Jak kupić akcje Johnson & Johnson (2024)?

Czy chcesz kupić akcje Johnson & Johnson w 2023 roku? Wykonaj kroki opisane w tym artykule, aby bezpośrednio zainwestować w akcje Johnson & Johnson. Na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do dokonania mądrej inwestycji w akcje Johnson & Johnson.

Jak kupić akcje Johnson & Johnson?

Johnson & Johnson może być świetnym dodatkiem do dobrze zbilansowanego portfela akcji. Dzięki działalności w różnych regionach i sektorach jest to zdywersyfikowana inwestycja. Co więcej, spółka wypłaca solidną i stabilną dywidendę rocznie.

Szukasz dobrego brokera do kupna i sprzedaży akcji Johnson & Johnson? Zapoznaj się z poniższym przeglądem:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Johnson & Johnson bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Johnson & Johnson przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest cena akcji Johnson & Johnson?

Czy chcesz wiedzieć, jak kształtuje się cena akcji Johnson & Johnson? Na poniższym wykresie można zobaczyć, po jakiej cenie można kupić i sprzedać akcje Johnson & Johnson.

Informacje o firmie Johnson & Johnson

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie Johnson & Johnson.

Analiza akcji spółki Johnson & Johnson

Przed podjęciem decyzji o zakupie lub sprzedaży akcji Johnson & Johnson należy dokładnie przeanalizować akcje. W poniższym zestawieniu można zobaczyć, jak spółka Johnson & Johnson radziła sobie w minionym okresie.

Ceny akcji Johnson & Johnson w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Johnson & Johnson z ostatnich 5 dni:

Jaka jest prognoza dla Johnson & Johnson w 2024?

Czy chcesz wiedzieć, co według analityków zrobi Johnson w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą wyników akcji Johnson i może się nie sprawdzić.

Dlaczego warto kupować akcje Johnson & Johnson?

 • Dywersyfikacja: Johnson & Johnson posiada zróżnicowane portfolio produktów i usług związanych ze zdrowiem.
 • Silna marka: Johnson & Johnson zbudował dobrą reputację na całym świecie.
 • Globalna obecność: ponieważ Johnson & Johnson działa w ponad 60 krajach, rozczarowujące wyniki w jednym regionie mogą zostać zrównoważone dobrymi wynikami w innym obszarze.
 • Dobre wyniki finansowe: firma zbudowała dobrą pozycję finansową.

Jakie są największe zagrożenia związane z inwestowaniem w akcje Johnson & Johnson?

 • Problemy prawne: Firma Johnson & Johnson musiała stawić czoła różnym procesom sądowym, takim jak ten dotyczący proszku do prania dla niemowląt. Tego typu pozwy mogą kosztować firmę wiele pieniędzy i prowadzić do utraty reputacji.
 • Ceny: Johnson & Johnson jest zmuszany do obniżania cen, co może mieć wpływ na marże zysku spółki.
 • Konkurencja: jeśli konkurentom uda się przejąć udział w rynku, cena akcji może spaść.
 • Kluczowe produkty: Johnson & Johnson polega w dużej mierze na kilku ważnych produktach, z których czerpie znaczną część swoich przychodów.
 • Reputacja: Johnson & Johnson był wielokrotnie skazywany w procesach sądowych, co może zaszkodzić reputacji spółki.

Jacy są najwięksi konkurenci Johnson & Johnson?

 • Pfizer
 • Novartis
 • Merck & Co
 • Roche
 • GlaxoSmithKline

Jak inwestować w akcje Johnson & Johnson?

Zanim będziesz mógł kupić akcje Johnson & Johnson, musisz najpierw założyć konto u maklera giełdowego. Brokerzy umożliwiają bezpośredni zakup i sprzedaż akcji.

W przypadku większości brokerów należy aktywować konto, przesyłając kopię paszportu i adresu. Po aktywacji konta możesz zacząć inwestować w akcje Johnson & Johnson.

Aby to zrobić, wybierz akcje Johnson & Johnson na platformie i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. Do wyboru są dwa rodzaje zleceń:

 • Zlecenie rynkowe: zlecenie rynkowe otwiera pozycję po bieżącej cenie.
 • Zlecenie z limitem: w przypadku zlecenia z limitem użytkownik ustala maksymalną cenę, jaką chciałby zapłacić.

Po wysłaniu zlecenia zobaczysz je na swoim koncie w ciągu kilku sekund. Następnie możesz sprzedać akcje Johnson & Johnson w dowolnym momencie.

O firmie Johnson & Johnson

Amerykańska firma Johnson & Johnson działa na całym świecie w branży farmaceutycznej i produkuje zarówno produkty medyczne, jak i konsumenckie. Firma ma trzy działy: urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty konsumenckie.

Dział farmaceutyczny generuje 50 procent przychodów, podczas gdy dział produktów konsumenckich generuje 16 procent przychodów. Połowa całkowitych przychodów tej działającej globalnie firmy generowana jest w Stanach Zjednoczonych. Główna siedziba Johnson & Johnson znajduje się w mieście New Brunswick w amerykańskim stanie New Jersey.

Johnson & Johnson kup akcje

Historia firmy

Firma Johnson & Johnson została założona w 1886 roku przez braci Roberta Wooda Johnsona, Jamesa Wooda Johnsona i Edwarda Meada Johnsona. Pierwszym produktem firmy był bandaż ze środkiem antybakteryjnym.

Przejęcia

Johnson & Johnson przejął kilka innych firm. Belgijska firma Janssen Pharmaceutica została przejęta w 1961 roku. W 1999 r. przejęto firmę Centocor, obecnie Janssen Biotech. Dział konsumencki firmy Pfizer został przejęty w 2006 roku.

W październiku 2010 r. firma Johnson & Johnson zaoferowała 1,75 mld euro za pozostałe udziały holenderskiej firmy Crucell, w której posiadała już 18% udziałów. Przejęcie zostało sfinalizowane w lutym 2011 roku. Crucell połączył się z Janssen Pharmaceutica w październiku 2014 roku.

W sierpniu 2020 r. przejęto Momenta Pharmaceuticals. Firma ta opracowuje leki biologiczne do leczenia rzadkich chorób immunologicznych.

Jak widać, Johnson & Johnson jest bardzo aktywny w przejmowaniu innych firm. Może to być mądra strategia: zwiększa ofertę produktów firmy i rozkłada ryzyko na różne kategorie. Jeśli spółka dokona mądrego przejęcia, może to być dobry powód do zakupu akcji Johnson & Johnson.

Notowania akcji Johnson & Johnson

W 1944 roku spółka została wprowadzona na nowojorską giełdę papierów wartościowych. Firma jest jedną ze spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones Industrial Average.

Kontrowersje wokół Johnson & Johnson

Firma promowała leki na receptę, które nie były zarejestrowane. Zarzuca się również wręczanie łapówek lekarzom. W 2013 roku zawarto ugodę z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych na kwotę 2,2 miliarda dolarów. Dodatkowo firma została objęta ściślejszym nadzorem.

Kryzys opioidowy

Ukrywając skutki uboczne środków przeciwbólowych dostarczanych przez firmę, przyczyniła się ona do „kryzysu opioidowego”. Od 2000 r. setki tysięcy Amerykanów zmarło po przedawkowaniu środków przeciwbólowych. W 2019 r. sędzia nakazał firmie zapłacić grzywnę w wysokości 572 mln USD na rzecz amerykańskiego stanu Oklahoma.

Nieautoryzowana promocja

Lek Risperdal, którego efektem ubocznym jest powstawanie piersi u chłopców, był promowany przez firmę w nieautoryzowany sposób. Ława przysięgłych ukarała firmę grzywną w wysokości 8 miliardów dolarów.

Takie kontrowersje i skandale mogą wywierać presję na wyniki spółki. Jako inwestor ważne jest, aby uważnie śledzić najnowsze wydarzenia. Cena akcji może znaleźć się pod znaczną presją, gdy spółka zostanie negatywnie zauważona. Jako aktywny inwestor możesz wykorzystać takie sytuacje, zajmując krótką pozycję.

Czy powinieneś kupić akcje Johnson & Johnson?

Rozważając inwestycję w akcje Johnson & Johnson, ważne jest porównanie mocnych i słabych stron. Zapoznaj się z danymi finansowymi i sprawdź, jak akcje wypadają na tle konkurencji.

Ponadto należy zbadać, czy istnieją jakiekolwiek problemy związane z działalnością spółki. Johnson & Johnson w przeszłości wielokrotnie stawał w obliczu procesów sądowych, które wywierały presję na wyniki spółki.

Kupuj akcje Johnson & Johnson tylko wtedy, gdy masz pewność, że pasują one do Twojego profilu inwestycyjnego. Nawet po zakupie akcji Johnson & Johnson należy regularnie oceniać ich wyniki.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *