Kup akcje Luckin Coffee

Nie tak dawno temu Luckin Coffee miał wysoką kapitalizację rynkową. Nic dziwnego, że Starbucks jest wart ponad 100 miliardów dolarów. Chiński rynek jest ogromny i na pewno jest w nim miejsce dla innej firmy produkującej kawę. Mimo to, wygląda na to, że się niestety wkopali. Ogromny skandal z oszustwami wzbudził wątpliwości co do przyszłych perspektyw tej firmy. Działając mądrze na najnowsze wydarzenia, można jeszcze osiągnąć pozytywny wynik, obracając akcjami Luckin Coffee. W tym artykule pokażemy Ci, jak możesz to zrobić!

Gdzie mogę kupić akcje Luckin Coffee?

Czy chcesz bezpośrednio kupić i sprzedać akcje Luckin Coffee? Jeśli tak, to w takiej sytuacji potrzebujesz mieć konto u brokera. Wtedy będziesz miał następujące opcje handlowania:

  • Kupowanie: stawiasz na rosnący kurs akcji.
  • Otwieranie pozycji krótkiej: stawiasz na spadający kurs akcji.

Ważne jest, aby przed zakupem akcji przeprowadzić wystarczającą ilość badań nad akcjami, które nas interesują. Szczególnie weź pod uwagę najnowsze wiadomości, z których jasno wynika, że przyszłość firmy jest bardzo niepewna. Jeśli chcesz kupić akcje Luckin Coffee, to platforma eToro jest bardzo dobrym wyborem. U tego brokera możesz kupić akcje nie płacąc żadnych prowizji. Daje Ci to więcej możliwości na osiągnięcie dobrego zwrotu. Kliknij poniższy przycisk, aby natychmiast założyć konto:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jak mogę aktywnie handlować Luckin Coffee?

Interesujące opcją może być spekulowanie w rozwoju cen akcji firm takich jak Luckin Coffee. Wiadomości mogą mieć silny wpływ na kształtowanie się kursu akcji. Po skandalu związanym z oszustwami dokonywanymi przez firmę, cena gwałtownie spadła. Pod wpływem nowych wiadomości, cena może nagle gwałtownie spaść lub jeszcze bardziej wzrosnąć. Jeśli będziesz działał szybko, to możesz reagować zarówno na te wzrosty, jak i spadki ceny.

Przekręt Luckin coffee

Luckin Coffee zasłynęła w nagłówkach w bardzo negatywny sposób, ponieważ dyrektor zarządzający firmy oszukańczo zawyżył dane dotyczące sprzedaży. W rezultacie firma wydawała się dużo bardziej dochodowa niż była w praktyce.

Oszustwo rozpoczęło się w 2019 roku. Chińskie firmy regularnie dokonują takiej formy oszustwa, co jest w praktyce możliwe, ponieważ firmy te muszą być jedynie kontrolowane przez lokalne biura rachunkowe. Tymczasem Stany Zjednoczone pracują nad wprowadzeniem obowiązku sprawdzania przez amerykańskiego księgowego danych liczbowych, gdy akcje są notowane w tym kraju.

Luckin Coffee nie jest już notowana na NASDAQ. Jeśli kupiłeś akcje po najwyższej cenie, to jest mało prawdopodobne, że uda Ci się odzyskać pieniądze. Na razie należy być niezwykle ostrożnym przy rozważaniu inwestycji pieniędzy w Luckin Coffee.

Luckin coffee spadek cen

Czy nadal rozsądnie jest kupić akcje?

Dla inwestora, który nie ma nic przeciwko podjęciu dużego ryzyka, nadal może to być rozsądna opcja, żeby zainwestować pieniądze w te akcje. Firma posiada 6,500 oddziałów w Chinach, czyli więcej niż jej największy konkurent Starbucks. Chińczycy również nie trzymają się z dala od sklepów, a zamawianie kawy przez Internet za pośrednictwem aplikacji staje się coraz bardziej popularne.

Oszustwa i niepewność są uwzględniane w cenie akcji. Przy okazji można zauważyć, że firma zwolniła osoby odpowiedzialne za oszustwo, do którego doszło. W związku z rosnącym popytem na kawę jest jeszcze sporo miejsca na wzrost cen. Należy pamiętać, że istnieje ryzyko, że firma całkowicie zbankrutuje. Kupno akcji Luckin Coffee w 2020 roku wiąże się więc z dużym ryzykiem.

Jak radzi sobie Luckin Coffee?

Luckin Coffee jest relatywnie nową firmą i została założona pod koniec 2017 roku. Firma wdrożyła agresywną strategię i w ciągu kilku miesięcy zdołała otworzyć ponad 2000 restauracji z kawą w ponad 28 różnych chińskich miastach. Celem Luckin Coffee jest wyprzedzenie lidera rynku kawowego Starbucks w Chinach. Jeśli utrzymają oni takie tempo, to bardzo możliwe, że ich założenie się spełni.

Ale jak Luckin Coffee udało się tak szybko rozwinąć? Otóż stało się tak, ponieważ do tego mądrze wykorzystali technologię. Firma oferuje użytkownikom aplikację, która pozwala zarówno zamawiać, jak i płacić za kawę. Ponadto, można również zamówić kawę przed wejściem do sklepu, dzięki czemu nie trzeba na nią czekać. Możesz nawet zamówić kawę, kiedy nie masz ochoty wychodzić z domu.

To, co Luckin Coffee robi również dobrze, to fakt, że firma uważnie słucha chińskiego konsumenta. Chińczycy mają nieco inny smak i firma wzięli to pod uwagę. Zaczęła udostępniając wyjątkowe napoje, tak by trafiły w gust swoich klientów. Co powiesz na kawe z syropem mandarynkowym lub specjalnymi herbatkami z bitym serem? Brzmi to bardzo dziwnie, ale jeśli taka kawa jest popularna wśród mieszkańców, to najwyraźniej jest to świetny pomysł.

Ogromną różnicą pomiędzy Starbucks i Luckin Coffee jest również atmosfera panująca w restauracjach. W Starbucks można usiąść i wypić kawę, a w Luckin Coffee często jest to kompletnie niemożliwe. Wiele lokali składa się tylko z lady, na której można odebrać kawę, tak więc stwierdzenie „na wynos” jest tutaj głównym mottem tej firmy!

Zakup akcji Luckin Coffee

Czy atrakcyjne jest inwestowanie pieniędzy w Luckin Coffee?

Trudno o jednoznaczne określenie, jaka będzie przyszłość Luckin Coffee. Jakby nie patrzeć, firma jest wciąż na rynku bardzo nowa! Jednak ogromny wzrost i zdobycie dużego udziału w rynku w Chinach jest niezwykle imponującym osiągnięciem.

Wzrost gospodarczy ma jednak również swoją pewną wadę. Firma co roku przynosi straty. Korzyści skali mogą ostatecznie przekształcić tę stratę w zysk, niemniej jednak wycena akcji Luckin Coffee pokazuje, że zaufanie do jej marki jest niższe niż do głównego konkurenta, jakim jest Starbucks. Udział Luckin Coffee jest wyceniany relatywnie niżej.

Niemniej jednak, inwestycja w tak szybko rozwijającą się firmę może być niezmiernie interesująca. Możesz skorzystać z ogromnej zmienności za pomocą kontraktów CFD lub spekulować na rosnącej wartości poprzez włączenie akcji do swojego portfela.

Wskazówka: możesz także bezpośrednio inwestować w kawe.

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *