Jak kupić akcje Berkshire Hathaway (2024) – inwestowanie w Berkshire Hathaway

Berkshire Hathaway jest również znana jako firma Warrena Buffetta i słynie ze stabilnych wyników inwestycyjnych. Jak jednak można samemu zainwestować w akcje Berkshire Hathaway? W tym artykule możesz przeczytać, jak kupić akcje Berkshire Hathaway, a także zapoznać się z najnowszą ceną akcji tutaj.

Jak kupować akcje Berkshire Hathaway?

Jeśli masz zaufanie do strategii inwestycyjnej Buffetta, zakup akcji Berkshire Hathaway może być mądrym posunięciem. Pełny pakiet akcji jest drogi i kosztuje ponad 300 000 USD. Można jednak również zainwestować w akcje Berkshire Hathaway klasy B, które są dostępne za kilkaset dolarów. Możesz kupić te akcje bezpośrednio od jednego z tych wiarygodnych maklerów giełdowych:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Berkshire Hathaway! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Berkshire Hathaway bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Berkshire Hathaway przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Ile wynosi cena akcji Berkshire Hathaway?

Na poniższym wykresie można sprawdzić aktualną cenę akcji Berkshire Hathaway. Możesz także otworzyć pozycję na akcjach za pomocą przycisków. Przed zainwestowaniem w spółkę warto zapoznać się z akcjami, w które inwestuje. Można również zapoznać się z indywidualnymi cenami tych akcji.

Szczegóły dotyczące spółki Berkshire Hathaway

Poniżej znajdują się kluczowe dane firmy Berkshire Hathaway.

Ceny akcji Berkshire Hathaway z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Berkshire Hathaway z ostatnich 5 dni:

Co sprawia, że kupowanie akcji Berkshire Hathaway jest interesujące?

 • Warren Buffett: Warren Buffett, dyrektor generalny spółki, jest znany jako jeden z odnoszących największe sukcesy inwestorów na świecie. Jego długoterminowa strategia jest popularna i przyciąga do firmy wielu inwestorów.
 • Dywersyfikacja: Berkshire Hathaway posiada akcje spółek z różnych sektorów, takich jak ubezpieczenia, transport i inne. Ta dywersyfikacja zmniejsza ryzyko inwestycji w spółkę.
 • Dobre wyniki finansowe: Berkshire Hathaway od lat osiąga stałe wyniki dla swoich akcjonariuszy.
 • Silna filozofia: Skupienie się na inwestowaniu typu „kup i trzymaj” z naciskiem na spółki o przewadze konkurencyjnej przyczyniło się do wyników spółki.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Berkshire Hathaway?

 • Zależność od Warrena Buffetta: Sukces Berkshire Hathaway w dużej mierze zależy od przywództwa Warrena Buffetta. Biorąc pod uwagę jego wiek, wkrótce zostanie on zastąpiony.
 • Wielkość: Berkshire Hathaway znacznie się rozrosło, co sprawia, że mądre inwestowanie kapitału jest większym wyzwaniem. Może to utrudnić spółce osiągnięcie znaczącego wzrostu.
 • Ryzyko ubezpieczeniowe: Berkshire Hathaway ma duży dział ubezpieczeń i może stracić pieniądze w przypadku poważnych klęsk żywiołowych.
 • Zmienność: Wahania cen akcji, w które inwestuje Berkshire Hathaway, silnie wpływają na cenę akcji Berkshire Hathaway.

Jacy są najwięksi konkurenci Berkshire Hathaway?

 • JPMorgan Chase & Co
 • BlackRock Inc.
 • The Vanguard Group
 • Fidelity Investments
 • State Street Corporation

Jak inwestować w akcje Berkshire Hathaway?

 1. Porównaj brokerów: Kliknij tutaj, aby porównać najbardziej wiarygodnych maklerów giełdowych. Wybierz brokera, który Ci odpowiada i zwróć uwagę na opłaty transakcyjne.\
 2. Określ strategię: poświęć trochę czasu na określenie solidnej strategii inwestycyjnej. Zdecyduj, ile chcesz zainwestować w Berkshire Hathaway i aktywuj swój rachunek inwestycyjny, aby natychmiast rozpocząć inwestowanie.
 3. Wybierz akcje: Berkshire Hathaway oferuje dwie klasy akcji, wybierz akcje klasy B.
 4. Złóż zlecenie: wprowadź liczbę akcji Berkshire Hathaway, które chcesz kupić i kliknij „kup”, aby wysłać zamówienie bezpośrednio na giełdę.
 5. Oceń: poświęć trochę czasu na ocenę swojej inwestycji w Berkshire Hathaway. Jeśli nie wierzysz już w fundusz, możesz sprzedać akcje Berkshire Hathaway w dowolnym momencie.

Zakup akcji Berkshire Hathaway

Czy chcesz inwestować jak Warren Buffett?

Chcesz nauczyć się inwestować jak Warren Buffett? Być może możesz być lepszym inwestorem niż ten kultowy bohater inwestycyjny. Dzięki wskazówkom z naszego artykułu o Warrenie Buffettcie możesz dowiedzieć się, jak wybiera on swoje akcje. Użyj przycisku, aby bezpośrednio przeczytać artykuł i odkryć jego sekretne wskazówki dotyczące kupowania najbardziej atrakcyjnych akcji:

Na temat Berkshire Hathaway

Berkshire Hathaway jest jedną z największych firm na świecie. Konglomerat ten jest właścicielem wielu firm z sektora finansowego, energetycznego i transportowego. Ponadto Berkshire Hathaway posiada mniejszościowe udziały w różnych spółkach. Na przykład ten amerykański konglomerat ma mniejszościowe udziały w takich firmach jak Coca-Cola Company i Wells Fargo. Główna siedziba Berkshire Hathaway znajduje się w Omaha w stanie Nebraska.

Historia Berkshire Hathaway

Berkshire Hathaway ma bogatą historię. Oliver Chase założył firmę Valley Falls Company w 1839 roku, zajmującą się produkcją tekstyliów. W 1927 roku doszło do fuzji z Berkshire Cotton Manufacturing Company. Po fuzji firma kontynuowała działalność jako Berkshire Fine Spinning Associates. Po integracji borykającej się z trudnościami Hathaway Manufacturing Company w 1955 roku, firma przyjęła obecną nazwę Berkshire Hathaway. W 1955 roku firma posiadała 15 fabryk zatrudniających ponad 12 000 pracowników.

Znany amerykański inwestor Warren Buffett kupił akcje tej firmy w 1962 roku. Dwa lata później okazało się, że przemysł tekstylny traci na wartości. Były właściciel Hathaway zaproponował Buffetowi odkupienie jego udziałów. Buffet postanowił nie sprzedawać swoich udziałów. Zamiast tego zdecydował się wykupić większość akcji Berkshire Hathaway. Następnie zwolnił zarząd i sam stał się właścicielem firmy. Po rozpakowaniu aktywów Buffet zainwestował między innymi w firmy ubezpieczeniowe.

Działalność spółki

Berkshire Hathaway działa w różnych sektorach. Główne segmenty działalności związane są z ubezpieczeniami i reasekuracją.

Firma posiada również znaczącą pozycję w amerykańskiej sieci kolejowej wraz z głównym przewoźnikiem towarowym BNSF Railway. Jest również zaangażowana w spółki zajmujące się wytwarzaniem i dystrybucją energii elektrycznej, a także gazu ziemnego.

Firma zainwestowała również w znane amerykańskie firmy, takie jak Apple i Bank of America. W szczególności inwestycja w Apple przyniosła dobry zwrot. Wydaje się to wskazywać, że Warren Buffett odchodzi nieco od własnych rad, ponieważ zwykł twierdzić, że chce inwestować tylko w rzeczy, które w pełni rozumie.

Podczas pandemii COVID-19 sprzedał wszystkie swoje inwestycje w linie lotnicze. Sprzedaż ta mogła być przedwczesna, ponieważ akcje nieco odbiły się po początkowym krachu. Następnie Buffett zainwestował w złoto, które przyniosło dobry zwrot.

Firma utrzymuje również dużą rezerwę gotówkową, co pozwala jej zachować elastyczność i szybko wykorzystywać nowe możliwości na rynku akcji.

Czy mądrze jest inwestować w akcje Berkshire Hathaway?

Inwestycja w Berkshire Hathaway z pewnością może być mądra. Firma osiągnęła wyższy zwrot niż S&P 500 w latach 1965-2023. Wygląda na to, że firma jest w stanie osiągać lepsze wyniki niż rynek, inwestując w stabilne i wiarygodne spółki. Dlatego inwestycja w Berkshire Hathaway może być idealna dla inwestorów, którzy nie mają czasu na wybór poszczególnych akcji.

Kolejną ważną zaletą inwestowania w akcje Berkshire Hathaway jest dywersyfikacja. Spółka inwestuje w różne akcje. Jeśli jeden region osiąga słabe wyniki, można to zrównoważyć wynikami w innym regionie. Co więcej, firma oferuje również ubezpieczenia, które mogą przyczynić się do osiągnięcia zyskownych wyników.

Istnieje jednak również ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Berkshire Hathaway. Warren Buffett jest twarzą organizacji i ludzie mu ufają. Kiedy w końcu przejdzie na emeryturę, cena akcji może znacznie spaść. Niekoniecznie dlatego, że firma osiąga gorsze wyniki, ale raczej z powodu nagłej nieobecności znanej postaci. Jako aktywny inwestor z pewnością możesz to wykorzystać.

Ponadto należy rozważyć, czy strategia inwestycyjna firmy jest zgodna z własną strategią. Berkshire Hathaway inwestuje długoterminowo i koncentruje się na stabilnych zwrotach i stosunkowo powolnym wzroście. Jeśli preferujesz agresywny handel i większe zyski, inwestycja w Berkshire Hathaway może nie być najlepszym wyborem.

Ostatnią wadą inwestowania w akcje Berkshire Hathaway jest to, że spółka może nie radzić sobie dobrze w okresach spowolnienia gospodarczego. Zmienność na rynkach akcji prowadzi również do wahań wartości inwestycji w spółkę. Dlatego zaleca się kupowanie akcji w wielu momentach, aby uniknąć dokonywania dużych inwestycji w szczytowym momencie rynkowym.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *