Jak kupić akcje Porsche (2024)? – inwestowanie w Porsche

Samochody Porsche są popularne w segmencie luksusowym. Marża zysku na tych wspaniałych samochodach jest wysoka, co pozwala firmie osiągać dobre wyniki. Ale jak samemu zainwestować w akcje Porsche i co należy wziąć pod uwagę przed ich zakupem? W tym artykule dowiesz się, jak inwestować w akcje Porsche.

Jak kupować akcje Porsche?

Jesteś ciekaw, gdzie możesz kupić akcje Porsche? Zapoznaj się z poniższą listą maklerów giełdowych:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Porsche bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Porsche przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest cena akcji Porsche?

Jesteś ciekawy, jak kształtuje się cena akcji Porsche? Na poniższym wykresie można zobaczyć, po jakiej cenie można kupić akcje Porsche. Możesz otworzyć pozycję inwestycyjną bezpośrednio za pomocą przycisków.

Dane spółki Porsche

Poniżej znajdują się najważniejsze dane firmy Porsche.

Ceny akcji Porsche w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Porsche z ostatnich 5 dni:

IPO Porsche

Dzięki IPO Porsche w 2023 r. prywatni inwestorzy mogą zainwestować w jedną z najbardziej atrakcyjnych jednostek biznesowych Volkswagena.

Podczas IPO 29 września 2023 r. Volkswagen wprowadził na rynek 12,5% akcji Porsche i zebrał 9 miliardów euro. Akcje są podzielone na akcje uprzywilejowane i zwykłe. Tylko akcje uprzywilejowane są dostępne na giełdzie.

Jako inwestor będziesz miał pierwszeństwo w wypłacie dywidendy i będziesz pierwszy w kolejce w przypadku ewentualnego bankructwa. Jednak w przypadku akcji uprzywilejowanych nie masz prawa głosu, co może być wadą, jeśli chcesz wpływać na politykę producenta samochodów.

Podczas IPO tylko niewielki procent akcji będzie dostępny do sprzedaży. W dalszej części artykułu przeanalizuję, czy inwestowanie w akcje Porsche może być rozsądne.

Dlaczego warto inwestować w akcje Porsche?

Powód 1: solidne marże zysku

Porsche osiąga korzystne wyniki w porównaniu z innymi markami samochodów. Na przykład, średnia marża zysku Porsche na pojazd wynosi 17,6%. Daje to Porsche możliwość reagowania na rosnące koszty. Ponadto Porsche może generować dodatkowe zyski, sprzedając różne usługi innym producentom samochodów.

Powód 2: Rozpoznawalność marki

Porsche to dobrze znana marka w branży motoryzacyjnej, a klienci z głębokimi kieszeniami są skłonni zapłacić znaczną kwotę za samochody tej marki. Ta rozpoznawalność marki może sprawić, że Porsche będzie interesującą inwestycją. Niektórzy inwestorzy mogą inwestować w markę, ponieważ są do niej emocjonalnie przywiązani, co może mieć pozytywny wpływ na cenę akcji.

Powód 3: Klienci są mniej wrażliwi na cenę

W czasach inflacji i kryzysów gospodarczych marki samochodów mają tendencję do osiągania słabych wyników. Jednak Porsche jest mniej dotknięte tym zjawiskiem, ponieważ jego klienci nie muszą martwić się o to, czy stać ich na artykuły pierwszej potrzeby, takie jak żywność. To sprawia, że Porsche jest potencjalnie lepszą inwestycją w niepewnych ekonomicznie czasach niż inne marki samochodów.
Inwestuj w akcje Porsche

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Porsche?

Ryzyko 1: Konkurencja

Przed dokonaniem inwestycji warto porównać Porsche z innymi markami samochodów luksusowych. Inwestycja w konkurenta może okazać się bardziej atrakcyjna. Na przykład należy sprawdzić, czy samochody Porsche są nadal popularne w porównaniu z samochodami innych marek. Do potężnych konkurentów Porsche należą Aston Martin, Bentley, Bugatti, Ferrari, Jaguar, Lamborghini, Maserati i McLaren.

Ryzyko 2: Trudny rozwój

Produkty Porsche są drogie, co sprawia, że samochody są dostępne tylko dla ograniczonej grupy osób. Przy niewielkiej puli potencjalnych klientów rozwój marki może być trudny.

Ryzyko 3: Kosztowna konserwacja

Samochody Porsche są drogie w utrzymaniu, nawet w porównaniu z konkurencją. W świecie, w którym zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszy, może to stanowić problem w przyszłości.

Ryzyko 4: Brak kontroli

Rodzina Porsche & Piëch posiada wszystkie zwykłe akcje, co daje im pełną kontrolę nad spółką. Może to zniechęcić inwestorów instytucjonalnych i wywrzeć presję na cenę akcji.

Jak kupić akcje Porsche?

Before buying Porsche shares, it is essential to research whether the company is a good investment. The answer to this question will vary from person to person, as every investor has different goals.

Po podjęciu decyzji o zakupie akcji Porsche można wybrać akcje w oprogramowaniu brokera. Następnie możesz wybrać jeden z dwóch rodzajów zleceń: zlecenie rynkowe (kupujesz akcje po dostępnej cenie) lub zlecenie z limitem ceny (kupujesz akcje po ustalonej cenie). Nie zapomnij okresowo oceniać swoich inwestycji, aby upewnić się, że akcje Porsche nadal pasują do Twojej strategii inwestycyjnej.
invest in Porsche shares

Ważne: Porsche jest częścią Volkswagena

Kiedy kupujesz akcje Porsche, nie jesteś ich bezpośrednim właścicielem, jak to zwykle ma miejsce w przypadku zakupu akcji. Porsche jest w pełni własnością Volkswagena i jest w 100% kontrolowane przez Wolfsburgów.

Akcje Porsche znajdujące się w obrocie giełdowym są częścią spółki holdingowej. Ta spółka holdingowa posiada nieco ponad 50% akcji Volkswagen Group.

Najważniejszym wydarzeniem dla akcjonariuszy Porsche jest wypłata dywidendy. Jest to możliwe dzięki wypłacie dywidendy przez Volkswagena. Jeśli te dywidendy zostaną anulowane, cena akcji holdingu Porsche znacznie spadnie.

O firmie Porsche

Porsche to znany niemiecki producent luksusowych samochodów sportowych. Ekskluzywna marka została założona w 1931 roku przez Ferdinanda Porsche. Co ciekawe, człowiek stojący za tą znaną marką samochodową był również projektantem pierwszego Volkswagena, jakiego kiedykolwiek widziano na świecie.

Porsche znajduje się w Zuffenhausen w Niemczech i jest obecnie własnością Volkswagena. Firma ta jest jednak w dużej mierze własnością Porsche SE. Porsche jest znane jako zrównoważona finansowo marka samochodów z wysoką marżą zysku wynoszącą 17,6% na pojazd.

Porsche sprzedaje więcej niż tylko samochody

Oczywiście firma Porsche znana jest głównie z produkcji luksusowych samochodów. Jednak Porsche Design produkuje również inne produkty, takie jak zegarki, długopisy, walizki i odzież.

W latach 90-tych Porsche wypuściło również linię rowerów, w tym rowery górskie, wyścigowe i turystyczne. W pewnym momencie marka wypuściła nawet traktor! Dzięki rozpoznawalności marki Porsche, firma może sprzedawać każdy produkt z wysoką ceną.

Historia Porsche

Porsche wypuściło swój pierwszy samochód w 1938 roku: Porsche 64. Niezwykłe w tym pojeździe było to, że wykorzystano w nim wiele części tak zwanego samochodu KdF. Drugie Porsche zostało wprowadzone na rynek dopiero w 1948 roku: Porsche 356.

Podobnie jak wiele innych marek, Porsche również wkroczyło do świata sportów motorowych. Sportowe modele, takie jak Porsche Cayenne, Porsche Carrera (GT) i Porsche Panamera, osiągnęły najlepsze wyniki sprzedaży. Nawet „tańsze” Porsche Boxster nadal radzi sobie bardzo dobrze na rynku.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *