Jak kupić akcje Keurig Dr. Pepper (2024)

Czy jesteś zainteresowany inwestowaniem w akcje Dr. Pepper? Możesz to zrobić kupując akcje Green Mountain Coffee Roaster. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o akcjach tej spółki!

Jak kupić akcje Keurig Dr. Pepper?

Jeśli wierzysz w przyszłość Keurig Dr. Pepper, zakup akcji w perspektywie długoterminowej może być atrakcyjny. Upewnij się jednak, że dokładnie zbadałeś przyszłe perspektywy firmy, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Chcesz kupić akcje Dr. Pepper po niskim kursie? Możesz to zrobić, kupując akcje Green Mountain Roaster za pośrednictwem brokera:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Dr. Pepper bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Dr. Pepper przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jakie są zalety inwestowania w akcje Green Mountain Coffee Roaster?

 • Silne portfolio napojów: Oprócz Dr Pepper, Green Mountain Coffee Roaster jest również właścicielem takich firm jak 7UP, Snapple i Mott’s.
 • Nacisk na innowacje: Firma regularnie wprowadza nowe produkty i marki, które mogą przyciągnąć nowych klientów.
 • Silna pozycja rynkowa: Dr Pepper zbudował silną pozycję rynkową w branży napojów z dużą grupą lojalnych klientów. Nawet w słabych ekonomicznie czasach klienci nadal kupują napoje firmy.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Dr Pepper?

 • Konkurencja: Green Mountain Coffee konkuruje z potężnymi rywalami, takimi jak Coca-Cola i PepsiCo.
 • Kwestie zdrowotne: Ludzie są bardziej świadomi negatywnych skutków spożywania napojów gazowanych. Jeśli konsumenci przestawią się na zdrowsze alternatywy, wyniki firmy mogą znaleźć się pod presją.
 • Globalna gospodarka: Dr Pepper jest zależny od gospodarki i wzorców wydatków swoich klientów.

Kto stanowi najgroźniejszą konkurencję dla Dr Pepper?

Jak inwestować w akcje Dr Pepper?

 • Otwórz rachunek inwestycyjny: Poświęć nieco czasu na porównanie różnych rachunków inwestycyjnych.
 • Wpłać pieniądze: Aktywuj swój rachunek inwestycyjny i wpłać na niego wystarczające środki.
 • Wybór akcji: Jeśli chcesz zainwestować w Dr Pepper, musisz wybrać akcje Green Mountain Coffee Roaster.
 • Złóż zlecenie: Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i wybierz pomiędzy zleceniem rynkowym a zleceniem z limitem.
 • Monitoruj swoją inwestycję: Następnie możesz śledzić swoją inwestycję w czasie rzeczywistym i sprzedać ją w razie potrzeby.

Na temat spółki Dr. Pepper

Keurig Dr. Pepper sprzedaje ponad 125 gorących i zimnych napojów. Firma została założona w 2018 roku po połączeniu Keurig GreenMountain i Dr Pepper Snapple Group. Wcześniej firma była znana jako Keurig Green Mountain (2014-2018) i Green Mountain Coffee Roasters (1981-2004).

Dziś możesz zainwestować w akcje Dr. Pepper, inwestując w akcje Green Mountain Coffee Roaster.
kup akcje dr pepperHistoria spółki

Firma rozpoczęła działalność w 1981 roku jako Green Mountain Coffee Roasters. Bon Stiller i jego partner zakupili dwie trzecie udziałów w małej palarni kawy w Waitsfield w stanie Vermont. Stiller zdecydował się używać wyłącznie ziaren kawy arabica do palenia swojej kawy.

W 2006 roku Green Mountain Coffee Roasters zakończyła proces przejęcia Keurig, Inc. Firma ta posiadała system parzenia kawy na pojedynczą porcję, który pozwalał klientom na wypróbowanie różnych marek kawy w jednej filiżance. Sprzedaż tych kubków K przyczyniła się do znacznego wzrostu przychodów. Ponieważ firma sprzedawała ekspresy do kawy Keurig, w 2014 r. jej nazwa została zmieniona na Keurig Green Mountain.

W lipcu 2018 r. firma przejęła Dr Pepper Snapple Group, dzięki czemu stała się trzecim co do wielkości producentem napojów w Ameryce Północnej.

Zaangażowanie firmy w opakowania przyjazne dla środowiska

Dr. Pepper dąży do tego, aby do 2025 roku 100% jej opakowań nadawało się do recyklingu lub kompostowania. Ponadto do 2025 r. 30% opakowań używanych przez firmę powinno zawierać materiały pochodzące z recyklingu poużytkowego (PCR). Do końca 2020 r. wszystkie kapsułki K-cup używane w USA będą wykonane z polipropylenu nadającego się do recyklingu.

Plastik PCR jest coraz częściej wykorzystywany w browarach Keurig. W pierwszej połowie 2021 r. firma rozpoczęła przestawianie wszystkich butelek na napoje na butelki wykonane w 100% z rPET (politereftalanu etylenu pochodzącego z recyklingu).

Te zrównoważone zmiany mogą podnieść cenę akcji Keurig Dr. Pepper. Może to być dobry powód do rozważenia zakupu akcji.

Czy warto kupić akcje Dr Pepper?

Nie można bezpośrednio kupić akcji Dr Pepper, ale można zainwestować w spółkę dominującą, Green Mountain Coffee Roaster. Inwestując w tę spółkę, zyskujesz ekspozycję na szeroką gamę znanych marek napojów. Przed zakupem akcji Green Mountain Coffee Roaster warto porównać ich popularność z popularnością konkurencji. Pozwoli to określić, czy inwestowanie w Green Mountain Coffee Roaster jest mądrą decyzją.

Pamiętaj, że inwestowanie w akcje zawsze wiąże się z ryzykiem, więc inwestuj w Green Mountain Coffee Roaster tylko pieniądze, na których utratę możesz sobie pozwolić.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *