Jak kupić akcje Royal Bank of Scotland (2024)?

Royal Bank of Scotland Group (RBS) , lub obecnie znany jako Natwest Group plc, jest dużym brytyjskim bankiem. Czy chcesz zainwestować w akcje RBS? W tym artykule zbadamy, jak i gdzie można kupić akcje Natwest Group plc.

Jak kupić akcje Natwest Group plc?

Jeśli chcesz kupić akcje RBS, ważne jest, aby pamiętać, że rząd Anglii jest nadal głównym udziałowcem. W związku z tym nie oczekuje się, że bank wprowadzi spektakularne innowacje lub podejmie znaczące ryzyko. W związku z tym nie należy oczekiwać ogromnego wzrostu dzięki inwestycji w Royal Bank of Scotland. Jeśli szukasz w miarę stabilnych akcji, możesz rozważyć zakup akcji Natwest Group plc.

Akcje Natwest Group (RBS) można kupić u jednego z tych brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Natwest Group plc bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Natwest Group plc przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji RBS?

Aktualna cena akcji RBS stale się zmienia. Jako trader możesz to wykorzystać! Poniżej możesz zobaczyć cenę akcji Natwest. Jeśli chcesz handlować RBS, użyj przycisku kup lub sprzedaj.

Dane spółki RBS

Poniżej znajdują się kluczowe dane firmy RBS.

Ceny akcji Natwest z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji RBS z ostatnich 5 dni:

Informacje o Royal Bank of Scotland

Royal Bank of Scotland Group, obecnie znana jako Natwest Group plc od lipca 2020 r., to brytyjski holding bankowo-ubezpieczeniowy z siedzibą w Edynburgu w Szkocji.

RBS oferuje bankowość osobistą i biznesową, bankowość prywatną, ubezpieczenia i usługi finansowania przedsiębiorstw. Ważne spółki zależne w Wielkiej Brytanii to NatWest, Royal Bank of Scotland, Ulster Bank, NatWest Markets i Couts.

Kupowanie akcji Royal Bank of Scotland

Historia RBS

Kiedy sytuacja gospodarcza stała się trudna dla sektora bankowego pod koniec lat 60-tych, National Commercial Bank of Scotland połączył się z Royal Bank of Scotland, tworząc National and Commercial Banking Group w 1968 roku. W lipcu 1969 roku nazwa firmy została zmieniona na Royal Bank of Scotland Group. Bank napotkał poważne problemy z powodu kryzysu kredytowego w 2008 roku.

W 2008 roku bank poniósł rekordową stratę w wysokości 31 milionów euro. Początkowo rząd brytyjski nabył 58 procent udziałów w banku. Aby przezwyciężyć trudności, firma próbowała zebrać 11 milionów euro poprzez sprzedaż nowych akcji. Rząd brytyjski nabył połowę tych akcji, w wyniku czego udział rządu w spółce wzrósł do ponad 70%. W drugiej połowie 2015 r. rząd brytyjski rozpoczął sprzedaż swoich udziałów w Royal Bank of Scotland.

W lutym 2020 r. nazwa RBS Group została zmieniona na NatWest Group. Prawdopodobnie firma pozostanie przedsiębiorstwem państwowym do marca 2025 roku. Akcje będące nadal w posiadaniu brytyjskiego rządu muszą zostać sprzedane do marca 2025 roku.

Struktura korporacyjna NatWest Group

Firma jest podzielona na cztery główne segmenty:

  • Segment Retail Banking, działający pod nazwami NatWest, Royal Bank of Scotland i Ulster Bank w Wielkiej Brytanii.
  • Segment Commercial Banking, obsługujący klientów biznesowych i komercyjnych, od MŚP po brytyjskie korporacje międzynarodowe. Bank oferuje usługi bankowe, finansowe i zarządzania ryzykiem.
  • Segment Private Banking, obsługujący zamożnych klientów.
  • Segment Investment Banking NatWest Group, oferujący usługi bankowości inwestycyjnej i zintegrowane rozwiązania finansowe na całym świecie.

Royal Bank of Scotland pozbył się skandalicznej przeszłości

Royal Bank of Scotland zmienił nazwę na NatWest, aby ukryć swój ostatni skandal. Podczas kryzysu finansowego w 2008 r. bank inwestował w kredyty hipoteczne subprime. W tym okresie próbował również przejąć holenderski bank ABN AMRO wraz z Fortis i hiszpańskim bankiem Banco Santander. Transakcja okazała się fatalna dla Bank of Scotland, a brytyjski podatnik musiał ratować bank.

Czy powinieneś kupić akcje RBS?

Inwestowanie w RBS może być interesujące, szczególnie ze względu na stabilne wypłaty dywidend. Akcje banków są jednak ryzykowne, ponieważ bilans banku może być trudny do zrozumienia. Kluczowe znaczenie ma zbadanie, czy bank nadal cieszy się wystarczającym zaufaniem, ponieważ bank może napotkać kłopoty, gdy klienci grupowo wycofują swoje depozyty.

Przed zakupem akcji RBS warto porównać je z akcjami konkurencyjnych banków. Rozsądne jest również zbadanie sytuacji gospodarczej w Wielkiej Brytanii, ponieważ bank działa głównie w tym regionie. Inwestuj w akcje Royal Bank of Scotland tylko wtedy, gdy są one zgodne z Twoją tolerancją ryzyka.

 

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *