Portfel Bitvavo: jak działa portfel Bitvavo?

W Bitvavo masz możliwość przechowywania swoich kryptowalut w ich portfelu online. Ale czym jest portfel i jak można przesyłać kryptowaluty do portfela?

Co to jest portfel?

Portfel przechowuje kryptowaluty. Każdy portfel ma unikalny adres: można go używać do otrzymywania kryptowalut.

Czy masz portfel z Bitvavo?

W Bitvavo masz dostęp do wielu portfeli. Kupując kryptowalutę, nie jesteś zobowiązany do przechowywania jej w zewnętrznym portfelu. Bitvavo hostuje portfele dla każdej kryptowaluty. Pozwala to na zarządzanie wszystkimi kryptowalutami online.

Gdzie można znaleźć adres portfela?

Możesz znaleźć adres swojego portfela Bitvavo, przechodząc do kryptowaluty, którą chcesz kupić. Następnie naciśnij przycisk  deponuj (ang. deposit) w kryptowalucie.

Deposit Bitvavo wallet

Następnie zobaczysz adres swojego portfela. Wyślij swoją kryptowalutę na ten adres, aby dodać ją do swojego portfela online. Uwaga: adres portfela dla każdej kryptowaluty jest inny. Dlatego zawsze dokładnie sprawdzaj poprawność swojego portfela.

Jeśli wyślesz kryptowalutę na niewłaściwy adres, możesz stracić całą kwotę.

Dlaczego moje kryptowaluty nie dotarły jeszcze do mojego portfela Bitvavo?

  • W trakcie: transakcja została wysłana i jest już potwierdzona co najmniej raz w sieci blockchain. Może minąć od kilku minut do kilku godzin, zanim zobaczysz kryptowalutę na swoim koncie.
  • Kontrola: Bitvavo musi kontrolować wszystkie transakcje, aby spełnić wymagania holenderskiego banku. Czy transakcja jest nadal kontrolowana? Prosimy o kontakt z Bitvavo pod adresem support@bitvavo.com.
  • Zatwierdzone: kryptowaluty bezpiecznie dotarły do portfela Bitvavo.

Istnieje kilka powodów, które mogą wyjaśniać, dlaczego kryptowaluta nie dociera do portfela. Ważne jest, aby używać właściwego portfela podczas wysyłania kryptowalut do Bitvavo: nie można wysyłać Bitcoinów na adres Ethereum.

W przypadku niektórych kryptowalut wymagane jest również podanie dodatkowego opisu (na przykład EOS i XRP). Bez wymaganego identyfikatora transakcji kryptowaluta nie dotrze do portfela.

Należy również uiścić odpowiednie opłaty na rzecz górników za weryfikację transakcji kryptowalutowej. Jeśli tego nie zrobisz, transakcja nie zostanie uwzględniona w bloku, a kryptowaluty nie zostaną dostarczone.

Potrzebujesz pomocy z transakcją? Skontaktuj się z Bitvavo, wysyłając wiadomość e-mail: support@bitvavo.com.

Skorzystaj z portfela sprzętowego

Bitvavo robi wszystko, co w ich mocy, aby kryptowaluty były jak najbezpieczniejsze. W tym artykule można przeczytać o stosowanych przez nich środkach bezpieczeństwa.

Mimo to, zwłaszcza w przypadku dużych kwot, rozsądne może być wzięcie spraw w swoje ręce. Możesz to zrobić, przechowując swoje kryptowaluty w zimnym portfelu. Zimny portfel nie jest podłączony do Internetu, co utrudnia hakerom kradzież kryptowalut.

Najczęściej zadawane pytania

W Bitvavo korzystasz z różnych portfeli. Na przykład Bitcoiny są przechowywane w innym portfelu niż Ethereum. Na szczęście jako użytkownik nie musisz się tym martwić: za pomocą jednego konta możesz uzyskać bezpośredni dostęp do wszystkich swoich kryptowalut w Bitvavo.

W Bitvavo masz dostęp do kilku hostowanych portfeli. Możesz ich używać do łatwego przechowywania kryptowalut: dzieje się to automatycznie po zakupie kryptowaluty. Możliwe jest również wysyłanie kryptowalut do portfela lub ich wypłacanie.

Portfel Bitvavo to miejsce, w którym przechowujesz swoje kryptowaluty, takie jak Bitcoin. Bitcoiny to w rzeczywistości nic innego jak kombinacja jedynek i zer. Portfel może być zimny lub gorący. Zimny portfel jest portfelem sprzętowym i nie jest podłączony do Internetu. W Bitvavo używasz gorącego portfela, ponieważ jest on podłączony do Internetu.

Każda kryptowaluta w Bitvavo ma unikalny adres portfela. Czy jesteś ciekawy adresu portfela kryptowaluty, którą chcesz handlować? Przejdź do kryptowaluty, którą chcesz handlować i kliknij wpłatę.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *