Otwieranie pozycji podczas handlowania CFD

Jeśli chcesz zainwestować w pewne papiery wartościowe poprzez CFD, to możesz otworzyć pozycję. W tym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie, w jaki sposób można otworzyć pozycję handlową i nią zarządzać. W tym poradniku wykorzystaliśmy platformę handlową Plus500. Po tym jak zrozumiesz, w jaki sposób działa otwieranie pozycji z dźwignią, będziesz gotowy, aby rozpocząć inwestowanie z internetowym brokerem.

Pozycja długa lub krótka: zakup lub sprzedaż

W przypadku korzystania z brokerów CFD możesz otwierać pozycję długie i krótkie. Kiedy otwierasz pozycję długą (kupujesz), to spekulujesz na wzroście ceny, przykładowo na cenie akcji. W przypadku krótkiej sprzedaży spekuluje się na spadku ceny akcji.

Na platformie Plus500 możesz korzystać z przycisków kupna i sprzedaży.

kupno lub sprzedaż Plus500

Otwieranie pozycji i dźwignia finansowa

Kiedy będziesz inwestował, to musisz podjąć decyzję, ile dokładnie chcesz kupić. Jeśli chcesz handlować na Dow Jones z dźwignią 1 : 4 i kapitałem w wysokości $1000.00, to otwierasz pozycję CFD o wartości $4000 na Dow Jones.

Kiedy otwierasz pozycję, wartość wskazuje całkowitą wartość inwestycji. Wymagany depozyt zabezpieczający wskazuje minimalną kwotę, która musi być obecna na Twoim koncie, aby zapobiec wezwaniu do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego. W przypadku do zapłaty takiego depozytu to niestety stracisz całą swoją pozycję handlową.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat inwestowania z dźwignią? W naszym artykule o inwestowaniu z dźwignią przeczytasz wszystko, co powinieneś wiedzieć:

Otwieranie pozycji Plus500

Ceny przykładowe. Otwórz pozycję na Plus500

Zlecenie realizacji zysku/ automatyczne zamykanie pozycji w celu ograniczenia strat (stop loss)

Zawsze zaleca się wprowadzenie zlecenie realizacji zysku (ang. take profit) oraz automatyczne zamykanie pozycji w celu ograniczenia strat (ang. stop loss). Są to wartości, przy których automatycznie zamykasz pozycję.

Na platformie Plus500 możesz to zrobić za pomocą przycisków „close at profit” i „close at loss„.

CFD automatyczne zamykanie pozycji

Zlecenia: kupno po określonej cenie

Przyjemną rzeczą w handlu CFD jest to, że można również korzystać ze zleceń. Kupujesz lub sprzedajesz papiery wartościowe tylko wtedy, gdy osiągnięta zostanie określona wartość. Kiedy połączysz zlecenia ze zleceniem realizacji zysku oraz automatycznym zamykaniem pozycji w celu ograniczenia strat, możesz stworzyć automatyczną strategię inwestycyjną, w której będziesz musiał aktualizować swoje zlecenia tylko kilka razy w tygodniu.

W tym celu możesz użyć opcji dokonania tylko zakupu, gdy cena na Plus500 jest nie rozwinięta.

złożenie zlecenia CFD

Zarządzaj otwartymi pozycjami

W przypadku otwartej pozycji zawsze możesz zobaczyć zysk lub stratę. Pamiętaj, że w dowolnym momencie możesz ręcznie zamknąć pozycję, jednak zawsze rób to, ponieważ pasuje to do Twojej strategii. Możliwe jest również dostosowanie innych aspektów transakcji, takich jak „take profit” i „stop loss”.

Kiedy pozycja zostanie zamknięta, to zobaczysz wynik w sekcji zamkniętych pozycji. Twoja wygrana lub strata jest automatycznie aktualizowana podczas handlu kontraktami CFD. Możesz tutaj przeczytać jak to dokładnie działa.

82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *