Inwestowanie online na giełdzie: podręcznik dla początkujących

Wraz z pojawieniem się Internetu, inwestowanie online stało się bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej. Dla wielu nowych inwestorów może to być czasami niezmiernie trudne, aby zarabiać pieniądze na swoich inwestycjach. Przygotowując ten przewodnik, chcielibyśmy pomóc Ci na Twojej drodze w świecie inwestowania online: zanim się obejrzysz, będziesz kupował swoje pierwsze akcje. PAMIĘTAJ: Handel prawdziwymi pieniędzmi na Plus500 jest odpowiedni tylko dla doświadczonych traderów. Początkujący mogą handlować tylko na koncie demo. 80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.’

Jak działa inwestowanie online?

Inwestowanie online jest w dzisiejszych czasach bardzo dostępne: po założeniu rachunku inwestycyjnego możesz za pomocą jednego kliknięcia myszką otworzyć kilka inwestycji. Przykładowo możesz kupić akcje lub uczestniczyć w funduszu inwestycyjnym. Możesz zdecydować się na  spekulacje lub zakup akcji na długi okres. Omówimy pokrótce najlepsze strony do inwestowania na giełdzie!

Jak mogę aktywnie handlować online?

Niektórzy ludzie chcieliby aktywnie inwestować w Internecie: spekulujesz na zwyżkach i spadkach cen w krótkim okresie czasu. Dobrą stroną do spekulacji krótkoterminowych jest Plus500. Kontrakty CFD na Plus500 pozwalają na otwieranie pozycji zarówno na wzrost, jak i spadek cen. Czy chciałbyś spróbować handlu online z Plus500 całkowicie za darmo za pomocą konta demonstracyjnego? Jeśli tak, to skorzystaj z przycisku, aby natychmiast założyć darmowe, bez ograniczeń konto demo:

80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy. Handel prawdziwymi pieniędzmi na Plus500 jest odpowiedni tylko dla doświadczonych traderów. Początkujący mogą handlować tylko na koncie demo.

Jacy są najlepsi brokerzy do inwestowania online?

Czy chcesz inwestować swoje pieniądze na długi czas i szukasz dobrego brokera? W takim razie będziesz potrzebował konta u brokera. Broker jest stroną, która kupuje akcje i inne produkty inwestycyjne w Twoim imieniu. Wymieniamy tutaj najlepsze opcje z których możesz skorzystać:

Opcja 1: broker online DEGIRO

Dla wielu osób, DEGIRO jest najlepszą opcją. Na DEGIRO płacisz niskie koszty transakcyjne przy zakupie akcji: koszty te wynoszą £1,75 + 0,014% na akcjach. Jeśli wolisz inwestować w fundusz, to istnieje wiele funduszy, w przypadku których nie ponosisz żadnych kosztów transakcyjnych. Skorzystaj z przycisku, abyś spróbował inwestowania na DEGIRO:

Opcja 2: eToro

Jeśli chcesz samodzielnie kupować i sprzedawać akcje za mniejsze kwoty, to eToro jest zdecydowanie jednym z niezawodnych brokerów online. Na eToro nie płacisz absolutnie żadnych prowizji, co oznacza, że możesz osiągnąć dobre wyniki nawet przy stosunkowo niewielkiej kwocie. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby założyć konto u tego brokera:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Na co zwrócić uwagę, kiedy chcesz inwestować online?

Jeśli chcesz inwestować online, to mądrze jest wziąć pod uwagę następujące kwestie.

Twoje doświadczenie w inwestowaniu

Nie każdy ma duże doświadczenie w inwestowaniu. W przypadku inwestowania w fundusze lub ETF nie trzeba mieć dużego doświadczenia. Jeśli wolisz samemu aktywnie handlować, to ważne jest, żebyś najpierw wystarczająco dobrze zbadał rynki. Jeśli zamierzasz inwestować samemu, to potrzebujesz mieć trochę więcej doświadczenia.

Koszty

Ważne jest, aby zwracać uwagę na koszty. Wielu nowych inwestorów daje się skusić bankom do lokowania pieniędzy na wysokich stopach procentowych. A to wielka szkoda! Jeśli wybierzesz odpowiedniego brokera, to często zapłacisz niskie opłaty transakcyjne. Wiele pasywnych funduszy również pobiera niskie opłaty: pomyśl na przykład o 0,2% w skali roku.

Dystrybucja

Inwestując online, mądrze jest rozłożyć swoje ryzyko tak bardzo, jak to tylko możliwe. Samodzielne inwestowanie online może być z pewnością bardzo przyjemne, ale nie należy jednak lokować wszystkich pieniędzy w swoje inwestycje: należy zdecydować się na przykład na zainwestowanie części swoich pieniędzy w fundusz. W ten sposób unikniesz utraty dużej sumy pieniędzy w przypadku, gdy jeden rodzaj inwestycji nie przynosi dobrych wyników.

Ograniczanie ryzyka

W pewnym momencie rozsądnym rozwiązaniem może być ograniczenie ryzyka. Gdy jesteś jeszcze młody, możesz podjąć niezbędne ryzyko: w końcu, gdy rynki się załamią, masz wystarczająco dużo czasu, aby poczekać na poprawę sytuacji. Gdy zbliża się emerytura lub inny cel końcowy, mamy mniej czasu na czekanie na poprawę sytuacji. Dlatego należy opracować jasny plan i zastanowić się, jak duże ryzyko chcemy podjąć w różnych momentach swojego życia.

inwestowanie online

 

Jak osiągnąć dobre wyniki w inwestowaniu online?

Zbyt wiele osób rozpoczyna inwestowanie online z nadzieją na szybkie wzbogacenie. To nie jest właściwy sposób myślenia: może to zabrzmieć nudno, ale dobry inwestor również dobrze się przygotowuje. Przykładowo ważne jest, aby najpierw zastanowić się, w jakie produkty inwestycyjne chcesz zainwestować:

 • Akcje: stajesz się wtedy współwłaścicielem firmy.
 • Kontrakty CFD: w ten sposób aktywnie spekulujesz na zmianach cen papierów wartościowych.
 • ETF: inna strona inwestuje Twoje pieniądze przykładowo w indeks.

Kiedy już zdecydowałeś, w jaki rodzaj produktu inwestycyjnego chcesz zainwestować, musisz jeszcze wybrać dobrego brokera online. W naszym przeglądzie najlepszych brokerów możesz od razu się dowiedzieć, na których stronach otrzymasz najlepsze wyniki.

Zanim zaczniesz inwestować prawdziwe pieniądze, to dobrze jest najpierw poćwiczyć na koncie demonstracyjnym. W ten sposób dowiesz się, czy możesz osiągnąć dobre wyniki w handlu online, na przykład za pomoca akcji. Wymieniliśmy dla Ciebie najlepsze konta demonstracyjne, abyś od razu mógł zacząć inwestować:

Po założeniu konta demonstracyjnego, ważne jest, aby przygotować dobry plan działania. W tym planie określasz, kiedy mądrze jest kupić lub sprzedać określone akcje. Ustal zasady i pracuj nad osiągnięciem określonego celu. Inteligentny i skuteczny inwestor to inwestor, który wie, co dokładnie robi.

Możesz inwestować online już nawet za 500 złotych!

Wiele osób zwleka z inwestowaniem, ponieważ uważa, że nie może być ono opłacalne przy niewielkiej ilości pieniędzy. A to wielka szkoda: kiedy wcześnie zaczynasz, to masz więcej czasu na powiększenie swoich aktywów, dlatego w wielu przypadkach mądrym rozwiązaniem jest inwestowanie niewielkich kwot każdego miesiąca. Chcesz się dowiedzieć, jak można inwestować z niewielką kwotą wynoszącą 500 złotych? Przeczytaj nasz artykuł o inwestowaniu za 500 złotych:

skuteczne inwestowanie online

Jakie są zagrożenia związane z inwestowaniem online?

Inwestowanie online z pewnością nie jest pozbawione ryzyka, szczególnie gdy nie ma się zielonego pojęcia, co się dokładnie robi. Wtedy niestety można stracić naprawdę dużo pieniędzy. Giełda stale porusza się w górę i w dół i trzeba się z tym pogodzić. Jeśli zaczniesz inwestować z przekonaniem, że zawsze będziesz zarabiać pieniądze, to bardzo się rozczarujesz. Tego rodzaju „błędne” przekonania mogą nawet negatywnie wpłynąć na Twoje wyniki z inwestycji.

Dlatego w pierwszej kolejności zastanów się, jakie ryzyko jesteś gotowy podjąć. Jeśli wolisz inwestować w stosunkowo bezpieczne produkty inwestycyjne, to Twój potencjalny zysk również będzie niski. Jeśli nie masz nic przeciwko (potencjalnej) utracie dużej ilości pieniędzy, to możesz inwestować również w bardziej ryzykowne produkty. W przypadku instrumentów pochodnych, w niektórych przypadkach możesz stracić całą kwotę na rachunku przy tylko jednej inwestycji.

Produkty inwestycyjne o stosunkowo niskim ryzyku to obligacje (rządowe), konta oszczędnościowe i fundusze rynku pieniężnego. Jeśli jesteś gotowy podjąć nieco większe ryzyko, to możesz zainwestować w akcje, fundusze indeksowe, ETF i obligacje korporacyjne. Zysk wynosi wtedy od trzech do ośmiu procent, ale można też stracić o wiele więcej pieniędzy. Czy naprawdę chcesz osiągnąć duży zysk? Jeśli tak, to możesz handlować nieruchomościami, surowcami, akcjami groszowymi, wysoko oprocentowanymi obligacjami i kryptowalutami.

W co mogę inwestować online?

Akcje: kupno i sprzedaż akcji to wciąż najpopularniejszy rodzaj inwestycji. Kiedy kupujesz akcje stajesz się współwłaścicielem danej firmy. Niektóre firmy w dobrych czasach rozdzielają również część zysków: otrzymujesz wtedy dywidendę.

Fundusze powiernicze: fundusze inwestycyjne występują we wszystkich kształtach i rozmiarach i mogą na przykład inwestować w akcje, obligacje i nieruchomości. Fundusze inwestycyjne często próbują pokonać rynek: niestety nie wszystkim się to udaje! Dlatego właśnie należy najpierw dowiedzieć się, jak radzi sobie fundusz, w który chcesz zainwestować.

Fundusz indeksowy: Fundusz indeksowy nie stara się pokonać rynku, ale podąża za nim tak blisko, jak tylko jest to możliwe. Przykładowo możesz zainwestować w fundusz indeksowy, który śledzi FTSE. Koszty transakcyjne w przypadku funduszu indeksowego są zazwyczaj znacznie niższe.

Fundusz docelowy na dzień: jest to specjalny rodzaj funduszu indeksowego, w którym skład jest dostosowywany wraz z wiekiem. Sam ustalasz datę docelową, w której planujesz zakończyć działalność. Gdy ta data nadejdzie, coraz bardziej ryzykowne inwestycje są sprzedawane, aby przejść do mniej ryzykownych opcji.

ETF: ETF jest podobny do funduszu inwestycyjnego lub funduszu indeksowego. Dużą zaletą ETF jest to, że można nimi łatwo handlować, tak samo jak akcjami. Pozwala to na szybsze wchodzenie i wychodzenie z inwestycji.

Obligacje: firmy i rządy używają  obligacji  do pożyczania pieniędzy. Kupując obligację, otrzymujesz od niej roczną stopę procentową. Cena obligacji może również zmieniać się w czasie pod wpływem stóp procentowych.

Instrumenty pochodne: Możesz również inwestować online za pomocą instrumentów pochodnych. Przykładami instrumentów pochodnych są CFD, opcje i futures – są to bardziej spekulacyjne produkty inwestycyjne.

Nakazy i zakazy podczas samodzielnego inwestowania online

Jeśli robisz to prawidłowo, inwestowanie jest jedną z najmądrzejszych i najrozsądniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić. Aby osiągnąć najlepsze wyniki, to ważne jest jednak podejmowanie właściwych decyzji.

Nakaz: inwestuj w to, co rozumiesz

Inwestuj tylko w produkty, które są dla Ciebie zrozumiałe. Nie kupuj akcji firmy, której nie rozumiesz i nie inwestuj w skomplikowane produkty inwestycyjne, których nie rozumiesz. Zachowaj prostotę: w ten sposób szybko osiągniesz najlepsze wyniki inwestycyjne.

Nakaz: Rozłóż swoje inwestycje

Nie stawiaj wszystkich swoich pieniędzy na tego samego konia: poprzez rozłożenie inwestycji możesz uniknąć utraty dużej części inwestycji, z powodu tego, że jedna spółka nie radzi sobie tak dobrze, jak powinna.

Zakaz: nie wpadaj w panikę

Wielu początkujących osób wpada w panikę, kiedy przez jakiś czas wszystko idzie nie tak, jak powinno. Dobry inwestor wie, że jest to właśnie czas na wykorzystanie okazji: kiedy ceny na giełdzie spadają, to możesz szukać świetnych okazji, dlatego też nie należy skupiać się na krótkoterminowym wyniku: długoterminowa wizja jest o wiele ważniejsza.

Zakaz: nie inwestuj pieniędzmi, których nie możesz stracić

Inwestowanie online wykorzystując pieniądze, których nie możesz przegapić, jest najgłupszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Jeśli chcesz osiągnąć dobry zysk z inwestowania, to ważne jest, aby poświęcić na to odpowiedni czas. Oczywiście, nie możesz sprzedawać swoich akcji, tylko dlatego, że zepsuła Ci się pralka.

Zakaz: opóźnianie inwestowania online

Wiele osób zwleka i czeka na ten jeden dobry i właściwy moment, aby zacząć inwestować. Największą tajemnicą jest to, że ten moment tak naprawdę nigdy nie nadejdzie, ponieważ nigdy nie wiadomo, co przyniesie przyszłość. Jeśli zaczniesz stopniowo inwestować, to na pewno zauważysz, że jeśli będziesz to robił dużo wcześniej, to później łatwiej będzie Ci zgromadzić dużą fortunę. Będziesz otrzymywał odsetki od odsetek, więc Twój kapitał będzie rósł w długim okresie.

nauka inwestowania online

Co oznacza inwestowanie w siebie?

Kiedy zaczynasz inwestować online, to musisz założyć konto u brokera, który da Ci bezpośredni dostęp do giełdy. W ramach swojego rachunku inwestycyjnego możesz handlować wszystkimi rodzajami produktów inwestycyjnych, takich jak akcje, obligacje, opcje i ETF-y. Gdy następnie złożysz zlecenie, broker doda papiery wartościowe do Twojego konta w Twoim imieniu.

W tym przypadku broker jest jedynie pośrednikiem: sam jesteś odpowiedzialny za podejmowanie decyzji oraz za osiągane wyniki. Jest to również nazywane brokerem tylko wykonawczym. Niektórzy brokerzy pozwalają jednak na korzystanie z narzędzi analitycznych, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje.

Samodzielne inwestowanie online jest szczególnie atrakcyjne dla osób niezależnych, które lubią samemu podejmować wszystkie decyzje. Każdy, kto ukończył 18 lat, może otworzyć rachunek inwestycyjny: oczywiście nie oznacza to, że każdy powinien to zrobić. Najpierw powinieneś się zastanowić, czy inwestowanie online naprawdę Ci odpowiada.

W skrócie: po co inwestować online?

 • Inwestowanie online jest możliwe nawet przy niewielkich kwotach pieniędzy.
 • Możesz skorzystać z przyjaznego dla użytkownika oprogramowania dostępnego przez Internet.
 • Natychmiast otrzymasz dostęp do konta demo, na którym możesz wypróbować inwestowanie.
 • Możesz zautomatyzować swoje inwestycje online za pomocą zleceń.

Handel CFD przez Internet

Interesującą, dość nową metodą inwestycyjną jest handel kontraktami CFD. Dzięki nim możesz handlować online akcjami, parami walutowymi (Forex), funduszami indeksowymi i towarami. Możesz handlować kontraktami CFD już od tak małej kwoty jak 100 dolarów. Ponieważ można korzystać z dźwigni finansowej, można również otworzyć dużą pozycję przy niewielkiej ilości pieniędzy, jednak należy pamiętać, że można szybko stracić dużą część swojego depozytu. Jakie są główne zalety handlu CFD przez Internet?

Reaguj na rosnące i spadające ceny – możesz otworzyć długą lub krótką pozycję handlową. Kiedy otwierasz długą pozycję, zarabiasz pieniądze, kiedy cena akcji wzrasta, a gdy otwierasz krótką pozycję, to możesz zarabiać pieniądze, kiedy cena akcji spada. Ta możliwość sprawia, że ta metoda inwestowania jest w 100% odporna na recesję!

Korzystne stawki – możesz handlować kontraktami CFD za pomocą niewielkiej ilości pieniędzy. W przeciwieństwie do innych dostawców, Plus500 nie pobiera stałej prowizji – nie płacisz minimalnej kwoty za inwestycję, co pozwala Ci spekulować na ruchach cen w krótkim okresie czasu.

Małe depozyty – kiedy kupujesz akcje potrzebujesz przyzwoitej ilości kapitału; inaczej ma się to w przypadku CFD. Ze względu na względne koszty, możesz zacząć handlować już od 100$.

Każdego dnia są możliwości

Zasada działania handlu online nie jest zbytnio skomplikowana. Mimo to, wielu ludziom podczas swoich inwestycji nie udaje się osiągnąć dobrych wyników.

Kiedy zaczynasz inwestować przez Internet to ważne jest, abyś był w stanie rozpoznać różne trendy:

 • W górę: trend wzrostowy, cena głównie idzie w górę. Kupowanie jest wtedy rozsądne.
 • W dół: trend spadkowy, cena głównie spada. Sprzedawanie jest wtedy rozsądne.
 • Na boki: cena porusza się w przód i w tył pomiędzy dwoma punktami, zaleca się kupno w najniższym punkcie i sprzedaż w najwyższym.

Kiedy zaczynasz inwestować online, mądrze jest nie zaczynać handlu od wszelkiego rodzaju skomplikowanych wskaźników technicznych. Wskaźniki te mogą pomóc Ci w wyczuciu czasu, ale patrząc najpierw uważnie na wykresy, budujesz niezbędną intuicję! Określenie ogólnego kierunku ceny lub trendu jest ważną częścią strategii inwestycyjnej.

Tutaj można regularnie rysować dwie linie: oporu i wsparcia. Opór jest linią, przez którą cena zawsze się nie przebija: sprzedający zawsze wygrywają z kupującymi. Wsparcie jest linią, przez którą cena nigdy się nie przebija: kupujący zawsze wygrywają ze sprzedającymi.

Im częściej taki wzór powraca, tym mocniejsza jest linia i tym mniejsza szansa, że zostanie przełamana. Inwestując, mądrze jest szukać wyraźnego trendu; nie ma znaczenia, który z trzech trendów zauważysz, o ile dobrze na niego zareagujesz.

Przykład

Załóżmy, że chcesz kupić akcje Kemiry i widzisz poniższy wykres… w jakim kierunku podąża zmiana ceny na wykresie?

kemira 2

No dobra, w górę! Pozwól mi narysować tam kilka linii. Jak widzisz, są dwa momenty, kiedy cena wyraźnie przekracza poziom oporu. Stary opór staje się wtedy nowym wsparciem i są to dobre momenty na wejście.

kemira opór wsparcie 2

Jeśli naprawdę chcesz dokonać poważnych inwestycji online, to istnieje już bardzo fajna strategia: patrzenie na wykres i określanie atrakcyjnych punktów wejścia dla swoich transakcji. Za pomocą darmowego konta demo, możesz zacząć handlować i będziesz mógł sprawdzić, czy potrafisz zrobić to samemu!

Handel online, 10 minut dziennie?

Strategia, którą tutaj pokrótce omówiłem, nie musi zajmować więcej niż dziesięć minut dziennie. Inwestując w kontrakty CFD możesz pracować ze zleceniami. Przykładowo, możesz ustawić się na kupno akcji, gdy tylko wzrośnie ona tuż nad rozpoznanym przez Ciebie oporem.

Następnie ważne jest, aby ustawić stop loss, czyli w momencie, w którym automatycznie ponosisz stratę. Ustaw ten moment tuż poniżej oporu, w ten sposób pozycje oparte na fałszywych przebiciach są szybko zamykane. Sztuką jest upewnić się, że zyski są wyższe niż straty.

W tym celu stosuję minimalny stosunek Nagrody:Ryzyka w wysokości 2:1. Przykładowo, jeśli chcę ponieść stratę w wysokości 100$ na inwestycji, to upewniam się, że zarobię na niej co najmniej 200$. Nie zamykasz inwestycji, dopóki jeden z tych celów nie zostanie osiągnięty! Wprowadzając take profit i stop loss możesz to zrobić całkowicie automatycznie, tak abyś nie podejmował żadnych emocjonalnych decyzji.

Ostatecznie zarządzanie ryzykiem jest bardzo ważne. Nigdy nie ryzykując więcej niż dwa procent wielkości konta na inwestycję, upewniasz się, że nie stracisz wszystkiego, zanim Twoje inwestycje wrócą na właściwe tory.

Kiedy konsekwentnie zaczynasz rozpoznawać wzór i bierzesz pod uwagę swoje ryzyko, to możesz osiągnąć strukturalnie dobre wyniki. Wszyscy skuteczni i profesjonalni daytraderzy pracują zgodnie z zasadą „wysokie zyski, niskie straty„.

Jakie wyniki możesz osiągnąć?

Rozumiem, że jesteś ciekaw możliwych wyników, gdy stosujesz tak wysoki poziom zarządzania ryzykiem! Załóżmy, że 6 z 10 Twoich transakcji jest zyskownych i zapewniasz, że Twoje zyski są wyższe niż straty:

 • 6 X 4% (2X maksymalne ryzyko) = 24% zysku
 • 4 X 2% (maksymalne ryzyko) = 8% straty
 • Zysk = 16%

Z pewnością, nie jest to zły zwrot dla dziesięciu transakcji! Co by się stało, gdybyś osiągnął zysk tylko w 4 z 10 transakcji?

 • 4 X 4% (2x maksymalne ryzyko) = 16% zysku
 • 6 X 2% (maksymalne ryzyko) = 12% straty
 • Zysk = 4%

Nawet jeśli dość kiepsko sobie radzisz, to z tymi liczbami nadal osiągasz pozytywny zwrot! Siła prawdziwego tradera nie tkwi w inteligencji, wysokim poziomie wykształcenia czy dużym kapitale… nie, chodzi o odpowiedni sposób zarządzania pieniędzmi!

Czy chcesz zacząć handlować online?

Na koniec najlepsza rada, jaką mogę Ci dać, to taka, żebyś samemu zaczął handlować online. Znasz już podstawy, zalety i możliwości inwestowania w CFD: teraz ważne jest, aby zdobyć praktyczne doświadczenie. Ćwicząc na koncie demo odkryjesz, czy handel online na giełdzie jest dla Ciebie odpowiedni. Bezpośrednio zapoznaj się z naszym przeglądem kont demonstracyjnych, aby rozpocząć handel z solidnym dostawcą:

80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *