Godziny otwarcia giełd w Hiszpanii (IBEX35)

Jakie są godziny otwarcia giełd w Hiszpanii? W które dni giełda w Madrycie jest zamknięta? Na tej stronie znajdziesz wszystkie odpowiedzi, których szukasz!

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Hiszpanii? W takim razie otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jakie są godziny handlu na hiszpańskiej giełdzie papierów wartościowych?

Chcesz wiedzieć, kiedy otwiera się giełda w Madrycie? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce! Hiszpańska giełda otwiera się o 9:00 rano i zamyka o 17:30 czasu lokalnego. W tych godzinach można handlować dobrze znanymi hiszpańskimi akcjami, takimi jak Banco Santander oraz NN Hoteles.

Używamy skryptu, aby określić godziny otwarcia i zamknięcia w czasie lokalnym: giełda w Hiszpanii otwiera się o ##T|8:00## i zamyka o ##T|16:30## polskiego czasu.

W które dni hiszpańska giełda będzie zamknięta w 2023 roku?

Nawet inwestorzy giełdowi potrzebują od czasu do czasu dnia wolnego. Dlatego też hiszpańska giełda nie zawsze jest otwarta. Ale w które dni hiszpańska giełda jest faktycznie zamknięta?

DataŚwięto państwowe
7 kwietniaWielki Piątek
10 kwietniaWielkanoc
25 grudniaBoże Narodzenie
26 grudniaDzień Świętego Szczepana

Czy chcesz inwestować w Hiszpanii na własną rękę?

Samodzielne inwestowanie w Hiszpanii może być interesujące. Do tego potrzebne jest konto u brokera. Na szczęście nie musisz szukać hiszpańskiego brokera. Możesz z palcem w nosie inwestować w hiszpańskie akcje u brokera giełdowego w swoim kraju. W poniższej tabeli sprawdzisz, z którymi brokerami zainwestujesz na hiszpańskiej giełdzie:

BrokerOpłatyRejestracja
Avatrade kupuj akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
Porównanie?Porównaj najlepszych brokerów i załóż darmowe demo!

Czy chcesz przeczytać szczegółowo, jak inwestować w Hiszpanii? W takim razie przeczytaj ten artykuł!

Podstawowe informacje na temat hiszpańskiej giełdy papierów wartościowych

Hiszpańska giełda papierów wartościowych została otwarta już w 1831 r., a od 1893 r. mieści się w budynku giełdy Palacio de la Bolsa de Madrid. W 2020 r. hiszpańska giełda została przejęta przez szwajcarskiego operatora giełdowego SIX.

Ogólnym indeksem giełdowym madryckiej giełdy jest IGBM: obejmuje 113 spółek, w tym 35 spółek wchodzących w skład IBEX-35. Na giełdzie można również handlować wschodzącymi spółkami z Ameryki Łacińskiej z indeksem FTSE-Latibex.

Hiszpańska giełda papierów wartościowych jest zawsze zamknięta w weekendy. Dotyczy to również wszystkich giełd na świecie.

IBEX-35 jest najbardziej znanym indeksem giełdowym Bolsa de Madrid lub madryckiej giełdy papierów wartościowych. Każda akcja na tej giełdzie ma inną wagę. Maksymalna waga akcji może wynosić 20%. Zapobiega to nadmiernemu wpływowi jednej spółki na cenę indeksu.

Godziny otwarcia IBEX-35 są takie same jak godziny otwarcia hiszpańskiej giełdy. Możesz handlować indeksem i akcjami wchodzącymi w jego skład od 9:00 rano do 17:30 wieczorem.

Akcje na hiszpańskiej giełdzie notowane są w euro. Pamiętaj, że Twoja inwestycja może stracić na wartości, gdy Twoja waluta umocni się w stosunku do waluty hiszpańskiej.

Hiszpańska giełda papierów wartościowych znajduje się w Madrycie, stolicy Hiszpanii. Odwiedź stronę internetową giełdy tutaj. Pełny adres brzmi:

Palacio de la Bolsa
Plaza de la Lealtad, 1
28014 Madryt, Hiszpania

Możesz również skontaktować się poprzez e-mail pod adresem [email protected] lub pod nr +34 917 09 50 00.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *