z informacjami dodatkowymi. Odnajdziesz tam minimalną liczbę jednostek dla danej inwestycji. W poniższym przykładzie minimalna ilość dla akcji CFD Tesla wynosi 0,5.

Co więcej, w informacjach dodatkowych odnajdziesz możliwą do zastosowania dźwignię finansową. Korzystając z dźwigni 1:5, wystarczy, że pokryjesz jedynie 20% całej kwoty inwestycji z własnej kieszeni. Proporcja 1:5 oznacza, że inwestujesz 100 USD, aby obrócić kwotą 500 USD. Niemniej jednak takie działanie zwiększa zarówno potencjalny zysk, jak i ryzyko. Jeśli cena wzrośnie o 1 USD, twój zysk wyniesie 5 USD, ale z drugiej strony, kiedy nastąpi spadek 1 USD, stracisz 5 USD. Niniejszy artykuł zdradza więcej szczegółów na temat inwestowania z wykorzystaniem dźwigni finansowych.

Ponadto, w tej zakładce odnajdziesz informacje na temat widełek cenowych (z ang. spread). Spread określa twoje rzeczywiste koszty transakcji.

Informacje o akcjach Plus500 CFD
Ceny poglądowe

Każdy kontrakt CFD zawiera dodatkowe informacje, które mogą zostać wyświetlone, a obejmują one: walutę bazową, dobową prowizję z tytułu finansowania, wymagania marżowe, datę ważności oraz sesje giełdowe. Rzućmy teraz okiem na wspomniane terminy.

Waluta bazowa

To waluta, względem której obracany jest kontrakt CFD. Przykładowo, transakcje dotyczące akcji w spółkach amerykańskich są dokonywane w dolarach.

Dobowa prowizja z tytułu finansowania

To prowizja naliczana, kiedy utrzymujesz pozycję otwartą przed zamknięciem sesji giełdowej. Czas opłaty należy rozumieć jako czas, po którym zostanie naliczona prowizja. Czy w tej chwili twoja pozycja jest nadal otwarta? W takim razie poniesiesz dodatkowe koszty.

Dobowa prowizja z tytułu finansowaniazakup (buy) jest naliczana od momentu nabycia udziału, a prowizja – sprzedaż (sell) od chwili zbycia akcji.

Wymagania marżowe

Wstępna marża wskazuje kwotę, którą musisz dysponować, aby otworzyć pozycję. Z kolei obowiązkowy depozyt zabezpieczający oznacza minimalną kwotę wymaganą do utrzymania pozycji otwartej. W tym przypadku jest to 10%.

W praktyce oznacza to, że saldo twojego konta musi wynosić co najmniej 100 USD, jeśli chcesz obrócić akcjami CFD na kwotę 1000 USD. Nie spełniasz tego warunku? W takim razie musisz zdeponować dodatkowe środki, aby twoja pozycja została automatycznie zamknięta. Takie działanie jest również znane jako wezwanie do uzupełnienia depozytu.

Data ważności

Kontrakty CFD podobnie jak produkty spożywcze mają swoją datę ważności. Kiedy kontrakt CFD ulega przedawnieniu, zostaje automatycznie zamknięty w określonej chwili bez względu na to, czy jest to pozycja korzystna, czy też przynosząca stratę. Na ogół daty ważności CFD dotyczą kryptowalut.

Sesja giełdowa

Innymi słowy jest to okres, w którym możesz obracać udziałem.

Zarządzanie pozycjami i zleceniami

Pasek menu po lewej stronie interfejsu oprogramowania to strefa zarządzania wszelkimi transakcjami. Menu otwartych pozycji wyświetla wszystkie rozpoczęte transakcje. Menu zleceń przedstawia złożone zlecenia. Menu pozycji zamkniętych pokazuje wyniki osiągnięte dzięki poczynionym inwestycjom.

Pozycje otwarte przedstawiają osiągi twoich pozycji w czasie rzeczywistym. Wynik staje się ostateczny wyłącznie, kiedy następuje zamknięcie pozycji. Wtedy to zysk lub strata zostają dodane do twojego salda.

Przed otwarciem pozycji warto opracować szczegółowy plan działania. Odradza się wprowadzanie zmian w aktywnych inwestycjach, to jedyny sposób zapewniający działalność handlową w granicach zdrowego rozsądku. Niemniej jednak emocje często biorą górę nad rozumem… każdy inwestor, prędzej czy później musi się z tym zmierzyć.

Zarządzaj ryzykiem na platformie Plus500

Otwierając pozycję, możesz skorzystać z funkcji automatycznego zamykania w celu ograniczenia strat (z ang. stop loss) oraz realizacji zysku (z ang. take profit). Funkcja stop loss określa moment, w którym automatycznie ponosisz stratę, a z kolei take profit oznacza chwilę, kiedy automatycznie zgarniasz zysk. Warto stosować stop loss w przypadku każdej podejmowanej inwestycji, dzięki temu zawsze będziesz świadomy, jaka strata maksymalna wiąże się z określonym działaniem!

Jeśli pragniesz, aby twoje inwestycje były korzystne, należy ustawić wartość take profit dwa razy wyżej od stop loss. Przykładowo, kiedy chcesz stracić maksymalnie 10 USD na otwartej pozycji i potencjalnie zarobić 20 USD, będziesz musiał podjąć właściwą decyzję w 50% przypadków. Zarządzanie ryzykiem to nieodłączny element prowadzenia działalności handlowej.

Wyjaśnijmy to na przykładzie hipotetycznej inwestycji. Załóżmy, że chcesz otworzyć pozycję na udział w kwocie 10 USD. Przeprowadziłeś wymaganą analizę i spodziewasz się wzrostu ceny do 15 USD. Zakładasz, że na tej pozycji nie chcesz stracić więcej niż 2,50 USD, tak więc stosujesz automatyczne zamykanie pozycji (stop loss) przy 2,50 USD. To właśnie jest przykład inwestycji z korzystnym stosunkiem ryzyka do zysku.

Wpłacanie i wypłacanie pieniędzy w ramach Plus500

Zanim wejdziesz do gry na prawdziwe pieniądze, musisz zasilić swoje konto Plus500. Minimalna kwota depozytu wynosi 100 USD. Przed dokonaniem wpłaty zostaniesz poproszony o potwierdzenie swojej tożsamości. Jest to obowiązkowa procedura w świetle prawa regulującego przepisy odnośnie do rachunków inwestycyjnych. Na całe szczęście jest to jednorazowy proces.

Wypłata środków to pestka! Aby dokonać wypłaty, wystarczy kliknąć przycisk „wypłać”. Zysk zostanie przelany na twoje konto bankowe w ciągu kilku dni roboczych!

Instrukcja wpłaty pieniędzy Plus500

Ogólne wskazówki odnośnie do Plus500

 • Zacznij od deponowania skromnych sum, aby na spokojnie przywyknąć do obrotu prawdziwymi pieniędzmi.
 • Ćwicz jak najwięcej i nieustannie analizuj swoje sukcesy i porażki; ucz się na własnych błędach.
 • Zawsze korzystaj z funkcji stop loss (automatyczne zamykanie pozycji w celu ograniczenia strat) za każdym razem, a unikniesz dotkliwych strat.

Część 2: Jak działa rynek papierów wartościowych?

W drugiej części tutorialu poświęconego platformie Plus500 skupimy się na szczegółach, tajnikach oraz prawach rządzących rynkiem papierów wartościowych. To szalenie istotne, aby zrozumieć filozofię stojącą za obrotem akcjami oraz metodę ustalania kursów. Dysponując taką wiedzą, zrozumiesz, jak optymalnie wykorzystać możliwości, które daje Plus500.

Gra o tron: czyli popyt kontra podaż

Kurs każdego kontraktu CFD w ramach oprogramowania Plus500 jest wynikiem starcia pomiędzy popytem i podażą. Przy zwiększającej się liczbie ludzi chętnych na zakup określonych akcji, cena również idzie w górę. Z kolei, jeśli każdy pragnie pozbyć się danych udziałów, kurs z prawdopodobnie pójdzie w dół.

Mając to na uwadze, można wywnioskować, że bycie sprawnym inwestorem wcale nie polega na prześcignięciu pozostałych graczy, tylko na dopasowaniu swoich działań i zachowania do sytuacji na rynku. Postaraj się wczuć w tok myślenia przeciętnego Kowalskiego.

Reagowanie na aktualności

Inwestowanie to nic innego niż gra psychologiczna. Na ogół ciężko przewidzieć zachowanie konkretnej jednostki, ale w przypadku całej grupy sprawa staje się znacznie łatwiejsza. Podczas inwestowania zaleca się rozumowanie na zasadzie przeciętnego Kowalskiego.

Należy analizować i zapamiętywać ruchy poszczególnych inwestorów, a tym samym unikać zachowania, które z pozoru wydaje się racjonalne. Wartość udziału niekoniecznie odzwierciedla realną wartość stojącą za daną spółką. Człowiek to zwierzę stadne, więc postaraj się funkcjonować jako część określonej grupy. Po publikacji złych wiadomości, kursy na ogół szybują w dół w okamgnieniu.

Doskonałym przykładem jest pandemia Covid-19, która nastąpiła w 2020. Jej efektem jest społeczna izolacja o zasięgu ogólnoświatowym. W tym czasie całe mnóstwo firm zaprzestało prowadzenia działalności gospodarczej. W konsekwencji inwestorzy rozpoczęli wyprzedaż swoich akcji na skalę masową, a co za tym idzie, kursy dramatycznie spadły.

złe wieści wpływają na kurs akcji

Kiedy na forum ogólnym pojawiają się negatywne informacje, doświadczony inwestor podejmuje odpowiednie kroki. Pamiętaj, ludzie często pozbywają się akcji pod wpływem paniki, a złe wieści odciskają swoje piętno na cenach akcji. Mając to na uwadze, będziesz w stanie przewidzieć nadchodzący spadek kursów.

Idąc tym tokiem rozumowania, można założyć, że ta sama strategia z powodzeniem zostanie obrana w przypadku konkretnego udziału. Negatywne aktualności równie dobrze mogą być powodem krachu określonych akcji. Przykładowo, kiedy świat obeszła wieść o fałszowaniu wyników sprzedażowych przez spółkę Luckin Coffee, ceny jej akcji dramatycznie spadły o 80%, w niespełna jeden dzień!

Samouczek dotyczący artykułów o awariach

Patrząc z drugiej strony, pozytywne wieści również mają ogromny wpływ na sytuację rynkową. W czasie rozkwitu gospodarki rynek papierów wartościowych też przeżywa swoje „tłuste” chwile. Spółka publikująca wspaniałe statystyki najprawdopodobniej wywoła wzrost cen swoich akcji. Niemniej jednak spadek wartości spowodowany niekorzystną aktualnością jest znacznie gwałtowniejszy niż jej wzrost po ogłoszeniu dobrych wieści.

Niestabilności rynkowej

Inwestowanie w ramach platformy Plus500 ma wiele zalet i z pewnością jedną z nich jest możliwość zarabiania na niestabilności rynkowej lub wahaniach kursów. Należy pamiętać, że podczas inwestycji możesz zarobić dużo pieniędzy, ale także sporo ich stracić. Zawsze istnieje ryzyko związane z handlem, dlatego miej na uwadze, że możesz stracić swoje pieniądze, szczególnie jeśli nie jesteś zaznajomiony z brokerem lub instrumentem, którym chcesz handlować. Złe wiadomości są niekoniecznie złe dla inwestorów spekulujących aktywnie na rynkach giełdowych.

Plus500 pozwala na otwieranie tzw. pozycji krótkich, co daje możliwość składania zleceń przy spadku cen. Rynki znajdujące się na skraju krachu mogą okazać się doskonałym środowiskiem dla inwestorów korzystających z platformy Plus500.

Wobec tego rodzi się pytanie – skąd mieć pewność, że nastał odpowiedni czas na otwarcie inwestycji? W pozostałej części naszego podręcznika na temat Plus500 omówimy, w jak zaplanować swoje inwestycje w odpowiedni sposób.

Część 3: Rynek i poziomy horyzontalne

Po przedstawieniu szczegółów dotyczących oprogramowania Plus500 nadszedł czas, abyśmy przyjrzeli się z bliska procesom decyzyjnym. Niniejsza część samouczka Plus500 zdradza szczegóły odnośnie do inwestowania pod kątem sytuacji panujących na rynku. Jeśli chcesz poprawnie podejść do tematu, musisz odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

Określanie trendu

Platforma Plus500 umożliwia zbliżanie i oddalanie widoku na wykresy. Co więcej, właściciele portalu przewidzieli funkcję regulacji okresów. W przypadku ustawienia co-1-minutę (1-minute) każdy okres wynosi dokładnie 60 sekund, podczas gdy ustawienie co-1-tydzień wydłuża ten okres do jednego tygodnia. Dłuższe okresy są niezwykle pomocne, jeśli chodzi o przewidywanie przyszłych struktur cenowych.

W przypadku każdej osi czasowej zawsze istnieje możliwość podglądu sytuacji na rynku. Przeanalizuj stawki w perspektywie dłuższego okresu, aby określić ogólny trend. Istnieją trzy podstawowe tendencje giełdowe:

 • Trend Zwyżkowy: cena ogólnie idzie w górę; oczekujesz odpowiedniej chwili na zakup.
 • Tendencja Zniżkowa: cena ogólnie spada; oczekujesz odpowiedniej chwili na sprzedaż.
 • Konsolidacja: cena lawiruje pomiędzy dwoma określonymi punktami; w takiej chwili nie istnieje żaden trend.

trend wzrostowy

Przykład wyraźnego trendu zwyżkowego

trend spadkowy

Przykład wyraźnej tendencji zniżkowej

Handel na podstawie trendów

Jeśli na rynku występuje wyraźny trend, należy za nim podążać. Kiedy korzystasz z oprogramowania Plus500 i zauważysz, że cena idzie w górę, powinieneś dokonać zakupu; w odwrotnym przypadku należy sprzedać udział. Pamiętaj, nie należy otwierać pozycji na przysłowiowego Janusza!

Przy otwieraniu pozycji najlepiej kierować się powodami natury technicznej. Jak tylko pojawia się trend, cena zaczyna za nim podążać. Takie zjawisko nazywamy impulsem. Po impulsie następuje nieznaczny spadek ceny, czyli tzw. korekta.

retracements

Szansa na sukces sięga zenitu, kiedy otwierasz pozycję zaraz po korekcie. W czasie trendu zwyżkowego należy dokonać zakupu niezwłocznie po chwilowym spadku, a podczas tendencji zniżkowej sprzedaż powinna odbyć się zaraz po chwilowym wzroście. Możesz śmiało trzymać się tej strategii, aż do chwili, w której dojdzie do odwrócenia trendów, innymi słowy do momentu zmiany kierunku tendencji.

impuls retracement forex

Rozpoznawanie poziomów horyzontalnych

Z pewnością zadajesz sobie pytanie – w jaki sposób wyczuć odpowiedni moment na dokonanie transakcji? Otóż kluczem do sukcesu są poziomy horyzontalne. Poziom horyzontalny to, innymi słowy, poziom, wielokrotnie osiągany przez cenę, ale jednocześnie przez nią nieprzekraczany. Niższy poziom horyzontalny w czasie trendu zwyżkowego nazywany jest wsparciem (z ang. support), a z kolei wyższy poziom horyzontalny podczas tendencji zniżkowej określamy mianem oporu (z ang. resistance).

Oprogramowanie Plus500 umożliwia nakreślanie poziomów horyzontalnych. Aby aktywować tę funkcję, skorzystaj z trzeciej ikony na górze wykresu.

Samouczek Horizontals Plus500

Otwierając pozycję na poziomie horyzontalnym, zwiększasz swoją szansę na korzystną transakcję. Jedno z najważniejszych zadań tradera to oczekiwanie na zmianę ceny w określonym kierunku, a chcąc nie chcąc, to zdarza się najczęściej właśnie w tym momencie! Nic w tym dziwnego, poziomy horyzontalne przeciągają się w czasie i są osiągane wielokrotnie, co czyni z nich o wiele bardziej wymierny wskaźnik od przeciętnych poziomów osiąganych zaledwie parę razy.

Od czasu do czasu zdarza się, że rola poziomu horyzontalnego nabiera innego charakteru po nastaniu tzw. wyłamania (z ang. break-out). Opór może zmienić się we wsparcie i na odwrót. To niezwykle praktyczna sytuacja, która pokazuje, czy dane działanie zostało powtórzone, kiedy określony poziom został ponownie osiągnięty.

przykład poziomu poziomego Instrukcja Plus500

Special situation: consolidation

Przypadek szczególny: konsolidacja

Oprócz trendów zwyżkowych i tendencji zniżkowych, na rynku dochodzi również do tzw. konsolidacji. W tym przypadku kurs waha się pomiędzy dwoma poziomami horyzontalnymi. W trakcie konsolidacji najkorzystniej jest kupować przy niższych poziomach horyzontalnych i sprzedawać przy wyższych.

konsolidacja

Konsolidacja: kupuj przy niskich poziomach, sprzedawaj przy wyższych

Część 4: manewr cenowy i odpowiednie wyczucie czasu

Następna część tutorialu inwestycyjnego Plus500 zdradza, jak wykorzystywać wykresy świecowe w celu poprawy osiągów.

Korzystanie z wykresów świecowych

Linia na wykresie nie zdradza zbyt wielu informacji. To główny powód, przez który wydajni inwestorzy decydują się na wykresy świecowe. Tego rodzaju wykresy pomagają rozpoznawać tzw. manewr cenowy, który z kolei znacznie ułatwia przewidywanie przyszłych zmian. Oprogramowanie Plus500 pozwala na przejście w tryb wykresów świecowych, wystarczy kliknąć przycisk zaprezentowany poniżej.

Instrukcja świeczników Plus500

wyjaśnienie świecznikaWykres świecowy zawsze dotyczy konkretnego okresu. Przykładowo, może obrazować zmiany kursu w ciągu pojedynczej sesji giełdowej. Świeca składa się z wypełnionego kolorem korpusu oraz wystającego z niego cienia.

Kolor korpusu zależy od tego, czy tendencja rynkowa jest zwyżkowa, czy też zniżkowa. Czerwony wskazuje na cenę zamkniętą niżej, a zielony na zamkniętą wyżej.

Cień wskazuje na to, jaka cena została osiągnięta w danym okresie; czyli jak wysoko, lub jak nisko się znalazła.

Wykresy świecowe bez tajemnic: wyraźny trend

Takie świece mogą wskazywać na wyraźny trend.

Wysoka / niska próba

hightestPo lewej widać próbę wysoką; jest oznaczona długim cieniem ponad korpusem (minimalnie 2/3). Niska próba jest przeciwieństwem; jej korpus znajduje się w górnej części, a cień jest długi i skierowany w dół. W przypadku próby wysokiej i niskiej kolor nie ma znaczenia.

Obie te próby są silnymi wskaźnikami cenowymi. Obrazują przejścia z pozycji kupujących do sprzedających i na odwrót. W czasie wysokiej próby cena wyraźnie wzrosła, aczkolwiek kupujący wykazali zbyt słabą siłę nabywczą, co z kolei wywołało kolejny spadek. To bardzo mocny sygnał sprzedażowy. Analogicznie próba niska stanowi wyraźny sygnał nabywczy.

Tory kolejowe i bliźniacze wieże

train_tracksTory kolejowe składają się z dwóch (prawie) identycznych świec nakładających się na siebie, pierwsza jest zielona, a druga czerwona. W przypadku wież bliźniaczych sytuacja jest odwrotna, czerwona świeca jest przecięta przez niemalże identyczną świecę zieloną. Taka kombinacja może być interpretowana jako scalona wysoka lub niska próba; dwie świece formują razem wyłamanie zakończone niepowodzeniem.

Tory kolejowe to wyraźny sygnał sprzedażowy, ponieważ sprzedający nabywają od kupujących. Wieże bliźniacze odnoszą się do odwrotnej sytuacji, więc należy je traktować jako silny sygnał nabywczy.

Bycze / niedźwiedzie świece

niedźwiedzie świecePrzytłaczająca świeca bycza składa się ze świecy opadającej, za którą podąża świeca rosnąca przekraczająca zarówno spód, jak i górę świecy. Po spadku wstępnym cena nadal wzrasta; zbyt wielu sprzedających przyłączyło się do grupy, tak więc poziom ten nie mógł zostać utrzymany. Cena spadła, a w konsekwencji niż poprzedniej świecy również został przełamany; to bardzo silny sygnał zakupowy.

Analogicznie, przytłaczająca świeca niedźwiedzia stanowi mocny sygnał zakupowy. Po wzroście następuje wyraźny spadek, gdzie zarówno wyż, jak i niż przekracza poprzednią świecę.

Wykresy świecowe bez tajemnic: świece chwiejne

Tego rodzaju świece mogą wskazywać na brak wyraźnego trendu.

Formacje inside bar

Forex_inside_barFormacje inside bars to bardzo wyraźne wskaźniki niezdecydowania. Inside bar pasują do poprzedzającej świecy; niemniej jednak nie wskazują konkretnego kierunku. Podwójne formacje inside bar są jeszcze bardziej wymiernymi wskaźnikami. W tym przykładzie trzecia świeca pasuje do drugiej. Po wystąpieniu podwójnej formacji inside bar należy oczekiwać silnej zmiany w dół lub w górę.

Świece Doji

Forex_dojibarŚwieca doji to niezwykle wyraźny sygnał niezdecydowania. Doji jest niemalże symetryczna względem środka, kiedy cena idzie w górę lub w dół. W tym okresie niewiele się działo.

Kiedy inwestować?

Informacje przedstawione w niniejszym tutorialu mogą posłużyć do optymalizacji zysków z potencjalnych inwestycji. Zajmując pozycję na poziomie horyzontalnym, zwiększasz swoje szanse na korzystną transakcję. Co więcej, kierując się omówionymi przez nas wykresami świecowymi, dodatkowo sprzyjasz wyczuciu odpowiedniej chwili.

Najlepsze inwestycje są otwierane, kiedy wszystkie „znaki na niebie” na to wskazują, innymi słowy, należy obserwować wskaźniki. Zauważyłeś trend zwyżkowy? W takim razie staniesz przed szansą na sukces, kiedy cena zacznie powracać do poziomu oporu. Jeśli w takiej chwili widzisz świecę na tym poziomie wskazująca na ciągły trend zwyżkowy, najprawdopodobniej jest to najwyższy czas na otwarcie pozycji.

Niemniej jednak pamiętaj, rentowny inwestor nie zawsze musi być nieomylny. Jeśli zdołasz znaleźć złoty środek pomiędzy zyskiem a ryzykiem, kilka porażek nie przeszkodzi Ci w uzyskaniu korzystnego efektu ogólnego.

Pragniesz dowiedzieć się więcej na temat inwestowania?

Właśnie poznałeś podstawy analizy technicznej. Dzięki tej wiedzy będziesz mógł bardziej świadomie inwestować na  Plus500. Dowiesz się więcej na temat wskaźników, zapoznając się z naszym kursem analizy technicznej. Skorzystaj z poniższego przycisku, który przeniesie Cię bezpośrednio do kursu:

Zacznij handlować już teraz!

Przewyższasz wiedzą pozostałych początkujących inwestorów. Pamiętaj, handel nie wymaga nadludzkiej inteligencji; wszystko sprowadza się do radzenia sobie z i zarządzania ryzykiem. Podejmując decyzję inwestycyjną, upewnij się, czy aby na pewno zarobisz więcej, niż jesteś w stanie stracić.

Poszukuj tzw. nagromadzenia czynników, to szalenie istotna kwestia, którą zawsze trzeba mieć na uwadze. Dostrzegłeś przyzwoity manewr cenowy na wyraźnym poziomie horyzontalnym? Zajmij tę pozycję! Nastaw się psychicznie na sporadyczne wtopy, nie zawsze da się wygrywać. Nikt nie jest w stanie przewidzieć cen ze 100% skutecznością. W związku z tym korzystaj funkcji automatycznego zamykania pozycji w celu ograniczenia strat (stop loss)!

Pragniesz stać się jeszcze lepszym traderem? Najwyższy wziąć się do dzieła! Jeszcze nie utworzyłeś konta? Kliknij poniższy przycisk i utwórz bezpłatne konto demo na platformie Plus500:

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.