Godziny otwarcia giełd w Kanadzie (2024)

Jakie są godziny otwarcia giełdy w Toronto? W które dni giełda jest zamknięta? W tym artykule znajdziesz wszystkie potrzebne informacje!

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Kanadzie? Otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jakie są godziny otwarcia kanadyjskiej giełdy papierów wartościowych?

Możesz inwestować w akcje na kanadyjskiej giełdzie w godzinach otwarcia. Poniżej możesz zobaczyć, kiedy otwiera się kanadyjska giełda papierów wartościowych:

  • Kanadyjska giełda papierów wartościowych jest otwarta od 9:30 do 16:00 czasu lokalnego.
  • Kanadyjska giełda papierów wartościowych jest otwarta od ##T|14:30## do ##T|21:00## czasu polskiego.

Inwestowanie na kanadyjskiej giełdzie jest zatem idealne dla każdego inwestora, który lubi handlować późnym popołudniem. Podobnie jak w przypadku innych giełd, na TSX nie można inwestować w weekendy. Pytanie brzmi, w jakie święta kanadyjska giełda jest faktycznie zamknięta?

invest canada

W które dni kanadyjska giełda papierów wartościowych będzie nieczynna w 2023 roku?

Na ogół przez większość dni powszednich giełdy są otwarte. Rząd może czasem podjąć decyzję o tymczasowym zamknięciu giełdy. Dzieje się tak na przykład w przypadku gwałtownego załamania rynków akcji. Ponadto co roku wypadają specjalne święta państwowe, w które giełda jest zamykana. W Kanadzie giełda jest zamknięta w następujące dni:

DataŚwięto państwowe
2 styczniaNowy Rok
20 lutegoDzień Rodziny
7 kwietniaWielki Piątek
22 majaVictoria Day (Dzień Wiktorii)
3 lipcaDzień Kanady
7 sierpniaDzień Obywatelski
3 majaDzień Konstytucji
4 wrześniaŚwięto Pracy
9 październikaŚwięto Dziękczynienia
25 i 26 grudniaBoże Narodzenie

Kanada leży tuż obok Ameryki. Amerykańskie święta (Dzień Martina Luthera Kinga Jr., Dzień Pamięci, Dzień Niepodległości i Święto Dziękczynienia) mogą zatem wpływać na giełdy w Kanadzie. Dotyczy to zwłaszcza inwestycji w dolara amerykańskiego.

Godziny handlu indeksem S&P/TSX Composite Index

Kanada posiada również indeks, który śledzi ogólny rozwój gospodarczy w kraju. Indeks ten jest również nazywany S&P/TSX Composite Index. Indeks śledzi 250 z około 1500 akcji notowanych na giełdzie w Toronto. Indeks ten daje dobry obraz sytuacji gospodarczej w kraju.

Ale jakie są dokładne godziny otwarcia indeksu TSX lub Toronto Stock Exchange? Godziny otwarcia odpowiadają godzinom otwarcia Kanadyjskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Oznacza to, że możesz handlować akcjami indeksu S&P/TSX Composite Index od 9:30 do 16:00 czasu lokalnego lub od ##T|14:30## do ##T|21:00## czasu polskiego.

Gdzie można inwestować na kanadyjskiej giełdzie?

Pokładasz nadzieje w kanadyjskim rynku akcji? W takim razie możesz zdecydować się na samodzielny zakup akcji spółek z Kanady. Poniżej znajduje się przegląd najlepszych brokerów, umożliwiających kupno i sprzedaż kanadyjskich akcji:

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.

Chcesz dowiedzieć się, jak inwestować w Kanadzie? W takim razie przeczytaj ten artykuł!

Informacje ogólne Kanadyjska giełda papierów wartościowych

Toronto Stock Exchange (TSX) jest trzecią co do wielkości giełdą w Ameryce Północnej i szóstą na świecie. Kanada jest zatem ważnym graczem.

Akcje na kanadyjskiej giełdzie papierów wartościowych są sprzedawane w dolarach kanadyjskich (CAD). Pamiętaj, że inwestycja może stracić na wartości, gdy Twoja waluta umocni się w stosunku do dolara kanadyjskiego.

Kanadyjska giełda papierów wartościowych znajduje się w Toronto, stolicy Kanady. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełny adres to:

130 King St W,
Toronto, ON M5X 1J2, Kanada

Możesz również skontaktować się z giełdą za pośrednictwem [email protected] lub pod nr +1 888-873-8392.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *