Jak kupić akcje RELX (Reed Elsevier) (2024)

RELX (znana również jako Reed Elsevier) to holendersko-angielska spółka, która powstała w 1993 r. z połączenia firm wydawniczych Reed i Elsevier. Chcesz zainwestować w akcje Reed Elsevier? Na tej stronie możesz bezpośrednio zobaczyć, gdzie możesz kupić akcje Reed Elsevier. Na tej stronie można również sprawdzić najnowszy kurs akcji Reed Elsevier.

Gdzie można kupić akcje Reed Elsevier?

Jeśli wierzysz w przyszłość akcji Reed Elsevier, możesz rozważyć inwestycję w RELX! Pomimo rosnącej popularności książek, wiele podręczników jest nadal kupowanych fizycznie. Jeśli wierzysz w przyszłość firmy takiej jak Reed Elsevier, możesz kupić jej akcje u jednego z tych brokerów:

Jaka jest aktualna cena RELX?

Dane spółki Reed Elsevier

Poniżej znajdują się kluczowe informacje o firmie Reed Elsevier.

Ceny akcji RELX z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Reed Elsevier z ostatnich 5 dni:

Co może sprawić, że inwestycja w akcje Reed Elsevier będzie interesująca?

 • Dywersyfikacja: RELX działa w różnych sektorach, w tym naukowym, technologicznym i prawnym. Sprawia to, że firma jest mniej zależna od firm z jednego konkretnego sektora.
 • Wiodąca pozycja: RELX zbudował wiodącą pozycję w zakresie publikacji ważnych prac w różnych branżach. Na przykład w sektorze prawnym RELX oferuje badania prawne i rozwiązania analityczne z LexisNexis.
 • Koncentracja na innowacjach: RELX inwestuje w sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, aby zapewnić swoim klientom nowy wgląd w dane.
 • Silna pozycja finansowa: Firma generuje stałe przepływy pieniężne, co czyni ją interesującą i stabilną opcją jako inwestycję.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Reed Elsevier?

 • Zakłócenia na rynku: Nowe technologie i modele publikacji mogą mieć wpływ na strumienie przychodów RELX. Reed Elsevier musi być elastyczny, aby nadążyć za konkurencją.
 • Kwestie prawne: RELX działa w różnych sektorach, w tym w zakresie praw własności intelektualnej, prywatności danych i praw autorskich.
 • Konkurencja: RELX stoi w obliczu silnej konkurencji i aby pozostać konkurencyjnym, firma musi stale wprowadzać innowacje w zakresie nowych technologii.

Jak inwestować w akcje Reed Elsevier?

 1. Po pierwsze otwórz konto w rzetelnym serwisie brokerskim
 2. Analiza akcji Reed Elsevier i opracowanie strategii
 3. Wybierz akcję RELX na platformie inwestycyjnej
 4. Określ kwotę, którą chcesz zainwestować i naciśnij przycisk „Kup”.
 5. Pamiętaj, aby regularnie oceniać swoje wyniki inwestycyjne

Kto stanowi konkurencję dla Reed Elsevier?

Działy spółki Reed Elsevier

Elsevier jest wydawcą naukowym, technicznym i medycznym. Do 2002 r. wydawca nosił nazwę Elsevier Science dla literatury naukowej, a następnie został przemianowany na Elsevier. Publikuje około 2000 czasopism naukowych, technicznych i medycznych oraz ponad 20 000 tytułów książek.

LexisNexis jest internetowym wydawcą literatury prawniczej.

Reed Business koncentruje się na rynku biznesowym i publikuje czasopisma branżowe, takie jak De Accountant, Distrifood, Misset Horeca i Boerderij. Publikuje również tygodniki, takie jak magazyn opinii Elsevier.

Reed elsevier

Historia Reed Elsevier

W 1894 roku Albert E. Reed założył fabrykę papieru gazetowego w Tovil Mill w hrabstwie Kent w Anglii, która przekształciła się w Reed International PLC. W 1903 roku firma rozszerzyła swoją działalność i stała się Reed NV.

Firma produkowała papier i opakowania, produkty budowlane i dekoracyjne oraz wydawała gazety, książki i czasopisma. Później Reed International skupiła się na działalności wydawniczej i informacyjnej. W 1987 r. ostatnia spółka produkcyjna została sprzedana.

Konsolidując interesy kilku holenderskich wydawców i księgarzy w 1880 roku, Jacobus George Robbers położył podwaliny pod Elsevier NV. Nazwa pochodzi od XVI-wiecznej rodziny księgarzy i drukarzy.

W 1993 roku obie firmy połączyły się, tworząc Reed Elsevier NV, znaną również jako RELX.

Czy warto kupić akcje Reed Elsevier?

Reed Elsevier może być interesującym dodatkiem do portfela inwestycyjnego. Jako że spółka dostarcza niezbędne publikacje w różnych sektorach, korzysta ze stabilnego źródła stałych przychodów.

Należy jednak uważnie obserwować, czy przed RELX nie stoją nowe wyzwania. Potencjalne kwestie prawne mogą zakłócić wyniki spółki.

Jeśli jesteś pewien, że chcesz kupić akcje Reed Elsevier, możesz wybrać bezpośrednie zlecenie lub inwestować w sposób rozłożony w czasie, korzystając z uśredniania kosztów w dolarach. Pamiętaj, że inwestowanie w akcje zawsze wiąże się z ryzykiem!

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *