Jak kupić akcje PepsiCo (2024) – inwestowanie w akcje PepsiCo

PepsiCo to znacznie więcej niż tylko Pepsi Cola. Firma produkuje i sprzedaje również różne przekąski, które są popularne wśród konsumentów. Czy chcesz zainwestować w PepsiCo kupując akcje? W tym artykule omówimy, jak inwestować w akcje PepsiCo.

Jak kupić akcje PepsiCo?

PepsiCo może być interesującą inwestycją długoterminową: nawet w niepewnych czasach gospodarczych akcje nadal wypłacają przyzwoitą dywidendę. Istnieją jednak również zagrożenia dla marki. Pomimo popularności przekąsek, ludzie zaczynają bardziej doceniać zdrowsze przekąski. Obecnie PepsiCo sprzedaje głównie produkty o wysokiej zawartości cukru, co może spowodować utratę popularności firmy.

Jednak zdrowsze produkty PepsiCo również radzą sobie dobrze. Na przykład ich marka wody Aquafina jest najpopularniejsza na świecie. Jeśli wierzysz, że ludzie będą nadal wybierać popularne produkty PepsiCo w przyszłości, zakup akcji PepsiCo za pośrednictwem wiarygodnego brokera może być mądrym posunięciem:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach PepsiCo! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj PepsiCo bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w PepsiCo przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jak kształtuje się cena akcji PepsiCo?

Czy chcesz wiedzieć, jak kształtuje się cena akcji PepsiCo? Poniższy wykres przedstawia cenę akcji PepsiCo. Jeśli chcesz otworzyć pozycję inwestycyjną, możesz bezpośrednio kliknąć przyciski kupna i sprzedaży.

Dane spółki PepsiCo

Poniżej znajdują się kluczowe dane spółki PepsiCo.

Analiza akcji PepsiCo

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji PepsiCo ważne jest, aby dokładnie je przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak PepsiCo radziło sobie w minionym okresie.

Ceny akcji PepsiCo z ostatnich 5 dni

Poniższa tabela przedstawia ceny akcji PepsiCo z ostatnich 5 dni:

Jak wygląda kurs akcji PepsiCo w 2024?

Jesteś ciekawy prognoz analityków dotyczących wyników PepsiCo w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Pamiętaj, że ta liczba to tylko prognoza ruchu cen akcji PepsiCo i może się nie sprawdzić.

Jakie są zalety inwestowania w akcje PepsiCo?

  • Silna marka: PepsiCo to silna marka w branży żywności i napojów, znana z wysokiej jakości produktów.
  • Dywersyfikacja: Podczas gdy PepsiCo jest znane głównie z coli, firma jest właścicielem szerokiej gamy marek napojów i żywności, w tym napojów bezalkoholowych, przekąsek i soków.
  • Globalna obecność: PepsiCo działa w ponad 200 krajach, co sprawia, że firma jest mniej zależna od sytuacji społeczno-gospodarczej w danym regionie.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje PepsiCo?

  • Ceny towarów: PepsiCo jest zależna od cen towarów, takich jak zboże, cukier, oraz kawa. Wzrost cen tych towarów może wywierać presję na marże zysku.
  • Konkurencja: PepsiCo zmaga się z silną konkurencją ze strony Coca-Coli, Nestlé i Danone. Ludzie często żartobliwie mówią, że pije się Pepsi, gdy Coca-Cola jest niedostępna.
  • Nawyki konsumentów: Ważne jest, aby mieć oko na wzorce wydatków konsumentów. Jeśli przestawią się oni na alternatywne rozwiązania, może to wywrzeć presję na wyniki firmy.

Kim są najwięksi konkurenci PepsiCo?

Jak inwestować w akcje PepsiCo?

Inwestowanie w dużą amerykańską spółkę PepsiCo może być atrakcyjne. Zanim jednak będziesz mógł zainwestować w akcje PepsiCo, musisz otworzyć konto u profesjonalnego maklera giełdowego. Kliknij tutaj, aby bezpośrednio porównać różnych brokerów internetowych.

Gdy będziesz zadowolony z wybranego brokera, możesz zacząć inwestować. Najpierw jednak musisz aktywować swój rachunek inwestycyjny, przesyłając kopię paszportu i adresu. Po zatwierdzeniu dokumentów możesz wpłacić pieniądze bezpośrednio z konta bankowego na rachunek inwestycyjny.

Teraz wybierz akcje PepsiCo w oprogramowaniu handlowym i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. Możesz zainwestować nawet 100 USD, ale możliwe jest również zainwestowanie większej kwoty w PepsiCo. Następnie naciśnij „kup”, aby złożyć zlecenie na akcje PepsiCo bezpośrednio na giełdzie.

Możesz zobaczyć wyniki swoich inwestycji w PepsiCo bezpośrednio w oprogramowaniu inwestycyjnym. Nie zapomnij regularnie oceniać swoich inwestycji; w ten sposób możesz określić dobry moment wyjścia.

Na temat spółki PepsiCo

PepsiCo jest jedną z największych firm produkujących żywność i napoje na świecie. Firma produkuje różne napoje gazowane i przekąski. Do znanych marek firmy należą między innymi Pepsi-Cola, Tropicana, Lay’s i Smith’s. W ramach PepsiCo działalność podzielona jest na sześć oddziałów.

Trzy oddzielne oddziały znajdują się w Ameryce Północnej, podczas gdy wszystkie działania w innych regionach są częścią grupy regionalnej, takiej jak PepsiCo Europe i PepsiCo Asia. Główna siedziba firmy znajduje się w Purchase w stanie Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych.

Kup akcje Pepsi

Historia PepsiCo

Po połączeniu firm Pepsi-Cola i Frito-Lay, w 1965 roku powstała firma PepsiCo, Inc.

Pepsi-Cola została założona pod koniec XIX wieku, a Frito-Lay w 1961 roku. W roku fuzji nowa firma, zatrudniająca wówczas 16 000 osób, osiągnęła przychód w wysokości 510 milionów euro. W 1974 roku PepsiCo rozpoczęła sprzedaż napojów bezalkoholowych PepsiCo w Związku Radzieckim. Była to jedna z pierwszych zachodnich firm działających w Związku Radzieckim.

Przejęcia dokonane przez PepsiCo

  • PepsiCo nabyła Quaker Oats za 13 miliardów dolarów.
  • W 2001 r. PepsiCo uzyskało znaczący udział w rosyjskiej firmie mleczarskiej Wim-Bill-Dann.

PepsiCo prawdopodobnie celuje w rynek napojów z konopi indyjskich

PepsiCo ogłosiło w październiku 2018 r., że firma rozważa wejście na rynek produktów z konopi indyjskich. Wraz z legalizacją marihuany w niektórych krajach, coraz więcej firm wykazuje zainteresowanie produkcją i przetwarzaniem konopi indyjskich.

W 2018 roku różne firmy prowadziły rozmowy z producentami marihuany na temat wprowadzenia na rynek napojów zawierających konopie indyjskie. Nawet marka piwa Corona zainwestowała w firmy produkujące konopie indyjskie.

Czy powinieneś kupować akcje PepsiCo?

Zakup akcji PepsiCo z pewnością może być atrakcyjny. Spółka znana jest z długiej historii rentowności i wypłat dywidend. Jednak rozważając inwestycję, ważne jest, aby porównać mocne i słabe strony.

Nie ma prostej odpowiedzi „tak” lub „nie” na pytanie, czy warto kupić akcje PepsiCo. Rozsądnie jest przeanalizować potencjał wzrostu, sytuację finansową i trendy w branży.

Pozytywnym aspektem PepsiCo jest to, że spółka aktywnie zdobywa udziały w nowych rynkach. Wprowadza również na rynek zdrowsze alternatywy, co wpisuje się w obecny trend zwracania przez konsumentów większej uwagi na swoje zdrowie.

Jednocześnie należy pamiętać, że na rynku żywności i napojów panuje ostra konkurencja. Oprócz gigantów istnieją mniejsze firmy konkurujące z określonymi produktami niszowymi. Ponadto należy zwrócić uwagę na koszty kluczowych surowców, ponieważ mogą one wywierać presję na marże zysku firmy.

Ostatecznie, poświęć trochę czasu na określenie, czy akcje PepsiCo są zgodne z twoją tolerancją ryzyka i portfelem inwestycyjnym. Pamiętaj, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem!

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *