Jak kupić akcje Nokia (2024)? – inwestowanie w Nokia

Czy rozważasz zakup akcji Nokia ? Na tej stronie znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o inwestowaniu w akcje Nokia! Zapoznaj się z najnowszym kursem akcji i przeczytaj dogłębną analizę ich mocnych i słabych stron.

Jak kupić akcje Nokii?

Jeśli masz zaufanie do przyszłości akcji Nokii, rozsądnym rozwiązaniem może być ich zakup. Poniżej możesz zobaczyć, gdzie kupić akcje Nokii po najniższych kosztach:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Nokia bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Nokia przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji Nokii?

Podczas inwestowania zawsze ważne jest, aby mieć oko na cenę akcji. Chcesz wiedzieć, jak kształtuje się cena akcji Nokii? W takim razie spójrz na poniższy wykres! Za pomocą przycisków kupna i sprzedaży możesz natychmiast otworzyć pozycję.

Informacje o firmie Nokia

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie Nokia.

Analiza akcji spółki Nokia

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Nokii należy je przeanalizować. W poniższym zestawieniu można zobaczyć, jak Nokia radziła sobie w minionym okresie.

Ceny akcji Nokii w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Nokii z ostatnich 5 dni:

Jak będzie kształtować się cena akcji Nokii w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co według analityków zrobi Nokia w 2024 i kolejnych latach? Korzystając z danych z Alpha Vantage, połączyliśmy prognozy analityków. Należy pamiętać, że dane te są jedynie przewidywaniami ruchów cen akcji Nokii i mogą się nie sprawdzić.

Mocne strony akcji Nokia

 • Silna marka: cena akcji Nokii znacznie spadła od początku dekady, ale nazwa marki jest nadal bardzo dobrze znana.
 • Dywersyfikacja produktów: Nokia oferuje różne produkty telekomunikacyjne, takie jak sieci 5G i rozwiązania programowe.
 • Silna pozycja rynkowa: Nokia ma silną pozycję rynkową i corocznie dostarcza solidne wyniki.

Słabe strony akcji Nokia

 • Konkurencja: Nokia stoi w obliczu silnej konkurencji.
 • Kluczowe rynki: Wyniki firmy Nokia są w dużym stopniu uzależnione od rynków europejskich i północnoamerykańskich.
 • Czynniki zewnętrzne: Pogarszająca się sytuacja gospodarcza może wywierać presję na kurs akcji Nokii.

Jak inwestować w akcje Nokii?

 1. Najpierw otwórz konto u popularnego maklera giełdowego.
 2. Aktywuj swoje konto, aby móc inwestować prawdziwymi pieniędzmi.
 3. Wpłać wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić akcje Nokii.
 4. Wybierz akcje firmy Nokia na platformie transakcyjnej.
 5. Wpisz kwotę, którą chcesz zainwestować i kliknij kup.

O firmie Nokia

Nokia była znanym producentem telefonów komórkowych. Prawie każdy miał w ręku telefon komórkowy Nokia, taki jak 3210 i 3310. W latach 90. fińska firma miała ogromny udział w rynku, a jej cena akcji gwałtownie wzrosła. Niestety firmie nigdy nie udało się ponownie osiągnąć tego szczytu.

Analiza akcji Nokii

Przed zakupem akcji Nokii ważne jest, aby dobrze przeanalizować firmę. Na cenę akcji Nokii duży wpływ mają działania jej konkurentów. Warto więc mieć oko na to, jak Nokia wypada na tle np. Vodafone czy AT&T.

Rozsądnie jest również uważnie śledzić różne formy współpracy firmy Nokia. Pomyśl na przykład o aliansie z Accenture i fuzji z Alcatelem-Lucentem. Gdy tego typu współpraca dobrze się sprawdza, pozwala obniżyć koszty, co sprzyja długoterminowym wynikom.

nokia

Konkurenci

Istotną częścią każdej analizy giełdowej jest analiza konkurencji. Ale kim są najwięksi konkurenci Nokii?

 • Apple jest liderem rynku i największym konkurentem w sektorze
 • Samsung również radzi sobie obecnie dobrze i jest silnym konkurentem
 • Huawei jest również konkurentem, którego należy uważnie obserwować

Dlaczego inwestycja w Nokię może być opłacalna?

Silna pozycja na rynku telekomunikacyjnym

Nokia może być ciekawą inwestycją ze względu na swoją silną pozycję na rynku telekomunikacyjnym. Wynika to częściowo z niedawnej fuzji z Alcatel-Lucent, dzięki której firma znalazła się w pierwszej trójce liderów rynku.

Dywersyfikacja ryzyka

Kolejną mocną stroną Nokii jest wystarczająca dywersyfikacja ryzyka. Nokia nie jest uzależniona od jednego regionu pod względem przychodów, ponieważ tylko trzydzieści procent jej całkowitych przychodów pochodzi z Ameryki Północnej. Firma odnosi również sukcesy w Azji i Europie, co pozwala Nokii przetrwać spowolnienie gospodarcze w jednym regionie z przychodami z innych regionów.

Zróżnicowane portfolio produktów

Nokia ma dobrą dywersyfikację produktów. Chociaż może nie być liderem rynku w wielu segmentach, nadal może generować przychody w tych obszarach. Firma zajmuje się sieciami stacjonarnymi i mobilnymi, routingiem IP, optycznym DWDM i różnymi usługami w chmurze. Nokia jest również w czołówce pod względem szerokopasmowego dostępu ADSL i FTTx. Negatywny wynik w jednej grupie produktowej może zostać zrekompensowany korzystnym wynikiem w innej grupie.

Silny rozwój badań i rozwoju

Warto również zauważyć, że Nokia dużo inwestuje w badania i rozwój, aby zachować konkurencyjność. W wyniku tych badań firma posiada znaczną serię patentów wartych miliardy dolarów. Jeśli uważasz, że Nokia może nadal wprowadzać innowacje w przyszłości, inwestowanie w akcje firmy Nokia może być opłacalne.

Ryzyko inwestowania w akcje Nokii

Rozczarowujący dział mobilny

Dział mobilny nie radzi sobie dobrze i w przyszłości może zniknąć. Nokia nie była w stanie osiągnąć w przeszłości takiego samego sukcesu jak teraz.

Rywalizacja

Należy również wspomnieć, że konkurencja jest duża. Chociaż w sieciach komórkowych może istnieć stabilność, trudno jest również wymyślić całkowicie unikalny pomysł, który może nagle doprowadzić do wyjątkowych wyników dla firmy.

Dywidenda Nokii

Polityka dywidendowa Nokii zawsze była korzystna, ale może się to zmienić po fuzji z Alcatel-Lucent. Dlatego konieczne jest dokładne przeanalizowanie akcji Nokii przed dokonaniem zakupu.

Ogromny błąd Nokii

Nokia popełniła ogromny błąd, gdy Apple wprowadziło telefony z dużymi ekranami i ekranami dotykowymi. Nokia postrzegała smartfony jako chwilową modę, ale ta wpadka miała konsekwencje: od tego czasu cena akcji Nokii znacznie spadła.

Microsoft zdecydował się na współpracę z Nokią, pojawiły się nawet pogłoski o przejęciu Nokii przez Microsoft. Współpraca z Microsoftem pomogła nieco odbudować kurs akcji Nokii. W ramach współpracy Nokia obiecała automatycznie ustawić Bing, wyszukiwarkę Microsoftu, na swoich urządzeniach.

Plany Nokii na przyszłość

Nie wszyscy wiedzą, że Nokia zaczynała jako producent gumy. Historia Nokii pokazuje, że firma potrafi znaleźć inne źródła dochodów.

W 2016 roku Nokia przejęła firmę Withings, producenta produktów zdrowotnych i smartwatchy. Od tego czasu Nokia sprzedała Withings, ponieważ chce bardziej skoncentrować się na rynku biznesowym.

Nokia jest jak biznesowy kameleon, który wie, jak dostosować się do rynku, aby przetrwać. Jeśli wierzysz, że Nokia podniesie się ze smartfonowej katastrofy, inwestycja w Nokię poprzez zakup akcji Nokii może być opłacalna.

Czy warto kupować akcje Nokii?

Nokia ma długą historię, ale jej cena akcji znacznie spadła od czasu osiągnięcia szczytowego poziomu ponad 60 euro za akcję. Podczas gdy Nokia była znana jako producent telefonów komórkowych na początku dekady, obecnie dostarcza głównie infrastrukturę telekomunikacyjną. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na tego typu infrastrukturę Nokia może osiągać dobre wyniki.

Jednak ważne jest, aby mieć oko na sytuację polityczną. Kiedy rządy wprowadzają surowe przepisy, mogą wykluczać firmy. Tak stało się na przykład z Huawei, firmą świadczącą podobne usługi jak Nokia.

Ostatecznie, rozważając inwestycję, należy dokładnie monitorować akcje Nokii. Zbadaj ryzyko związane z inwestowaniem w akcje firmy Nokia i zdecyduj, czy kupowanie akcji firmy Nokia jest rozsądne.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *