Jak kupić akcje H&M (2024)? – inwestowanie w akcje H&M

H&M to znana sieć odzieżowa z wielkimi ambicjami. Inwestowanie w akcje H&M może być bardzo opłacalne. Ale jak kupić akcje H&M?

Jak kupić akcje H&M?

Inwestycja w H&M może być interesująca: firma wciąż otwiera nowe sklepy na wielu kontynentach. Chroni to firmę przed regionalnymi niepowodzeniami. Ponadto H&M mocno inwestuje w sklep internetowy, co jest prawdopodobnie dobrym posunięciem. Coraz więcej klientów decyduje się na zamawianie ubrań z wygodnego fotela.

Chcesz wiedzieć, gdzie możesz handlować akcjami H&M? Natychmiast zapoznaj się z naszym przeglądem brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach H&M! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj H&M bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w H&M przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego zakup akcji H&M może być korzystny?

  • Silna marka: konsumenci rozpoznają markę H&M, co oznacza, że firma wydaje mniej na marketing.
  • Dywersyfikacja: H&M oprócz odzieży sprzedaje na przykład dekoracje do domu.
  • Globalna aktywność: H&M działa w ponad 70 krajach, co pozwala jej korzystać z wielu źródeł dochodu.
  • Zrównoważony rozwój: H&M pracuje nad poprawą zrównoważonego rozwoju swojej marki, co może przyczynić się do poprawy reputacji firmy.
  • Elastyczność: dzięki pracy z kolekcjami podrzędnymi H&M może reagować na najnowsze trendy.

Oto największe zagrożenia związane z inwestowaniem w akcje H&M

  • Zależność: H&M zależy od branży modowej. Gdy zmieniają się gusta konsumentów, rentowność może znacznie spaść.
  • Intensywna konkurencja: branża modowa jest bardzo konkurencyjna. Jeśli konsumenci przejdą do konkurencji, firma może stracić pieniądze.
  • Szybka moda: gdy ludzie zaczynają bardziej cenić zrównoważony rozwój, rzadziej kupują nowe ubrania. Może to wywrzeć dużą presję na wyniki H&M.

Jacy są najwięksi konkurenci H&M?

  • Zara
  • Uniqlo
  • Gap
  • Primark
  • Forever 21

Jak inwestować w akcje H&M?

Zanim będziesz mógł zainwestować w akcje H&M, musisz najpierw założyć konto u brokera internetowego. Brokerzy internetowi umożliwiają osobom fizycznym kupowanie i sprzedawanie akcji.

Następnie wybierz akcje H&M i wypełnij poniższe dane:

  • Kwota: określ kwotę, którą chcesz zainwestować w akcje H&M.
  • Zlecenie rynkowe: zlecenie rynkowe umożliwia natychmiastowy zakup akcji po bieżącej cenie.
  • Zlecenie z limitem: w przypadku zlecenia z limitem ustalasz cenę, po której chcesz kupić akcje.
  • Zlecenie take profit/stop loss: możesz wybrać automatyczne zamknięcie pozycji po określonej wartości.

Gdy jesteś zadowolony ze swojego zlecenia na akcje, możesz przesłać je bezpośrednio. Pełna realizacja inwestycji może potrwać od kilku sekund do kilku minut.

Założenie firmy H&M

Erling Person założył pierwszy sklep w Västerås w 1947 roku. W momencie założenia sklep nosił nazwę Hennes, co po szwedzku oznacza „dla niej”. Początkowo w sklepie sprzedawano wyłącznie odzież damską.

Założyciel wprowadził w Europie koncepcję, która odniosła już sukces w Ameryce: właściciele sklepów osiągali ogromne zyski, oferując odzież na dużą skalę po korzystnych cenach. Zastosowanie tej amerykańskiej koncepcji w Hennes okazało się sukcesem.

HM zakup akcji

Wprowadzenie odzieży męskiej

Początkowo w sklepach H&M oferowano wyłącznie kolekcje damskie. Zmieniło się to w 1968 roku wraz z przejęciem Mauritz Wittfors, sklepu i dystrybutora sprzętu myśliwskiego i wędek. Persson wykorzystał przejętą firmę do zdobycia przyczółka również w segmencie męskim. Dodał do swojej firmy odzież męską i zmienił nazwę na Hennes & Mauritz.

Firma odnosząca sukcesy

W latach 80. i 90. firma odniosła sukces w różnych krajach europejskich. Na początku tego stulecia spełniło się marzenie: pierwszy sklep H&M został otwarty w Nowym Jorku.

Coraz więcej sklepów H&M jest otwieranych na całym świecie. Sklepy są otwierane w regionach takich jak Azja, Bliski Wschód i Ameryka Łacińska.

Sekret sukcesu H&M

Kluczem do sukcesu H&M jest szeroka gama niedrogich ubrań dobrej jakości, które sprzedaje. Tajemnica sukcesu H&M tkwi w jego zdolności do elastycznego reagowania na życzenia wrażliwej na trendy grupy docelowej.

Sieć odzieżowa oferuje dwie nowe kolekcje rocznie, ale posiada również podkolekcje, które są stale aktualizowane w odpowiedzi na trendy. Pozwala to firmie szybko reagować na nowe trendy, co oczywiście pozytywnie wpływa na jej rentowność.

Pomimo obietnic, H&M nie zapewnia pracownikom odzieżowym płacy wystarczającej na utrzymanie

W 2013 roku sieć odzieżowa H&M obiecała zapewnić płacę wystarczającą na utrzymanie dla około 850 000 pracowników tekstylnych, którzy pracują dla firmy. Według firmy, cel ten zostanie osiągnięty do końca 2018 roku. W 2018 r. międzynarodowa organizacja Clean Clothes Campaign przeprowadziła badania m.in. w Bułgarii i Turcji.

Badania wykazały, że firma nie spełniła swojej obietnicy dotyczącej lepszych warunków pracy i wyższych płac. W 2018 r. wielu pracowników żyło poniżej granicy ubóstwa. Ponadto pracownicy pracowali zbyt wiele godzin. W Bułgarii i Turcji pracownicy zatrudnieni przez firmę zarabiają odpowiednio tylko 9% i 29% płacy minimalnej w Europie.

Takie wiadomości mogą wywierać presję na cenę akcji. Inwestorzy coraz bardziej doceniają firmy, które biorą pod uwagę wszystkich interesariuszy.

Czy powinieneś kupić akcje H&M?

Nie ma obiektywnej odpowiedzi na pytanie, czy powinieneś kupić akcje H&M. To, czy jest to rozsądne, zależy wyłącznie od osobistej sytuacji.

Wskazane jest jednak zbadanie popularności H&M. Kiedy konsumenci przechodzą na inną markę, rozsądne może być inwestowanie w inne akcje.

Co więcej, H&M czerpie ogromne korzyści z szybkiej mody, sprzedając tanią odzież, która jest stale aktualizowana. Jeśli konsumenci zaczną bardziej cenić zrównoważony rozwój, firma może napotkać problemy. Dlatego też należy dokładnie sprawdzić, czy akcje H&M pasują do obecnego portfela inwestycyjnego.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *