Jak inwestować mając 20 lat?

Czy marzysz o tym, żeby być w stanie robić wszystko, co chcesz? Aby przejść przez życie bez żadnych kłopotów finansowych? W takim razie może warto, żebyś zagłębił się w świat spekulacji i inwestycji. Szczególnie w młodym wieku warto pogłębiać swoją wiedzę finansową. W tym artykule omawiamy najlepsze metody inwestycyjne dla osób mających 20 lat.

Jakie są dobre inwestycje, kiedy jesteś młody?

Nie każda inwestycja jest jednakowo odpowiednia dla wszystkich osób. Rozpoczynamy ten artykuł od przeglądu różnych możliwości inwestycyjnych, które są dostępne dla młodych ludzi. Może Ci to pomóc Ci w natychmiastowym rozpoznaniu tego, jakie masz możliwości.

Aktywna spekulacja

Wielu młodych ludzi decyduje się na aktywne spekulowanie ceną np. akcji. Preferują tę opcję, ponieważ często chcą osiągnąć wyższy zysk. Średnia stopa zwrotu z akcji wynosi 5 procent, a osoby mające 20 lat często próbują osiągnąć stopę zwrotu w wysokości 10 procent. Pokonanie rynku jest jednak trudne i trzeba wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby osiągnąć ten cel.

Dobrym sposobem na to, żeby poćwiczyć spekulacje, jest założenie darmowego konta demonstracyjnego na eToro. Jest to broker, u którego możesz handlować kontraktami CFD na akcje i towary. Handlując fikcyjnymi pieniędzmi, możesz powoli pracować nad poprawą swoich umiejętności handlowych. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby założyć konto bezpośrednio na eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Inwestowanie w udziały

Kiedy jesteś młody, to definitywnie możesz inwestować pieniądze w akcje. Wiele młodych ludzi jest przerażonych wysokimi kosztami transakcyjnymi, które pobiera wielu brokerów. Gdy inwestujesz niewielką kwotą, to uzyskanie dobrego wyniku wydaje się czasem wręcz niemożliwe. Ależ nic bardziej mylnego!

W dzisiejszych czasach istnieją również brokerzy, u których można kupić akcje bez płacenia jakichkolwiek prowizji. W praktyce oznacza to, że możesz kupić jedną akcję i nadal uzyskać pozytywny zwrot. U niektórych brokerów możesz nawet kupić tak zwane akcje ułamkowe. Taki rodzaj akcji to część, która pozwala na korzystanie ze zmian cen akcji za niewielką kwotę.

Dobrym brokerem, u którego możesz kupić akcje bez płacenia prowizji, jest eToro. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby założyć darmowe konto demonstracyjne na eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Inwestowanie w fundusze

Dla większości młodych ludzi inwestowanie każdego miesiąca w fundusz będzie najmądrzejszym wyborem. Nie brzmi to zbyt ekscytująco i w rzeczywistości tak właśnie jest, jednak w dłuższej perspektywie czasowej jest to często najbardziej opłacalne rozwiązanie. Większość ludzi nie jest ekspertem w dziedzinie inwestycji i szybko podejmuje błędne decyzje. Co więcej, w przypadku funduszu natychmiast korzystasz z maksymalnego rozłożenia ryzyka, co pozwala Ci zmniejszyć ryzyko przy inwestycji niewielkiej ilości pieniędzy.

Nawet jeśli inwestujesz w fundusz, to warto zwrócić uwagę na to, jakie są koszty transakcji. DEGIRO jest bardzo dobrym brokerem, u którego możesz zainwestować w fundusz lub ETF. Fundusze zawarte w ich podstawowej selekcji są wolne od opłat transakcyjnych. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby bezpośrednio założyć konto na DEGIRO:

Spłać swoje długi

Nad tą inwestycją nie ma co się zastanawiać. Mimo to jest wielu Millennialsów, którzy starają się inwestować, gdy mają jeszcze otwarty dług na swojej karcie kredytowej. Jest to nierozważne, ponieważ często płacisz więcej niż dziesięć procent odsetek od podobnego długu.

Należy pamiętać, że należy inwestować tylko za pomocą pieniędzy, które można ewentualnie stracić. Kiedy jesteś zadłużony, to tak naprawdę nie możesz narażać siebie na żaden brak pieniędzy. Najpierw spłać swoje długi, zanim zaczniesz szukać nowych przygód.

Zakup domu

Kupno domu to mądra inwestycja nawet w tak młodym wieku. Niestety nie zawsze jest to łatwe: ceny domów znacznie wzrosły, a jeśli jesteś osobą, która po raz pierwszy dokonuje takiego zakupu, to w większości przypadków będziesz potrzebował pomocy, na przykład od rodziców. Kupując dom, zaoszczędzisz dużo pieniędzy.

Kiedy wynajmujesz nieruchomość, to w praktyce te pieniądze wędrują do cudzych rąk. Kiedy kupujesz dom, wkładasz pieniądze we własny dom, a kiedy go sprzedajesz, otrzymujesz pieniądze z powrotem. Co więcej, koszt kredytu hipotecznego jest prawie zawsze niższy niż koszty wynajmu.

Co chciałbyś wiedzieć?

  • Dlaczego inwestować: dlaczego powinieneś inwestować kiedy jesteś młody?
  • Finansowa niezależność: jak stać się niezależnym finansowo dzięki inwestycjom?
  • Błędy: Jakie błędy młodzi inwestorzy najczęściej popełniają?
  • Wskazówki: dzięki tym wskazówkom inwestycyjnym osiągniesz dużo lepsze wyniki.

Dlaczego warto inwestować kiedy masz 20 lat?

Mądrze jest inwestować, zwłaszcza gdy jesteś w młodym wieku. Wielu młodych osób kompletnie nie zaczyna inwestować pieniędzy, ponieważ wydaje im się, że ma wygląda to dosyć staroświecko. Jednak jestem tutaj specjalnie po to, aby Ci powiedzieć, że nie ma znaczenia, czy jesteś nastolatkiem, lub czy masz 20 albo 30 lat. Jedynym właściwym momentem na rozpoczęcie inwestowania jest właśnie JUŻ TERAZ W TYM MOMENCIE. Ale dlaczego tak mądrze jest zacząć inwestować tuż przed 30-tką?

Zanim ostatecznie odpowiemy na to pytanie, to chciałbym dać Ci do zrozumienia, że inwestowanie pieniędzy jest bardzo dobrym pomysłem bez względu na wszystko. Od lat średnia stopa oszczędności oscyluje wokół zera, a inflacja sprawia, że tracisz pieniądze tylko wtedy, gdy odkładasz je na karcie oszczędnościowej. Ale dlaczego jeszcze lepiej jest zacząć, kiedy jesteś młody?

dwadzieściaparęlat investing

No cóż, jako młody inwestor masz na pewno po prostu dużo więcej czasu. Giełda jest nieprzewidywalna i nie porusza się w górę w linii prostej, dlatego możliwe jest, że zaczniesz inwestować właśnie wtedy, gdy rynek się załamie. W praktyce oznacza to, że będziesz wtedy potrzebował sporo więcej czasu, aby naprawdę wykorzystać i zarobić na swoich inwestycjach. Na szczęście masz ten czas, gdy jesteś młodą osobą.

Poza tym korzystasz z pięknego efektu zarabiania odsetek od odsetek. Kiedy inwestujesz, osiągasz zysk. Kiedy reinwestujesz ten zwrot, otrzymujesz również zyski ponad te zyski. Przez dziesięciolecia powiększa to Twój kapitał, aż będziesz mógł z niego naprawdę żyć. Tak więc, kiedy zaczynasz młodo, masz o wiele większe szanse stać się całkowicie niezależnym finansowo w pewnym momencie. Kto by tego nie chciał?

Czy chcesz się stać całkowicie niezależny finansowo dzięki inwestycjom?

Kiedy zaczyna inwestować, to każdy ma swój indywidualny inny cel, a najdoskonalszym celem jest osiągnięcie wolności finansowej. Szczególnie gdy jesteś młodym człowiekiem, to jest to jak najbardziej realistyczny cel: ma się o wiele więcej czasu niż inne osoby, które mają już po trzydzieści, czterdzieści czy nawet pięćdziesiąt lat. Ale jak można stać się niezależnym finansowo, gdy zaczynasz inwestować?

Upewnij się, że masz troche odłożonych pieniędzy

Ważnym pierwszym krokiem jest upewnienie się, że na koniec miesiąca zostaną Ci jakieś środki finansowe. Nie marnuj więc pieniędzy na zbędne luksusy i zobacz, jak możesz zaoszczędzić ryczałt na koniec miesiąca, a nawet kwota w wysokości 100 lub 200 funtów może zrobić na początku kolosalną różnicę. Kiedy inwestujesz miesięcznie z tak małą kwotą, to możesz zbudować duży kapitał w długim okresie czasu dzięki wykładniczym stopom procentowym.

Zwiększ swoje dochody

Mimo to nie zalecałbym młodym osobom rezygnować ze wszelkich luksusów: przecież na pewno też chcesz mieć z tego życia, prawda? Poza tym pamiętaj, żeby oszczędzać z rozwagą: przecież wciąż musisz coś jeść. Jednak Twoje dochody mogą rosnąć w nieskończoność, więc z pewnością opłaca się pomyśleć o tym, jak zbudować wyższy dochód. Ja na przykład w młodym wieku zacząłem prowadzić działalność gospodarczą, a następnie wykorzystałem te pieniądze do tego, żeby inwestować.

inwestowanie niezależne finansowo

Zdobycie wiedzy

Mówi się, że wiedza jest czymś, co daje władzę. W pewnym sensie jest to również bardzo prawdziwe i odnosi się do inwestowania. Jeśli nie masz kompletnie pojęcia, co robisz, to jest duże ryzyko, że nie uzyskasz dobrego wyniku. Przykładowo, jeśli chcesz zgromadzić duży kapitał w długim okresie, to dobrą lekturą jest książka value investing (wartościowe inwestowanie) Grahama i Buffetta. Przynajmniej upewnij się, że Twoje oczekiwania są realistyczne: to znacznie zwiększy szanse na to, że osiągniesz sukces.

Założenie konta inwestycyjnego

Pod koniec dnia, wiedza sama w sobie tak naprawdę ma niewielką wartość. To głównie wiedza stosowana w praktyce daje prawdziwą moc. To właśnie dlatego mądrze jest otworzyć rachunek inwestycyjny już w młodym wieku. W ten sposób możesz się bawić możliwościami, a kiedy będziesz gotowy, możesz nawet dokonać niewielkich inwestycji. Czy chcesz wiedzieć, którzy brokerzy są wiarygodnymi, żeby inwestować? W naszym przeglądzie wartościowych brokerów możesz bezpośrednio porównać najlepszych brokerów:

Kupowanie swoich pierwszych udziałów

Kiedy będziesz już gotowy, to możesz kupić swój pierwszy udział. Kupno i posiadanie pierwszego udziału od razu sprawi, że poczujesz się inaczej. Może wreszcie poczujesz tę finansową wolność i swobodę…

Ważne jest jednak, abyś cały czas kontrolował swoje emocje. Nie należy nagle wariować i kupować wielu całkowicie przypadkowych akcji. Musisz się kontrolować i powoli pracować w kierunku uzyskania tego pięknego celu, jakim jest niezależność finansowa.

Dlaczego młodzi ludzie tak często popełniają błędy?

Niestety, ale nie wszystkim młodym osobom udaje się osiągnąć dobre wyniki w inwestowaniu. W tej części artykułu sprawdzimy dokładnie, jakie błędy najczęściej popełniają młodzi inwestorzy. Jeśli zapoznasz się z tymi informacjami, to możesz uniknąć popełniania tego typu błędów. W ten sposób będziesz mógł uzyskać lepsze wyniki inwestycyjne.

Prokrastynacja

Uważa się, że Millenialsi są obecnie królami prokrastynacji, a niestety jest to wielka szkoda. Nie snuj marzeń o bogatej i niezależnej przyszłości i zrób ten pierwszy krok już dziś – zacznij ćwiczyć! Od dłuższego czasu można zaobserwować, że rynek akcji rośnie. Siła odsetek złożonych jest wręcz ogromna: kiedy zaczynasz w wieku 25 lat, to wystarczy, że zainwestujesz połowę kwoty, którą inwestuje osoba 35-letnia, aby stać się milionerem w wieku 60 lat.

A więc nie zwlekaj dłużej i kup swój pierwszy udział już teraz!

To nie jest kasyno

Niektórzy młodzi ludzie mylą giełdę z kasynem. Pamiętaj, że nie należy stosować zbyt wysokich dźwigni i nie stawiać na przypadkowe, bardzo ryzykowne akcje. Prawdziwy wytrawny inwestor myśli o każdym indywidualnym zakupie. Nie jest to dla Ciebie do końca jasne, czemu powinieneś kupić tę konkretną akcję? Jeśli tak jest, to w takim razie nie rób tego!

Nie zadawać pytań

Kiedy jesteś jeszcze młody, to czasami możesz reagować nieco bardziej impulsywnie na pewne sytuacje. Jest to niezmiernie zabawne na imprezach, ale niestety dużo mniej śmieszne dla Twoich finansów. To właśnie dlatego należy zachować krytycyzm wobec swoich zachowań inwestycyjnych i zadawać wiele pytań. Nie podążaj ślepo za trendem i zastanów się, czy to, co robisz, jest wciąż mądre. Dzięki takiemu działaniu unikniesz utraty wszystkich swoich pieniędzy w jednej chwili, ponieważ chciałeś posiadać Bitcoiny tak jak wszyscy inni fajni ludzie.

Brak inwestycji

Jednym z największych błędów, jakie możesz popełnić, jest kompletny brak inwestycji. Jeśli nie będziesz inwestował, to nigdy nie staniesz się niezależny finansowo. Jeśli brakuje Ci pieniędzy, to polecam Ci, żebyś w ogóle nie inwestował. To wcale nie musi być trudne: jeśli nie chcesz poświęcać na to czasu, to możesz po prostu kupić udział w funduszu indeksowym.

mądre inwestowanie przez młode osoby

Jesteś młody i wciąż chcesz inwestować?

Czy jesteś młody i chcesz zainwestować swoje pieniądze? Oczywiście jest taka możliwość! Właściciel tej strony, Alex Mostert, również zaczął inwestować w młodym wieku. Dokonując inwestycji możesz osiągnąć bardzo dobry zysk, ale oczywiście należy pamiętać, że nie jest to całkowicie pozbawione ryzyka. Dzięki temu, że pojawili się brokerzy dostępni na Internecie, młodzi ludzie mogą kupować i sprzedawać akcje już za pomocą jednego kliknięcia myszką.

Wskazane jest, żeby wybrać dobrego brokera. Broker jest stroną internetową, która umożliwia Ci kupno i sprzedaż akcji. Rozumiem, że jesteś młody i inwestowanie może być dla Ciebie dość skomplikowane, szczególnie na samym początku. Dlatego zaleca się, aby najpierw poświęcić czas na ćwiczenie za pomocą konta demonstracyjnego. Jeśli skorzystasz z poniższego przycisku, będziesz mógł od razu zobaczyć, u których dostawców można założyć darmowe konto demonstracyjne:

Dzięki tym wskazówkom dotyczącym inwestycji, będziesz uzyskiwał lepsze wyniki!

Kiedy w młodym wieku zaczynasz inwestować, to masz większe szanse na osiągnięcie sukcesu w późniejszym okresie. Niestety wielu młodych ludzi dorastało wraz z kryzysem kredytowym i postrzega giełdę jako ryzykowne miejsce, którego najlepiej unikać. Jednak w dłuższej perspektywie czasowej najwyższe zyski nadal osiąga się na giełdzie. Ale co odróżnia młodych, bogatych, odnoszących sukcesy inwestorów od typowego przeciętnego inwestora? Dzięki tym wskazówkom możesz stać się odnoszącym sukcesy młodym inwestorem!

Wskazówka 1: odkładaj pieniądze

Ważne jest, żeby odkładać na bok trochę pieniędzy. Młodzi ludzie, którzy dobrze sobie radzą finansowo, rozumieją, że potrzebują, aby mieć trochę odłożonej kasy na koncie. Jeśli w każdym miesiącu odłożysz trochę pieniędzy, to po pewnym czasie uzbierasz porządną sumę. Taki kapitał będziesz mógł ostatecznie zainwestować i uzyskać pozytywny wynik!

Wskazówka 2: Pozbądź się długów!

Niestety wielu młodych ludzi ma zadłużenie, dlatego mądrze jest spłacić swoje długi najszybciej jak to możliwe, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że odsetki od długów są często wyższe niż średnia stopa zwrotu z inwestycji. Pamiętaj, że spłata długu może być jedną z najlepszych inwestycji!

Wskazówka 3: Zwiększ dochody

Dzięki zmniejszeniu swoich długów oraz odłożeniu pieniądze będziesz mógł od razu przejąć kontrolę nad swoją sytuacją finansową. Jednak, kiedy jesteś młodym człowiekiem, musisz również zapewnić sobie dodatkowy dochód. Możesz zdecydować się na podjęcie pracy dorywczej. Jest to bardzo mądre posunięcie, jednak przedsiębiorczość może być o wiele bardziej opłacalna, a kiedy jest się młodym, ma się mnóstwo czasu na to, żeby stworzyć coś pięknego.

Wskazówka 4: Ucz się

Droga Żółwia

Większość młodych ludzi uczęszcza na studia wyższe. Nie uważamy, że jest to coś dziwnego, kiedy młodzi ludzie decydują się chodzić na studia. Mimo to zaskakująco niski odsetek młodych dorosłych poświęca swój czas na naukę o swoich finansach. To właśnie dlatego rozsądne jest regularne czytanie dobrej książki o inwestowaniu i finansach, dzięki czemu będziesz miał lepszy przegląd tego, co sprawdza się w praktyce, a co nie. Niektóre z najciekawszych i imponujących książek to:

Tip 5: Praktyka czyni mistrza!

Kiedy jesteś młody i chcesz zarabiać pieniądze na inwestowaniu, to musisz koniecznie ćwiczyć! Najlepszym sposobem, żeby to robić, jest założenie konta demo u brokera internetowego. Na takim koncie demonstracyjnym, możesz aktywnie handlować na rynku bez narażania swoich pieniędzy na jakiekolwiek ryzyko. Kliknij tutaj, żeby zobaczyć, gdzie możesz inwestować za darmo przy wykorzystaniu konta demo.

Wskazówka 6: Kup swoje pierwsze udziały

Kiedy już ukończysz 18 lat, będziesz mógł kupić swoje pierwsze udziały. Otwierając rachunek inwestycyjny i fizycznie kupując akcje, rozwijasz swoje zrozumienie odnośnie tego, jak rzeczywiście działa inwestowanie. Spędź popołudnie na czytaniu raportów rocznych i zastanów się, której firmy chciałbyś być współwłaścicielem, a następnie podejmij decyzję i kup te udziały. Możesz to zrobić u jednego z następujących brokerów.

Wskazówka 7: Panuj nad swoimi emocjami

Największym wyzwaniem dla młodych inwestorów jest panowanie i kontrolowanie swoich emocji. Uczucia takie jak strach i chciwość, mają bardzo duży wpływ na jakość Twoich inwestycji i to właśnie dlatego mądrze jest ćwiczyć panowanie nad nimi w młodym wieku. W artykule na temat wpływu emocji na inwestowanie, omawiamy dokładniej to, jak emocje mogą wpływać na Twoje wyniki podczas inwestycji. Przeczytaj ten artykuł uważnie, ponieważ jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które musisz ćwiczyć, gdy chcesz zostać dobrym inwestorem.

Czym jest broker CFD?

Dzięki temu młodzi ludzie mogą inwestować już przy wykorzystaniu niewielkiego nakładu finansowego!

Młody i już inwestuje?

Aby móc samemu inwestować, to zazwyczaj musisz być pełnoletni. Gdy jesteś młodszy, to nie możesz samemu założyć konta, ale oczywiście, możesz bacznie obserwować, jak inwestują Twoi rodzice. Może to właśnie oni będą mogli Ci pomóc i nauczyć Cię więcej o tym, jak w praktyce działa inwestowanie. Dzięki temu będziesz przygotowany, gdy już dorośniesz!

Bogaty dzięki inwestycjom?

Kiedy zaczynasz inwestować u brokera z kwotą wynoszącą sto złotych, to nie powinieneś oczekiwać, że nagle staniesz się bogaty. Jednak, jeśli będziesz dużo ćwiczył oraz analizował ceny akcji, to możesz uzyskać całkiem niezłe wyniki.

Czy możesz inwestować jeśli jesteś niepełnoletni?

Jeśli rodzice nie zgadzają się na założenia konta u brokera, to nadal możesz inwestować. Wiele banków posiada specjalne konto, na którym możesz dokładnie obserwować ruchy indeksu giełdowego oraz które w pewnym stopniu decyduje o odsetkach, jakie otrzymujesz na swoim koncie oszczędnościowym. Przy okazji pamiętaj, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem, więc zacznij inwestować dopiero wtedy, gdy mimo ryzyka utraty pieniędzy będziesz mógł spać spokojnie.

inwestowanie w młodym wieku

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *