DEGIRO opinia: moje doświadczenie z tym brokerem

W tej opinii możesz przeczytać wszystko, co musisz wiedzieć na temat brokera DEGIRO. W tym krótkim podręczniku DEGIRO przedstawimy, jak możesz otworzyć swoją pierwszą transakcję z brokerem DEGIRO oraz omówimy opłaty, jakie DEGIRO pobiera od swoich klientów. Dzięki połączeniu tych informacji możesz szybko zdecydować, czy DEGIRO jest odpowiednim wyborem dla Ciebie. Czy chcesz porównać DEGIRO z innymi brokerami? Sprawdź naszą stronę z porównaniem brokerów!

DEGIRO podsumowanie opinii

Dokładnie przetestowaliśmy możliwości DEGIRO specjalnie do napisania tej opinii. Naszym zdaniem DEGIRO jest doskonałym brokerem w zakresie kupna i sprzedaży akcji. DEGIRO jest szczególnie atrakcyjne ze względu na pobieranie stosunkowo niskich opłat. Oprogramowanie DEGIRO jest łatwe w obsłudze, ale nie oferuje wielu możliwości analizy. DEGIRO będzie doskonałym wyborem dla wielu inwestorów.

Chcesz założyć konto na DEGIRO? Skorzystaj z tego przycisku, aby założyć konto bezpośrednio u tego brokera:

 

DEGIRO broker opinia

Jakie są największe zalety DEGIRO?

  • DEGIRO jest jednym z najtańszych dostępnych brokerów.
  • Założenie konta na DEGIRO jest w 100% darmowe.
  • Oprogramowanie jest przyjazne dla użytkownika i łatwe w obsłudze.
  • Wpłacanie i wypłacanie pieniędzy odbywa się prosto i płynnie.

Jakie są największe wady DEGIRO?

  • DEGIRO nie jest najlepszym rozwiązaniem dla aktywnych handlowców.
  • Wybór analiz jest dość ograniczony.

DEGIRO obszerna opinia

Rozpoczniemy ten artykuł od obszernej opinii DEGIRO. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnej funkcjonalności tego brokera, to możesz szybko przejść do sekcji, naciskając jeden z poniższych linków:

Jak działa założenie konta na DEGIRO?

Założenie konta na DEGIRO jest łatwe. Aby rozpocząć proces zakładania konta, wystarczy podać nazwę użytkownika i hasło.

DEGIRO założenie konta

Po założeniu konta będziesz musiał podać kilka dodatkowych informacji. Wszyscy brokerzy są zobowiązani do sprawdzenia, czy właściciel konta rzeczywiście istnieje, dzięki czemu brokerzy zapobiegają wykorzystywaniu kont przez przestępców lub terrorystów do prania pieniędzy. W DEGIRO można wybierać spośród różnych typów kont. Te rodzaje kont omówimy tutaj pokrótce:

Konto zwykłe

Na koncie zwykłym można obracać wszystkimi znanymi papierami wartościowymi. Posiadając stały rachunek, DEGIRO może pożyczać Twoje akcje osobom trzecim. Inne podmioty regularnie pożyczają akcje w celu zajęcia krótkiej pozycji. Zajmując krótką pozycję na akcjach, można zarobić na spadającej cenie. DEGIRO otrzymuje opłatę za pożyczenie akcji. Pamiętaj, że nie jest to całkowicie pozbawione ryzyka: druga strona może zbankrutować i teoretycznie można wtedy stracić swoje akcje, ale na szczęście w praktyce zdarza się to bardzo rzadko.

Konto powiernicze

Osobiście uważam, że ryzyko jest ograniczone i dlatego założyłem na DEGIRO zwykłe konto, ale jeśli chcesz całkowicie zminimalizować ryzyko, to możesz zdecydować się na założenie konta powierniczego. DEGIRO nie może pożyczać udziałów w ramach rachunku powierniczego osobom trzecim. Wadą rachunku powierniczego są koszty pobierane za otrzymywanie dywidend.

Konto inwestora aktywnego

W DEGIRO można również otworzyć konto przeznaczone do aktywnego handlu. Z tym kontem możesz handlować bardziej ryzykownymi instrumentami pochodnymi. Otrzymujesz również większą swobodę: możesz na przykład handlować z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego, wówczas możliwe jest posiadanie ujemnego salda, ale pamiętaj, że od tego salda musisz jednak zapłacić odsetki.

W wielu przypadkach nie jest wskazane korzystanie z depozytu zabezpieczającego. Inwestuj tylko z pieniędzmi, na których utratę naprawdę możesz sobie pozwolić. Ponadto, gdy jesteś winien pieniądze, musisz zapłacić odsetki, a zwrot z inwestycji musi być znacznie wyższy, aby osiągnąć dobry wynik. W każdym bądź razie DEGIRO jest mniej odpowiednie do aktywnego handlu. Jeśli wolisz spekulować, to lepiej jest otworzyć rachunek w Plus500 lub eToro.

Jaka jest jakość oprogramowania?

W DEGIRO dokonujesz wszystkich swoich inwestycji, korzystając z ich internetowej platformy handlowej. Są tutaj dostępne podstawowe funkcje i otwarcie lub zamknięcie zlecenia jest dość proste, aczkolwiek jeśli chodzi o oprogramowanie nie należy jednak oczekiwać cudów.

Opcje analizy są dość ograniczone. Kiedy odwiedzasz profil firmy, widzisz kilka podstawowych informacji o tej akcji. Możesz przeczytać krótki opis zawierający ogólne informacje o spółce i określić zysk na akcję. Jeśli chcesz dokonać szerszej analizy, musisz skorzystać z innych zewnętrznych stron internetowych. Brak dodatkowych informacji jest więc wadą w tej opinii.

Analiza techniczna

W DEGIRO można przeprowadzić analizę techniczną, a dostępne opcje są w zupełności wystarczające: można wybrać spośród kilkudziesięciu wskaźników, które można cofnąć nawet o dziesięć lat. Poza tymi wskaźnikami, DEGIRO nie oferuje żadnych innych form doradztwa ani edukacji.

Dywidenda oraz informacje

Dywidendy są automatycznie dodawane do Twojego konta. Moim zdaniem, dostarczanie informacji w ramach oprogramowania internetowego mogłoby być jeszcze lepsze. Czasami nie jest jasne, kiedy przykładowo dywidendy są dodawane do konta. Oprogramowanie DEGIRO mogłoby być pod tym względem bardziej przyjazne dla użytkownika.

Platforma mobila

Możesz również inwestować za pomocą mobilnej platformy transakcyjnej DEGIRO. Aplikacja mobilna posiada mniej więcej takie same funkcje, jak ich wersja internetowa web trader. Za pomocą platformy mobilnej można składać zlecenia i umieszczać akcje na swojej liście ulubionych. Platforma mobilna umożliwia śledzenie swoich inwestycji na bierząco i w razie potrzeby możesz dokonać pewnych zmian. Platforma mobilna, podobnie jak Web Trader, nie jest zbyt rozbudowana, ale oferuje funkcjonalności, których możesz oczekiwać. Platforma mobilna oceniana jest w naszej recenzji jako wystarczająca.

Jak wysokie są opłaty transakcyjne na DEGIRO?

Aktualny koszty DEGIRO są wyraźnie widoczny na stronie internetowej brokera w dziale z opłatami. DEGIRO nie pobiera żadnych opłat powierniczych: Ty płacisz tylko za realizowane inwestycje. Ta sama opłata obowiązuje dla każdej transakcji (akcyjnej). Zazwyczaj jest opłata stała i zmienna. Część stała nie zmienia się bez względu na ilość zakupionych papierów wartościowych, ale część zmienna oczywiście może ulec zmianie.

Przykładowo, jeśli kupisz akcje UK w DEGIRO to zapłacisz £1.75 + 0.014%. Jeśli otworzysz pozycję za £1,000, zapłacisz £1,89 w kosztach transakcji. Jeśli otworzysz pozycję o łącznej wartości £10,000, to zwiększysz ją do £3,15.

Czy chcesz wiedzieć, jak wysokie są koszty różnych produktów inwestycyjnych w DEGIRO? W tej części artykułu możesz dowiedzieć się, jakie opłaty ponosisz za każdy produkt inwestycyjny:

Jakie są koszty związane z akcjami?

Niskie koszty to zdecydowanie pozytywny punkt tej opinii. Za udziały UK płaci się 1,75£ + 0,014%, co jest znacznie niższe niż u większości konkurentów. Maksymalny koszt, jaki płacisz to £5. Akcje niemieckie, kanadyjskie i amerykańskie mogą być również przedmiotem handlu w DEGIRO. Koszty na bardziej egzotycznych giełdach, takich jak te w Hongkongu, Japonii i Singapurze są znacznie wyższe.

Jakie są koszty ETF oraz funduszy indeksowych?

Dużą zaletą DEGIRO jest to, że można inwestować w wiele funduszy indeksowych bez ponoszenia opłat transakcyjnych. Aby to zrobić, musisz zainwestować w podstawowy wybór ETF np. w fundusze FundShare. Dzięki funduszowi indeksowemu można po niskich kosztach monitorować rynek lub sektor. Może to być atrakcyjny sposób na budowanie własnego kapitału.

W nowo notowanych funduszach inwestycyjnych ponosisz wyższe koszty transakcyjne. Płacisz 7,5 € + 0,1%, a w niektórych przypadkach nawet 75€ + 0,1%, więc bądź ostrożny i zwróć szczególną uwagę na rodzaj funduszu, który kupujesz! Przeczytaj warunki na stronie degiro.

Jakie są koszty obligacji?

W DEGIRO płacisz również niskie koszty za obligacje, należy jednak zauważyć, że możliwości wyboru są nieco ograniczone. W tej chwili można kupić tylko obligacje holenderskie, belgijskie, portugalskie, francuskie i niemieckie. Obligacje holenderskie, belgijskie, portugalskie i francuskie mogą być przedmiotem handlu po 2€ + 0,06%. Obligacje niemieckie są droższe i wynoszą 5€ + 0,05%, a niektóre bardziej egzotyczne obligacje są sprzedawane po jeszcze wyższych stawkach, więc uważaj na to, kiedy chcesz kupić egzotyczne obligacje!

Jakie są koszty opcji na akcje?

Koszt jednego kontraktu na akcje Eurex (Niemcy) wynosi 0,75€. Jeden kontrakt obejmuje 100 akcji, koszt za jedną akcję wynosi wtedy 0,0075€, co jest bardzo rozsądną kwotą. Niemieckie, belgijskie, francuskie i portugalskie opcje są również tanie w handlu na DEGIRO.

W przypadku opcji amerykańskich płaci się w DEGIRO tylko 0,50$ za jeden kontrakt, mogą być jednak naliczane dodatkowe ceny akcji. Na przykład, za korzystanie z rynku płaci się 5€, nawet jeśli kupisz tylko jedną akcję, to musisz co miesiąc płacić tę kwotę. Handel opcjami na rynku amerykańskim może więc stać się kosztowny dla małych inwestorów.

Jaka jest cena wykonania opcji?

Za wykonanie opcji płacisz 1€ za kontrakt w DEGIRO, więc w większości przypadków atrakcyjniejszym rozwiązaniem jest po prostu sprzedaż opcji.

Ile kosztuje inwestowanie w kontrakty futures?

Na kontraktach terminowych notowanych w Amsterdamie, Brukseli, Lizbonie i Paryżu płaci się 2,5€ za kontrakt. Możliwe jest również inwestowanie w amerykańskie kontrakty terminowe. Opłata transakcyjna za amerykański kontrakt terminowy wynosi 0,50$ za każdy kontrakt, jednak za miesiąc kalendarzowy będziesz musiał zapłacić kolejne 5$, aby skorzystać z rynku amerykańskiego.

Jakie są koszty w przypadku walut?

Za przeliczanie walut płaci się zazwyczaj 0,1%, tak więc, kiedy kupujesz akcje w dolarach, natychmiast tracisz 0,1%. Możliwe jest ręczne przeliczanie walut, wtedy zapłacisz 10€ + 0,02%, co może być tańsze przy dużych transakcjach. Jeśli możesz kupić akcje w swojej walucie, to jest to wtedy zawsze wskazane.

Jakie są koszty odsetek?

Kiedy pożyczasz pieniądze, płacisz od nich odsetki. Akcje brytyjskie są o 1,25% wyższe niż LIBOR. Jest to tańsze niż kredyt konsumencki, ale może spowodować znaczny spadek twojego zwrotu, dlatego należy uważać, aby inwestować z pożyczonymi pieniędzmi w DEGIRO.

Ile płacisz za notowania?

Notowania amsterdamskie, niemieckie i amerykańskie (tylko CME) w DEGIRO są całkowicie bezpłatne. Za notowania na żywo na innych giełdach trzeba często liczyć się z opłatą, która waha się od kilku euro do 10,50€. Chcesz handlować na giełdzie zagranicznej? Jeśli tak, to należy najpierw dowiedzieć się, ile trzeba zapłacić za notowania.

Jakie są koszty otwierania pozycji krótkich?

W DEGIRO można również zająć krótką pozycję na akcjach, a następnie spekuluje się na spadku kursu akcji. Stawki za to różnią się w zależności od ryzyka akcji. W przypadku akcji o niskim ryzyku płacisz 1%, a o wysokim ryzyku 2%.

Ile musisz zapłacić w przypadku deficytu?

Kiedy handlujesz na depozycie zabezpieczającym, to możesz mieć do czynienia z deficytem. Koszty utrzymywania się deficytu wynoszą 50€ + 0,5%. Jeśli przekroczysz marżę o 125%, płacisz 100€ + 1%, dlatego bardzo ważne jest, abyś upewnił się, że nie przekroczysz depozytu zabezpieczającego na swoim koncie.

Czy są jakieś inne koszty wyjątkowe?

Przeniesienie portfela do DEGIRO kosztuje 10€ za pozycję. Przy składaniu zleceń przez telefon, kosztuje to dodatkowo 8,5£, a przetwarzanie dywidend jest bezpłatne. Jeśli zdecydujesz się na dywidendy giełdowe, płacisz 7,50€ w opłatach. Za subskrypcję emisji płacisz 2 € + 0,02%. Przekazanie pieniędzy jest natomiast bezpłatne.

Podsumowanie: opłaty na DEGIRO

Jeśli chodzi o opłaty, to jest to tutaj zdecydowanie pozytywny punkt naszego testu DEGIRO. Spośród wszystkich profesjonalnych angielskich brokerów, DEGIRO oferuje inwestowanie po najniższych stawkach, dlatego też DEGIRO jest odpowiednie do stworzenia portfela.

Jakie są opcje handlowe w DEGIRO?

Jednym z najważniejszych elementów w ocenie brokera są oczywiście opcje handlowe. W DEGIRO masz wiele opcji inwestycyjnych. Możesz wybierać spośród 60 giełd, co pozwala na inwestowanie w bardziej egzotycznych krajach tj. Turcja czy Nowa Zelandia.

W DEGIRO można inwestować pomiędzy różnymi produktami inwestycyjnymi: od akcji do funduszy i od produktów lewarowanych do obligacji. Bardzo prawdopodobne, że w DEGIRO znajdziesz papiery wartościowe, w które będziesz chciał zainwestować.

Jak możesz złożyć zlecenie w DEGIRO?

Dokonałem już wielu transakcji za pomocą oprogramowania DEGIRO. Moim zdaniem, oprogramowanie może być nieco bardziej łatwe w obsłudze, ale na ogół robi to, co do niego należy.

Po zdeponowaniu pieniędzy można poszukać aktywa, w które chce się zainwestować. Przeprowadziłem korzystne transakcje z udziałem DEGIRO w akcjach Plus500 i ABN AMRO. Wyniki tych transakcji z DEGIRO możesz zobaczyć poniżej:

Kiedy chcesz otworzyć pozycję, musisz najpierw znaleźć odpowiednie papiery wartościowe. Dzięki funkcji wyszukiwania możesz łatwo znaleźć papiery wartościowe, którym chcesz handlować. Wyszukiwanie można przeprowadzić poprzez wpisanie nazwy, numeru ISIN lub numeru identyfikacyjnego papierów wartościowych lub poprzez użycie symbolu. Po znalezieniu papieru wartościowego można nacisnąć przycisk kupna, aby otworzyć inwestycję.

Wiele akcji znajduje się w obrocie na wielu giełdach. Pamiętaj, że zawsze wskazane jest wybranie giełdy, na której są notowane akcje w Twojej walucie. Gdy Twoje konto jest np. notowane w euro, taniej jest handlować akcjami notowanymi w euro, a kiedy kupujesz akcje w innej walucie, będziesz musiał zapłacić dodatkowe opłaty transakcyjne, aby wymienić swoje euro na dolary. Co więcej, będziesz musiał poradzić sobie z ryzykiem kursowym.

Zanim kupisz akcje, musisz podać kilka dodatkowych szczegółów. Na ekranie zlecenia możesz wskazać, ile akcji chcesz kupić. Możesz również wybrać rodzaj zlecenia. W przypadku zlecenia z limitem ceny, kupujesz akcje tylko po określonej cenie. W przypadku zlecenia rynkowego kupuje się akcje niezależnie od aktualnej ceny. Następnie można wskazać, czy zlecenie ma być realizowane w sposób ciągły, czy tylko w ciągu danego dnia. Możesz również złożyć zlecenie na określoną kwotę, jeśli uważasz, że kupno akcji po niższej cenie jest atrakcyjne.

Jeśli chcesz zabezpieczyć środki, możesz wybrać opcję automatycznego zamykania pozycji w celu ograniczenia strat (z ang. stop loss). Stop loss jest wartością, na której automatycznie zamykasz pozycję. Po zakupie akcji, musisz stworzyć osobne zlecenie, aby automatycznie zamknąć ją przy ustalonej z góry stracie.

Po otwarciu pozycji, możesz ją znaleźć pod swoimi otwartymi pozycjami:

Chcesz sprzedać swoją inwestycję? Wtedy wystarczy nacisnąć przycisk sprzedaży. Za pomocą zlecenia rynkowego, sprzedasz papiery wartościowe po aktualnej cenie.

Jak to możliwe, że DEGIRO jest tak tanie?

DEGIRO jest tanim brokerem, który oferuje inwestowanie przy niskich stawkach. Ale jak to możliwe, że DEGIRO jest tak tanie?

Wynika to z różnych decyzji, które firma podjęła. Głównym powodem tanich usług jest fakt, że mają niezwykle efektywną strukturę informatyczną i budują całe swoje oprogramowanie we własnym zakresie.

DEGIRO regularnie pożycza również papiery wartościowe; jest to konieczne, aby umożliwić klientom otwieranie krótkich pozycji. Pożyczanie papierów wartościowych wiąże się z niewielkim ryzykiem. Możliwe jest jednak wyłączenie tej funkcji. W przypadku otwarcia rachunku powierniczego zamiast zwykłego rachunku DEGIRO nie będzie pożyczać papierów wartościowych innej osobie. Dużą wadą tego typu rachunku jest fakt, że płacisz dodatkowe koszty, gdy otrzymujesz dywidendę.

Co więcej, DEGIRO pracuje nad uzyskaniem korzyści skali. Obecnie DEGIRO jest aktywne w około osiemnastu krajach. Dzieląc biura na większą liczbę klientów, można znacznie obniżyć koszty operacyjne na transakcję, a to może pomóc w utrzymaniu niskich cen, jednak, DEGIRO nie ma jeszcze znaczącego udziału w rynku w każdym kraju.

Jak mogę wpłacić pieniądze na DEGIRO?

W DEGIRO w dowolnym momencie możesz wpłacić pieniądze na swoje konto. Możesz to zrobić za pomocą przycisku księgowanie pieniędzy wpłata i wypłata. Następnie możesz wpłacić pieniądze na swoje konto, przelewając je z banku na swoje konto inwestycyjne. Kiedy wybierzesz iDEAL, pieniądze są wpłacane bezpośrednio na Twoje konto, nie będziesz musiał czekać, żeby zacząć inwestować.

Najważniejsze, że możesz wypłacić pieniądze w dowolnym momencie, przelewając je na swoje konto bankowe. Pamiętaj, że możesz wypłacić tylko saldo swojego konta. Jeśli chcesz wypłacić kwotę swojego portfela, musisz najpierw sprzedać papiery wartościowe. Pieniądze są płynnie księgowane i zawsze trafiają na Twoje konto w ciągu kilku dni, z tego powodu, wpłata i wypłata pieniędzy jest mocną zaletą w tej opinii.

Obsługa klienta

Z DEGIRO można się skontaktować zarówno telefonicznie, jak i za pomocą poczty elektronicznej. W czasie wolnym zawsze można szybko się z nimi skontnaktować. Kiedy rynki są bardzo niestabilne, DEGIRO ma czasem problemy z monitorowaniem. Na przykład, w czasie kryzysu z powodu korona wirusa, można się z nimi skontaktować tylko w języku angielskim i lepiej wysłać do nich wiadomość e-mail. Niestety z tego powodu znacznie wydłużył się czas ich reakcji.

Obsługa klienta jest dobrej jakości, gdy normalnie funkcjonuje. Uważam jednak, że muszą one być w stanie poradzić sobie ze szczególnymi warunkami na rynku, z tego powodu w naszej opinii otrzymują oni tylko wystarczającą liczbę punktów za obsługę klienta.

Jak bardzo bezpieczne jest DEGIRO?

DEGIRO przechowuje aktywa klientów na oddzielnych rachunkach. Gdy DEGIRO niespodziewanie zbankrutuje, Twoje pieniądze powinny być tam bezpieczne. Pieniądze, które wpłacasz, zostaną również ulokowane w oddzielnym funduszu. DEGIRO nie może niepotrzebnie tknąć tych pieniędzy. Istnieje nawet system rekompensat dla inwestorów. Gdyby DEGIRO złamało te zasady, otrzymałbyś zwrot pieniędzy w wysokości do 20,000€.

Dobrym znakiem jest również fakt, że DEGIRO istnieje od ponad 10 lat i obsługuje ponad 500.000 klientów i z tego powodu wpłata pieniędzy w DEGIRO jest bezpieczna. Sam od dawna jestem klientem DEGIRO i nigdy nie spotkałem się z żadnymi podejrzanymi transakcjami, więc mogę potwierdzić, że inwestowanie w DEGIRO jest zatem w 100% bezpieczne.

Edukacja i wskazówki

W DEGIRO można znaleźć kilka informacji o inwestowaniu w ramach akademii inwestora. Filmy na ich stronie internetowej są przejrzyste i mogą być dla Ciebie bardzo przydatne, aczkolwiek nie ma jednak żadnych zaawansowanych informacji, które mogłyby pomóc Ci w podjęciu decyzji inwestycyjnych. W dziedzinie edukacji i poradnictwa DEGIRO nie uzyskało w tym przeglądzie wyjątkowo wysokich wyników.

Dla kogo nadaje się DESIRO?

DEGIRO jest odpowiednie dla prywatnego inwestora, który posiada pewne aktywa. DEGIRO jest pośrednikiem w nabywaniu produktów inwestycyjnych na długi okres. W DEGIRO można na przykład kupić popularne akcje lub handlować nimi w Dow Jones.

Oprócz tych standardowych produktów można również handlować obligacjami, opcjami i funduszami indeksowymi. Asortyment produktów jest bardzo szeroki, a koszty transakcji są niskie, to pozwala na rozpoczęcie inwestycji z niewielkimi pieniędzmi.

Największe zalety DEGIRO

  • DEGIRO jest jednym z najtańszych brokerów dostępnych na rynku.
  • Możliwe jest inwestowanie na całym świecie na różnych giełdach.
  • Nie ma żadnych ukrytych kosztów: otwarcie konta jest w 100% darmowe.
  • Możliwe jest wykorzystanie depozytu zabezpieczającego do zainwestowania większej ilości pieniędzy niż wpłaca się na konto.

Podsumowanie opinii: czy inwestować na DEGIRO?

DEGIRO jest stosunkowo nową firmą, która silnie się rozwija. Dzięki tanim usługom i podstawowemu, a zarazem prostemu oprogramowaniu, osoby prywatne mogą korzystnie inwestować w akcje przy skromnym budżecie. Jeśli szukasz brokera z kilkoma zaletami, gdzie można uzyskać dobry stosunek jakości do ceny, to DEGIRO jest solidnym wyborem.

Chcesz założyć konto w DEGIRO? Kliknij na poniższy przycisk i bezpośrednio załóż darmowe konto:

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.