Jak inwestować bez ponoszenia kosztów?

Czy chcesz inwestować bez ponoszenia kosztów? U wielu brokerów płacisz stałą prowizję przy inwestowaniu. Kiedy inwestujesz dużą kwotę, często nie stanowi to żadnego problemu, jednak w przypadku inwestowania małych kwot, koszty znacznie wzrastają. Na szczęście, można również inwestować bez stałych kosztów. Ale jak to można zrobić w praktyce?

Gdzie można inwestować bez ponoszenia kosztów?

Poniżej możesz znaleźć przegląd brokerów, u których masz możliwość inwestowania bez ponoszenia stałych kosztów. Wypróbuj różne opcje i odkryj najlepszą stronę do inwestowania w 100% bez żadnych dodatkowych kosztów.

eToro: inwestuj w akcje bez prowizji

eToro jest silnym i niezawodnym brokerem dla inwestorów, którzy są świadomi kosztów, które muszą ponieść. U tego brokera możesz kupić akcje bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Inwestując bez kosztów, możesz zwiększyć swój potencjalny zysk. Co więcej, na eToro możesz skorzystać z handlu społecznościowego, dzięki któremu możesz śledzić innych inwestorów i automatycznie przejmować ich inwestycje. Przeczytaj tutaj recenzję lub zarejestruj się bezpośrednio za pomocą poniższego przycisku:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

eToro bez kosztów

DEGIRO: bezpłatne inwestowanie w fundusze inwestycyjne z głownego wyboru

W DEGIRO możesz dokonać jednej transakcji kupna lub sprzedaży na wybranych trackerach w każdym miesiącu kalendarzowym bez ponoszenia jakichkolwiek opłat transakcyjnych. Jeśli chcesz tanio inwestować w ETF-y lub fundusze inwestycyjne, to DEGIRO jest z pewnością dobrym wyborem. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby bezpośrednio otworzyć rachunek na DEGIRO:

Inwestowanie bez opłat DEGIRO

Wypróbuj inwestowanie całkowicie za darmo

Jest naprawdę tylko jeden sposób, żeby inwestować w 100% za darmo: możesz to zrobić za pomocą nieprawdziwych pieniędzy. Obecnie istnieje kilka brokerów, u których można spróbować inwestownia za darmo. Ponieważ sam nie wpłaciłeś żadnych pieniędzy, to żadna inwestycja nic Cię nie kosztuje, a jednocześnie dowiadujesz się dokładnie, jakie w rzeczywistości efekty przyniosłyby Twoje decyzje.

Czy chciałbyś spróbować inwestowania za pomocą nieprawdziwych pieniędzy całkowicie za darmo? Skorzystaj z poniższego przycisku, aby bezpośrednio porównać najlepsze konta demonstracyjne:

Czy inwestowanie bez opłat jest rzeczywiście darmowe?

Sprawdzamy z każdą stroną, czy darmowe inwestowanie rzeczywiście jest w praktyce w 100% darmowe.

Czy na eToro możesz inwestować za darmo?

Na eToro sprawdziliśmy, czy rzeczywiście możesz inwestować bez ponoszenia żadnych opłat. I rzeczywiście, kupno akcji odbywa się tutaj całkowicie bez płacenia prowizji.

Jednak udało nam się znaleźć irytujące ukryte koszty. Jeśli chcesz wypłacić pieniądze, to musisz zapłacić opłatę, która wynosi 25 dolarów. Nie da się ukryć, że jest ona bardzo wysoka i dość nietypowa. To sprawia, że handel z małymi kwotami na eToro staje się o wiele mniej atrakcyjne.

Czy na DEGIRO możesz inwestować bez żadnych opłat?

Na DEGIRO możesz rzeczywiście inwestować bezpłatnie w wybrane podstawowe fundusze. Ważne jest jednak, abyś sprawdził, czy fundusz inwestycyjny, w który chcesz zainwestować, jest również bezpłatnie dostępny. Pamiętaj, że nie wszystkie fundusze są uwzględnione w bezpłatnej ofercie DEGIRO. Co więcej, do każdego funduszu możesz dołączyć za darmo tylko raz w miesiącu kalendarzowym, dlatego ważne jest, abyś dobrze zaplanował swoje inwestycje; w ten sposób unikniesz opłat transakcyjnych pobieranych od każdej transakcji.

Ostatnia kwestia, ale nie mniej ważna

Fakt, że broker nie pobiera żadnych opłat, nie musi wcale oznaczać, że inwestowanie jest całkowicie bezpłatne. Na giełdzie zawsze istnieje różnica między ceną kupna i sprzedaży akcji i nazywamy to również spreadem. W dalszej części artykułu przyjrzymy się, jak obliczyć te koszty.

Jakie koszty musze ponieść?

Kiedy brokerzy mówią o tym, że nie pobierają opłat, to zwykle oznacza to, że nie pobierają żadnych prowizji. W praktyce oznacza to, że nie płacisz stałego procentu kosztów transakcji na akcjach, jednak nadal masz do czynienia z tak zwanym spreadem. Spread jest zawsze obecny, gdy handlujesz na giełdzie.

Ale czym tak naprawdę jest spread? Jest to różnicą pomiędzy ceną kupna i sprzedaży akcji i są to również koszty transakcyjne. Jeśli kupno akcji kosztuje 1,5$, a jej sprzedaż 1,52$, to spread wynosi wtedy 2 centy. Całkowity koszt transakcji wynosi więc 2 centy pomnożone przez liczbę akcji, które kupujesz lub sprzedajesz.

Nie zagłębiając się zbytnio w techniczne aspekty spreadu, możemy stwierdzić, że ten sposób obliczania kosztów zapewnia, że koszty są względne. Pozwala to również osobom, które inwestują mniejszą ilość pieniędzy, na obrót akcjami przy niskich kosztach transakcyjnych.

Czy chciałbyś się dowiedzieć, u którego brokera kupno i sprzedaż akcji jest najtańsze? Na naszej stronie na temat taniego inwestowania porównujemy różne koszty inwestowania:

Jak mogę tanio inwestować?

Kiedy chcesz inwestować, to niestety nie jest możliwe, aby inwestować całkowicie bez ponoszenia kosztów, ale zawsze istnieją metody, które mogą ograniczyć koszty tak bardzo, jak to tylko możliwe. W naszym artykule o tanim inwestowaniu porównaliśmy obszernie różnych brokerów i kiedy już kupiliśmy 30 akcji Philipsa, to najtańszy broker okazał się nie mniej niż siedem razy tańszy od najdroższego!

W tym zakresie szczególnie nowocześni brokerzy internetowi działają bardzo sprawnie. Dzieje się tak, ponieważ nie pobierają oni absolutnie żadnych kosztów prowizji. Handel akcjami z lokalnymi bankami jest często tak drogi, ponieważ płacisz stałą kwotę za transakcję. Niestety to sprawia, że kupowanie garstki akcji jest po prostu całkowicie nieopłacalne.

Czy chcesz wiedzieć, za pomocą których brokerów możesz tanio inwestować? Zapoznaj się bezpośrednio z naszym przeglądem najlepszych brokerów:

Oblicz co ci się najbardziej opłaca

Zawsze mądrze jest wcześniej obliczyć, która struktura kosztów jest jak najkorzystniejsza. Banki często pobierają stałą kwotę za zlecenie plus (niższy) względny procent od całkowitej wartości zlecenia. W przypadku niektórych nowoczesnych brokerów internetowych płacisz tylko opłatę względną z osobna za każdą akcję.

Określając moment przejścia, możesz określić, od jakiej kwoty korzystniej jest handlować u drugiego brokera. Możesz obliczyć ten punkt, sporządzając formuły kosztowe, w których ustawiasz liczbę akcji równą X, przykładowo:

  • 0,1X = 6,5 + 0,05X
  • 0,05X = 6,5
  • X = 130

W tym przykładzie dla 130 akcji, lokalny broker z prowizją byłby tańszy niż broker internetowy. Musisz zastąpić kwoty we wzorze właściwą strukturą kosztów wskazaną przez brokera którego sprawdzasz.

Podsumowując: gdzie możesz inwestować za darmo?

W tej ostatniej części artykułu wymienimy, gdzie można bezpłatnie inwestować w określone produkty inwestycyjne.

Gdzie można bezpłatnie inwestować w akcje?

Na eToro możesz kupować i sprzedawać akcje bez płacenia prowizji. Jest to atrakcyjne dla inwestorów, którzy chcą inwestować niewielkie sumy pieniędzy.

Gdzie można bezpłatnie inwestować w ETF?

W DEGIRO możesz bezpłatnie inwestować w duży wybór funduszy inwestycyjnych. W ten sposób możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy na okresowych inwestycjach.

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *