Godziny otwarcia giełd w Luksemburgu (luxX Index).

Chcesz wiedzieć, w jakich godzinach otwarta jest giełda w Luksemburgu i kiedy jest zamknięta? W tym artykule znajdziesz wszystkie potrzebne informacje!

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Luksemburgu? W takim razie otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Godziny otwarcia giełd w luksemburgu

Luksemburska giełda papierów wartościowych jest otwierana o 9:00 rano i zamykana o 17:30 po południu czasu holenderskiego. W weekendy, podobnie jak wiele innych giełd, jest zamknięta.

Za pośrednictwem niektórych brokerów można również handlować akcjami notowanymi na luksemburskiej giełdzie poza regularnymi godzinami handlu. Jest to jednak często droższe ze względu na niższy wolumen.

Investing in Luxembourg.

W które dni giełda w Luksemburgu będzie zamknięta w 2023 roku?

Rozpoczynając inwestowanie, dobrze jest zaplanować, kiedy giełda w Luksemburgu jest zamknięta. Poniżej znajduje się przegląd specjalnych świąt, w które giełda jest zamknięta:

DataŚwięto bankowe
7 kwietniaWielki Piątek
10 kwietniaWielkanoc
1 majaŚwięto Pracy
25 i 26 grudniaBoże Narodzenie

Jak widać, giełda w Luksemburgu rzadko jest zamknięta. Jest to jedna z najbardziej dostępnych giełd, na której można handlować niemal każdego dnia.

Kiedy indeks LuxX jest otwarty?

Indeks LuxX jest krajowym indeksem Luksemburga. Indeks ten składa się tylko z dziewięciu akcji, z których wszystkie są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Luksemburgu. Nie wszystkie akcje mają znaczącą wagę w indeksie. Mniejsze akcje mają wagę mniejszą niż jeden procent. Przykładami akcji wchodzących w skład indeksu są Aperam oraz ArcelorMittal.

Przed rozpoczęciem inwestowania w indeks LuxX warto poznać godziny jego otwarcia. Indeks LuxX jest otwarty od 9:00 do 17:30 czasu miejscowego, podobnie jak sama giełda.

Gdzie można inwestować na giełdzie w Luksemburgu?

Chcesz inwestować w akcje spółek notowanych na giełdzie w Luksemburgu? A może chcesz kupić udziały w funduszu indeksowym LuxX? W takim razie potrzebujesz konta u brokera online. Poniżej znajdziesz podmioty, u których możesz inwestować po korzystnych stawkach:

BrokerOpłatyRejestracja
Avatrade kupuj akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
Porównanie?Porównaj najlepszych brokerów i załóż darmowe demo!

Podstawowe informacje na temat luksemburskiej giełdy papierów wartościowych

Luksemburska giełda papierów wartościowych jest stosunkowo młoda: została otwarta 30 grudnia 1927 roku.

Akcje na luksemburskiej giełdzie papierów wartościowych są sprzedawane w euro. Należy pamiętać, że wartość inwestycji może spaść w przypadku umocnienia się waluty krajowej w stosunku do waluty luksemburskiej.

Luksemburska giełda papierów wartościowych znajduje się w Luksemburgu, który jest stolicą Luksemburga. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełny adres to:

35A Boulevard Joseph ll
L-1840 Luksemburg

Można również skontaktować się z giełdą za pośrednictwem dmu@bourse.lu lub pod nr +352 47 79 36 1.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *