Jak kupić akcje BMW (2024)? – inwestowanie w akcje BMW

Chcesz kupić akcje BMW ? W naszej obszernej analizie możesz przeczytać, czy warto inwestować w akcje BMW. Możesz również znaleźć obszerną analizę akcji BMW i sprawdzić najnowszą cenę akcji.

Jak kupić akcje BMW?

Marka samochodów BMW jest dobrze znana i popularna na całym świecie. Możesz kupić akcje BMW u jednego z tych wiarygodnych maklerów giełdowych:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj BMW bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w BMW przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest aktualna cena akcji BMW?

Ciekawi Cię cena akcji BMW? Na wykresie można bezpośrednio sprawdzić cenę akcji BMW. Za pomocą przycisków możesz natychmiast zająć pozycję na akcjach.

Informacje o firmie BMW

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie BMW.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji BMW z ostatnich 5 dni:

Dlaczego inwestowanie w akcje BMW może być atrakcyjne?

Dobra reputacja

Jednym z powodów, dla których warto inwestować w akcje BMW, jest ich dobra reputacja. W 2012 r. spółka zdobyła nawet nagrodę dla najbardziej znanej firmy na świecie. Ludzie często kupują samochód, który pasuje do ich tożsamości. Popularna marka jest zatem niezbędna dla przyszłej sprzedaży i potencjalnego sukcesu firmy.

Przedsiębiorczość odpowiedzialna społecznie

BMW zdaje sobie sprawę, że przedsiębiorczość odpowiedzialna społecznie staje się coraz ważniejsza. BMW stara się wprowadzać ulepszenia, które zmniejszają emisję spalin w swoich samochodach.
Kupowanie akcji BMW

Wysoka jakość

BMW wypada również dobrze pod względem jakości. Fabryki, z których korzystają w Ameryce, spełniają najwyższe standardy, aby zagwarantować jakość swoich samochodów. Wysokiej jakości samochody BMW mają wysoką cenę.

Innowacja

BMW może dalej czerpać korzyści z różnych nowych innowacji, takich jak autonomiczne, samojezdne pojazdy. BMW inwestuje dużo pieniędzy w rozwój nowych technologii.

Dalszy wzrost w Chinach

BMW zyskało reputację marki samochodów wysokiej jakości. Są również bardzo zorientowani na usługi. Ze względu na ich duży zasięg rynkowy w Chinach, wciąż jest dużo miejsca na wzrost. Wszystko to sprawia, że inwestowanie w akcje BMW może być interesujące.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje BMW?

Wysokie koszty

Koszty produkcji BMW są wysokie, co utrudnia konkurowanie ceną. Dopóki jest wystarczająco dużo ludzi, którzy lubią kupować drogie samochody, nie powinno to stanowić problemu. Jednak w okresie spowolnienia gospodarczego wysoka cena może mieć wpływ na sprzedaż.

Ograniczona dywersyfikacja

Firma ma niewielkie zróżnicowanie pod względem marek. BMW jest właścicielem BMW, MINI i Rolls-Royce. Sprawia to, że firma jest bardziej wrażliwa na negatywne zmiany w określonym segmencie klientów.

Rosnące ceny paliw

Kolejnym ryzykiem jest przyszły wzrost cen paliw. Gdy prowadzenie samochodu stanie się zbyt drogie, więcej osób będzie szukać alternatyw. Jednocześnie rosnące ceny surowców mogą zwiększyć koszty BMW. Dlatego ważne jest, aby mieć oko na ceny ropy i towarów, rozważając inwestycję w akcje BMW.
Inwestowanie w BMW

Konkurencja

Ważne jest również, aby mieć oko na konkurencję. Zwłaszcza w świecie zachodnim rynek jest dość nasycony. Ludzie często mają swoje ulubione marki samochodów i trudno jest się między nimi przebić. Rozwój na tych rynkach jest zatem trudny. Dlatego przed zainwestowaniem w akcje BMW warto porównać spółkę z konkurencją.

Kursy wymiany

Kursy wymiany walut mogą również wpływać na wyniki. BMW jest niemiecką spółką, która posługuje się euro. Wahania kursu euro w stosunku do innych walut mogą mieć duży wpływ na wyniki.

Wycofania z rynku

Czasami zdarzają się również usterki techniczne, które wymagają wycofania produktu z rynku. Tego rodzaju wycofania mogą jeszcze bardziej obniżyć zyski. Może to wywierać dalszą presję na cenę akcji. Przed zakupem akcji BMW należy wziąć pod uwagę te czynniki.

Jak inwestować w akcje BMW w 4 krokach

Aby kupić akcje BMW, należy wykonać 4 kroki. Omówimy je tutaj, abyś wiedział, co należy wziąć pod uwagę, gdy chcesz zainwestować w znaną firmę samochodową.

Krok 1: Opracowanie strategii

Najpierw należy opracować strategię inwestycyjną. Określ, po jakiej cenie warto kupić akcje BMW. Możesz użyć analizy technicznej lub fundamentalnej, aby określić, gdzie warto zainwestować.

Krok 2: Załóż konto u brokera

Broker to strona, która umożliwia kupno i sprzedaż akcji BMW. Rozsądnie jest wybrać szybkiego i stosunkowo niedrogiego brokera. Wiele osób nie docenia kosztów i dlatego osiąga niższy zwrot.

Jesteś ciekawy, który makler jest najlepszy do kupowania akcji BMW? Sprawdź nasz przegląd brokerów i odkryj najlepsze strony, na których możesz inwestować w akcje BMW:

Krok 3: Złóż zamówienie

Po podjęciu decyzji o tym, jak i gdzie chcesz kupić akcje, nadal musisz złożyć zamówienie. Inwestorzy długoterminowi mogą skorzystać ze zlecenia rynkowego. Dzięki zleceniu rynkowemu kupujesz akcje bezpośrednio po najlepszej dostępnej cenie.

W przypadku aktywnego inwestora czasami rozsądne może być skorzystanie ze zlecenia z limitem ceny. W przypadku zlecenia z limitem otwiera się pozycję, gdy udział osiągnie określoną cenę. Daje to większą kontrolę nad inwestycją w akcje BMW.

Krok 4: Oceń swoją inwestycję

Ważne jest, aby regularnie oceniać swoją inwestycję, aby określić, czy nadal warto ją utrzymywać. Używając stop loss, możesz automatycznie zamknąć pozycję, gdy strata wzrośnie zbyt mocno. Jako inwestor długoterminowy często możesz poczekać na ożywienie.

Produkcja i rynki

Samochody BMW są produkowane w Niemczech, Ameryce, Chinach i Holandii. Obecnie największym rynkiem dla BMW są Chiny; sprzedawana jest tam jedna czwarta samochodów. Po Chinach większość samochodów sprzedawana jest w Stanach Zjednoczonych i Niemczech.

Zagraniczne zakłady produkcyjne

  • BMW Manufacturing Company Sparrenburg, otwarty w 1994 roku, był pierwszym zakładem montażowym BMW w Stanach Zjednoczonych. W 2014 roku moce produkcyjne zakładu zostały zwiększone o 50%. Rocznie produkowanych może być 450 000 samochodów.
  • Nowa fabryka została zbudowana w San Luis Potosi w Meksyku. Fabryka ta została otwarta w 2019 roku i może produkować 175 000 samochodów rocznie.
  • W Chińskiej Republice Ludowej za produkcję i sprzedaż samochodów odpowiada spółka joint venture BMW Brilliance Automotive. Fabryki, w tym kompletna fabryka silników, znajdują się w Shen Yang.

Samochód wodorowy BMW

Jeszcze w tej dekadzie BMW planuje wprowadzić na rynek samochód napędzany wodorem: BMW i Hydrogen Next. Układ napędowy tego samochodu składa się z ogniwa paliwowego partnera Toyoty, silnika elektrycznego i akumulatora. Dwa zbiorniki wodoru w samochodzie mogą łącznie pomieścić 6 kilogramów wodoru.

Wodór może być przyszłością. Jeśli samochód BMW będzie działał dobrze, może znacząco przyczynić się do wyników biznesowych marki. Wówczas zakup akcji BMW może okazać się atrakcyjny.

Czy warto kupić akcje BMW?

BMW może być interesującą inwestycją, ponieważ jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek luksusowych samochodów na świecie. Firma zyskała reputację dzięki jakości i innowacyjności. Ponadto BMW działa w różnych segmentach: oprócz samochodów firma produkuje również motocykle i silniki. Ostatnio BMW osiągnęło również dobre wyniki finansowe, częściowo dzięki popularności w Chinach.

BMW zmaga się jednak z silną konkurencją, a jeśli użytkownicy zdecydują się przejść na inne marki, firma może znaleźć się pod presją. BMW jest w końcu w pełni zależne od przemysłu motoryzacyjnego; w czasach słabej koniunktury istnieje ryzyko, że ludzie będą zwlekać z zakupem nowych samochodów. Konflikty geopolityczne mogą również osłabić międzynarodową pozycję BMW.

Podsumowując, BMW to silna marka samochodowa, która może być świetnym dodatkiem do portfela inwestycyjnego. Przed dokonaniem inwestycji należy jednak przeanalizować mocne i słabe strony akcji BMW.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *