Jak kupić akcje Allianz (2024) – inwestowanie w akcje Allianz

Allianz jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych na świecie. Ta niemiecka firma ma swoje lokalizacje na całym świecie. Rozważasz inwestycję w Allianz poprzez zakup akcji? Następnie przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak to zrobić!

Jak kupić akcje Allianz?

Rozważając zakup akcji Allianz, ważne jest, aby wybrać wiarygodnego maklera giełdowego. Wielu początkujących inwestorów popełnia błąd, inwestując w akcje za pośrednictwem swojego banku, co często jest droższe niż korzystanie z brokera internetowego. Możesz kupić akcje Allianz u jednego z tych brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Allianz! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Allianz bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Allianz przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest cena akcji Allianz?

Jesteś ciekaw ceny akcji Allianz? Poniższy wykres pokazuje, po jakiej cenie można kupować i sprzedawać akcje Allianz:

Informacje o firmie Allianz

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o firmie Allianz.

Ceny akcji Allianz w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli możesz zobaczyć ceny akcji Allianz z ostatnich 5 dni:

Dlaczego kupno akcji Allianz może być interesujące?

  • Globalny zasięg: Allianz jest aktywny w ponad 70 krajach, co oznacza, że problemy w jednym regionie niekoniecznie wywierają presję na wyniki.
  • Silna pozycja: Allianz zbudował mocną pozycję w usługach ubezpieczeniowych i zarządzaniu aktywami.
  • Silna pozycja finansowa: Allianz może poszczycić się dobrymi wynikami finansowymi i zdrowym bilansem.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Allianz?

  • Intensywna konkurencja: Allianz ma do czynienia z konkurencją ze strony takich firm jak AXA, Prudential i Zurich Insurance. Może to ograniczyć zdolność firmy do pobierania wyższych cen za swoje usługi.
  • Zależne od wyników inwestycji: jeśli inwestycje w ramach zarządzania aktywami wypadną słabo, firma może napotkać trudności.
  • Wysokie roszczenia: nieoczekiwane zdarzenia mogą prowadzić do wysokich roszczeń, które mogą kosztować Allianz dużo pieniędzy i wywrzeć presję na cenę akcji.

Jak inwestować w Allianz?

  1. Po pierwsze, otwórz konto u wiarygodnego maklera giełdowego, aby bez żadnych problemów inwestować w Allianz.
  2. Następnie znajdź akcje Allianz w oprogramowaniu transakcyjnym i kliknij „kup”.
  3. Wpisz kwotę, którą chcesz zainwestować. Następnie możesz wysłać zlecenie bezpośrednio na giełdę lub skorzystać ze zlecenia z limitem. W przypadku zlecenia z limitem ustalasz maksymalną kwotę, jaką zamierzasz zapłacić za akcje.
  4. Następnie możesz bezpośrednio monitorować swoją inwestycję w Allianz. Jeśli chcesz sprzedać swoje akcje Allianz, możesz to zrobić, otwierając nowe zlecenie na swoim rachunku maklerskim.

O firmie Allianz

Grupa Allianz z siedzibą w Niemczech jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych na świecie i oferuje ubezpieczenia na życie, majątkowe i zdrowotne. Siedziba firmy znajduje się w Monachium w Niemczech.

Zakup akcji Allianz

Historia Allianz

W momencie powstania w 1890 r. siedziba Allianz znajdowała się w Berlinie. W 1949 roku centralę przeniesiono do Monachium. Pierwsza filia powstała w Londynie pod koniec XIX wieku. Po II wojnie światowej otwarto biuro w Paryżu w latach pięćdziesiątych i we Włoszech w latach sześćdziesiątych. W latach 70. otwarto biura w Holandii, Brazylii, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych.

Allianz na giełdzie

Giełdowy Allianz wchodzi w skład indeksów giełdowych DAX i Euro Stoxx 50. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie.

Spółki przejęte przez Allianz

W latach 80. Allianz przejął brytyjskiego ubezpieczyciela Cornhill Insurance PLC. Spółka nabyła również udziały we włoskim ubezpieczycielu Riunione Adriatica di Sicurità (RAS). W 2006 roku Allianz nabył pozostałe udziały tej spółki.

W latach 90. Allianz przejął amerykańskiego ubezpieczyciela Fireman’s Fund i francuskiego ubezpieczyciela Assurances Générales de France (AGF).

Po przejęciu ubezpieczycieli w Europie Allianz rozszerzył swoją działalność na Azję. Było kilka przejęć i wspólnych przedsięwzięć w Chinach i Korei Południowej.

Allianz posiadał już jedną piątą akcji Dresdner Bank, kiedy nabywał bank w 2001 roku. Allianz chciał sprzedawać swoje ubezpieczenia za pośrednictwem 1200 oddziałów banku. Ponieważ przejęcie nie powiodło się, Allianz sprzedał Dresdner Bank Commerzbankowi w 2009 roku za prawie 10 miliardów euro. Po sprzedaży Allianz nabył 30% udziałów w połączonych Dresdner Bank i Commerzbanku.

Jak widać, Allianz w przeszłości aktywnie kupował i sprzedawał jednostki biznesowe. Inwestując w akcje Allianz, warto śledzić takie wydarzenia, ponieważ akwizycje silnie wpływają na wyniki firmy.

Czy warto kupować akcje Allianz?

To, czy rozsądnie jest kupować akcje Allianz, w dużej mierze zależy od Twojej sytuacji osobistej. Każdy inwestor ma inną tolerancję ryzyka.

Ważna jest dogłębna analiza wyników biznesowych Allianz. Pomoże Ci to określić, czy inwestycja w akcje Allianz może być rozsądna.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *