Jak kupić akcje AT&T? – inwestowanie w akcje AT&T

Czy myślisz o zainwestowaniu w akcje operatora telefonii komórkowej AT&T [symbol akcji=”T” curr=”USD” curr_symb=”$”]? Na tej stronie omawiamy, jak kupić akcje AT&T. Ponadto na tej stronie można również sprawdzić aktualną cenę akcji AT&T.

Jak kupić akcje AT&T?

Oczywiście można również zdecydować się na zakup akcji AT&T na dłuższą metę. AT&T jest popularna ze względu na wysoką i stabilną wypłatę dywidendy.

Szukasz wiarygodnego brokera do zakupu akcji AT&T? Zapoznaj się z poniższym przeglądem:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj AT&T bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w AT&T przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Ile wynosi cena akcji AT&T?

Czy jesteś ciekawy najnowszej ceny akcji AT&T? Na poniższym wykresie można zobaczyć, po jakiej cenie można kupić i sprzedać akcje AT&T.

Dane spółki AT&T

Poniżej znajdują się kluczowe dane firmy AT&T.

Analiza akcji AT&T

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży AT&T ważne jest, aby dokładnie przeanalizować akcje. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak AT&T radziło sobie w minionym okresie.

Ceny akcji AT&T z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji AT&T w ciągu ostatnich 5 dni:

Jak będzie kształtować się cena akcji AT&T w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co analitycy przewidują dla AT&T w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą ruchu cen akcji AT&T i może nie być dokładna.

Jakie są zalety inwestowania w akcje AT&T?

  • Silna pozycja rynkowa: AT&T ugruntowała silną pozycję w branży telekomunikacyjnej, odzwierciedloną w rozbudowanej infrastrukturze sieciowej.
  • Dywersyfikacja: AT&T coraz bardziej dywersyfikuje swoją działalność. Na przykład, spółka przejęła różne firmy z branży mediów i rozrywki, takie jak WarnerMedia. Takie przejęcia zmniejszają ryzyko związane z inwestowaniem w AT&T.
  • Nacisk na innowacje: AT&T kładzie nacisk na innowacje i poczyniła znaczące inwestycje w technologię 5G.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje AT&T?

  • Zależność od telekomunikacji: Przychody AT&T w dużej mierze zależą od branży telekomunikacyjnej.
  • Konkurencja: AT&T stoi w obliczu silnej konkurencji ze strony firm takich jak Verizon i T-Mobile.
  • Regulacje: AT&T podlega surowym regulacjom rządowym. Zmiany w tych regulacjach mogą wywierać presję na rentowność spółki.

Kto stanowi główną konkurencję dla AT&T?

Jak inwestować w akcje AT&T?

AT&T może być interesującą inwestycją. Zanim będziesz mógł zainwestować w akcje AT&T, musisz najpierw założyć konto u wiarygodnego maklera giełdowego. Brokerzy oferują różne usługi, dlatego ważne jest, aby poświęcić czas na porównanie opcji.

Po otwarciu rachunku inwestycyjnego możesz bezpośrednio wybrać akcje AT&T w oprogramowaniu handlowym. Następnie wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i kliknij „kup”, aby wysłać zlecenia na giełdę.

Akcje będą widoczne bezpośrednio na rachunku inwestycyjnym. W ten sposób możesz śledzić swoje pozytywne lub negatywne wyniki i odpowiednio podejmować aktywne działania.

Kup akcje AT&T

Na temat  AT&T

AT&T Inc. działa na rynku lokalnych, międzystrefowych i mobilnych usług telefonicznych w Stanach Zjednoczonych. Na tym rynku ta firma telekomunikacyjna jest największym dostawcą usług telefonicznych i transmisji danych dla innych, często mniejszych, firm telekomunikacyjnych. Siedziba firmy znajduje się w Dallas w Teksasie od czerwca 2008 roku.

Historia spółki

Historia AT&T rozpoczyna się w 1879 roku, kiedy Alexander Graham Bell założył Bell Telephone Company. Wraz ze swoim teściem Gardnerem Greenem Hubbardem uzyskał patent na telefon. W 1885 roku wraz z teściem założył American Telephone and Telegraph Company. Firma ta przejęła Bell Telephone Company i stała się wiodącą firmą telefoniczną w Stanach Zjednoczonych. Firma została później przemianowana na AT&T Corporation.

W 1984 roku AT&T Corporation została zmuszona do podziału na kilka mniejszych części regionalnych. Podział ten złamał monopol firmy. Nowo utworzone spółki regionalne zostały nazwane Regional Bell Operating Companies, znane również jako „Baby Bells”.

Przejęte firmy

Partnerstwo z Apple

W 2007 roku AT&T zawarła umowę z gigantem elektronicznym Apple. Dzięki tej umowie AT&T stała się wyłącznym dostawcą popularnego iPhone’a w Stanach Zjednoczonych.

Nieudane przejęcie T-Mobile

W marcu 2011 roku AT&T ogłosiła zamiar przejęcia T-Mobile USA od Deutsche Telekom za 39 miliardów dolarów w gotówce i akcjach. Przejęcie to uczyniłoby AT&T jedyną siecią GSM w Stanach Zjednoczonych. Przejęcie zostało jednak zablokowane przez amerykański Departament Sprawiedliwości.

Przejęcie DIRECTV

Przejęcie DIRECTV zostało zakończone w lipcu 2015 roku. Dzięki temu przejęciu, które kosztowało AT&T 49 miliardów dolarów, firma stała się największym dostawcą płatnej telewizji. Przejęcie to zmniejszyło zależność AT&T od przychodów z telefonii komórkowej.

Przejęcie Time Warner

W październiku 2016 r. AT&T złożyła ofertę w wysokości około 385 miliardów dolarów w gotówce i akcjach, aby przejąć firmę medialną Time Warner. Time Warner, obecnie Warner Media, stał się oddziałem AT&T w 2018 roku.

Czy uważasz, że te przejęcia mają pozytywny wpływ na przyszłe wyniki finansowe AT&T? Jeśli tak, warto zainwestować w AT&T, kupując jej akcje.

Wzrost liczby subskrybentów

W październiku 2020 r. amerykańska firma telekomunikacyjna i internetowa AT&T ogłosiła znaczny wzrost liczby abonentów telefonii komórkowej i HBO: firma zyskała pięć milionów nowych abonentów telefonii komórkowej. Liczba abonentów HBO od Warner Media wzrosła z 36 mln do 38 mln w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy globalna liczba abonentów osiągnęła 75 mln.

Czy warto inwestować w akcje AT&T?

Istnieją argumenty za i przeciw kupowaniu akcji AT&T. Pozytywnym aspektem akcji AT&T jest rosnący segment biznesowy firmy i nowe telefony 5G, które są obecnie wypuszczane. Dzięki 5G AT&T może przyciągnąć nowych klientów lub przekonać obecnych klientów do wyboru droższych subskrypcji.

AT&T jest szczególnie interesujące dla konserwatywnych inwestorów poszukujących akcji zapewniających stabilną, wysoką dywidendę. Spółka zwiększała swoją dywidendę przez 25 kolejnych lat, co czyni ją atrakcyjnym wyborem do budowania dochodu z inwestycji.

Istnieje jednak również ryzyko związane z inwestowaniem w AT&T. Firma zmaga się z konkurencją ze strony Verizon a jej własne platformy streamingowe tracą klientów na rzecz bardziej popularnego Netflix.

Długi zaciągnięte w wyniku różnych przejęć mogą utrudnić utrzymanie stabilnej dywidendy. Jeśli spółka obniży dywidendę, może to wywrzeć presję na cenę akcji. Dlatego też należy zachować ostrożność przy inwestowaniu w akcje AT&T.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *