Opłaty Bitvavo: ile kosztuje handel w Bitvavo?

Zanim zaczniesz handlować kryptowalutami z Bitvavo, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, ile to kosztuje. W tym artykule omówimy, ile zapłacisz inwestując w Bitcoin i inne kryptowaluty w Bitvavo.

Wskazówka: kliknij tutaj, aby otworzyć konto w Bitvavo i nie płacić opłaty transakcyjnej za pierwsze 1000 €!

Ile kosztuje handel za pośrednictwem Bitvavo?

Wysokość opłat w Bitvavo zależy od sposobu handlu. Istnieje rozróżnienie między ludźmi, którzy biorą udział w rynku, a ludźmi, którzy tworzą rynek.

Opłata Taker Fee

Jeśli kupisz lub sprzedasz kryptowalutę bezpośrednio, zostaniesz obciążony wyższymi opłatami. Ponieważ rynek kryptowalut jest zdecentralizowany, Bitvavo musi stworzyć własny rynek. Gdy każdy chce kupić kryptowalutę bezpośrednio, może to być trudniejsze.

Opłata Maker fee

Jeśli chcesz handlować po niższych opłatach, możesz również złożyć zamówienie. Dzięki zamówieniu tworzysz rynek, ponieważ Bitvavo widzi, ile osób chce kupić i sprzedać kryptowalutę po określonej cenie. Koszty dla osób tworzących rynek są zatem znacznie niższe.

Rabat za wysoki wolumen obrotu

Bitvavo bierze również pod uwagę wolumen obrotu przy określaniu wysokości ponoszonych opłat. Jeśli handlujesz dużą ilością kryptowalut w okresie 30 dni, otrzymasz znaczną zniżkę. Jeśli handlujesz dużo, Bitvavo jest nawet skłonne dać ci pieniądze!

Jakie są koszty w Bitvavo?

W poniższej tabeli można od razu zobaczyć, jakie są opłaty w Bitvavo:

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.

Jeśli kupisz Bitcoin o wartości 10 000 EUR w ciągu miesiąca, zapłacisz opłatę transakcyjną w wysokości 0,25%. Pamiętaj, że płacisz opłaty transakcyjne zarówno przy zakupie, jak i sprzedaży kryptowalut. Oznacza to, że gdy ponownie sprzedasz swoje kryptowaluty, zapłacisz kolejne 0,25% opłaty transakcyjnej.

Czy Bitvavo jest tanie?

Opłaty Bitvavos są niskie w porównaniu do innych dostawców kryptowalut. U wielu innych dostawców czasami płacisz więcej niż 1%, co jest oczywiście ogromną różnicą. To sprawia, że handel z Bitvavo jest atrakcyjny: nigdy nie zapłacisz więcej niż 0,25% ponad kwotę obrotu.

Ile kosztuje wpłata pieniędzy za pomocą Bitvavo?

Wpłacanie pieniędzy w Bitvavo jest bezpłatne w przypadku korzystania z iDEAL, przelewu SEPA i Bancontact. Można również skorzystać z EPS Überweisung (opłata 1,75%) i Giropay (opłata 1,75%).

Czy koszty są ważne?

Wielu początkujących inwestorów błędnie ocenia znaczenie kosztów transakcyjnych. W dłuższej perspektywie różnica 0,25% lub 0,5% może mieć ogromne znaczenie. Wynika to z zasady procentu składanego.

Kiedy regularnie handlujesz kryptowalutami, zawsze tracisz niewielki procent na opłatach transakcyjnych. Jeśli Twój zwrot z transakcji kryptowalutowej wynosi 100%, a płacisz 1% opłat transakcyjnych, tracisz również 1% zwrotu z każdej transakcji. Warto zatem dokładnie porównać koszty różnych platform kryptowalutowych. W ten sposób można uniknąć marnowania dużej ilości pieniędzy i zoptymalizować swoje zyski.

Uważaj na spread

Wreszcie, ważne jest, aby uważnie obserwować spread. Spread to różnica między ceną kupna i sprzedaży kryptowaluty. Gdy podaż i popyt nie są dobrze zbilansowane, spread może (tymczasowo) gwałtownie wzrosnąć. Twoja transakcja stanie się wtedy nagle znacznie droższa.

Dzieje się tak często w przypadku dużej zmienności, na przykład, gdy znacznie więcej osób chce sprzedać niż kupić. Wskazane jest, aby odczekać chwilę przed wykonaniem transakcji, jeśli spread jest wysoki. W ten sposób można uniknąć utraty znacznej ilości pieniędzy z powodu złego wyczucia czasu.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kosztów Bitvavo

Wysokość prowizji zależy całkowicie od wolumenu transakcji, ale w każdym przypadku koszt nigdy nie będzie wyższy niż 0,25%.

Możesz korzystać z oprogramowania Bitvavo całkowicie za darmo. Jednak oczywiście będziesz płacić opłatę transakcyjną, gdy będziesz wykonywać transakcje kryptowalutowe za pomocą Bitvavo. Kiedy jednak otworzysz konto za pomocą tego linku, możesz handlować swoimi pierwszymi 1000 € kryptowalut całkowicie bez opłat transakcyjnych.

Dzięki Bitvavo możesz również wypłacać swoje kryptowaluty i przechowywać je w swoim portfelu. Pamiętaj, że w tym celu będziesz musiał uiścić opłatę na rzecz górnika za weryfikację transakcji. Opłaty te mogą się znacznie różnić i nie są ustalane przez Bitvavo. Na stronie internetowej Bitvavo zawsze można znaleźć aktualny przegląd tych kosztów.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *