Jak kupić akcje Singapuru (2023) - inwestuj w Singapur

Singapur jest jednym z głównych ośrodków gospodarczych w Azji. Mimo niewielkich rozmiarów, przez to małe miasto-państwo przepływa mnóstwo pieniędzy. Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w singapurską gospodarkę, interesującym rozwiązaniem może być zakup znanych singapurskich akcji. W tym artykule przeczytasz, jak i gdzie inwestować w Singapurze.

Gdzie kupować i sprzedawać akcje singapurskie?

W Singapurze zainwestujesz, kupując akcje lub ETF-y na indeksie. Poniżej przedstawiamy brokerów oferujących najkorzystniejsze warunki przy obrocie akcjami spółek Singapuru:

BrokerInformacjeRecenzja
eToro Kupuj Singapurskie akcje bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Singapurskie akcje! 86% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.

Investing in Singapore.

Kurs dolara singapurskiego

Kurs walutowy to szalenie istotny czynnik wpływający na opłacalność inwestowania w Singapurze. Gdy twoja waluta radzi sobie stosunkowo słabo, możesz ponieść stratę, jeśli ceny singapurskich akcji wzrosną. Co więcej, należy bacznie śledzić sytuację gospodarczą na świecie.

Ponadto, należy wziąć pod uwagę dodatkowe koszty transakcji. Wielu brokerów pobiera prowizję przy wymianie walut.

Dlaczego warto inwestować w akcje singapurskie?

Wzrost kapitału

Przy inwestowaniu długoterminowym masz szansę na zysk, jeśli wzrośnie wartość twoich akcji. Ceny akcji są określane przez grę podaży i popytu. Kiedy popyt na akcje wzrasta, to również rośnie ich cena. Jednym słowem na dłuższą metę zwiększasz szanse na wzrost swojego kapitału.

Dywidenda

Kolejną zaletą inwestowania w akcje singapurskie stanowią wypłacane dywidendy. Kiedy spółka osiąga zysk, może zdecydować się na wypłacenie jego części w formie dywidendy. Kupując akcje, możesz zbudować stały dochód.

Dywersyfikacja

Wskazane jest maksymalne rozłożenie ryzyka. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko straty, kiedy dany sektor lub region osiąga gorsze wyniki. Kupując akcje spółek z Singapuru, dodatkowo dywersyfikujesz swoje ryzyko, dzięki czemu masz szansę na lepsze wyniki.

Płynność finansowa

Singapur jest centrum finansowym cieszącym się dużym zainteresowaniem międzynarodowym. Co więcej, akcje na singapurskiej giełdzie są płynne, dzięki czemu obraca się nimi z łatwością.

Przejrzystość

Giełda papierów wartościowych w Singapurze jest wiarygodna. W dowolnej chwili możesz sprawdzić wyniki akcji notowanych na tej giełdzie.

Jak kupić swoje pierwsze singapurskie akcje?

Inwestowanie w Singapur jest możliwe z dowolnego miejsca na świecie! W tym krótkim przewodniku powiemy, jak kupić akcje na giełdzie w Singapurze.

Krok 1: Załóż konto u brokera

Najważniejszy pierwszy krok - załóż rachunek obrotowy u brokera. Na całe szczęście nie musisz koniecznie otwierać rachunku brokerskiego bezpośrednio w Singapurze. Możesz kupić akcje notowane na indeksie giełdowym tego kraju z dowolnego miejsca na świecie.

Ze względu na wszechstronne możliwości najlepiej otworzyć konto u brokera międzynarodowego. Z myślą o tobie zestawiliśmy najlepszych brokerów:

Krok 2: Opracuj strategie

Kupowanie i sprzedawanie akcji na Jana to nie najlepszy pomysł pod słońcem. Zanim zaczniesz inwestować w Singapurze, koniecznie opracuj własną strategię inwestycyjną. Zacznij od ustalenia jasnego celu: co chcesz osiągnąć i jakie ryzyko jesteś w stanie przy tym podjąć. Bez jasno określonego celu nie da się rozpocząć skutecznego inwestowania.

Dobrą metodą inwestowania jest stosowanie strategii uśredniania kosztów w dolarach. Zamiast inwestować wszystko na raz, inwestujesz okresowo stałą kwotę na singapurskiej giełdzie. W ten sposób unikniesz inwestowania w złym czasie i poniesienia dotkliwej straty.

Pamiętaj, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem. W krótkim okresie czasu można ponieść ogromne straty. Dlatego inwestuj tylko z pieniędzmi, na których stratę możesz sobie pozwolić i uzbrój się w cierpliwość.

Krok 3: Zastanów się, w co chcesz inwestować

To błędne przekonanie, że handlować akcjami można tylko z brokerem. Wielu inwestorów woli opcję inwestowania w ETF-y niż w pojedyncze akcje. Dzięki ETF inwestujesz w cały koszyk akcji z Singapuru. To solidna dywersyfikacja ryzyka przy jednoczesnym obniżeniu opłat transakcyjnych.

Krok 4: Otwórz pozycję

Kiedy masz już pewność, którą akcję singapurską kupić, możesz otworzyć pozycję. Możesz wybrać spośród dwóch rodzajów zleceń:

  • Zlecenie rynkowe: Przy zleceniu rynkowym kupujesz akcje natychmiast po obowiązującej cenie.
  • Zlecenie z limitem ceny: Zlecenie z limitem ceny pozwala na kupno akcji po z góry ustalonej cenie.

W przypadku zlecenia rynkowego, akcje zostaną kupione bez względu na wszystko, ale cena zakupu okazać się rozczarowująca. Z kolei przy zleceniu z limitem zachowujesz pełną kontrolę nad ceną, po której kupujesz akcje. Jednak w tym wypadu nie ma pewności, czy w ogóle dojdzie do transakcji.
Buying Singaporean stocks.

Krok 5: Oceniaj swoje postępy

Ważne jest, aby stale oceniać swoją strategię inwestycyjną. Czy Twoja obecna strategia i cel nadal są zgodne z tym, co chcesz osiągnąć? Czy nadal jesteś zadowolony z zakupu i posiadania akcji singapurskich? Zadając sobie te podstawowe pytania, sprawdzisz, czy jesteś na właściwej drodze.