Jak kupić akcje HTC (2024)? – Inwestowanie w akcje HTC

HTC było niegdyś głównym i popularnym producentem telefonów. Obecnie stara się nadążyć za głównymi konkurentami, takimi jak Apple i Samsung. Mają jednak nadzieję, że w przyszłości ponownie będą konkurować z dużymi markami telefonów. Czy uważasz, że mogą utrzymać swoją pozycję? W takim razie zakup akcji HTC może być atrakcyjny. W tym artykule omówimy, jak inwestować w akcje HTC.

Jak kupować akcje HTC?

Jeśli masz pewność, że HTC może odzyskać silną pozycję wśród innych producentów telefonów, może być interesujące zainwestowanie w HTC poprzez zakup akcji.

Zastanawiasz się, gdzie kupić akcje HTC? Zapoznaj się z przeglądem najlepszych brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Przy długoterminowym zakupie akcji ważny jest czas. Niektórzy inwestorzy decydują się na zakup wszystkich akcji jednocześnie. Jednak często rozsądniej jest kupować akcje HTC w wielu momentach: strategia ta nazywana jest uśrednianiem kosztu dolara.

Jakie są mocne strony akcji HTC?

 • Znana marka: HTC jest znaną marką z lojalnymi klientami.
 • Innowacyjność: HTC regularnie wprowadza na rynek innowacyjne funkcje, takie jak podwójny aparat fotograficzny.
 • Dywersyfikacja: HTC bada blockchain i IoT, co może przynieść więcej korzyści w przyszłości.
 • Silne patenty: Firma posiada silne patenty, co pozwala jej utrzymać przewagę konkurencyjną.

Jakie ryzyko wiąże się z akcjami HTC?

 • Spadający udział w rynku: Ze względu na konkurencję ze strony innych smartfonów firma HTC straciła duży udział w rynku.
 • Wyniki finansowe: Wyniki finansowe spadają. Dlatego też, jako inwestor, należy sprawdzić, jakie są perspektywy na przyszłość.
 • Smartfony: Przychody HTC zależą głównie od rynku smartfonów.
 • Ograniczony marketing: Marketing HTC jest mierny, a firma jest ledwo dostępna na głównych rynkach, takich jak Chiny.

Jacy są najwięksi konkurenci akcji HTC?

 • Samsung: Ta południowokoreańska firma dominuje na rynku smartfonów i jest silnym konkurentem dla HTC.
 • Huawei: Ta chińska firma zdobyła ostatnio duży udział w rynku.
 • Xiaomi: Ta chińska firma stała się popularna dzięki swoim przyjaznym dla budżetu smartfonom.
 • Apple: iPhone jest głównym konkurentem dla wszystkich firm działających na rynku smartfonów.

O firmie HTC

Tajwańska firma HTC została założona w 1997 roku. Litery HTC oznaczają Hightech Computer Corporation. Firma ta rozpoczęła swoją działalność w 1997 roku od projektowania i produkcji laptopów. Początkowo firma produkowała smartfony, które opierały się głównie na systemie Windows Mobile.

Jako współzałożyciel Open Handset Alliance, firma skupiła się na rozwoju systemu operacyjnego Android dla smartfonów. HTC Dream, wprowadzony na rynek przez firmę, był pierwszym smartfonem z systemem operacyjnym Android. Główna siedziba HTC znajduje się w Xindian, New Taipei City.

Kup akcje HTC

Utrata udziału w rynku i straty netto

Początkowo HTC było odnoszącym sukcesy dostawcą smartfonów. Konkurencja ze strony takich firm jak Apple Inc. i Samsung Electronics nie wróżyła dobrze udziałowi HTC w rynku.

W kwietniu 2015 r. jej udział w rynku wynosił zaledwie 7,2%. Dwaj dominujący sprzedawcy smartfonów, Apple i Samsung, mieli w tym czasie po około 18% udziału w rynku, a HTC ponosiło kolejne straty netto.

Nowe osiągnięcia w HTC

W 2015 roku firma zdecydowała się na produkcję bardziej zróżnicowanych produktów. Wraz z Valve Corporation, HTC opracowało HTC Vive, który jest zestawem słuchawkowym wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu zestawowi słuchawkowemu, który wykorzystuje technologię śledzenia w skali pomieszczenia, użytkownik może poruszać się w przestrzeni 3D. Dzięki kontrolerom ręcznym sterowanym ruchem użytkownik może wchodzić w interakcje z otoczeniem. W kwietniu 2016 r. na rynku pojawiła się pierwsza konsumencka wersja tego zestawu słuchawkowego.

HTC kontynuuje również produkcję własnych smartfonów. W przyszłości firma będzie coraz bardziej koncentrować się na Internecie rzeczy i wirtualnej rzeczywistości. Czy uważasz, że firma osiągnie sukces w tym zakresie w przyszłości? W takim razie warto kupić akcje HTC.

Przejęcie personelu i licencji przez Google

W 2017 roku Google ogłosiło przejęcie około połowy z 4000 pracowników HTC, którzy pracowali w działach projektowych i badawczych firmy. Google nabył również licencje od HTC.

Wśród przejętych pracowników były osoby zaangażowane w smartfon Pixel produkowany przez HTC dla Google. Dzięki temu zakupowi, który został sfinalizowany w styczniu 2018 r., Google wzmocniło swoją działalność w zakresie sprzętu.

HTC chce powrócić do wyższego segmentu rynku smartfonów

W 2019 roku firma HTC ogłosiła, że chciałaby przywrócić na rynek telefony wysokiej jakości. Obecnie HTC produkuje tylko telefony dla niższych i średnich segmentów.

HTC nie zrobił ostatnio nic innowacyjnego na rynku smartfonów. Co więcej, jak wspomniano wcześniej, połowa byłego zespołu smartfonów firmy pracuje teraz w Google.

Czy uważasz, że HTC uda się powrócić do wyższego segmentu smartfonów? W takim razie warto zainwestować w akcje HTC.

Czy warto kupić akcje HTC?

HTC to akcje wysokiego ryzyka: firma jest prześcigana przez konkurencję ze wszystkich stron. Dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o zakupie akcji HTC przeprowadzić dokładne badania dotyczące najnowszych wydarzeń w firmie. Istotne jest również zbadanie, czy HTC pasuje do portfela inwestycyjnego.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *