Jak kupić akcje KPN (2024)? – inwestowanie w akcje KPN

Chcesz wiedzieć, jak kupić akcje KPN ? A może szukasz najnowszej ceny KPN? Na tej stronie znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o inwestowaniu w akcje KPN.

Jak kupić akcje KPN?

Czy wierzysz w przyszłość KPN? Czy uważasz, że firma może zareagować na najnowsze zmiany na rynku? W takim razie zakup akcji KPN może być dobrym posunięciem. Możesz kupić akcje KPN za pośrednictwem jednego z tych brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj KPN bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w KPN przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji KPN?

Przed zakupem akcji KPN ważne jest, aby zapoznać się z najnowszymi zmianami cen. Poniżej możesz zobaczyć cenę akcji KPN. Jeśli chcesz zacząć inwestować od razu, możesz złożyć zamówienie za pomocą przycisków kupna i sprzedaży.

Dane spółki KPN

Poniżej znajdują się kluczowe informacje o firmie KPN.

Ceny akcji KPN z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji KPN w ciągu ostatnich 5 dni:

Jakie są powody, dla których warto kupować akcje KPN?

Cena akcji KPN zależy od wzajemnego oddziaływania podaży i popytu. Gdy istnieje większy popyt na akcje, ich cena zazwyczaj rośnie. To, czy cena akcji wzrośnie, czy spadnie, zależy ostatecznie od oceny ogółu społeczeństwa. Spółka, która osiąga dobre wyniki finansowe, ale nie jest popularna wśród akcjonariuszy, może nadal spadać na giełdzie.

Ale jakie mogą być dobre powody do inwestowania w akcje KPN? Ta analiza akcji KPN zagłębia się w ten temat.

Rozległa wiedza

Kupując akcje KPN, inwestujesz w firmę, która posiada bogatą wiedzę. KPN borykał się z różnymi niepowodzeniami, ale jak dotąd zawsze udawało mu się przetrwać. Ta kilkudziesięcioletnia wiedza jest zakorzeniona w firmie i może potencjalnie prowadzić do dobrych wyników w przyszłości.

Wizja przyszłości

KPN to firma z ekologiczną i wydajną wizją przyszłości. Jest również coraz bardziej aktywna w opracowywaniu inteligentnych rozwiązań. Na przykład KPN produkuje systemy, które pozwalają zobaczyć, które stacje robocze są dostępne, a które nie. Takie rozwiązania mogą przyczynić się do korzystnych trendów cenowych w przyszłości. Czy uważasz, że KPN może podbić serca tą wizją? W takim razie warto kupić akcje KPN.

Internet rzeczy

Innym interesującym rozwiązaniem jest tak zwana sieć Lo-Ra. Jest to energooszczędny sposób łączenia różnych obiektów bezpośrednio z Internetem. Na przykład, dzięki zastosowaniu tej technologii, walizki na lotnisku mogą być skutecznie śledzone. Takie innowacje i właściwe zastosowanie dużych zbiorów danych mogą sprawić, że zakup akcji KPN będzie atrakcyjny.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje KPN?

Jednak każde akcje mają też swoje słabe strony. Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem akcji KPN?

Ostra konkurencja

Na rynku pojawiła się znaczna liczba innych porównywalnych graczy. W rezultacie rośnie konkurencja w zakresie oferowania najlepszych produktów po najniższych cenach. Przed zakupem akcji KPN ważne jest, aby sprawdzić, co robi konkurencja. Ponadto należy porównać, jak wyceniane są akcje konkurencji. Być może rozsądniej będzie kupić akcje konkurencyjnej spółki KPN.

Zagraniczne przygody

Jak wspomniano wcześniej, z pewnością istnieje możliwość przejęcia. Gdyby tak się stało, pojawiłoby się wiele niepewności. Na przykład, czy zagraniczna strona naprawdę rozumie holenderski rynek? Dlatego zawsze rozsądnie jest uważnie śledzić wszelkie pogłoski o przejęciach.

Koncentracja na Holandii

KPN koncentruje się na Holandii. Dzięki otwartym granicom dla ruchu danych można teraz korzystać z mobilnego Internetu po porównywalnych stawkach w dowolnym miejscu w Unii Europejskiej. Ułatwia to międzynarodowym graczom, takim jak Vodafone czy AT&T zdobycie udziału w rynku w Holandii.

Co więcej, koncentrując się głównie na Holandii, KPN ma mniej miejsca na korzyści skali. Koncentracja na małym rynku może stanowić zagrożenie dla rentowności KPN w przyszłości. Jednak zaletą jest to, że firma może naprawdę specjalizować się i koncentrować na rynku holenderskim, co daje jej unikalną i bardzo specyficzną wiedzę.

Jak kupić akcje KPN?

  1. Otwórz rachunek: Poświęć trochę czasu na otwarcie rachunku inwestycyjnego u wiarygodnego brokera..
  2. Aktywacja rachunku inwestycyjnego: Prześlij wymagane dokumenty, aby natychmiast aktywować swój rachunek inwestycyjny.
  3. Wpłata środków: Określ kwotę, którą chcesz zainwestować w akcje KPN i wpłać ją na swój rachunek inwestycyjny.
  4. Kup akcje KPN: Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować w akcje KPN i kliknij „kup”, aby wysłać zlecenie bezpośrednio na giełdę.
  5. Oceniaj: Poświęć czas na regularne przeglądanie swoich inwestycji. W ten sposób możesz określić, czy akcje KPN nadal odpowiadają Twoim celom inwestycyjnym.

Kim są główni konkurenci KPN?

  • VodafoneZiggo
  • T-Mobile Netherlands
  • Tele2

Czym w skrócie zajmuje się KPN?

KPN jest przede wszystkim znana jako firma świadcząca usługi telekomunikacji mobilnej i telewizji dla konsumentów. Nie jest to jednak jedyny obszar działalności KPN. KPN dostarcza również kompletne rozwiązania telekomunikacyjne i teleinformatyczne dla klientów biznesowych.

Do 1998 r. KPN była znana jako „Koninklijke PTT Nederland NV„, a wcześniej jako „Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie” lub w skrócie „PTT”. Przed oddzieleniem w 1998 r. TNT Post, obejmowała ona również krajową firmę pocztową.

kpn

Czy KPN zostanie przejęte?

Przez lata regularnie pojawiali się potencjalni nabywcy KPN. Już w 2011 roku znany Carlos Slim chciał kupić akcje KPN za 8 euro za akcję. Obecnie właściciele akcji prawdopodobnie żałują, że nie doszło do tej sprzedaży, ponieważ cena akcji znacznie spadła.

Jednak plotki o potencjalnym przejęciu wciąż się pojawiają. Na przykład w 2013 roku Wall Street Journal ujawnił, że dobrze znane AT&T może być zainteresowane przejęciem. W 2015 r. zarówno Altice, jak i Orange były wymieniane jako firmy, które mogłyby być zainteresowane KPN.

Do tej pory nie doszło do przejęcia, ale kiedy to nastąpi, z pewnością będzie to miało wpływ na cenę akcji. Dlatego ważne jest, aby wziąć to pod uwagę, jeśli chcesz kupić akcje KPN

Zagrożenia dla KPN

Zysk netto KPN znacząco spadł w ciągu ostatnich 10 lat? Konkurencja ze strony innych firm odegrała rolę w tym spadku. Istnieje wiele firm oferujących usługi telefonii komórkowej, co prowadzi do znacznego spadku cen abonamentów. Jednocześnie nadal potrzebne są znaczne inwestycje, aby utrzymać sieć na odpowiednim poziomie. Wszystko to sprawia, że coraz trudniej jest działać z zyskiem.

Obecnie KPN wydaje się koncentrować na oszczędności kosztów. Firma będzie musiała to zrobić, aby skutecznie stworzyć sieć 5G w przyszłości. Wykorzystanie ruchu danych wzrasta, a do tego potrzebna jest większa przepustowość. Na szczęście technologie również szybko się rozwijają, co może przynieść zyski KPN. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę te zmiany, jeśli chcesz zainwestować w akcje KPN.

Co stanowi główną działalność KPN?

KPN to coś więcej niż tylko operator telefonii komórkowej. Ale czym właściwie zajmuje się KPN?

Telefonia

KPN aktywnie świadczy usługi telekomunikacyjne. Firma jest również właścicielem różnych sklepów telefonicznych, takich jak Simyo, Hi i Telfort. Firma sprzedaje również telefony komórkowe za pośrednictwem swoich sklepów i zarabia na nich marżę.

Telewizja

W KPN można również subskrybować usługi telewizji cyfrowej. Firma ma duże udziały w Digitenne, co pozwala KPN oferować usługi telewizyjne. Obecnie można również odbierać telewizję na smartfonie.

Usługi ICT

KPN oferuje również usługi ICT. Duże firmy, takie jak NS (Koleje Holenderskie) zatrudniają KPN jako konsultanta. KPN może pomóc firmom na przykład w ochronie ich infrastruktury teleinformatycznej.

Historia KPN

KPN powstała w połowie XIX wieku, kiedy to rząd rozpoczął tworzenie i obsługę krajowych połączeń telegraficznych. Około 20 lat po założeniu, usługi telegraficzne i pocztowe zostały połączone. Początkowo firma była częścią Ministerstwa Finansów, a później Ministerstwa Robót Publicznych, Handlu i Przemysłu.

Gdy telefon zaczął pojawiać się pod koniec XIX wieku, dostawcy usług telefonicznych byli nadal lokalnie rozdrobnieni. Przed przełomem wieków usługi telefoniczne stawały się coraz bardziej znacjonalizowane, a do 1940 r. holenderski rząd miał kontrolę nad ostatnimi lokalnymi sieciami telefonicznymi.

Niezależność KPN

Administratie der Posterijen en Telegrafieën„, w skrócie „P&T”, została przekształcona w spółkę państwową w 1915 roku, a następnie przemianowana na „Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie” lub „PTT” w 1928 roku. Podczas II wojny światowej PTT tymczasowo stało się niezależną firmą, ale status ten został cofnięty zaraz po wojnie.

W 1989 r. PTT stało się niezależne, a jego nazwa została zmieniona na „Koninklijke PTT Nederland NV„. W 1994 r. spółka weszła na giełdę w Amsterdamie, a rok później na giełdę w Nowym Jorku. W 2006 r. rząd holenderski sprzedał pozostałe udziały.

Działalność pocztowa została wydzielona do niezależnej firmy o nazwie TPG w 1998 roku. Od tego czasu KPN koncentruje się wyłącznie na telekomunikacji, co doprowadziło do zmiany nazwy na Koninklijke KPN NV.

Czy powinieneś kupić akcje KPN?

Kupno akcji KPN może być rozsądne, jeśli masz zaufanie do rynku holenderskiego. Przychody KPN są niemal całkowicie zależne od rynku holenderskiego. Ważne jest jednak, aby dokładnie porównać KPN z konkurencją i być na bieżąco z przepisami telekomunikacyjnymi.

Nie należy ślepo kupować akcji KPN, aby uniknąć potencjalnych strat z inwestycji. I pamiętaj, inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem!

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *