Jak kupić akcje Euronext (2024) – inwestowanie w akcje Euronext

Czy chcesz kupić akcje Euronext ? W tym artykule omówimy, jak inwestować w akcje Euronext, a także sprawdzimy aktualną cenę akcji Euronext.

Jak kupić akcje Euronext?

Czy wierzysz, że Euronext będzie nadal rosnąć w przyszłości? W takim razie zakup akcji Euronext w perspektywie długoterminowej może być atrakcyjny. Zwróć szczególną uwagę na to, czy więcej dużych spółek notuje swoje akcje na giełdach Euronext. Interesujące przejęcia również mogą przyczynić się do wzrostu wyników spółki. Akcje Euronext można kupić bezpośrednio za pośrednictwem wiarygodnego brokera:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Euronext! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Euronext bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Euronext przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dane spółki Euronext

Poniżej znajdują się kluczowe informacje o firmie Euronext.

Ceny akcji Euronext z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Euronext z ostatnich 5 dni:

Dlaczego inwestowanie w akcje Euronext może być interesujące?

 • Silny potencjał wzrostu: Euronext jest wiodącą europejską giełdą papierów wartościowych z silnymi osiągnięciami. Euronext zbudował dobrą pozycję do dalszego wzrostu i czerpie korzyści z integracji europejskich rynków finansowych.
 • Dywidenda: Euronext wypłaca atrakcyjną i stosunkowo stabilną dywidendę.
 • Międzynarodowa obecność: Euronext działa w dziesięciu krajach, co zmniejsza jego zależność od wyników w jakimkolwiek konkretnym regionie.

Jakie jest ryzyko związane z akcjami Euronext?

 • Zmienność: Euronext osiąga lepsze wyniki w okresach wysokiej zmienności. Wzrost wolumenu obrotów w Europie może przyczynić się do wzrostu cen akcji.
 • Konkurencja: Euronext zmaga się z konkurencją zarówno w Europie, jak i poza nią. Konkurencja ta może wywierać presję na marżę zysku Euronext.
 • Regulacje: Przepisy dotyczące giełd papierów wartościowych zmieniają się regularnie i mogą wpływać na rentowność spółki.

Kto stanowi najgroźniejszą konkurencję dla Euronext?

 • Nasdaq
 • NYSE
 • Deutsche Börse
 • SIX Swiss Exchange
 • London Stock Exchange

Jak inwestować w akcje Euronext?

Akcje Euronext można kupić podobnie jak inne akcje za pośrednictwem maklera giełdowego. Jesteś ciekawy, którzy maklerzy giełdowi umożliwiają zakup akcji Euronext? Kliknij tutaj, aby bezpośrednio porównać różnych brokerów.

U wielu brokerów możesz inwestować w akcje Euronext całkowicie bez prowizji. Pozwala to na inwestowanie w akcje Euronext z niewielką ilością pieniędzy.

Przejdź na platformie transakcyjnej do akcji Euronext i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. Dzięki zleceniu rynkowemu możesz bezpośrednio kupić akcje, a dzięki zleceniu z limitem ceny możesz ustawić maksymalną cenę, którą chcesz zapłacić.

Na temat spółki Euronext

Euronext NV jest znacznie większą firmą, niż sądzi wielu inwestorów. Euronext jest właścicielem kilku giełd w Europie, takich jak giełdy w Amsterdamie, Paryżu i Brukseli. W czerwcu 2014 r. Euronext sam wszedł na giełdę. Spółka jest notowana na giełdach w Brukseli, Paryżu i Amsterdamie. Główna siedziba firmy znajduje się w Amsterdamie.

Historia spółki

Historia Euronext rozpoczyna się we wrześniu 2000 roku, kiedy to Euronext została założona w Amsterdamie jako spółka akcyjna. Od samego początku firma posiadała oddziały w Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii i Portugalii. Giełda Papierów Wartościowych w Lizbonie została dodana do spółki w 2002 roku.

W 2002 r. firma wprowadziła również nową platformę, która zintegrowała giełdy w Amsterdamie, Brukseli, Paryżu i Lizbonie.

Kupowanie akcji Euronext

Czym zajmuje się spółka Euronext?

Euronext umożliwia kupno i sprzedaż akcji.

Odkrywanie nowych możliwości

Euronext stale rozszerza dostępne możliwości handlowe poprzez nabywanie nowych giełd. Firma przejęła między innymi London International Financial Futures and Options Exchange (LIFFE) oraz Bolsa de Valores de Lisbao e Porto (BVLP). Dzięki tym przejęciom firma działa już nie tylko w Holandii, Belgii i Francji, ale także w Anglii i Portugalii. Euronext zamierza przejąć więcej giełd w Europie (Zachodniej), aby dalej rozwijać swoją pozycję.

Czy uważasz, że te przejęcia przyczynią się do sukcesu Euronext? W takim razie warto kupić akcje Euronext.

Największy europejski rynek o znaczącym wpływie

Połączone giełdy Euronext stały się obecnie największym europejskim rynkiem akcji. Ten największy europejski rynek ma większy wpływ niż giełdy krajowe z innych krajów. Umożliwia to przyciągnięcie większych inwestorów instytucjonalnych.

Spółka z holenderskim akcentem

Chociaż Euronext działa w różnych krajach europejskich, firma nadal ma holenderski charakter. Spółka została założona zgodnie z prawem holenderskim. Co więcej, nadal ma siedzibę główną w Amsterdamie.

Indeksy giełdowe Euronext

 • Największe fundusze w obrocie można znaleźć w Euronext 100.
 • Kolejnych 150 największych funduszy można znaleźć w Next 150.
 • Europejskie oddziały spółki również korzystają z własnych indeksów. Na przykład w Brukseli stosowany jest BEL20, w Paryżu CAC40, a w Lizbonie PSI-20.

Czy warto kupować akcje Euronext?

Wielu inwestorów nie zdaje sobie sprawy, że mogą również inwestować w samą giełdę. Kupując akcje Euronext, inwestujesz w Europę jako region finansowy. Euronext zarządza giełdami różnych głównych krajów europejskich i czerpie korzyści z działalności handlowej w tych regionach. Gdy Europa staje się bardziej atrakcyjna dla (międzynarodowych) inwestorów, zyski Euronext również mogą wzrosnąć.

Dlatego warto porównać Euronext bezpośrednio z największymi międzynarodowymi giełdami papierów wartościowych. Ponadto należy zbadać klimat finansowy w Europie i przeanalizować perspektywy na przyszłość w Europie.

Ponieważ Euronext czerpie korzyści z wolumenu obrotu, spółka może osiągać dobre wyniki nawet w okresach spowolnienia gospodarczego. Dlatego też należy dokładnie zbadać rozwój popularności inwestowania.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *