Godziny otwarcia giełd w Austrii (2024)

Jakie są godziny otwarcia i zamknięcia wiedeńskiej giełdy papierów wartościowych? W tym artykule poznasz godziny pracy austriackiej giełdy papierów wartościowych!

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Austrii? Otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny na eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jakie są godziny otwarcia giełd w Austrii?

Austriacka giełda papierów wartościowych jest otwarta w dni powszednie. Nie można inwestować na wiedeńskiej giełdzie papierów wartościowych w weekendy. Godziny handlu trwają od 9:00 rano do 17:30. W tych godzinach można swobodnie kupować i sprzedawać akcje.

Używamy skryptu do obliczania godzin, w których giełda jest otwarta w czasie lokalnym. Możesz handlować akcjami na giełdzie w Austrii od ##T|8:00## do ##T|16:30## twojego czasu.

invest austria

W które dni austriacka giełda papierów wartościowych będzie zamknięta w 2023 roku?

Każdy kraj zamyka giełdę w szczególne święta, ale nie każda giełda zamyka się w tych samych dniach. Poniżej sprawdzisz, w jakie dni nie możesz kupować akcji na giełdzie w Wiedniu:

DataŚwięto państwowe
7 kwietniaWielki Piątek
10 kwietniaWielkanoc
1 MajaŚwięto Pracy
25 i 26 grudniaBoże Narodzenie

Godziny handlu ATX

Na giełdzie można również handlować Austrian Traded Index (ATX). ATX obejmuje 20 akcji i stara się jak najdokładniej naśladować wyniki akcji na wiedeńskiej giełdzie papierów wartościowych. Godziny handlu ATX są takie same jak godziny austriackiej giełdy papierów wartościowych.

Na ATX można handlować od 9:00 do 17:30.

Chcesz samodzielnie inwestować na austriackiej giełdzie?

Dzięki internetowi możesz inwestować w niemal każdym kraju na świecie w dowolnym momencie. Wiedeńska Giełda Papierów Wartościowych jest również dostępna dla międzynarodowych inwestorów. Potrzebne jest tylko konto u brokera internetowego. Poniżej możesz zobaczyć, u których brokerów możesz inwestować na giełdzie w Wiedniu:

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.

Podstawowe informacje na temat austriackiej giełdy papierów wartościowych

Wiedeńska Giełda Papierów Wartościowych została założona w 1711 roku i jest jedną z najstarszych giełd na świecie. Giełda zwraca szczególną uwagę na CSR (społeczną odpowiedzialność biznesu) i stara się nawiązywać kontakty z firmami z Europy Środkowej i Wschodniej.

Akcje na austriackiej giełdzie papierów wartościowych są notowane w euro. Pamiętaj, że Twoja inwestycja może stracić na wartości, gdy Twoja waluta umocni się w porównaniu do waluty austriackiej.

Austriacka giełda papierów wartościowych znajduje się w Wiedniu, stolicy Austrii. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełny adres to:

Wallnerstraße 8
A-1010 Wiedeń, Austria

Możesz również skontaktować się z giełdą za pośrednictwem e-mail [email protected] lub pod nr +43 1 531650.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *