Godziny otwarcia Dow Jones (2024) – godziny handlu i zamknięcia

Dow Jones lub Dow Jones Industrial Average to najstarszy indeks giełdowy w Ameryce. Został stworzony przez kilku redaktorów Wall Street Journal. Dow to indeks, który śledzi 30 dużych amerykańskich korporacji. Ale jakie są godziny otwarcia giełd powiązanych z Dow Jones? Tutaj możesz przeczytać, jakie są godziny otwarcia i zamknięcia Dow Jones.

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Dow Jones? Otwórz darmowy rachunek demonstracyjny na eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Kiedy trwa sesja Dow Jones?

Amerykańskie giełdy otwierają się o 9:30  i zamykają o 16:00 czasu lokalnego. Oznacza to, że Dow Jones otwiera się o ##T|14:30## i zamyka o ##T|14:30## w twojej strefie czasowej.

W które dni Dow Jones nie działa w 2023 roku?

Są też dni, kiedy w ogóle nie można inwestować w Dow Jones. Dzieje się tak, ponieważ giełdy z reguły są nieczynne w święta oraz pozostałe szczególne okazje. Poniżej znajduje się przegląd dat zamknięcia:

DataŚwięto państwowe
2 styczniaNowy Rok
16 styczniaDzień Martina Luthera Kinga Juniora
20 lutegoUrodziny Waszyngtona
7 kwietniaWielki Piątek
29 majaDzień Pamięci Narodowej
19 czerwcaJuneteenth (Dzień Czerwca)
3 i 4 lipcaDzień Niepodległości
4 wrześniaŚwięto Pracy
23 i 24 listopadaŚwięto Dziękczynienia
25 grudniaDzień Bożego Narodzenia

Godziny przed- i pozarynkowe

W przypadku niektórych brokerów można również inwestować w Dow Jones w godzinach przed- i pozarynkowych. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość spekulacji na wahaniach cen poza godzinami handlu. Wadą są często wyższe opłaty transakcyjne spowodowane niższym wolumenem obrotu.

Jak samodzielnie inwestować w Dow Jones?

Czy chcesz samodzielnie inwestować w indeks Dow Jones? Możesz to zrobić na przykład kupując fundusz indeksowy. W artykule o inwestowaniu w Dow Jones dowiesz się dokładnie, jak to zrobić:

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *