Jak kupić akcje Bayer (2024)? – inwestowanie w akcje Bayer

Bayer to obiecująca firma farmaceutyczna, w którą warto zainwestować. Czy chcesz sam zainwestować w Bayer, kupując akcje? Możesz! W tym artykule omawiamy, gdzie kupić akcje Bayer i gdzie można znaleźć najnowszą cenę akcji.

Jak kupować akcje Bayer?

Zakup akcji Bayer w perspektywie długoterminowej może być interesujący. Jeśli chcesz kupić akcje Bayer, ważne jest, aby sprawdzić, czy firma ma dobry plan na przyszłość. Jeśli tak jest, możesz kupić akcje od wiarygodnego brokera, sprawdź poniższe opcje:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Bayer bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Bayer przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji Bayer?

Jesteś ciekawy, jak kształtował się kurs akcji Bayer? Na poniższym wykresie możesz zobaczyć, po jakiej cenie możesz kupić i sprzedać akcje Bayer za pomocą przycisków:

Informacje o firmie Bayer

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie Bayer.

Ceny akcji Bayer z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Bayer z ostatnich 5 dni:

Dlaczego warto kupować akcje Bayer?

 • Silna pozycja: Bayer jest jedną z największych firm farmaceutycznych na świecie i ma w swoim posiadaniu liczne leki.
 • Dywersyfikacja: Bayer działa w różnych segmentach, dzięki czemu słabe wyniki w jednym sektorze mogą zostać zrównoważone dobrymi wynikami w innym sektorze.
 • Innowacyjność: Bayer jest znakomity w edytowaniu DNA, co może przyczynić się do wzrostu Bayer.
 • Zrównoważony rozwój: Bayer w coraz większym stopniu zwraca uwagę na wpływ, jaki wywiera na środowisko, co stanie się coraz bardziej wpływowym czynnikiem.

Oto największe ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Bayer

 • Ryzyko prawne: Bayer miał wiele problemów prawnych, w tym związanych z przejęciem Monsanto i bezpieczeństwem Roundupu. Kwestie te mogą powodować liczne problemy finansowe dla spółki.
 • Zależność: rentowność spółki jest silnie uzależniona od leku rozrzedzającego krew Xarelto. Trudności ze sprzedażą tego produktu mogą wywierać presję na rentowność.
 • Intensywna konkurencja: inne firmy konkurują w tych samych grupach biznesowych co Bayer, co może wywierać presję na wyniki.

Jacy są najwięksi konkurenci Bayer?

 • Pfizer
 • Novartis
 • Roche
 • Merck & Co
 • Sanofi

Jak inwestować w akcje Bayer?

 • Krok 1: Wybór wiarygodnego brokera i otwarcie rachunku. Do kupna i sprzedaży akcji spółki Bayer potrzebny jest stosunkowo tani i wiarygodny broker.
 • Krok 2: Przeprowadzenie wystarczających badań na temat akcji i ustalenie, czy ryzyko związane z inwestowaniem w Bayer nie jest zbyt wysokie.
 • Krok 3: Określ kwotę, którą chcesz zainwestować w akcje Bayer. Zaleca się, aby nie inwestować wszystkich oszczędności w akcje Bayer.
 • Krok 4: Złóż zlecenie rynkowe, jeśli chcesz natychmiast kupić akcje, lub zlecenie z limitem ceny, jeśli chcesz je kupić po określonej cenie.
 • Krok 5: Monitoruj wyniki i sprawdź, czy akcje Bayer nadal idealnie pasują do Twojej strategii.

Analiza Bayer: Czy mądrze jest inwestować w akcje Bayer?

Bayer od lat jest jednym z najbardziej znanych i największych producentów leków na świecie. To sprawia, że osoby planujące inwestycje na rynku farmaceutycznym i/lub opieki zdrowotnej szybko zwracają się w stronę Bayera.

Wprowadzenie aspiryny na rynek i związana z tym niemal bezprecedensowa popularność również stworzyły dość solidne fundamenty dla spółki.

Rozważając inwestycję w akcje Bayer, warto sprawdzić, jakie leki firma obecnie bada. Wprowadzenie na rynek nowego, obiecującego leku może znacznie podnieść cenę akcji.

Skandale

Bayer był w przeszłości zamieszany w różne skandale, w tym w dystrybucję leku zakażonego wirusem HIV. Takie skandale mogą wywierać znaczną presję na cenę akcji. Jako aktywny inwestor, możesz skorzystać z takich wydarzeń, otwierając krótką pozycję.

Pozycja międzynarodowa

Mocną stroną Bayer jest międzynarodowy system dystrybucji. Firma jest obecna w 78 krajach i współpracuje z 300 różnymi firmami. Dzięki 150-letniemu doświadczeniu Bayer wie, jak dobrze podejść do tych sieci dystrybucji, co pozwala firmie szybko sprzedawać swoje produkty na całym świecie.

Nauka o uprawach

Nie zapominajmy o bacznym obserwowaniu branży upraw: podczas gdy większość inwestorów kojarzy Bayer głównie z branżą farmaceutyczną, firma generuje również znaczną część przychodów ze swojego działu upraw. Wzrost popytu na takie produkty może mieć pozytywny wpływ na wyniki finansowe Bayer.

Globalna gospodarka

Globalna gospodarka również odgrywa znaczącą rolę w zmianach cen akcji Bayer. Bądź na bieżąco z wydarzeniami międzynarodowymi i oceń, czy globalny dobrobyt nadal rośnie. Rozsądne jest również monitorowanie ewolucji przepisów dotyczących leków na całym świecie; bardziej rygorystyczne zasady mogą wywierać presję na cenę akcji.

Konkurencja

Uważnie obserwuj konkurencję: jeśli Bayer zdoła prześcignąć swoich rywali lepszymi lekami, może to być dobry powód do zakupu akcji spółki.

Problemy z firmą Monsanto

Ryzykiem dla akcji Bayer jest duże roszczenie odszkodowawcze związane z Monsanto. Bayer przejął Monsanto, ale okazało się, że firma ma poważne problemy. Winowajcą okazał się pestycyd Roundup. Toksyczne substancje znaleziono nawet w lodach Ben & Jerry’s; wszystko to oczywiście nie jest dobre dla reputacji Monsanto, dlatego firma chce porzucić nazwę.

Ludzie, którzy mieli kontakt z produktem, zachorowali na raka. Jednym z przykładów zakończonej sprawy jest sprawa Dewayne’a Johnsona, który otrzymał 78,5 miliona dolarów odszkodowania. Firma oferuje klientom kwotę około 500 000 USD, która jest znacznie niższa; prawdopodobne jest, że więcej osób pozwie Bayer.

Problemy są dalekie od zakończenia: nadal w toku jest ponad 100 000 pozwów, a roszczenia mogą się znacznie sumować. Inwestując w akcje Bayer, należy wziąć pod uwagę, że wszystkie te wypłaty odszkodowań mogą wywrzeć presję na wyniki finansowe akcji Bayer.

Jest to ogromne ryzyko dla inwestycji w akcje Bayer: firma ma tylko kilka miliardów dolarów w gotówce i nie może wypłacić wszystkich roszczeń odszkodowawczych w wysokości 78 milionów dolarów.

Trzy główne działy firmy

Farmaceutyki

Po pierwsze, istnieje dział farmaceutyczny, którego specyficzną dziedziną jest zdrowie. W chwili pisania tego tekstu jest to najważniejszy dział Bayer, odpowiedzialny za około 40 procent przychodów firmy.

Opieka zdrowotna

Drugi dział firmy Bayer dotyczy opieki zdrowotnej. Dział ten obejmuje więcej leków generycznych – leków, które nie są chronione określonymi patentami.

Nauka o uprawach

Trzeci dział firmy związany jest z nauką o uprawach. Bayer działa w dziedzinie biotechnologii i ochrony upraw. W połowie 2018 r. firma Bayer zdecydowała się na przejęcie Monsanto. Średnio dział zajmujący się uprawami jest drugim najważniejszym działem firmy Bayer, a jego udział waha się w granicach 35%.

Inwestując w akcje Bayer, zaleca się dokładne zbadanie różnych działów. Pozwoli to określić, czy zakup akcji Bayer jest interesujący.

Akcje Bayers

Historia firmy Bayer

Firma Bayer została założona 1 sierpnia 1863 roku przez Friedricha Bayera i Johanna Friedricha Weskotta w Barmen w Niemczech. Chociaż firma została założona w 1863 roku, dopiero w 1899 roku zyskała międzynarodowe uznanie. Bayer stał się znany z produkcji aspiryny, która do dziś jest jednym z najczęściej stosowanych leków.

W 1925 roku Bayer połączył się z IG Farben. W wyniku tej fuzji zniknęła nazwa marki „Bayer”. Taki stan rzeczy utrzymał się do momentu, gdy w 1951 r. podjęto decyzję o przywróceniu nazwy. Stało się to po tym, jak firma IG Farben została podzielona przez aliantów podczas II wojny światowej.

Do 2004 r. firma Bayer była również znana z produkcji chemikaliów przemysłowych. Odbywało się to w ramach specjalnego oddziału o nazwie „Bayer Chemicals”. Działalność tego oddziału została później wydzielona i kontynuowana w nowej spółce o nazwie „Lanxess”.

W 2018 r. Bayer ogłosił, że został zmuszony do przeprowadzenia restrukturyzacji na dużą skalę. Restrukturyzacja spowodowała utratę pracy przez 12 000 osób na całym świecie. Środek ten stanowił kluczową część strategii oszczędnościowej opracowanej przez Bayer. W sumie ten plan oszczędnościowy powinien przynieść oszczędności w wysokości 2,6 miliarda euro. Jeśli plan oszczędnościowy się powiedzie, może to być dobry powód do inwestowania w akcje Bayer.

Buy Bayer shares

Czy powinieneś kupić akcje Bayer?

Nie ma obiektywnej odpowiedzi na to pytanie; akcje Bayer nie są równie interesujące dla każdego inwestora. Dokonaj dobrej oceny słabych i mocnych stron i poświęć czas na określenie, czy akcje Bayer pasują do Twojego profilu ryzyka.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *