Spróbuj inwestowania na niby

Wielu ludzi postrzega inwestowanie w złym świetle: to zajęcie jest uważane za nudne i ryzykowne. W rzeczywistości sprawy mają się zgoła inaczej! W szczególności dotyczy to nowych metod inwestowania, które dostarczają wielu emocji, nie wspominając o pokaźnych zyskach. Internet umożliwia inwestowanie bez kosztów poprzez fikcyjne konto. Ćwicząc inwestowanie na niby, nie ponosisz żadnego ryzyka!

Jak samemu mogę spróbować inwestowania fikcyjnego?

Czy nie byłoby wspaniale zostać odnoszącym sukcesy inwestorem? Praktyka czyni mistrza. Na starcie możesz wykorzystać dochód z prowadzonej firmy lub etatu, jeśli chcesz rozpocząć aktywny handel. Niemniej jednak warto wpierw spróbować swych sił w ramach fikcyjnego konta, zamiast rzucać się na głęboką wodę i zaliczyć dużą wtopę.

To wspaniale, że współcześni brokerzy umożliwiają dokonywanie inwestycji za darmo w ramach fikcyjnych kont. W pierwszej kolejności zakładamy konto demo, a następnie inwestujemy za pomocą fikcyjnych pieniędzy. Wszystkie procesy przebiegają jak w przypadku prawdziwych inwestycji. A najlepsze jest to, że fikcyjne inwestowanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem!

Wiadomo, handlowanie z udziałem prawdziwych pieniędzy jest o wiele bardziej ekscytujące. Jak tylko nabierzesz odpowiedniego doświadczenia w handlu fikcyjnym, będziesz gotów wejść do prawdziwej gry. Większość brokerów pozwala dokonywać inwestycji od kwoty 100 dolarów.

Pragniesz spróbować swych sił w handlu fikcyjnym za pomocą konta demo? Skorzystaj z poniższego przycisku  i rzuć okiem na najlepsze kotna demonstracyjne:

Czym jest ‘nowe inwestowanie’?

Z reguły ludzie inwestują, lokując zaoszczędzone środki w określonych akcjach lub funduszach inwestycyjnych. Po dokonaniu transakcji niedzielny inwestor czeka cierpliwie, aby po 10 latach sprawdzić, czy udało się osiągnąć pozytywny rezultat. Niemniej jednak nie jest to jedyna metoda inwestowania. Osobiście korzystam z innych sposobów. „Nowe inwestowanie” to metoda, o której warto wspomnieć i mało tego – można ją wypróbować, korzystając z fikcyjnych pieniędzy.

Wspomniana metoda inwestycyjna opiera się na handlu z wykorzystaniem kontraktów na wartość zasadniczą papieru wartościowego. Tego rodzaju kontrakty określamy również jako kontrakty sprzedaży krótkiej, lub kontrakty na różnicę z ang. CFD contracts. CFD umożliwiają spekulację kursem niemalże każdego rodzaju aktywa, włączając w to pary walutowe, akcje i udziały, a także towary oraz fundusze inwestycyjne. Raz nawet spotkałem rolnika, który dorabiał sobie na boku, spekulując cenami prosiąt!

Moim zdaniem inwestowanie fikcyjne ma kluczowe zalety:

Możesz zastosować dźwignię finansową

Dzięki dźwigni finansowej możesz otworzyć większą pozycję, dysponując mniejszą ilością środków finansowych. Przykładowo, deponując zaledwie 100 USD, otwierasz pozycję na 1000 USD. Niemniej jednak dźwignia to miecz obusieczny, ponieważ potęguje zarówno potencjalny zysk, jak i stratę. W tym artykule dowiesz się więcej na temat inwestowania za pomocą dźwigni. Początkującym radzimy wypróbować dźwignię przy użyciu fikcyjnych pieniędzy.

Inwestowanie z niewielkim depozytem

Inwestowanie poprzez kontrakty CFD jest możliwe nawet z niewielkim depozytem. Większość brokerów pozwala otwierać pozycje na kwoty rzędy 100 USD. Nawet bez grosza przy duszy jesteś w stanie ruszyć z kopyta, wystarczy, że spróbujesz handlu z użyciem środków fikcyjnych.

Spekuluj bez względu na warunki

Nie ważne czy masz pod górkę, czy też z górki, zawsze będziesz w stanie osiągnąć dobre wyniki. Otwierając pozycję krótką, zyskujesz możliwość obstawienia spadku kursu. W takim wypadku kryzys wcale nie musi oznaczać czegoś złego, a wręcz przeciwnie może okazać się niebywale lukratywny. Wiadomo, przy spekulacji możesz również stracić kupę szmalu, jeśli podejmiesz niewłaściwą decyzję.

Spróbuj za darmochę

Możesz spróbować wspomnianego, nowego sposoby inwestowania, korzystając z fikcyjnych pieniędzy. Piękno inwestowania na niby polega na tym, że zarówno twoje zyski, jak i straty są w 100% fikcyjne. To doskonała szansa dla nowicjusza, który w miarę upływu czasu nabiorą ogłady inwestycyjnej, aktywnie handlując akcjami. Kliknij tutaj i zobacz, gdzie możesz spróbować inwestowania za darmo.

Wskazówka: w naszym artykule na temat Kontraktów CFD możesz przeczytać o tym, jak to działa.

Jak zainwestować w akcje na niby?

Wolisz inwestować fikcyjnie w akcje bez udziału w aktywnym handlu nimi? To również jest możliwe! Niektórzy preferują śledzenie swoich fikcyjnych, lub, jak kto woli fantazyjnych inwestycji na papierze. Ta metoda przynosi owoce, aczkolwiek jest niezwykle pracochłonna. Niemniej jednak większość inwestorów decyduje się na fikcyjny handel przy użyciu oprogramowania.

Najlepszym programem, dzięki któremu kupisz i sprzedasz fikcyjne udziały, jest oprogramowanie eToro. Masz możliwość wypróbowania funkcji przy użyciu fikcyjnej kwoty w wysokości 100 000 dolarów. Jak tylko nabierzesz wprawy, staniesz przed możliwością wpłacenia depozytu i kupna akcji za prawdziwe pieniądze. Tym, co wyróżnia oprogramowanie eToro na tle konkurencji, jest brak pobierania prowizji. Dzięki temu twoja wzrasta twoja szansa na zysk przy zakupie akcji.

eToro pozwala Ci w pełni wypróbować swoje oprogramowanie bez ponoszenia ryzyka. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby bezpośrednio otworzyć bezpłatne konto demo:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

fikcyjna inwestycja

Inwestowanie fikcyjne w formie papierkowej to przeżytek

Kilka wskazówek

Pragnę udzielić Ci kilku wskazówek, które pomogą Ci inwestować z powodzeniem bez specjalistycznej wiedzy.

Przede wszystkim pamiętaj, aby zawsze korzystać z funkcji automatycznego zamykania pozycji w celu ograniczenia strat (z ang. stop loss). Dzięki stop stop loss twoja pozycja zostanie zamknięta automatycznie jeśli strata osiągnie określony pułap. Możesz odejść od ekranu komputera, nie martwiąc się o swoje otwarte pozycje.

Kolejna rada brzmi: nie rzucaj się od razu na głęboką wodę. Wpierw spróbuj swoich sił w inwestowaniu fikcyjnym poprzez darmowe konto demo i nie ryzykuj więcej niż dwa procent na transakcję. Dopiero kiedy poczujesz się jak ryba w wodzie, rozważ inwestowanie przy użyciu prawdziwych pieniędzy.

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *