Godziny otwarcia giełd w Szwajcarii (2024)

Interesują Cię godziny otwarcia giełdy papierów wartościowych w Szwajcarii? Odkryj tutaj godziny otwarcia i zamknięcia SIX Swiss Exchange i dowiedz się, w które dni giełda nie pracuje.

Wskazówka: Chcesz wypróbować inwestowanie w Szwajcarii za darmo w wersji demo? W takim razie otwórz bezpłatny rachunek w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jakie są godziny otwarcia giełd w Szwajcarii?

Szwajcarska giełda papierów wartościowych otwiera się o 9:00 rano i zamyka o 17:30. Jest to również czas polski, ponieważ Polska leży w tej samej strefie czasowej co Szwajcaria. Giełda w Zurychu jest zamknięta w weekendy.
beleggen zwitserland

W które dni giełda papierów wartościowych w Szwajcarii będzie zamknięta w 2023 roku?

Mieszkańcy Szwajcarii również od czasu do czasu cieszą się dniem wolnym. Ale w które dni giełda w Szwajcarii jest faktycznie zamknięta? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie w jednym rzędzie:

DataŚwięto państwowe
2 styczniaNowy Rok
7 kwietniaWielki Piątek
1 majaŚwięto Pracy
18 majaDzień Wniebowstąpienia
29 majaZesłanie Ducha Świętego
1 sierpniaDzień narodowy
25 grudniaBoże Narodzenie
26 grudniaDzień Świętego Szczepana

Godziny otwarcia SMI oraz innych indeksów

W Szwajcarii można również znaleźć kilka indeksów. Najpopularniejszym indeksem jest Swiss Market Index. SMI obejmuje dwadzieścia największych i najpłynniejszych akcji notowanych na giełdzie w Zurychu. Przykładami akcji wchodzących w skład tego indeksu są Nestlé, UBS i Swiss Life. Oprócz SMI można również handlować następującymi innymi szwajcarskimi indeksami: SPI, SLI i SBI.

Jeśli planujesz zainwestować w SMI lub inny szwajcarski indeks, ważne jest, aby pamiętać o godzinach otwarcia szwajcarskiej giełdy. Godziny handlu na SMI są takie same jak na szwajcarskiej giełdzie: od 9:00 rano do 17:30.

Chcesz samodzielnie zainwestować w Szwajcarii?

Czy chciałbyś również zainwestować w tym dobrze prosperującym małym kraju? Jest to zdecydowanie możliwe! Należy jednak zwrócić uwagę na koszty transakcji. Ceny kupna i sprzedaży szwajcarskich akcji różnią się znacznie w zależności od brokera. Wskazane jest, aby wybrać stronę, która może zaoferować handel akcjami po korzystnych stawkach.

Jeśli chcesz przeczytać szczegółowo, jak inwestować w Szwajcarii, przeczytaj ten artykuł!

BrokerOpłatyRejestracja
Avatrade kupuj akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
Porównanie?Porównaj najlepszych brokerów i załóż darmowe demo!

Podstawowe informacje na temat szwajcarskiej giełdy papierów wartościowych

SWX Swiss Exchange AG została założona w 1993 roku i znajduje się w Zurychu. SWX jest otwarta dla międzynarodowych inwestorów, ale papiery wartościowe będące przedmiotem obrotu są przechowywane tylko w szwajcarskich bankach. Jeśli chcesz inwestować na SIX Swiss Exchange, ważne jest, aby dobrze znać godziny otwarcia.

Akcje na szwajcarskiej giełdzie papierów wartościowych są przedmiotem obrotu we frankach szwajcarskich (CHF). Należy pamiętać, że wartość inwestycji może spaść, gdy waluta krajowa umocni się w stosunku do waluty szwajcarskiej.

Szwajcarska giełda papierów wartościowych znajduje się w Zurychu, stolicy Szwajcarii. Możesz odwiedzić stronę internetową giełdy tutaj. Oto pełen adres:

Pfingstweidstrasse 110
8021 Zurych, Szwajcaria

Możesz również skontaktować się z giełdą za pośrednictwem [email protected] lub pod nr +41 58 399 21 11.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *