Godziny otwarcia giełd w Belgii (2024).

Belgia słynie z pysznego piwa i smacznych frytek. Możesz także zdecydować się na inwestowanie na belgijskiej giełdzie, znanej również jako Euronext Brussels lub BEL20, która ma ustalone godziny otwarcia i zamknięcia. Ale kiedy faktycznie pracuje belgijska giełda?

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Belgii? W takim razie otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

W jakich godzinach czynna jest giełda w Belgii?

Belgijska giełda otwiera się o 9:00 i zamyka o 17:30 czasu polskiego. Pomiędzy tymi godzinami można swobodnie handlować akcjami na belgijskiej giełdzie. Rynek Belgii nie pracuje w weekendy.
Investing in Belgiuam

W które dni belgijska giełda będzie nieczynna w 2023 roku?

Belgijska giełda jest zamknięta w szczególne dni. W te święta nie można handlować akcjami na rynku. Poniżej znajduje się przegląd dat, w których belgijska giełda wstrzymuje pracę:

DataŚwięto państwowe
7 kwietniaWielki Piątek
10 kwietniaWielkanoc
1 MajaŚwięto Pracy
25 i 26 grudniaBoże Narodzenie

Jak i gdzie inwestować na belgijskim rynku akcji?

Jeśli chcesz samodzielnie inwestować na belgijskim rynku akcji, możesz to zrobić za pośrednictwem brokera. Broker to strona, która umożliwia kupno i sprzedaż różnych akcji. W poniższej tabeli sprawdzisz, którzy brokerzy oferują najniższe stawki za zakup belgijskich akcji:

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak inwestować w Belgii? W takim razie przeczytaj ten artykuł!

Podstawowe informacje na temat belgijskiego rynku akcji

BEL20 jest głównym indeksem Euronext Brussels. Dwadzieścia akcji wchodzących w skład tego indeksu jest wybieranych przez ekspertów Euronext na podstawie różnych kryteriów. Belgijski indeks jest dobrym miernikiem sytuacji gospodarczej w Belgii. Spółki wchodzące w skład indeksu to na przykład KBC i Umicore.

BEL20 ma takie same godziny otwarcia jak zwykła giełda. Oznacza to, że akcjami powiązanymi z BEL20 można handlować od 9:00 do 17:30. Jednak niektórzy brokerzy zezwalają również na handel na BEL20 poza zwykłymi godzinami, ale koszty mogą być wtedy wyższe, a wolumeny obrotu niższe.

Akcje na belgijskiej giełdzie są notowane w euro. Pamiętaj, że Twoja inwestycja może stracić na wartości, gdy Twoja własna waluta umocni się w stosunku do waluty belgijskiej.

Belgijska giełda papierów wartościowych znajduje się w Brukseli, będącej stolicą Belgii. Stronę internetową giełdy znajdziesz tutaj. Pełny adres to:

1 Rue du Marquis, bte 1
1000 Bruksela

Możesz również skontaktować się z nimi za pośrednictwem [email protected] lub pod nr +32 2 620 15 00.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *