Jak kupić akcje JP Morgan Chase (2024) – inwestowanie w JP Morgan

Czy chcesz kupić akcje JP Morgan Chase & Co ? Pomimo licznych afer, inwestowanie w bank wciąż może być interesujące. W tym artykule możesz przeczytać, jak inwestować w akcje JP Morgan Chase, a także znaleźć aktualną cenę akcji JP Morgan Chase.

Jak kupić akcje JP Morgan Chase?

Inwestowanie w akcje JP Morgan Chase może być dobrym pomysłem. Bank dobrze przetrwał kryzys kredytowy i z pewnością może go uderzyć. Ponadto starają się dotrzeć do nowych segmentów rynku, otwierając fizyczne biura i uruchamiając nową aplikację inwestycyjną. Czy Pana zdaniem firma jest w stanie zbudować jeszcze silniejszą pozycję? W takim razie rozsądnie będzie kupić akcje JP Morgan Chase.

W poniższym przeglądzie możesz od razu zobaczyć, u których brokerów możesz kupić akcje Morgan Chase:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach JP Morgan Chase! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj JP Morgan Chase bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w JP Morgan Chase przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego warto kupować akcje JP Morgan?

 • Dywersyfikacja: JP Morgan ma wysoki poziom dywersyfikacji: bank zarabia pieniądze poprzez bankowość inwestycyjną, bankowość komercyjną, zarządzanie aktywami i bankowość detaliczną. Pozwala to firmie osiągać dobre wyniki nawet w mniej sprzyjających warunkach ekonomicznych.
 • Innowacje techniczne: JP Morgan regularnie wprowadza innowacje, co korzystnie wpływa na wyniki firmy. Na przykład firma opracowała Chase Pay, która umożliwia klientom dokonywanie płatności za pomocą technologii blockchain.
 • Działalność globalna: ponieważ JP Morgan prowadzi działalność w ponad 100 krajach, ryzyko jest rozłożone na wiele regionów.
 • Silna pozycja finansowa: JP Morgan ma mocny bilans z solidną pozycją gotówkową.

Ryzyka związane z inwestowaniem w akcje JP Morgan

 • Sytuacja ekonomiczna: sytuacja ekonomiczna ma silny wpływ na wyniki JP Morgan.
 • Kwestie prawne: JP Morgan miał w przeszłości problemy prawne związane z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.
 • Konkurencja: branża finansowa jest bardzo konkurencyjna, a JP Morgan musi stale konkurować z innymi bankami.
 • Cyberbezpieczeństwo: ataki hakerskie mogą zagrozić reputacji firmy.

Jacy są konkurenci JP Morgan?

Jak inwestować w akcje JP Morgan?

 1. Najpierw otwórz konto u maklera giełdowego
 2. Sprawdź, czy kupowanie akcji JP Morgan jest interesujące
 3. Następnie wybierz akcję JP Morgan na platformie transakcyjnej
 4. Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i naciśnij kup
 5. Regularnie oceniaj swoją inwestycję w akcje JP MorganWhat is the stock price of JP Morgan Chase?

Jesteś ciekaw jak kształtuje się cena akcji JP Morgan Chase? Na wykresie możesz otworzyć pozycję inwestycyjną bezpośrednio za pomocą przycisków kupna i sprzedaży:

Informacje o firmie JP Morgan Chase

Poniżej znajdują się kluczowe informacje o firmie JP Morgan:

Analiza akcji JP Morgan Chase

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji JP Morgan Chase ważne jest, aby najpierw przeanalizować akcje. W poniższym przeglądzie możesz zobaczyć, jak JP Morgan Chase radził sobie w minionym okresie.

Ceny akcji Morgan Chase w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli możesz zobaczyć ceny akcji JP Morgan Chase z ostatnich 5 dni:

Co zmieni się cena akcji JP Morgan Chase za 2024?

Czy jesteś ciekaw, co według analityków zrobi JP Morgan Chase w 2024 i nadchodzących latach? Połączyliśmy przewidywania analityków korzystających z danych Alpha Vantage. Pamiętaj, że ta liczba to tylko prognoza dotycząca kursu akcji JP Morgan Chase i ta prognoza może się nie sprawdzić.

O firmie JP Morgan Chase & Co.

Duży amerykański bank JP Morgan Chase & Co. powstał w 2000 roku z połączenia JP Morgan i Chase Manhattan. Miliony klientów tego amerykańskiego banku mieszkają w Stanach Zjednoczonych lub w jednym z ważnych gospodarczo regionów świata. Ten bank, który jest jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie, świadczy usługi finansowe dla firm i konsumentów.

Ponadto bank prowadzi działalność w zakresie zarządzania majątkiem, private equity, zarządzania aktywami i transakcji finansowych. Bank udziela również porad dotyczących głównych europejskich akcji i Dow Jones. Siedziba JP Morgan Chase znajduje się w Nowym Jorku.

Kup akcje J.P. Morgan.

Przejęcia banków w czasie kryzysu kredytowego

JP Morgan Chase urósł tak duży dzięki różnym fuzjom i przejęciom. Na przykład podczas kryzysu kredytowego w 2008 r. JP Morgan Chase przejął banki Bear Steams i Washington Mutual.

Skandale w JP Morgan Chase

6 miliardów dolarów straty w handlu instrumentami pochodnymi

W kwietniu 2012 r. pracownik JP Morgan poniósł ogromne straty w handlu instrumentami pochodnymi: strata wyniosła około 6 miliardów dolarów. Pracownik, jego przełożony i współpracownik zostali zwolnieni. Aby uniknąć oskarżenia, zapłacono karę w wysokości prawie 1 miliarda dolarów.

Sprzedaż „śmieciowych kredytów hipotecznych”

W sierpniu 2013 roku Departament Sprawiedliwości USA przeszukał bank. Stało się tak, ponieważ bank odsprzedawał pakiety kredytów hipotecznych w okresie poprzedzającym kryzys kredytowy, w latach 2005-2007. Osiągnięto ugodę z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych w sprawie 13 miliardów dolarów. Ponadto osiągnięto ugodę z 21 niezadowolonymi inwestorami instytucjonalnymi za 4,5 miliarda dolarów. Bank zapłacił już wcześniej 5,1 mld dolarów za ugodę z rządem.

Oszustwo schematu Ponziego

W 2013 roku JP Morgan Chase zapłacił 1,7 miliarda dolarów, ponieważ bank był ściśle zaangażowany w sprawę oszustwa Bernarda Madoffa. Wewnętrzne wątpliwości w banku co do działań Madoffa były ukrywane przez lata, co spotkało się z ostrą krytyką banku.

Oszustwo kursowe

W listopadzie 2014 r. JP Morgan Chase wraz z 4 innymi bankami musiał zapłacić wysokie kary za oszustwa związane z kursem wymiany walut. Bank zapłacił regulatorom kwotę 662 milionów dolarów.

Jak widać, bank JP Morgan Chase jest regularnie zamieszany w różne skandale. Takie wiadomości nie są dobre dla reputacji banku. Ponadto kary mają wpływ na wyniki spółki, co wywiera presję na kurs akcji. Aktywnie inwestując w akcje, możesz dobrze reagować na tego typu zdarzenia.

Darmowa aplikacja handlowa dla klientów JP Morgan Chase

W 2018 roku JP Morgan Chase wprowadził aplikację „You Invest”, która umożliwia klientom banku bezpłatny handel akcjami i śledzeniem indeksów. Liczba bezpłatnych transakcji online jest ograniczona do 100 rocznie, po których klienci płacą 2,95 USD za transakcję.

Klienci z dużymi saldami bankowymi mają możliwość handlu za darmo bez ograniczeń. Dzięki tej bezpłatnej aplikacji bank konkuruje z fintechami, które przyciągają wielu młodych klientów.

Czy uważasz, że ta aplikacja przyciągnie wielu nowych klientów do JP Morgan Chase? Wtedy może być mądrze zainwestować w bank, kupując jego akcje.

Nowe oddziały JP Morgan

W 2019 roku JP Morgan Chase ogłosił, że otworzy 400 nowych oddziałów, co jest godną uwagi wiadomością, ponieważ wiele banków zamknęło ostatnio kilka oddziałów. JP Morgan Chase ma nadzieję, że więcej interakcji międzyludzkich przyciągnie nowe segmenty klientów. Myślisz, że to zadziała? Następnie możesz rozważyć inwestowanie w akcje JP Morgan.

Inwestowanie w akcje banków, takich jak JP Morgan, może być skomplikowane. Ponieważ banki działają w wielu sektorach, pełne zrozumienie ich działalności biznesowej może być trudne. Dlatego poświęć trochę czasu na analizę JP Morgan przed zakupem jego akcji.

Na przykład porównaj najpierw JP Morgan z konkurencją: inny bank może być bardziej interesującą inwestycją. Ważne jest również dokładne zbadanie sytuacji finansowej i reputacji banku.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *