Godziny otwarcia NASDAQ (2024) – godziny handlu i zamknięcia

NASDAQ jest jedną z najpopularniejszych giełd papierów wartościowych w Ameryce. Ale w jakich godzinach faktycznie pracuje i o której zakańcza sesję? Na tej stronie znajdziesz aktualne godziny otwarcia NASDAQ.

Wskazówka: Chcesz zainwestować w NASDAQ? W takim razie otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

O której otwiera się NASDAQ?

NASDAQ otwiera się o 9:30 i zamyka o 16:00 czasu amerykańskiego. Oznacza to, że możesz inwestować w akcje na NASDAQ od ##T|14:30## do ##T|21:00## w twojej strefie czasowej.

Godziny przedrynkowe NASDAQ

U wielu brokerów można już inwestować w NASDAQ przed otwarciem rynku. Są to godziny od 4:00 do 9:30 rano. Ważne jest, aby pamiętać, że spready w godzinach przedpołudniowych są często szersze ze względu na niski wolumen obrotu.

Po godzinach rynkowych NASDAQ

Możesz także handlować na NASDAQ po zamknięciu sesji, wielu brokerów umożliwia to. Są to godziny od 16:00 do 20:00. Koszty transakcji mogą być również wyższe w godzinach pozarynkowych ze względu na niższy wolumen obrotu.

W które dni NASDAQ nie działa w 2023 roku?

W specjalne święta NASDAQ jest zamknięty. Poniżej można zobaczyć, w które dni działalność handlowa na NASDAQ zostaje wstrzymana:

DataŚwięto państwowe
2 styczniaNowy Rok
16 styczniaDzień Martina Luthera Kinga Juniora
20 lutegoUrodziny Waszyngtona
7 kwietniaWielki Piątek
29 majaDzień Pamięci Narodowej
19 czerwcaJuneteenth (Dzień Czerwca)
3 i 4 lipcaDzień Niepodległości
4 wrześniaŚwięto Pracy
23 i 24 listopadaŚwięto Dziękczynienia
25 grudniaDzień Bożego Narodzenia

NASDAQ może również zostać zamknięty nieoczekiwanie, na przykład po szokującym wydarzeniu. Celem zamknięcia jest zapobieżenie całkowitemu załamaniu rynku.

Gdzie można handlować na giełdzie NASDAQ?

Ciekawi Cię, u których brokerów możesz handlować akcjami notowanymi na NASDAQ najtaniej? Zapoznaj się z przeglądem najbardziej wiarygodnych brokerów giełdowych:

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *