Jak kupić akcje Deliveroo (2024)? – Inwestowanie w Deliveroo

Czy chciałbyś zainwestować w akcje Deliveroo ? W tym artykule dowiesz się, jak kupować i sprzedawać akcje Deliveroo.

Jak kupić akcje Deliveroo?

Z jednej strony firma taka jak Deliveroo może być dobrą inwestycją: ludzie coraz częściej zamawiają jedzenie online, a Deliveroo wie, jak odpowiedzieć na ten trend. Istnieje jednak również duża konkurencja i dopiero okaże się, czy Deliveroo zdoła ją wyprzedzić.

Czy jesteś przekonany, że inwestycja w Deliveroo może być opłacalna? W tej tabeli możesz zobaczyć, po jakich kursach możesz kupić akcje Deliveroo:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Deliveroo bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Deliveroo przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji Deliveroo?

Jesteś ciekawy aktualnej ceny akcji Deliveroo? Na poniższym wykresie możesz bezpośrednio kupować i sprzedawać akcje Deliveroo:

Szczegóły firmy Deliveroo

Poniżej znajdują się najważniejsze dane firmy Deliveroo.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Deliveroo z ostatnich 5 dni:

Jakie są największe możliwości inwestowania w akcje Deliveroo?

 • Rosnący rynek: Coraz więcej osób zamawia jedzenie online. Deliveroo może odpowiedzieć na ten trend.
 • Ekspansja: Deliveroo może rozszerzyć swoją działalność na nowe rynki. Jeśli uda im się zdobyć udział w rynku, rentowność akcji może wzrosnąć. Deliveroo działa obecnie w ponad 200 miastach na całym świecie.
 • Inteligentne partnerstwa: Deliveroo współpracuje z detalistami takimi jak Sainburry’s i Aldi. Partnerstwa te stanowią obecnie ponad 10% przychodów firmy.
 • Model członkostwa: Deliveroo buduje stały strumień dochodów poprzez sprzedaż członkostwa Deliveroo Plus.
 • Dobrze znana marka: Deliveroo jest dobrze znaną marką, która przyciąga lojalną bazę klientów.
 • Trend: Rynek dostaw jedzenia jest ogromny i oczekuje się, że osiągnie wartość 1 biliona dolarów.

Jakiego ryzyka należy być świadomym, kupując akcje Deliveroo?

 • Intensywna konkurencja: Deliveroo zmaga się z silną konkurencją ze strony innych usług dostawczych.
 • Zależność od kierowców-dostawców: W coraz większej liczbie krajów kierowcy dostarczający posiłki otrzymują wyższe wynagrodzenie, co wywiera presję na marże zysku Deliveroo.
 • Rentowność: Deliveroo trudno jest osiągnąć rentowne wyniki, ponieważ firma musi dużo inwestować w marketing.
 • Specyficzny rynek: Deliveroo obecnie opiera swoje przychody na rynkach europejskim i brytyjskim. W Ameryce Deliveroo nie ma silnej pozycji.
 • Słabe wyniki IPO: Cena akcji Deliveroo spadła od czasu pierwszej oferty publicznej.
 • Ryzyko ekonomiczne: Deliveroo jest spółką wzrostową. Jeśli sytuacja gospodarcza się pogorszy, cena akcji może znaleźć się pod presją.

Kim są najwięksi konkurenci Deliveroo?

Jak inwestować w Deliveroo?

Krok 1: Najpierw otwórz konto u wiarygodnego maklera giełdowego. Rozsądnie jest porównać opcje, aby znaleźć najbardziej odpowiednią stronę.

Krok 2: Następnie wpłać pieniądze na swoje konto giełdowe przelewem bankowym lub kartą kredytową.

Krok 3: Wybierz udział Deliveroo i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.

Krok 4: Wyślij zlecenie giełdowe bezpośrednio na giełdę za pomocą zlecenia rynkowego lub wybierz zlecenie z limitem. W przypadku zlecenia z limitem ceny ustalasz cenę, jaką chcesz zapłacić za swoją inwestycję w akcje Deliveroo.

Rozczarowujące IPO Deliveroo

Wiele firm, które wchodzą na giełdę, świętuje: cena akcji gwałtownie rośnie. Niestety, nie było tak w przypadku Deliveroo: cena akcji straciła jedną czwartą swojej wartości w pierwszym dniu notowań.

Spadek ten można częściowo wytłumaczyć obawami o niezależnych pracowników, którzy muszą radzić sobie ze skromnymi dochodami. Jeśli przepisy staną się bardziej rygorystyczne, może to wywrzeć presję na marże firmy w przyszłości.

Oprócz warunków pracy, inwestorzy mogą mieć również wątpliwości co do ograniczonej kontroli. Założyciele nadal sprawują kontrolę nad zarządem, więc jako inwestor masz niewiele do powiedzenia. Obecni akcjonariusze wydają się wykorzystywać IPO przede wszystkim do spieniężenia.

Jednak dodatkowy miliard funtów może zostać mądrze wykorzystany. Gdy tak się stanie, Deliveroo może osiągnąć lepsze wyniki w przyszłości.

Kup akcje Deliveroo

Inteligentna współpraca

Wzrost firmy jest kontynuowany dzięki nowej współpracy z detalistami, takimi jak Sainsbury’s i Aldi. 10% dochodu Deliveroo nie jest generowane z tej współpracy.

Przed zainwestowaniem w akcje Deliveroo warto dobrze przeanalizować konkurencję. Uber Eats, Foodora, Just Eat i City Pantry to tylko niektórzy z dobrze znanych konkurentów spółki. Pytanie brzmi, czy Deliveroo jest w stanie wprowadzić wystarczająco dużo innowacji, aby wyprzedzić konkurencję.

O Deliveroo

Deliveroo to usługa dostawy jedzenia do różnych restauracji w okolicy. Firma została założona w Wielkiej Brytanii w 2013 roku, ale obecnie działa na całym świecie. Prawdopodobnie widziałeś pracowników dostawczych jeżdżących na rowerach z zielonymi torbami dostawczymi przez miasto lub ulicę.

Akcje Deliveroo

Do niedawna akcje Deliveroo były w całości własnością wybranej grupy wewnętrznych akcjonariuszy. Od kwietnia 2021 r. Deliveroo faktycznie dołączyło do brytyjskiej giełdy papierów wartościowych.

Czy mądrze jest teraz inwestować w akcje Deliveroo?

Inwestowanie w akcje Deliveroo może być zdecydowanie interesujące. Dostawa jedzenia wciąż rośnie. Co więcej, dostawa do domu doskonale pasuje do coraz bardziej zapracowanego i zabieganego społeczeństwa.

Deliveroo poszło w ślady innych firm dostawczych, takich jak Uber Eats i Just Eat Takeaway. Konkurencja na giełdzie jest zacięta w przypadku usług dostawczych, co może mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na Deliveroo.

Dopiero okaże się, czy mądrze jest teraz inwestować w Deliveroo. Nieudane IPO spowodowało pewne szkody dla reputacji firmy. To, w połączeniu z niepewnością co do warunków pracy, sprawia, że przyszłość firmy jest niepewna.

Deliveroo rośnie szybciej niż wielu konkurentów, ale ze względu na mniejsze marże, firma prawdopodobnie nie jest jeszcze rentowna w dłuższej perspektywie. Co więcej, ponad 50% zysków pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie konkurencja jest ostra. Dlatego warto dobrze zbadać, czy rozsądnie jest teraz inwestować w akcje Deliveroo.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *